WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

Województwo mazowieckie

Województwo mazowieckie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 

 • 10 sierpnia, 8:30 (8 dni) - Płock
  10-11.08 Polish Gomoku Championship 12-17.08 Team Gomoku World Championship The Team Gomoku World Championship 2018 will be hosted in Płock, and we are glad to invite you to this exciting competition! Preparations have already started, and we are pleased to share basic information with you in this announcement. All necessary information will be updated as we get closer to the (...)
 • 14 sierpnia, 10:00 (2 dni) - Raciąż
  koncert, targi, kiermasz
  Miejskie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Raciążu zaprasza chętnych wystawców do zgłaszania swojego udziału w V Jarmarku Raciąskim,który odbędzię się 14-15 Sierpnia 2018 r. Kontakt: TEL: (23) 679 10 78 sekretariat@mckraciaz.pl
 • 15 sierpnia, 9:00 - Rzekuń, Rzekun
  czasówka
  X Czasówka w Rzekuniu - 10km po szosie. 1. Wyścig odbędzie się dnia 15 sierpnia 2018r. (środa) po nawierzchni asfaltowej w gminie Rzekuń i gminie Troszyn. (7km od centrum Ostrołęki). Dojazd do linii startu 1km od Urzędu Gminy w Rzekuniu kierunek na Daniszewo. 2. Trasa wyścigu: 10 km (Rzekuń-Drwęcz-Zapieczne-NAWRÓT-Zapieczne-Drwęcz-Rzekuń) Trasa lekko „pomarszczona”. 3. START i META (...)
 • 15 sierpnia, 9:00 - Radzymin
  półmaraton
  Pólmaraton organizowany w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI oraz z okazji 98 rocznicy Bitwy Warszawskiej
 • 15 sierpnia, 10:00 - Warszawa, Jaworzyna Śląska
  Bajkowy dzień dla małych miłośników kolei w Muzeum Kolejnictwa 🚂 Pierwsza książka o przygodach dzielnych i pracowitych lokomotywy autorstwa Wilberta Awdry’a ukazała się ponad 70 lat temu, dokładnie 12 maja 1945 roku. Obecnie książki o Tomku są sprzedawane w ponad 130 krajach, a od 1984 r. dzieci mogą oglądać serial animowany zrealizowany na podstawie tej popularnej serii wydawniczej (...)
 • 15 sierpnia, 10:00 - Kadzidło, STRZELNICA
  STRZELECTWO
  zawody, karabin
  Zawody strzeleckie "10 strzałów ku chwale Ojczyzny" zapoczątkowane zostały 1932 roku przez Związek Strzelecki.Klub Strzelectwa Sportowego "OBROŃCA" od kilku lat organizuje te zawody, których celem jest upowszechnianie i propagowanie strzelectwa jako dyscypliny sportowej oraz upowszechnianie tradycji i historii polskiego oręża wojskowego.
 • 15 sierpnia, 10:00 - Kadzidło
  STRZELECTWO
  zawody
  Zawody strzeleckie "10 strzałów ku chwale Ojczyzny" zapoczątkowane zostały 1932 roku przez Związek Strzelecki. Klub Strzelectwa Sportowego "OBROŃCA" od kilku lat organizuje te zawody, których celem jest upowszechnianie i propagowanie strzelectwa jako dyscypliny sportowej oraz upowszechnianie tradycji i historii polskiego oręża wojskowego. Uczestnictwo: Członkowie klubów strzeleckich (...)
 • 15 sierpnia, 11:00 - Warszawa, Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia N.M.P. w Warszawie-Zerzniu
  Zapraszamy na uroczystości odpustowe połączone z festynem rodzinnym. O g. 13.00 zapraszamy na uroczystą sumę odpustową z procesją, którą odprawi ks. prał. Bogusław Kowalski, proboszcz katedry św. Floriana na Pradze. Od g. 14.30 zapraszamy na festyn rodzinny. Wiele atrakcji dla dzieci. Finał rozgrywek o puchar Plebana zerzeńskiego, Fanteria. Losowanie nagród głównych. Koncerty: (...)
