WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo śląskie

Województwo śląskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 • 11 sierpnia, 15:00 (9 dni) - Czatachowa
  Witaj! Zapraszamy na Konwent Flamberg! Wyjątkowe wydarzenie dla miłośników fantastyki, larpów i gier planszowych. Polub nasz fanpage https://www.facebook.com/Flamberg-1686149171645528/ Strona wydarzenia: www.flamberg.pl Mail: konwent@flamberg.pl Lokalizacja: Czatachowa k. Żarek Będziemy tutaj zamieszczać informacje na temat poszczególnych punktów programu, kupna biletów (...)
 • 13 sierpnia (5 dni) - Szczyrk, Hotel Orle Gniazdo Szczyrk
  PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  dla dzieci, rodzinne, pokaz, przedstawienie, piknik, ciekawe
  Orle Gniazdo prezentuje kolejny atrakcyjny event dla rodzin z dziećmi! Każdego dnia w terminie między 13 a 19 sierpnia 2018 r. w Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo w Szczyrku odbywać się będą zabawy, konkursy, zajęcia kulinarne oraz pokazy bajkowe dla dzieci. Będzie można również skorzystać z lekcji pływania! Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY. Należy jednak wcześniej skontaktować (...)
 • 15 sierpnia, 8:00 - Tychy, Miejskie Centrum Kultury w Tychach
  Pamiętając o 99. rocznicy wybuchu I powstania śląskiego, Miejskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w obchodach. Tychy: 8:30 Start z Placu Wolności w Tychach spod pomnika Powstańca Śląskiego V Rowerowego Rajdu Śladami Powstańców Śląskich organizowanego przez Klub Turystyki Kolarskiej GRONIE w Tychach Trasa A (około 60 km) Tychy – Mysłowice – Imieliny - Tychy Trasa B (około (...)
 • 15 sierpnia, 11:00 - Ustroń, Czantoria Kolej Linowa
  PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  dla dzieci, rodzinne
  Zapraszamy serdecznie na najbardziej kolorową imprezę w Ustroniu :-). Eksplozja Kolorów na Czantorii. W programie m.in. koncert Tekli Klebetnicy i plener malarski z Stowarzyszeniem Twórczym Brzimy. Warto zapamiętać tę datę i być z nami!
 • 15 sierpnia, 12:00 - Katowice, Teatr Żelazny
  "Pchła Szachrajka" to kolorowe widowisko dla najmłodszych widzów, w czasie którego, dzieci odbędą wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przenosi widzów do kolejnych miejsc, jakie odwiedza bohaterka. Muzyka lat 20-tych, barwna scenografia, wartka gra aktorska sprawiają, że widzowie się bawią fantastycznie (...)
 • 15 sierpnia, 15:00 - Ustroń, Czantoria Kolej Linowa
  RĘKODZIEŁO
  warsztaty
  Zapraszamy serdecznie na warsztaty ceramiczne prowadzone przez Mobilne Studio Ceramiki- DEKORAMIKA. Warsztaty dedykowane są osobom w każdym wieku, które chcą uwolnić swoją wyobraźnię i spędzić twórczo czas, a przy okazji stworzyć wyjątkową pamiątkę z wizyty na Czantorii. Prowadzone w wyjątkowej scenerii, z widokiem na piękną panoramę Beskidów, będą dla Państwa dodatkową atrakcją (...)
 • 15 sierpnia, 16:00 - Wilcza, Gminny Ośrodek Kultury w Pilchowicach
  piknik
  Serdecznie zapraszamy na XVII Wilczański piknik ogórkowy na teren przy boisku LKS WIlki WIlcza od godziny 16. Nie zabraknie kulinarnych wariacji ogórkowych . O dobra zabawę zadba Bernadeta Kowalska wraz z Wesołą Biesiadą.
