WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo śląskie

Województwo śląskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 13 października, 10:00 (17 dni) - Bielsko-Biała
  festiwal, spotkania autorskie, warsztaty
  Już po raz siódmy jesienne Bielsko-Biała zamieni się w światową stolicę fotografii – do miasta zawitają najlepsi fotograficy, w większości nieprezentowani dotychczas w naszym kraju. Podczas tegorocznego przeglądu w centrum miasta, w różnych instytucjach, galeriach i muzeach zostanie zaprezentowanych 15 wystaw takich fotografików, jak: Michael Ackerman (Niemcy), Michał Adamski (Polska) (...)
 • 16 października, 16:00 (7 dni) - Częstochowa
  dla dzieci, festiwal, warsztaty
  Festiwal Dekonstrukcji Słowa "Czytaj!" już niebawem. 😍 W ciągu jednego tygodnia czeka nas moc atrakcji. Serdecznie zapraszamy do poznania programu i oczywiście do uczestnictwa w Festiwalu. Bądźcie z nami od 16 do 22 października 2017. Szczegółowy plan Festiwalu - http://bit.ly/czytaj_program Plan warsztatów w ramach projektu CZYTAJ I DZIAŁAJ! - Warsztaty Czytaj i Działaj Plan (...)
 • 18 października, 19:00 (6 dni) - Katowice, Centrum Sztuki Filmowej / Kino Kosmos
  Wydarzenie INNA. KOBIETY PRZEŁAMUJĄ TABU, dla którego inspiracją jest światowe kino kierujące obiektyw kamery w stronę kobiet, to kino robione przez, dla, w imieniu lub o kobietach. Tegoroczna, pierwsza edycja tego cyklicznego wydarzenia przywołuje obraz „kobiety łamiącej tabu”, przekraczającej granice wyznaczone jej zarówno przez kulturę, jak i naturę. W ramach programu INNEJ (...)
 • 19 października, 17:00 (4 dni) - Żywiec, Kino Janosik
  festiwal
  Przed nami już nie rok czasu, przygotowań i pracy nad kolejną, jubileuszową edycją Festiwalu. Zostało zaledwie kilka tygodni, więc czas na zapoznanie Was z programem X Festiwal Górski Adrenalinium. W telegraficznym skrócie: KTO NAS ODWIEDZI W TYM ROKU? - Gosia Wojtaczka - Marysia Dydycz - Agnieszka Dziadek - Kuba Rybicki - Krzysiek Starnawski - Janusz Gołąb - Adam Bielecki KTO (...)
 • 20 października, 9:00 (2 dni) - Katowice, Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb"
  konferencja
  W dniach 20-21 października 2017 r. w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” Filia „Dąb”, Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach organizuje dwudniową konferencję szkoleniową „Wejdź do gry. Kultura czytania i twórczego działania w bibliotece”, skierowaną do bibliotekarzy z regionu śląskiego, dofinansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Konferencja będzie okazją (...)
 • 20 października, 16:00 (2 dni) - Siemianowice Śląskie, Park Tradycji
  festiwal
  Zapraszamy na V edycję OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU TEATRÓW MAŁYCH FORM – KARBIDKA 2017! Festiwal odbędzie się 20-21 października w SCK – Parku Tradycji (Siemianowice Śląskie – Michałkowice, ul. E. Orzeszkowej 12). Po raz piąty do Siemianowic przyjadą najlepsze teatry niezależne i autorskie z różnych stron Polski. W poprzednich edycjach występowali artyści m in. z Wrocławia, Radomia (...)
 • 20 października, 16:30 (2 dni) - Jastrzębie-Zdrój, Filia nr 2 MBP
  W piątek 20.10.2017 r. o godz. 16:30 i sobotę 21.10. 2017 r. o godz. 11:00 zapraszamy na warsztaty fotograficzne SLEEVEFACE, które poprowadzi Dawid Lach - znany fotografik, specjalista w zakresie fotografii reportażowej i komercyjnej. Współpraca w małej grupie warsztatowej pozwoli każdemu z uczestników nie tylko nabyć teoretyczną wiedzę, ale także pracować na planie sesji w roli (...)
