WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo śląskie

Województwo śląskie
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 13 maja, 20:00 (15 dni) - Katowice, Centrum Sztuki Filmowej / Kino Kosmos
  koncert, dla dzieci, festiwal
  Zapraszamy na Przegląd Filmowy FILM i MIASTO (13-28 maja). Projekcje filmów, wycieczki, warsztaty, rozmowy... Wzajemne przenikanie się kinematografii, urbanistyki i architektury przebiega pod różnymi kątami i na niezliczoną ilość sposobów. Już pierwsi autorzy ruchomych obrazów opowiadali o mieście, zafascynowani jego tempem, możliwościami, ale także estetyką. Berlin, Nowy Jork (...)
 • 22 maja, 8:00 (5 dni) - Bielsko-Biała, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej
  SPORT I REKREACJA > MULTIDYSCYPLINARNE
  juwenalia
  Co roku Dni Sportu stanowią mocną stronę Tygodnia Kultury Akademickiej. Mnóstwo dyscyplin, wszystko rozgrywane na terenie kampusu lub pobliskich obiektach naszych partnerów. Przewidziane atrakcyjne nagrody! OSOBY STARTUJĄCE W ZAWODACH DNI SPORTU ATH ZWOLNIONE Z ZAJĘĆ !!!!!!!!! Zapisy: -konkurencje indywidualne: https://docs.google.com/forms/d/1LdePBHp66lC71eotwIHO3Bdw-KKy311ryFnVassx73U/ -konkurencje (...)
 • 22 maja, 10:00 (6 dni) - Żory
  dla dzieci, festiwal, wykład, spotkania autorskie, warsztaty
  Widowiskowe pokazy fizyczno-chemiczne, zachwycające prezentacje robotów, warsztaty astronomiczne, wykłady wspaniałych naukowców - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych w ramach Festiwalu Nauki i Techniki Żory 2017. Przyjdźcie i odkryjcie zachwycający świat nauki! Wejdżcie i zapoznajcie sie z programem: https://festiwalnaukizory.wordpress.com/ https://www.youtube.com/watch?v=zHQxmm3xdMs Minister (...)
 • 23 maja, 9:00 - Rybnik, Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach
  dla dzieci
 • 23 maja, 10:00 - Bytom, Big Baba Cupcakes
  DOM I RODZINA > RODZICE > EDUKACJA DLA RODZICÓW
  Bytom to wyjątkowe miasto, w którym mamy przyjemność spotykać się aż dwa razy w miesiącu! Zapraszamy na najbliższe spotkanie poranne :) Jeśli już nosisz dziecko w chuście lub nosidle, przyjdź i poznaj innych noszących! Jeszcze tego nie robisz, ale interesuje cię ten temat? Tutaj dowiesz się więcej - chustomamy dzielą się doświadczeniem (i chustami :) ), a nad wszystkim czuwają (...)
 • 23 maja, 11:00 (5 dni) - Katowice
  koncert, juwenalia
  JUWENALIA ŚLĄSKIE 2017 23 - 27 maja 2017 Jesteście gotowi na jedną z największych imprez studenckich w Polsce? Obstawiacie już, kto wystąpi na naszej scenie? A może zastanawiacie się czy i tym razem studentom uda się przejąć Katowice? Jeżeli tak to pamiętajcie nadchodzi nowy sezon Juwenaliów Śląskich 2017, a w nim wszystko się może zdarzyć! Śledźcie nasz fanpage i wydarzenie. (...)
 • 23 maja, 16:30 - Mikołów, Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie
  dla dzieci, konkurs
  CELE KONKURSU: - rozbudzanie zainteresowań czytelniczych - zachęcanie do czytania literatury dla dzieci i młodzieży - konfrontacja wiedzy z zakresu lektur ZASADY UCZESTNICTWA: 1. Konkurs jest adresowany do chętnych uczniów klas 4-6 . Wyjątkowo dopuszcza się uczniów młodszych klas do udziału w Konkursie. 2. Konkurs ma charakter etapowy zgodnie z podanym harmonogramem. 3. W konkursie (...)