 • 15 sierpnia, 19:00 - Bielsko-Biała, RudeBoy Club
  koncert
  Folk Power Metalowy miedzynarodowy skład muzyków z Argentyny, Francji, Anglii, Szkocji and Finlandii - Skiltron! https://web.facebook.com/skiltron/ Publiczność rozgrzeje OSC https://web.facebook.com/band.osc/ https://www.myspace.com/oscdydnia Livermorium https://web.facebook.com/livermoriumband/ Dźwięki Kolorów Retro https://web.facebook.com/DzwiekiKolorowRetro/ https://www (...)
 • 16 sierpnia, 10:00 (3 dni) - Czatachowa
  Witajcie! W dniach 16-18 sierpnia 2018 na konwencie Flamberg będzie miała miejsce druga odsłona larpa osadzonego w świecie Żelaznych Baśni. Czas więc, byście zdecydowali kim chcecie grać! Zgłoszenia do gry będziemy przyjmować w dwóch turach. I Tura - rusza 17 stycznia i potrwa do końca lutego. W jej ramach możecie przysyłać nam swoje pomysły na postać lub grupę powiązanych postaci (...)
 • 16 sierpnia, 10:30 - Sosnowiec, Miejski Klub Maczki
  Turniej Conter Strike Global Offensive dwójkami. INFORMACJE: http://klubmaczki.pl/klubmaczki/mkm-gaming/526-turniej-cs-go-2on2
 • 16 sierpnia, 19:00 (3 dni) - Katowice, Kwatera Główna STO
  TAK !!! Wreszcie jest termin i miejsce. W tym roku walczymy o przetrwanie w Będzinie. Zaklepujcie urlopy i zapraszajcie znajomych Więcej info wkrótce... Dla tych którzy nie wiedzą jak to działa i na czym polega zabawa, krótkie podsumowanie poprzednich edycji: ZOMBIE LARP 2 2013 http://vimeo.com/74648257 Teledysk Youth fall Away - Walkers ZOMBIE LARP 3 2014 https://www.youtube (...)
 • 17 sierpnia (3 dni) - Rybnik, Rybnik Kampus Park
  festiwal
  XI Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Rybnik '2018 oraz II Rybnicki Zalew Dobrego Piwa - festiwal piw rzemieślniczych Piątek, 17 sierpnia 14.00 - festiwal piw rzemieślniczych, strefa food-trucków oraz Rybnicki Dzień Bluesa! Prelekcje, pokazy i panele dyskusyjne związane z piwowarstwem i piwem rzemieślniczym. Koncerty festiwalowe, Estrada na Kampusie, ul. Rudzka 13 18.00 (...)
 • 17 sierpnia, 15:00 - Częstochowa, Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
  Wymiana książki to doskonała okazja do znalezienia czegoś ciekawego i nowego. To propozycja zaadresowana do poszukiwaczy nowych tytułów, uzależnionych od czytania oraz tych, którzy po prostu lubią przyjść i porozmawiać z innymi o interesujących ich pozycjach. Podczas wymiany obowiązują dwie zasady: „z wymiany zabieramy ze sobą tyle książek, ile przynieśliśmy”, czyli wymieniamy się (...)
 • 17 sierpnia, 16:00 - Rybnik, Rybnik Kampus Park
  Festiwal browarów rzemieślniczych, dobrej muzyki i najlepszych z ludzi! W tym roku Browar Brewera we współpracy z Teatrem Ziemi Rybnickiej wynoszą "Rybnicki Zalew Dobrego Piwa" na wyższy poziom, tworząc go symultanicznie do słynnego Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego! Także szykujcie się wszelkiej maści piwosze i beer-geeki, podwijajcie kiece miłośnicy jazzu i - szykujcie (...)
 • 17 sierpnia, 16:00 - Częstochowa, Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie
  maraton
  Myślisz nad tym, żeby zacząć tworzyć gry? A może już teraz zajmujesz się wymyślaniem światów, projektowaniem mechanik, rysowaniem, tworzeniem muzyki, nagrywaniem dźwięków, pisaniem historii, czy programowaniem i chcesz przetestować swoje umiejętności? Jeśli tak, to zapraszamy na Game Jam, czyli weekendowy maraton tworzenia gier wszelakich, który odbędzie się w trakcie tegorocznego (...)
