WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo świętokrzyskie

Województwo świętokrzyskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 • 24 kwietnia, 9:00 (2 dni) - Starachowice, Spółdzielczy Dom Kultury
 • 25 kwietnia, 11:30 - Włoszczowa, "OSiR" Włoszczowa
  PŁYWANIE
  Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie serdecznie zaprasza dzieci i młodzież wraz z opiekunami na uroczyste zakończenie V Edycji Ligi Pływackiej Sezonu 2017/2018, które odbędzie się 25 kwietnia (środa) o godzinie 11:30 na Pływalni Nemo we Włoszczowie, przy ulicy Wiśniowej 43.
 • 25 kwietnia, 18:00 - Kielce, Rynek Kielce
  Comiesięczna demonstracja rowerzystów i rowerzystek, którzy domagają się porządnej infrastruktury rowerowej w Kielcach. Odbywa się w każdą ostatnią środę miesiąca. Oficjalny profil: Kielecka Masa Krytyczna Grupa organizacyjna: Kielecka Masa Krytyczna Strona: http://kieleckamasa.pl Regulamin: https://www.facebook.com/notes/kielecka-masa-krytyczna/regulamin-kieleckiej-masy-krytycznej/1687432731506832
 • 26 kwietnia, 17:00 - Kielce, Muzeum Wsi Kieleckiej
  wernisaż
  Malarstwo braci Marka i Zbigniewa Hołdów Zapraszamy na wernisaż 26 kwietnia (czwartek) godz. 17.00 do Dworku Laszczyków w Kielcach. Wezmą w nim udział obaj artyści. Będzie to ich pierwsza wspólna wystawa. Potrwa do 3 czerwca 2018 r. Marek i Zbigniew Hołdowie urodzili się i wychowali w Miechowie. Od najmłodszych lat wykazywali niepospolity talent plastyczny, ale ich drogi artystyczne (...)
 • 26 kwietnia, 17:00 - Starachowice, Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach
  wykład
  Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze. Oddział Międzyszkolny w Starachowicach i Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zapraszają na prelekcję połączoną z pokazem multimedialnym pt. "Starachowicka Kolej Wąskotorowa - REAKTYWACJA. 15 lat temu uratowano kolejkę", 26 kwietnia 2018 roku o godz. 17.00, do Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5. Tekst i pokaz multimedialny (...)
 • 26 kwietnia, 17:00 - Kielce, Centrum Edukacyjne IPN Przystanek Historia
  pokaz
  Kolejna projekcja w stałym cyklu „Seans historyczny”, w którym prezentujemy filmy fabularne, dokumentalne oraz reportaże opatrzone komentarzem historyka.Tym razem wiodącym tematem filmu jest położone na warszawskich Powązkach miejsce upamiętnienia zbrodni katyńskiej, gdzie już w latach 70. organizowano uroczystości poświęcone ofiarom. „Z filmoteki bezpieki. Dolinka Katyńska” przedstawia (...)
 • 26 kwietnia, 19:30 - Włoszczowa, Kino "Muza" we Włoszczowie
  transmisja
  Nominowany do Oscara Benedict Cumberbatch (serial BBC „Sherlock”, „Gra tajemnic”, „Frankenstein” transmitowany do kin w cyklu NT Live) wciela się w tytułową rolę w wielkiej tragedii Szekspira. Wyreżyserowany przez Lyndsey Turner i wyprodukowany przez Friedman Productions Sonia spektakl był transmitowany z Barbican Theatre do kin w całej Europie i poza nią 15 października 2015 roku (...)
 • 27 kwietnia, 11:00 - Skarżysko-Kamienna, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej
  konkurs recytatorski
  Zapraszamy najmłodszych „miłośników słowa” i ich opiekunów do udziału w XXVIII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, którego finał odbędzie się w dniach 25 - 27 maja 2017 r. w Starachowickim Centrum Kultury. Jednocześnie informujemy, że eliminacje rejonowe dla powiatu skarżyskiego odbędą się 27 kwietnia 2018 r. w Miejskim Centrum Kultury w (...)
 • 27 kwietnia, 16:00 - Kielce, Muzeum Laurensa Hammonda w Kielcach
  wernisaż
  Szanowni Państwo, w ramach Organ Jazz Festival zapraszamy na wystawę Pana Pietro Turco Od 27/4 do 30/5 Autora będziemy gościć w naszym muzeum w trzech pierwszych dniach wystawy.. 27-28-29 kwietnia w godzinach 16-18. Będzie można nabyć pamiątkowe "Cartelle d'autore" w limitowanej serii. Pietro Turco urodzony w Salerno (1953), tradycyjna malarska przeszłość, Pietro Turco w 1977 (...)
