WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo śląskie

Województwo śląskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 

 • 3 lipca (75 dni) - Katowice
  , konkurs, warsztaty, wernisaż
  W poniedziałek 1 lipca rozpoczyna się X, jubileuszowa edycja „Obiektywnie śląskie”. Obiektywnie śląskie to konkursu na najlepsze fotoreportaże, filmy i fotokasty o Śląsku, który na stałe zapisał się wśród prestiżowych konkursów naszego regionu (...)
 • 13 lipca, 19:00 (9 dni) - Jaworzno, Klub Relax
  , koncert, festiwal, rodzinne, konkurs
  Zapraszamy wszystkich na koncerty Letniego Festiwalu Rocka. To już trzecia edycja muzycznego święta organizowana w naszym klubie. Koncerty są formą konkursu, w którym biorą udział kapele niemalże z całej Polski. Po zaprezentowaniu się zespołów (...)
 • 17 lipca (5 dni) - Zabrze
  , dla dzieci, rodzinne, wycieczka
  Fascynująca przygoda wśród historycznych wyrobisk górniczych i niezapomniana wyprawa w głąb Ziemi – tylko w Sztolni Królowa Luiza!Dlaczego Sztolnia Królowa Luiza?Tylko tu:odkryjesz prawdziwe Źródło Śląska,odbędziesz niezapomnianą wyprawę w głąb (...)
 • 17 lipca, 10:00 (3 dni) - Sosnowiec, Miejski Klub im. Jana Kiepury w Sosnowcu
  , dla dzieci, warsztaty
  Połączenie świata dinozaurów i robotyki to będzie prawdziwa PETARDA! Przenieś się razem z nami do świata przed Epoką Lodowcową! Jeśli interesujesz się dinozaurami, to te warsztaty będą strzałem w 10 ! Jakiego stwora można zbudować z LEGO- tyranozaura (...)
 • 18 lipca, 16:00 (4 dni) - Olsztyn, Jurajska Gmina Olsztyn
  LOTNIARSTWO I PARALOTNIARSTWO
  Komisja Balonowa przy Aeroklubie polskim zdecydowała, że w tym roku Gminy Janów i Olsztyn, zorganizują Puchar Polski w Lotach Balonami na Ogrzane Powietrze. Po ubiegłorocznym sukcesie organizowanych przez nasze gminy Balonowych Mistrzostw (...)
 • 18 lipca, 16:00 (4 dni) - Żywiec, Park Żywiec
  REKONSTRUKCJE HISTORYCZNE
  Już po raz czwarty zapraszamy na wspaniały i ceniony przez przybywających turniej, który odbywa się w malowniczym parku Habsburgów, w cieniu majestatycznego Starego Zamku. Kto już u Nas gości ten wie a kogo u Nas jeszcze zabrakło ten się przekona (...)
 • 19 lipca (3 dni) - Jasienica, Gok Jasienica
  , koncert, rodzinne, dni miast
  Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy zapraszają na imprezę plenerową : XXV Lato w Jasienicy Dni Gminy Jasienica Impreza odbędzie się w dniach 19 - 21 lipca 2019 r. na terenie amfiteatru "Drzewiarz" w Jasienicy (...)
 • 19 lipca (3 dni) - Wisła, Skocznia Narciarska im. Adama Małysza
  SKOKI NARCIARSKIE
  Po raz kolejny pierwsze w sezonie letnim zawody najwyższej rangi odbędą się na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Bilety na konkursy w Wiśle są wciąż dostępne i do czwartku można je nabyć za pośrednictwem portalu KupBilet.pl, natomiast (...)
 • 19 lipca, 9:00 - Katowice, Indigo by Joanna Bandurska
  , warsztaty
  Zbliża się sezon mistrzowski, więc jeśli myślisz, aby rozpocząć przygodę z mistrzostwami lub chcesz podszlifować swoje umiejętności, to zapraszamy na Warsztaty Przygotowanie Do Mistrzostw z Joanną Bandurską 👌😊 📚Temat: Sztylet 📌Termin: 19 (...)
 • 19 lipca, 10:00 - Wodzisław Śląski, Kino Pegaz
  „Mia i biały lew” - 19.07 g. 10:00 - Wakacyjne Kino Pegaz. Kino Pegaz zaprasza na film o niezwykłej przyjaźni ze specjalnym udziałem Martyny Wojciechowskiej. „Mia i biały lew” to wzruszająca, tętniąca przygodą i przepięknie nakręcona w samym (...)
 • 19 lipca, 11:00 (3 dni) - Cieszyn
  , festiwal
  Zapraszamy na Festiwal historii słowiańskiej Śląska Cieszyńskiego! Już wkrótce więcej informacji - a Was zapraszamy do zanotowania daty w swoim kalendarzu! ;) 19-21.07.2019 na Wzgórzu Zamkowym!
