WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo śląskie

Województwo śląskie
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
Jutro
Weekend
 • 29 marca, 9:00 - Katowice, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny - Wydział Zamiejscowy w Katowicach
  Jaka jest rola psychologa w biznesie i organizacjach? Czy rynek potrzebuje takich specjalistów? W jaki sposób komunikacja w organizacji może wpływać na efektywność pracy zespołów? Jakie są źródła agresji w miejscu pracy? Czy w biznesie jest miejsce na „błędy”? To tylko cześć pytań, na które odpowiedzą nasi eksperci podczas „Dnia z psychologią w biznesie i organizacjach”. Zapraszamy (...)
 • 29 marca, 10:00 - Gliwice, Pracownia dsceramika & sklep z rękodziełem
  HOBBY, STYL ŻYCIA > RĘKODZIEŁO
  Zapraszam na zajęcia ceramiczne dzieci i dorosłych, opiekunów z dziećmi. Do wyboru: 1) Praca z gliną 2) Malowanie gotowej ceramiki PRACA Z GLINĄ Zajęcia twórczo- relaksacyjne. Lepienie w glinie pobudza wyobraźnię i kreatywność, uspokaja. W związku z tym, że praca z gliną jest dość długim procesem i na efekty swojej pracy trzeba poczekać uczy nas cierpliwości. Proces wykonania (...)
 • 29 marca, 15:00 - Katowice, Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej
  dyskusja
  W kręgu zagadnień, z którymi mierzy się czytelnik Trojanek Seneki Filozofa, istotne miejsce zajmuje problem tożsamości człowieka jako ofiary i sprawcy przemocy oraz pytanie o możliwości retoryki w służbie dyskursu służącego racjonalizacji i oswajaniu okrucieństwa w cywilizowanym świecie. Zapraszamy do wysłuchania inscenizowanej lektury dramatu w pierwszym współczesnym polskim przekładzie (...)
 • 29 marca, 16:00 - Chorzów, Centrum Kulinarne - studio gotowania
  Zapraszamy na warsztaty z wołowiny! Termin: 29 marca 2017 Warsztaty rozpoczną się o godzinie 16:00 i potrwają do godziny 20:00 Rezerwacja poprzez formularz na stronie: http://www.centrumkulinarne.com.pl/kalendarz-szkolen/warsztaty-z-wolowiny-8.html Koszt warsztatów wynosi 169zł / osobę. Udowodnimy, że steki to nie tylko polędwica wołowa czy też popularny filet mignion! W programie (...)
 • 29 marca, 16:30 - Bielsko-Biała, Strefa Gry
  Kolekcjonerska gra karciana Star Wars: Przeznaczenie - Luźne rozgrywki i nauka zasad gry Godziny: 16:30 - 20:00 W środy zapraszamy na spotkanie dla graczy gry karcianej Star Wars: Przeznaczenie. W styczniu rozpoczynamy serię spotkań, mającą na celu zebranie stałej ekipy graczy. Jeśli masz już pierwszą talię do gry, przyjdź i rozegraj z nami kilka partii. Jeśli nie znasz jeszcze (...)
 • 29 marca, 16:30 - Bielsko-Biała, Strefa Gry
  Gra bitewna Warhammer 40.000 - Luźne rozgrywki i nauka zasad gry Godziny: 16:30 - 20:00 W środy zapraszamy na spotkanie dla graczy Warhammer'a 40.000. Spotkania są otwarte, można przyjść o dowolnej godzinie. Dzięki jednemu terminowi w tygodniu będzie nam najłatwiej spotkać innych graczy i rozegrać bitwy. Nie ma z góry ustalonych punktów - każdy może przynieść różne rospiski. Warto (...)
