WOJEWÓDZTWO PODLASKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo podlaskie

Województwo podlaskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 • 23 lipca, 7:00 - Białystok, Zmokła Kura Studio Kulinarne
  My czujemy już wakacje jak w święta pomarańcze. A skoro o smakach i zapachach mowa, śpieszymy donieść, że SIÓDMA! Tak tak to już siódma edycja najpyszniejszych półkolonii się zbliża wielkimi krokami. I w związku z tym mamy kilka wiadomości: 1. Będzie się działo 2. Będziemy dużo gotować, wycieczkować i się ruszać (wiadomo:) 3. Jak zwykle nowe tematy, nowe warsztaty, nowe atrakcje (...)
 • 23 lipca, 10:00 - Suwałki, plac Marii Konopnickiej
  RĘKODZIEŁO
  Wyjątkowy kiermasz dla wszystkich miłośników rękodzieła ludowego i nie tylko. Swoje prace będą prezentować członkowie Klubu Twórcy Ludowego, działającego w Suwalskim Ośrodku Kultury, pod kierunkiem Heleny Kozłowskiej. Będzie można nie tylko obejrzeć, dotknąć i się zachwycić precyzyjnie wykonanymi koronkami i haftami, ale przede wszystkim kupić wyroby rękodzieła i sztuki ludowej (...)
 • 23 lipca, 16:00 - Czeremcha, Gminny Ośrodek Kultury Czeremcha
  warsztaty
  Prowadzenie Ludmiła Wostrikow (Ukraina) etnomuzykolog, wykładowca, pochodzi z ukraińskiego Polesia, ze wsi Rokitne, ze śpiewaczej rodziny Kowalczuków. Od lat dziecięcych śpiewała z mamą i babcią stare, autentyczne pieśni ludowe z Polesia. W 1997 r ukończyła katedrę etnomuzykologii w Państwowym Instytucie Kultury w Równem na Ukrainie. Po zakończeniu uniwersytetu uczestniczyła w wielu (...)
 • 26 lipca, 15:00 - Sejny
  warsztaty
  "Wyspy kultury" to tabor artystyczny - kultura w drodze. Dlaczego Wyspy? Wyobraźmy sobie, że w zwyczajnej miejscowości pojawia się wyjątkowa grupa artystów, rozstawia kolorowy namiot, do którego zaprasza mieszkańców na spotkanie ze sztuką. Wyspy kultury to impuls do integracji lokalnych społeczności w każdym wieku oraz przestrzeń przenikania się teatru, edukacji, cyrku, atmosfery (...)
 • 27 lipca, 12:00 (5 dni) - Augustów
  NIEKONWENCJONALNE
  CO MA PŁYWAĆ NIE UTONIE 2018 Rzeka Netta w Augustowie NIEDZIELA 29 lipca 2018 HARMONOGRAM XXIII Mistrzostw Polski w PNBC NIEDZIELA 15:00 START Pływadeł 19:00 Koncert PODULKA 21:00 Koncert MROZU
 • 27 lipca, 16:00 (3 dni) - Drohiczyn
  koncert
  Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Drohiczyn oraz wszystkich tych którzy chcą wspólnie z nami świętować uroczyste obchody Dni Drohiczyna! Startujemy już 27 lipca 2018 roku w Parku Miejskim w Drohiczynie! Na scenie m.in.: - zespoły z Białorusi i Ukrainy - Chór Seniora JESIEŃ - Zespół Tańców Polskich KRAJKA - Mateusz Borzym - Brajan Blaszkiewicz - Alex Smerechańska - (...)
 • 27 lipca, 18:00 - Suwałki, Suwalski Ośrodek Kultury
  pokaz
  Serdecznie zapraszamy na projekcję THE BEST OF O!PLA 2018 w ramach 2. edycji notofest - Festiwal Filmowy Suwałki. Najpierw dorośli widzowie zobaczą wszystkich laureatów Złotych, Srebrnych i Brązowych Tobołków Koziołka Matołka z Konkursu Głównego 6. Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA, zaś w niedzielę (29.07) zaprosimy dzieci wczesnoszkolne na premierowy pokaz programu (...)
 • 27 lipca, 18:00 - Bielsk Podlaski, Bielski Dom Kultury
  XI Miedzynarodowy Festiwal Sztuki, Muzyki i Folkloru zapraszamy
 • 27 lipca, 19:00 - Zabłudów
  koncert
  Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza na XI Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru - Podlaska Oktawa Kultur, który odbędzie się od 25 do 29 lipca 2018 w Białymstoku i okolicach. Zabłudów w tym roku gości u siebie: LĪKSME (Łotwa) Studencki Zespół Pieśni i Tańca Centrum Kultury w Daugapilis. Wykonuje tańce ludowe z różnych regionów Łotwy. Zespół powstał w 1969 (...)
