WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo lubelskie

Województwo lubelskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 

 

 

 • 19 września (5 dni) - Biała Podlaska, AWF Biała Podlaska
  PODNOSZENIE CIĘŻARÓW
  Podczas ceremonii zamknięcia V Akademickich Mistrzostw Świata w podnoszeniu ciężarów (2016r.) w Meridzie w Meksyku przedstawiciel naszej Uczelni - dr Paulina Szyszka otrzymała z rąk gospodarzy flagę FISU (Międzynarodowej Federacji Sportu Studenckiego). Staliśmy się gospodarzami tegorocznych VI AMP organizowanych w Polsce! Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych na czterodniową (...)
 • 22 września, 9:00 (2 dni) - Stara Jedlanka, Leśna Ryba
  zlot, wystawa, tuning
  Już 22 września, od godziny 9:00 w Ośrodku „Leśna Ryba” W Starej Jedlance odbędzie się event motoryzacyjny „Low Fest” organizowany przez grupę Low Lublin. Podczas imprezy po raz kolejny ustanawiany będzie rekord Guinessa w ilości skaczących aut na tzw. AirRide. Jednak Low Fest to nie tylko okoliczność do podziwiania zmodyfikowanych samochodów, ale tez szansa na zagranie w piłkę (...)
 • 22 września, 10:00 - Lublin, Warsztaty Kultury
  warsztaty
  BRAK WOLNYCH MIEJSC 22 września 2018 - sobota godz.: 10:00-12:00 oraz 12:00-14:00 ▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼ Ambrotypia to jedna z dawniejszych, stosowanych od 1851 roku, pozytywowych technik fotograficznych, pozwalająca uzyskać jeden unikatowy (bez możliwości wykonania odbitek) obraz. Udział w warsztatach mogą wziąć osoby pełnoletnie. ▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼ Zapisy: Udział (...)
 • 22 września, 10:00 - Biłgoraj, Parafia Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju
  rajd
  Rajd rowerowy z Biłgoraja do Górecka Kościelnego w 450 r śmierci św. Stanisława Kostki i w 100 r. odzyskania Niepodległości
 • 22 września, 17:30 - Lublin, Lubartowska 77
  koncert
  Zapraszamy na podróż nie tylko w przeszłość z piosenkami na żywo! 22 września 2018 na Lubartowskiej 77 odbędzie się wspólny koncert Łukasza Jemioły i Moniki Kowalczyk oraz ... to na razie niespodzianka! Łukasza - lubelskiego belfra z gitarą, wokalisty i autora piosenek, showmana w dobrym tego słowa znaczeniu, z dystansem do świata i siebie - nie trzeba szczególnie przedstawiać (...)
 • 22 września, 18:00 - Kraśnik, Piaskowa Pub
  koncert
  Jeżeli jesteście w Kraśniku lub okolicy 22 września to wbijajcie na koncert Mastemey LECTER i Time Of The Sinners w Piaskowa Pub! Różnorodna dawka solidnego metalu na lubelszczyźnie! LECT3R Regressive Metal http://facebook.com/Lect3r.band/ https://www.youtube.com/playlist?list=PLRzC3cQ-6jA0llOwSF1Yn5NIi8zZoe36c&app=desktop Traktujemy naszą popkulturową historię bardzo poważnie (...)
 • 22 września, 18:00 - Radzyń Podlaski
  Koncert Inauguracyjny XXXV Jubileuszowego Festiwalu "Dni Karola Lipińskiego 2018 - Zuzanna BUDZYŃSKA/Grzegorz SKROBIŃSKI Program: K. Lipiński - 3 Polonezy op. 9 (opr. P. Wróbel) C. Franck - Sonata A-dur na fortepian i skrzypce S. Prokofiev - Sonata D-dur op. 94bis Nr 2 na skrzypce i fortepian Na godzinę przed koncertem będzie możliwość zwiedzenia wystawy "Z perspektywy afisza (...)
