WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo świętokrzyskie

Województwo świętokrzyskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 20 października, 8:00 (3 dni) - Skarżysko-Kamienna
  STRZELECTWO
  zawody
 • 20 października, 19:00 (3 dni) - Małe Jodło, CAMP 4X4 - Małe Jodło
  Halloween na Camp4x4 Tym razem zapraszamy ambitnych offroadowców na rodzinną integrację w klimacie duchów i strachów. Impreza dla całych offroadowych rodzin. Plan jest taki: Piątek: Ognisko (kiełbaski przywozicie sami) Nocna czasówka (zwycięzcy będą mieli przywilej startu w pierwszej kolejności w sobotę) Sobota Trzy trudne OS-y (jeden zupełnie nowy grajdół o wyjątkowym uroku (...)
 • 21 października, 8:00 - Kielce, Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda"
  KTP PTTK "Przygoda" zaprasza na wycieczkę: Trasa: Suchedniów Płn. - wokół Zalewu Rejowskiego - Baranów - brzegiem rzeki Kamionki - Suchedniów - Jędrów - Berezów PKP, ok. 10 km W programie wycieczki odwiedzenie zabytkowego młyna w Jędrowie (za opłatą) Zbiórka: Dworzec PKP, ul. Żelazna, godz. 8:00 (odjazd 8:16) Wycieczkę prowadzą: Barbara Rej i Jerzy Pabian Serdecznie zapraszamy!
 • 21 października, 9:00 (2 dni) - Kurozwęki, Pałac w Kurozwękach, Kraina bizonów
  MYŚLISTWO
  Program: 21 X (Sobota) 9:00 Rozpoczęcie i uroczyste przywitanie gości. 9:30 Wyjazd w teren (ok.2 h). 12:00 Przerwa na poczęstunek. 13:00 Prezentacja par w konkursie „Najpiękniejszy Koń i Jeździec”. 14:00 Tor sprawnościowy 15:00 Gonitwa za lisem- „Lis szukany”. 16:00 Dekoracja i wręczenie nagród. 17:00 Rozpoczęcie biesiadowania. 22 X (Niedziela) 8:00 (...)
 • 21 października, 9:00 - Końskie, Kolegiata św. Mikołaja w Końskich
  Krzysztof Wiatr - przewodnik świętokrzyski oraz wiceprezes naszego Oddziału zaprasza wszystkich chętnych na spacer Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej, który odbędzie się w dniu 21 października (sobota) w okolicach Końskich. Trasa wycieczki pieszej przebiegać będzie z Końskich przez Rogów, Młynek Nieświński, Barycz do Końskich. Chętni, którzy chcą wziąć udział w wędrówce powinni (...)
 • 21 października, 11:00 - Korytnica, Stajnia Nad Strumykiem
  Mamy przyjemność serdecznie Państwa zaprosić na Hubertusa który odbędzie się 21.Października 2017 roku, w Naszej stadninie. =) Z dnia, na dzień dostarczymy więcej informacji na temat wydarzenia. W sprawie zgłoszenia uczestnictwa w wydarzeniu, prosilibyśmy również o kontakt telefoniczny, z gospodarzami Stadniny; nr. 508 208 066.
 • 21 października, 11:00 - Busko-Zdrój, Buskie Samorządowe Centrum Kultury
  W pełnometrażowym filmie "Ninjago" do walki o Ninjago City staną: młody Lloyd, zwany również Zielonym Ninją, oraz jego przyjaciele – tajni wojownicy i Master Builderzy LEGO. Grupie przewodzi mistrz kung fu, Wu, równie mądry, co dowcipny. Bohaterowie filmu muszą pokonać złego lorda Garmadona, Najgorszego Gościa Wszech Czasów — i jednocześnie ojca samego Lloyda. To epickie starcie (...)
