WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo śląskie

Województwo śląskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 

 • 10 maja, 19:30 (10 dni) - Katowice, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
  , festiwal
  Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa i Dyrektor Naczelna i Programowa NOSPR Ewa Bogusz - Moore zapraszają na piątą edycję Festiwalu Katowice Kultura Natura Kobieta, który odbędzie się w dniach 10 - 19 maja 2019 r. Jak co roku program Festiwalu (...)
 • 13 maja, 10:00 (14 dni) - Katowice, Galeria Libero
  , konkurs, warsztaty, wystawa
  Od 13 maja br. w przestrzeniach Libero Katowice królować będą klocki LEGO®. Aż przez 2 tygodnie zarówno najmłodsi, jak i dorośli fani kultowych zabawek będą mogli spędzić czas w specjalnie zaprojektowanych i zbudowanych z klocków strefach. W (...)
 • 15 maja, 18:30 (5 dni) - Tychy, Teatr Mały
  , festiwal
  Choć dopiero kwiecień, w naszym sercu maj! "Piosenka jest dobra na wszystko" - to słowa Jeremiego Przybory, które będą towarzyszyć nam podczas tegorocznej, piątej już edycji LOGOS FEST - Tyskiego Festiwalu Słowa, tym razem poświęconej twórczości (...)
 • 16 maja, 15:00 (8 dni) - Tarnowskie Góry, Tarnogórskie Centrum Kultury
  , festiwal
  To kolejna, trzecia już edycja Festiwalu SF TG (wg autorskiego pomysłu Tarnogórskiego Centrum Kultury). Tygodniowy blok imprez to propozycja skierowana do wszystkich miłośników i osób po prostu zainteresowanych science-fiction – dziedziną twórczości (...)
 • 16 maja, 18:00 (4 dni) - Katowice, Kino Światowid
  W ramach Millennium Docs Against Gravity po raz pierwszy na Śląsku! zapraszamy na dwa pokazy niezwykłego dokumentu ●DUCH BAUHAUSU● Nielsa Bolbrinkera i Thomasa Tielscha. Projekcje: 16 maja (czw, 18:00) i 19 maja (nd, 12:00). (!!!) Uwaga, seans (...)
 • 17 maja, 9:00 (3 dni) - Pszczyna, Pszczyna - Rynek
  VIII odsłona DAISY DAYS przed nami! DAISY DAYS zostały wydarzeniem partnerskim Green Week organizowanego w całej Europie przez Komisję Europejską. Jak już wiecie jest to impreza łącząca pod jedną marką różne formy aktywności artystyczno-kulturalnej (...)
 • 17 maja, 12:00 (3 dni) - Wodzisław Śląski
  SZTUKA ULICZNA
  , festiwal
  17-19 maja odbędzie się IV Wodzisławski Festiwal Kuglarzy. Zapraszamy artystów, żonglerów, monocyklistów, klaunów, iluzjonistów, slacklainerów i wszystkich kuglarzy i artystów ulicy na nasz festiwal! Impreza będzie obejmowała trzy dni zakręconej (...)
 • 17 maja, 14:00 (3 dni) - Chorzów, Park Śląski
  Już dziś zapraszamy na przyszłoroczne Targi Atrakcje Regionów w Chorzowie. Odbędą się jak zwykle w Parku Śląskim, zapraszamy w dniach: 17 - 19 maja 2019. Wszystkie informacje będą na bieżąco pojawiać się na wydarzeniu. Zapraszamy wystawców (...)
 • 17 maja, 18:00 (3 dni) - Katowice
  , festiwal, pokaz
  III Festiwal Krypty Absurdu 17-19.05.2018 & Katowice W programie: - Filmy pełnometrażowe - Blok filmów krótkometrażowych - Imprezy muzyczne - Performance - Absurdalny Quiz I wiele innych ciekawych, absurdalnych inicjatyw.. :) ORGANIZATORZY: Stowarzyszenie (...)
 • 18 maja, 6:00 (2 dni) - Godów
  W trzeciej edycji mamy 3 dystanse do wyboru: 100km / 300km / 500km. Zapisy po nowym roku na: https://www.tourdesilesia.pl/ Co do przewyższeń - dużo. A sama Lysa Hora nie wybacza nieprzygotowania. ;)
 • 18 maja, 10:00 (2 dni) - Katowice, Park Trampolin Jump World Katowice
  , dla dzieci, rodzinne
  Już 18 i 19 maja naszymi gośćmi będą… bracia Fineasz i Ferb. Najbardziej odlotowy duet, rodzeństwo nie z tej ziemi, ale za to z bajki, która podbiła serca milionów na całym świecie. Przyjdźcie do Jump World w Katowicach i przekonajcie się, jacy (...)
