WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo świętokrzyskie

Województwo świętokrzyskie
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 19 maja, 10:00 (8 dni) - Kielce, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach
  koncert
  Zapraszamy do udziału w VII Międyznarodowym Konkursie Pianistycznym im. Maurycego Moszkowskiego "Per aspera ad astra", który odbędzie się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludormira Różyckiego w Kielcach w dniach 19-26 maja 2017 r. Regulamin konkursu dostępny jest na strronie www.muzyczna.kielce.pl w zakładce "Konkursy". ********** The 7th Maurycy Moszkowski International (...)
 • 23 maja, 17:00 - Starachowice, Spółdzielczy Dom Kultury
  spotkania autorskie
  Zapraszamy na spotkanie autorskie z Anną i Januszem Skowronami. Oboje związani ze Starachowicami, od wielu lat mieszkają w Nowym Jorku. Janusz Skowron, kiedyś instruktor plastyczny MDK, dziś tworzy dzieła malarskie, grafiki i rysunki w Stanachj Zjednoczonych. W 2014 dostał nagrodę „Ignacy Paderewski Art and Music Medal” przyznaną przez Instytut Józefa Piłsudskiego w USA. Wspólną (...)
 • 23 maja, 18:00 - Kielce, Stowarzyszenie im. Jana Karskiego
  wykład
  Jeśli neurobiolog i teolog mogą ze sobą owocnie dialogować, to dzięki czemu? I co z tego może wyniknąć? Czym jest neuroteologia? Serdecznie zapraszamy na wykład ks. Grzegorza Strzelczyka, doktora teologii dogmatycznej, chrystologa, badającego możliwości oświetlenia doświadczenia religijnego z perspektywy różnych nauk. Spotkanie odbędzie się wokół książki "Ćwiczenia duszy, rozciąganie (...)
 • 24 maja, 16:00 - Sędziszów, Samorządowe Centrum Kultury Sędziszów
 • 25 maja, 9:00 - Kielce, Muzeum Dialogu Kultur
  festiwal
  Zapraszamy na 15 edycję Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie w Kielcach! WATCH DOCS to w chwili obecnej jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Każdego roku na festiwalu pokazywane są światowej (...)
 • 25 maja, 20:00 - Kielce, bohomass lab
  stand-up
  Stand-up wraca do Kielc! W klubie bohomass lab wystąpi dwójka komików: Olka Szczęśniak i Piotrek Szumowski z grupy Stand-up Polska. Oboje zaprezentują swoje nowe godzinne programy. Olka Szczęsniak: Prezentuje ostre i bezlitosne poczucie humoru połączone z kobiecym wdziękiem. Występowała w TVP programie "Tylko dla dorosłych" Kacpra Rucińskiego i w TVN u Kuby Wojewódzkiego. Jej poprzedni (...)
 • 26 maja, 10:00 (3 dni) - Skarżysko-Kamienna, PraOsada Rydno
  HOBBY, STYL ŻYCIA > SURVIVAL
  dla dzieci, wycieczka, wykład, konkurs, przedstawienie, warsztaty
  Serdecznie zapraszamy na kolejny Piknik Archeologiczny Praosada Rydno, który trwać będzie od 26 do 28 maja w Skarżysku-Kamiennej, ul. Łyżwy 120. W uroczym zakątku nad rzeką Kamienną czekać będą na Was pokazy związane z życiem w epoce kamienia, prelekcje, konkursy, seans filmowy, występ artystyczny, dawne rzemiosło, a to wszystko w prehistorycznej osadzie wśród ognisk i szałasów (...)
 • 26 maja, 12:00 (2 dni) - Kielce, Best Western Grand Hotel Kielce
  trening
  Zapraszamy na nasz Bootcamp Zouk podczas Latino Festiwalu w Kielcach. Specjalnie dla Was przygotujemy choreografie na najwyższym poziomie i zatańczymy ją wspólnie na sobotniej gali. Bootcamp obejmie 8 godzin treningu: 26.5 piatek: od 12.00 do 17.00 27.5 sobota: od 10.00 do 13.00 w tym próba na scenie. CENA: 300zł (8 godzin) Dla wszystkich którzy zgloszą się na BOOTCAMP do 31 (...)