 • 23 maja, 17:00 - Rybnik, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
  koncert, dla dzieci
  Prezentacja dorobku artystycznego zespoów tanecznych MDK
 • 23 maja, 17:30 - Katowice, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny - Wydział Zamiejscowy w Katowicach
  Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego – mawiał amerykański adwokat i dyplomata Edward John Phelps. Każde śledztwo jest bardzo złożonym przedsięwzięciem. Dlatego też i ryzyko popełnienia błędów jest całkiem spore. Czy istnieją zatem takie procesy lub czynności kryminalistyczne, które dają gwarancję nieomylności? Czy ekspertyzy biegłych są zawsze wiarygodne i opierają (...)
 • 23 maja, 18:00 - Katowice, Pole do popisu
  warsztaty
  Mimo, że jesteśmy zdeklarowanymi miłośnikami mięsa, to w trakcie naszej nieustającej edukacji kulinarnej udało nam się odkryć kilka bezmięsnych potraw, które zachwyciły nas smakiem. Jednym z takich dań były wegańskie burgery 🍔 🍔 🍔 🚫 🐄 🐄 🐄 – pierwszy raz zjedzone (razem z talerzem) w znanej warszawskiej burgerowni. Jakiś czas temu smak ten powrócił na festiwalu vegemania i (...)
 • 23 maja, 18:00 - Cieszyn, Fundacja LAJA
  wykład, warsztaty
  Polska animacja jako sztuka zaczęła rozwijać się tuż po wojnie. Przez dekady była jedną z wizytówek kultury PRLu za granicą obok filmu, teatru czy plakatu. Zdobywała nagrody na najważniejszych festiwalach w Europie i na świecie. Aktualnie jest sztuką mało znaną. Urodzonych w PRL, jak i tych, którzy dowiadywali się o nim głównie z Internetu zapraszamy na spotkanie z polską animacją: 23 (...)
 • 23 maja, 18:00 - Lubliniec, Miejski Dom Kultury Lubliniec
  W dniu 23 maja 2017 roku o godz. 18:00 w Galerii pod Glinianym Aniołem odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Poezja z Teatrem po Pracy. Gościem specjalnym majowego spotkania będzie Arleta Gabrysiak, a tematem przewodnim „dzieciństwo i matka – wędrowcy nierozłączni”. Cykl ten ma na celu przybliżać poezję wszystkim zainteresowanym. Każde spotkanie uświetni zaproszony gość specjalny (...)
 • 23 maja, 18:00 - Katowice, Muzeum Śląskie
  SZTUKA CZYTANIA 23.05.2017 // godz. 18:00 Muzeum Śląskie w Katowicach // ul. T. Dobrowolskiego1 Biblioteka // poziom -2 // wstęp wolny Prowadzenie: Sonia Wilk Podczas kolejnego spotkania w ramach cyklu SZTUKA CZYTANIA odbędzie się promocja albumu „Kroniki przedmieść. Malarstwo Pawła Wróbla”, będącego uzupełnieniem wystawy czasowej poświęconej twórczości tego malarza. W dyskusji (...)
 • 23 maja, 18:00 - Chorzów, Starochorzowski Dom Kultury
  Na majowych Kolorach Śląska gościmy Jerzego Ciurloka, znanego satyryka, dziennikarza, społecznika, znawcę Śląska oraz prezesa stowarzyszenia Pro Loquela Silesiana – Towarzystwa Kultywowania i Promowania Mowy Śląskiej. Porozmawiamy o mowie śląskiej bez przesądzania, czy jest to język, czy dialekt. Skupimy się na rozpoznaniu wpływów innych języków na śląski. Zastanowimy się (...)