 • 15 sierpnia, 12:00 - Sochaczew, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy Nad Bzurą
  REKONSTRUKCJE HISTORYCZNE
  Defilada 100-lecia odzyskania niepodległości Warszawa 2018 W dniu 15 sierpnia 2018 roku odbędzie się w Warszawie defilada z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Planowany jest udział 3000 rekonstruktorów i 500 koni w 6 grupach: - wczesne średniowiecze, - średniowiecze, - XVII wiek, - XVIII i XIX wiek, - XX wiek, - pojazdy historyczne.
 • 15 sierpnia, 12:00 - Warszawa, Pałac Kultury i Nauki Warszawa
  rodzinne
  W tym roku Razvi Events przeniosą smak Świata w jedno miejsce! - Pałac Kultury, w Warszawie! To jest Twoja szansa na skosztowanie najpopularniejszych i najsmaczniejszych potraw z różnych krajów na całym świecie. Nie tylko spróbujesz jedzenia, ale także nasz bazar da ci atmosferę zakupów na rynku, na który będzie można kupić autentyczne produkty, a także skosztować niektore produkty (...)
 • 15 sierpnia, 13:00 - Warszawa, Klub Hydrozagadka
  Your mom's booking zaprasza do dobrej zabawy! ИЛ - IL - ROSJA Rządzą sludge / stoner doom-sceną w Moskwie od 2013 roku. Riffy mają brudne, grube i miażdżące. IL miesza sludge doom kompozycje z dronem i noisem tworząc z dziwięku warstę gęstego bagna z którego trudno się wydobyć. Zespół dość płodno wypuszcza krążki. Obcenie mamy 3 płyty długogrające, 3 splity, live album, parę epek (...)
 • 15 sierpnia, 13:00 - Warszawa
  spacer
  Powstanie Warszawskie to nie tylko heroiczna walka młodych ludzi, ale także tragiczne losy ludności cywilnej. Każdy dzień Powstania to dzień pełen bohaterstwa, ale także cierpienia i rozpaczy zwykłych ludzi. Z okazji przypadającej '74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszam na spacer śladem walk w okolicy pl. Bankowego, podczas którego dowiemy się: Gdzie znajdowało się (...)
 • 15 sierpnia, 13:30 - Warszawa, Stadion Rks Marymont
  mecz, turniej
  Przekorny los sprawił, że w 1/(którejś tam) tegorocznego Pucharu Polski dojdzie do rewanżu między dryżnami Bar Ulubiona ETV - Kartofliska. Gratka dla koneserów meczy na najższych lotów. Co więcej zaraz po tym meczu zostanie rozegrane spotkanie KTS Weszło - Start Otwock. Ostatni mecz polskich drużyn w europejskich rozgrywkach pokazał, że w amatorskiej piłce też drzemie siła. Mimo (...)
 • 15 sierpnia, 15:00 - Sochaczew, Sochaczewskie Centrum Kultury
  MILITARIA
  koncert, dla dzieci, rodzinne, piknik
  Sochaczewskie Centrum Kultury i 3 Warszawska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej zapraszają na Piknik z okazji Święta Wojska Polskiego, który odbędzie się 15 sierpnia w godz. 15.00 - 18.00 w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 sierpnia 83. W trakcie pikniku odbędzie się koncert pieśni wojskowych i patriotycznych w wykonaniu Kapucyńskiego Chóru Kameralnego z Warszawy. Będzie (...)
 • 15 sierpnia, 16:30 - Warszawa, Amfiteatr Park Sowińskiego
  festiwal
  15.45 - wejście 16.30 - start Rock In Summer powraca! Po trzyletniej przerwie letni festiwal wraca do Parku Sowińskiego! Tegoroczna edycja odbędzie się 15 sierpnia. Na Rock In Summer 2018 zagrają: Nothing But Thieves, Cigarettes After Sex, Borns, Welshly Arms i Sonbird! Nothing But Thieves to brytyjski zespół, który na fali popularności wyprzedał wszystkie dotychczasowe (...)
