WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo śląskie

Województwo śląskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 • 18 października (2 dni) - Jaworzno, Dom Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej
  konkurs
  Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie - Klub MCKiS "Podłęże" serdecznie zaprasza dzieci, młodzież oraz dorosłych do udziału w XVII Konkursie Piosenki Turystycznej i Ekologicznej. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach od 18 do 19 października 2018 r. w Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego w Jaworznie. Celem przeglądu jest popularyzowanie amatorskiej twórczości o tematyce (...)
 • 18 października, 9:00 - Katowice, Filia nr 19 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach
  spotkania autorskie
  Skarbnica naszych doświadczeń spotkanie z Michał Bulsa autorem książki Ulice i place Katowic, pracownikiem Działu Historii w Muzeum Historii Katowic.
 • 18 października, 10:00 - Katowice, Muzeum Śląskie
  konkurs
  //• Gala Konkursu o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala 2018 18.10.2018 // czwartek // wstęp wolny godz. 10:00-16:00 // wystąpienia artystów godz. 18:00 // ogłoszenie werdyktu jury Muzeum Śląskie w Strefie Kultury Katowice, ul. T. Dobrowolskiego 1 audytorium // poziom -4 Celem Konkursu o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala 2018 i towarzyszącej mu wystawy „Wymiary (...)
 • 18 października, 12:00 - Katowice, Muzeum Historii Komputerów i Informatyki
  konferencja
  Historia firm: Mera-Błonie, Mera Elzab
 • 18 października, 15:00 - Katowice, Muzeum Historii Katowic
  oprowadzanie kuratorskie
  Otwarcie prezentowanej wystawy to jedno z wielu wydarzeń organizowanych przez Muzeum Historii Katowic w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystawa – pomimo swych niewielkich rozmiarów – ma charakter szczególny. MHK nie wystawiało do tej pory posiadanych w swoich zbiorach obiektów związanych z Józefem Piłsudskim. Jubileusz stanowi więc doskonałą (...)
 • 18 października, 17:00 - Katowice, MDK "Południe" w Katowicach
  RĘKODZIEŁO
  Tym razem Magda Heljak pokaże jak uszyć na maszynie dynie na Halloween. Zajęcia odpłatne: 20 zł. Dla kolejnej osoby z rodziny i z Kartą Seniora 10 zł. Zapisy w biurze MDK (tel. 32 205 92 81).
 • 18 października, 17:00 - Zabrze, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu
  wernisaż
  18 października zapraszamy na wernisaż wystawy: Stulecie amatorskiego ruchu plastycznego w województwie śląskim 1918- 2018. *** Wystawa będzie czynna od 19.10.2018 – 30.11.2018 Miejsce; Stadion Górnika Zabrze – Strefa Biznesu, ul. F. Roosevelta 81 w Zabrzu *** Założeniem wystawy jest prezentacja jak największej liczby amatorskich grup plastycznych – tak historycznych, jak i współczesnych (...)
 • 18 października, 17:00 - Wodzisław Śląski, Biblioteka w Wodzisławiu Śląskim
  Sylwia i Szczepan z Everteam 2017 wyruszyli w kwietniu br. na najwyższy szczyt Świata w Nepalu, będący marzeniem wielu wysokogórskich wspinaczy. 21 maja dotarli na wysokość 8800 m n.p.m. z której z przyczyn od nich niezaleznych musieli zawrócić. W trakcie spotkania opowiedzą co wydarzyło się ok. 50 metrów przed szczytem, jak wyglądała ich droga na Mount Everest, a także jak przygotowywali (...)
 • 18 października, 17:00 - Katowice, SARP Katowice / Galeria Architektury
  ARCHITEKTURA
  spacer
  Spacer po Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego z Joanną i Wojtkiem Małeckimi, 18 października, godz. 17:00 Wielokrotnie nagradzany budynek Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego zostanie udostępniony Archimaniakom. Serdecznie zapraszamy na oprowadzanie z Wojciechem i Joanną Małeckimi. wstęp wolny, bez konieczności zapisów
 • 18 października, 17:15 - Chorzów, Miejski Dom Kultury Batory
  Ognisko Maluch zaprasza na drugi nabór od 18.10.2018r.: II gr. od 17:15 od 18:45 (grupa 4 - 6 lata) Gdzie: w sali 205 - MDK Batory II piętro Regularny koszt: 70zł/mc a w październiku 40zł/ za 4 zajęcia Opis programu i jego cele: - kształtowanie wrażliwości muzycznej poprzez uwrażliwienie na zjawiska akustyczne – dźwięki otoczenia, rozróżnienie dźwięków - rozwijanie umiejętności (...)
