WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo lubelskie

Województwo lubelskie
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 24 czerwca, 20:00 (3 dni) - Nielisz, Gmina Nielisz
  Sobótki to wielkie święto kwiatu paproci i podtrzymanie wspaniałej magii nocy świętojańskiej. Impreza sobótkowa to nie tylko nawiązanie do słowiańskiego dnia zakochanych, lecz także rewia ognia i pokazów pirotechnicznych. W tym roku będzie to impreza dwudniowa tj. 24 oraz 25 czerwca, gdzie program główny odbędzie się w sobotę (24.06). Jak tradycja nakazuje, w tą noc puszczane są (...)
 • 26 czerwca, 17:00 - Lublin, Studio
  EDUKACJA DLA RODZICÓW
  Warsztaty odbędą się w Klubokawiarni STUDIO ul. Kryształowa 8/u9 w Lublinie od godz. 17:00 W programie: dlaczego warto nosić dzieci w chuście, abc bezpiecznego i prawidłowego noszenia, jaką chustę wybrać (bambusową, bawełnianą, lnianą, żakardową, kółkową) oraz nauka wiązania chusty tkanej (kieszonka, kangur). Warsztaty przeznaczone są dla rodziców spodziewających się dziecka oraz (...)
 • 26 czerwca, 18:00 - Łęczna, Restauracja Country Łuszczów
  GOTUJ Z PASJĄ I CUISINE COMPANION! Zapraszam serdecznie na warsztaty innowacyjnego gotowania dla kobiet, mężczyzn i młodzieży. Aby zdrowo i pysznie jeść każdego dnia, a gotowanie było przyjemnością, która zmienia się w pasję! Zapraszam Grażyna Cieślak - właściciel Restauracji Country Chcemy zdrowo się odżywiać, lubimy być kreatywni, czas jest dla nas bardzo cenny, coraz częściej (...)
 • 26 czerwca, 18:00 - Lublin, Centrum Kultury w Lublinie
  Dyskusyjne Koło Filmowe Benshi to spotkania kinomanów, którzy cenią sobie możliwość rozmowy o filmie. Skąd nazwa Benshi? – kiedy w Japonii pojawiło się kino, powołano do życia specjalny urząd – opowiadacza i interpretatora filmowych zdarzeń. Ponieważ filmy zagraniczne stanowiły dla japońskiego widza nie lada kulturową zagadkę, pomagał on oglądającym zrozumieć płynące z ekranu treści (...)
 • 26 czerwca, 19:00 - Zamość, Zamojski Dom Kultury
  Ona – kłamliwa i bezwstydna. On – naiwny i namolny. I jeszcze bezradny przyjaciel. W rolach epizodycznych: francuski pedikiurzysta, hiszpański akompaniator, jugosłowiański marynarz i wielu innych interesujących mężczyzn. Oto romans, który potrafi wypełnić życie. Dobrze zakorzeniony w Polsce Hanoch Levin – poeta, kabareciarz, reżyser, skandalista – pozostawił 63 sztuki sceniczne (...)
 • 26 czerwca, 19:00 - Lublin, PROJEKTOR - wolontariat studencki
  #ZaPROJEKTUJSWOJEWAKACJE Chcesz wyjechać na projekt wakacyjny, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Masz kilka nurtujących pytań z nim związanych? 🔜 👍Weż udział w webinarium poświęconym właśnie temu zagadnieniu! Wystarczy wejść w link i się zarejestrować. 👊 Link do rejestracji: http://webinar.getresponse.com/BunsC/zaprojektuj-swoje-wakacje-1 Webinarium poprowadzi Joanna (...)
 • 26 czerwca, 20:00 - Lublin, Dąbscy Dance Studio - Casa de la Danza
  Ostatnie nasze spotkanie z Ruggiero , trochę solo i szalona włoska robota ( rueda ) 20:00 - 22:00 solo cuban , italian rueda de casino koszt : 20 zł jednorazowe ( 1 zajęcia ) 60 zł karnet na 4 wejścia na dowolne zajęcia ( ważny 1 miesiąc ) karta multisport i ok system zapraszamy !
 • 27 czerwca, 17:00 - Chełm, Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie
  spotkania autorskie, promocja
  Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na promocję powieści Katarzyny Archimowicz pt. „Nadwiślańskie serca”, która odbędzie się 27 czerwca br. o godz. 17.00 w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40). Spotkanie, prezentujące najnowszą - trzecią już książkę - chełmianki, zaplanowano w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki. Katarzyna Archimowicz jest absolwentką Katolickiego (...)
