WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo śląskie

Województwo śląskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 21 listopada (3 dni) - Gliwice
  festiwal
  Coś dla duszy i uszu...W Raciborzu z okazji 800-lecia miasta szykuje się niezwykła uczta dla miłośników muzyki jazzowej. W ramach tegorocznej edycji Palm Jazz Days Festiwal odbędzie się 5 koncertów, ze sceny RCK usłyszeć będzie można śmietankę gatunku. Rozpocznie je występ Wojtka Mazolewskiego, a na zakończenie zaplanowano koncert Yasmin Levy. Palm Jazz Days Festiwal to wielkie (...)
 • 21 listopada, 19:00 (2 dni) - Chorzów, Chorzowskie Centrum Kultury
  koncert
  21.11.2017, godz. 19.00 - Ballads for Ella - koncert Ewy Urygi poświęcony legendarnej wokalistce jazzowej Elli Fitzgerald z okazji 100-lecia Jej urodzin. Program koncertu oparty jest na płycie „Ballads for Ella” nagranej w Nowym Yorku z udziałem m.in. Marka Soskina, którą Ewa Uryga dedykowała Elli . Będzie możliwość wysłuchania przepięknych tematów jazzowych takich jak : „Stars (...)
 • 22 listopada, 9:30 (2 dni) - Katowice, Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego
  koncert
  X Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga II etap przesłuchań konkursowych Przesłuchania są biletowane, otwarte dla publiczności Soliści: Piotr Pławner Jakub Jakowicz Marcin Zdunik Tomasz Strahl Piotr Sałajczyk Ceny biletów: Normalny - 20,00 PLN Ulgowy - 15,00 PLN Specjalny - 10,00 PLN*
 • 22 listopada, 10:00 - Gliwice, minka cafe
  dla dzieci
  Zapraszamy najmłodszych z opiekunami do kawiarni minka cafe w Gliwicach j na warsztaty Legalnego Brudzenia z WyTworzyMy. 22 listopada (środa) Dwie grupy: 1 grupa: godz. 10.00 - dzieci młodzsze od 6 mcy 2 grupa : godz. 17.00 - starsze maluchy ;) Czekamy na Was :) NA ZAJĘCIACH BĘDZIE PACHNIEĆ MANDARYNKAMI ... BĘDZIE TEŻ BARDZO SŁODKO ;) Sensoplastyka® to eksperymentowanie (...)
 • 22 listopada, 10:30 - Chorzów, Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie
  XII KONFRONTACJE TANECZNE „KOMPOZYCJE 2017” tegoroczny temat prezentacji: „KRAINA SNÓW” PATRONAT HONOROWY: • Prezydent Miasta Chorzów ORGANIZATOR: • MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W CHORZOWIE PATRONAT MEDIALNY: • portal „chorzowianin.pl” CELE KONKURSU: 1. Integracja środowisk tworzących amatorski ruch taneczny. 2. Poszukiwanie inspiracji do twórczej choreografii. 3. Stworzenie prezentacji (...)
 • 22 listopada, 16:00 - Bielsko-Biała, Strefa Gry
  Magic: The Gathering - Rozgrywki w formacie Commander Godziny: 16:00 - 20:00 Format: Commander Informacje podstawowe: Commander to nazwa specjalnego formatu rozgrywek w grze Magic: The Gathering stworzonego dla gier wieloosobowych - czyli multiplayer. Format cechuje specjalne przygotowanie tali, którą gracie: ma mieć ona dokładnie 100 kart, a jedną z nich musi być legendarny (...)
 • 22 listopada, 16:30 - Bielsko-Biała, Strefa Gry
  Kolekcjonerska gra karciana Star Wars: Przeznaczenie - Luźne rozgrywki i nauka zasad gry Godziny: 16:30 - 20:00 Zapraszamy na spotkanie dla graczy gry karcianej Star Wars: Przeznaczenie. Prowadzimy serię spotkań, mającą na celu zebranie stałej ekipy graczy. Jeśli masz już pierwszą talię do gry, przyjdź i rozegraj z nami kilka partii. Jeśli nie znasz jeszcze gry, ale jesteś zainteresowany (...)