 • 18 października, 18:00 - Tychy, Underground Pub
 • 18 października, 18:00 - Cieszyn, Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie
  Przed Państwem projekt,  ze wszech miar szczególny. Po raz pierwszy, będzie możliwość posłuchania utworów Artysty, w specjalnych, kameralnych warunkach, w akustycznych aranżacjach. Będą to wyjątkowe koncerty zapewniające bliską, niemal intymną atmosferę koncertową. W takiej oprawie, największe przeboje Andrzeja, a także wyselekcjonowane przez niego, jego ulubione utwory, będą (...)
 • 18 października, 18:00 - Dąbrowa Górnicza, Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej
  spotkania autorskie
  Zapraszamy na drugie spotkanie autorskie w ramach Festiwalu Kultury ZagłębieWood. Naszym gościem będzie Jerzy Dziewulski. Jerzy Dziewulski - polityk, milicjant i antyterrorysta, poseł na Sejm I, II, III i IV kadencji. Kierował likwidacją 13 zamachów terrorystycznych, także na pokładach samolotów, wyprowadzając 765 pasażerów z zagrożenia życia. Był ze strony polskiej dowódcą jednej (...)
 • 18 października, 18:00 - Gliwice, Stacja Artystyczna Rynek
  wykład, spotkania autorskie, warsztaty
  Spotkanie poprowadzi Bożena Woźniczka Pilot, przewodnik, a przede wszystkim pasjonatka podróży. Od 12 lat odkrywa piękno Czarnego Lądu i fascynującą kulturę mieszkańców poszczególnych krajów. Serce oddała Tanzanii, po zamknięciu oczu widzi krajobrazy pustyni Namib w Namibii oraz odgłosy znad Okavango w Botswanie, zaś najbardziej życzliwych ludzi spotkała na Madagaskarze. Podczas (...)
 • 18 października, 18:00 - Tychy, Klub Wilkowyje MCK
  Zapraszamy na Czwartek z Teatrem dla Dzieci w Klubie Wilkowyje MCK na spektak theART Agencji Artystycznej "O Jasiu, Małgosi i Chatce z Łakoci". bilety 5 zł rezerwacje 32 227 26 22/691 770 344 klub@mck.tychy.pl Któż z nas nie zna bajki o rodzeństwie, które zabłądziło w lesie i trafiło do chatki z piernika i innych łakoci? Tyle różnych wersji tej historii powstało. My pokażemy Wam (...)
 • 18 października, 18:00 - Katowice
  warsztaty
  Zapraszamy na muzyczne spotkania ze starowedyjskimi mantrami. Mantra Music Session, tzw. Kirtan to wspólna medytacja z wykorzystaniem instrumentów muzycznych - starożytne mantry śpiewane są przy akompaniamencie współczesnych aranżacji muzycznych i nowoczesnych instrumentów. Jest to kontemplacyjne i głębokie, ale zarazem radosne i pełne pozytywnej energii (...)
 • 18 października, 18:00 - Zabrze, Muzeum Miejskie w Zabrzu
  spotkania autorskie
  Miłośników piłki nożnej czeka nie lada gratka. W czwartek, 18 października o godz. 18.00 w Galerii Muzeum Miejskiego Café Silesia odbędzie się spotkanie z legendą Górnika Zabrze - Waldemarem Matysikiem. Urodzony w 1961 roku, w barwach Górnika jako pomocnik rozegrał ponad 170 meczów, trzykrotnie zdobywając mistrzostwo kraju. W reprezentacji Polski wystąpił w 55 meczach, był m.in (...)
 • 18 października, 18:00 - Katowice, Katowice Miasto Ogrodów
  wykład
  Wszystkich spragnionych wiedzy i wrażeń słuchowych zapraszamy na dziesiąte spotkanie z Tracklistą Marcina Dymitera, pt. " "Kronika dźwiękowa - Warszawska jesień" ~~~~~~~~~~~~ Pierwsze powakacyjne i już jesienne spotkanie w ramach Tracklisty odbędzie się wokół Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień". Festiwal powstał w 1956 roku z inicjatywy dwóch kompozytorów: (...)