 • 19 lipca, 12:00 - Siemianowice Śląskie, Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śląskich
  , spacer
  Cykl wycieczek po najciekawszych zabytkach Siemianowic, prowadzenie: Małgorzata Derus Terminy i tematy wycieczek: 1. 19.07.19 (12.00 - 15.00) - Michałkowice: Trasa 1*: m.in. willa dyrektora kopalni Max, Dom leśniczego i ogrodnika, pałac Rheinbabenów Trasa (...)
 • 19 lipca, 13:00 - Tychy, Klub Urbanowice MCK Tychy
  , warsztaty
  Zapraszamy dzieci szkolne na drugie wakacyjne spotkanie z Ryzyk Fizyk, czyli warsztaty fizyczne. Na tym spotkaniu będziemy budować rakiety! Każdy z nas chciałby przynajmniej raz przelecieć się rakietą kosmiczną. Niestety, dzisiaj takie doświadczenia (...)
 • 19 lipca, 14:00 (3 dni) - Zawady
  , zlot
  Pyszne jedzenie, koncerty i super atmosfera.
 • 19 lipca, 14:00 (3 dni) - Myszków
  , zlot
  Zapraszamy na kolejny VII zlot motocyklowy w Myszkowie Jak co roku w trzeci weekend lipca 19-21,07,2019
 • 19 lipca, 16:00 - Czechowice-Dziedzice, Miejski Dom Kultury Kino Świt
  ILUZJA I MAGIA
  Zapraszamy na niecodzienny spektakl – pokaz iluzji i mentalizmu, który ma skłonić widzów do refleksji… Za artystycznym pseudonimem Kx kryje się Jakub Witkowski, 17-letni mieszkaniec Kęt, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila (...)
 • 19 lipca, 16:00 - Rybnik, Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach
  19.07 w godzinach od 16.00 do 19.00 RYCERSKI OBÓZ POSZUKIWACZY SKARBU ZBUDUJEMY SZAŁAS, BY ODBYĆ RYCERSKIE SZKOLENIA I PLEBEJSKIE ZABAWY, WALKI RYCERSKIE NA PIANKOWE MIECZE, RYCERSKI BIEG PRZESZKÓD, ZAWODY SIŁACZY Podwórko PLAC PRZY KŁADCE
 • 19 lipca, 17:00 (3 dni) - Ornontowice
  Som my nazod! Jadymy ze drugōm edycyjōm Ślōnskiego Taboru we Ornōntowicach. Bydymy śpiywać, tańcować na wieczornych biglach. Ônaczyć ślōnsko kopa, badać sznity na ślōnskich klamotach. Bydymy rozprawiali ze kamratami, hyrzali i larmowali. Pódź (...)
 • 19 lipca, 17:00 - Sosnowiec, Herbaciarnia Filiżanka
  , wykład, warsztaty, dla kobiet
  Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe warsztaty dla kobiet pełne mocy i pozytywnej energii !!! O wielkich zmianach decydują małe rzeczy, jedno spotkanie, jeden człowiek, jedna decyzja! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy warsztaty, które poprowadzą (...)
 • 19 lipca, 17:00 - Katowice, Biblioteka Śląska
  „Wyścig na Księżyc” – kosmiczna wystawa Planetarium Śląskiego i Biblioteki Śląskiej z okazji 50. rocznicy pierwszego lądowania ludzi na Srebrnym Globie. 19 lipca 2019 roku w Bibliotece Śląskiej o godz. 17.00, w przeddzień rocznicy, odbędzie (...)
 • 19 lipca, 17:00 - Wodzisław Śląski, Kino Pegaz
  Premiera: „Trafikant” - 19,20,21.07 g. 17:00 Oparta na bestsellerowej powieści autorstwa Roberta Seethalera, która została wydana w Polsce w lutym 2018 roku, wzruszająca historia niezwykłej przyjaźni młodego chłopaka z twórcą psychoanalizy (...)
 • 19 lipca, 18:00 (2 dni) - Katowice, Targ Nocny
  Letni, ciepły wieczór, gwar rozmów, pachnący streetfood, namioty przepełnione ubraniami, a nad głowami kołyszące się chińskie lampiony... 🌙🍜🎎🏮 Wpadnij do nas zjeść, potańczyć, posłuchać muzyki oraz prelekcji, weź udział w warsztatach, wypij (...)
 • 19 lipca, 18:00 - Chorzów
  , koncert
  Serdecznie zapraszamy na koncert One Man Act Festival - Classic w Chorzowie. Kolejny raz organizatorem festiwalu jest Chorzowskie Centrum Kultury. Recital „Dni, których nie znamy - piosenki Marka Grechuty śpiewa Kamil Franczak” powstał z inicjatywy (...)
 • 19 lipca, 18:00 - Gliwice, Marina Gliwice
  ZUPA – krem z białych warzyw, mus porzeczkowy DANIE GŁÓWNE – roladki drobiowe z aiwarem owinięte bekonem, ryż jaśminowy z warzywami,sos paprykowy DESER – tradycyjny sernik z białą czekoladą i chrupką NAPOJE – kawa z ekspresu przelewowego (...)
