WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

Województwo mazowieckie

Województwo mazowieckie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 • 19 kwietnia, 15:00 (8 dni) - Warszawa, Kino Muranów
  pokaz
  Instytut Francuski w Polsce i Gutek Film zapraszają na 9. edycję Przeglądu Nowego Kina Francuskiego, która odbędzie się w dniach 19-26 kwietnia 2018 w warszawskim kinie Muranów, a następnie w 11 miastach w Polsce. (En français plus bas) W programie Przeglądu po raz kolejny znaleźli się zdobywcy Cezarów, najważniejszych nagród filmowych we Francji. W 2018 roku francuska Akademia (...)
 • 24 kwietnia, 10:00 (6 dni) - Warszawa
  koncert, festiwal, warsztaty
  Festiwal Wszystkie Mazurki Świata - POLSKA TAŃCZĄCA 24 – 28 kwietnia 2018 PROGRAM /for English scroll down/ WTOREK 24. 04. 2018 g. 20.00, Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 12 KONCERT finałowy konkursu dla młodych wykonawców "Stara Tradycja" Wykonawcy: laureaci konkursu. g. 22.00 –1.00 Klub festiwalowy, Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2 ŚRODA (...)
 • 24 kwietnia, 10:00 (4 dni) - Warszawa, Centrum Promocji Kultury
  Pracownia Targowiska Instrumentów to ważny punkt na mapie Festiwal Wszystkie Mazurki Świata 2018 edycja wiosenna i czterodniowy cykl przygotowujący nas do: VIII Instrument Fair - Nabór Otwarty / Open Call Uczestnicy festiwalu coraz częściej interesują się sztuką tworzenia instrumentów tradycyjnych a jeszcze częściej – potrzebują drobnych napraw lub konsultacji lutniczych. Korzystając (...)
 • 24 kwietnia, 14:00 (2 dni) - Warszawa, Reduta Banku Polskiego
  Skin Contact 2018 – pierwsza edycja wielkiej degustacji Vini e Affini. Specjalnie na tę okazję do Warszawy zjedzie ponad 30 producentów, wśród nich takie sławy jak Domaine Ostertag, GD Vajra, La Castellada czy Quinta da Pellada! Zobaczyć ich wszystkich w jednym miejscu - to nie zdarza się często. W ciągu dwóch dni będziecie mogli spróbować kilkuset win i poznać ludzi, którzy stoją (...)
 • 24 kwietnia, 16:30 (2 dni) - Warszawa, Klubik Integracyjny
  Zapraszamy dzieci do przyjaznego, małego przedszkola na Saskiej Kępie. Mamy 15-osobową grupę różnowiekową, w której 5 miejsc jest przeznaczonych dla dzieci ze spektrum autyzmu. Od września 2018 r. będziemy mieć 3 wolne miejsca dla dzieci od 3 do 5 lat! Po popołudniu 24 kwietnia możecie poznać nasze przedszkole i kadrę. Planujemy dla dzieci i rodziców zajęcia ruchowe z elementami (...)
 • 25 kwietnia (4 dni) - Warszawa, Państwowe Muzeum Etnograficzne
  koncert, festiwal, rodzinne, warsztaty
  Małe Mazurki to cykliczne wydarzenia w ramach festiwalu Wszystkie Mazurki Świata, skierowane do dzieci, całych rodzin oraz osób pracujących z dziećmi. W tym roku zapraszamy na dwa spotkania w Muzeum Dla Dzieci, przy Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, oraz na całodniowe Targowisko Instrumentów, z mnóstwem propozycji ! Szczegółowy program i informacje o rezerwacji biletów (...)