 • 27 lipca, 20:00 - Augustów, Leśny Zakątek Kultury Zdrowa Zoska
  koncert
 • 27 lipca, 20:30 - Sejny
  koncert
  BIG CYC to legenda polskiego rocka. W 2018 roku muzycy obchodzą jubileusz XXX lat działalności artystycznej. To świetnie zgrana grupa wytrawnych prześmiewców, którzy nieprzerwanie od trzech dekad wysyłają w kosmos pozytywne przesłanie dobrej zabawy. Od początku swojego istnienia zespół występuje w oryginalnym składzie, co jest absolutnym fenomenem na polskiej scenie muzycznej. (...)
 • 28 lipca, 10:00 - Suwałki, Park Konstytucji 3 Maja
  Suwalski Jarmark Folkloru to regionalne wyroby, lokalne przysmaki, występy ludowych kapel, śpiewaków i gawędziarzy, koncerty gości z zagranicy. Doskonały pomysł na rodzinne spędzenie wakacyjnego weekendu i znakomita okazja, żeby poznać lub przypomnieć sobie rodzime tradycje. Jak co roku nie zabraknie ludowej sztuki, rękodzieła oraz przysmaków regionalnej kuchni. Będzie można przyjrzeć (...)
 • 28 lipca, 15:00 - Hajnówka, Amfiteatr
  koncert
  HAJNÓWKA - Rockowisko 2018 Amfiteatr Miejski, ul. Armii Krajowej 4 28.07 (sobota) - Start 15:00 WSTĘP WOLNY !!! Zagrają: - Afront - De Łindows - Materia - Cochise - Re1ikt (Białoruś) - FARBEN LEHRE (ok. 22:00) Fanpage FL: www.facebook.com/farbenlehreofficial wydarzenie: www.facebook.com/events/204614120135014 FARBEN LEHRE powstało we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu (...)
 • 28 lipca, 15:00 - Sejny
  konkurs
  "Szansa na Oskara 2018 - Suwalskie" to konkurs na najlepsze i najciekawsze wykonanie pieśni z repertuaru śpiewaczek ze Stanowiska, Wiżajn oraz Wysokiego. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!! To niepowtarzalna okazja, by zagłębić się w meandry suwalskiego śpiewu, by poznać 6 pieśni i zmierzyć się ze sceną i publicznością. Gwarantujemy miłą atmosferę, ciepło nastawionych słuchaczy (...)
 • 28 lipca, 17:00 - Tykocin
  III Bieg Stefana Czarnieckiego w Tykocinie odbędzie się w sobotę 28 lipca! Zapisy już niedługo - biegnij z nami! :) ****Dołącz do wydarzenia, żeby być na bieżąco.
 • 28 lipca, 17:00 - Gródek, Gródek, Bialystok, Poland
  Siabrouskaja Biasieda to jedna z ważniejszych imprez o zasięgu międzynarodowym, prezentująca dorobek kulturowy regionu i twórczość ludową z głównym naciskiem na kulturę mniejszości białoruskiej. Impreza będzie miała charakter koncertu połączonego ze wspólną zabawą, w której uczestniczą wykonawcy i publiczność. Siabrouskaja Biasieda to jedna z ważniejszych imprez o zasięgu międzynarodowym (...)
 • 28 lipca, 22:00 - Sejny
  koncert
  SzaZa - czyli duet Szamburski / Zakrocki - w kultowym już pokazie z muzyką na żywo - pierwszych, studenckich etiud Romana Polańskiego! Przez lata artyści odwiedzili z tym projektem cały niemal świat, grali w USA, Chinach, Japonii, Urugwaju, Izraelu, a nawet na Islandii. Ich niezwykła ścieżka dźwiękowa, kreowana w subtelnym i dynamicznym dialogu z filmami Polańskiego stała się początkiem (...)
 • 29 lipca - Waniewo
  festiwal
  Festiwal Muzyki Ludowej „Dawne Pieśni -Młode Głosy” ma na celu przede wszystkim rozbudzenie twórczych zainteresowań młodego pokolenia regionalną tradycją muzyczną Podlasia, Mazowsza i Suwalszczyzny. Towarzystwo Muzyczne „Słopiewnie”. Wójt Gminy Sokoły oraz Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej serdecznie zapraszają na: XII Festiwal (...)
