WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

Województwo mazowieckie

Województwo mazowieckie
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 20 maja, 13:00 (9 dni) - Warszawa
  festiwal
  Zapraszamy na 12. odsłonę Festiwalu AfryKamera, którą dedykujemy Ghanie. Czarnej Gwieździe. Kino Praha / sprzedaż biletów od 5 maja / www.kinopraha.pl bilet: 16 zł / Karnet na 5: 69 zł / Karnet na 10: 119 zł PROGRAM 2017: Wydarzenia towarzyszące AFRYKAŃSKI WEEKEND KULTURALNY (20-21 maja) - dla najmłodszych: warsztaty zabawek kenijskich wraz z grupą Karkandoo i wyprawę w świat (...)
 • 22 maja, 9:00 (2 dni) - Warszawa, Pałac Staszica w Warszawie
  New Economic Sociology Workshops: Bringing the New Economic Sociology Back Into the Sociological Analysis New Economic Sociology and Sociology: Where Do They Meet? Where Do They Diverge? 22-23 May 2017 Warsaw, Poland Conference program: http://pts.org.pl/english-cfp-new-economic-sociology-and-sociology-where-do-they-meet-where-do-they-diverge/ Organizing Institutions: Polish (...)
 • 22 maja, 16:00 (7 dni) - Płock
  koncert, juwenalia
  JUWENALIA PŁOCKIE 2017! Zapraszamy na coroczną imprezę organizowaną przez płockie samorządy: Radę Uczelnianą Samorządu Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku oraz Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku. W tym roku Juwenalia potrwają od 22 do 28 maja. ***PONIEDZIAŁEK Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Juwenaliów Płockich miejsce: Hala Sportowa (...)
 • 23 maja - Warszawa, Studium Teatralne S/T
  warsztaty
  Głos Autentyczny. Pieśń Mocy prowadzi Olga Lidia Kozłowska Zapraszamy do kontaktu w sprawie warsztatów w lecie i na jesieni 2017: Monika Chwesiuk: gloswarszawski@gmail.com Warsztaty są okazją do tego, żeby się zapoznać i rozpocząć cykl stałych zajęć na jesieni. *** Pieśń Mocy to puls Życia, radość bycia, ekspresja istnienia. Zanurzymy się w rytm i melodie. Wielogłos da nam okazję (...)
 • 23 maja, 10:00 - Otrębusy, Matecznik "Mazowsze"
  koncert, dla dzieci
  „Tańce narodowe” to historyczno-edukacyjna opowieść, której celem jest zapoznanie młodzieży szkolnej z polskimi tańcami narodowymi, strojami oraz muzyką. Atrakcyjność tej formy to nie tylko prezentacja bogactwa folkloru, ale także projekcje multimedialne slajdów oraz barwna opowieść konferansjera.  
 • 23 maja, 10:00 - Warszawa, Kofifi
  dla dzieci, warsztaty
  – MAMO TATO LUBIĘ SIĘ BRUDZIĆ!!! Zapraszamy wszystkie dzieci od 10 miesięcy do 3 lat wraz z rodzicami na twórcze warsztaty z elementami SENSOPLASTYKI. Na zajęciach bawimy się różnorodnymi strukturami. Wszystko pachnie, jest kolorowe, ma różne konsystencje, możemy wszystkiego posmakować, doświadczyć dotykiem, poczuć pod własnymi stopami i przede wszystkim… swobodnie się pobrudzić! Bita (...)
 • 23 maja, 10:00 - Wołomin, Mamy Wołomin
  DOM I RODZINA > RODZICE > EDUKACJA DLA RODZICÓW
  Zapraszamy na rozmowę na temat Pedagogiki Montessori - czy to tylko moda, czy faktycznie przynosi dobre efekty, jakich fektów możemy się spodziewać, czy są jakieś elementy tej pedagogiki które możemy wprowadzać w domu ... o tym oraz o innych aspektach Pedagogiki Marii Montessori opowiedzą nasi goście z Przedszkola i Szkoły Montessori z sąsiedniego Wołomina. To spotkanie jest elementem (...)
 • 23 maja, 11:00 - Warszawa, Żydowski Instytut Historyczny
  REFORMA JUDAIZMU NA ZIEMIACH POLSKICH? DZIEJE SYNAGOGI POSTĘPOWEJ (TEMPEL) W KRAKOWIE (PRACA DOKTORSKA WYRÓŻNIONA W KONKURSIE IM. M. BAŁABANA) - SEMINARIUM NAUKOWE Seminarium poprowadzi dr Alicja Maślak-Maciejewska (Uniwersytet Jagielloński). Seminarium odbędzie się 23 maja (wtorek) o godz. 11:00. Wstęp wolny. Przedmiotem wykładu będą dzieje krakowskiej synagogi postępowej (Tempel) (...)