 • 29 marca, 17:00 - Rybnik, Dom Kultury Boguszowice
  HOBBY, STYL ŻYCIA > RĘKODZIEŁO
  warsztaty
  Zapraszamy na warsztaty "Filcowane Pisanki" w ramach cyklu Czas na pasję... Podczas zajęć nauczymy się jak wykonać wielkanocną pisankę przy użyciu wełny filcowej. Do wykonania takiej dekoracji potrzebujemy styropianowe jajka, wełnę filcową oraz specjalne igły. W ramach naszych warsztatów zapewniamy wszystkie niezbędne materiały, w tym również szeroki wybór kolorów wełny! Przyjdź (...)
 • 29 marca, 18:00 - Siemianowice Śląskie, Siemianowickie Centrum Kultury
  koncert
  Przed Państwem projekt, ze wszech miar szczególny. Po raz pierwszy, będzie możliwość posłuchania utworów Artysty, w specjalnych, kameralnych warunkach, w akustycznych aranżacjach. Będą to wyjątkowe koncerty zapewniające bliską, niemal intymną atmosferę koncertową. W takiej oprawie, największe przeboje Andrzeja, a także wyselekcjonowane przez niego, jego ulubione utwory, będą brzmiały (...)
 • 29 marca, 18:00 - Zabrze, Kartel Kulturalny
  spotkania autorskie
  Spotkanie z Podróżnikiem: Mariusz Urbanek "Życie kołem się toczy..." ==== "Urodziłem się w połowie lat siedemdziesiątych z głębokim porażeniem mózgowym. W tamtych latach był o wiele niższy poziom medycyny i rehabilitacji niż dziś. Kiedy miałem 10 lat, dostałem pierwszy rower trójkołowy, który - jak się później okazało - jest świetną metodą rehabilitacji. Rower towarzyszy mi do (...)
 • 29 marca, 18:00 - Gliwice, Pracownia dsceramika & sklep z rękodziełem
  warsztaty
  Bądź asertywny! trening asertywności Asertywność to świadomość własnych praw i postępowanie zgodne z nimi, przy jednoczesnym poszanowaniu praw innych. Celem warsztatów jest polepszenie relacji z otoczeniem poprzez rozwijanie umiejętności skutecznej, opartej o wzajemny szacunek komunikacji. Uczestnicy poznają różnice pomiędzy zachowaniami asertywnymi a nieasertywnymi szczególnie (...)
 • 29 marca, 18:00 - Katowice, DeKato
  Zapraszamy na kolejne spotkanie z Jagodą Bielińską Rus w temacie filozofii Acecess Consciousness i Relacji. Prelekcje poprowadzi Jagoda Bielińska Rus - zawodowo: dyrektor działu wdrożeń HR w firmie informatycznej; HR bussines partner w firmie outsourcingowej; własna działalność gospodarcza w obszarze kosmeceutyków i nutriceutyków. Z zamiłowania certyfikowany Facilitator Bars Access (...)
 • 29 marca, 18:00 - Bielsko-Biała, Galeria Bielska BWA
  „Technokultura znajduje swoje liczne manifestacje w działaniach artystów traktujących nowe media jako narzędzia eksploracji poznawczych. Nie chodzi tylko o wymiar ekspresyjny i estetyczny twórczości artystycznej, ale także, a bardzo często przede wszystkim, o traktowanie twórczości jako rodzaju działalności naukowej. Pracownia artysty dziś nierzadko traktowana może być jako laboratorium (...)
 • 29 marca, 18:00 - Katowice, Drzwi Zwane Koniem
  Wstęp #darmowy Wraz z Klubem Fantastyki Ruda Mithrillu z Rudy Śląskiej zapraszamy do spędzenia wieczoru przy grach planszowych :) Planowane gry na środę; - Pokój 25 - Takenoko - Łowcy Skarbów - Colt Express - Metro 2033 - Wsiąść do Pociągu: Europa - Jungle Speed - Time's Up: Family - Dobble - Tajniacy - Gwiazdy są w porządku - Dixit - VuDu - Martwa Zima - Magia i Myszy - Mexica - (...)
