WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo lubelskie

Województwo lubelskie
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 22 maja, 19:00 (2 dni) - Lublin, Centrum Kultury w Lublinie
  22.05.2017 , godz. 19:00, Sala Widowiskowa 23.05.2017, godz. 19:00, Sala Widowiskowa Spektakl stawia pytanie o odpowiedzialność za miejsce, w którym się żyje. Akcja toczy się w mieście zmagających się tłumów - kolaż elementów teraźniejszości i historii opowiedziany i wyśpiewany chórem. Energetyczny, dynamiczny spektakl; z jednej strony teatr ruchu, niemalże tańca, z drugiej jednak (...)
 • 23 maja, 10:00 - Lublin, Teatr Muzyczny w Lublinie
  dla dzieci
  „Królewna Śnieżka” to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych bajek. Jej baletowa wersja skomponowana (na podstawie libretta Witolda Borkowskiego i Stanisława Piotrkowskiego) przez Bogdana Pawłowskiego w 1970 r. przyniosła autorowi ogromną popularność i nie słabnącą sympatię młodych widzów, których kilka pokoleń przeżywało taneczne przygody bohaterów. Losy dobrej i pięknej (...)
 • 23 maja, 11:00 - Lublin, Lublin, ul. Radziszewskiego
  ⚡️UWAGA⚡️ ▪️Interesujesz się sportem? ▪️Pasjonuje Cię praca dziennikarza sportowego? ▪️Marzysz, aby zostać komentatorem sportowym? ▪️Chcesz wiedzieć, jak to działa w dużych redakcjach? ⚡️Przyjdź na spotkanie z dziennikarzem sportowym TOMASZEM SMOKOWSKIM❗️⚡️ ✔️ Dziennikarz sportowy i komentator Canal + Polska ✔️ Zdobywca czterech Oscarów dla najlepszego komentatora telewizyjnego ✔️ (...)
 • 23 maja, 17:00 - Lublin, Centrum Kultury w Lublinie
  Monodram na podstawie „Konopielki” Edwarda Redlińskiego. To powieść obyczajowa przez wielu zaliczana do nurtu chłopskiego. Stanowi mistrzowski zapis konfrontacji mentalności dawnej wsi z cywilizacją miasta. Autor ukazuje w „Konopielce” obyczaje chłopskie z perspektywy jednego z członków społeczności wiejskiej, Kaziuka Bartoszewicza. Jerzy Kałduś za rolę w „Kaziuku Kirelejson” otrzymał (...)
 • 23 maja, 17:00 - Chełm, Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie
  koncert
  Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza serdecznie na koncert muzyczno-literacki „Dziękuję Ci Mamo…”, który odbędzie się 23 maja o godz. 17.00 w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40) z okazji Dnia Matki. Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Chełm. Organizatorami koncertu są: Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti i Niepubliczne (...)
 • 23 maja, 17:00 - Lublin, FIKA Klubokawiarnia
  dla dzieci
  Without makeup czyli metamorfozy lalek :) Zapraszamy na warsztaty mamy i córki wraz z lalkami. Na zajęciach najpierw pozbędziemy się przerysowanego makijażu, zadbamy o skołtunione włosy i detale wyglądu, by na koniec nadać lalkom naturalny, dziewczęcy wygląd. Wspólna zabawa i czas dla mamy i córki z okazji zbliżającego się święta Mam. Zajęcia poprowadzi animatorka kultury (i (...)
 • 23 maja, 17:00 - Biała Podlaska, Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Mlodziezy
  HOBBY, STYL ŻYCIA > NIEKONWENCJONALNE
  spotkania autorskie
  To będzie naprawdę ciekawe spotkanie, bo oprócz tego, że Maciej Jabłoński jest komentatorem sportowym, to także trenerem emisji głosu i wystąpień publicznych, oraz użycza głosu w audiobookach.
 • 23 maja, 17:15 - Lublin, Lubelska Szkoła Fotografii
  Dla wszystkich zainteresowanych szeroko rozumianą fotografią studyjną. Cel: Dzięki zajęciom dowiesz się jak w pełni wykorzystać możliwości studia fotograficznego. Poznasz podstawy oświetlania portretu. Od teraz Twoje zdjęcia będą wyróżniać się w internecie. Produkty przez Ciebie sfotografowane nabiorą zupełnie nowego blasku. Program Warsztaty prowadzone są w sposób praktyczny (...)