 • 17 sierpnia, 17:00 - Chorzów, Chorzowskie Centrum Kultury
  koncert
  Koncert odbędzie się na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i ul. Wolności. To świetny holenderski songwriter. Koncertując, przemierzył pół Europy. Grał m.in. w Holandii, Francji, Belgii, Polsce i w Niemczech. Występował m.in. jako support przed New Model Army i Peterem Gabrielem. Występował też na kilku mniejszych festiwalach w naszym kraju. Teddy w muzyce łączy folkowe brzmienia z (...)
 • 17 sierpnia, 18:00 (3 dni) - Lelów
  festiwal
  Festiwal Kultury Polskiej i Żydowskiej „Święto Ciulimu - Czulentu” Lelowskie Spotkania Kultur jest jednym z najważniejszych i największych wydarzeń tego typu w Polsce. Festiwal ma przypominać wspólną historię Polaków i Żydów, pokazuje przenikanie się kultur, uczy tolerancji i wzajemnego zrozumienia. Święto Ciulimu- Czulentu składa się z cyklu imprez, które służą lepszemu poznaniu (...)
 • 17 sierpnia, 19:30 - Katowice, Miejski Dom Kultury "Południe"
  koncert
  Z cyklu Piotrowickie Koncerty Plenerowe 2018. Zespół Wienowo Duet tworzą dwaj muzycy, na codzień członkowie zespołu „Turnioki” – Arek Wiech i Leszek Nowotarski. Pomysł stworzenia duetu powstał po zagraniu razem setek koncertów oraz nawiązaniu wspólnego języka muzycznego, a także idealnego doboru instrumentalnego pasującego do stworzenia takiej formacji. Co gramy…? Gramy wszystko (...)
 • 17 sierpnia, 20:00 - Gliwice, ConceptPub
  koncert
  >> UDOSTĘPNIJ wydarzenie publicznie i WYGRAJ dzban EB! Serdecznie zapraszamy 17 sierpnia na koncertowe urodziny #ConceptPub na których zagrają: "Departament Of Blues & Soul (DOBS)" założonego w 2016 roku, grającego Rock'n'Roll. Skład zespołu tworzy 3 muzyków: Jakub Cajzner - wokalista i gitarzysta, Dawid Młotkowski - gitarzysta, Aleksander Czekański - perkusista. FACEBOOK: (...)
 • 17 sierpnia, 20:30 - Chorzów, Freestyle Park
  Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu Grupa Bohema, który odbędzie się w Chorzowie na plaży przy Freestyleparku. Koncert, który odbędzie się 17.08 będzie jednym z koncertów promujących wydanie płyty „Samotni jak gwiazdy”, która powstała dzięki wsparciu projektu zarejestrowanego na Polakpotrafi.pl. Jest to to okazja do wręczenia nagród wspierającym, a także do zakupu najnowszej (...)
 • 17 sierpnia, 21:00 - Bielsko-Biała, Klub Miasto
  Miasto Tańczy zaprasza na Latino. Już 17.08 widzimy się w Pizzeria & Klub Miasto gdzie pobawimy się w klimatach latino ! Od 21:00 zaczynamy darmową lekcją salsy. Nie ważne czy potrafisz tańczyć czy też nie. Jeśli lubisz dobre klimaty muzyczne i bujanie się na parkiecie nie może Cię zabraknąć na projekcie MIASTO TAŃCZY ! Spróbuj dobrej zabawy z Kinnie Polska sponsorem wydarzenia (...)
 • 17 sierpnia, 21:00 (2 dni) - Częstochowa, Forma Częstochowa Fitness Klub
  trening
  Forma Runmageddon Camp szykuje dla Was kozacki trening pod gwiazdami! ✨✨✨ To wyjątkowa okazja, by przygotować swoją siłę i charakter na starcie z trasą Runmageddon Kraków by Samsung - Intro, Rekrut, Classic + KIDS! Jeśli nie posiadacie umiejętności świecenia oczami, to koniecznie zabierzcie ze sobą czołówki! 🔦 Nie przegapcie niepowtarzalnego klimatu nocnego treningu!🔥 Partnerem (...)