 • 22 listopada, 17:00 - Bielsko-Biała, Strefa Gry
  Turniej gry Magic: The Gathering - Frontier Godzina startu: 17:00 Zakończenie: ok. g. 20:00 Format: Frontier Ranga turnieju: Regular - poziom towarzyski Wpisowe: 13 zł Przebieg turnieju: *** Możliwość udziału w turnieju ma każdy gracz, który posiada talię do gry, z kartami legalnymi w formacie rozgrywek. Format FRONTIER jest nowym pomysłem graczy. Aby przygotować talię, zapraszamy (...)
 • 22 listopada, 17:00 (2 dni) - Katowice, DeKato
  RĘKODZIEŁO
  warsztaty
  Zapraszamy na warsztaty meblarsko-malarskie , na których dowiecie się min. jak : - przygotować mebel i narzędzia do pracy -pomalować drewno na super wysoki połysk , - zrobić efekt spękań, - zastosować przecierki , - samemu stworzyć bejcę , - postarzać drewno , - stosować rożne techniki imitujące stare powłoki , - zrobić samemu i zastosować farbę kredową i tablicową , -samemu zrobić (...)
 • 22 listopada, 17:00 - Katowice
  warsztaty
  Warsztat poświęcony będzie poznaniu i doświadczeniu narzędzia Case Clinic stworzonego przez Otto Scharmera, twórcy „teorii U” z Massachusettes Institute of Technology. Case Clinic to narzędzie do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w ramach pracy grupowej lub zespołowej. Korzystając z tego narzędzia uczestnicy generują nowe pomysły w oparciu o transformacyjne pytania i doświadczenia (...)
 • 22 listopada, 17:00 - Czeladź, Spółdzielczy Dom Kultury "Odeon" Czeladzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej
  ZABAWKI I AKCESORIA DLA DZIECI
  kiermasz
  Zapraszamy na ZIMOWY KIERMASZ UBRANEK! Jeśli chcą Państwo kupić, sprzedać lub wymienić się używanymi ubraniami dziecięcymi - kiermasz będzie do tego świetną okazją :) Zapraszamy 22 listopada o godz. 17.00. Osoby zainteresowane sprzedażą swoich rzeczy prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu bezpłatnej rezerwacji stolika (tel. 32 265 39 91).
 • 22 listopada, 17:00 - Bielsko-Biała, Klubokawiarnia Aquarium
  Gdzie wybrać się na pierwszą podróż z dzieckiem? Jak się do niej przygotować i czego się bać? Kasia i Piotrek, autorzy bloga Vanilla Island (www.vanillaisland.pl), po rocznej podróży dookoła globu, zdecydowali się zamieszkać w Bielsku, założyć rodzinę i pokazać swoim pociechom to, co na świecie najpiękniejsze. Obecnie podróżują z czteroletnim Krzysiem oraz rocznym Olkiem i dzielą (...)
 • 22 listopada, 17:00 - Katowice, Filia nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach
  Tym razem Państwo Murzynowscy zabiorą nas do przepięknej Florencji, równie pięknego San Marino oraz na wyspę Capri. Serdecznie zapraszamy!
 • 22 listopada, 17:30 - Lubliniec, Miejski Dom Kultury Lubliniec
  RĘKODZIEŁO
  warsztaty
  Miejski Dom Kultury zaprasza na warsztaty "Stroik świąteczny" w ramach Akademii Kreatywności , które odbędą się w Galerii pod Glinianym Aniołem w środę 22 listopada 2017 r. o godz. 17:30. Podczas spotkania wykonamy kompozycję florystyczną. Wykorzystując do tego materiały dekoracyjne typu: susz, ozdoby, brokat, artykuły pasmanteryjne. Wykonany stroik może będzie piękną ozdobą świątecznego (...)