 • 27 kwietnia, 17:00 - Końskie, Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich
  Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza na KONCERT STUDIO PIOSENKI MGDK (szkoła podstawowa) wystąpią: Daria Basiak Martyna Bąk Basia Garlińska Zofia Kusztal Alicja Michalczyk Ania Zielińska Jagoda Brzózka Ola Bukowiecka Apolonia Cacek Nina Filiks Amelia Grochala Pola Grzegorczyk Julia Jabłońska Taja Kazimierska Jadzia Kołodziej Staś Kołodziejczyk Igor (...)
 • 27 kwietnia, 18:00 - Końskie, Aula Szkoły Podstawowej nr 1
  Zapraszamy Państwa na spektakl kabaretowy "OLD SPICE GIRLS", czyli Babski Kabaret. To kabaret z kobietami, dla kobiet i o kobietach, ale zapewne panowie również nie będą się nudzić. W rolach głównych występują: Lidia Stanisławska, Emilia Krakowska oraz Barbara Wrzesińska. Program kabaretowy pełen jest zabawnych monologów, dowcipów, piosenek i improwizacji, obfituje w świetne (...)
 • 27 kwietnia, 19:00 - Przybysławice, Dwór na Wichrowym Wzgórzu
  Bilety w sektorze "A" - miejsca siedzące, w cenie 100.00 zł.(ilość biletów bardzo ograniczona 150 szt), sektor "B" - 80.00 zł. Sprzedaż biletów: 604 287 125 lub jaroslawpaczkowski@gmail.com http://kult.art.pl/events/event/kult-akustik-2018-przybyslawice/
 • 27 kwietnia, 19:00 - Przybysławice, Dwór na Wichrowym Wzgórzu
  koncert
  Już po raz drugi bardzo KULT - turalnie otwieramy, kolejny sezon w naszej "Letniej Karczmie Wichrowego Wzgórza". 27 IV zapraszamy tym razem na akustyczny koncert zespołu KULT. Startujemy o godzinie 19.00, bilety w sektorze "A" - miejsca siedzące, w cenie 100.00 zł.(ilość biletów bardzo ograniczona 150 szt), sektor "B" - 80.00 zł. Tradycyjnie sprzedaż biletów 604 287 125 lub jaroslawpaczkowski@gmail.com
 • 27 kwietnia, 20:00 - Kielce, Klub Studencki Wspak
  koncert
  27 kwietnia Żabson i Revolume zapraszają do klubu Wspak, na premierowy koncert w ramach #ToZiomalTour. “To ziomal” to tytuł pierwszego, długo oczekiwanego debiutanckiego LP młodego rapera, który od samego początku swojej scenicznej działalności budzi nie tylko olbrzymie zainteresowanie, ale także wiele kontrowersji. Jego unikatowy styl, viralowe klipy i nowoczesny rap nie pozostawiają (...)
 • 27 kwietnia, 20:00 - Skarżysko-Kamienna, Klub Semafor
  koncert
  Jeśli pragniesz szczerych emocji i prawdziwej nirwany, to musisz przyjść na ten koncert! M. Others grają tylko utwory legendarnej formacji Nirvana! I to jak grają! Poziom emocji, jakie wzbudzają M. Others i koncertowa energia są identyczne, jak na koncertach Nirvany! Frontman zespołu jest podobny do Kurta nie tylko wizualnie, ale także mentalnie. Obserwując i słuchając go, czujesz (...)
 • 27 kwietnia, 20:00 - Kielce, bohomass lab
  Premiera płyty "RAPERSAMPLER" już 16 marca. Chwilę po premierze razem z zespołem ruszamy w trasę po Polsce, podczas której odwiedzimy m.in. Kielce. Szczegóły poniżej, bilety już w sprzedaży! 🚩 @bohomass lab 📅 27.04.2018 🕘 START 20.00 💰 BILET NORMALNY - 40PLN 💰 BILETSAMPLER - 70PLN (PAKIET BILET + PŁYTA "RAPERSAMPLER" + Autograf) 🎟 BILETY ONLINE ➡ http://bit.ly/Bilety_Kielce 🎟 (...)
 • 27 kwietnia, 20:00 - Solec-Zdrój, Mineral Hotel Malinowy Raj w Solcu-Zdroju
  koncert
  Pieniążek & Zapart to duet wokalno-gitarowy wykonujący własne, akustyczne aranżacje światowych standardów szeroko pojętej muzyki rozrywkowej. Oryginalne interpretacje znanych utworów doprawionych szczyptą jazzowych nut tworzą niepowtarzalny nastrój i zaciekawią każdego słuchacza.
