WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo śląskie

Województwo śląskie
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 18 czerwca (10 dni) - Tychy, Stadion Miejski w Tychach
  mecz, turniej
  Mecz rundy grupowej Grupy C oraz Półfinał. Grupa C: Niemcy, Czechy, Dania, Włochy.
 • 25 czerwca, 8:30 (2 dni) - Tychy, Tychy Żwaków - Gostyń - Sikorka w Kobiórze
  Organizatorem rajdu jest MOSiR Tychy przy współorganizacji Klubu Turystyki Kolarskiej "Gronie" w Tychach. Start rajdu 25.06.2017 o godz. 10:15. Trasa będzie liczyła ok. 15 km. Start z dworca kolejowego "Tychy Żwaków", dalej przez Gostyń (Schron Sowiniec i pomnik), meta i zakończenie rajdu (ok. godz. 12:30): Restauracja "Sikorka" w Kobiórze. Opłata organizacyjna w wysokości: 12 (...)
 • 26 czerwca, 10:00 - Katowice, Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej
  LITERATURA/SZTUKA – warsztaty literackie nawiązujące do obecności sztuki w literaturze Prowadzenie: Irena Imańska Spotkania warsztatowe poświęcone literaturze pięknej w połączeniu z innymi dziedzinami – fotografią, sztukami wizualnymi, filmem, animacją, muzyką i dizajnem. Szczególnie istotnym kontekstem działań są aktualne wystawy prezentowane w Galerii Intymnej Domu Oświatowego (...)
 • 26 czerwca, 10:00 - Chorzów, Stadion Śląski
  PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  dla dzieci
  Od 26 czerwca do 28 lipca, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-13:00, na obiektach Stadionu Śląskiego organizowane będą m.in. zajęcia sportowe, kulturalne oraz plastyczne, zarówno dla dzieci i młodzieży chcących uczęszczać na zajęcia indywidualnie, jak i w grupach zorganizowanych. Stadion Śląski serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat do aktywnego spędzania (...)
 • 26 czerwca, 14:00 - Mikołów, Fraktal
  SPORTY BAROWE
  Darmowe piłkarzyki w w każdy poniedziałek do końca wakacji! Serdecznie zapraszamy
 • 26 czerwca, 16:00 - Chorzów, Centrum Kulinarne - studio gotowania
  Zapraszamy na warsztaty z burgerów! Termin: 26 czerwca 2017 r. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 17:00 i potrwają do godziny 20:00 Koszt warsztatów wynosi 165zł / osobę. Rejestracja przez formularz na stronie: http://www.centrumkulinarne.com.pl/kalendarz-szkolen/burgery-od-podstaw-9.html Na warsztatach dowiecie się wszystkiego o burgerach, przekażemy wam naszą całą wiedzę na (...)
 • 26 czerwca, 17:00 - Katowice, Rondo Sztuki
  wernisaż
  Publiczne Obrony Dyplomów 19-23 czerwca Wydział Artystyczny. Kierunki Malarstwo i Grafika Warsztatowa - BWA w Katowicach, Katowice, Korfantego 6 Wydział Projektowy, Kierunki Wzornictwo i Projektowanie Graficzne, Rondo Sztuki, Katowice, Rondo im. Gen. Ziętka 1 Wystawa podyplomowa: Wernisaż: 26.06 godz. 17.00 BWA Katowice, Wydział Artystyczny: Malarstwo i Grafika Warsztatowa (...)
 • 26 czerwca, 17:00 - Katowice, Miejski Dom Kultury Koszutka
  koncert
  Koncert plenerowy w wykonaniu zespołu Early Birds - muzyków, spotykających się o świcie w poszukiwaniu wyjątkowych melodii, pełnych łagodności, ukojenia i blasku. W programie: kompozycje własne zespołu oraz standardy jazzowe w oryginalnych aranżacjach brzmieniowo zbliżonych do skandynawskich z pogranicza jazzu i poezji śpiewanej. Zadanie realizowane w ramach Inicjatywy lokalnej (...)