 • 22 listopada, 17:30 - Katowice, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny - Wydział Zamiejscowy w Katowicach
  wykład
  Z wyliczeń wynika, że spędzamy w pracy przynajmniej jedną trzecią dorosłego życia. Ten najczęściej ośmiogodzinny czas to jednak nie tylko realizowanie zadań, celów i strategii, lecz także budowanie atmosfery i relacji międzyludzkich. Niekiedy rodzące się więzi wykraczają poza granice koleżeńskich sympatii. Tematem przewodnim najbliższej Strefy Psyche w Katowicach będą właśnie szeroko (...)
 • 22 listopada, 18:00 - Zawiercie, Miejski Ośrodek Kultury Centrum w Zawierciu - MOK Zawiercie
  Teresa Werner to polska piosenkarka pochodząca z Nakła Śląskiego. Pojawiała się na scenach największych teatrów świata, w tym m.in. Carnegie Hall oraz Broadway. Jej występy obejmowały Europę, Afrykę, Azję oraz Amerykę Północną. W 1991 roku Teresa Werner reprezentowała zespół "Śląsk" na Festiwalu Piosenki Ludowej w Republice Południowej Afryki, gdzie zajęła pierwsze miejsce. Zaistniała (...)
 • 22 listopada, 18:00 - Katowice, KATO
  dyskusja
  Mówi się, że miasto bez rzeki to miasto niepełne. Katowice rzekę mają, chociaż bardziej przypomina ona ściek, który nie zachęca do jakichkolwiek aktywności w najbliższej okolicy. Dlatego często o Rawie zapominamy. W ramach kolejnej debaty Katowice2050 chcielibyśmy zastanowić się nad tym czy istnieją sposoby na oczyszczenie koryta i samej rzeki Rawy, a także jak mogłyby wyglądać (...)
 • 22 listopada, 18:00 - Bytom, BECEK Bytomskie Centrum Kultury
  koncert
  W koncercie wezmą udział uczestnicy spotkań działającej w podziemiach Bytomskiego Centrum Kultury nieformalnej grupy artystycznej "Obok Sceny": Eliza Ćwięczek, Aleksandra Popczyńska, Nikola Kapuścińska oraz Wiesław Ciecieręga. Bytomska grupa poetycka „Obok Sceny” istnieje już ponad 10 lat. A „Obok Sceny” to wieczory autorskie, udział w konkursach i festiwalach piosenki artystycznej (...)
 • 22 listopada, 18:00 - Bytom, Muzeum Górnośląskie
  wernisaż
  | W rytmie buntu. Polska awangarda międzywojnia | W sztuce polskiej rok 1917 uznawany jest za datę przełomową w kontekście powstających nurtów awangardowych. Realizowane wówczas w Krakowie Wystawy Niezależnych i ekspresjonistów (inspirowane francuskimi Salonami Odrzuconych) były pierwszą zapowiedzią mających wkrótce nastąpić zmian. ↪ Wystawa „W rytmie buntu. Polska awangarda (...)
 • 22 listopada, 18:00 - Chorzów, Stadion Ruchu Chorzów
  mecz
  Zapraszamy na ostatni ligowy mecz przy Cichej w 2017 r.! Kolejny dopiero w marcu ☹️
 • 22 listopada, 18:00 - Katowice
  trening
  Serdecznie zapraszamy na piaty! :), już sezon Katowic Wieczorową Porą. Tak jak poprzednio biegamy raz w miesiącu, zawsze po zmorku, zawsze w innej dzielnicy miasta. Rozpoczynamy 22 listopada (środa). Terenem zmagań będzie Górna Paderewa i Centrum Handlowe 3 Stawy. Baza imprezy: Szkoła Podstawowa nr 4 im. j. Ziętka. Trzy trasy do wyboru: - rodzinna (nieograniczona liczba osób (...)
 • 22 listopada, 18:00 - Dąbrowa Górnicza, Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej
  spotkania autorskie
  Zapraszamy na spotkanie z Joanną Marią Chemielewska - autorką powieści takich jak: "Poduszka w różowe słonie", "Sukienka z mgieł" i "Kaszmirowy szal" oraz wielu książek dla dzieci. Nominacja dla książki "Neska i srebrny talizman" w konkursie IBBY Książka Roku 2011. "Niebieska niedźwiedzica" - najlepsza książka dziecięca 2012 w konkursie "Przecinek i kropka". Spotkanie finansowane (...)
