WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo świętokrzyskie

Województwo świętokrzyskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 21 listopada, 9:00 (4 dni) - Kielce
  festiwal
  Od początku swego istnienia NURT kładł nacisk na prezentację form dokumentalnych. To znaczy filmów które przekraczając ustalone reguły gatunku przede wszystkim docierały do prawdy o człowieku-politycznej, filozoficznej, estetycznej. Elastyczność festiwalowej formuły pozwalała nam na penetrację obszarów często zamkniętych dla innych festiwalów kina dokumentalnego, nie honorując takich (...)
 • 22 listopada, 12:00 - Skarżysko-Kamienna, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej
  Zarząd Skarżyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku informuje, że w ramach REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO w zakresie Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Skarżyska – Kamiennej dnia 22 listopada 2017 r. od godz. 12:00 odbędzie się „III OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCA UTW” Ideą naszej imprezy jest taneczna integracja studentów – seniorów. Nasz (...)
 • 22 listopada, 18:00 - Starachowice, Starachowickie Centrum Kultury
  "KŁAMSTWO" - komedia małżeńska w Starachowickim Centrum Kultury - 22 listopada 2017 roku godzina 18.00 Bilety już w sprzedaży w Kasie Kina lub na https://ekobilet.pl/starachowickie-centrum-kultury/kamstwo-21523/225340-bilety-na-spektakl Cena: 75zł, 65zł, 45zł Obsada: Wojciech Malajkat, Piotr Szwedes, Joanna Liszowska, Magdalena Różczka/M. Suszyńska. Kłamstwo" to niesamowite i (...)
 • 23 listopada, 9:00 - Końskie, Akademia Przedszkolaka Końskie
  dla dzieci
 • 23 listopada, 12:00 - Włoszczowa, Kino "Muza" we Włoszczowie
  pokaz
  RUSZA DRUGA EDYCJA PROJEKTU „KINOMATURA” 23.11.2017 r. z inicjatywy uczniów Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we włoszczowskim Kinie „Muza” rusza druga edycja projektu „KINOMATURA”. Poprzednia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem młodzieży Staszica, stanowiąc alternatywną wersję powtórzenia i usystematyzowania wiedzy o lekturach obowiązkowych na egzaminie maturalnym z języka (...)
 • 23 listopada, 16:00 - Kielce
  Zapraszamy na kolejną edycję Cashflow Club! Organizatorem spotkań jest zespół ABC Rynków przy wsparciu Fundacji Invictus oraz ACK Politechniki Świętokrzyskiej i to właśnie na jej terenie będziemy się spotykać. Jeśli więc jesteś miłośnikiem finansów i nie jest Ci obojętna własna przyszłość finansowa, koniecznie zapisz się na nasze spotkanie. Rejestracja możliwa jest poprzez wypełnienie (...)
 • 23 listopada, 17:00 - Starachowice, Spółdzielczy Dom Kultury
  Serdecznie zapraszamy na monodram Krystyny Podleskiej ( znanej jako dziewczyna głównego bohatera filmu "Miś" S. Barei ) "Mój boski rozwód" . To utkana z zaskakujących sytuacji, śmiesznych tekstów i wzruszających momentów historia Angeli, sympatycznej kobiety w średnim wieku, która nagle po latach spokojnego, ułożonego życia musi zmierzyć się z całkowicie nową dla (...)
 • 23 listopada, 17:00 - Końskie, Pracownia Artystyczno - Ludowa
  dla dzieci
  Ziarnuszka - opiekunka domu wypełniona ziarnem. Tradycyjna lalka słowiańska, która ma zaradzić w każdej sytuacji i jest nieugięta w ochronie swego domostwa. Zapraszamy tym razem także dorosłych :) Wstęp 15 zł Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacja tylko telefoniczna. 721 711 125
 • 23 listopada, 17:00 - Starachowice, Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach
  wykład
  Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zaprasza na drugie spotkanie z cyklu "Historyczne Czwartki w Bibliotece", ktore odbędzie się 23 listopada o godz. 17.00 w Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5. Tematem wykładu dr Krzysztofa Gębury będzie "Dorzecze rzeki Kamiennej - średniowiecze". Wstęp wolny.
 • 23 listopada, 17:00 - Skarżysko-Kamienna, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej
  Zapraszamy wszystkich sympatyków spotkań z poezją Grupy Literackiej WIKLINA na kolejną 12. Kawiarnię Literacką. Tytuł obecnej Kawiarni to ZADUSZKI POETYCKIE. Tym razem zanurzymy się w pełnej refleksji i zadumy poezji o życiu i przemijaniu. Gorąco zapraszamy do nas 23 listopada 2017 r. o godz. 17:00. Wstęp wolny. Tradycyjnie ogłaszamy Konkurs Jednego Wiersza związany z tematem (...)