 • 29 marca, 19:00 - Bielsko-Biała, RUDEBOY CLUB
  koncert
  POKERFACE, SUNLESS SKY, BENEATH MY SINS oraz INVISIBLE MIRROR w marcu na scenie Rudeboy Clubu! POKERFACE (Ru) Thrash/Death Metal FB: https://www.facebook.com/pfacegrou https://www.youtube.com/watch?v=zVjtjY5OTuk SUNLESS SKY (US) Heavy/Power Metal FB: https://www.facebook.com/OfficialSunlessSky https://www.youtube.com/watch?v=-hJISlLd0Ps BENEATH MY SINS (Fr) Symphonic Metal FB: (...)
 • 29 marca, 19:00 - Katowice, Teatr Korez
  Piotr Bałtroczyk „2016” Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od:” Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją. A Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny (...)
 • 29 marca, 19:00 - Bytom, BECEK Bytomskie Centrum Kultury
  Debiut sceniczny Kabaretu Czołówka Piekła miał miejsce w 2006 roku w Poznaniu. W obecnym składzie działa od 2009 roku.Zespół tworzą cztery osoby, w tym trzech artystów kabaretowych plus osoba obsługująca koncerty od strony technicznej. W występach prócz klasycznych form kabaretowych (skecz, monolog) nie brakuje muzyki. Artyści prezentują humor ciekawy, inteligentny z domieszką absurdu (...)
 • 29 marca, 19:00 - Gliwice, Mrowisko. Centrum Kultury Studenckiej Politechniki Śląskiej
  przedstawienie
  Akademicki Teatr "Remont" Politechniki Śląskiej ponownie zaprasza do "Mrowiska" na znakomitą komedię!! :) „EMIGRANCI” Sławomira Mrożka w reż. Tadeusza Hankiewicza. Jest to obok znakomitego "Tanga" jeden z najsłynniejszych dramatów tego znakomitego autora. To spektakl, którego premiera w naszym teatrze odbyła się 27 marca 2014r. i wciąż cieszy się ogromnym powodzeniem. Tytułowymi (...)
 • 29 marca, 19:30 - Katowice, Sala Kameralna Narodowej Orkiestry Symfonicznej
  koncert
  Wykonawcy Studenci Akademii Muzycznej w Gdańsku Program Koncert studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku  
 • 29 marca, 20:00 - Gliwice, Klub Spirala
  koncert
  Przed Wami wydarznie na, ostatni już w tym roku, PKS - Przegląd Kapel Studenckich! Po tym wydarzeniu spośród wszystkich 33 zespołów, które grały w tym roku na PKSach jury wybierze 5, którzy zagrają na Finale Przeglądu Kapel Studenckich 2017 przed Nocny Kochanek 10. maja na Łące Igrowej! :) Wzorem poprzednich lat zespoły będą miały szanse zaprezentować się przed Wami w Klub Spirala (...)
 • 29 marca, 20:00 - Żywiec, Kino Janosik
  Xavier Dolan to reżyser, który ma swój styl, wybraną tematykę, w której się porusza i prawie wszystkie najważniejsze nagrody filmowe na koncie z naważniejszych festiwali filmowych. Kanadyjczyk, którego najnowszy film również został nagrodzony w Cannes nagrodą Grand Prix, ma zaledwie 28 lat i sporo talentu. Tematyka filmu "To tylko koniec świata" nie odbiega daleko od tej z poprzednich (...)
 • 30 marca, 10:00 - Piekary Śląskie, Rezydencja Luxury Hotel
  :: Cena warsztatów: 480 PLN netto /możliwość wystawienia faktury vat/ / UWAGA! - Dla osób, które wykupią warsztaty dwudniowe sensual+retusz - cena promocyjna za dwa dni 730 PLN netto! / :: Maksymalna liczba uczestników: 5 osób Fotografia sensualna czyli inaczej buduarowa to ten szczególny rodzaj fotografii gdzie celem jest pokazanie kobiety w sposób możliwe najpiękniejszy, delikatny (...)