 • 25 kwietnia, 9:00 (2 dni) - Ostrołęka, MZOS-TiIT w Ostrołęce
  XVI Mistrzostwa Miasta Ostrołęki Szkół Średnich w Piłce Nożnej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Janusza Kotowskiego
 • 25 kwietnia, 10:00 - Warszawa, Teatr Capitol - Scena Mniejsza
  Hugh Lofting Doktor Dolittle i jego zwierzęta Doktor Dolittle, główny bohater powieści, jest lekarzem. Pewnego dnia pojawia się w jego domu Karmiciel Kotów, który ze względu na ogromną miłość Doktora do zwierząt, namawia go, żeby zamiast ludzi, zaczął leczyć zwierzęta. Przysłuchująca się ich rozmowie papuga Polinezja postanawia nauczyć Doktora języka zwierząt. Doktor zachwycony (...)
 • 25 kwietnia, 10:00 (2 dni) - Warszawa, Służewski Dom Kultury
  Dziecięce ogrody muzyczne. Tym razem udajemy się w muzyczną podróż po Hiszpanii. Dla dzieci w wieku 6-10 lat. Sala widowiskowa/bilety 10 zł/ koncert dla grup zorganizowanych/
 • 25 kwietnia, 10:00 - Siedlce, Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach
  Czy można śmiecić w lesie? Jak segregować śmieci? Czy las może zamienić się w wielkie wysypisko? Gdzie znajduje się centrum wszechświata? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w najnowszej bajce Teatru ES „Duszek Śmieciuszek”. Premiera już 12 marca na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce. Zapraszamy! Zabawna opowieść o przygodach tytułowego Duszka wprowadzi najmłodszych w zagadnienia (...)
 • 25 kwietnia, 11:00 (różne terminy) - Warszawa, 3 Pokoje z Kuchnią
  Marzy Ci się trening w pełnej harmonii ducha i ciała? Chcesz uelastycznić i wzmocnić mięśnie? Zapraszamy na jogę sąsiedzką do 3 Pokoi z kuchnią. Joga pomaga zniwelować stres, relaksuje, poprawia nastrój, pomaga nawiązać lepszy kontakt z własnym ciałem i znacząco wpływa na styl życia i żywienia. Joga jest dla każdego! Przyjdź na praktykę, przekonaj się sam/a! Zaprasza: Karolina (...)
 • 25 kwietnia, 11:30 - Warszawa, DZiK
  Czy istnieje coś takiego, jak 100% naturalny anti-aging twarzy? Teraz już tak. W czasie zajęć Yogattractive poznasz auto-masaż wspomagający tworzenie się kolagenu w skórze i likwidujący opuchliznę poprzez drenaż tkanek. Ujędrnisz ponad 80 mięśni twarzy i szyi dzięki ćwiczeniom, by mięśnie tworzyły antygrawitacyjne rusztowanie dla skóry Dodatkowo nauczysz się auto-masażu liftingująco-refleksologicznego (...)
 • 25 kwietnia, 12:00 - Warszawa, Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego
  Szczegóły dostępne na stronie:http://www.fuw.edu.pl/wo/?id=203&sem=2018x1&event=341
 • 25 kwietnia, 13:00 - Warszawa, Shodan Rodzinne Centrum Sportu
  EDUKACJA DLA RODZICÓW
  warsztaty
  Warsztat dla Rodziców, którzy pragną dowiedzieć się od specjalisty jak zapewnić dziecku prawidłowy rozwój. Poruszone zostaną następujące zagadnienia: - jak nosić i sadzać dziecko, - które pozycje siedzenia są korzystne, a które zaburzają prawidłowe wzorce ruchu - jak i czy korzystać z krzesełek do karmienia, biegaczy, pchaczy i samochodzików - jak dobrać krzesełko do karmienia (...)
 • 25 kwietnia, 13:30 - Warszawa, Ogród Zoologiczny w Warszawie
  wycieczka
  Zapraszamy do zwiedzania z Biblioteką Willi Żabińskich usytuowanej w warszawskim ZOO – 25.04.2018 (środa). Spotykamy się o g. 13.30 przy wejściu głównym do ZOO, ul. Ratuszowa 1/3. Koszt wycieczki 10 zł/os, zapisy pod numerem 22 773 40 08. Mury Willi stały się świadkami odwagi, człowieczeństwa i próby walki z nieludzkim systemem. Wielu uciekinierów z getta znalazło tu schronienie (...)