 • 23 maja, 11:30 - Warszawa, MamamiJa
  Drodzy! Mamy dla Was propozycję bezpłatnych sesji coachingowych ufundowanychprzez Aleksandra Zakrzewska-Murawa Coaching. Zatem kto pierwszy ten lepszy 😉 Terminy, które oferujemy to każdy wtorek w godzinach 11:30 – 13:00 23.05 30.05 06.06 13.06 20.06 Po tym pierwszym, bezpłatnym spotkaniu decydujecie się czy chcecie kontynuować wspólną pracę. Pojedyncza sesja trwa ok. 1 – 1,5h (...)
 • 23 maja, 12:00 - Warszawa, Wypożyczalnia nr 28, ul. 1 Sierpnia 36a, II piętro
  Spotkania dla wszystkich, którzy mają jakąś pasję, chcą się nią podzielić z innymi, a także dla tych, którzy dopiero poszukują swojej hobbystycznej drogi.
 • 23 maja, 12:00 - Warszawa, Figa z makiem
  DOM I RODZINA > PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  O co tu chodzi? My Mamuśki spotykamy się na pogaduchy i kawkę, aby w atmosferze ciążowych wyzwań i matczynych trosk pogadać z innymi fajnymi Mamami o naszych ważnych sprawach. Rozmawiamy, radzimy się siebie, pomagamy, wspieramy i dzielimy się doświadczeniem, jak żyć w obliczu nieprzespanych nocek, ząbkowania, przystawiania do piersi, a potem odstawiania itd ... Przychodzimy z dzieciaczkami (...)
 • 23 maja, 13:00 - Warszawa, Prochownia Żoliborz
  HOBBY, STYL ŻYCIA > RĘKODZIEŁO
  Kochane mamy! Na drugich zajęciach z cyklu, stworzymy piękne girlandy, idealną dekorację do pokoju maluszka (również dla starszaka 🙂). Zajęcia poprowadzi Joanna Mozgawa, pedagog, mama czteromiesięcznej Zuzy oraz miłośniczka ręcznie robionych gadżetów dla dzieci. Zapraszamy z maluchami 🙂 Koszt materiałów: 15 zł zapisy: joanna@prochowniazoliborz.com
 • 23 maja, 13:30 - Warszawa, Klub Mamoiselle, gimnastyka w ciąży i po porodzie
  DOM I RODZINA > RODZICE > EDUKACJA DLA RODZICÓW
  Karmienie piersią to najzdrowszy, naturalny sposób żywienia niemowląt. Mleko mamy to pokarm bogaty w składniki odżywcze potrzebne do ich prawidłowego rozwoju i wzrostu. Ma unikalne właściwości – zawiera wszystko to, co jest potrzebne, aby dziecko rozwijało się prawidłowo w pierwszym okresie życia. Karmienie piersią jest naturalne, zdrowe, wygodne i ekologiczne. Moc pozytywnych aspektów (...)
 • 23 maja, 15:30 - Warszawa, Wypożyczalnia nr 28, ul. 1 Sierpnia 36a
 • 23 maja, 16:00 - Warszawa, Beerokracja
  Zapraszamy na kolejne wtorkowe gierczenie, które odbędzie się 23. maja. Będzie na was czekać kilkadziesiąt tytułów: planszówki, karcianki, kości. Mamy gry zarówno dla 2 osób, jak i dla większych grup. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zachęcamy także do przynoszenia swoich ulubionych gier. Tego samego dnia odbędzie się u nas również Turniej FIFA 17 w Beerokracji! tak więc zachęcamy (...)
 • 23 maja, 16:30 (2 dni) - Wołomin, Mamy Wołomin
  dla dzieci, warsztaty
  Zajęcia odbywać się będą w specjalnie przygotowanym otoczeniu, które ciekawi, inspiruje, zachęca małego człowieka do odkrywania świata we własnym rytmie. W czasie tych zajęć dzieci będą mogły dotykać, wąchać, szukać, przelewać, przesypywać, rozpoznawać podobne, chować różne, malować, ciąć, kulić, wałkować, chwytać, itd. Dzięki temu rozwiną swoją percepcję zmysłową, motorykę małą (...)
 • 23 maja, 17:00 - Warszawa, Ursynów
  wykład, warsztaty, konferencja
  DRODZY MIESZKAŃCY URSYNOWA! Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i indywidualne wsparcie edukatora finansowego z zakresu zarządzania własnymi pieniędzmi! Nie wiesz gdzie uciekają Twoje pieniądze? Regularnie przekraczasz budżet? Uważasz, że w Twojej sytuacji oszczędzanie jest wykluczone? Masz dosyć życia na kredycie? Jeśli, któraś z tych odpowiedzi pasuje do Ciebie, koniecznie skorzystaj (...)