 • 28 kwietnia, 9:30 - Pińczów, Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury
  Do 16 kwietnia trwają zapisy do VI Otwartego Turnieju Tańca w Pińczowie. Tegoroczne zmagania młodych tancerzy odbędą się 28 kwietnia a patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów. Turniej rozgrywany będzie w czterech kategoriach wiekowych, z podziałem na style tańca (hip-hop, show dance, disco, inne formy) oraz w kategoriach: soliści, zespoły. Ostateczny termin (...)
 • 28 kwietnia, 10:00 (2 dni) - Kielce, Muzeum Wsi Kieleckiej
  III Świętokrzyski Festiwal Smaków. Pyszne regionalne jedzenie, najlepsze kapele i zespoły śpiewacze. Konkurs kulinarny ":20 potraw na 20 -lecie Województwa Świętokrzyskiego". Pokazy mistrzów kuchni z udziałem Roberta Sowy. Loteria "Prymatu", wypiek i degustacja podpłomyków w zagrodzie z Kaliny Małej, dawne gry i zabawy. Zapraszamy na dwa dni niezapomnianej, regionalnej uczty.
 • 28 kwietnia, 12:00 - Jędrzejów
  10 km
  V Bieg Lisów- jędrzejowski bieg uliczny im. Kazimierza Mazurkiewicza Dystans - 10 km Kategorie wiekowe : K/M 16,20,30,40,50,60+ Kategoria Powiat Jędrzejowski : K/M Zgłoszenia elektroniczne do dnia 20.04.2018 www.bieglisow.avatec.pl i w Biurze Zawodów Biuro Zawodów - Zespół Szkół ul. Przypkowskiego 43 Elektroniczny pomiar czasu Losowanie nagród dla uczestników
 • 28 kwietnia, 14:00 (5 dni) - Chrusty
  MAJÓWKA 2018 w GÓRACH ŚWIĘTOKRZYSKICH W cenie pakietu: noclegi w komfortowych pokojach (TV, Wi-Fi, łazienka, ręczniki) śniadania* w formie bufetu w godzinach 7.30 – 10.00 obiadokolacje* w formie bufetu w godzinach 17.00 – 19.30 dostępny bufet słodki ognisko z pieczeniem kiełbasek  (1.05) nielimitowany relaks w strefie basenowej: basen, jacuzi, sauna infrared zwiedzanie (...)
 • 28 kwietnia, 15:00 (6 dni) - Cisów, Leśny Dworek
  W 2018 roku majowe święta tak się układają, że wystarczy wziąć dwa dni urlopu, aby mieć osiem wolnego. Korzystając z tej okazji, zapraszamy wszystkich fanów samochodów terenowych 4×4 i offroadu, na Majówkę Offroad w Góry Świętokrzyskie. Będzie to impreza rodzinna, adresowana raczej do miłośników lżejszej, turystycznej odmiany offroadu, ceniących sobie komfortowe warunki pobytu (...)
 • 28 kwietnia, 18:00 - Skarżysko-Kamienna, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej
  koncert
  Serdecznie zapraszamy na koncert Filharmonii Świętokrzyskiej „Piosenki Agnieszki Osieckiej” w ramach obchodów Jubileuszu 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego. Koncert odbędzie się 28 kwietnia 2018 r. o godz. 18:00 w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Wykonawcami będą: Izabela Połońska z zespołem Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej (...)
 • 28 kwietnia, 18:00 - Kielce, Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego
  28 kwietnia w Wojewódzkim Domu Kultury zagości country! O godz. 18.00 w Sali Widowiskowej rozpocznie się bowiem Country Meeting 2018 "O Złoty Kolt" Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Wystąpią: jeden z najlepszych słowackich zespołów country – zespół NEZNÁMI (http://www.neznami.sk/sk/), zespół Droga Na Ostrołękę (https://www.facebook.com/naostroleke/) – od 3 lat zespół country (...)
 • 28 kwietnia, 19:00 - Kielce, Kieleckie Centrum Kultury
  bilety 60 - 90 zł http://kazik.pl/events/event/kielce-2/
 • 28 kwietnia, 20:00 - Solec-Zdrój, Mineral Hotel Malinowy Raj w Solcu-Zdroju
  K2 Acoustic to Kuba Szturm oraz Krzysztof Chruściel, współpracujący od 2015 roku duet, zorientowany na wykonywanie światowych i polskich coverów w akustycznych aranżacjach. Charyzmatyczny głos wokalisty połączony z charakterystycznym akompaniamentem gitary akustycznej i klasycznej oraz dźwiękami harmonijki ustnej nadają utworom nowego brzmienia. Wstęp darmowy. Zapraszamy serdecznie!