 • 30 marca, 10:00 - Katowice, Międzynarodowe Centrum Kongresowe
  targi
  POBIERZ BEZPŁATNY BILET: www.talentdays.pl Szukasz zatrudnienia, chcesz poznać tajniki rekrutacji i umiejętności przydatne na ścieżce kariery? Przyjdź na Absolvent Talent Days - największe targi pracy i praktyk w Polsce oraz festiwal Twojej kariery zawodowej! Tworzone dwa razy do roku w 8 miastach w całym kraju, już 30 marca Absolvent Talent Days odbędą się w MCK Katowice. To (...)
 • 30 marca, 10:00 - Sosnowiec, Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu
  koncert, dla dzieci
  ORGANIZATOR: Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu, ul. Grabowa 2, 41-200 Sosnowiec, www.opp1.sosnowiec.ehost.pl , e-mail:opp1@sosnowiec.edu.pl, tel. 32 265 11 97; 601 962 482 Osoba do kontaktu: Katarzyna Kożuch, e-mail: k.kozuch@opp1.sosnowiec.pl CELE: a) Promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej. b) Tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi muzyki (...)
 • 30 marca, 11:00 - Bielsko-Biała, Książnica Beskidzka
  dla dzieci, spotkania autorskie
  Dział Udostępniania Zbiorów dla Dzieci zaprasza na spotkanie z Justyną Bednarek autorką "Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek" i "Pięciu sprytnych kun".
 • 30 marca, 12:00 - Mysłowice, Miejska Biblioteka Publiczna w Mysłowicach
  "Święto miodu w bibliotece" - 30 marca w godz. 12.00 - 17.00, Filia nr 11, ul. Mikołowska 40. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z czeladzkimi pszczelarzami - wiceprezesem Koła w Czeladzi Józefem Kopczackim i Eweliną Kopczacką. W programie: prezentacja sprzętu pszczelarskiego, degustacja miodów, kiermasz produktów pszczelich, wystawka zdjęć „Miód w tradycji kuchni polskiej”, pszczoły (...)
 • 30 marca, 15:00 - Katowice, Muzeum Historii Katowic
  Jak żyło się w trudnych czasach II wojny światowej w Piotrowicach? Trudno znaleźć odpowiedź na to pytanie wertując wyłącznie akta, dokumenty czy czytając opracowania. By poznać codzienność Katowic sprzed kilkudziesięciu lat najlepiej poznać jej świadków. Temu właśnie służy cykl spotkań pod szyldem "Podziel się historią".
 • 30 marca, 15:30 - Katowice, Pierwsze Piętro
  dla dzieci
  Matematyka nie musi być nudna! Co wspólnego ma taniec z liczbami porządkowymi? Czy można liczyć przy pomocy piasku? Gimnastyka mózgu? Co to takiego? Wbrew pozorom te wszystkie pytania są związane ze świetną zabawą podczas wprowadzania dzieci w świat pojęć matematycznych. Dzieci w wieku przedszkolnym są niezwykle otwarte i ciekawe świata. Jest to zatem najlepszy okres, aby zainteresować (...)
 • 30 marca, 15:30 - Jastrzębie-Zdrój, Księgarnia BookBook Jastrzębie-Zdrój
  SPORT I REKREACJA > POZOSTAŁE SPORTY > LEKKOATLETYKA
  premiera, spotkania autorskie
  Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Ryszardem Kałaczyńskim - znanym i cenionym w Polsce i na świecie maratończykiem i ultramaratończykiem. Spotkanie wieńczy premiera książki "Wytrwać w biegu" Racheli Berkowskiej i Ryszarda Kałaczyńskiego. http://ryszardkalaczynski.pl
 • 30 marca, 16:00 - Gliwice, Pracownia dsceramika & sklep z rękodziełem
  dla dzieci, warsztaty
  Zapraszam na zajęcia ceramiczne dzieci i dorosłych, opiekunów z dziećmi. Do wyboru: 1) Praca z gliną 2) Malowanie gotowej ceramiki PRACA Z GLINĄ Zajęcia twórczo- relaksacyjne. Lepienie w glinie pobudza wyobraźnię i kreatywność, uspokaja. W związku z tym, że praca z gliną jest dość długim procesem i na efekty swojej pracy trzeba poczekać uczy nas cierpliwości. Proces wykonania (...)