 • 23 maja, 17:00 - Warszawa, Wypożyczalnia nr 28, ul. 1 Sierpnia 36a
  dla dzieci
  Zapraszamy na głośne czytanie bajek dla wszystkich chętnych dzieci w wieku 0-6 lat wraz z rodzicami i opiekunami. Bajki są czytane przez bibliotekarzy, a po ich zakończeniu zapraszamy na słodki poczęstunek.
 • 23 maja, 17:00 - Warszawa, PACA 40
  dla dzieci, warsztaty
  Z radością ogłaszamy pierwsze warsztaty Klubu Małego Pisarza :) Kiedy? 23 maja o godz. 17.00 Gdzie? Wolna Przestrzeń Ul. Paca 40, Warszawa UWAGA – w zajęciach może brać max 7 dzieci w wieku powyżej 5 lat. Aczkolwiek 4 latka, który dużo ma do powiedzenia też przyjmiemy :) Dobrze, kiedy w grupie nie ma dużej rozbierzności wiekowej. Jeżeli taka zaistnieje podzielimy dzieci na grupy (...)
 • 23 maja, 17:00 - Warszawa, Kofifi
  dla dzieci, warsztaty
  Gliniany wtorek w Kofifi – czyli ceramika dla dzieci od 2 do 9 lat Pierwsze koty za płoty… Pokażemy dzieciom, czym jest glina i jak niezwykłe ma właściwości. Ile zaklętych w niej zabaw: mazianie, odciskanie, rozcieranie. Zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnej zabawy! Razem odsłonimy tajemnice szkliwienia, a figurki gotowe (wypalone w najprawdziwszym piecu) wręczymy Wam na kolejnych (...)
 • 23 maja, 17:00 - Warszawa, Centrum Kultur Świata
  warsztaty
  WARSZTATY TAŃCA I BĘBNÓW Z MISTRZAMI TEATRU NARODOWEGO GHANY STEPHANY YAMOAH – zastępczyni dyrektora artystycznego Teatru Narodowego w Akrze, główna choreografka teatru, zapozna uczestników z tradycyjnymi tańcami ghanijskimi: agbadza - wywodzący się z grupy etnicznej Ewe; kpanlogo - z grupy etnicznej Ga oraz wuongor – zarezerwowany na specjalne okazje. ABUBAKARI SALIFU - jeden (...)
 • 23 maja, 17:00 - Warszawa, ADA Puławska
  Zapraszamy na trzeci otwarty dyżur kolektywu anarchoqueerowego "Transprzyjaźń". Masz potrzebę z kimś pogadać? Chcesz poznać kogoś kto rozumie twoje problemy? Potrzebujesz porady na temat tranzycji, masz kłopoty mieszkaniowe czy prawne? Albo może chcesz zaangażowac się w działania kolektywu? Chętnie cię wysłuchamy i pomożemy jak tylko potrafimy. Przyjdź na ADĘ we wtorek między 17 (...)
 • 23 maja, 17:00 - Warszawa, Zamek Królewski w Warszawie
  wykład
  23 maja 2017 r. (wtorek) godz. 17.00 Wystawa Kobierców Wschodnich pałac Pod Blachą wykład "Turcja zachodnia – na styku Europy i Azji" goście Katarzyna i Andrzej Mazurkiewicz https://zamek-krolewski.pl/edukacja/wyklady/polska-turcja/wyklad3
 • 23 maja, 17:00 - Warszawa, Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe
  We wtorek, 23 maja o godz.17:00 w budynku Biblioteki, przy ul. Meissnera 5, odbędzie się pokaz prac IX Koła Rysunkowego i Absolwentek Konsultacyjnego Koła Malarskiego UTW SGH pod kierunkiem Walerii Korsak-Rabś. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
 • 23 maja, 17:00 - Warszawa, Warsztat
  wykład, spotkania autorskie, trening, warsztaty
  Na tym spotkaniu za pomocą różnych metod dostaniesz możliwości aby usprawnić proces porzucania negatywnych nawyków. Nawyki z którymi będziemy w stanie sobie poradzić to: - uzależnienia psychiczne - uzależnienia fizyczne - różnego rodzaju negatywne myśli które przychodzą nam do głowy - nieuświadomione lęki, itp. Będziemy działać również w drugą stronę, a dokładniej nad: - brakami (...)
 • 23 maja, 17:00 - Warszawa, Hala Koszyki
  Z okazji Dni Matki i Ojca otrzymaj podwójne zaproszenie na warsztaty sushi organizowane przez Hala Koszyki i Comfort Food Studio, we współpracy z KAGO SUSHI BY IZUMI. Napisz w poście konkursowym bądź tutaj w wydarzeniu które sushi z menu Kago polecacie swoim rodzicom. Nasi prowadzący: Alon Than i Łukasz Skóra ALON THAN – mistrz sushi z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w Japonii (...)