 • 25 kwietnia, 17:00 - Warszawa, Teatr Polski w Warszawie
  Inspiracje - seminarium dla nauczycieli do spektaklu "Miny polskie" reż. M. Grabowski Zapraszamy na kolejną odsłonę programu Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana pod tytułem "Inspiracje". Program przeznaczony jest dla wszystkich nauczycieli gimnazjów i liceów zainteresowanych wykorzystaniem teatru do celów dydaktycznych i wychowawczych. Każde spotkanie składa się z trzech elementów (...)
 • 25 kwietnia, 17:00 (różne terminy) - Warszawa, 3 Pokoje z Kuchnią
  RĘKODZIEŁO
  W środy spotykamy się, by tradycyjnie przygotować razem np. biżuterię, ozdoby, koraliki. Wymieniamy się wiedzą i uczymy od siebie nawzajem. Grupa "koralikowa", to cotygodniowe spotkania entuzjastów biżuterii hand made. W przyjemnej, kameralnej atmosferze wspólnie tworzymy różne ozdoby (bransoletki, kolczylki i inne). Zapewniamy podstawowe materiały. Wstęp wolny:)
 • 25 kwietnia, 17:00 (różne terminy) - Warszawa, Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 22
  Zapraszamy na głośne czytanie bajek dla wszystkich chętnych dzieci w wieku 0-6 lat wraz z rodzicami i opiekunami. Bajki czytane są przez bibliotekarzy lub wolontariuszy, a po ich zakończeniu zapraszamy na słodki poczęstunek.
 • 25 kwietnia, 17:00 - Ostrów Mazowiecka, MDKulturalnie
  Czytanie jest modne – czytamy dla niepodległej - proza XX-lecia międzywojennego MDKulturalnie ul. Warchalskiego 3, godz. 17:00 Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna
 • 25 kwietnia, 17:00 - Warszawa, Centrum Promocji Kultury
  wykład
  25 kwietnia 2018 (ŚRODA) godz. 17.00 wstęp wolny W cyklu „Spotkania ze sztuką" wykład pt. „Dadaistyczna destrukcja sztuki". Dzieła dadaistów miały szokować, wyrwać ze stanu bierności wobec sztuki. Dadaizm przeciął więzy z przeszłością i zanegował wszystkie dotychczasowe cele sztuki. Porzucił naśladowanie, piękno, ekspresję czy wywoływanie przeżyć estetycznych. Pozostał tylko jeden (...)
 • 25 kwietnia, 17:30 (2 dni) - Warszawa, Mazowiecki Teatr Muzyczny
  Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury oraz Agencja Artystyczna Acoustic zapraszają na koncerty PIOSENKA TO FORMA MAGICZNA WG WOJCIECHA MŁYNARSKIEGO, które odbędą się 25 kwietnia, godz 17.30 oraz 26 kwietnia, godz. 19.00 w Sali Kocjana przy ulicy Kocjana 3. „Wojciech Młynarski nam Polski nie opisał, on ją nam napisał. Mówimy o niej jego słowami. Jego piosenki pomagały Polakom (...)
 • 25 kwietnia, 17:30 - Warszawa, Scena Kocjana
  Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury oraz Agencja Artystyczna Acoustic zapraszają na  koncerty PIOSENKA TO FORMA MAGICZNA WG WOJCIECHA MŁYNARSKIEGO, które odbędą się 25 kwietnia, godz. 17.30 oraz 26 kwietnia, godz. 19.00 w Sali Kocjana przy ulicy Kocjana 3. „Wojciech Młynarski nam Polski nie opisał, on ją nam napisał. Mówimy o niej jego słowami.  Jego piosenki pomagały Polakom (...)