 • 22 listopada, 18:00 - Ruda Śląska, Miejskie Centrum Kultury
  wykład
  22.11.2017, godz. 18.00, Wykład z cyklu Akademia Kultur i Religii Świata, bilety w cenie: 5 zł temat wykładu: Od ogrodu w Edenie do ogrodu Zen - Symboliczne znaczenie ogrodów cz. 2, prowadzenie: Maria Jolanta Wolna, kulturoznawca, religioznawca, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
 • 22 listopada, 18:00 - Częstochowa, KS Norwid Częstochowa
  Zapraszamy serdecznie na kolejny mecz Exact Systems Norwida, tym razem w ramach rozgrywek o Puchar Polski. W IV rundzie na własnym boisku podejmujemy APP Krispol Września. Mecz zostanie rozegrany już najbliższą środę o godz. 18:00 !! Wstęp: Bilet Normalny 6 zł Bilet Ulgowy 3 zł Posiadacze Karnetów mają zagwarantowany wstęp! Bądźcie z nami!! #goNorwid #PP #teamNorwida (...)
 • 22 listopada, 18:00 - Bielsko-Biała, Strefa Gry
  Turniej Booster Draft - Iconic Masters - klasyczny 🔹 Rejestracja na miejscu: g. 17:00 - 18:00 🔹 Godzina startu: 18:00 🔹 Zakończenie: ok. g. 21:30 🔹 Format: Booster Draft - Iconic Masters 🔹 Ranga turnieju: Regular - poziom towarzyski 🔹 Wpisowe: 140 zł (obejmuje zestaw + nagrody) 🔹 Zestaw: 3x booster Iconic Masters LINK DO PEŁNEGO OGŁOSZENIA: http://strefa-gry.pl/calendar/event/2192-mtg-booster-draft-iconic-masters/ Przebieg (...)
 • 22 listopada, 19:00 - Zabrze, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu
  koncert
  Chór Armii Radzieckiej im. A. Aleksandrowa jest jedną z najbardziej znanych grup artystycznych pochodzących z krajów byłego ZSRR. Jego nazwa związana jest z założycielem i pierwszym dyrektorem chóru, Aleksandrem Aleksandrowem utalentowanym profesorem moskiewskiego konserwatorium. Pierwszy występ chóru miał miejsce 12 października 1928 roku, w skład grupy wchodziło wtedy tylko 12 (...)
 • 22 listopada, 19:00 - Bielsko-Biała, Bielskie Centrum Kultury Dom Muzyki
  koncert
  Orkiestra „Lord of the Sound” nieustannie zaskakuje widza, pojawiając się w coraz to nowszych wcieleniach, ale wizytówką tego mistrzowskiego zespołu pozostaje zdecydowanie muzyka filmowa. Przed nami wyczekiwany od lat program Oscar Music Awards, w którym – poza utworami uhonorowanymi najbardziej prestiżową na świecie nagrodą filmową – znalazły się kompozycje z produkcji nominowanych (...)
 • 22 listopada, 19:00 - Gliwice, CK Jazovia
  koncert
  Koncert Rodziny Miśkiewiczów na PalmJazz Festival Miskiewicz Family -  To najbardziej „rodzinny” z rodzinnych muzycznych projektów. Kumulacja fantastycznych multi-instrumentalistów dosłownie pod jednym „dachem”. Henryk Miśkiewicz - polski saksofonista altowy. Muzyk wszechstronny związany z polskim jazzem. Muzyczną edukację zaczął od gry (...)
 • 22 listopada, 19:00 - Tychy, Underground Pub
  Zapraszamy na mocny stand-up. Wystąpi aż trójka komików: Adam Van Bendler: powraca z jeszcze bardziej soczystym materiałem! Garbus w czapce, którego oglądaliście na największych scenach w Polsce i telewizji, ma dla Was świeżą porcję wspomnień i obserwacji w krzywym zwierciadle. Dowiemy się między innymi dlaczego warto wstrzymać się z operacjami plastycznymi i samobójstwem oraz (...)