 • 20 października, 18:00 (3 dni) - Rajcza, Pensjonat Agro Domleśny
  nordic walking
  Zapraszamy do aktywnego spędzenia czasu z instruktorami i trenerami Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking - tym razem spotykamy się w Beskidach w ostatniej polskiej miejscowości tuż przy granicy polsko - słowackiej! Oczywiście z kijami do nordic walking! Nasz cel? 1. Trening nordic walking (doskonalenie prawidłowej techniki oraz kształtowanie zdolności motorycznych) 2. Turystyka (...)
 • 20 października, 19:00 (2 dni) - Rybnik, Dom Kultury Chwałowice
  festiwal
  Program #13RBF dzień.1 godz.19:00 Duet Pola Chobot & Adam Baran HASH GUITAR MARK Gwiazda wieczoru – MonkeyJunk (Kanada) Bilety na koncert do nabycia od 1 września na portalu Biletyna.pl Bilet w cenie 35zł / Karnet na 2 dni 60zł / w przedsprzedaży tylko: 50zł do 10 października!!! NOWOŚĆ! W cenie biletu/karnetu na każdy dzień gratis posiłek piwo!
 • 21 października - Bielsko-Biała, Hala Pod Dębowcem
  mecz
 • 21 października - Zawiercie, Hala Sportowo-Widowiskowa OSiR II
  mecz
 • 21 października - Jastrzębie-Zdrój, Hala Sportowa w Jastrzębiu-Zdroju
  mecz
 • 21 października - Szczyrk, Ośrodek Przygotowań Olimpijskich
  mecz
  Informacje o obiekcie: Szczyrk, ul. Plażowa 8
 • 21 października, 7:45 (2 dni) - Szczyrk
  przeszkody
  Runmageddon to najbardziej ekstremalny cykl biegów z przeszkodami w Europie! Nadchodzi potrójne górskie uderzenie! A to oznacza, że mamy dla Was aż TRZY wydarzenia, w tym tak długo wyczekiwany Hardcore! INTRO - 3 km / 15+ przeszkód - niech Twoje wejście w świat biegów przeszkodowych będzie wejściem smoka! REKRUT - 6 km / 30+ przeszkód - już trochę czujesz bluesa? Wpadaj na Rekruta! HARDCORE (...)
 • 21 października, 8:00 - Chorzów, Park Śląski
  Zapraszamy na kolejny bieg cyklu. Tym razem areną zmagań będzie Park Śląski w Chorzowie - przygotowaliśmy dla Was trasę prowadzącą przez mniej znane rejony Parku - Górę Parkową i okolice Planetarium. 🌳Na wąskich leśnych ścieżkach i asfaltowych alejkach można wybiegać całkiem sporo przewyższenia. Można też poprawić swoje techniczne zdolności. A to wszystko w pięknym, zalesionym (...)
 • 21 października, 8:00 - Mikołów, Family Cup
  PŁYWANIE
  dla dzieci
  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w XI edycji Amatorskich Mistrzostw Polski w pływaniu FAMILY CUP. Zawody odbędą się 21 października br. o godzinie 10:00 w Krytej Pływalni Aqua Plant w Mikołowie przy ul. Konstytucji 3 Maja 22. Opłata zgodna z cennikiem w krytej pływalni (10zł-dorośli, 5,6zł-dzieci). Wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość wygrania cennych nagród (...)
 • 21 października, 8:45 - Zabrze, Kartel Kulturalny
  Kulturalne Wycieczki Rowerowe. 21 października 2017 roku Stowarzyszenie Kartel Kulturalny proponuje wspólny wyjazd rowerami do Parku Miniatur Sakralnych w Olszowej z możliwością zwiedzania parku (cena 17 zł od osoby, przy grupie ponad 15 osób cena będzie 12zł od osoby). Po drodze będzie okazja zobczyć Pałac Biskupów Wrocławskich w Ujeździe i Ruiny zamku książąt piastowskich w Strzelcach (...)
 • 21 października, 9:00 - Tychy, Park Północny
  trening, 5 km
  parkrun to cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o 9.00 rano. Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek. Udział w biegach jest bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie parkrun. Uzyskany kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w (...)
 • 21 października, 9:00 - Cieszyn, Park Sikory
  trening, 5 km
  parkrun to cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o 9.00 rano. Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek. Udział w biegach jest bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie parkrun. Uzyskany kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w (...)