 • 17 sierpnia, 21:15 - Bytom, Park miejski im. Franciszka Kachla
  pokaz
  Czterdziestoletni, kompletnie niedojrzały Adrien, zostaje porzucony przez marzącą o założeniu rodziny Maude. Wizja końca wielkiej miłości jest dla niego nie do zniesienia. Dzięki sprzyjającemu zbiegowi okoliczności postanawia zostać w ich wspólnym mieszkaniu i założyć w nim… domowe przedszkole. „Daddy cool” – komedia Francja, 2017 reż.: Maxime Govare obsada: Laurence Arne, Vincent (...)
 • 17 sierpnia, 21:30 - Cieszyn, Browar Zamkowy Cieszyn
  pokaz
  17.08 FILM NIEMY Z MUZYKĄ NA ŻYWO: "Metropolis" (1927) Film nakręcony w 1927 roku przez niemieckiego reżysera Fritza Langa. Film, który już od niemal stulecia stanowi inspirację dla pokoleń twórców filmowych. Przyszłość. Ludzie są podzieleni na dwie grupy: myślicieli, którzy stwarzają plany (ale nie wiedzą jak wszystko działa), oraz robotników, którzy wytwarzają (ale nie mają żadnej (...)
 • 18 sierpnia - Wisła
  8# Bike Maraton 2018 - Miasto Wisła - 18 sierpnia 2018r. Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB Polski Związek Kolarski Patronat nad imprezą - Podsekretarz Stanu Jan Widera - Ministerstwo Sportu i Turystyki www.bikemaraton.com
 • 18 sierpnia, 7:00 - Olza, Camping Europa
  Witamy Was już po raz czwarty w tym roku , tym razem zapraszamy was do Gmina Gorzyce, gdzie dzięki uprzejmości Wójta Gminy oraz pomocy Ośrodka Kultury w Gorzycach oraz Czyżowicach będziemy mieli okazję sprawdzić przyczepność asfaltu w tej gminie. Zaczynamy w sobotę 18.08.2018 , gdzie będzie na was czekał prolog o długości 2,5 km. 19.08.2018 Niedziela to już dwa odcinki specjalne (...)
 • 18 sierpnia, 8:00 (2 dni) - Gniazdów
  koncert, festiwal
  Festiwal Miłośników Koni i Muzyki „Z Kopyta” odbywa się w Gniazdowie od 2015 roku a pomysł zorganizowania imprezy zrodził się przy okazji oddawania do użytku Międzygminnego szlaku konnego wraz ze zlokalizowanym w Gniazdowie torem T.R.E.C. do uprawiania jeździectwa turystycznego. Tereny w sąsiedztwie toru okazały się świetnym miejscem do organizacji koncertów oraz stworzenia festiwalowego (...)
 • 18 sierpnia, 9:00 - Tychy
  W Tychach czekają na Was dwa dystanse 7 oraz 13 km. Dołączcie do barbarzyńskiej armii i uhonorujcie śląskich bohaterów! Przygotowaliśmy dla Was również nową falę - For Fun, dla początkujących Wojowników! Uczestnicy przede wszystkim dobrze się bawią, nie obowiązują ich kary czasowe ( fala jest tańsza, otrzymujesz pełen pakiet, ale bez medalu za ukończenie) 
 • 18 sierpnia, 9:00 - Gliwice, Marina Gliwice - Przystań motorowodna - Sklep żeglarski
  Fundacja MESA organizuje rejs rowerowy dofinansowany z budżetu Powiatu Gliwickiego. Zbiórka o godzinie 8:45. Wsiadamy na statek razem z rowerami i płyniemy do Ujazdu. Stamtąd wraca się na rowerze. Planowana godzina przypłynięcia do Ujazdu to godzina 12. Bilety (obowiązuje wcześniejsza rezerwacja telefoniczna 608010383 oraz wpłata przelewem na konto fundacji) w cenie 27 zł/osobę (...)
