WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo śląskie

Województwo śląskie
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 18 czerwca (10 dni) - Tychy, Stadion Miejski w Tychach
  mecz, turniej
  Mecz rundy grupowej Grupy C oraz Półfinał. Grupa C: Niemcy, Czechy, Dania, Włochy.
 • 21 czerwca, 11:00 (5 dni) - Katowice, Miejski Dom Kultury Bogucice-Zawodzie
  koncert, turniej, warsztaty, wystawa
  Wraz z Radą Jednostki Pomocniczej nr 13 Bogucice, serdecznie zapraszamy na XXVII już święto naszej dzielnicy i związane z nim atrakcje dla Boguciczan w każdym wieku – każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie :) Wstęp bezpłatny! Prosimy zabrać ze sobą jedynie rodzinę, przyjaciół, sąsiadów oraz uśmiech i pozytywne nastawienie, aby dobrze się bawić przez cały weekend :) HARMONOGRAM 21 (...)
 • 23 czerwca, 10:00 (5 dni) - Bielsko-Biała, Galeria Sfera
  PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  dla dzieci, promocja
  http://www.sfera.com.pl/pl/wydarzenie/1005-ty-do-sklepu-dziecko-do-centrum-zabaw-i-rozrywki/
 • 23 czerwca, 12:00 (3 dni) - Katowice, Katowice Rynek
  Zapraszamy na cykliczną imprezę Rynek Smaków w Katowicach! ZACZYNAMY WAKACJE !!! Jakie food trucki pojawią się tym razem na katowickim Rynku? GrubyBus - nowość !!! Jagger FoodTruck nowość ze Słowacji!!! Hell's Truck - nowość - food truck prowadzony przez laureata programu Hell's Kitchen Polska !!! Placki z fury - nowość !! Foodszak - po raz pierwszy w tym roku!!! oraz znane (...)
 • 23 czerwca, 17:00 (3 dni) - Mysłowice
  koncert, dla dzieci
  23 czerwca (piątek) Park Słupna godz. 17:00 koncert plenerowy, zagrają - Sylwia Grzeszczak, C-BooL, Kamil Kubas. Imprezę poprowadzi Jankes z radia ESKA. 24 czerwca (sobota) Park Słupna godz. 15:00 Fest Grillowanie - odbędzie się wspólne grillowanie i degustacja żuru oraz występy zespołów B.A.R. i Golden Mix. 25 czerwca (niedziela) Górka Słupecka godz. 11:00 V Piknik Historyczny (...)
 • 23 czerwca, 17:00 (3 dni) - Rybnik, Port Rybnik
  Wyjątkowe wydarzenie, pierwszy raz organizowane na Zalewie Rybnickim, łączące wiele form wypoczynku i rywalizacji na wodzie ! Jachty, motorówki, nurkowanie, szanty, regaty nocne, wędkarstwo, ratownictwo wodne, ognisko na wodzie i pokazy sprzętu wodnego i ratowniczego - wszystko w jednym wydarzeniu ! Oto szczegółowy plan imprezy: 23 CZERWCA 2017 Miejsce : Rybnicki Klub Żeglarski (...)
 • 23 czerwca, 18:00 (3 dni) - Lubliniec, Miejski Dom Kultury Lubliniec
  koncert, dla dzieci
  Burmistrz Miasta Lublińca oraz Miejski Dom Kultury w Lublińcu zapraszają na Dni Lublińca, które odbędą się w dniach 23-25 czerwca 2017 roku w Amfiteatrze w Parku Miejskim. Program imprezy: 23.06.2017 18:00 Uczestnicy warsztatów ”Gram, bo lubię” Zespół ASYMETRIA Latające Talerze - covery Republiki, Depeche Mode 21:30 Oddział Zamknięty Po koncercie muzyczne podróże (...)
 • 23 czerwca, 19:00 (3 dni) - Czeladź, Miasto Czeladź
  koncert, dla dzieci
  Zbliżają się tegoroczne Dni Czeladzi. Już wkrótce będą nas bawić: ****23 czerwca - piątek, godz. 19.00 w Kopalni Kultury *Fair Weather Friends ****24 czerwca - sobota, od godziny 17.00, w Parku Grabek**** *Kabaret Koń Polski *Czeladzkie Talenty - występy młodych artystów z Czeladzi *Lombard *Ewa Farna z zespołem ****25 czerwca - niedziela, od godziny 17.00, w Parku Grabek**** *Kabaret (...)
