WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

Województwo mazowieckie

Województwo mazowieckie
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
 • 21 marca, 9:00 (10 dni) - Warszawa, Dom Kultury Świt
  festiwal
  Mamy zaszczyt ogłosić XXIII-cią edycję MASKI. Chcielibyśmy, aby konkurs nieustająco się rozwijał, a jego zasady były kształtowane nie tylko przez Organizatora, ale także jury, opiekunów, uczestników. W wyniku rozmów, obserwacji oraz konsultacji postanowiliśmy wprowadzić w tym roku kilka odświeżających zmian - wierzymy, że Wam się spodobają :) Po pierwsze: MASKA wraca do czysto (...)
 • 25 marca, 9:00 (5 dni) - Warszawa, Grupa TROP
  Zapraszamy menedżerów, osoby pracujące na co dzień z zespołami, zarówno w biznesie jaki i administracji oraz NGO do półrocznej Szkoły Liderów - U!Lider.Terminy: 25 marca - 29 października 2017
 • 27 marca, 9:00 (5 dni) - Warszawa, Teatr Studio
  W tym sezonie zmieniliśmy się z Teatru Studio w STUDIO teatrgalerię. Taka nazwa doskonale oddaje interdyscyplinarny charakter naszego miejsca. To „nowe otwarcie” to świetna okazja do tego, by lepiej się poznać. Oczywiście poznajemy się nieustannie - przez nasze spektakle, wystawy i wydarzenia. Ale gdyby tak poznać się z trochę innej strony? Spróbujmy. Mamy ku temu doskonały pretekst: (...)
 • 28 marca, 9:00 (2 dni) - Warszawa, Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej
  targi, wykład, warsztaty
  WDI to przede wszystkim blisko 100 prezentacji i warsztatów prowadzonych przez niedostępnych dla mniejszych wydarzeń znanych ekspertów. Zakres tematyczny jest szeroki - frontend, backend, mobile, administracja infrastrukturą, bezpieczeństwo, sieci, hardware, czy rozwój swojego biznesu start-up’owego. Udział w WDI to nie tylko wiedza od najlepszych, ale też największa w Polsce Giełda (...)
 • 28 marca, 17:00 (2 dni) - Warszawa
  HOBBY, STYL ŻYCIA > RĘKODZIEŁO
  Pełen opis kursu znajduje się pod adresem: http://bit.ly/wiosennakurtka Jeśli potraficie już uszyć proste projekty dla Waszych pociech, pora rozwinąć swoje umiejętności o wszywanie suwaka i podszewki (to nie jest takie trudne, jakby mogło się wydawać!). Zapraszamy na 8-godzinny kurs kroju i szycia kurteczki z suwakiem, kapturem i podszewką! Jest on skierowany do osób, które opanowały (...)
 • 29 marca, 9:00 (2 dni) - Ostrołęka, Muzeum Kultury Kurpiowskiej
  Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce oraz Fundacja Promocji Retroinformatyki "Dawne Gry i Komputery" zapraszają na nietypowe wydarzenie – Festiwal Dawnych Komputerów i Gier, który odbędzie się w dniach 29–30 marca 2017 r. w siedzibie muzeum przy placu gen. J. Bema 8. Dla tych, którzy sami przygodę z komputerami rozpoczynali od Commodore 64, Amigi 500 czy też Atari 65XE będzie (...)
 • 29 marca, 9:45 - Warszawa, Terapeutyczna Kawiarnia
  dla dzieci
  Czym sa Miganki? Miganki to warsztaty komunikacji z niemowlęciem wykorzystujące znaki Polskiego Języka Migowego. Rodzice podczas ośmiu spotkań zapoznają się z około 150 znakami, co pozwoli porozumiewać się ze swoją pociechą zanim ona wypowie swoje pierwsze słowo. Program warsztatów skonstruowany jest w oparciu o psychologiczne mechanizmy uczenia się co gwarantuje efektywność zapamiętywania (...)