 • 23 maja, 18:00 - Mysłowice, Mysłowicki Ośrodek Kultury
  wernisaż
  Lwów (Lwiw, Lemberg), założony w 1250 przez króla Daniela I Halickiego, nazwany na cześć jego syna — Lwa... Lwów jako miasto wieloetniczne rozwijał się aż do wybuchu II wojny światowej przy współistnieniu wielu różnych narodowości. Oprócz dominujących liczebnie Polaków (ponad 60%) zamieszkiwali go również Żydzi, Ukraińcy, Ormianie, Niemcy, Czesi, Rosjanie. W okresie zaborów był (...)
 • 23 maja, 18:00 - Dąbrowa Górnicza, Furia - Centrum Gier Fabularnych
  SPORT I REKREACJA > STRZELECTWO I POKREWNE > AIRSOFT I PAINTBALL
  Czołem Furiaci! Już w najbliższy wtorek, tj. 23.05 kolejna gra otwarta w CGF Furia. Startujemy punktualnie o 18:00! W zależności od liczby chętnych rozegramy: - (6-8 osób) 2 Players Cooperative: http://furia.34fun.pl/2-players-cooperative.html - (8-18 osób) War Zone: http://furia.34fun.pl/asg.htm MAKSYMALNIE 18 MIEJSC - decyduje kolejność zgłoszeń / wpłat na konto! Lista uczestników (...)
 • 23 maja, 18:30 - Katowice, Centrum Sztuki Filmowej / Kino Kosmos
  Zapraszamy na 90. pokaz Klubu Filmowego Ambasada, który odbędzie się 23 maja o godzinie 18.30 w Kinie Kosmos w Katowicach. Wyświetlony zostanie film „Harfa birmańska” (1985) w reżyserii Kona Ichikawy. Gdzieś na wyżynach kina antywojennego znajduje się Kon Ichikawa – niezwykle płodny klasyk japońskiego kina i twórca aż dwóch wersji „Harfy birmańskiej”: czarno-białej z 1956 roku (...)
 • 23 maja, 19:00 - Gliwice, Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko
  "LUDZIE TRZYMAJCIE KAPELUSZE" to najnowszy program Abelarda Gizy. To też najświeższy zapis tego, co Abelardowi chodzi po głowie. Przez scenę przemknie całą galeria postaci - od zakatarzonych przedszkolaków po gobliny ze szklanej góry. Dowiecie się też kto stoi na drodze do stworzenia "nadczłowieka", po co uczyć się jak zabić jeża i co powiedział Cezar przed śmiercią.
 • 23 maja, 19:00 - Katowice, Klub Podróżników - Namaste
  Klub Podróżników Namaste oraz Mieczysław Bieniek "Hajer" zapraszają na wyjątkowe spotkanie. Będzie z pewnością spora dawka dobrego podróżniczego humoru, sporo anegdot i wiele zdjęć. To spotkanie ma tez wyjątkowy charytatywny cel - zbieramy środki na uratowanie życia naszej serdecznej koleżanki z górskich wędrówek Kingi. Koszt wejściówki na pokaz 10 zł - który w całości zostanie (...)
 • 23 maja, 19:00 - Kończyce Małe, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu (MGOK)
  koncert
  Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał (...)
 • 23 maja, 19:00 - Katowice, Klub Wysoki Zamek
  spotkania autorskie
  Hanna Pasterny mieszka w Jastrzębiu-Zdroju w województwie śląskim. Jest magistrem filologii romańskiej, ukończyła również podyplomowe studia logopedyczne. Obecnie pracuje jako konsultantka ds. osób niepełnosprawnych w Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku. Jest także społeczną asystentką europosła prof. Jerzego Buzka. Wcześniej uczyła języka francuskiego, prowadziła (...)