 • 21 października, 9:00 - Katowice
  trening, 5 km
  parkrun to cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o 9.00 rano. Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek. Udział w biegach jest bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie parkrun. Uzyskany kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w (...)
 • 21 października, 9:00 - Katowice, Indigo Katowice
  warsztaty
  Warsztaty Perfekcyjny Migdał i French Cena: 400 zł Program warsztatów: - perfekcyjny migdał salonowy, - french, - skrócenie czasu pracy. Na warsztatach dowiecie się w jaki sposób zbudować idealne technicznie paznokcie w salonie: idealna linia uśmiechu przy stylizacji french, perfekcyjna budowa paznokcia z zachowaniem wszystkich krzywych C, równo zaciśnięty tunel dający smukłość (...)
 • 21 października, 9:00 - Rudniki
  21.10.2017 odbędzie się 1edycja Drift challenge amator. Zawody odbędą się na wydzielonej części lotniska w Rudnikach k. Częstochowy. Kryteria zawodników. * zawodnik nie może być licencjonowany Drifter em, jest to klasa dla amatorów. * zawodnik może zgłaszać swoje pomysły i zastrzeżenia lecz nie muszą one być realizowane. Kryteria auta *Każda marka posiadająca napęd na Tylnia (...)
 • 21 października, 9:00 - Rybnik, Teatr Ziemi Rybnickiej
  warsztaty
  Warsztaty artystyczne przy kawie Szkoła rysunku "MARTWA NATURA - RYSUNEK Z NATURY" Zajęcia wzbogacone o ćwiczenia rysunkowe, rozwijające zdolności manualne ręki i dłoni przy użyciu różnych narzędzi rysunkowych. Prowadzenie: Barbara Budka. Zapisy do 17.10 w pracowni reklamy TZR tel. 32 42 23 246 lub e-mail: reklama.rck@gmail.com koszt 50 zł
 • 21 października, 9:00 (2 dni) - Częstochowa, Muzeum monet i medali Jana Pawła II
  NUMIZMATYKA
  Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, Stowarzyszenie Sztuki Medalierskiej przy Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, Mennica Papieska, Antykwarnia „Niezależna”, Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział w Częstochowie i Polski Związek Filatelistów - okręg częstochowski zapraszają wystawców, klientów i wszystkich zainteresowanych na IV Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów połączony (...)
 • 21 października, 9:00 - Siemianowice Śląskie, Rynek Siemianowice Ślaskie
  DOM, WNĘTRZE, OGRÓD
  kiermasz
  Wymiana, kupno i sprzedaż używanych rzeczy. W szczególności: ubrań, akcesoriów, sprzętów dziecięcych, zabawek, sprzętu sportowego, artykułów szkolnych, książek, podręczników, gier, płyt, itp. Organizacja stanowiska we własnym zakresie. Zgłoszenia: Pełnomocnik ds Rodziny: 32 760 54 88, 32 760 53 53. Uwaga!!! W razie intensywnych opadów, wyprzedaż przeniesiona zostanie do budynku (...)
 • 21 października, 9:00 - Chorzów, MORiS Chorzów
 • 21 października, 9:00 - Katowice
  dla dzieci
  Rodzinnego Klubu Turystyki Rodzinnej Wagabunda z Katowic zbiórka o godz.9.00 i zwiedzanie Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum (dotyczy wcześniejszej rezerwacji) 10.15 wyjazd na trasę w kierunku rezerwatu las Murckowski ok.12.00 przyjazd na metę Na mecie przekazanie pucharów dla zdobywców w kategoriach: - najliczniejsza drużyna, - najmłodszy uczestnik, - najstarszy uczestnik (...)
 • 21 października, 10:00 - Tychy, EZOakademia
  warsztaty
  O metodzie Ustawienia Systemowe to metoda pracy grupowej i indywidualnej, opracowana przez Berta Hellingera, rozwijana przez niego samego oraz wielu następców, początkowo w obrębie systemów rodzinnych, a później innych obszarów życia ludzkiego, również w biznesie. Ustawienia są efektywnie stosowane w rozwiązywaniu trudności w: osobistych sferach życia (związki, rodzina), zawodowych (...)