 • 29 marca, 10:00 - Warszawa, Białołęcki Ośrodek Kultury - Głębocka 66
  dla dzieci
  Spektakl muzyczny z elementami interaktywnymi   Baba Jagusia skradła ze strychu, na którym mieszkają lalki wszystkie promienie słońca, żeby przyrządzić miksturę dla ratowania swoich włosów. Smutne zabawki wzywają na pomoc swojego starego przyjaciela – Pirata Fix’a i wyruszają z nim w podróż przez morza i lądy w poszukiwaniu ryżowych szyszek o nazwie „Szyszkon – miszkon – kiszkon” (...)
 • 29 marca, 10:00 - Warszawa, Kofifi
  dla dzieci
  Ten wspólnie spędzony czas pomoże dzieciom, ale też i rodzicom wkroczyć w kolejny etap ich życia. Przedszkole to już nie żarty, to pierwszy samodzielny krok, który trzeba wykonać bez rodzicielskiej obstawy, a i rówieśnicy to też nowe wyzwanie. Jednym przychodzi to łatwiej innym trudniej, dlatego warto wcześniej poświęcić trochę czasu żeby się do tego przygotować. W kameralnej grupie (...)
 • 29 marca, 10:00 - Warszawa, Uniwersytet SWPS
  warsztaty, dyskusja
  Kompetencje psychologiczne znajdują zastosowanie w 4000 zawodów! O praktycznym wymiarze tej fascynującej dziedziny nauki porozmawiamy w trakcie Dnia z psychologią, organizowanego w warszawskiej siedzibie Uniwersytetu SWPS. W programie wydarzenia, adresowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i wszystkich osób zainteresowanych psychologią, znajdą się wykłady, warsztaty i spotkania (...)
 • 29 marca, 11:00 - Warszawa, Kofifi
  dla dzieci
  Ten wspólnie spędzony czas pomoże dzieciom, ale też i rodzicom wkroczyć w kolejny etap ich życia. Przedszkole to już nie żarty, to pierwszy samodzielny krok, który trzeba wykonać bez rodzicielskiej obstawy, a i rówieśnicy to też nowe wyzwanie. Jednym przychodzi to łatwiej innym trudniej, dlatego warto wcześniej poświęcić trochę czasu żeby się do tego przygotować. W kameralnej grupie (...)
 • 29 marca, 11:00 - Warszawa, Fundacja Archeologia Fotografii
  Każde domowe archiwum kryje w sobie wyjątkowe zdjęcia, które czekają na odkrycie. Być może są w nich przykłady fotografii o wyjątkowej wartości historycznej i artystycznej? A może na pamiątkowych rodzinnych zdjęciach coraz trudniej odróżnić twarze i poszczególne elementy ubioru? Takie fotografie mogły przetrwać lata wojny i wiele przeprowadzek, ale powoli znikają, zamknięte w pudłach (...)
 • 29 marca, 11:15 - Warszawa, Stowarzyszenie "Mamy Czas" Klub Mam i Tatusiów na Bielanach
  DOM I RODZINA > RODZICE > EDUKACJA DLA RODZICÓW
  Spotkanie "Świadome siebie mamy" Zapraszamy bielańskie mamy do praktyki uważności, prostych sposobów jak dbać o siebie opiekując się dzieckiem. Tylko dbając o siebie jest możliwe w sposób świadomy dobrze dbać o innych. Inaczej doświadczamy przemęczenia, frustracji i napięć w ciele. A stąd już prosta droga do pogorszenia się relacji z bliskimi i chorób psychosomatycznych. Zadbaj (...)
 • 29 marca, 12:30 - Warszawa, Kofifi
  dla dzieci
  Zajęcia adresowane są do wszystkich maluszków, które nie chcą już tylko raczkować, ale próbują swych sił fizycznych podczas chodzenia, biegania i wspinaczki (nie tylko po meblach w domu). Większość dzieci w tym wieku nie posługuje się sprawnie mową, stąd podczas naszych zajęć większy nacisk kładziemy na zabawy ruchowe i piosenki śpiewane w grupie niż indywidualne rozmowy. Zajęcia (...)