 • 26 czerwca, 17:00 - Katowice, Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach
  wernisaż
  Zapraszamy na wernisaż wystawy prac dyplomowych tegorocznych absolwentów Wydziału Artystycznego katowickiej ASP na kierunku Malarstwo i Grafika Warsztatowa. Wystawa potrwa do 13 lipca. Prace dyplomowe absolwentów Wydziału Projektowego na kierunku Projektowanie Graficzne i Wzornictwo będzie można oglądać w Rondzie Sztuki. Wernisaż wystawy 26 czerwca o godz. 18.00.
 • 26 czerwca, 17:00 - Jastrzębie-Zdrój, Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju
  wykład
  Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu 56 minut dla zdrowia.
 • 26 czerwca, 18:00 - Katowice, Rondo Sztuki
  wernisaż
  Publiczne Obrony Dyplomów 19-23 czerwca Wydział Artystyczny. Kierunki Malarstwo i Grafika Warsztatowa - BWA w Katowicach, Katowice, Korfantego 6 Wydział Projektowy, Kierunki Wzornictwo i Projektowanie Graficzne, Rondo Sztuki, Katowice, Rondo im. Gen. Ziętka 1 Wystawa podyplomowa: Wernisaż: 26.06 godz. 17.00 BWA Katowice, Wydział Artystyczny: Malarstwo i Grafika Warsztatowa (...)
 • 26 czerwca, 18:00 - Katowice, Pracownia SMAKU Jolanta Kleser
  warsztaty
  Przed nami kolejna odsłona wypieków z Agnieszką Jasińską! Agnieszka pokazała nam już, jak upiec idealny biszkopt i bezę. Tym razem pójdziemy o krok dalej i będziemy UJARZMIAĆ DROŻDŻE! Pyszne, świeże, drożdżowe ciasto wielu kojarzy nam się z dzieciństwem i sobotnim popołudniem. Niestety, w ostatnich latach narosło wokół niego wiele dziwnych legend. Dbający o zdrowie i figurę omijają (...)
 • 26 czerwca, 18:00 - Częstochowa, Muzeum monet i medali Jana Pawła II
  wykład
  Częstochowski Klucz Pobudki zaprasza 26 czerwca 2017 roku o godzinie 18:00 do Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, gdzie odbędzie się spotkanie z prof. Jerzym Robertem Nowakiem - "Rok 2017. Decydująca bitwa o Polskę". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
 • 26 czerwca, 18:00 - Pszczyna, Muzeum Zamkowe w Pszczynie
  koncert
  Zapraszamy na koncert amerykańskiego zespołu HARKEN! Poniedziałek, 26 czerwca 2017 r., godz. 18.00 Stajnie Książęce w Pszczynie Harken jest amerykańskim zespołem, zakorzenionym w stanie Ohio. W wyniku inspiracji takimi artystami, jak Coldplay, Bruce Hornsby czy Jennifer Kapp, muzyka zespołu Harken to synteza rock’a, pop’u, jazz’u, Indie rock’a czy folkloru w wykonaniu na klawisze (...)
 • 26 czerwca, 19:00 - Katowice, NOVA Szkoła Tańca Katowice
  Po raz kolejny mamy zaszczyt zaprosić Państwa na spektakl końcoworoczny kursantów oraz instruktorów Novej Szkoły Tańca! Tym razem spektakl to Taneczna Lista Przebojów Radio Nova! Scenariusz i reżyseria- Maciej Cierzniak Dziennikarz radiowy-Jarosław Czarnecki Miejsce: Chorzowskie Centrum Kultury Godzina: 19.00 Bilety: od poniedziałku w siedzibach szkoły balkon 10 zł parter dwa (...)