 • 22 września, 19:00 - Lublin, Dom Słów
  koncert
  Godz. 19:00, wstęp 10 zł Trio Brzoska/Marciniak/Markiewicz- to muzyczny eksperyment, łączący poezję z gitarą elektryczną i trąbką, w otwartych kompozycjach i improwizacjach. Poszukiwanie miejsca na współbrzmienie słów i dźwięków w najbardziej optymalnej dla nich formule. WOJCIECH BRZOSKA(1978)-poeta, autor ośmiu książek poetyckich, ostatnio Jutro nic dla nas nie ma (2017) .Publikował (...)
 • 22 września, 19:30 - Nałęczów, Kawiarnia Lipowa 43
  koncert
  Moriah Woods - od niedawna zamieszkała w Pulawach songwriterka pochodząca z USA. Muzykę we krwi, jej matka jest skrzypaczką, ojciec - muzykiem rockowym. Już jako nastolatka wyprowadziła się z domu by grać i podróżować. Po powrocie w rodzinne strony Woods zajęła się pisaniem własnych utworów. W grudniu 2013 roku ukazał się jej pierwszy album zatytułowany "Bring the Rain". Co ciekawe (...)
 • 22 września, 21:00 - Lublin, Centrum Kultury w Lublinie
  koncert
  THE DOG (Wrocław) Hardcore'owy zespół z Wrocławia, założony w 2013 przez byłych członków We Are Idols i Ass to Mouth. Ich pomysłem na granie od początku było coś z pogranicza powerviolence, metalu i klasycznego hardcore punka, co zostało zresztą wyłożone na debiutanckim materiale - EP "The Value of Life is Negative" - który ukazał się w przeciągu kilku miesięcy od pierwszej próby (...)
 • 23 września, 5:00 - Międzyrzec Podlaski, Międzyrzeckie Towarzystwo Wędkarskie "Żwirek"
  WĘDKARSTWO
  zawody
  Otwarte Zawody Spinningowe Organizatorami zawodów są : Wędkarstwo PL RaFish Wędkarstwo Mazowieckie Międzyrzeckie Towarzystwo "Żwirek" Harmonogram : - 5:00 - zbiórka na parkingu przy stanicy MTW Żwirek - 5:00 - 6:00 - sprawy organizacyjne sprawdzenie listy i rozdanie przywieszek , miarek , wodowanie sprzętu pływającego itd. - początek -> 6:00 -> 11:00 -> koniec spinningowania - (...)
 • 23 września, 10:00 - Lublin
  PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  wstęp wolny/ To wyjątkowy dzień, gdy cały Rezerwat jest otwarty dla dzieci, bez żadnych ograniczeń wiekowych (młodsze dziech wchodzą z rodzicami/opiekunami). Zapraszamy do prawdziwych wyzwań rodzinnych. Można w jeden dzień posadzić dom i zbudować drzewo albo odwrotnie... najważniejsze, że razem z dziećmi. Wspólny czas pozwala wzmocnić więzi rodzinne i wprowadzać w relacje społeczne (...)
 • 23 września, 10:00 - Kazimierz Dolny, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym
  Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym i Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zapraszają na jubileuszowe 20. ŚWIĘTO JESIENI w Kazimierzu Dolnym. W niedzielę 23 września 2018 zapraszamy w godz. 10:00-18:00. Święto Jesieni to okazja do promocji producentów i twórców z terenów wiejskich oraz do podzielenia się zasobami swych spiżarni, piwnic i spichlerzy. Miejscem (...)
 • 23 września, 11:30 - Lublin, Muzeum Wsi Lubelskiej
  dla dzieci, rodzinne
  Jak wyglądały tradycyjne wykopki? Przy użyciu jakich narzędzi wydobywano z ziemi te cenne bulwy? Jak smakuje przed chwilą zebrany i upieczony w ognisku ziemniak? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się 23 września w Muzeum Wsi Lubelskiej! W lubelskim skansenie będzie można zobaczyć różne sposoby kopania kartofli: ręczne przy użyciu motyk i mechaniczne przy pomocy kopaczki (...)