 • 25 kwietnia, 18:00 - Warszawa, Studio ATM
  Legenda o Golemie, sztucznym człowieku, jest jedną najstarszych z tradycji żydowskiej. Od lat przenika różne kultury i nadaje nowe sensy. Jak wiele figura sztucznego człowieka mówi o nas samych? Jak silnym jest elementem zbiorowej wyobraźni?  Czy jest projektem marzeń o dorównaniu Bogu? Golem jest figurą, która jednocześnie zwiastuje katastrofę i nadchodzące po niej oczyszczenie (...)
 • 25 kwietnia, 18:00 - Warszawa, Teatr Dramartyczny. Scena Przodownik
  MISTRZ I MAŁGORZATA Koprodukcja Teatru Malabar Hotel i Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy Moskwa lat trzydziestych. Miasto, w którym dekretem zlikwidowano Boga, dostaje się we władanie czarnej magii. Historia miłości pisarza do Małgorzaty przeplata się z opowieścią o wizycie Szatana, który pojawia się pod postacią zagranicznego konsultanta w drogim garniturze. Towarzyszy mu wielki (...)
 • 25 kwietnia, 18:00 - Warszawa, Dom Kultury Kadr
  wstęp: wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie sala: Broadway Spotkanie globtroterów Towarzystwa Eksploracyjnego. Autor pokazu: Tomasz Tułak Udajemy się w podróż najsłynniejszą i najdłuższą koleją na świecie – Koleją Transsyberyjską przez mało znane i rozległe krainy północnej Azji. Zobaczymy najgłębsze słodkowodne jezioro świata – Bajkał. Popłyniemy w rejs po Bajkale (...)
 • 25 kwietnia, 18:00 - Warszawa, empik
  Chociaż rozkwit popularności komiksu przypada na wiek XX, genezą sięga średniowiecza. Powiązanie tekstu i malunku nie tylko wpisuje się w długą historię działalności człowieka na polu kultury, lecz także w trwający dziesiątki lat dyskurs o wyższości słowa nad obrazem lub obrazu nad słowem. Fakt, że istnieje ten dyskurs świadczy o nobilitacji komiksu do rangi sztuki, który jeszcze (...)
 • 25 kwietnia, 18:00 - Warszawa, BABY SPACE COACH
  ROŚLINY
  dla dzieci, warsztaty
  Dominika Naborowska z BABY SPACE COACH oraz Sebastian Kulis z Roślinne Porady zapraszają na wspólne warsztaty pt.: "Rośliny dla domu z dzieckiem"! ++++++++++ OPIS WARSZTATÓW ++++++++++ Dowiecie się: + Jakie rośliny są bezpieczne dla dzieci? + Jakie rośliny są łatwe w utrzymaniu? + Jakie rośliny oczyszczają powietrze? + Gdzie ustawić rośliny w domu, by dobrze rosły? + Od jakich (...)
 • 25 kwietnia, 18:00 (różne terminy) - Warszawa, Muzeum Łazienki Królewskie
  Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu „Czy mogła się uratować? Rzeczpospolita w XVIII wieku”. Podczas ośmiu wykładów wybitni naukowcy opowiedzą o wydarzeniach z historii Polski od epoki saskiej od rozbiorów, które zgłębili w czasie wieloletnich badań *** Polscy historycy, którzy poprowadzą wykłady w cyklu „Czy mogła się uratować?”, to badacze wieku XVIII. Podczas spotkań w Pałacu (...)
 • 25 kwietnia, 18:00 (różne terminy) - Warszawa, Fotoplastikon Warszawski
  TECHNIKA GUMY DWUCHROMIANOWEJ - królowa fotograficznych technik szlachetnych. Zaczniemy od druku negatywów z plików zdjęć przyniesionych przez uczestników zajęć. Potem nałożymy przygotowaną mieszaninę dwuchromianu potasu, gumy arabskiej i pigmentu barwnego. Będziemy suszyć, a następnie wywoływać w wodzie. Kolor obrazu zależy od dobranej barwy pigmentu w zmieszanej przez uczestników (...)