 • 26 czerwca, 19:00 - Bielsko-Biała, Klubokawiarnia Aquarium
  jam session
  3. Urodziny Aquarium zbliżają się wielkimi krokami. Będziemy je świętować hucznie w dniach 23-26 czerwca. Zwieńczeniem tczterodniowej celebracji będzie urodzinowe jam session. Ho ho, co się będzie działo! Szał, cios, wzloty i odloty! Wystąpią nasze niezawodne akwariowe ziomy - Ghostman i Robert Szewczuga Music, a wraz z nimi wieu wspaniałych, zaprzyjaźnionych z Aquarium muzyków (...)
 • 26 czerwca, 19:00 - Katowice, Klub Podróżników - Namaste
  Brazylia - zdecydowanie najciekawszy kierunek dla każdego podróżnika. Zróżnicowany kraj, który zajmuję niemal połowę Ameryki Południowej. Każdy znajdzie coś dla siebie. Co przychodzi nam na myśl wymawiając słowo "Brazylia" - pomnik Chrystusa Zbawiciela, Copacabana, półnagie tancerki Samby oraz miłość do piłki nożnej. Wszystkich tych skojarzeń nie zabraknie na prezentacji. Oprócz (...)
 • 26 czerwca, 19:00 - Katowice, Galeria Szara
  Galeria SZARA zaprasza na wernisaż wystawy UZIEMIENIE - Mikołaj Szpaczyński wernisaż: 26 czerwca, godz. 19.00 wystawa: 26 czerwca - 22 lipca opiekun wystawy: Andrzej Tobis “Lubię chodzić. Unikam jednak betonu i asfaltu. Najbardziej wartościowa jest dla mnie droga dzika i nieplanowana, pełna wystających kamieni, korzeni czy przecinających ją strug. Zastany teren miał równie (...)
 • 26 czerwca, 19:00 - Katowice, Rondo Sztuki
  wernisaż
  Publiczne Obrony Dyplomów 19-23 czerwca Wydział Artystyczny. Kierunki Malarstwo i Grafika Warsztatowa - BWA w Katowicach, Katowice, Korfantego 6 Wydział Projektowy, Kierunki Wzornictwo i Projektowanie Graficzne, Rondo Sztuki, Katowice, Rondo im. Gen. Ziętka 1 Wystawa podyplomowa: Wernisaż: 26.06 godz. 17.00 BWA Katowice, Wydział Artystyczny: Malarstwo i Grafika Warsztatowa (...)
 • 26 czerwca, 19:00 - Rybnik, DKF Ekran Rybnik
  prod. Dania 2017, komedia kryminalna, czas 90 min. reżyseria: Ole Bornedal obsada: Nicolas Bro, Ulrich Thomsen, Marcin Dorociński, Mia Lyhne Ib i Edward mają już dość swoich żon oraz dotychczasowego życia i chętnie zakosztowaliby na nowo swobody. Przy kieliszku snują misterny plan, a potem wynajmują płatnego zabójcę, który ma im pomóc odzyskać wolność. Dużo oszczędniej jest zatrudnić (...)
 • 26 czerwca, 19:00 - Częstochowa, Ratusz/odwach
  spotkania autorskie
  Artur Domosławski jest jednym z najwybitniejszych współczesnych polskich reporterów. W latach 1991-2011 był dziennikarz „Gazety Wyborczej”, a od 2011 r. związał się z tygodnikiem „Polityka”. Jest autorem „Chrystusa bez karabinu”, „Świata nie na sprzedaż”, „Gorączki latynoamerykańskiej”, „Ameryki zbuntowanej”, „Śmierć w Amazonii” i „Wykluczonych”. Jednak jego najgłośniejszą książką (...)
 • 26 czerwca, 19:00 - Gliwice, Klub Studencki Spirala
  Open mic to recepta na niewypowiedziane żarty, wiersze, prozę, teksty, notatki, przepisy na ciasto, skecze, protesty, wyznania albo wymowne milczenie. Chcesz powiedzieć coś fajnego, a nie masz możliwości? Przyjdź się wygadać! Przed wylewnoscią zapoznaj się z treścią swojego tekstu bądź skontaktuj się z Łukaszem (725 560 020) lub Dawidem (603 201 411). Wieczór poprowadzi czarujący (...)