 • 18 maja, 11:00 (2 dni) - Tychy, Miejskie Centrum Kultury w Tychach
  Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na IV Otwarte Mistrzostwa Tychów w Scrabble w ramach V LOGOS FEST - Tyskiego Festiwalu Słowa, które odbędą się w dniach 18-19 maja 2019 roku. Harmonogram: Sobota, 18 maja (7 rund) 11:00-11:45 — (...)
 • 18 maja, 11:00 (2 dni) - Pszczyna, Warownia Pszczyńskich Rycerzy
  PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  Warownia Pszczyńskich Rycerzy zaprasza na pachnącą świeżymi ziołami imprezę rodzinną. Goście mali i duzi będą rozpoznawać zioła po kształtach i zapachach. Odbędą się quizy i zabawy ziołami znaczone. Szczegóły: *Dzień I -> http://warownia.com (...)
 • 18 maja, 12:00 (2 dni) - Katowice, Galeria Szyb Wilson
  Wege Festiwal wraca na Śląsk z ostatnim festiwalem przed wakacjami! Spotkacie najlepsze wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski! Już 18-19.05 widzimy się w Galerii Szyb Wilson, sobota (18.05) - 12:00-19:00, niedziela (19.05) - (...)
 • 18 maja, 13:00 (2 dni) - Olsztyn, Jurajska Gmina Olsztyn
  Zapraszamy wszystkich miłośników rowerów na święto rowerowe „Olsztyńska Korba”, które odbędzie się 18-19 maja 2019 roku na Rynku w Olsztynie koło Częstochowy. Inspiracją do zorganizowania tego wydarzenia jest zaplanowane otwarcie nowej ścieżki (...)
 • 18 maja, 14:00 (2 dni) - Katowice, MDK "Południe" w Katowicach-Murckach
  Weekendowy festyn, który jak co roku będzie miał miejsce w murckowskim parku przy ul. Kołodzieja. W programie: Sobota (godz. 12.00 – 21.00): rozgrywki sportowe i występy zespołów dziecięcych (12.00), kapela góralska „Dukat” (16.30), koncert (...)
 • 18 maja, 18:00 (2 dni) - Bytom, Muzeum Górnośląskie
  SZTUKI PLASTYCZNE
  Punktem wyjścia tegorocznej Europejskiej Nocy Muzeów jest piękno, któremu przyjrzymy się z wielu perspektyw, także przez pryzmat epok – od czasów prehistorycznych do współczesności. Ponieważ to szczególny wieczór, będący okazją do pokazania (...)
 • 18 maja, 19:00 (9 dni) - Czeladź
  , festiwal
  Już wkrótce zapraszamy na jedno z największych wydarzeń kulturalnych w naszym mieście - jubileuszowy XX Festiwal Ave Maria. Urozmaicony i atrakcyjny program tego wyjątkowego wydarzenia jest gwarancją, że każdy znajdzie coś dla siebie. Żeby (...)
 • 18 maja, 21:00 (2 dni) - Mikołów, Fraktal
  Kicz party😎 kojarzy nam się zwykle z tym, co jest na co dzień wyszydzane, wywołuje pobłażliwy uśmiech, do czego nikt nie chce się przyznawać. To jak z muzyką disco polo – nikt nie chce się przyznać do tego, że pod koniec imprezy tańczył, jak (...)
 • 19 maja - Ustroń
  , maraton mtb
 • 19 maja, 8:00 - Cieszyn, Turystyczny Klub Kolarski PTTK "Ondraszek" Cieszyn
  Uzdrowisko Jastrzębie-Zdrój: co pozostało
 • 19 maja, 8:00 - Ustroń, Amfiteatr
  Wyścig #3 Ustroń ➡ Lokalizacja: Ustroń ul. Parkowa (obok amfiteatru) ➡ Najważniesze informacje o maratonie: https://bikeateliermaraton.pl/sezon-2019/mtb-maraton-2019-ustron ➡ Opłaty startowe: https://bikeateliermaraton.pl/oplaty-startowe ➡ (...)
 • 19 maja, 9:00 - Gliwice, Marina Gliwice
  , rodzinne, wycieczka, spływ
  Rejs zabytkowym statkiem Foxtrot z Koźla do Gliwic. 8:45 zbiórka w Marinie Gliwice, transport autokarem z Gliwic do Koźla, o 10:00 pokładowanie na statek w Koźlu. Stamtąd 6-godzinny rejs, trasa 40 km Kanałem Gliwickim przeprawiamy się przez (...)