 • 24 czerwca, 6:00 (2 dni) - Zabrze, Arena Zabrze
  KOLEKCJONERSTWO POZOSTAŁE
  Giełda Staroci na Arenie Zabrze to cykliczne, comiesięczne wydarzenie kierowane do kolekcjonerów, pasjonatów, hobbystów i osób, które lubią „ładne rzeczy z historią”. X edycję Giełdy Staroci na Arenie Zabrze zaplanowano jako dwudniowe, sobotnio-niedzielne, wydarzenie. Niewątpliwym atutem zabrzańskiej giełdy jest fakt, że odbywa się ona pod dachem w doskonale oświetlonej przestrzeni (...)
 • 24 czerwca, 6:45 (2 dni) - Cieszyn, Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy"
  Folklor, wino, śliwowica – Festiwal folklorystyczny w Stražnicach 24 czerwca 2017 zapisy w COK i pod nr tel. 668 860 354 Ramowy program wycieczki 6.45 wyjazd z Cieszyna Przyjazd do miejscowości Mutĕnice gdzie wizyta w prywatnym muzeum winiarsko-etnograficznym i degustacja śliwowicy. Następnie przejazd do miejscowości Stražnice i wspólny spacer po terenie festiwalu folklorystycznego (...)
 • 24 czerwca, 9:00 (2 dni) - Sihelné, Bike Park Grúniky (Słowacja)
  Druga z czterech edycji tegorocznej serii zawodów LSD - Local Series of Downhill 2017 w zjeździe MTB odbędzie się na trasie w Bike Park Grúniky, która zostanie specjalnie zmodyfikowana i odnowiona, aby KAŻDY zajawkowicz, zarówno początkujący jak i ten z dłuższym rowerowym stażem, mogli czerpać 100% FRajdy z jazdy w weekend 24-25 czerwiec 2017. Oczywiście oprócz zawodników serdecznie (...)
 • 24 czerwca, 9:00 (2 dni) - Cieszyn, Lodowisko Cieszyn
  warsztaty
  [English version below] W ostatni czerwcowy weekend (24-25.06.2017 r.) przygraniczny Cieszyn opanuje wirtualna rzeczywistość świata niezależnych gier. Po raz trzeci odbędzie się tam Festiwal of Art and Independent Games czyli Letnia Akademia Gier. Będzie można posłuchać wykładów światowej sławy ekspertów i ekspertek w projektowaniu gier, wziąć udział w warsztatach tworzenia animacji (...)
 • 24 czerwca, 10:00 (2 dni) - Cieszyn, LOTE / GTE
  fantastyka
  (English version below) [PL] Zapraszamy Was na pierwszą edycję LAGconu, czyli konwentu miłośników fantastyki towarzyszącego Letniej Akademii Gier! W pierwszy weekend letnich wakacji czekać na Was będą: prelekcje, konkursy, gamesroom z planszówkami, turnieje gier, warsztaty, gry fabularne... oraz wiele więcej ;) Impreza odbędzie się w Cieszynie, w Liceum Ogólnokształcącym Towarzystwa (...)
 • 24 czerwca, 11:00 (2 dni) - Pszczyna, Warownia Pszczyńskich Rycerzy
  PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  dla dzieci
  Warownia Pszczyńskich Rycerzy zaprasza na wspólne witanie lata - przez dwa dni, od świtu do nocy. Będziemy wyplatać wianki i kosze, tańczyć i bawić się. Animatorzy zaprezentują scenki dawnymi zwyczajami znaczone. Szczegóły: *Dzień I - http://warownia.com.pl/kalendarium/powitanie-lata/ *Dzień II - http://warownia.com.pl/kalendarium/powitanie-lata-dzien-ii/
 • 24 czerwca, 11:00 (2 dni) - Częstochowa, Park Lisiniec
  Festiwal Foodtruck'ów FOOD FEST w ramach FRYTKA OFF-jazd 20 FOOD TRUCKÓW i masa atrakcji dla całej rodziny! Koncerty, preformance, przedstawienia, dużo kultury a do tego masa pysznego jedzenia! W menu FOOD FEST znajdziecie zarówno klasyczny street food jak frytki belgijskie, zapiekanki, burgery. Nie zabraknie również bardziej odjechanych pozycji kuchni tajskiej, indyjskiej czy (...)