 • 23 września, 12:00 - Lublin, Locomotiva Hotel *** i Restauracja
  dla dzieci, warsztaty
  Ze smakiem przez świat Nie wiesz czy Twoje dziecko lubi gotować? Chcesz nauczyć dziecko zasad zdrowego odżywiania? Chcesz aby poznało nowe smaki i zwiedziło kulinarnie kraje świata? Chcesz nauczyć dziecko współpracy w grupie? Już teraz zapraszamy na pierwsze zajęcia , które odbędą się w dniu 23 września 2018. Zajęcia będą trwały 1 godzinę a koszt to jedyne 25 zł . I Grupa 10 (...)
 • 23 września, 16:00 - Biała Podlaska, Państwowa Szkoła Wyższa
  Komedię "Tresowany mężczyzna" napisał John von Duffel na motywach bestsellera Esth Vilar "Der dressierte Mann". Kobiety na wysokich stanowiskach i z dobrą pensją to fakt. Ale nie każdemu facetowi się to podoba. Tyn bardziej gdy awans przychodzi do młodszej koleżanki z pracy, która jednocześnie jest partnerką w życiu... Sebek wychowany co prawda w duchu równouprawnienia (...)
 • 23 września, 17:00 - Lublin, Klub Graffiti
  4DREAMERS RUSZAJĄ W TRASĘ KONCERTOWĄ! Bilety już w sprzedaży! 4DREAMERS zagrają dla was w ośmiu polskich miastach: 4DREAMERS koncert Warszawa, 31 sierpnia / Klub Level 27 4DREAMERS koncert Łódź, 2 września / Klub Scenografia 4DREAMERS koncert Sopot, 8 września / Klub Pick and Roll 4DREAMERS koncert Poznań, 9 września / Klub U Bazyla 4DREAMERS koncert Kraków, 15 września / Klub Kwadrat 4DREAMERS (...)
 • 23 września, 17:00 - Krasnystaw, Krasnostawski Dom Kultury
  koncert
  Jak łączą się ze sobą pieśni romantyków i satyra sprzed 60 lat? Na to pytanie odpowiada miniatura muzyczno-teatralna Od Moniuszki do Starszych Panów, oparta na kanwie oryginalnie zaaranżowanych utworów F. Chopina, S. Moniuszki, M. Karłowicza i S. Niewiadomskiego, oraz piosenek spod pióra duetu J. Wasowski – J. Przybora. W lekko prowadzonym scenariuszu nakładają się na siebie humor (...)
 • 24 września, 17:00 - Biała Podlaska, Bialskie Centrum Kultury.
  festiwal
  Kulminacyjne wydarzenie X Bialskiego Festiwalu Okołoliterackiego. Gościem tegorocznej edycji będzie Andrzej Pilipiulk. Spotkanie autorskie z pisarzem poprzedzi wykład Grzegorza Czapskiego.
 • 24 września, 17:30 - Lublin, Lubelskie Centrum Konferencyjne
  dyskusja
  Serdecznie zapraszamy na panel dyskusyjny "Wojna na Donbasie - problem nie tylko Ukrainy" Wojna na wschodzie Ukrainy, która nieustannie toczy się od 2014 roku, coraz rzadziej przykuwa uwagę międzynarodowej opinii publicznej. Jest to konflikt, który toczy się na obrzeżach Europy, lecz jego przebieg i trwanie znacząco wpływa na sytuację w całym regionie. Przedmiotem dyskusji będzie (...)
 • 24 września, 18:00 - Lublin, LFF - Lubelski Festiwal Filmowy / Lublin Film Festival
  festiwal, pokaz
  Lubelski Festiwal Filmowy to międzynarodowe święto kina, które wyewoluowało z MFF Złote Mrówkojady. W 2017 na festiwalu pokazaliśmy 150 spośród 3607 filmów zgłoszonych ze 130 krajów. Cykl Lubelski Festiwal Filmowy cały rok to projekcje najciekawszych filmów połączonych tematem, formą, bądź ideą, pokazywanych lub zgłoszonych do LFF. Festiwal często jest jedyną okazją do obejrzenia (...)