 • 21 października, 13:00 - Kielce, Ambasada Dizajnu
  RĘKODZIEŁO
  warsztaty
  Zapraszamy na warsztaty ''Czapeczka'', które odbędą się 21.10 o godz. 13:00 w Ambasadzie Dizajnu (ul. Wesoła 38). Drugie zajęcia z cyklu Baby BOOM! przeznaczone są dla osób dorosłych. Warsztaty ''Baby BOOM!' dedykowane są nie tylko aktywnym rodzicom, ale również każdemu, kto chciałby zmierzyć się z własnoręcznym wykonaniem elementu ubranka dla dziecka (jest to też świetny pomysł (...)
 • 21 października, 16:30 - Kielce, Sala Koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej
  Sprawa jest bardzo mocno podejrzana. Cezary Żak wpada w prawdziwe opały. Przyłapany na gorącym uczynku musi tak zwieść wszystkich domowników; Renatę Dancewicz, Izabelę Kunę Rafała Królikowskiegi i Leszka Lichotę, by ci uwierzyli mu, że choć przebywa w obcym domu, wcale nie jest złodziejem. Trudne zadanie? To się dopiero okaże. Zwłaszcza, że przeszukując dom poznał najgłębsze tajemnice (...)
 • 21 października, 17:00 - Busko-Zdrój, Buskie Samorządowe Centrum Kultury
  Co się dzieje kiedy tracimy pracę? Szukamy nowej! Ale droga, którą przemierzamy, aby zdobyć wymarzone stanowisko może być długa i wyboista, a i poszukiwania mozolne. Co robią bohaterowie "Ostrej jazdy", którzy z dnia na dzień utracili pracę? Postanawiają iść na skróty. Nie chcą walczyć o nową posadę i czekać miesiącami na zatrudnienie. Sami wymyślają sobie zajęcie! Wpadają (...)
 • 21 października, 17:00 - Skarżysko-Kamienna, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej
  11. Kawiarnia Literacka zaprasza 21 października 2017 r. o godz. 17:00 na kolejne spotkanie z poezją Grupy Literackiej WIKLINA p.t. “Pejzaż słowem malowany”. Wstęp bezpłatny. Uwaga! Tradycyjnie ogłaszamy “Konkurs Jednego Wiersza”. Prosimy przynieść własne wiersze o tematyce regionu świętokrzyskiego podpisane godłem.
 • 21 października, 17:00 - Starachowice, Dom Nauczyciela w Starachowicach
  30 lat minęło...czyli jubileusz Nauczycielskiego Chóru Kameralnego Concentus - XXVIII Międzynarodowe Dni Muzyki Organowej i Kameralnej. 21 października o godzinie 17.00 w Domu Nauczyciela przy ulicy Partyzantów w Starachowicach jubileusz 30 lecia obchodzić będzie Nauczycielski Chór Kameralny Concentus. Patrząc na ich werwę i zapał ciężko w to uwierzyć, bo młodością ducha zawstydzają (...)
 • 21 października, 17:00 - Kielce, Hala Legionów
  mecz
  Przed nami kolejny mecz #DafiSpołemKielce w Hala Legionów! Przeciwnikiem naszej drużyny będzie zespół ONICO Warszawa 👍, w którym na ławce trenerskiej zasiadają znani nam wszystkim Stéphane Antiga official fanpage - trener mistrzów świata i Paweł Zagumny! 📆 21 października 🕔 17:00 📍 Hala Legionów 💵 Bilety dostępne: https://goo.gl/CGQ7MU Jak zawsze możecie liczyć na: ☑ konkursy (...)
 • 21 października, 18:00 - Kielce, Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego
  "COHEN - NOHAVICA" Zderzenie dwóch gigantów piosenki - Leonarda Cohena i Jaromira Nohavicy - w spektaklu Mariana Opani! W obsadzie wydarzenia zobaczymy zarówno wielkich artystów, jak i młodych, uzdolnionych aktorów. Nie zabraknie doskonałych utworów, poruszających tekstów i sposobności odkrycia twórczości dwóch znakomitych bardów zupełnie na nowo. "Cohen - Nohavica" to wyjątkowy (...)