 • 23 maja, 19:00 - Katowice, DeKato
  Skuteczne narzędzia organizacji i planowania Każda minuta spędzona na planowaniu oszczędza 10 minut na wykonanie. A to oznacza, że jeśli spędzisz rano przynajmniej 15 minut na planowanie dnia, zaoszczędzisz w nim ponad dwie godziny! Dwie godziny w ciągu dnia - jest o co walczyć.To warsztat dla osób, które czują potrzebę zapisania sobie tego, co jest do zrobienia, ale nie bardzo (...)
 • 23 maja, 19:00 - Bielsko-Biała, Klub Miasto
  Mr. Nobody - film z gatunku science fiction, wyreżyserowany przez Jaco Van Dormaela, w którym rolę tytułową gra Jared Leto. Film ten zaczęto kręcić w czerwcu 2007, światowa premiera miała miejsce 12 września 2009 roku, podczas MFF w Wenecji Data premiery: 31 lipca 2010 (Polska) Reżyseria: Jaco Van Dormael Autor muzyki: Pierre Van Dormael Nominacje: Złoty Lew, Nagroda Specjalna (...)
 • 23 maja, 19:00 - Gliwice, Klub Studencki Spirala
  Ostatnie planszówki w Spirali były 26 kwietnia, czyli 23 maja będzie prawie miesiąc. Mamy nadzieję, że te na stołówce podczas IGRY zrekompensowały wam tak długą przerwę. Zasady znacie, więc nie będę ich przypominał. No może jedną, weźcie z sobą znajomych, bo większość gier jest atrakcyjniejsza gdy gra się w więcej niż dwie osoby. Bar będzie czynny, a w nim czego dusza zapragnie (...)
 • 23 maja, 19:30 - Katowice, Sala Kameralna Narodowej Orkiestry Symfonicznej
  koncert
 • 23 maja, 19:30 - Bielsko-Biała, Klubokawiarnia Aquarium
  23 maja: "To nie jest kraj dla starych ludzi" reż. Joel Coen, Ethan Coen USA 2007 4 Oscary, 2 Złote Globy i mnóstwo innych nagród i nominacji! Llewelyn Moss znajduje niedaleko granicy z Meksykiem paczkę heroiny, dwa miliony dolarów i wielu zabitych. Zabierając ze sobą gotówkę, nie wie, że jego śladem podąża psychopatyczny morderca. Oglądamy dobre filmy w luźnej kawiarnianej (...)
 • 23 maja, 19:30 - Będzin, Będzin Castle
  Remont na Stawikach trwa zatem zapraszamy na kolejne spotkanie na zamku w Będzinie, aby pobiegać trochę pod górkę :) Dodatkowa atrakcja to zamek, który będzie można obejrzeć z każdej strony :) JEST EKIPA JEST ZABAWA !! NIE WAŻNE JEST MIEJSCE WAŻNA JEST EKIPA ! Spotykamy sie na parkingu przy zamku :)
 • 23 maja, 20:00 - Katowice, KluboGaleria SARP
  Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z kinem francuskim do katowickiej klubogalerii SARP (ul. Dyrekcyjna 9). Najbliższy wieczór filmowy odbędzie się 23 maja (wtorek) o godz. 20:00. Na początku zapraszamy na quiz filmowy z nagrodami. O 21:00 wyświetlony będzie film pod tytułem "Tristesse Club/Klub Żałobnika". Projekcja filmu przewidziana jest z polskimi napisami. Wstęp wolny! (...)
 • 23 maja, 20:00 - Katowice, Absurdalna
  jam session
  W najbliższy wtorek zapraszamy na dżem z trąbek, gitar, saksów, klawiszy, perki zaserwowany przez Instytut Jazzu przy Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wpadajcie z instrumentami, my oferujemy scenę i lejemy :) Jam session rozgrywać będzie sekcja w składzie: Jakub Mizeracki - gitara Grzegorz Ziółek - piano Maciek Kitajewski - kontrabas Bartek Szablowski (...)