 • 23 maja, 17:30 - Lublin, Centrum Spotkania Kultur
  Najnowszy program kabaretu Ani Mru-Mru. Więcej informacji wkrótce
 • 23 maja, 18:00 - Lublin, Centrum Kultury w Lublinie
  Dyskusyjne Koło Filmowe Benshi to spotkania kinomanów, którzy cenią sobie możliwość rozmowy o filmie. Skąd nazwa Benshi? – kiedy w Japonii pojawiło się kino, powołano do życia specjalny urząd – opowiadacza i interpretatora filmowych zdarzeń. Ponieważ filmy zagraniczne stanowiły dla japońskiego widza nie lada kulturową zagadkę, pomagał on oglądającym zrozumieć płynące z ekranu treści (...)
 • 23 maja, 18:00 - Lublin, Bitwa o kulturę /literaturę
  Rozmowa o książkach - o ich drugim życiu. Czy mają więcej żywotów niż jeden, postaramy sie dowiedzieć od EWY GRUDY (dyrektor Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie) i KRYSTYNY RYBICKIEJ (założycielki Ośrodka Książki Obrazkowej w Lublinie). Pytania szykuje GRAŻYNA LUTOSŁAWSKA. "Kiedy kończy się życie książki? A czy może zacząć się od nowa? Dlaczego sięgać po te wydane przed laty (...)
 • 23 maja, 19:00 - Biała Podlaska, Park Radziwiłłowski
  koncert, juwenalia
  Zaczynamy NAJWIĘKSZĄ IMPREZĘ STUDENCKĄ ROKU 2017 Oczywiście to je jest zwykła impreza ale Święto nakreślone czerwonymi kartkami w Kalendarzu. Event na którym obowiązkowo musi być każdy student tego Miasta i nie tylko ;) # To także wielkie wydarzenie Miejskie na którym razem przez Dwa dni będziemy przeżywać Mega Emocje! # ### Kiedy? 23 Maja 2017 (Wtorek) oraz 24 Maja 2017 (Środa) (...)
 • 23 maja, 20:30 - Lublin, Centrum Spotkania Kultur
  Pochodzą z Lublina. Nie są spokrewnieni. Największe przystojniaki wśród kabareciarzy i najlepsi kabareciarze wśród przystojniaków. Kupują serca widowni od pierwszego wejrzenia, zwłaszcza jej damskiej części. Są zaprzeczeniem stwierdzenia, że najbardziej beznadziejny zespół rockowy ma więcej gotowych na wszystko fanek niż najlepszy nawet kabaret. Ani Mru Mru mają mnóstwo fanek i (...)
 • 24 maja, 10:00 - Lublin, FIKA Klubokawiarnia
  dla dzieci
  Zapraszamy wszystkie MAMY, w FIKA Klubokawiarnia ten szczególny dzień zaczynamy świętować juz 24 maja (środa). W godzinach: od 10.00-14.00 i od 16.00-20.00 Będzie na Was czekać Doradca Kosmetyczny Beata Wiśniewska Lublin z MASECZKOWO-ZABIEGOWYM SPA z Okazji wyjątkowego Święta dla Mam. Konieczne są zapisy na poszczególne godziny, czyli 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 oraz 16.00, (...)
 • 24 maja, 10:30 - Lublin, APT Akademia Promocji Tańca Magdalena Woszczek
  Masz maleństwo które jeszcze nie chodzi, a Ty chciałabyś się poruszać ale nie masz jak ze względu na dziecko. Mamy dla Ciebie rozwiązanie:) przyjdź do nas z Maluszkiem i potańcz razem z nim wraz z Nami!! Niesamowite zajęcia, podczas których doświadczona doradczyni pomoże Wam bezpiecznie i prawidłowo zawiązać dziecko w chustę lub nosidło,a instruktorka tańca wprowadzi Was w karaibskie (...)