 • 23 listopada, 17:00 - Staszów, Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych "Talent"
  pokaz, wernisaż
  W programie: - podsumowanie projektu “Wszędzie razem. Integracja pokoleń poprzez warsztaty rękodzielnicze” „Dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” - występ Klubu Piosenki “Rytm” Staszowskiego Ośrodka Kultury - pokaz mody jesienno – zimowej – kolekcja przygotowana (...)
 • 23 listopada, 17:30 - Kielce
  Pokaz filmów nagrodzonych na 23 edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima w Krakowie. Sala Konferencyjna przy ul. Św. Leonarda 9 ( w bramie ) w Kielcach 23.11.2017 godz. 17.30 Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej, wraz z DKF „Widok” ma przyjemność, z okazji 24 edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima w Krakowie(21-26.11.2017) zaprosić na (...)
 • 23 listopada, 18:00 - Sandomierz, Lapidarium pod Ratuszem
  Gorąco zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Sandomierskie Spotkania z Kulturą”. Temat: RUMUNIA Termin: 23.11.2017, godz. 18.00 Miejsce: Lapidarium pod Ratuszem, Sandomierz Wstęp wolny! Bohaterowie spotkania: Urszula i Artur Jedynak, czynni zawodowo archeolodzy związani z regionem świętokrzyskim. Podróżują rodzinnie z dziećmi, głownie po krajach Europy środkowo- i południowowschodniej (...)
 • 23 listopada, 20:00 - Kielce, Czerwony Fortepian :: Kielce
  koncert
  Naprzeciwko. Portrety" to nowy, akustyczny program zespołu "Donietamtąd". Brzmienie gitary, intymna atmosfera i piękne piosenki w klimatycznych aranżacjach. Wspomnienia o artystach, którzy odeszli. Podróż po najpiękniejszych zakątkach polskiej muzyki rozrywkowej, dziś już często zapomnianych. Od Łucji Prus po Mirę Kubasińską. Od Bogusława Meca po Wojciecha Młynarskiego. Wszystko (...)
 • 24 listopada, 10:00 (3 dni) - Kielce, Targi Kielce
  12. 13. 14. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych CACIB Kielce 2017 12. 13. 14. International Dog Show CACIB in Kielce 24-25-26 Listopada/November 2017
 • 24 listopada, 10:00 - Starachowice, Spółdzielczy Dom Kultury
  festiwal
  ZAPROSZENIE do udziału w XXI FESTIWALU PIOSENKI LUBIANEJ, SŁUCHANEJ, ŚPIEWANEJ - ALE POLSKIEJ ORGANIZATOR - SPÓŁDZIELCZY DOM KULTURY SSM ul. Wojska Polskiego 9 TERMIN - 24.11. 2017r. SDK/SSM ul. Wojska Polskiego 9 ,godz. 10.00 CEL IMPREZY - Prezentacja dorobku artystycznego solistów i zespołów muzyczno-wokalnych. Popularyzacja polskiej piosenki. Popularyzacja śpiewania (...)
 • 24 listopada, 17:00 - Starachowice, Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach
  spotkania autorskie
  Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zaprasza na spotkanie autorskie z Jarosławem Czechowiczem, które odbędzie się 24 listopada o godzinie 17.00 w Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5. Wstęp wolny. Jarosław Czechowicz – ur. 1978, absolwent filologii polskiej UJ oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej UJ; niezależny recenzent; juror konkursu (...)
 • 24 listopada, 17:30 - Kielce, Wzgórze Zamkowe Kielce Castle Hill
  ARCHITEKTURA
  dyskusja
  Zapraszamy mieszkańców Kielc, architektów, miłosników kolei i transportu publicznego na debatę publiczną dotyczącą planowanej modernizacji dworca kolejowego w Kielcach oraz jego otoczenia. Organizatorami debaty są Stowarzyszenie Homo Politicus, Zarząd SARP Kielce, Kieleckie Inwestycje, Kielecka Platforma Komunikacyjna we wspólpracy z Fundacja "PEStka" Debata jest objęta honorowym (...)