 • 29 marca, 12:30 - Warszawa, Leśne Przedszkole Podkrzaczek
  dla dzieci
  Podkrzaczek to przede wszystkim grupa leśnych przedszkolaków, które większość dnia spędzają w dzikim ogrodzie oraz w pobliskim Lesie Młocińskim. Nasze dzieci uczą się głownie przez swobodną zabawę w naturalnym otoczeniu. Zamiast ścian i sufitów mamy pnie i korony drzew, szałasy, namioty i hamaki, a zamiast plastikowych zabawek szyszki, patyki, ziemię, kamienie oraz najprawdziwsze (...)
 • 29 marca, 13:00 - Warszawa, Qlka Cafe
  DOM I RODZINA > RODZICE > EDUKACJA DLA RODZICÓW
  SPOTKANIE CHUSTOWE Zapraszamy na spotkanie z doradcą noszenia, dedykowane wszystkim tym, którzy chcą zapoznać się z tematem noszenia dzieci w chustach, czyli kobietom w ciąży, rodzicom, którzy nie mieli jeszcze styczności z chustami, a także tym, którzy już spróbowali, ale np. zastanawiają się jaką chustę wybrać. Będzie to spotkanie informacyjno-pokazowe, bez części warsztatowej (...)
 • 29 marca, 13:30 - Warszawa, Kofifi
  dla dzieci
  Niemowlęta w tym wieku i ich mamy/opiekunów zapraszamy na zajęcia spokojne i relaksujące. Podczas każdych zajęć będziemy wspólnie śpiewem koić nerwy lub pobudzać do wspólnej zabawy w odpowiedzi na aktualne możliwości i potrzeby dzieci z grupy, poznamy wesołe masażyki i zabawy wspomagające wszechstronny rozwój niemowlęcia oraz ułatwiające codzienne czynności. Każdym zajęciom będzie (...)
 • 29 marca, 15:00 - Warszawa, Muzeum Literatury
  Warsztat dla maturzystów - dziewiąte spotkanie Zapraszamy na oryginalny warsztat dla maturzystów, który będzie się odbywał m.in. w przestrzeniach wystawowych Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza. Wychodząc naprzeciw wymogom najnowszej matury z języka polskiego, proponujemy zajęcia polegające na interpretacji zarówno tekstów literackich, jak dzieł sztuki (obrazów, rzeźb, plakatów (...)
 • 29 marca, 17:00 - Warszawa, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
  dla dzieci
 • 29 marca, 17:00 - Warszawa, Centrum Wielokulturowe w Warszawie
  Przed nami trzecie zabawy teatralne w Centrum Wielokulturowym! Tym razem dotkniemy "trudnych spraw"- czyli naszych emocji. Jak przeżywamy emocje? Jak wyrażamy to, co czujemy? Czy potrafimy rozpoznać emocje innych? Czy potrafimy wczuć sie w sytuacje Innego? Na te i inne pytania odpowiemy naszymi ciałami, gestami, mimika twarzy i słowami. Bedzie z pewnością bardzo emocjonująco! Zajęcia (...)
 • 29 marca, 17:00 - Warszawa, Centrum Promocji Kultury
  29 marca 2017 (ŚRODA) godz. 17.00 wstęp wolny W cyklu „Spotkania ze sztuką" wykład pt. „Relacje sztuki jaskiniowej z szamanizmem". Malarstwo jaskiniowe inspirowało i inspiruje artystów na całym świecie. Pablo Picasso powiedział, że „Po Altamirze wszystko jest dekadencją". Szczerość i piękno tych przedstawień zachwyca jednak okoliczności powstania tych malowideł długo pozostawały (...)