 • 18 sierpnia, 9:00 - Tychy, Miasto Tychy
  Wojownicy! Ustroń pokazał, że nie ma w Was strachu i zaostrzył tylko apetyt na więcej! W Tychach czeka na Was miecz Ultimy prawdziwych wojowników. Jesteście gotowi go zdobyć? Tyski Barbarian ma szczególny charakter. To wyraz wojowniczej solidarności z Powstańcami, którzy pokonali artylerię wroga w I Powstaniu Śląskim. Stańcie ramię w ramię z prawdziwymi bohaterami i razem z nami (...)
 • 18 sierpnia, 10:00 (różne terminy) - Zabrze
  200 m pływania/10 km rowerem crossowym/5 km biegu 13.05.2018 Pływanie - Basen Aquarius Kopernik Zabrze ul. Korfantego 18 Rower + Bieganie - Kąpielisko Leśne - Zabrze Maciejów ul. Srebrna 10 07.07.2018 W całości: Kąpielisko Leśne - Zabrze Maciejów ul. Srebrna 10 18.08.2018 W całości: Kąpielisko Leśne - Zabrze Maciejów ul. Srebrna 10 14.10.2018 Pływanie - Basen Aquarius (...)
 • 18 sierpnia, 10:00 - Mikołów
  5 km, nordic walking
  Zapraszamy na trzecie w tym roku spotkanie z "Botaniczną Piątką" w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie! Po edycji wiosennej i nocnej czas na letnią odsłonę biegu i rajdu NW!
 • 18 sierpnia, 10:00 - Ustroń
  NA ORIENTACJĘ
  "Ustrońskie WYZWANIE" to impreza na orientację, co oznacza, że parę minut przed startem uczestnicy otrzymują mapę z zaznaczonymi punktami, które mają za zadanie odnaleźć. Tradycyjnie impreza odbędzie się na dwóch dystansach: - drużynowym/rodzinnym około 4 km (ok 7 punktów) łatwa; - indywidualny około 10 km (ok 14 punktów) bardziej wymagająca. Udział na trasie drużynowej to koszt (...)
 • 18 sierpnia, 10:00 - Zabrze, Sztolnia Królowa Luiza
  Tajemnice Totemu Sztolnia Królowa Luiza zaprasza do świata Indian, ogromnych bizonów oraz tajemniczych totemów… To niejedyne atrakcje, które czekają na prawdziwych wielbicieli indiańskich zwyczajów w Parku 12C. Dla dzieci spragnionych ruchu przygotowaliśmy indiański tor przeszkód. Bezpośrednie doświadczanie i manualne aktywności dzieci, z pewnością okażą się znakomitą okazją do (...)
 • 18 sierpnia, 11:00 - Górki Wielkie, Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków" w Górkach Wielkich
  dla dzieci, warsztaty, dyskusja
  Warsztaty pracy techniką suchej igły dla dzieci 8+, młodzieży i dorosłych. Zajęcia są odpowiednie zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z grafiką, jak i dla tych mających doświadczenie w tej dziedzinie. Obowiązują wcześniejsze zapisy: 33 851 03 51, centrumkossak@gmail.com Liczba miejsc ograniczona! http://dworkossakow.pl/?p=6481 Zadanie jest współfinansowane (...)
 • 18 sierpnia, 11:00 - Pszczyna, Warownia Pszczyńskich Rycerzy
  REKONSTRUKCJE HISTORYCZNE
  Warownia Pszczyńskich Rycerzy zaprasza na dwa dni animacji i zabaw, dzięki którym poznacie prawdziwe #ŻyciePodzamcza. Na zamek zjadą się kupcy i inne, średniowieczne postaci. Szykujemy moc atrakcji dla małych i dużych Gości. Szczegóły: *Dzień I - http://warownia.com.pl/kalendarium/zycie-podzamcza/ *Dzień II - http://warownia.com.pl/kalendarium/zycie-podzamcza-dzien-ii/