 • 24 listopada, 18:00 - Kielce, Hala Legionów
  mecz
  W najbliższy piątek w Hala Legionów podejmujemy drużynę z Bielska-Białej. To dla nas ogromnie ważny mecz, za przysłowiowe „sześć punktów”. Rywal jest w naszym zasięgu i głęboko wierzymy, że podopieczni Wojciecha Serafina wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności. Nie możecie tego przegapić! Będzie się działo 🔥 🔥 🔥 Dafi Społem Kielce 🆚 BBTS Bielsko-Biała 📆 24 listopada (...)
 • 24 listopada, 18:00 - Ostrowiec Świętokrzyski, BWA Ostrowiec
  RZEMIOSŁO ARTYSTYCZNE
  wernisaż
  LUCYNA GOZDEK uprawia twórczość z zakresu malarstwa olejnego, akrylowego oraz instalacji szklanych. Od wielu lat zajmuje się projektowaniem oraz produkcją we własnej firmie GMC w Staszowie oryginalnych, szklanych ozdób świątecznych oraz dekoracji całorocznych. Co roku swoje liczne projekty wystawia na międzynarodowych targach Christmasworld we Frankfurcie nad Menem, zdobywając (...)
 • 24 listopada, 18:15 - Kielce
  warsztaty
  W programie spotkania krótkie wyjaśnienie tematu medytacji jak również nauka i praktyka łatwych, najbardziej polecanych technik medytacji z mantrą:- medytacja z oddechem i mantrą Gauranga Nitai Gaur- medytacja w grupie z wykorzystaniem instrumentów i śpiewu Wstęp wolny
 • 24 listopada, 19:00 - Skarżysko-Kamienna, Klub Semafor
  koncert
  Valkenrag Pochodząca z Tomaszowa Mazowieckiego horda grająca melodyjny death metal z elementami black metalu i folku utrzymanego w tematyce wikingów i Słowian. FB: https://www.facebook.com/ValkenragBand/ YT: https://www.youtube.com/user/ValkenragOfficial Hellspawn W niezmienionym od ponad dekady składzie Hellspawn hołduje klasycznej szkole death metalu połączonej z elementami (...)
 • 24 listopada, 19:00 - Kielce, Dom Środowisk Twórczych
  wernisaż
  Galeria Sztuki Współczesnej w Pałacyku Zielińskiego w Kielcach serdecznie zaprasza 24 listopada o godz. 19.00 na wernisaż wystawy malarstwa Karoliny Śwideckiej - wybitnej artystki z Krakowa. Wystawa nosi tytuł: "Nas już nie ma cz.2". Karolina Świdecka urodziła się i tworzy w Krakowie, gdzie ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w 2001 roku w pracowni malarstwa Prof (...)
 • 24 listopada, 19:30 - Włoszczowa, Kino "Muza" we Włoszczowie
  pokaz
  PODĄŻAJ ZA ALICJĄ WSKAKUJĄCĄ DO KRÓLICZEJ NORY W ŻYWIOŁOWYM BALECIE CHRISTOPHERA WHEELDONA, OPARTYM NA UWIELBIANEJ PRZEZ WIELU KSIĄŻCE LEWISA CARROLLA CHOREOGRAFIA CHRISTOPHER WHEELDON MUZYKA JOBY TALBOT Pewnego słonecznego popołudnia, podczas pikniku, Alicja ku swojemu ogromnemu zdziwieniu widzi znajomego rodziców, Lewisa Carrolla, zamieniającego się w białego królika. Kiedy (...)
 • 24 listopada, 21:00 - Kielce
  Zapraszamy wszystkich miłośników motoryzacji na wielki Charytatywny spot z wieloma klubami z całej POLSKI💣💣💪💪💪 Piątek 24.11.2017 Godzina 21:00 Miejsce spotkanie będzie podane w przyszłym tygodniu🚦 To już ostatni taki spot w tym sezonie zakończymy go szczytnym celem.🔥💪 Jest Nas tyle osób , osób pasjonujących sie motoryzacją i dzięki tej Pasji możemy pomóc innym !!🚦🚦🚗 Pokażmy (...)
 • 25 listopada, 9:30 - Kielce, Galeria Echo
  dla dzieci, pokaz
  Aktywne soboty trwają nadal. Już 25 listopada zapraszamy na wyjazd do kina na bajkę "Coco". Zapisy prowadzone są we wszystkich placówkach BCK. Koszt - 20zł. Wyjazd o 9:30 sprzed Centrum Kultury w Piekoszowie.