 • 15 sierpnia, 17:00 - Warszawa, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
  koncert
  15 sierpnia 2018, 17.00 Koncert Symfoniczny Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego Krzysztof Książek (fortepian) {oh!} Orkiestra Historyczna Václav Luks (dyrygent) W PROGRAMIE: Józef Elsner Uwertura do opery „Leszek Biały” Karol Lipiński Symfonia Fryderyk Chopin Koncert fortepianowy e-moll op. 11 15 August 2018 17.00 Symphonic Concert Witold Lutosławski (...)
 • 15 sierpnia, 17:00 - Gąbin
  promocja
  Uroczysta promocja książki Było ich pięciu ks. Prof. Andrzeja Rojewskiego, Ignacego Rojewskiego i Anny Wrzesińskiej, odbędzie się 15 sierpnia 2018 roku o godzinie 18:15 W programie: Godzina 17:00-Msza Święta w intencji Ojczyzny i mieszkańców Gąbina, walczących o wolność Godzina 18:00 -Złożenie kwiatów pod pomnikiem – głazem Marszałka Piłsudskiego Godzina 18:10 -Przejście do świetlicy (...)
 • 15 sierpnia, 18:00 - Warszawa, Dom Studenta "Dziekanka"
  koncert
  "GALERIA MUZYCZNYCH OBRAZÓW" W programie: F. Chopin oraz własne improwizacje Wykonawca: Aleksander Dębicz - fortepian Dyrektor artystyczny: JM Rektor prof. dr hab. Klaudiusz Baran Prowadzenie koncertu: red. Andrzej Krusiewicz Współorganizator: Stołeczna Estrada Projekt współfinansuje m.st. Warszawa Wstęp wolny
 • 15 sierpnia, 18:00 - Warszawa, Centrum Promocji Kultury
  koncert
  15 sierpnia 2018 (ŚRODA) godz. 18:00 wstęp wolny CPK, ul. Podskarbińska 2 „OPOWIEŚĆ O OJCZYŹNIE" - spektakl słowno-muzyczny. Wystąpią: Bożena Sitek - fortepian i recytacja, Rafał Songan - śpiew (baryton).
 • 15 sierpnia, 18:00 - Warszawa
  spacer
  27 maja 1727 r. został udostępniony wszystkim mieszkańcom miasta Ogród Saski zwany "Letnim salonem Warszawy". Do 1939 roku był miejscem pełnym elegancji, a dozorcy nie wpuszczali do niego źle ubranych ludzi. Każdego dnia świecił tłumami piastunek niań i mam z małymi dziećmi. Z okazji kolejnej rocznicy zapraszam Państwa na spacer po Ogrodzie, który kryje wiele tajemnic z historii (...)
 • 15 sierpnia, 19:00 - Warszawa, Park Rydza - Śmigłego
  koncert
  wyst.: Nula Stankiewicz (wokal), Janusz Strobel (gitara), Paweł Pańta (kontrabas), Mariusz „Fazi” Mielczarek (saksofony, flet), Cezary Konrad (perkusja) • • • 19 kwietnia 2018 minęło 30 lat od kiedy odszedł od nas Jonasz Kofta – wybitny poeta, dramaturg, satyryk i kabareciarz. By przypomnieć tę niezwykłą postać, Janusz Strobel, który wspólnie z Jonaszem Koftą napisał wiele piosenek (...)
 • 15 sierpnia, 19:00 - Warszawa, Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia N.M.P. w Warszawie-Zerzniu
  koncert
  Zarząd Dzielnicy Wawer zaprasza na koncerty zespołów Elektryczne Gitary i Future Folk, które odbędą się na zakończenie Rodzinnego Pikniku Parafialnego w parafii p.w Wniebowzięcia N.M.P w Zerzniu . Wstęp wolny.