 • 18 października, 18:00 - Katowice, Centrum Sztuki Filmowej / Kino Kosmos
  pokaz
  (!!!) 18 października (czw., 18:00) zapraszamy na nowy cykl Kosmosie: ●REALnie...?●!!! Informacja, dezinformacja, fake news... Weryfikacja nabiera na znaczeniu, przeistaczając się w swoistą wartość epistemologiczną. Gdzie szukać tzw. prawdy o człowieku i współczesnym świecie? Komu zaufać, a czego unikać? Miłośnikom filmowego dokumentu polecamy spotkania i projekcje w ramach cyklu (...)
 • 18 października, 18:15 - Katowice, Kino Światowid
  pokaz
  18 października (w czwartek), o 18:15, zapraszamy na trzeci ●•SEANS W CIEMNO•●! Przy zakupie biletu na SEANS W CIEMNO nie zdradzamy tytułu filmu. Dopiero na sali kinowej widz dowie się, jaki film obejrzy (nowy, zawsze przedpremierowy!). :) → Bilety w cenie 13zł: bit.ly/Seans_w_ciemno_3
 • 18 października, 18:30 - Rybnik, Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach
  Spektakl jest alegoryczną opowieścią o uwikłaniu jednostki w dziejowe zawieruchy, społeczne ograniczenia, bezradnej wobec kaprysu przypadku. Bohaterka doświadcza tego wszystkiego wciągana w bezduszne tryby samonapędzającej się machiny zła, okrucieństwa, pazerności i moralnego upadku. Inspiracją dla autorów spektaklu były motywy obrazów „Wędrowiec” Hieronima Boscha oraz „Dulle Griet” (...)
 • 18 października, 19:00 - Chorzów, Chorzowskie Centrum Kultury
  Absolutna premiera najnowszego programu Kabaretu Młodych Panów! Nowe pomysły, nowe skecze, nowi bohaterowie i nowe żarty! A oprócz tego? Powrót znajomych twarzy i ich dalsze perypetie! Nie zabraknie też śląskich akcentów!
 • 18 października, 19:00 - Chorzów, Szuflada 15
  koncert
  TRIO BRZOSKA/MARCINIAK/MARKIEWICZ/- to muzyczny eksperyment, łączący poezję z gitarą elektryczną i trąbką, w otwartych kompozycjach i improwizacjach. Poszukiwanie miejsca na współbrzmienie słów i dźwięków w najbardziej optymalnej dla nich formule. Pierwsza płyta "Brodzenie" wydana została w styczniu 2018 nakładem Fundacji Kaisera Soze z Lublina https://www.facebook.com/BrzoskaMarciniakMarkiewicz-1882297695316859/ THE (...)
 • 18 października, 19:00 - Katowice, Teatr Żelazny
  Spektakl w reżyserii Artura Barcisia, współczesna opowieści o skomplikowanej ludzkiej naturze i sprawach najważniejszych. Utrata pracy, brak porozumienia z żoną i pragnienie nowego pcha protagonistę dramatu w ramiona młodej studentki medycyny. O ironio, tej samej, która będzie pomagała wyjść z ciężkiej choroby żonie bohatera. On także nie opuści jej w potrzebie. Miłosny trójkąt (...)
 • 18 października, 19:00 - Katowice, Kinoteatr Rialto
  pokaz
  Wracamy z naszym popularnym cyklem KOK - KOBIETY OBLEGAJĄ KINO! 18 października, o 19:00, pokażemy ŻONĘ z Glenn Close, Jonathanem Pryce'em i Christianem Slaterem w rolach głównych. Po prawie 40 latach małżeństwa, Joan i Joe Castlemanowie (Glenn Close i Jonathan Pryce) stanowią uzupełniający się wzajemnie duet. Joe lubi brylować, Joan jest nieśmiała. Joe nie przykłada wagi do ubioru (...)
 • 18 października, 19:00 - Dąbrowa Górnicza, Pałac Kultury Zagłębia
  koncert
  18 października o 19:00 w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się trzeci koncert w ramach Dąbrowskiego Festiwalu Kultury ZagłębieWood 2018! Na deskach dużej sceny wystąpi LAO CHE! LAO CHE ma na swoim koncie siedem wydanych albumów (sześć studyjnych i jeden koncertowy), dwa DVD koncertowe i kilkaset zagranych koncertów w kraju i poza jego granicami. Na początku 2018 (...)
 • 18 października, 19:00 - Dąbrowa Górnicza, Kino KADR
  pokaz
  18 października g. 19:00 - to data i godzina przedpremierowego pokazu filmu "Dagadana. Świat bez granic" w ramach Dąbrowskiego Festiwalu Kultury ZagłębieWood 2018 w Kinie KADR, z cyklu "poza Kadrem, czyli kino w podróży". Gatunek: dokumentalny; produkcja: Polska 2018 Reżyseria: Paweł Zabel Opis filmu: Muzyka z łatwością przekracza ostro wyznaczone granice i na trwałe łączy nieznanych (...)