 • 24 czerwca, 12:00 (2 dni) - Częstochowa, Park Lisiniec
  koncert, festiwal
  o będzie już siódma edycja naszego festiwalu. Tego roku Frytka OFF pod znakiem litery Z. Zet jak zmiana. Zmieniamy miejsce wydarzenia na bardziej plenerowe. Park Lisiniec ze swoimi terenami rekreacyjnymi wydał nam się doskonałym miejscem, aby zaprosić Was do spędzenia pierwszego weekendu wakacji z muzyką i działaniami teatralnymi. To druga i trzecia zmiana zarazem. Frytka odbywać (...)
 • 24 czerwca, 12:00 (2 dni) - Cieszyn, Rynek w Cieszynie
  Rynek Smaków - czyli zjazd food trucków z całej Polski! Podczas imprezy Letnia Akademia Gier Letnia Akademia Gier jest częścią projektu „Festival of Art and Independent Games”. Przedsięwzięcie realizowane przez Uniwersytet Śląski (lidera projektu), Uniwersytet w Ostrawie oraz Uniwersytet Świętych Cyryla i Metodego w Trnavie współfinansowane jest w ramach programu Unii Europejskiej (...)
 • 24 czerwca, 12:00 (2 dni) - Zabrze, Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu
  ROŚLINY
  Zapraszamy na jedenastą edycję spotkania z Naturą, Sztuką i Pięknem w ramach Festiwalu Kwiatów, który odbędzie się 24 i 25 czerwca w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu, przy ul. Piłsudskiego 60.
 • 24 czerwca, 15:00 (2 dni) - Żory, Miejski Ośrodek Kultury w Żorach
  XV JARMARK WŁADYSŁAWOWSKI 24.06 15:00 Przemarsz Orkiestry KWK „Borynia” wraz z występami Mażoretek MOK Żory 16:00 Uroczyste otwarcie Jarmarku Pokazy rycerskie(bractwo rycerskie Żory) 16.30 Rączka gotuje 17:30 Teresa Walerjańska 19:00 Duet Karo 20:30 Krzysztof Respondek 25.06 14:30 Soliści studia wokalnego Magic Voice 15:00 Program dla dzieci: W poszukiwaniu Harrego Pottera 16:30 (...)
 • 24 czerwca, 16:00 (2 dni) - Chybie, Park oraz Amfiteatr w Chybiu
  Uwaga! Tegoroczne Żabionalia`2017 organizowane będą również jak w latach poprzednich , zgodnie z ustawą o imprezach masowych, w związku z czym powstaną w parku i amfiteatrze odpowiednie strefy. program: 24 czerwca – sobota 9.00 - stadion sportowy RKS "Cukrownik" Chybie GMINE ZAWODY POŻARNICZE Amfiteatr w Chybiu 16.00 – 18.00 Dzień Ekologiczny Festiwal Piosenki Ekologicznej I (...)
 • 24 czerwca, 18:00 (2 dni) - Cieszyn, Rynek w Cieszynie
  koncert
  Co roku ważną częścią LAG Festivalu jest LAG Music czyli wydarzenia muzyczne – koncerty zespołów przygotowujących muzykę do gier, często połączone z prezentacjami wideo i multimedialnymi oraz inne. Wydarzenia są otwarte i bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych, a w tym roku będą się odbywać na cieszyńskim Rynku. 24.06.2017 r. – wydarzenie w ramach cyklu Głośne Kino Nieme bielskiego (...)
 • 24 czerwca, 18:15 (2 dni) - Gliwice, KINO AMOK
  Nakręcony przy okazji znakomitej wystawy prezentowanej w National Gallery w Londynie film ukazuje opowiedzianą na nowo, pełną mało znanych faktów, biografię Michała Anioła Buonarrotiego, który wraz z Leonardem da Vinci, jest uważany za jednego z największych twórców epoki renesansu – a może i wszechczasów. Z tej perspektywy Michał Anioł jawi się jako artysta nowoczesny, geniusz (...)