 • 25 kwietnia, 18:00 - Ożarów Mazowiecki, Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim
  spotkania autorskie
  Zapraszamy! Kolejna edycja "Książki z Autografem". Po książkach obyczajowych, kobiecych, po kryminałach przyszedł czas na krwistą sensację, która dzieje się na niebezpiecznym pograniczu USA i Meksyku. Dużo realizmu, wiedzy o świecie, egzotyki i wciągająca fabuła - oto z czym będziemy obcować przy spotkaniu z autorką "Sapere aude" - Małgorzatą Sambor-Cao.
 • 25 kwietnia, 18:00 - Warszawa, Dom Kultury "Kolorowa"
  „Gdy serce miłością zapłonie” – najpiękniejsze arie operowe i operetkowe w wykonaniu Klaudii Kulik - wokal. Akompaniament Olga Romaszko - Niewiadomska - fortepian.  
 • 25 kwietnia, 18:00 - Warszawa, Muzeum Azji i Pacyfiku
  Aby móc pełniej i przy mniejszym wysiłku skorzystać z dowolnej aktywności fizycznej w plenerze, warto poznać ćwiczenia zwiększające poziom energii wewnętrznej oraz ułatwiające jej prawidłowe krążenie w całym organizmie. Prowadzi Jan Gliński (Fundacja Dantian). Wstęp: 30 zł. Więcej informacji na: www.fundacjadantian.com
 • 25 kwietnia, 18:00 - Warszawa
  Salon przewodnicki: Spotkanie z córką Ireny Sendlerowej p. Janiną Zgrzembską Rok 2018 został ustanowiony przez Sejm rokiem Ireny Sendlerowej, która w czasie okupacji niemieckiej w okresie II wojny światowej, z narażeniem życia, ratowała dzieci żydowskie z getta warszawskiego. Pomagała ludności pochodzenia żydowskiego wcześniej, zanim powstało getto. Spotkanie będzie niepowtarzalną (...)
 • 25 kwietnia, 18:00 - Warszawa, Znajomi Znajomych
  warsztaty
  Zapraszamy na warsztaty kreatywnego pisania z Loesje. 25 kwietnia o 18:00 spotkamy się, by wspólnie trochę kreatywnie pomyśleć i popisać. Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na komfort Waszej wspólnej pracy dlatego czym prędzej kupujcie bilety tutaj: https://goingapp.pl/evt/1560251/warsztaty-kreatywnego-pisania-z-loesje Inwestycja w swoją kreatywność to 20 pln, a w ramach (...)
 • 25 kwietnia, 18:00 - Warszawa, barStudio
  spotkania autorskie
  Gozsdu Udvar, Naphegy, Szondi, Nagymező, Zugló. Te egzotycznie brzmiące nazwy to miejsca, które są scenerią najnowszej powieści Krzysztofa Vargi. Używa ich równie swobodnie, jak dat i faktów z burzliwej historii Węgier. A wszystko po to, by opowiedzieć o Andrásu i jego skomplikowanych relacjach z Ágnes, które komplikują się jeszcze bardziej, gdy poznaje Virág. "Sonnenberg" to (...)
 • 25 kwietnia, 18:00 - Wiązowna
  spotkania autorskie
  Zapraszamy na spotkanie z autorem fantastycznych książek dla dzieci Łukaszem Wierzbickim. Nasz gość tym razem zaprezentuje nam swoją najnowszą książkę - "Ocean to pikuś". Publikacja ta, to oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o niezwykłym Aleksandrze Dobie, pełnym optymizmu i pogody ducha marzycielu, który w 2010 roku jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem (...)