 • 26 maja, 12:00 (2 dni) - Kielce, Best Western Grand Hotel Kielce
  trening
  Mamy dla Was coś wyjątkowego. Podczas 7 edycji festiwalu będziecie mieli możliwość wystąpienia z Clau. Specjalnie dla Was przygotuje choreografie Bachata Solo Bootcamp obejmie 8 godzin treningu: piatek: od 12.00 do 17.00 sobota: od 10.00 do 13.00 w tym próba na scenie. CENA: 300zł (8 godzin) Info i zapisy Joanna Maciejczyk Morańska tel 602687868
 • 26 maja, 12:00 - Kielce, Best Western Grand Hotel Kielce
  turniej
  Zapraszamy na trzeci Międzynarodowy Turniej Salsy w czasie trwania Latino Festiwalu! Tegoroczny Turniej odbędzie się w piątek 26 maja 2017 r. jako inauguracja SIÓDMEJ edycji Latino Festiwalu w Kielcach. Rozpoczynamy o 12:00. Rejestracja zawodników od 9:30. Kategorie wiekowe: * 8-11 lat * 12-15 * pow.16 Kategorie taneczne: Salsa solo 8-11lat. 12-15lat, 16+ Duety salsa shines 12-15 (...)
 • 26 maja, 12:00 - Kielce, Best Western Grand Hotel Kielce
  warsztaty
  Gratka dla milośników zajęć z Amneris. W tym roku będziecie mogły przygotować choreografię pod jej okiem i razem wystąpić na sobotniej gali. Bootcamp obejmie 6 godzin treningu: piatek: od 12.00 do 16.00 sobota: od 10.00 do 12.00 w tym próba na scenie. CENA: 500zł (6 godzin) Dla wszystkich którzy zgloszą się na BOOTCAMP do 31 grudnia 2016 r. dostaną SUPER BONUS FULLPASS za zajęcia (...)
 • 26 maja, 15:00 (3 dni) - Sobków, Góry Świętorzyskie
  zlot
  To zlot z cyklu "Miejsca z duszą i pomysłem", podczas którego zapraszamy do wyjątkowych miejsc. Tym razem będzie nim pieczołowicie odrestaurowana rycerska fortalicja z XVI wieku. Oczywiście będzie też spora dawka offroadu w Górach Świętokrzyskich... Mieszkać będziemy w odrestaurowanym zamku w Sobkowie, z czasów rycerskiej potęgi Rzeczypospolitej. Urządzono tam komfortowe pokoje (...)
 • 26 maja, 15:00 - Kielce, Best Western Grand Hotel Kielce
  warsztaty
  Drodzy tangueros :-) 26 maja będziemy gościć w Kielcach: Elise Roulin i Toni Kastelan. Rezerwujcie sobie tę datę !!! PROGRAM WYDARZENIA **************************************************************************** 10.30 - 15.30 LEKCJE PRYWATNE I SEMI-PRIVADA 16.30 - 19.30 WARSZTATY: MUZYKALNOŚĆ I TANGO VALS 20.00 MILONGA LA FUSION **************************************************************************** (...)
 • 26 maja, 16:00 (3 dni) - Kielce, Galeria Korona Kielce
  Wracamy do Kielc! 11 fenomenalnych food trucków serwujących hity światowej kuchni ulicznej zaparkuje na 3 dni przed Galeria Korona Kielce! Amerykańskie burgery, oryginalne BBQ ze smokera, kanapki w bostońskim stylu, angielskie fish&chips, kanadyjskie poutine, azjatycka kuchnia fusion, tybetańskie pierożki na parze, greckie souvlaki, tex-mex, skrzydełka, frytki i lody oraz gofry! (...)
 • 26 maja, 17:00 - Stąporków, MGOKiS Stąporków
  Bilety w cenie 15 zł dostępne w MGOKiS w Stąporkowie, tel. 41 374 32 68, 509 307 590
 • 26 maja, 17:00 - Starachowice, Spółdzielczy Dom Kultury
  koncert
  Serdecznie zapraszamy na koncert z okazji święta wszystkich mam. Jest to doskonała okazja , aby wspólnie z nami posłuchać występów młodych i utalentowanych artystów - uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I - stopnia im. F. Rybickiego w Starachowicach oraz grupy wokalnej NUTA Spółdzielczego Domu Kultury , a także działającego przy SDK zespołu wokalnego Klubu Seniora "Jesienny Listek" (...)