 • 25 września, 18:00 - Lublin, Centrum Kultury w Lublinie
  pokaz
  Skąd nazwa Benshi? – kiedy w Japonii pojawiło się kino, powołano do życia specjalny urząd – narratora i interpretatora filmowych zdarzeń. Ponieważ filmy zagraniczne stanowiły dla japońskiego widza nie lada kulturową zagadkę, pomagał on oglądającym zrozumieć płynące z ekranu treści, dopełniając tym samym odbiór dzieła. Funkcja ta nazywała się Benshi. Prowadzenie – Krystian Drozd Koneser (...)
 • 25 września, 18:00 - Lublin, Muzeum im. Józefa Czechowicza Oddział Literacki Muzeum Lubelskiego
  spotkania autorskie, promocja
  W spotkaniu wezmą udział - Paulina Łuczeńczyk - córka pisarza, Marcin Sendecki - krytyk literacki, Adam Kulik - autor filmu o Łuczeńczyku, Przemysław Kaliszuk - literaturoznawca, autor wstępu do "Dzieł zebranych" oraz Paweł Orzeł - redaktor tomu. O autorze: Pochodzący z podlubelskiego Ludwina Andrzej Łuczeńczyk (1945-1991) jest pisarzem wielkim i jednocześnie pisarzem zapomnianym (...)
 • 25 września, 19:00 - Opole Lubelskie, Opolskie Centrum Kultury
  ▎Eskaubei i Tomek Nowak Quartet & Mr. Krime Jedyny w kraju zespołu łączący w sposób permanentny jazzowe improwizacje na najwyższym poziomie ze świetnymi rapowanymi tekstami w języku polskim. Muzyka zespołu łączy teksty jednego z najdłużej działających w Polsce undergroundowych raperów z muzyką świetnego trębacza, znanego ze współpracy m.in. z Nigelem Kennedy, Jarosławem Śmietaną (...)
 • 26 września, 9:00 - Lublin, Teatr Muzyczny w Lublinie
  Baśnie Andersena ujmują, zawierają głęboki sens humanistyczny i przekazują uniwersalną, ponadczasową wartość: przez zaczarowany świat kolorowych kwiatów, zwierząt, owadów, wróżek, dobrych i złych duchów ukazują ludzkie charaktery i problemy. Wszyscy przecież znamy: Brzydkie kaczątko, Księżniczkę na ziarnku grochu, Królową śniegu i wiele innych cudownych bajek autorstwa tego wspaniałego (...)
 • 26 września, 11:30 - Lublin, Teatr Muzyczny w Lublinie
  Baśnie Andersena ujmują, zawierają głęboki sens humanistyczny i przekazują uniwersalną, ponadczasową wartość: przez zaczarowany świat kolorowych kwiatów, zwierząt, owadów, wróżek, dobrych i złych duchów ukazują ludzkie charaktery i problemy. Wszyscy przecież znamy: Brzydkie kaczątko, Księżniczkę na ziarnku grochu, Królową śniegu i wiele innych cudownych bajek autorstwa tego wspaniałego (...)
 • 26 września, 19:00 - Lublin, Centrum Kultury w Lublinie
  pokaz
  Filmy Najlepsze z Najgorszych zapraszają na spirytystyczny seans filmu: TURECKI EGZORCYSTA (a.k.a. SEYTAN) Film tak straszny, że aż brzuch boli ze śmiechu. Widzowie Najlepszych z Najgorszych widzieli już nie jedno. Wydawałoby się, że WSZYSTKO co tylko wypluła najbardziej niechwalebna strona kinematografii światowej. A jednak wciąż jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania najbardziej (...)
 • 26 września, 19:00 - Lublin, Warsztaty Kultury
  pokaz
  Film opowiada historię słynnego w całej Anglii krawca i projektanta Reynoldsa Woodcocka. Na pierwszy plan wybija się jego związek z Almą, młodą dziewczyną z impetem wkraczającą w jego uporządkowany świat oraz relacje z apodyktyczną i władczą siostrą Cyril. W tle mamy Londyn lat 50. XX wieku wraz z jego stylem, elegancją i modą tworzoną przez naszego bohatera. Woodcock ubiera bowiem (...)