 • 24 maja, 11:00 - Chorzów, Centrum Kulinarne - studio gotowania
  Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla chcących poszerzyć swoją wiedzę z wykorzystywania syropów, sosów, puree owocowych, baz koktajlowych oraz likierów. Podczas szkolenia można zapoznać się z całym asortymentem produktów MONIN, uzyskać wiedzę z zakresu miksologii i nowych rozwiązań. Celem szkolenia jest ukazanie szerokich możliwości kompozycji z użyciem produktów MONIN poprzez zaprezentowanie (...)
 • 24 maja, 11:00 - Zabrze, MBP Zabrze
  dla dzieci
  Serdecznie zapraszamy najmłodszych Czytelników (od 1 miesiąca do 2 lat) wraz z Mamusiami i Tatusiami, całe rodziny, na kolejne wspólne czytanie najlepszych i najważniejszych książek w życiu naszych dzieci. Tym razem poznamy tajniki sens plastyki a jak już się ubrudzimy to porozmawiamy o odżywianiu najmłodszych .
 • 24 maja, 15:30 - Mikołów, Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie
  Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mikołowie i Grupa Edukacyjno-Szkoleniowa SOKRATES serdecznie zapraszają rodziców, bibliotekarzy, polonistów i wychowawców klas VI szkół podstawowych i I-II gimnazjów powiatu mikołowskiego na kolejne spotkanie z cyklu "Literatura i psychologia. Czy/co młodzież naprawdę czyta? O nowych książkach, które (...)
 • 24 maja, 16:00 - Cieszyn, Osiedlowe Centrum Kultury i Rekreacji
  Spółdzielnia Mieszkaniowa Cieszynianka zaprasza 24 maja na godz. 16.00, na osiedle Podgórze seniorów, którzy będą mogli miło spędzić czas w nowo powstałej, stworzonej specjalnie dla nich Strefie Wypoczynku Seniora. W otoczeniu zieleni i żywej architektury będą mogli pograć w szachy, warcaby, chińczyka a także w boule. Boule to nazwa towarzyskiej gry, która przywędrowała do Polski (...)
 • 24 maja, 16:00 - Bielsko-Biała, Strefa Gry
  Turniej Szlacheckiej Gry Karcianej Veto! - Ligowy Data: 24 maja 2017 (środa) Godzina startu: 16:00 Zakończenie: ok. g. 18:30 Format: Klasyczny Wpisowe: 12 zł WIĘCEJ O LIDZE: http://strefa-gry.pl/topic/1012-strefowa-liga-veto-sezon-ii2017-maj-czerwiec/ Centrum Hobbystyczne "Strefa" zaprasza na cykliczne rozgrywki Veto! Jeśli masz talię do gry - zapraszamy właśnie w ten dzień (...)
 • 24 maja, 16:45 - Katowice, Silesiaman Triathlon
  SPORT I REKREACJA > SPORTY WODNE > PŁYWANIE
  trening
  Sezon na wodach otwartych rozpoczynamy 10 maja , oczywiście nie licząc naszych zawodów Silesiaman Triathlon Rybnik, które już w tą niedzielę. Zapowiada się prawdziwa krioterapia 🙂 Już po długim weekendzie rozpoczynamy treningi pływackie na Dolinie 3 stawów. Treningi będą odbywać się w każdą środę o godzinie 16.45 zbiórka o 17.00 trening. Treningi są bezpłatne. Od 17 maja będzie (...)
 • 24 maja, 17:00 - Katowice, Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb"
  STATKIEM PO JEZIORZE GENEWSKIM - LOZANNIE I OKOLICACH O największym zbiorniku wodnym Szwajcarii i okolicach - rejonie zwanym Lavaux, znajdującym się na liście UNESCO i położonej na jeziorem Lozannie od zawsze przyciągającej wczasowiczów, arystokratów i artystów, opowie Jolanta Mackiewicz – historyk sztuki i podróżniczka.