 • 21 października, 18:00 - Kielce, Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego
  koncert, musical
  „COHEN – NOHAVICA”, reż. Marian Opania Zderzenie dwóch gigantów piosenki – Leonarda Cohena i Jaromira Nohavica – w spektaklu Mariana Opani! Jest to koncertowa wersja kultowego spektaklu przygotowanego w listopadzie 2014 roku przez Mariana Opanię dla Teatru BUFFO na jubileusz 50-lecia jego pracy artystycznej. To magiczna wręcz podróż muzyczna po świecie lirycznych ballad Nohavicy (...)
 • 21 października, 18:00 - Starachowice, Hala MCRiW
  Jan Pietrzak, twórca i lider dwóch satyrycznych kabaretów: studenckiego w Hybrydach i "Kabaretu pod Egidą", autor tysięcy piosenek, monologów, felietonów "Tygodnika Solidarność" i "Gazety Polskiej" oraz prowadzący w TVP Historia programu "Po co nam to było..?" Koncert "80-tka Pana Janka. Z PRL-u do Polski" wpisuje się w obchody 50-lecia Kabaretu Pod Egidą.
 • 21 października, 18:00 - Staszów, Staszowski Ośrodek Kultury
  wernisaż
  W programie: - wernisaż wystawy malarstwa Norberta Palmera (Galeria Piwnice, sala kameralna) - koncert Marka Dyjaka - trasa Pierwszy Śnieg (sala widowiskowa) Bilety: - przedsprzedaż 30 zł - w dniu 50 zł do nabycia w Staszowskim Ośrodku Kultury
 • 21 października, 19:00 (2 dni) - Ostrowiec Świętokrzyski, Chili Pub
  koncert
  Ghost Town Gigs oraz Chili Pub zapraszają na spotkanie ze słoneczną kalifornią! CF98 (pop punk / hardcore - Kraków) Ich muzyka mimo iż mocno zakorzeniona w scenie hardcore punk, znacznie częściej jest kojarzona z pop punkiem ze względu na melodyjność oraz wolny od ideologi i schematów przekaz. W początkach ich twórczości można znaleźć wpływy takich zespołów jak New Found Glory (...)
 • 21 października, 19:00 - Staszów, Staszowski Ośrodek Kultury
  koncert
  Po udanej wiosennej trasie, Marek Dyjak rusza w kolejną, jesienną odsłonę koncertową albumu Pierwszy Śnieg. To kolejna szansa na sprawdzenie jak nowe kompozycje wybrzmiewają na żywo, to okazja do ponownego zanurzenia się w świat pięknych interpretacji Marka Dyjaka. Nie zabraknie oczywiście największych „hitów”, dzięki którym Dyjak pojawił się na muzycznej mapie Polski. „W nowej (...)
 • 21 października, 19:00 - Kielce, Hala MOSiR Kielce
  mecz
  Mecz 7 kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Korona Handball Kielce vs Kram Start Elbląg Sobota 21.10 godz. 19:00 Bilet normalny 10 zł Bilet ulgowy 5 zł
 • 21 października, 19:00 - Kielce, Kieleckie Centrum Kultury
  Spektakl został przygotowany przez członków Amatorskiego Teatru Święty Spokój, działającego przy Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Nowej Słupi. Sztuka, w której sprytna żona stara się pozbyć ze świata żywych męża - głównego bohatera, który miał umrzeć, ale okazało się, że jednak żyje. Naszpikowana czarnym humorem komedia obyczajowa autorstwa Izabeli Degórskiej. Grabarz (...)
 • 21 października, 19:00 - Busko-Zdrój, Sanatorium Mikołaj
  "Bez ciebie świat byłby inny, z tobą rodzi się poezja" - hasło priorytetowe wieczoru. Wiersze czyta autorka - Janina Raczyńska-Kraj oraz Mirosław Madyś - autor obrazów prezentowanych w czasie poetyckiego spotkania.