 • 24 czerwca, 21:00 (2 dni) - Gliwice, Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach
  W ramach obchodów gliwickiej ARt Nocy zapraszamy do teatru Stara Kotłownia! „Hotel Palace”, Roland Topor. Ten kultowy serial humorystyczny przez wiele lat odczytywał i zarazem kształtował typ humoru francuskiego. Dziś, (...) my również możemy wynająć sobie apartament w Hotelu Palace, gdzie zebrali się najznakomitsi prześmiewcy krainy serów i szampana. Walutą, którą opłaca się tu rezerwację (...)
 • 25 czerwca, 7:00 - Tychy
  Zapraszamy na IMPREZĘ BIEGOWĄ, która odbędzie się w Katowicach (25.06.2017). Odbędą się biegi na dwóch dystansach 8 i 16km oraz zawody Cani Cross na dystansie 8km. Dodatkowo zapraszamy na zawody Nordic Walking 8km.
 • 25 czerwca, 8:30 (2 dni) - Tychy, Tychy Żwaków - Gostyń - Sikorka w Kobiórze
  Organizatorem rajdu jest MOSiR Tychy przy współorganizacji Klubu Turystyki Kolarskiej "Gronie" w Tychach. Start rajdu 25.06.2017 o godz. 10:15. Trasa będzie liczyła ok. 15 km. Start z dworca kolejowego "Tychy Żwaków", dalej przez Gostyń (Schron Sowiniec i pomnik), meta i zakończenie rajdu (ok. godz. 12:30): Restauracja "Sikorka" w Kobiórze. Opłata organizacyjna w wysokości: 12 (...)
 • 25 czerwca, 9:00 - Tarnowskie Góry, Park Miejski Tarnowskie Gory
  EDUKACJA DLA RODZICÓW
  warsztaty
  Zapraszamy wszystkich rodziców noszących dzieci w chustach i nosidłach, a także tych zainteresowanych bliskością poprzez noszenie :) Po raz kolejny spotkajmy się na Śniadaniu na Polanie :) Zabierzcie kocyki, prowiant, chusty i nosidła! Zapraszam :) Kasia Franke Certyfikowany doradca noszenia w chustach i nosidłach miękkich ClauWi www.kasiafranke.pl kontakt@kasiafranke.pl
 • 25 czerwca, 9:30 - Sosnowiec, Sosnowiec łączy
  PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  ➡➡➡➡ Czas na piknik powraca. Już od niedzieli ponownie spotykamy się w Parku Sieleckim, aby wspólnie trochę poleniuchować. ➡➡➡➡Zapraszamy w każdą niedzielę - od 25 czerwca do 3 września 🌮Po raz pierwszy niedzielne pikniki odbyły się w 2015 roku i przyciągnęły do Parku Sieleckiego spore tłumy. ✌Po 2 latach śniadania na trawie wracają. W każdą niedzielę, od 25 czerwca do 3 września (...)
 • 25 czerwca, 10:00 - Tychy, EZOakademia
  Zapraszamy Państwa na Jednodniowy Warsztat TRE® - Ćwiczenia Uwalniające od Napięć, Stresu i Traumy TRE® (Tension, Stress & Trauma Release Exercise) to opracowana przez dr David’a Berceli’ego metoda polegająca na uruchomieniu w ciele, za pomocą sekwencji ćwiczeń, wibracji neurogenicznych umożliwiających uwolnienie się od stresu, napięć i traumy. Celem stosowania TRE® jest przywrócenie (...)
 • 25 czerwca, 10:00 - Cieszyn, Rynek w Cieszynie
  REGULAMIN XX JUBILEUSZOWEGO CIESZYŃSKIEGO RODZINNEGO RAJDU ROWEROWEGO ORGANIZATOR: Turystyczny Klub Kolarski PTTK „ONDRASZEK” WSPÓŁPRACA: Urząd Miasta Cieszyna PATRONAT HONOROWY: - Burmistrz miasta Cieszyna p. Ryszard Macura - Starosta Cieszyński p. Janusz Król - Prezes Oddziału PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie p. Jacek Tyczkowski - Wójt Gminy Goleszów p. Krzysztof Glajcar (...)