 • 26 czerwca, 19:00 - Koziegłowy, Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach
  Tancerz, -owi, -om premiera spektaklu Teatru Tańca Flexstep godz. 19:00 Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach Obowiązują bezpłatne wejściówki Piękno, lekkość, pragnienie, marzenie, lekkoduch, oderwany od rzeczywistości artysta… tancerz – czy rzeczywiście? Jak jest postrzegany, jak funkcjonuje, jak łączy życie codzienne ze sztuką? Jak odbiera go społeczeństwo, jak publiczność? (...)
 • 26 czerwca, 19:30 - Bytom, BCKino
  Poruszająca filmowa opowieść, która wydarzyła się naprawdę. Antonina Żabińska i jej mąż Jan ukrywali podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. Osobiście wydostawali ich z getta i pomagali przetrwać w opustoszałych murach ogrodu zoologicznego. W 1965 roku Jan i Antonina Żabińscy zostali odznaczeni przez instytut Jad Waszem tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. „Azyl” (...)
 • 26 czerwca, 20:00 - Chorzów, Teatr Rozrywki
  koncert
  Jak śpiewa w jednej z nowych piosenek – nic nie musi. To raczej my musieliśmy czekać na nowy materiał Ani Dąbrowskiej, tym razem wyjątkowo długo. Artystka poświęciła się bowiem życiu rodzinnemu, ale postanowiła też przemeblować swoje zaplecze artystyczne: zmieniła management, skład zespołu, producenta i wreszcie na nowo wymyśliła swoją muzykę, pozostawiając na szczęście te elementy (...)
 • 26 czerwca, 20:00 - Sosnowiec, Remedium
  SENSUAL MONDAY - CYKL poniedziałkowych imprez w Remedium. Tematyką imprez będzie BACHATA, KIZOMBA i ZOUK. Postaramy się o taki dobór muzyki, alby każdy znalazł na imprezie coś dla siebie. Przywitajmy tydzień w doborowym gronie, a poniedziałki nie będą Nam straszne. UWAGA! JAK JEST CIEPŁO TO NA OGRÓDKU GRILLujemy. Wystarczy tylko przynieść cośna ruszt (Y) Pełen ChillOut & Sensual! Startujemy (...)
 • 27 czerwca, 17:00 - Katowice, DeKato
  RĘKODZIEŁO
  Zapraszam na lecję haftu! Na spotkaniu dowiecie się czym, na czym i jak haftować. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji spróbować - te warsztaty sa dla was. W ciągu czterech godzin dowiecie się jakich nici używać, na jakich bazach haftować, jak przenieść wzór na kanwę, a także poznacie podstawowe ściegi. Czas trwania: 4 godziny Cena: 100 zł. Zapisy: n.kucypera@gmail.com
 • 27 czerwca, 17:00 - Jastrzębie-Zdrój, Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju
  „Filozofia praktyczna czyli słów kilka o etyce” – spotkanie z cyklu Filozofia dla Każdego poświęcone będzie historii etyki oraz współczesnym problemom nauki o moralności. Przez tysiąclecia teoretyczny dyskurs nad zachowaniami człowieka ewoluował stopniowo, wraz z rozwojem cywilizacyjnym. Najważniejsze z pytań pozostają jednak niezmienne: jaki jest sens dobrych, czyli godziwych zachowań (...)
 • 27 czerwca, 17:00 - Chorzów, Starochorzowski Dom Kultury
  koncert
  Otwarta Scena Artystyczna - Wielki Finał Ogród SDK (w razie niepogody – sala widowiskowa) 27 czerwca, godzina 17:00 Wielki Finał Otwartej Sceny Artystycznej Starochorzowskiego Domu Kultury to spotkanie, zderzenie, wspólne działanie najciekawszych artystów, którzy pojawili się u nas w ramach cyklu. Kopciuszek po śląsku, przeboje muzyki pop w nowej aranżacji, autorskie spektakle (...)