 • 21 października, 19:30 - Kielce, Sala Koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej
  Sprawa jest bardzo mocno podejrzana. Cezary Żak wpada w prawdziwe opały. Przyłapany na gorącym uczynku musi tak zwieść wszystkich domowników; Renatę Dancewicz, Izabelę Kunę Rafała Królikowskiegi i Leszka Lichotę, by ci uwierzyli mu, że choć przebywa w obcym domu, wcale nie jest złodziejem. Trudne zadanie? To się dopiero okaże. Zwłaszcza, że przeszukując dom poznał najgłębsze tajemnice (...)
 • 21 października, 20:00 - Sandomierz, Lapidarium pod Ratuszem
  koncert
  Zapraszamy ! Po raz pierwszy w Sandomierzu Start: 20.00 Wstęp: 15/20 pln Support: wkrótce Cochise to białostocki zespół grający muzykę, będącą oryginalnym połączeniem rocka i grungu. Grupa powstała w 2004 roku i od tego czasu zagrała kilkaset koncertów oraz nagrała cztery studyjne albumy, wydane przez wytwórnie Mystic i Metal Mind. Wśród najciekawszych wydarzeń koncertowych, w (...)
 • 21 października, 20:00 - Włoszczowa, Dom Kultury
  "Ostatnie takie trio" to program kabaretowy, w którym kabaret Ani Mru-Mru mierzy się z odwiecznym pytaniem... Jak to?Jak to powiedzieć? Jak to działa? Jak to możliwe? Jak to było?Przez ponad 100 minut (o ile publiczność czegoś nie doliczy), artyści w sobie tylko znany sposób unikają odpowiedzi na wszystkie z tych pytań, jednocześnie bawiąc do łez widzów w każdym wieku.Wisienką na (...)
 • 21 października, 20:00 - Kielce, STARMAN
  koncert
  Jest wiele rzeczy, które mówią O TYM. To może być sytuacja w szkole, nienajlepsze wyniki w pracy, to że nadal nie wiesz jak zagadać do dziewczyny, to że nie odzywa się do Ciebie żaden chłopak... Jeśli najlepsze imprezy to te, na które nas nawet nie zaprosili. Jeśli pieniądze to pewnie te, których wiecznie Ci brakuje. I jeśli koncert, to właśnie ten koncert. To znaczy, że JESZCZE (...)
 • 21 października, 20:00 - Baćkowice, Club Milano Baćkowice
  Kochani!❤Jesień w Milano Club Baćkowice to gwarancja wspaniałej zabawy i kontynuacja mega wspaniałych koncertów. Na pewno nie będziecie żałować wybierając nasz klub na taneczny melanż🎼 🔊W SOBOTĘ 21.10.17 koncert 🎙 EXTAZY 😈start 20.00
 • 21 października, 20:00 - Solec-Zdrój, Malinowy Raj
  ACOUSTIC SPACE to projekt 2 zaprzyjaźnionych muzyków grających utwory szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej w aranżacjach akustycznych, przekazując tym samym niecodzienny klimat sprzyjający spotkaniom towarzyskim okraszonych niebanalną aurą utworów polskich oraz zagranicznych. W repertuarze ACOUSTIC SPACE znajdują się utwory wykonawców takich jak: The Beatles, Stevie Wonder, Michael (...)
 • 21 października, 21:00 - Kielce, Chicago Organ Jazz & Blues
  WAVE to projekt muzyczny powstały w Kielcach w listopadzie 2012 roku poruszający się w nurcie rocka alternatywnego i rocka progresywnego. Narodził się z pasji do muzyki, a jego twórcy czerpią inspiracje ze źródeł jakimi były rozkwit muzyki rockowej na przełomie lat 60' i 70', późniejsze pojawienie się punk rocka, nowa fala w latach 80' oraz mocniejsze grunge'owe uderzenie zza oceanu (...)