 • 25 czerwca, 10:00 - Katowice, Joga Życia
  25 czerwca 2017 /niedziela/ Joga Życia, Katowice, ul Francuska 12 Zapraszamy naszych stałych uczniów i wszystkich chętnych, którzy chcą rozpocząć przygodę z jogą byście z nami spędzili ten dzień. Poprowadzimy dla WAS darmowe sesje jogi z różnych stylów, opowiemy co się będzie działo w naszej szkole latem, poczęstujemy WAS pysznym jedzeniem wegetariańskim i zaprosimy do targów (...)
 • 25 czerwca, 10:00 - Katowice, Wrotka Katowice
  Szalona jazda na wrotkach przy dziecięcych rytmach wymaluje uśmiech na Twarzy Twojego dziecka ! Zabawa przeznaczona jest dla naszych najmłodszych wrotkarzy :) Od 11:00 do 13:00 imprezę poprowadzi DJ w ramach KINDER PARTY Na imprezie będziemy rozdawać WROTKOWE oraz LEDowe gadżety! Pamiętajcie: na wrotowe poranki zapraszamy w każdy weekend od 10:00 do 13:00! Zawsze aktualny (...)
 • 25 czerwca, 10:00 - Katowice
  Zapraszam Was na degustację przetworów "PrzetwoLove" podczas Dnia Otwartego w Jodze Życia. Będą truskawki w roli głównej: kompoty, soki, dżemy, musy oraz UWAGA! - truskawella - czyli truskawki+gorzka czekolada+kakao oraz ogrom soków do spróbowania! Przyjdź na jogę, a później skosztuj orzeźwiajacej lemoniady i zachwyć się kompozycjami z kwiatów bzu - w soku - oczywiście :-)
 • 25 czerwca, 10:30 - Zabrze, Park Leśny im. Powstańców Śląskich
  charytatywne
  VI Zabrzański Bieg Charytatywny - "BIEG pLUsZAKA" Kolorowe starty - eksplozja kolorów proszków Holi :) 5 różnych tras dla każdej grupy wiekowej: 100m, 500 m, 1,5 km, 5km oraz 10 km dla biegaczy oraz 5 km nordic walking :) Bieg odbędzie się w niedzielę 25 czerwca 2017 r. w Parku im. Powstańców Śląskich w Zabrzu przy ulicy Czołgistów 1 (https://goo.gl/yluZVj - pinezka dokładnego (...)
 • 25 czerwca, 11:00 - Bieruń, Tor testowy Fiat Auto Poland
  Już 25.06 zapraszamy na kolejną - 4 rundę Samochodowych Mistrzostw Tychów Na zawodników czeka zupełnie nowa trasa o łącznej długości ponad 8 km i już teraz możemy zapewnić, że nie zabraknie emocji! Listę zgłoszeń otwieramy 12.06 (w poniedziałek). Partnerzy Automobilklubu Zimi Tyskiej: Fiat, AVIA - Silesia Oil, INTERCARS24.PL, Inter Cars SA, Miasto Tychy, Super-Nowa, Rajdy24 (...)
 • 25 czerwca, 11:00 - Bytom
  Bytom Streetball Tournament 2017 Wielkimi krokami zbliża się organizowana przez OSiR Bytom wraz z Centrum Handlowym Atrium Plejad druga edycji Bytom Streetball Tournament. Sympatyków ulicznej koszykówki zapraszamy na parking plejady już w niedzielę 25 czerwca. W ubiegłym roku po raz pierwszy bytomski streetball zawitał w nowej lokacji. Dzięki zmianie fani kosza mogą pograć, jak (...)
 • 25 czerwca, 11:00 - Mysłowice, Mysłowice Brzęczkowice - Górka Słupecka
  PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  dla dzieci, rodzinne, pokaz, piknik, ciekawe
  V Piknik Historyczny w Mysłowicach 25.06.2017 Górka Słupecka Piknik odbywa się w ramach Dni Mysłowic 23-25.06.2017 12.00 Wymarsz Orszaku spod Muzeum Miasta Mysłowice na Górkę Słupecką w Brzęczkowicach 13.30 Finał konkursu na najciekawsze średniowieczne przebranie 15.00 Pokazy rycerskie 16.00 Pokaz sokolniczy 17.00 Pokaz rycerskiej (...)