 • 24 maja, 11:30 - Puławy, Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"
  DOM I RODZINA > PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  Już po raz trzeci w Puławach spotkamy się na Akcji Mlekoteka, zorganizowanej z okazji Tygodnia Promocji Karmienia Piersią. Zapraszamy wszystkie Mamy z dziećmi w brzuchach i tymi po drugiej stronie brzucha. ;) Porozmawiamy o mitach laktacyjnych, o tym gdzie szukać pomocy i wsparcia w razie problemów, a także podzielimy się swoimi historiami. Niedługo podamy więcej informacji.
 • 24 maja, 17:00 - Lublin, Centrum Kultury w Lublinie
  Wstęp bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zapisy: latajacewarsztaty@gmail.com Spotkanie będzie miało formę wykładu / seminarium. Będziemy rozmawiać o tym, w jaki sposób polskie kino pokazuje historię Polski i tożsamość kulturową Polaków. Posłużymy się następującymi przykładami: – Człowiek z marmuru (1976), reż. Andrzej Wajda – Katyń (2007), reż. Andrzej Wajda – Prymas. Trzy lata (...)
 • 24 maja, 17:00 - Lublin, AleHeca
  DOM I RODZINA > RODZICE > EDUKACJA DLA RODZICÓW
  Nikt z nas nie zdaje sobie sprawy jak cenna jest wiedza dotycząca podstawowej, pierwszej pomocy dopóki nie musimy jej wykorzystać .... Podczas zajęć nauczymy się m.in. jak udzielić pomocy dziecku, niemowlakowi oraz osobie dorosłej, która nie oddycha, jest nieprzytomna i co zrobić w przypadku zadławień. Program: 1)Używanie standardowych środków ostrożności 2) Resuscytacja krążeniowo-oddechowa (...)
 • 24 maja, 17:30 - Krasnystaw, Parking Przy P K P
  Światowej klasy kaskaderzy i ich wielkie maszyny już 24 maja w Krasnymstawie! American Monster Truck Motor Show to emocjonujące widowisko i pokaz motoryzacyjny w wykonaniu czołowych grup kaskaderskich. Nasz pokaz to połączenie elementów pirotechnicznych, świetlnych oraz muzycznych w oprawie z najlepszymi kaskaderami. Pisk opon, ryk silników, zapach benzyny i palonej gumy oraz (...)
 • 24 maja, 19:00 - Lublin, Centrum Kultury w Lublinie
  dyskusja
  APORIA: CZY POLITYKA NAS WYZWOLI? Aporią nazywamy specyficzny problem: z jednej strony nieusuwalny, z drugiej — nie dający się rozwiązać (przynajmniej z pozoru). Stan aporetyczny może oznaczać ugrzęźnięcie — pojedynczego człowieka lub całej zbiorowości; społeczeństwa albo kultury — w matni nieprzezwyciężonych sprzeczności. Tu i teraz taka matnia jest horyzontem demokracji, która (...)
 • 24 maja, 19:00 - Lublin, Dom Słów
  Serdecznie zapraszamy na spotkanie z grupą "Migamrap". Termin: 24.05 (środa), godz. 19.00 Miejsce: Dom Słów, ul. Królewska 17 (wejście od podwórka) Prowadząca: Agnieszka Krawiec "Migamrap" to projekt, podczas którego wraz z głuchą i niedosłyszącą młodzieżą tworzymy rap w języku migowym. "Migamrap" to innowacyjny projekt z zakresu edukacji kulturalnej. Główny cel to zainteresowanie (...)
 • 24 maja, 19:00 - Lublin, Warsztaty Kultury
  Przejmujące stadium wojny widzianej oczyma małego chłopca, wrzuconego w sam środek traumatycznych wydarzeń. Iwan to uciekinier z obozu koncentracyjnego, w którym stracił rodzinę. Sierotę przygarnia oddział radzieckich żołnierzy pod dowództwem majora Cholina. Chłopak szybko staje się jednym z najlepszych zwiadowców oddziału, ale równie szybko okazuje się, że wojna to przerażająca (...)