 • 29 lipca, 11:00 - Łomża, Mdk Dśt
  Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych oraz nieformalna grupa miłośników gier planszowych ŁOMŻYŃSKA KOSTKA zapraszają na wakacyjne spotkanie z figurowymi grami bitewnymi, grami planszowymi, karcianymi i modelarstwem.
 • 29 lipca, 12:00 - Łapy
  RUSZAMY Z ZAPISAMI!!! Narwiański Triathlon Bagienny to wyjątkowa impreza - kilkudziesięciu śmiałków kilka kilometrów pokonuje rowerem, następnie kilka kilometrów płynie kajakiem, a na koniec trzeba, biegnąć, pokonać jeszcze kilkukilometrowy dystans. Zapraszamy 29 lipca na plażę w Uhowie. :)
 • 29 lipca, 12:00 - Suwałki, Suwalski Ośrodek Kultury
  dla dzieci, pokaz
  Serdecznie zapraszamy dzieci wczesnoszkolne na premierowy pokaz programu THE BEST OF O!PLA 2018_TERAZ MŁODZI UCZNIOWIE MAJĄ GŁOS! czyli laureatów i najciekawsze filmy z 6. Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA. Projekcja odbędzie się w ramach 2. edycji notofest - Festiwal Filmowy Suwałki. W PROGRAMIE: BAŚNIE & BAJKI POLSKIE: O PSACH I KOTACH (2017, 13’), Joanna Jasińska-Koronkiewicz (...)
 • 29 lipca, 17:00 - Sejny, Borderland - Pogranicze, Sejny
  festiwal
  Po bardzo udanym debiucie Borderland - Pogranicze, Sejny z Konkursem Teraz Dzieci Mają Głos na O!PLA 2018, przyszedł czas na sprawdzenie, czy i dorośli zainteresowani są współczesną polską animacją. THE BEST OF O!PLA #6 / Konkurs Główny / to unikalny program prezentujący laureatów 6. Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA (2018) wyróżnionych przez „największe Jury na (...)
 • 29 lipca, 17:00 - Wysokie Mazowieckie, Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem
  koncert
  Przed nami XI Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur”! W 2018 roku festiwal odbędzie się w dniach 25-29 lipca. Główna scena – jak co roku – stanie na białostockim Rynku Kościuszki W Wysokiem Mazowieckiem koncert odbędzie się 29 lipca o godzinie 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury. Wystąpią zespoły: ACTAVIS (Bułgaria), ŽIVINICE (Bośnia i Hercegowina)
 • 30 lipca, 18:00 - Augustów, DKF Kinochłon
  pokaz
  DKF Kinochłon i Łukasz Maciejewski mają zaszczyt zaprosić na spotkanie z gośćmi i projekcję dwóch wyjątkowych filmów. 30 lipca w Kino Iskra, na DKFowskich fotelach zasiądą: Joanna Kulig, odtwórczyni głównej roli w filmie Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna" oraz Maciej Bochniak reżyser filmu "Ethiopiques. Muzyka duszy". Spotkanie z gośćmi poprowadzi Łukasz Maciejewski. 18:00 - "Zimna (...)
 • 30 lipca, 20:00 - Suwałki, Suwalski Ośrodek Kultury
  koncert
  XIX Letnia Filharmonia AUKSO - Wigry 2018 otworzy koncert znakomitego kwartetu smyczkowego wywodzącego się z AUKSO. Zespół z powodzeniem znajduje wspólny mianownik dla muzyki klasycznej, etnicznej, rockowej i jazzu. Szczególną uwagą darzą muzykę polską, co słychać m.in. na nagranym z wybitnym pianistą Wojciechem Waleczkiem albumie „Perły muzyki polskiej”. Acoustic Quartet powstał (...)
 • 1 sierpnia, 16:30 - Bielsk Podlaski, Bielski Dom Kultury
  FOLKLÓRNY SUBOR "VATRA" - Słowacja GRUPO FOLKLORICO "DAS LAVRADERAS" - Portugalia TAIPEI FOLK ORCHESTRA - Taiwan FOLK DANCE GROUP "MAZOVIA" - Kanada FOLKLÓRNY SUBOR "MAGURAK" - Słowacja SANJH INTERNATIONAL FOLK ACADEMY - Indie FOLK GROUP "ZIEMELBLAZ" - Łotwa FOLK GROUP "NUNTASII BIHORULUI" - Rumunia FOLK GROUPS "SADADIANO" i "MARTVILI" - Gruzja
 • 4 sierpnia (2 dni) - Drohiczyn
  spływ
  500 kajaków to rekreacyjna impreza na jednej z ostatnich nieuregulowanych rzek w Polsce. Pierwszy spływ odbył się w 2013 roku w związku z obchodami 500 lecia województwa podlaskiego, uczestniczyło w nim 232 załogi kajakowe. Czy jesteśmy w stanie pobić ten rekord? Przekonamy się 4 sierpnia 2018 roku! Spływ kajakowy rzeką Bug to niesamowite przeżycia i przepiękne widoki. Spływ rozpocznie (...)