 • 15 sierpnia, 19:00 - Warszawa, Plac Zabaw
  improwizacja
  Wieczór krótkich gier jest testem na błyskotliwość i refleks improwizatorów. Gry mają odgórne założenia, z którymi występujący będą musieli sobie poradzić. A zadania nie są łatwe: na przykład w grze „Coś innego” – nie bez przyczyny nazywanej „koszmarem improwizatorów” – aktorzy grający razem scenę muszą tak długo zmieniać swoje kwestie, aż zadowolą one prowadzącego; we „Freezach” (...)
 • 15 sierpnia, 20:00 - Warszawa, Caffè Nero
  Come and practise English for free with us and meet new friends in Warsaw!
 • 15 sierpnia, 20:00 - Warszawa, Ladom
  koncert
  ECHO SERCA / MUZYKA I MEDYCYNA Pękala/Weber/Podgórski to grupa artystów działających w środowisku sztuki określanej jako współczesna lub alternatywna. Miłosz Pękala (instrumenty perkusyjne, urządzenia elektroniczne) znany jest ze swojej wrażliwości barwowej połączonej z wszechstronnością wykonawczą. Bartosz Weber (instrumenty elektroniczne) wysmakowanie estetyczne łączy z nowatorskim (...)
 • 15 sierpnia, 21:00 - Warszawa, Zamek Królewski w Warszawie
  koncert
  XIV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny CHOPIN I JEGO EUROPA 15 SIERPNIA 2018 środa 21:00 Zamek Królewski WYKONAWCA: Kevin Kenner PROGRAM: Fryderyk Chopin: Preludium cis-moll op. 45 Polonez fis-moll op. 44 Mazurki op. 63 Mazurek f-moll op. 68 nr 4 Ballada f-moll op. 52 Ignacy Jan Paderewski: Nokturn B-dur op. 16 nr 4 Krakowiak fantastyczny H-dur Sonata es-moll op. 21
 • 15 sierpnia, 21:00 - Warszawa, Kamionkowskie Błonia Elekcyjne
  pokaz
  Gulillaume Gallienne zaadaptował na potrzeby kina swój cieszący się powodzeniem zarówno wśród publiczności jak i wśród krytyków monodramat, za który w 2010 roku otrzymał francuską teatralną nagrodę Molière. "Pierwsze wspomnienie o matce wiąże się z czasem, gdy miałem cztery, pięć lat. Matka wołała mnie i moich dwóch braci: „Guillaume i chłopcy! Kolacja!”. A gdy po raz ostatni rozmawiałem (...)
 • 15 sierpnia, 21:00 - Warszawa, Ogród Saski w Warszawie
  pokaz
  Droga Aszera 2017 93 min. reż. Matan Yair Fabuła filmu koncentruje się wokół 17-letniego Aszera, któremu impulsywna natura od zawsze przysparza kłopotów w szkole i poza nią. Ojciec chłopaka widzi w synu przede wszystkim spadkobiercę, któremu powierzy rodzinną firmę zajmującą się budową rusztowań. Tymczasem Aszer nawiązuje bliską relację z nauczycielem literatury Ramim, dzięki (...)
 • 16 sierpnia, 10:00 - Warszawa, Stacja Filtrów
  DNI OTWARTE STACJI FILTRÓW   Wodociągi Warszawskie zapraszają na wakacyjne Dni Otwarte. W wybrane dni lipca i sierpnia zwiedzającym udostępnimy historyczne obiekty Stacji Uzdatniania Wody „Filtry”, m.in. muzeum wodociągów i kanalizacji, XIX-wieczną wieżę ciśnień, najstarszy filtr powolny z 1886 roku oraz Zakład Filtrów Pospiesznych z Iat 30. ubiegłego wieku. Ponadto w trakcie prawie (...)