 • 26 września, 20:00 - Puławy, Peweks Art & Music
  stand-up
  Wszystkich fanów stand-upu gorąco zapraszamy na zapoznania się z dwoma spośród najbardziej charakterystycznych nazwisk polskiego stand-upu! Wojtek Pięta - wystąpił na scenach każdego z większych miast w Polsce oraz w telewizji w programie Kuby Wojewódzkiego i Comedy Central. Finalista Antrakt Stand-up Festiwal 2016. Brał udział w roastach: Tego Typa Mesa oraz Krzysztofa Skiby. Gospodarz (...)
 • 27 września (2 dni) - Lublin, Galeria Labirynt
  konferencja
  Romantyzm i jego interpretacje jako preludium do nowoczesności –konferencja naukowa PROGRAM • 27 września (czwartek), od godz. 11.00 Marta Leśniakowska (Instytut Sztuki PAN) „Jak rozpoznać romantyzm, kiedy się go widzi?” Lech Trzcionkowski (Instytut Religioznawstwa UJ) „Źródła współczesnego religioznawstwa: między oświeceniem a romantyzmem” Piotr Juszkiewicz (Instytut Historii (...)
 • 27 września, 10:00 - Lubartów, Lubartów - Przedszkole i Żłobek Casper
  Robimy kolorowe sałatki ;)
 • 27 września, 16:00 - Lublin, Centrum Kultury w Lublinie
  koncert, dla dzieci, rodzinne
  Zapraszamy na koncert pieśni i piosenek dziecięcych polskich kompozytorów muzyki klasycznej. Przedstawimy i wspólnie z dziećmi wykonamy materiał wartościowy zarówno muzycznie, jak i tekstowo. Dowiemy się o czym śni kotek u Witolda Lutowsławskiego, dlaczego kuka kukułka Zygmunta Noskowskiego i czego boi się derkacz według Marii Konopnickiej. Artystom (głos i wiolonczela) towarzyszyć (...)
 • 27 września, 18:00 (4 dni) - Włodawa
  festiwal
  Festiwal to trzydniowa impreza przygotowywana przez Muzeum - Zespół Synagogalny w ramach programu "Dziedzictwo kulturowe Włodawy". Główny gospodarz i organizator festiwalu realizuje w ten sposób ekumeniczny program ochrony, edukacji i promocji miejscowej tradycji pogranicza kultur, tolerancji i koegzystencji wyznawców prawosławia, judaizmu i katolicyzmu- twórców dziejów Włodawy (...)
 • 27 września, 19:00 - Lublin, Centrum Kultury w Lublinie
  pokaz
  Filmy Najlepsze z Najgorszych zapraszają na najlepszy film o najgorszym kinie: REMAKE, REMIX, RIP-OFF (2014) To doskonały i hipnotyzujący film dokumentalny przedstawiający kulisy branży filmowej w Turcji lat 80., opartej głównie na kradzieży pomysłów, bohaterów, scenariuszy i muzyki kina Hollywood. Bo poza krótką przerwą, w Turcji w zasadzie nie istniało coś takiego jak prawa (...)
 • 28 września, 10:00 (3 dni) - Kazimierz Dolny
  dla dzieci, rodzinne, warsztaty
  Pożegnaj lato i przywitaj jesień na czekoladowo - Rynek miasta wypełnią smakowite i rzemieślnicze czekolady, trufle, praliny i wszelkie inne słodkości, których nie znajdziecie na sklepowych półkach! Prócz wystawców, moc atrakcji - warsztaty i pokazy kulinarne, projekcie filmów i spotkania z autorami książek i... czekoladowa fontanna dla wszystkich! :D
 • 28 września, 10:00 (3 dni) - Puławy, Galeria Zielona
  koncert, rodzinne, zlot
  Na pożegnanie lata Festiwal Food Trucków w Galerii Zielonej! W dniach 28-30 września w Galerii Zielonej żegnać będziemy tegoroczne lato podczas Festiwalu Food Trucków! W dniach 28-30 września w Galerii Zielonej w Puławach po raz kolejny odbędzie się niezwykle lubiany Festiwal Food Trucków. Oferta food trucków dostępna będzie w godzinach 10:00-20:00. W ofercie znajdą się między (...)