 • 19 lipca, 18:00 - Katowice, Muzeum Śląskie
  , oprowadzanie kuratorskie
  //• Teresa Murak. Jestem // oprowadzanie kuratorskie 19.07.2019 // piątek // godz. 17:00 Wystawa: 9.02. – 28.07.2019 Muzeum Śląskie w Strefie Kultury Katowice, ul. T. Dobrowolskiego 1 Galeria jednego dzieła Kurator: Andrzej Holeczko-Kiehl Zapraszamy (...)
 • 19 lipca, 18:00 - Częstochowa, Ratusz/odwach
  KATARZYNA WIDMAŃSKA absolwentka Instytutu Sztuki AP w Krakowie, dyplom w pracowni rysunku u prof. Jargusza. Laureatka Nagrody Województwa Małopolskiego Ars Quaerendi za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury. Wieloletni wykładowca (...)
 • 19 lipca, 18:00 - Katowice
  , koncert
  II Koncert cyklu Piotrowickie Koncerty Plenerowe 2019, Katowice Piotrowice, ul. Żurawia 41, plac zabaw, godzina 18:00. SEGA BAND legendarna grupa ewangelizacyjno muzyczna, która wyprowadziła muzykę chrześcijańską z krużganków kościelnych, grając (...)
 • 19 lipca, 18:30 - Katowice, Targ Nocny
  RĘKODZIEŁO
  , warsztaty
  Wraz z yabuko zapraszamy Was na warsztaty z plecenia makram w czasie Targu Nocnego 🌙 Podczas warsztatów, poznacie i przećwiczycie podstawowe węzły w makramie oraz ich liczne kombinacje. Zaprojektujecie i wykonacie makramowy kwietnik na drewnianym (...)
 • 19 lipca, 18:30 - Katowice, Targ Nocny
  Czas na letnią wymianę ubrań! Jeśli twoja szafa pęka już w szwach lub zwyczajnie masz ochotę na coś nowego wpadnij do nas na Chiński Targ Nocny! 🏮 Data: 19.07, godz. 18:30 Miejsce: dziedziniec Fabryka Porcelany wstęp FREE Regulamin: 1. (...)
 • 19 lipca, 19:00 - Częstochowa, Jasna Góra
  , koncert
  Zapraszamy serdecznie na koncert a cappella Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego :) Wykonawcy: Polski Narodowy Chór Młodzieżowy Agnieszka Franków-Żelazny - dyrygent Bob Chilcott - dyrygent W programie: U. Prauliņš - Missa Rigensis H (...)
 • 19 lipca, 19:00 - Katowice, Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego
  , koncert
  Wykonawcy: Soyung Yu - sopran Gae Jun Jeon - dyrygent Jingu Dabyot Symphony Youth Orchestra Program: fragmenty z najsłynniejszych musicali A.L. Webbera, muzyka filmowa J. Williamsa, J. Hornera, K. Badelta oraz muzyka koreańska
 • 19 lipca, 19:00 - Jeleśnia, Gmina Jeleśnia Urząd Gminy
  Serdecznie zapraszamy na Koncert Śpiewającej Rodziny Kaczmarek w ramach tegorocznych Dni Jeleśni. Koncert odbędzie się w Zabytkowym Kościele Św. Wojciecha w Jeleśni.
 • 19 lipca, 19:30 (2 dni) - Mysłowice, Kościół Ewangelicki
  W lipcu już po raz ósmy będziemy mogli usłyszeć w Mysłowicach najlepszą polską muzykę alternatywną w jednej z najlepszych w Polsce przestrzeni festiwalowych, jaką niewątpliwie jest kościół ewangelicki! 19.07.2019SantabarbaraThe Party Is OverRosalie (...)
 • 19 lipca, 19:30 - Bielsko-Biała, Galeria Sfera
  , koncert, rodzinne
  19 lipca na Letniej Scenie Sfery będziemy gościć legendę polskiego rocka: Muńka Staszczyka z Przyjaciółmi. Artysta najbardziej kojarzony jest z zespołem T.Love, który założył w 1982 r. wraz ze szkolnymi kolegami i zdobył popularność dzięki takim (...)
 • 19 lipca, 20:00 - Tarnowskie Góry, Gospoda "Kurna Chata"
  , koncert
  Dikanda to uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym szczeciński zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne (...)
 • 19 lipca, 20:00 - Chorzów, Rebel Garden Cafe
  , koncert
  Nasie przyjaciele ze Szwecji wracają! Szalony Szwedzki (S)zespół (Sz)jazzowy! Orkestermaskinen to zespół, który rozpoczął swoją muzyczną drogą kilka lat temu, kiedy to paru zapaleńców chwyciła za instrumenty, by grać muzykę bałkańską pomieszaną (...)