 • 27 czerwca, 18:00 (2 dni) - Lublin, Centrum Kultury w Lublinie
  Euroshorts jest europejskim festiwalem filmowym, organizowanym przez Fundację Młodego Kina. Istnieje 25 lat (od 1992 roku). Promuje i wspiera młodych artystów oraz wybitne osiągnięcia w filmie krótkometrażowym. 25 edycja festiwalu odbyła się w dniach 28 listopada – 4 grudnia 2016 w Gdańsku. W ramach lubelskiej repliki obejrzymy dwa zestawy krótkich filmów – 27.06 fabuły, animacje (...)
 • 27 czerwca, 21:30 - Zamość, ulica Rynek Wielki, 22-400 Zamość, Polska
 • 28 czerwca, 18:00 - Lublin, Dom Słów
  Na kolejnym spotkaniu cyklu “W stronę” porozmawiamy o tym “Jak schudnąć 30 kg?” i cóż to ma wspólnego z miłością. Będziemy też pytać jak się rysuje “Najgorszy komiks roku” przy okazji rysowania innego komiksu. Zaniepokojonych niniejszym opisem uspokajamy, że w naszym cyklu głównym kryterium wyboru jest czysta czytelnicza przyjemność. Fani literatury i fani komiksu: to spotkanie (...)
 • 28 czerwca, 20:00 - Zamość, Parowozownia ul. Szczebrzeska 11J
  „Władcy”, to opowieść złożona z siedmiu rozdziałów inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Każda z części to wyspa na rzece historii, każdą rządzi inny w ł a d c a, każda opowiada o innym wydarzeniu z tragicznych dziejów Europy. Dwie strony: kat i ofiara. Nie oskarżamy władców – robią to ich ofiary. Pokazujemy, jeśli się tylko da, na czym polega ich ideologia, obłąkanie. Ile w tym (...)
 • 28 czerwca, 21:15 - Lublin, Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów
  pokaz
  „Brudny szmal” to dramat kryminalno-gangsterski, w którym osią intrygi jest historia barmana Boba, a w zasadzie moment, kiedy przygarnia on rannego, porzuconego w śmietniku pit bulla. Ten fakt zbiega się w czasie z napadem na bar głównego bohatera, który jest też czymś na kształt przechowalni pieniędzy dla lokalnej mafii. Nie trudno się domyśleć, iż Bob wpadnie za chwilę w poważne (...)
 • 29 czerwca, 10:00 (4 dni) - Krasnystaw
  RZEMIOSŁO ARTYSTYCZNE
  Zaczynają się przygotowania do kolejnego Festiwalu Twórczo Zakręconych w Krasnymstawie, który planowany jest w dniach 29.06 - 02.07. Strona tworczozakreceni.eu została zaktualizowana. Zapraszamy do odwiedzenia strony, zapoznania się z programem festiwalu oraz warsztatmi. Strona jest sukcesywnie aktualizowana - więc prosimy o bieżace śledzenie zmian. Link do strony Festiwalu Twórczo (...)
 • 29 czerwca, 15:00 - Modliborzyce, Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna im. K. Zielińskiego w Modliborzycach
  spotkania autorskie
  Biblioteka u Kazimierza zaprasza na spotkanie autorskie z Anną Fryczkowską - autorką powieści kryminalnych i obyczajowych. Spotkanie odbędzie się 29 czerwca (czwartek) o godz. 15.00 w bibliotece. Serdecznie zapraszamy!!
 • 29 czerwca, 15:00 (4 dni) - Zdziłowice, Zdziłowice, 23-306 Zdziłowice, Polska
  warsztaty
  Warsztaty poświęcone są muzycznym tradycjom regionu Roztocza Zachodniego w szczególności wsi Zdziłowice. W tym roku odchodzimy nieco od dotychczasowej formuły warsztatów na rzecz kameralnych spotkań, wspólnego śpiewania i muzykowania z miejscowymi śpiewakami i muzykantami. Proponujemy następujące spotkania warsztatowe: Śpiew: – spotkanie z zespołem Jarzębina z Kocudzy – spotkanie (...)
 • 29 czerwca, 17:00 - Lublin, Miasto Lublin
  warsztaty
  29 czerwca, czwartek, godz. 17:00-19:30, Lublin, Ratusz, s. 24, II piętro Gośćmi będą osoby zajmujące się publicznym udostępnianiem danych o mieście: Wojciech Sańko i Paweł Cal (Koduj dla Polski) oraz Łukasz Prażmo (GIS-expert). Pokażą oni aplikacje służące zbieraniu i udostępnianiu danych oraz infografiki pomagające mieszkańcom w ich rozumieniu. Różne instytucje i urzędy gromadzą (...)