 • 19 maja, 9:00 - Zebrzydowice
  VIII Rajd Synchroniczny Pojazdów Zabytkowych
 • 19 maja, 9:00 - Brenna
  Rozerwij się w majowy weekend i skocz do urokliwej Brennej na barbarzyński challenge. Wódz przygotował dla Ciebie 4 km dystans oraz 20 przeszkód na lekką wiosenną rozgrzewkę przed wiślańską masakrą. Kto do tej pory nie próbował jeszcze biegów (...)
 • 19 maja, 9:00 - Siedlec, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Siedlcu
  III etap IX Jurajskiego Pucharu Nordic Walking. Każdy kto uważa się za prawdziwego miłośnika Nordic Walking, powinien wystartować w tych zawodach. Tylko 3000 metrów ? Jak już będziesz na mecie, powiesz " To było moje najdłuższe 3000 metrów w (...)
 • 19 maja, 9:00 - Katowice, Indigo by Joanna Bandurska
  , warsztaty
  Eksplozja akwarelowych inspiracji na ogólnopolskich warsztatach Aqua Explosion już niedługo! Nie przegap! Z Indigo nie możecie narzekać na nudę - dbamy o to, by dostarczać Wam moc najlepszych wrażeń, produktów i wiedzy, które nieustannie poszerzają (...)
 • 19 maja, 10:15 - Bielsko-Biała, Studio Dakini
  Zapraszamy na lekcje ruchowe o tym, jak efektywniej uczyć się poruszać. W tańcu, w sporcie, w rehabilitacji po urazach i na co dzień. O tym, jak uczyliśmy się wstawać, gdy byliśmy małymi dziećmi. Będziemy kontynuować proces organicznego uczenia (...)
 • 19 maja, 11:00 - Wodzisław Śląski, Wodzisławskie Centrum Kultury
  , warsztaty
  Warsztaty akrobatyczne w WCK. Wodzisławskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na warsztaty akrobatyczne dla dzieci i młodzieży z najlepszym bboy’em w Polsce, Marcinem Kostem. Zajęcia odbędą się 19 maja, w niedzielę w WCK. Marcin Kost (...)
 • 19 maja, 11:00 - Gliwice, Kino Amok
  , dla dzieci, pokaz
  Historie z życia pięcioletniej dziewczynki, które podbiły serca publiczności i mają swoich wielbicieli wśród czytelników, wracają do kin. Zabawne i wnikliwe spojrzenie na świat Basi to propozycja dla najmłodszych widzów (4+). Gościem poranka (...)
 • 19 maja, 11:00 - Gliwice, Klub Studencki Spirala
  AUDIO VIDEO
  Gliwicka Giełda Płytowa pełni kilka funkcji: 1. To miejsce, w którym można znaleźć płyty – na różnych nośnikach, różnych wykonawców, z różnych czasów, różnych gatunków muzycznych…; 2. To miejsce, w którym można porozmawiać o muzyce, wymienić (...)
 • 19 maja, 11:00 - Katowice, NZS UE w Katowicach
  Chciałbyś wybrać się na wycieczkę rowerową w studenckim gronie, popływać w jeziorze, poopalać się na plaży, a także zjeść coś z grilla i to wszystko w ciągu jednego dnia? Jeśli tak, to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie, więc nie zastanawiaj (...)
 • 19 maja, 11:30 - Katowice, Filharmonia Śląska
  , koncert
  Rok 2019 został ogłoszony rokiem Stanisława Moniuszki. Zapraszamy najmłodszych melomanów z rodzinami na fenomenalny koncert, podczas którego będziemy świętować 200 rocznicę urodzin wielkiego kompozytora. Spędźcie niedzielny poranek z muzyką (...)
 • 19 maja, 12:00 - Pszczyna, Silesiaman Triathlon
  Zapraszamy już po raz szósty na początek sezonu triathlonowego w Pszczynie. Stały punkt w kalendarzu każdego ślaskiego triathnlonisty i nie tylko śląskiego ;) Często też miejsce debiutu w tej ciekawej dyscyplinie. NIesamowicie przyjazny (...)
 • 19 maja, 12:00 - Bytom, Teatr ROZBARK
  , warsztaty
  Teatr ROZBARK zaprasza na warsztaty improwizacji z Victorią Kennett. Na warsztaty zapraszamy wszystkich !!! Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w tańcu. VICTORIA KENNETT Po 3 latach profesjonalnych szkoleń w dziedzinie (...)
 • 19 maja, 12:00 - Tarnowskie Góry, Pałac w Rybnej
  , koncert
  Koncerty dla dzieci w Pałacu! Całoroczny cykl Rybna Dzieciom organizowany przez Instytucję Kultury Pałac w Rybnej - spotkania z muzyką artystyczną, wprowadzające w świat piękna, pasji i wielorakich korzyści związanych ze słuchaniem i wykonywaniem (...)