 • 22 listopada, 19:00 - Katowice, Teatr Korez
  koncert
  Antonia Vai to szwedzko-węgierska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Urodziła i wychowała się w Sztokholmie, ale od 2013 roku na stałe mieszka i tworzy w Budapeszcie. Pierwszy raz w naszym kraju wystąpiła w czerwcu br. w poznańskiej Meskalinie. Koncert spotkał się z takim zainteresowaniem, że najnowsza trasa nie mogła nie objąć kolejnych polskich miast. Fuzja soulu, funku (...)
 • 22 listopada, 19:00 - Katowice, Klub Wysokogórski w Katowicach
  WSPINACZKA I ALPINIZM
  Zapraszamy na prelekcję świetnego wspinacza, znakomitego Instruktora PZA Jacka Czecha , która odbędzie się 22.11.2017 r. (w środę) o godz. 19.00. Pierwsza część spotkania poświęcona będzie wyprawie do Chile. 26 sierpnia zespół Adam Bielecki, Jacek Czech i Paweł Migas poprowadził nową, mikstową drogę na Cerro Arenas (4020 m) - RUTA POLACA. Ale to nie jedyna droga, którą zrobili (...)
 • 22 listopada, 19:00 - Sosnowiec, MUZA
  koncert
  NICK SCHNEBELEN Sławę i sceniczne szlify zdobył jako gitarzysta utytułowanego rodzinnego zespołu Trampled Under Foot, w którym grał wraz z siostrą Daniele i bratem Chrisem. Wystąpili na najbardziej renomowanych festiwalach świata (Notodden, Montreal, the Legendary Blues Cruise); dziś spotykają się tylko okazjonalnie, na specjalne koncerty „od wielkiego dzwona”. Na codzień stoją (...)
 • 22 listopada, 19:00 - Katowice, Klub Podróżników - Namaste
  Zapraszamy na relację z 17. Szkolnej Wyprawy Geograficznej do Indii. Uczniowie Chorzowskiego „Słowaka” kolejny raz wyruszyli w daleką podróż na subkontynent. Pod wodzą Pana Dyrektora Przemysława Fabjańskiego mieli okazję zobaczyć i poczuć prawdziwy smak tego kraju. Wyprawa życia dla wielu z nich. Siedem tygodni i 15 tys. kilometrów w drodze, pierwsze loty samolotem i prawdziwy deszcz (...)
 • 22 listopada, 19:30 - Katowice, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
  DYRYGENT Emmanuel Fratianni WYKONAWCY NOSPR Tommy Tallarico  gitara elektryczna   Już w listopadzie po raz trzeci do NOSPR zawita Video Games Live - najsłynniejsza trasa koncertowa muzyki z gier video, stworzona w 2005 roku przez Tommy’ego Tallarico, prawdziwą legendę branży oraz laureata licznych nagród (w tym rekordów Guinnessa, m.in. za największą widownię na koncercie symfonicznym (...)
 • 22 listopada, 19:30 - Katowice, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
  Tickets ON SALE NOW!! http://www.nospr.org.pl/en/concerts/961/video-games-live Video Games Live returns with the Polish National Symphony and a new show! PLEASE NOTE: We are also performing on November 21st also. That Facebook Events Page is here: https://www.facebook.com/events/1972539576361700/? HELP US CREATE THE SETLIST FOR YOUR SHOW BY TELLING US WHAT YOU'D LIKE TO HEAR (...)
 • 22 listopada, 19:30 - Częstochowa, Carpe Diem Klub Częstochowa
  Zapraszamy na kolejną rozgrywkę :) Mamy dla Was wspaniałe nagrody od Naszych sponsorów! Dzięki ich szczodrości rozdamy bogaty pakiet książek oraz vouchery. Sponsorami najbliższej Bitwy Umysłów jest "Czytaj!" https://www.facebook.com/czytaj oraz najcudowniejsza we wszechświecie Klubokawiarnia "Alternatywa 21". https://www.facebook.com/SpoldzielniaAlternatywa21 Dziękujemy! Na (...)