 • 29 marca, 17:00 - Sokołów Podlaski, Sokołowski Ośrodek Kultury
  Zapraszamy na audycję muzyczną uczniów Ogniska Muzycznego SOK klasy skrzypiec. W klasycznym repertuarze wystąpią dzieci i młodzież pracujący pod kierownictwem Magdaleny Tejchmy. Galeria "Dom" w Sokołowskim Ośrodku Kultury, 29 marca o godz. 17:00. Wstęp wolny.
 • 29 marca, 17:00 - Warszawa, 3 Pokoje z Kuchnią
  HOBBY, STYL ŻYCIA > RĘKODZIEŁO
  W środy spotykamy się, by tradycyjnie przygotować razem np. biżuterię. Wymieniamy się wiedzą i uczymy od siebie nawzajem. Zapewniamy podstawowe materiały. Zapraszamy również chętnych na filcowanie decoupage i malowanie na jedwabiu – nie ograniczamy się artystycznie.
 • 29 marca, 17:00 - Warszawa, Muzeum Narodowe w Warszawie
  Projekcja filmu „Jak być kochaną” (1962), wykład dr Joanny Ostrowskiej w ramach retrospektywy „Obrazy Wojciecha Jerzego Hasa” oraz spotkanie z byłą żoną reżysera – Jadwigą Has ☞ http://bit.ly/2k3qHWO ✔ 29 marca (środa), godz. 17.00, Kino Muz ☞ http://bit.ly/2n0ZpON BILETY: ✔ pojedynczy seans – 19 zł ✔ karnet na całą retrospektywę „Obrazy Wojciecha Jerzego Hasa” – 190 zł Bilety (...)
 • 29 marca, 17:30 - Grójec, Grójecki Ośrodek Kultury
  Pochodzą z Lublina. Nie są spokrewnieni. Największe przystojniaki wśród kabareciarzy i najlepsi kabareciarze wśród przystojniaków. Kupują serca widowni od pierwszego wejrzenia, zwłaszcza jej damskiej części. Są zaprzeczeniem stwierdzenia, że najbardziej beznadziejny zespół rockowy ma więcej gotowych na wszystko fanek niż najlepszy nawet kabaret. Ani Mru Mru mają mnóstwo fanek i (...)
 • 29 marca, 17:30 - Warszawa, Klub Mam na Bemowie
  DOM I RODZINA > RODZICE > EDUKACJA DLA RODZICÓW
  Podczas zajęć każdy uczestnik otrzyma materiały oraz wykona Tablicę Pitagorasa – sensoryczną tabliczkę mnożenia. Prowadzenie: Aleksandra Brodowska, współtwórczyni Klubowej Pracowni Montessori. Ponadto pedagożka, pasjonatka teatru i dramy, certyfikowana nauczycielka kursu Edukacji Przedszkolnej w Polskim Instytucie Montessori Koszt: 25 zł Zapisy: warsztaty@klubmam.pl (w tytule: (...)
 • 29 marca, 17:30 - Warszawa, Karowa 20
  Jeśli sprawy uchodźców nie są Ci obojętne - przyjdź. Masowe przybywanie uchodźców i imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki do Europy rozpoczęło się w 2014 roku i trwa do dnia dzisiejszego. W tym czasie stało się jednym z najwazniejszych tematów debaty politycznej. O genezie, konsekwencjach i przyszłości tego złożonego historycznie, ekonomicznie i politycznie zjawiska opowie (...)
 • 29 marca, 18:00 - Warszawa
  spotkania autorskie, pokaz slajdów
  wstęp wolnySpotkanie globtroterów Towarzystwa Eksploracyjnego.Autor pokazu: Tomasz Tułak.