 • 4 sierpnia, 10:00 (2 dni) - Białystok, Outlet Białystok
  FOOD TRUCKI PONOWNIE W BIAŁYMSTOKU ‼️ 📢 Serdecznie zapraszamy na Zlot Foodtrucków pod Outlet Białystok! 🚐 Już niedługo pełna lista trucków! 📌 Weź udział w konkursie (info w przypiętym poście). Nie zabraknie pysznego jedzonka🤤 NA CO MASZ OCHOTĘ❓
 • 4 sierpnia, 12:00 - Kruszyniany, Tatarska Jurta
  festiwal
  Szczegółowe informacje Kolejna edycja tatarskiego święta odbędzie się jak co roku. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i poznania kultury polskich Tatarów oraz zasmakowania w naszej kuchni
 • 4 sierpnia, 15:30 - Krasnopol, Bieg Wśród Krasnych Pól
  Weź udział w jednym z najbardziej urokliwych biegów w Polsce, spróbuj regionalnych potraw, które jak zawsze znajdziesz na mecie i poczuj tą niezwykłą atmosferę, a przy okazji odwiedź piękną Suwalszczyzne 😏 IV Bieg Wśród Krasnych Pól już 04 VIII 2018. Zapisy pod adresem: http://wsrodkrasnychpol.pl/zapisy/ Zapraszamy! 😁
 • 4 sierpnia, 16:00 - Michałowo, Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie
  Białoruskie Spotkania Folkowe - już 4 sierpnia w Amfiteatrze Miejskim w Michałowie! Zaglądaj tu często! Szczegóły wkrótce!
 • 5 sierpnia - Narewka
 • 5 sierpnia, 9:00 - Piątnica, Fort III Piatnica
  wrak race
  Wyścig Wraków 3 Runda 2018 Polskiej Ligi Wraków - Piątnica Termin : 5.08.2018 Odbędzie się na specjalnie przygotowanym torze na Fortach w Piątnicy Organizator: Polska Liga Wraków Współorganizacja: motociekawy.pl vesper.org.pl Wyścig Wraków! W krótkich słowach są to wyścigi - samochodów, które: - już zostały zezłomowane ale są na chodzie - aut, których już nie szkoda - aut starych (...)
 • 5 sierpnia, 18:00 - Tykocin, Muzeum w Tykocinie
  Nie tak miało wyglądać to spotkanie 5 sierpnia 2018 r., godz. 18.00, Muzeum w Tykocinie (Dom Talmudyczny) Spotkanie historyczno-artystyczne z cyklu „Salon Bujnowskiego” poświęcone będzie Zygmuntowi Kościelskiemu, zmarłemu kilka miesięcy temu dziennikarzowi i pisarzowi, wiernemu Tykocinowi, jego historii i tradycji. Wspominać zmarłego będą jego przyjaciele. Fragmenty książki Zygmunta (...)
 • 9 sierpnia, 16:00 - Białystok, Kino Garden
  pokaz
  ZUBROFFKA LENGYEL NEMZETKÖZI FILMHÉTVÉGE AUGUSZTUS 9-11 Nomád Bár Második alkalommal érkezik hozzánk a ZubrOFFka International Short Film Festival lelkes csapata, egyenesen a lengyelországi Byalistok városából, és kápráztat, majd el a tavalyi fesztiválon versenyző jobbnál jobb lengyel és nemzetközi filmekkel, de lesz még: Bohemian Betyars, Dzsinnkaladzsi, Demonios Latinos visual (...)
 • 10 sierpnia, 18:00 - Suwałki, Suwalski Ośrodek Kultury
  koncert
  Wokalistka pochodząca ze Śląska porównywana z Kate Moss, finalistka muzycznego show „Must be the music – tylko muzyka” i reprezentantka Polski w 62. konkursie Piosenki Eurowizji, wystąpi z koncertem podczas tegorocznej Gali Włóczni Jaćwingów. Artystka ma na koncie współpracę takimi artystami, jak Kelly Osbourne, Mya, Carmen Electra, Eva Longoria, czy bliska suwalczanom Orkiestra (...)