 • 30 marca, 17:00 - Czechowice-Dziedzice, Sala Widowiskowa - Kino Świt
  koncert
  Przed Państwem projekt, ze wszech miar szczególny. Po raz pierwszy, będzie możliwość posłuchania utworów Artysty, w specjalnych, kameralnych warunkach, w akustycznych aranżacjach. Będą to wyjątkowe koncerty zapewniające bliską, niemal intymną atmosferę koncertową. W takiej oprawie, największe przeboje Andrzeja, a także wyselekcjonowane przez niego, jego ulubione utwory, będą brzmiały (...)
 • 30 marca, 17:00 (4 dni) - Racibórz, Przystanek Kulturalny Koniec Świata
  Kolejna edycja Festiwalu O!PLA tym razem w wersji weekendowej. Spędź weekend z Polska Animacja https://www.youtube.com/watch?v=pS4GrR-IzBA Szczegóły wkrótce ...
 • 30 marca, 17:00 - Katowice, Biblioteka Śląska
  Książkę „Litery” Tomasza Różyckiego przedstawi dr Eliza Kącka – asystentka na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Współredaktorka antologii poezji najnowszej „Poeci i poetki przekraczają granice” (2011). Opublikowała książkę „Stanisław Brzozowski wobec Cypriana Norwida” (2012). Stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, finalistka Nagród Naukowych „Polityki” (...)
 • 30 marca, 17:00 - Katowice, Teoria
  wernisaż
  Otwarcie wystawy grafik Anny Świerkosz z udziałem artystki. Niecodzienna okazja, aby porozmawiać z Anią o pracach, pracy i nie tylko. Kto nie złapie tych zjawiskowych grafik w świetle słonecznym niechaj przybywa na przepowiadaną w tym dniu przez meteorologów imprezę!
 • 30 marca, 17:30 - Jaworzno, Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków
  "To Ci tłumaczę!" - to tytuł najnowszego programu kabaretu Smile z Lublina. Jak sam tytuł sugeruje Andrzej Paweł i Michał podczas prawie 2 godzinnego spektaklu starają się wyjaśnić kilka zagadnień, które napotykamy w życiu codziennym. Zagadnienia, które wbrew pozorom wymagają tłumaczenia w stylu kabaretu Smile. Dylematy młodego ojca oraz problemy z naszym pięknym polskim językiem (...)
 • 30 marca, 17:30 - Katowice, Good Mood
  Zapraszamy wszystkich od 12 roku życia do nieskończoności ;) na POPPING w GOOD MOOD z Krystianem Górnym Startujemy 30.03 - zajecia na poziomie OPEN - można dołączyć w dowolnym momencie. Zapraszamy w każdy czwartek 17 30 - 18 30 ZAPISY: Pytania i rezerwacje miejsca, zapisy pod nr tel 784 252 512 (SMS o treści Popping, imie/imiona i nazwisko/nazwiska) Można też przyjść bezpośrednio (...)
 • 30 marca, 17:30 - Gliwice, Pracownia dsceramika & sklep z rękodziełem
  HOBBY, STYL ŻYCIA > RĘKODZIEŁO
  warsztaty
  Warsztaty gwarantują zapoznanie się z podstawową techniką decoupage - tzw. serwetkową. Dodatkowo podczas warsztatów uczestnicy nauczą się wykonania spękań metodą dwuskładnikową - crackle, stosowania przecierek, cieniowania, poznają techniki postarzania przedmiotów oraz wykonania decoupage na czarnym tle. Decoupage to technika ozdabiania przedmiotów polegająca na przyklejaniu (...)