 • 29 kwietnia, 18:00 - Starachowice, Starachowickie Centrum Kultury
  29 kwietnia o godzinie 18.00 w sali widowiskowo - kinowej SCK będzie można obejrzeć sztukę „MĄŻ ZMARŁ, ALE JUŻ MU LEPIEJ” na podstawie scenariusza IZABELI DEGÓRSKIEJ. Jest to ciąg absurdalnych wydarzeń, które śmieszą i zaskakują. Jednak mimo komediowej formy spektaklu, zawiera on mnóstwo prawdy o tym jacy jesteśmy naprawdę i jaki jest świat, w którym żyjemy. Niezwykle śmieszna (...)
 • 30 kwietnia, 20:00 (2 dni) - Gołoszyce
  maraton pieszy
  https://www.facebook.com/twardzielswietokrzyski/ Niebawem więcej informacji
 • 1 maja, 10:00 - Strawczyn, Samorządowe Centrum Kultury i Sportu
  rodzinne, rajd
  Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie zaprasza na majowy spacer z przewodnikiem na trasie Kuźniaki – Oblęgorek. Trasa spaceru liczy ok. 12 km, a udział w nim jest bezpłatny. Start we wtorek 1 maja 2018 r., o godz. 10:30 spod ruin wielkiego pieca w Kuźniakach. O 10:00 z parkingu Centrum Sportowo-Rekreacyjnego OLIMPIC w Strawczynku wyruszy bezpłatny autokar, który (...)
 • 1 maja, 21:30 - Sandomierz, Sala widowiskowa KDK Sandomierz
  Koncert Piotra Machalicy na otwarciu 15. Festiwalu Filmów – Spotkań NieZwykłych Recital "Mój ulubiony Młynarski" to hołd składany Mistrzowi przez Piotra Machalicę, który Jego piosenki śpiewa od zawsze. Tym razem jednak powstał koncert Machalicy przeplatany opowieścią i poezją, który składa się wyłącznie z utworów, które wyszły spod pióra Mistrza. Są to piosenki zarówno autorskie (...)
 • 2 maja, 20:30 (różne terminy) - Chęciny, Zamek Królewski w Chęcinach
  Wszystkich spragnionych wrażeń zapraszamy na niezapomnianą przygodę pod osłoną nocy w otoczeniu murów zabytkowej warowni! Nie zabraknie emocji! Głośne strzały z historycznej broni, magiczna iluminacja świetlna oraz nuta średniowiecznego klimatu stworzą wyjątkową i niezapomnianą atmosferę! Gwarantujemy moc atrakcji! Przewodnik zapozna wszystkich zwiedzających z historią oraz (...)
 • 2 maja, 20:30 - Chęciny, Zamek Królewski w Chęcinach
  REKONSTRUKCJE HISTORYCZNE
  Wszystkich spragnionych wrażeń zapraszamy na niezapomnianą przygodę pod osłoną nocy w otoczeniu murów zabytkowej warowni! Nie zabraknie emocji! Głośne strzały z historycznej broni, magiczna iluminacja świetlna oraz nuta średniowiecznego klimatu stworzą wyjątkową i niezapomnianą atmosferę! Gwarantujemy moc atrakcji! Przewodnik zapozna wszystkich zwiedzających z historią oraz tajemnicami (...)
 • 3 maja, 14:00 - Skarżysko-Kamienna, MCSiR Skarżysko-Kamienna
  REGULAMIN II Biegu Konstytucji w Skarżysku-Kamiennej Pod Patronatem Prezydenta Miasta Konrada Kröniga 1. ORGANIZATOR: - Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej Przy współudziale: - Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej - Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej - Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kam. - Komendy Powiatowej Policji (...)
 • 5 maja, 4:15 (2 dni) - Kielce, PTTK Kielce Oddział Świętokrzyski
  Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach zaprasza na dwudniowy wyjazd w góry z cyklu „Spacerem po górach” w Beskid Żywiecki 5-6 maj 2018r. Kiedy ostatnio była(e)ś w górach? Już nie pamiętasz? Czy bardzo chciał(a)byś znów podreptać po górskim szlaku? (...)
 • 5 maja, 10:00 - Piekoszów, Biblioteka Centrum Kultury w Piekoszowie
  rajd
  W sobotę 5 maja zapraszamy na II Bieg z Flagą w ręku oraz Rodzinny Rajd Rowerowy. Trasa zamieszczona zostanie w najbliższym czasie na naszej stronie internetowej www.bckpiekoszow.pl.
 • 5 maja, 14:00 - Staszów, Staszowski Ośrodek Kultury
  Przesłuchania: godz. 14:00 – 19:00 Koncert finałowy laureata festiwalu: godz. 20:00 Celem festiwalu jest promocja i konfrontacja młodzieżowych zespołów muzycznych. Ma on charakter konkursowy, po przesłuchaniach zostaną wyłonieni laureaci, którzy otrzymają nagrody – talony na zakup sprzętu muzycznego o wartości: I miejsce tj. Grand Prix Burmistrza Miasta i Gminy Staszów – 2000 (...)