 • 24 maja, 19:00 - Lublin, Teatr Stary w Lublinie
  koncert
  MUZYKA W TEATRZE STARYM W każda środę zapraszamy na koncerty w wykonaniu uznanych artystów, twórców młodego pokolenia oraz zespoły lubelskie. Maj 10.05/ 19.00 Natalia Kukulska „Ósmy plan”koncert elektro-akustyczny 17.05 / 19.00 Renata Przemyk The Best Of 24.05 / 19.00 Siesta w drodze: Jehro 27.05 / 17.00 „Wieczorem” Teatr Stary w Lublinie 27.05 / 20.00 „Wieczorem” Teatr Stary (...)
 • 24 maja, 20:00 - Świdnik, Miejski Ośrodek Kultury
  Daniel Wielorak to uwielbiany aktor-celebryta, znany powszechnie z telewizyjnych reklam. Zarabia ogromne pieniądze, jest oczkiem w głowie pism plotkarskich, prowadzi wystawny dom. Ma piękną, efektowną żonę, bardzo przytomnego impresaria i uległą asystentkę-sekretarkę. Jego życie wydaje się bajką...do pewnego dnia, gdy przypadkowo do jego willi trafia uciekinier z pobliskiego więzienia (...)
 • 25 maja, 9:00 (2 dni) - Lublin, Wydział Humanistyczny UMCS
  Polskie Towarzystwo Retoryczne wraz z Zakładem Studiów Amerykanistycznych w Instytucie Anglistyki UMCS oraz Zakładem Komunikacji Społecznej na Wydziale Politologii UMCS pragną zaprosić na interdyscyplinarną konferencję naukową pt. "Media w Ameryce. Ameryka w Mediach". Konferencja odbędzie się w Lublinie w dniach 25-26 maja 2017. Zgłoszenia uczestnictwa wraz z tytułem referatu (...)
 • 25 maja, 9:00 (2 dni) - Lublin, Muzeum Lubelskie w Lublinie
  Archiwum Państwowe w Lublinie oraz Urząd Miasta Lublin zapraszają na konferencję naukową „Lublin w kulturze – kultura w Lublinie. Dziedzictwo kulturowe miasta od średniowiecza do współczesności”. Wydarzenie jest częścią obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia lokacji Lublina na prawie magdeburskim. To dwudniowe spotkanie badaczy z różnych środowisk jest drugą z cyklu konferencji (...)
 • 25 maja, 10:00 - Lublin, Lubartowska 77
  dla dzieci
  Zapraszamy na kolejną edycję Dnia Bobasa :) Dzień Bobasa to unikalne wydarzenie, podczas którego będziecie mogły skorzystać z wiedzy i doświadczenia rekomendowanych specjalistów. Podczas naszej konferencji staramy się budować przyjazną atmosferę. Można przyjść z niemowlakiem i zająć wygodne miejsce na macie, dzięki czemu pociecha może swobodnie się poruszać :) Są strefy karmienia (...)
 • 25 maja, 11:00 - Lublin, FIKA Klubokawiarnia
  dla dzieci
  W (25.05) czwartkowe przedpołudnie wraz z Teatrzyk Pierwszego Kontaktu zapraszamy rodziców z dziećmi na przedstawienie "Calineczka". Będzie to spotkanie z bajką znaną i pokazaną w ciepłej, przyjaznej dla dzieci formie. Ropuch będzie śmieszny a nie straszny, zaś Pan Kret znajdzie na końcu miłość swego życia poprzez delikatną zmianą zakończenia tej klasycznej bajki. W spektaklu (...)
 • 25 maja, 11:45 - Kraśnik, Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku
  spotkania autorskie
  Dnia 25 maja 2017 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku będzie miała zaszczyt gościć pana Marcina Kydryńskiego w Filii Nr 1 ul. Zielińskiego 3. Na spotkaniu będzie istniała możliwość zakupu książek, płyt i audiobooków MARCIN KYDRYŃSKI Radiowiec, wędrowiec, fotograf. Chwilami piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali. Od 1989 roku współtworzy wizerunek (...)