 • 26 maja, 20:00 - Przybysławice, Dwór na Wichrowym Wzgórzu
  Już pewną tradycją jest, iż na "Dzień Mamy" występują na skromnych deskach naszej "Letniej Karczmy" kabaretowi artyści. Tym razem zapraszamy wszystkie mamy z mężami, dziećmi i wnukami na występ cieszyńskiego kabaretu "Łowcy.B". Jak sami o sobie mówią "Z upodobaniem taplamy się w absurdzie i grotesce, bo tak nam sumienie podpowiada. Muzykę lubimy i umiemy, więc się nie szczypiemy (...)
 • 26 maja, 20:00 - Solec-Zdrój, Malinowy Raj
  koncert
  Duet agape & zapart to akustyczne interpretacje standardów jazzowych jak również hitów muzyki rozrywkowej. agape - wokal / vocal Piotr Zapart - gitara / guitar Zapraszamy, wstęp free
 • 26 maja, 20:30 - Kielce, STARMAN
  koncert
  Start godzina 21:00 Bilety w cenie 15 zł w przedsprzedaży oraz 20 zł w dniu koncertu. Rezerwacje pod numerem telefonu 518 531 169 Cochise Muzyka Cochise to połączenie rocka, metalu, grunge’u i muzyki progresywnej. Zespół po ponad rocznej przerwie powraca do stolicy województwa i zagra koncert w Klubie Starman. Członkowie zespołu Paweł Małaszyński (VOCAL) Wojtek Napora (GITARA) Radek (...)
 • 27 maja, 7:00 - Kielce
  maraton pieszy
  Rodzaj wydarzenia: długodystansowy maraton pieszy Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie Miejsce startu: - Miejsce mety: - Dystans: ~50 km Limit czasowy: 14 h Organizator: PTTK Oddział Kielce Strona organizatora: pttkkielce.pl Więcej informacji podamy za organizatorem w późniejszym terminie. fot.wyd. mistral.com.pl
 • 27 maja, 8:30 - Końskie, Klub Turystyki Aktywnej PTTK PASAT Końskie
  Wygląda na to, że kręcimy, ale tak musi być :) Szlak na Chełmową Górę jest zamknięty do odwołania, zatem musimy przełożyć ten szczyt na inną okazję. Tym razem kontynuować będziemy spacer z Kielc w kierunku Łagowa, niebieskim szlakiem turystycznym. 😉 Zajrzymy też na Jaźwinę :) A no i termin - jest sobotni 27 maja. Zgłoszenia jak zwykle w biurze, wraz z wpłatą wpisowego, do dnia (...)
 • 27 maja, 10:00 - Skarżysko-Kamienna, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej
  Piąty Finałowy Turniej w ramach GRAND PRIX SKARŻYSKA-KAMIENNEJ W SZACHACH SZYBKICH odbędzie się: 27 maja 2017 r. godz. 10.00; sala: atrium; MCK Z A P R A S Z A M Y W turnieju mogą uczestniczyć wszyscy chętni zawodnicy, którzy potwierdzą swój udział (nie później niż) 10 minut przed rozpoczęciem. REGULAMIN na stronie: http://mck.skarzysko.pl/index.php/wydarzenia-mck/kalendarz-wydarzen/517-final-grand-prix-skarzyska-kamiennej-w-szachach-szybkich-2016-2017#.WPnpdsmkI6l
 • 27 maja, 12:00 (2 dni) - Tursko Małe
  zlot
  Zapraszamy wszystkich pozytywnie zakręconych na punkcie motocykli!!! Na miejscu moc atrakcji, konkursy, koncerty, wystawa motocykli i wiele innych...
 • 27 maja, 17:00 - Kielce, Sala Koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej
  koncert
  Wystąpią soliści Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie i Teatru Wielkiego w Łodzi:Danuta Dudzińska - sopran, Ewelina Hańska - sopran, Wiesław Bednarek - baryton, Krzysztof Marciniak - tenor oraz Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Bogny Dulińskiej. Koncert poprowadzi Andrzej Zborowski. w programie m.in.: "Mamma"-C.A.Bixio, "List do matki" - W.Lipatow, "Moja pieśń"-Ch.Chaplin (...)