 • 29 marca, 18:00 - Warszawa, Nowy Świat Muzyki
  koncert
 • 29 marca, 18:00 - Warszawa, PROM Kultury Saska Kępa
  wernisaż
  „Artystki trzech pokoleń” - wernisaż wystawy prac Zofii Matuszczyk-Cygańskiej, Barbary Michałowskiej i Olgi Michałowskiej W ramach wernisażu odbędzie się pokaz filmu „Wielkie piękno”, w realizacji którego Olga Michałowska była asystentką kostiumografa. Jeden z najsłynniejszych filmów ostatnich lat, nagrodzony m.in. Oskarem Wystawa do 19.04.2017 / wstęp wolny /
 • 29 marca, 18:00 - Warszawa, Dom Kultury Kadr
  spotkania autorskie
  wstęp wolny Spotkanie globtroterów Towarzystwa Eksploracyjnego. Autor pokazu: Tomasz Tułak. Kuba to wyspa jedyna w swoim rodzaju. Rewolucja Fidela Castro spowodowała, że w tym kraju od lat sześćdziesiątych zaszło niewiele zmian. Po ulicach jeżdżą stare amerykańskie samochody, a mieszkańcy mają ograniczony kontakt ze światem. Pomimo śmierci Fidela w 2016 roku, na wyspie nie widać (...)
 • 29 marca, 18:00 - Płock, Muzeum Żydów Mazowieckich
  koncert
  29 marca o godzinie 18.00 zapraszamy na koncert zespołu Miqedem zorganizowany we współpracy z Kościołem Chrystusowym w Płocku. Miqedem przyjadą do nas z Tel-Avivu, by poprzez muzyczne połączenie m.in. folku i rocka opowiedzieć o różnorodności muzycznej i kulturowej ich rodzinnego miasta. Niektóre teksty zespołu oparte są na Tanachu, czyli Biblii Hebrajskiej. Miqedem wystąpią w (...)
 • 29 marca, 18:00 - Warszawa, Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe
  Pewnie wszyscy miłośnicy podróżowania i Klubu Podróżnika Trampek zastanawiają się, gdzie tym razem wyruszymy podczas kolejnego spotkania? Przed nami pasjonująca podróż na, niewątpliwie cudowną wyspę, jaką jest Madagaskar. Na tę wyprawę zabierze nas Pani Jadwiga Cierzniewska. Zapraszamy tradycyjnie w ostatnią środę miesiąca, 29 marca o godz. 18:00 do Biblioteki, przy ul. Meissnera (...)
 • 29 marca, 18:00 - Warszawa, DH Junior
  spotkania autorskie
  Z okazji premiery filmu „Wołyń” na Blu-ray™ i DVD zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z reżyserem Wojciechem Smarzowskim oraz aktorami Michaliną Łabacz, Arkadiuszem Jakubikiem i Adrianem Zarembą. „Wołyń” (Galapagos) to jeden z najważniejszych polskich filmów ostatnich lat, nominowany w 14 kategoriach do Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2017. Spotkanie poprowadzi Tomasz Raczek. 29 (...)
 • 29 marca, 18:00 - Warszawa, Klub Absolwenta Uczelni Łazarskiego
  warsztaty
  29 marca o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie networkingowe Klubu Absolwenta JAK ROZMAWIAĆ Z MEDIAMI W SKUTECZNY SPOSÓB Na spotkaniu dowiesz się: - czego oczekują dziennikarze, - jak zbudować przekaz dla mediów, - jak się ubrać do występu przed kamerą. Co uczestnik wyniesie ze spotkania: - praktyczną, podstawową wiedzę o funkcjonowaniu mediów, - umiejętność precyzyjnego (...)
 • 29 marca, 18:00 - Warszawa, Qlka Cafe
  dla dzieci
  Zajęcia dla dzieci w wieku 3-7 lat. Odbywają sięw każdą środę o godz. 18:00 w Klubokawiarni QLKA CAFE przy Ul. Przasnyskiej 11. Na każdych zajęciach wykorzystujemy inne materiały i bawimy się różnymi technikami :) Opis zajęć: Zajęcia obejmują następujące techniki: MALARSTWO * farby akrylowe, * plakatowe, * do malowania palcami, * do szkła i ceramiki, RYSUNEK * kredki zwykłe (...)