 • 25 maja, 16:30 - Dęblin, Klub Uczelniany WSOSP
  "To Ci tłumaczę!" - to tytuł najnowszego programu kabaretu Smile z Lublina. Jak sugeruje sam tytuł, Andrzej, Paweł i Michał, podczas prawie 2 godzinnego spektaklu, starają się wyjaśnić kilka zagadnień, które napotykamy w życiu codziennym. Są to zagadnienia, które wbrew pozorom wymagają tłumaczenia a Kabaret Smile wykona to w swoim stylu. Dylematy teścia oraz problemy z naszym pięknym (...)
 • 25 maja, 17:00 - Lublin, FIKA Klubokawiarnia
  HOBBY, STYL ŻYCIA > RĘKODZIEŁO
  PREZENT NA DZIEŃ MAMY FIKA wraz z Mia pracownia artystyczna zapraszają na warsztaty dla mam/tatusiów wraz z dziećmi z okazji zbliżającego się Dnia Mamy. STAWIAMY NA ORYGINALNOŚĆ I NIETUZINKOWOŚĆ Jedyne takie warsztaty w Lublinie tylko w klubokawiarni FIKA. Rozwiniemy kreatywność Waszą i Waszych dzieci.🙂 Na warsztatach mamy wraz z dziećmi będą mogły ozdobić koszulki: ręcznie (...)
 • 25 maja, 17:00 - Lublin, Centrum Kultury w Lublinie
  dla dzieci
  Głowa Pana Lampy świeci! Pewnego dnia, ot tak sobie, zaczęła i tak już pozostało. Pan Lampa razem ze swoją ulubienicą Piesą mieszka w wielkim Domczysku. Nie czują się samotni, gdyż dom zasiedla także cała wesoła zgraja najróżniejszych i najdziwniejszych lokatorów, wśród których znajdują się m.in.: uwielbiająca straszyć dzieci Pani Straszyńska, pożerające smutki Siostry Gryzak, (...)
 • 25 maja, 17:00 - Lublin, Dzielnicowy Dom Kultury WĘGLIN
  HOBBY, STYL ŻYCIA > RĘKODZIEŁO
  Mamy prezent na Dzień Matki dla tych Mam, które od dawna marzyły o szyciu! Warsztat szycia dziecięcych ubranek. Porozmawiamy o wykrojach, materiałach, i o tym, jak w prosty sposób stworzyć niebanalny ciuch. Na warsztat weźmiemy spodnie i koszulkę z miękkiej i wygodnej dzianiny. Nie musisz nic wiedzieć o szyciu, żeby wyjść od nas z nowymi spodenkami dla Twojego Malucha. Uwaga! Warsztat (...)
 • 25 maja, 17:30 - Lublin, FaraRaRa
  HOBBY, STYL ŻYCIA > RĘKODZIEŁO
  Lalki słowiańskie (motanki) są lalkami wywodzącymi się z wielowiekowej tradycji ludowej, tworzonymi tylko w dobrych celach, by wspierać intencje osób które je wykonują, by wizualizować w nich swoje marzenia i nasączać je myślami potrzebnymi do ich urzeczywistnienia. Rytuał tworzenia lalek zakłada używanie tylko naturalnych materiałów – tkanin, drewna, ziół. Lalkę tworzy się ręcznie (...)
 • 25 maja, 18:00 - Lublin, Galeria Labirynt
  Ars Electronica Animation Festival 2016 (pofestiwalowy pokaz) 25.05 (czwartek), g. 18.00 Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5 Wstęp wolny Odbywający się w Linz od ponad 30 lat festiwal Ars Electronica upowszechnia i wspiera sztukę nowych mediów. Pofestiwalowy pokaz wybranych filmów odbędzie się w Lublinie już po raz czwarty. Zapraszamy! Filmy nie są tłumaczone na język polski. Organizatorzy: (...)
 • 25 maja, 18:00 - Lublin, Koło Naukowe Drogowców i Mostowców PL
  Koło Naukowe Drogowców i Mostowców Politechniki Lubelskiej razem z Katedrą Dróg i Mostów Politechniki Lubelskiej i Oddziałem Lubelskim Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP zapraszają na wykład gościnny Aleksandra Wiącka - asystenta Prezydenta Lublina ds. polityki rowerowej i pieszej. Temat wykładu: Czy miastu potrzebni są rowerzyści? Miejsce: Wydział Budownictwa (...)