 • 29 czerwca, 18:00 - Lublin, Centrum Kultury w Lublinie
  Jak to możliwe, że Korea Północna to kraj, o którym wiemy jednocześnie dużo i nic? Wszelkie doniesienia medialne zawsze stają się sensacją i wzbudzają wiele skrajnych opinii. Jednak kraj ten rozwija się turystycznie. Właściwie to jeden z dwóch sposób, by go odwiedzić. Co kryje się za tymi wzbudzającymi tyle sensacji „drzwiami”? O Korei opowie Joanna Maria Chrzanowska – doktor (...)
 • 29 czerwca, 18:00 - Lublin, Muzeum Lubelskie w Lublinie
  Portret miasta. Lublin w malarstwie, rysunku i grafice 1618–1939 Zamek Lubelski, 30 czerwca – 31 sierpnia 2017. Otwarcie wystawy: 29 czerwca godz. 18.00. Na jubileuszowej wystawie przygotowanej przez Muzeum Lubelskie oraz Miasto Lublin z okazji 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich, zobaczymy najstarsze i najważniejsze panoramy miasta, w tym miedzioryt Abrahama Hogenberga (...)
 • 29 czerwca, 20:00 - Biała Podlaska, Hotel Skala Biała Podlaska
 • 29 czerwca, 21:15 - Lublin, Próba Cafe
  Jabberwocky – utrzymana w klimacie Monty Pythona absurdalna groteska spod ręki Terry’ego Gilliama. Tytułowy Jabberwocky to mityczny potwór, terroryzujący ludność miast i wsi w samym środku mrocznej epoki średniowiecza. Do walki z monstrum staje tu ubogi syn bednarza o swojskim, typowo średniowiecznym, imieniu Dennis (brawurowy Michael Palin). Gilliam, luźno czerpiąc pomysł ze słynnego (...)
 • 29 czerwca, 21:30 - Lublin, Centrum Kultury w Lublinie
  [scroll down for English version] Przegląd kina klasy B - Najlepsze z Najgorszych prezentują: ENTER THE NINJA (Wejście ninja) Jeśli do tej pory „Enter the Ninja” kojarzyło wam się tylko z piosenką Die Antwoord, to polecamy coś równie przebojowego. Cole, amerykański żołnierz, zakończył właśnie naukę w szkole ninja i przyjeżdża na Filipiny, gdzie zamierza odwiedzić dawnego znajomego (...)
 • 30 czerwca, 10:00 (3 dni) - Komarówka Podlaska
  zlot
  Już po raz 19ty mała miejscowość w wojewódźtwie lubelskim, dzięki chłopakom z Panther MC Poland oraz ich przyjaciołom, na 3 dni zamieni się w festiwalową dżunglę! Scena, muzyka, koncerty, motocykle oraz dzikość w sercach ! To wszystko już w pierwszy weekend lipca. Zarezerwujcie sobie ten weekend. 30 czerwca-1 licpa przybywajcie po dawkę dobrego rock&rolla. Śledźcie wydarzenie, aby (...)
 • 30 czerwca, 10:00 (3 dni) - Chełm, Chełmski Dom Kultury
  festiwal
  I Ogólnopolski Festiwal Teatrów Alternatywnych „Hesperia” im. Czesława Dopieralskiego 30 czerwca – 2 lipca 2017 Zapraszamy na I Ogólnopolski Festiwal Teatrów Alternatywnych „Hesperia” im. Czesława Dopieralskiego. Festiwal ma być alternatywną formą spędzania czasu wolnego, wolnego w słowie, wyrazie, bez barier wiekowych i finansowych. Ma stać się środkiem wyrazu dla emocji i twórczości (...)
 • 30 czerwca, 10:00 (3 dni) - Janów Lubelski
  pokaz, warsztaty
  http://www.osgmuzeum.pl/
 • 30 czerwca, 15:00 - Zwierzyniec, Zwierzyniec
  koncert
  Serdecznie zapraszamy na III edycję Rockowiska 30.06-1.07.2017r. Park Środowiskowy w Zwierzyńcu Wstęp Wolny Sobota: Nocny Kochanek, Materia, Hell:on (UA), The Freeborn Brothers, Neshorn Piątek: KSU, Krusher, Whiterose oraz zespoły startujące w przeglądzie: P.PiG Folya Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów Utopia Red Stains Portfinger Vermis Synthetic Blast
 • 30 czerwca, 17:00 - Lublin, Filia nr 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
  spotkania autorskie
  Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Edą Ostrowską oraz promocję jej najnowszego tomiku „Poemat filozofujący” 30 maja 2017, godz. 17.00 Filia nr 2 MBP, ul. Peowiaków 12 Spotkanie prowadzi Kazimierz Malinowski Eda Ostrowska – polska poetka i prozaiczka. Ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie (1978). To tam podjęła (...)