 • 27 czerwca, 17:30 - Katowice, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny - Wydział Zamiejscowy w Katowicach
  wykład, warsztaty
  Powszechnie wiadomo, że jedni są bardziej skuteczni, inni mniej. Czasem brakuje nam motywacji by wytrwać w działaniu, a słomiany zapał bierze górę. Pojawia się więc pytanie, dlaczego tak się dzieje? Czy to oznacza, że nie potrafimy sami sobie wyznaczyć zasad działania, by efektywnie sobą zarządzać? A może za brak skuteczności odpowiadają nasze cechy charakteru? Aby się o tym przekonać (...)
 • 27 czerwca, 17:30 - Chorzów, Chorzowskie Centrum Kultury
  koncert, premiera
  27 czerwca 2017 Galeria Antresola godz. 17.30 Eric Olivares Lira (Mexico/Spain) - otwarcie wystawy plakatu | opening ceremony godz. 18.00 koncert zespołu Garden Noise | concert
 • 27 czerwca, 18:00 - Częstochowa, Ratusz/odwach
  dla dzieci
  Warsztaty przeznaczone dla dzieci od lat 9, młodzieży i dorosłych. Zajęcia poprowadzi Aleksandra Cieślak - graficzka, projektantka, ilustratorka, absolwentka wydziału grafiki ASP w Warszawie. Na co dzień projektuje książki (również autorskie) i plakaty, tworzy rysunki, grafiki oraz instalacje. Współpracuje przede wszystkim z wydawnictwem „Dwie Siostry” dla którego stworzyła m (...)
 • 27 czerwca, 18:00 - Pszczyna, Muzeum Zamkowe w Pszczynie
  koncert
  Koncert w ramach trasy "Von Promnitz Tour 2017" "THE PHOENIX SYMPHONY CHORUS" Amerykański chór pod kierunkiem dr. Thomasa Bookhout Bilety w cenie 5 zł Rezerwacja biletów odbędzie się od środy, 14 czerwca 2017 r., g. 17.00 poprzez system rezerwacji Muzeum Zamkowego w Pszczynie: www.rezerwacja.zamek-pszczyna.pl, tel. 32 210 30 37. www.phoenixsymphonychorus.org/
 • 27 czerwca, 19:00 - Katowice, Klub Podróżników - Namaste
  Zaprŏszōm wszyjstkich na moja prezyntacyjo, kiero z braku lepszych pomysłōw zatytułowołech „Niy yno Ukraina”. Jak sie niy ciynżko kapnōńć głōwnym tymatym bydzie właśnie Ukraina, kiero ôdwiydzołech już poranoście razy. Ale niy myślcie se, że na Ukrainie sie skōńczy, bo idzie tam ze Ślōnska zajechać bp. bez Bałkany a Turcyjo. Doprowdy, sprawdzołech to! Z takich rajzōw bydōm ciykawe (...)
 • 27 czerwca, 19:00 - Częstochowa, PUB Sportowy Stacherczak
  stand-up
  DRUGI KONCERT Częstochowska scena stand-upowa zaprasza najlepszych komików z całej Polski! gospodarz sceny: Olka Szczęśniak Tym razem wystąpi mistrz polskiego stand-upu Abelard Giza w swoim nowym godzinnym programie: "LUDZIE TRZYMAJCIE KAPELUSZE" to najnowszy program Abelarda Gizy. To też najświeższy zapis tego, co Abelardowi chodzi po głowie. Przez scenę przemknie całą galeria (...)
 • 27 czerwca, 19:00 - Bielsko-Biała, Kino w Mieście
  27 czerwca - Wtorek - Godz. 19.00 Wstęp wolny We wtorkowym Kinie w Mieście zobaczymy kultowy amerykański film fabularny z 1993 roku. Prezenter telewizyjnej prognozy pogody, pewny siebie Phil Connors, wyjeżdża do miasteczka Punxsutawney. Ma zrelacjonować przebieg corocznego święta zapowiadającego nadejście wiosny – Dnia Świstaka. Pod koniec dnia dochodzi do wniosku, że to był najgorszy (...)