 • 21 października, 10:00 (2 dni) - Siewierz, Gościniec Siewierski Ośrodek Jeździecki
  MYŚLISTWO
  Zapraszamy, jak co roku, na obchody Święta Jeźdzców do Gościńca Siewierskiego. W programie wyjazd w trzygodzinny teren, gonitwa, niezapomniana impreza oraz rewelacyjna atmosfera . Koszty : 1. teren na naszym koniu + gonitwa : 110 zł 2. teren na naszym koniu : 80 zł 3. gonitwa ( na naszym lub własnym koniu ) : 50 zł Wszystkie szczegóły i zapisy pod numerem telefonu : 798 858 (...)
 • 21 października, 10:00 - Katowice, Pracownia SMAKU Jolanta Kleser
  Co wyjdzie z połączenia jednej z najlepszych na świecie kuchni i jednego z najzdolniejszych polskich szefów kuchni? Absolutna kulinarna bomba - Wielkie Greckie Warsztaty! Pokarm Bogów Grecka kuchnia jest bezdyskusyjnie wyborna. Jej wartością i tajemnicą smaku są najlepszej jakości produkty, które nie idą na kompromisy. Prowadzący warsztaty Kuba Korczak, który kawał swojego życia (...)
 • 21 października, 10:00 (2 dni) - Wisła, Przysłop pod Baranią Górą Schronisko Górskie PTTK
  rajd
  UWAGA BARAN NA ROWERZE!!! Slajdowisko i Druga edycja Rajdu Rowerowego!!!! Wszystkich rowerzystów małych i dużych, miłośników dobrej zabawy, spragnionych szalonych przygód i ciekawych opowieści serdecznie zapraszamy w dniu 21.10.2017 (sobota) na ROWEROWE ZAKOŃCZENIE SEZONU pod BARANIĄ GÓRĄ! W ramach imprezy przygotowaliśmy dla Was kolejną edycję Rajdu Rowerowego wokół Baraniej (...)
 • 21 października, 10:00 - Ruda Śląska, PINK Bowling & Club Ruda Śląska
  dla dzieci
  4 Urodziny PINK Bowling & Club w Rudzie Śląskiej! Już 21 października zapraszamy na dzień pełen atrakcji! Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy pakiet zniżek obowiązujących od godziny 10:00 do 20:00: - 1 gra w kręgle dla 1 osoby = 4 PLN - wstęp na plac zabaw dla dzieci = 4 PLN - piwo Żywiec lane 0,5l = 4 PLN - shot wódka Wyborowa 40ml = 4 PLN - filiżanka kawy lub szklanka soku (...)
 • 21 października, 10:00 - Rybnik, Industrialne Centrum Kultury w Rybniku - Niewiadomiu
  RĘKODZIEŁO
  warsztaty
  Podczas warszatów uczestnicy wykonają stroik na Święto Zmarłych. Zapisy i płatność do 16 października. Materiały w cenie warsztatów. Koszt: 35 zł/os.
 • 21 października, 10:00 - Rybnik, Zabytkowa Kopalnia IGNACY
  dla dzieci, warsztaty
  Zapraszamy do udziału dzieci w wieku 6+ w warsztatach kreatywności lego. Zbuduj swojego robota z instruktorem. Nauka przez zabawę na zestawach Lego Mindstorms EV3. Wstęp: 10 zł/ os.
 • 21 października, 10:00 - Bytom, Elektrociepłownia Szombierki
  warsztaty
  Śpiewasz? Mówisz? Pracujesz głosem? To warsztaty dla Ciebie! Wake Up Your Voice! to warsztaty, które pokażą Ci, jakie możliwości i siła tkwią w Twoim głosie. W oparciu o najnowsze światowe techniki emisji głosu i w atmosferze dobrej zabawy przekażemy Ci pigułkę wiedzy, którą powinien posiąść każdy, kto pracuje głosem! Warsztaty poprowadzi Karo Glazer - jedna z najoryginalniejszych (...)
 • 21 października, 10:00 - Mikołów, Aqua Plant
  PŁYWANIE
  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w XI edycji Amatorskich Mistrzostw Polski w pływaniu FAMILY CUP. Zawody odbędą się 21 października br. o godzinie 10:00 w Krytej Pływalni Aqua Plant w Mikołowie przy ul. Konstytucji 3 Maja 22. Opłata zgodna z cennikiem w krytej pływalni (10zł-dorośli, 5,6zł-dzieci). Wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość wygrania cennych nagród (...)