 • 18 października, 19:00 - Bielsko-Biała, RudeBoy Club
  koncert
  Zenek (Kabanos) zaprasza na koncerty w ramach swojej grubej solowej trasy. Klasyczne trio w składzie: Zenek Kupatasa - wokal, gitara Tomek Antoniak - bas Michał "Mrufka" Jędras - perkusja wejście - 19:00 start - 20:00 zenek support "Na Jedno Kopyto" - 20:03 zenek - 20:33 Bilety w cenie 20 zł w dniu koncertu (przedsprzedaż na stronie Rude Boy Club) miejsca stojące bilety można (...)
 • 18 października, 19:30 - Gliwice, Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko
  Formacja Chatelet to krakowski kabaret założony jesienią 1996 roku. Kilka miesięcy później Formacja zdobyła Grand Prix na najważniejszym festiwalu w Polsce – przeglądzie kabaretów PAKA. W ciągu tych kilkunastu lat przez Chatelet przewinęło się wielu kabaretowych artystów (m.in. Jerzy Jan Połoński, Tomasz Jachimek, Adam Grzanka), obecny skład to Adam Małczyk (...)
 • 19 października, 9:00 - Siemianowice Śląskie, Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śląskich
  Zapraszamy na zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej z cyklu Mała Akademia Jazzu i Muzyka Świata. Tym razem przeniesiemy się w rytm muzyki na Kubę wraz z wokalistką Mili Morena.
 • 19 października, 9:30 - Ruda Śląska, Urząd Miasta Ruda Śląska
  wykład
  Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka zaprasza na konferencję p.t. "Warto było walczyć, warto było czekać", WSTĘP WOLNY - liczba miejsc ograniczona PROGRAM 09:30-09:50 Przywitanie gości 09:50-10:30 A może z Niemcami? Współpraca polityczno-wojskowa polskich środowisk niepodległościowych z Cesarstwem Niemieckim podczas I wojny światowej. Plany i rzeczywistość (dr hab. Grzegorz (...)
 • 19 października, 10:00 - Gliwice, Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach
  konkurs
  Konkurs Pieśni Patriotycznej już od siedmiu lat jest elementem obchodów Święta Niepodległości w naszym mieście. W tym pięknym wydarzeniu biorą udział uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Gliwic i powiatu. Wydarzenie jest w zamyśle organizatorów wyrazem szacunku wobec przeszłości i tradycji, przyciąga co roku większe grono dzieci i młodzieży z całego powiatu gliwickiego (...)
 • 19 października, 10:00 - Chorzów, Teatr Rozrywki
  dla dzieci, pokaz, konwencja, ciekawe
  Projekt edukacyjny Teatru Rozrywki kierowany do szkół ponadgimnazjalnych.
 • 19 października, 14:00 - Katowice, Królestwo
  Już po raz dziewiąty organizujemy Ogólnopolski Salon Win i Alkoholi, tym razem po raz pierwszy będziemy Państwa gościć aż 3 dni. Dwa dni 17-18.10 tradycyjnie odbędą się w warszawskiej Fortecy, a po nich – 19 października przenosimy się z częścią naszych dostawców do Katowic, gdzie w Królestwie, zaprezentujemy selekcję zarówno win jak i trunków mocniejszych. Zaproszenia uprawniające (...)
 • 19 października, 16:30 - Gliwice, Teatr Miejski w Gliwicach
  Przewodnim tematem wykładu będzie pytanie, czy mimetyczna definicja sztuki jest wystarczająca, zatem czy każde dzieło sztuki można interpretować jako naśladujące rzeczywistość? Jakiego rodzaju rzeczywistość może naśladować sztuka: empiryczną, mitologiczną, a może sferę wyobraźni lub idealnych, abstrakcyjnych tworów umysłu?  O prowadzącej:Olga Kłosiewicz (ur. 1976) – doktor (...)
 • 19 października, 17:00 - Radzionków, Centrum Kultury Karolinka
  Kabaret Jurki - Last minute Żyjemy w biegu, na huśtawce, na krawędzi, na kredyt, wszystko odkładamy na ostatnią chwilę, albo kręcimy się w kółko jak bąki na pleckach i nie możemy ruszyć z miejsca. A życie nie będzie na nas czekać, a marzenia same się nie spełnią. Nie czekajmy do ostatniej chwili, metronom nie śpi... tik tak tik tak tik tak...