 • 30 czerwca, 17:00 - Zamość, Zamojski Dom Kultury
  dla dzieci
  Wąż czuje się bardzo dotknięty przez los. Nie może skakać, biegać, klaskać, ani nosić niczego pod pachą. Pewnego dnia, razem z Chomikiem Chrupusiem i Gekonem, wyrusza w świat w poszukiwaniu lepszego życia. Jednak ani Wróżka Zębuszka, ani Magik, ani inne postaci nie są w stanie mu pomóc. Pająk napotkany w trakcie wyprawy podpowiada bohaterom, by udali się w tej sprawie do samego (...)
 • 30 czerwca, 17:00 - Lublin, Centrum Kultury w Lublinie
  30 czerwca (piątek) 17:00 PREMIERA „Aquarius” reż. Kleber Mendonça Filho /146’/ bilety: 12/15 zł 20:00 PREMIERA „Aquarius” reż. Kleber Mendonça Filho /146’/ bilety: 12/15 zł Clara, 65-letnia wdowa i emerytowana krytyczka muzyczna, przyszła na świat w tradycyjnej rodzinie w nadmorskim mieście Recife w północno-wschodniej Brazylii. Kobieta jest ostatnią rezydentką Aquariusa, oryginalnego (...)
 • 30 czerwca, 17:00 - Świdnik, Galeria "Za szybą" MOK Świdnik
  wernisaż
  Idealne rozpoczęcie wakacji! W ramach programu Dystrykt Young już 30 czerwca Galerię "Za szybą" odwiedzi Tomek Janus z Wrocławia, który otworzy swoją debiutancką wystawę fotografii. Będzie ona podsumowaniem dotychczasowej działalności autora. Spotkanie otworzy koncert akustyczny Kasi Kusy, wokalistki zespołu Gospel Rain. Wystawa otrzymała patronat honorowy Lubelskiego Towarzystwa (...)
 • 30 czerwca, 18:00 - Lublin, Filharmonia Lubelska
  koncert
  MUZYKA BRAZYLIJSKA Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej Lubelskie Trio Stroikowe - Jublieusz 40-lecia działalności
 • 30 czerwca, 18:00 - Lublin
  30 czerwca w Lublinie odbędzie się wyjątkowa Masa Krytyczna, której gościem specjalnym będzie Marcin Wroński, autor retro kryminałów o Komisarzu Zygmuncie Maciejewskim. Rowerzyści wyruszą w około trzynastokilometrową trasę, odwiedzając rejony miasta pojawiające się w twórczości pisarza. Na trasie przejazdu znajdą się między innymi miejsca gdzie mieszkał i pracował Maciejewski, a (...)
 • 30 czerwca, 18:00 - Lublin, Ack Umcs Chatka Żaka
  Wystawa „Czas” powstała z okazji 10-lecia zaistnienia Koła Naukowo-Artystycznego FRAKCJA SUCHA. Koło nieprzerwanie działa przy Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Członków koła stale przybywa, a założyciele powrócili do organizacji jako opiekunowie. Frakcja Sucha od zawsze przyciągała do siebie aktywnych ludzi, którzy wspólnym wysiłkiem w (...)
 • 30 czerwca, 18:00 (3 dni) - Tomaszów Lubelski
  festiwal
  Polska południowo-wschodnia to jeden z najpiękniejszych i najszybciej rozwijających się regionów naszego kraju. Ruszyła gospodarka, powstały imponujące inwestycje drogowe, dotacje z budżetu UE pozwoliły na znaczącą poprawę infrastruktury. Lubelszczyzna przyciąga rzesze turystów, którzy począwszy od stolicy regionu Lublina zaczęli odkrywać miejsca, do niedawna jeszcze całkowicie (...)
 • 30 czerwca, 18:00 - Lublin, Galeria Biała w Lublinie
  RZEMIOSŁO ARTYSTYCZNE
  wystawa
  Otwarcie wystawy: piątek 30.06.2017 r., godz. 18.00 Artyści: Agata Bogacka Maurycy Gomulicki Kornel Janczy Krzysztof Maniak Malwina Niespodziewana Kinga Nowak Agnieszka Piksa Wilhelm Sasnal Mateusz Szczypiński Kuratorka: Magdalena Ujma Tematem wystawy „Polski las” jest współczesny polski pejzaż i polskie sposoby patrzenia na widoki otaczającej nas rzeczywistości. „Las” ma znaczenie (...)
 • 1 lipca - Sławatycze
  wycieczka, zlot
  W bieżącym – 2017 – roku odbędzie się 9. Edycja Nadbużańskiego Rajdu Rowerowego. Jak zwykle, będziemy eksplorować piękne nadbużańskie tereny, przemierzając wschodnie drogi i bezdroża na rowerach. Wszystkich, którzy chcą zapisać termin tegorocznego NRR w kalendarzach, informujemy, że impreza odbędzie się 1 lipca 2017 roku.