 • 25 listopada, 9:30 (2 dni) - Nowiny, Das Beton
  WSPINACZKA I ALPINIZM
  Świętokrzyski Klub Alpinistyczny wraz z gospodarzem terenu, gminą Sitkówka-Nowiny, serdecznie zapraszają wszystkich miłośników zimowego wspinania na 7. edycję Gier DryToolowych o Kaziową Igłę, która obędzie się w dniach 25-26 listopada 2017 r. w podkieleckim rejonie Das Beton. Tegoroczna edycja ma szczególny charakter z dwóch powodów. Po pierwsze, zawody rozegrane w sobotę 25 listopada (...)
 • 25 listopada, 11:00 - Kielce
  PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  pokaz
  Już 25 listopada o godzinie 11.00 zapraszamy do Kina Kultura i SCK na kolejną edycję cyklu Mamy czas - opiekunowie relaksują się na rewelacyjnych Listach do M 3, a dzieciaki bawią się na Balu Andrzejkowym!!! Cena biletu - 20zł (opiekun) + 1 zł za każde dziecko do nabycia w kasie Kina lub na www.sck.org.pl
 • 25 listopada, 16:00 - Piekoszów, Biblioteka Centrum Kultury w Piekoszowie
  koncert
  W ramach koncertowego cyklu "Z poezją w chmurach", w niedzielę 25 listopada zapraszamy na koncert zespołu Cisza Jak Ta. Zapraszamy do Centrum Kultury w Piekoszowie przy ul. Kolejowej 2, na godzinę 16:00. Wstęp na koncert jest wolny - wystarczy chcieć i przyjść :)
 • 25 listopada, 17:00 - Kielce, Filharmonia Świętokrzyska im.O. Kolberga w Kielcach
  Niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie... Kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo (...)
 • 25 listopada, 17:00 - Kielce
  komedia
  Bilety do nabycia na stronie: 👉http://biletyna.pl/event/Klamstwo-Filharmonia-Swietokrzyska-Sala-koncertowa-Kielce-e51721.html 👉http://www.kupbilecik.pl/impreza-18886-klamstwo.kielce.html 👉 Filharmonia Świętokrzyska 👉Rezerwacje grupowe (od 20 osób) - tel. 519770303 Niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie... Kłamstwa. Florian Zeller, francuski (...)
 • 25 listopada, 18:15 - Kielce, Kino Moskwa
  Tydzień Filmu Niemieckiego to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w polski kinowy krajobraz. Organizatorzy pilnują, by program naświetlał aktualne trendy i był blisko tego, co bije w sercu niemieckiego społeczeństwa. Przegląd gwarantuje podróż przez różnorodne filmowe gatunki, mistrzowie spotykają się w nim z debiutantami, hity box-office’u z festiwalowymi odkryciami. Kolejna (...)
 • 25 listopada, 19:00 - Skarżysko-Kamienna, Klub Semafor
  koncert
  THCulture INDIVIDUAL AGAINST AUTHORITY - najnowsze dziecko zespołu TRANCE HUMAN CULTURE (THCulture). Kolejny krok w wychodzeniu poza ramy muzyki trance-noise-hc-punk. Tętniące energią riffy i polirytmiczne groovy ubrane w elektroniczny szkielet to rezultat współpracy Yogiego (ex SMAR SW, Didgeridoodigital) i Wawrzyna (ex Ketha, ex Rape on Mind). Jak zawsze w historii działalności (...)
 • 25 listopada, 19:00 - Zagnańsk, Lipowy Dwór
  🎶 Lipowy Dwór zaprasza na wyjątkową imprezę Andrzejkową  Zapowiada się doskonała zabawa w stylu lat 70. 80. i 90.
 • 25 listopada, 19:30 - Kielce, Kieleckie Centrum Kultury
  koncert
  Tradycyjnie już, jak co roku w listopadzie, Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na koncert zaduszkowy przygotowany przez Scenę Autorską STUDIO. Tym razem będzie to poetycki obraz pt.: "Ballada o tęsknocie" inspirowana epitafijną twórczością Zofii Nałkowskiej, Wisławy Szymborskiej, Tadeusza Różewicza i Jana Twardowskiego, a osadzona wśród pieśni i ballad Jacka Dziubla, który jako (...)
 • 25 listopada, 20:30 - Kielce, Stadion Arena Kielce
  mecz
  Znakomicie spisująca się w LOTTO Ekstraklasie drużyna Korony Kielce zmierzy się na własnym stadionie z mistrzem Polski, Legią Warszawa. To będzie niezwykły mecz - pod warunkiem, że jego atmosferę stworzymy my wszyscy! Nie warto czekać z kupnem biletu do ostatniej chwili. #RazemPoKomplet! Pokażmy drużynie Korony, na jak wielkie wsparcie może liczyć na swoim terenie! Spójrzmy wyżej (...)