 • 16 sierpnia, 12:00 - Warszawa, Stacja Filtrów
  DNI OTWARTE STACJI FILTRÓW   Wodociągi Warszawskie zapraszają na wakacyjne Dni Otwarte. W wybrane dni lipca i sierpnia zwiedzającym udostępnimy historyczne obiekty Stacji Uzdatniania Wody „Filtry”, m.in. muzeum wodociągów i kanalizacji, XIX-wieczną wieżę ciśnień, najstarszy filtr powolny z 1886 roku oraz Zakład Filtrów Pospiesznych z Iat 30. ubiegłego wieku. Ponadto w trakcie prawie (...)
 • 16 sierpnia, 19:00 - Warszawa, Teatr Capitol
  Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział Pannę Flint?” to smakowity kąsek dla wielbicieli komedii. Poszukiwanie sposobów na zwiększenie zysków może prowadzić do wielu zaskakujących zdarzeń. Zwłaszcza, gdy metody na pomnożenie pieniędzy nie do końca są uczciwe. Co może się wydarzyć, gdy przekręt wyjdzie na jaw? Kto jest przyzwoity, a kto oszukuje? I kim właściwie w tej intrydze (...)
 • 16 sierpnia, 19:00 - Warszawa, PROM Kultury Saska Kępa
  pokaz
  reż. Fernando León de Aranoa, Hiszpania, Bułgaria 2017, 127 min. Biograficzny / dramat. Historia związku najpotężniejszego barona narkotykowego, Pablo Escobara i kolumbijskiej prezenterki, Virginii Valejo. W rolach głównych Penélope Cruz i Javier Bardem.
 • 16 sierpnia, 19:00 - Warszawa, Nowy Świat Muzyki
  koncert
  Zapraszamy na koncert jazzowy jednego z największych pianistów jazzowych na świecie Jeremiego Monteneiro do Nowego Świata Muzyki. JEREMY MONTENEIRO - pianista jazzowy, kompozytor, wokalista i pedagog. Otrzymał najwyższą nagrodę Singapuru w dziedzinie sztuki, Medalion Kultury w 2002 roku. Grał z James Moody, Ernie Watts, Simon & Garfunkel. Występował w Ronnie Scott's w Londynie (...)
 • 16 sierpnia, 19:00 - Warszawa, Deli3 kuchnia i wino
  Wineonline i Deli3 zapraszają na degustację win Vidal. Anthony Joseph Vidal przypłynął do Nowej Zelandii w 1888 roku i był pionierem winogrodnictwa na Wyspie Północnej. Własną winnicę założył w 1905 w regionie Hawke's Bay. Jego pasja jakości i poświęcenie w codziennej pracy do dziś są inspiracją w tworzeniu win. W roku 1979 Vidal otworzył pierwszą w kraju restaurację przy winiarni (...)
 • 16 sierpnia, 19:30 - Warszawa, Klub Hydrozagadka
  Pochodzi z Sydney, lubi podróżować, jeść, grać na gitarze, komponować, nagrywać oraz wykonywać muzykę. Zanim zaczął używać swojego imienia Plini, znany był pod ksywką Halycon. Jego pełne personalia to Plini Roessler-Holgate. Oprócz tworzenia na własny rachunek 26-latek jest również gitarzystą w zespole Intervals. Uważany jest za gitarowego wirtuoza, ale nie postawił w swoim życiu (...)
 • 16 sierpnia, 20:00 (różne terminy) - Warszawa, Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta
  Tej nocy z głośników popłynie niesamowita dawka hitów '80' 90! Wszyscy kochamy zabawę przy przebojach minionych dekad, dlatego zorganizowalićmy czwartkowe potańcówki... TFU! disco lat 80' i 90'. Będziemy skakać przy "Scatman", śpiewać do "We Are the Champions" i przytulać się na na Abbie! Impreze rozkręcają nasi najlepsi rezydenci (bo tylko najlepszych mamy!) Data: każdy czwartek Miejsce: (...)