 • 23 maja, 17:30 - Warszawa, Wypożyczalnia nr 30, ul. ks. J. Chrościckiego 2
  HOBBY, STYL ŻYCIA > RĘKODZIEŁO
  Warsztaty odbywające się w Czytelni Naukowej nr VI są skierowane do osób początkujących. Instruktor wprowadza w tajniki quillingu.
 • 23 maja, 17:45 - Warszawa, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
  dla dzieci
  Zajęcia są formą profilaktyki logopedycznej, ich celem jest rozwijanie mowy dzieci poprzez swobodne zabawy rytmiczne, słowne i ruchowe.
 • 23 maja, 18:00 - Warszawa, Biblioteka "Przy Zawiszy"
  Muzeum Narodowe w Warszawie posiada jedne z najcenniejszych zbiorów sztuki w Polsce. Przecież kto nie zna słynnej "Bitwy pod Grunwaldem" Matejki lub "Babiego Lata" Chełmońskiego? Narodziny tej placówki nie należały do łatwych, jednak dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych instytucji kultury w Stolicy. Jakie były początki Muzeum? Kto zaprojektował jego gmach? Co skrywają (...)
 • 23 maja, 18:00 - Warszawa, iPro e-learning
  Cześć, witajcie! zapraszamy wszystkich entuzjastów e-learningu i programu Articulate na pierwsze spotkanie naszej grupy, które odbędzie się 23 maja o godz. 18.00. Podczas spotkania chcielibyśmy: - poznać się lepiej:) - doprecyzować tematy przyszłych spotkań, czyli poznać Wasze oczekiwania i potrzeby - porozmawiać o najnowszych trendach w e-learningu i poznać nowości Articulate (...)
 • 23 maja, 18:00 - Warszawa, Muzeum Azji i Pacyfiku
  23 maja zapraszamy do Muzeum Azji i Pacyfiku na spotkanie "Życie po birmańsku". Jak się żyje Polce w Birmie, a Birmance w Polsce? Jak korzystają z odzyskanej wolności młodzi Birmańczycy? Skąd w buddyjskiej Birmie region setek kościołów i szwedzkich domków? Dlaczego mężczyźni w Birmie malują twarze i chodzą w spódnicy? Co Birmańczycy jedzą na śniadanie i co im daje codzienna medytacja? (...)
 • 23 maja, 18:00 - Warszawa, Księgarnia Cafe - Klub "Między Wierszami"
  dla dzieci, konkurs
  Każda dzielnica, miasteczko, lub kamienica ma swoje skarby, które czekają na odkrycie, wymyślenie, opowiedzenie. Nie inaczej jest z Kamionkiem, wszak 1000-letnia historia zobowiązuje. Czy tym skarbem jest miejsce, z którym wiążą się ciekawe historie? A może nawiązana na Kamionku przyjaźń lub inna wartość? Daj się ponieść wyobraźni i przygodzie! Zapraszamy serdecznie na inaugurację (...)
 • 23 maja, 18:00 - Warszawa, Instytut Witkacego
  promocja
  Kaliskie Towarzystwo Genealogiczne „Kalisia”, Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu i Instytut Witkacego zapraszają na kaliską premierę książki pod red. Przemysława Pawlaka "Powiernik Witkacego. Pisma rozproszone ks. Henryka Kazimierowicza" 23 maja 2017 (wtorek), godz. 18.00 Villa Calisia, al. Wolności 4 W trakcie spotkania Przemysław Pawlak przekaże Miejskiej (...)
 • 23 maja, 18:00 - Warszawa, Służewski Dom Kultury
  wykład
  WYKŁAD z cyklu „Kultury Świata”. Tym razem przyjrzymy się modzie Bollywood. Wykład Karoliny Krzywickiej, kustosz Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. Sala widowiskowa/wstęp wolny
 • 23 maja, 18:00 - Warszawa, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
  Gościem Iwonny Buczkowskiej – poetki, artystki estradowej i animatorki kultury - będzie Witold Stawski – poeta, muzyk, wokalista, fotografik, podróżnik, z zawodu: ekonomista. Autor trzech tomików poezji (wiersze znalazły się też w kilku antologiach). Wydał również w formie zwartej prozę poetycką, 3 zeszyty literackie, zbiór fraszek. Reportaże z podróży są publikowane od ponad 10 (...)
 • 23 maja, 18:00 - Warszawa, Beerokracja
  turniej
  Beerokracja ma przyjemność zaprosić Państwa na turniej FIFA 17! Turniej odbędzie się podczas cotygodniowej imprezy Wtorkowe planszówki w Beerokracji , co oznacza, że przy okazji będziemy mogli pograć w planszówki. Losowanie odbędzie się od razu po zebraniu wszystkich uczestników, nie później jak na dzień przed imprezą, a nagranie z losowania zostanie udostępnione na wydarzeniu (...)