 • 27 maja, 20:00 - Solec-Zdrój, Malinowy Raj
  koncert
  Duet agape & zapart to akustyczne interpretacje standardów jazzowych jak również hitów muzyki rozrywkowej. agape - wokal / vocal Piotr Zapart - gitara / guitar Zapraszamy, wstęp free
 • 27 maja, 21:00 - Kielce, bohomass lab
  Największa impreza klubowa w Kielcach, która odbywa się 4x w roku, zapowiada swoją kolejną edycję! Najbliższa odsłona będzie nie tylko świętem dźwięku, ale także światła i wizualizacji. 20 artystów grających house, d'n'b & techno oraz 3 sceny, zabiorą Was daleko stąd i nie pozwolą zejść z parkietu. Spodziewajcie się jak zawsze rasowych bookingów, industrialnego klimatu (...)
 • 27 maja, 21:00 - Kielce, bohomass lab
  Największa impreza klubowa w Kielcach, która odbywa się 4x w roku, zapowiada swoją kolejną edycję! BILETY w cenie 30 PLN, dostępne są pod linkiem: http://biletyna.pl/event/DOOMS-NIGHT-3-sceny-20-artystow-visual-Bohomass-Lab-Kielce-e48090.html W dniu imprezy oraz w kasie klubu codziennie od 12:00. Najbliższa odsłona będzie nie tylko świętem dźwięku, ale także światła i wizualizacji (...)
 • 28 maja, 9:00 - Suchedniów, Suchedniów gmina
  To nie będzie pechowa "13" . Suchedniowski Rajd Rowerowy to cykliczna impreza z długoletnią tradycją. Od 12 lat członkowie Suchedniowskiego Stowarzyszenie Cyklistów organizują wydarzenie skupiające szerokie grono amatorów jazdy na rowerze. Całość ma charakter integracyjny, nie jest to wyścig na czas.
 • 28 maja, 11:00 - Kielce, Instytut Dizajnu w Kielcach
  Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów hand letteringu z cyklu Ślady. Tym razem będą to zajęcia kaligrafii wielkoformatowej, których efektem staną się napisy na ścianach. Podczas warsztatów będzie można wykorzystać zdobytą do tej pory wiedzę na temat stylów pisma oraz uzyskać ć nowe informacje od prowadzącej poprzednie zajęcia instruktorki Arii Milewskiej. Wiedzę z zakresu praktycznych (...)
 • 28 maja, 12:00 - Kielce, Stowarzyszenie Czas na Kielce
  Kielecki Festiwal Zdrowego Stylu Życia to pierwsza tego typu inicjatywa w Kielcach mająca na celu edukację prozdrowotną oraz podnoszenie świadomości mieszkańców naszego miasta i regionu w zakresie szeroko pojętej profilaktyki oraz leczenia chorób cywilizacyjnych oraz tych uznawanych za nieuleczalne. Pragniemy promować medycynę integracyjną, której celem jest holistyczne podejście (...)
 • 28 maja, 13:00 - Kielce, Park im. Staszica, Kielce
  DOM I RODZINA > PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  Występ parodysty i kabareciarza Stana Tutaja, mnóstwo konkursów z nagrodami dla całych rodzin, występy artystyczne, pokaz zumby, mini bieg dla najmłodszych, zabiegi kosmetyczne, a także porady zdrowotne – takie m.in. atrakcje znajdziecie w programie pikniku rodzinnego z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego pod hasłem: „Aktywność? Na zdrowie!” 👨‍👩‍👧‍👧😀🏃 ATRAKCIE DLA CAŁYCH (...)
 • 28 maja, 17:30 - Skarżysko-Kamienna, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej
  transmisja
  „Jezioro Łabędzie” Czajkowskiego wprost z Bolszoj w kinie CENTRUM Data wydarzenia: 28 maja 2017r., godz. 17.30 - KINO CENTRUM (Retransmisja spektaklu na ekranie kinowym) Bilety w cenie: 25 zł – normalny, 20 zł – ulgowy, 14 zł – ulgowy ze Skarżyską Kartą Dużej Rodziny Bilety dostępne w kasie Kina CENTRUM (od dnia 20.04.2017r.) W Teatrze Bolszoj „Jezioro Łabędzie” było wystawiane (...)
 • 28 maja, 19:00 - Kielce, bohomass lab
  koncert
  CLOSTERKELLER to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. "klimatycznego" rocka na polskiej scenie muzycznej. Od lat niezmiennie plasuje się na wysokich pozycjach w rankingach polskich zespołów rockowych. Liderką zespołu jest Anja Orthodox - jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec (...)