 • 22 października, 8:00 - Kielce, Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda"
  KTP PTTK "Przygoda" zaprasza na wycieczkę: Trasa: Obice - Drochów - Polna Górka - Chmielowice - Barania Góra (319 m n.p.m.) - Morawica, ok. 13 km Zbiórka: Dworzec BUS, ul. Żelazna, godz. 8:10 (odjazd 8:30) Wycieczkę prowadzi: Jarosław Leszczyński
 • 22 października, 8:30 - Ostrowiec Świętokrzyski, Ośrodek Wypoczynkowy Gutwin
  dla dzieci, 10 km, nordic walking
  Harmonogram: 8.30-10.30 Biuro zawodów 10.00 Biegi dla dzieci 11.00 Bieg i marsz nordic walking na 5km (Półmaraton na raty) 12.00 Bieg na 10km (Maraton na raty) ok. 14.00 Zakończenie cyklu. Regulaminy: - imprezy: http://ostrowiecbiega.pl/index.php?pokaz=dzial&page=75&dzial=4 - klasyfikacji rodzinnej: http://ostrowiecbiega.pl/index.php?pokaz=dzial&page=76&dzial=4 Zapisy: - Potwierdź (...)
 • 22 października, 10:00 - Końskie, Konskie
  Jak co roku sezon startowy rozpoczynamy wyjazdem do Końskich na Turniej o Puchar z Żeliwa. Zgłoszenia u Sensei Maćka 1. Organizator: Konecki Klub Karate Kyokushin 2. Termin i miejsce: 22 października 2017 Hala Sportowa, ul. Kpt. Stoińskiego 3, Końskie 3. Konkurencje: Kumite lekki kontakt i semikontakt dla roczników od 2010 do 2000 4. W turnieju mogą wziąć udział zawodnicy posiadający (...)
 • 22 października, 11:00 - Staszów, Nasz Golejów
  Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Kultury „ReKultura” ze Staszowa zaprasza wszystkich biegaczy na II Golejowską Dychę, która odbędzie się 22.10.17 r. Trasa biegu o długości 10 km (dwie pętle po 5 km) została poprowadzona przez lasy okalające kompleks pięknych jezior golejowskich. Urozmaicony teren z fragmentem asfaltu i piękna okolica są wielkim atutem naszego wydarzenia. Organizatorzy (...)
 • 22 października, 11:00 - Starachowice, Starachowickie Centrum Kultury
  dla dzieci
  Spektakl teatralny "DWA ŚWIATY" T. Barana to właściwie lekcja teatralna czyli 45 minutowe spotkanie z dziećmi w wieku od 5 do 10 lat. Ideą przyświecającą powstaniu tekstu, jak również całego wydarzenia, jest chęć przybliżenia ich praw zgodnie z Deklaracją Praw Dziecka. Łączy ono wartości artystyczne z wartościami poznawczo – wychowawczymi. Pierwsza część spotkania to około (...)
 • 22 października, 13:00 - Kielce, MK Bowling & Kosmos Club Kielce
  AUDIO VIDEO
  kiermasz
  HALO KIELCE! Winyli nigdy dość a w szczególnośći w baaardzo atrakcyjnych cenach jakie będziecie mogli spotkać już tradycyjnie na kolejnej odsłonie Strefa Płyt Winylowych / Vinyl Zone w Kieleckim MK Bowling & Kosmos Club Kielce w Galeria Echo! Co mamy dla Was nowego? 1500 używanych winyli do 15 zł oraz około 500 nowych winyli od 40 zł!!! Takie cuda tylko z naszym udziałem! Nie wierzysz? (...)
 • 22 października, 16:00 - Busko-Zdrój, Buskie Samorządowe Centrum Kultury
  W pełnometrażowym filmie "Ninjago" do walki o Ninjago City staną: młody Lloyd, zwany również Zielonym Ninją, oraz jego przyjaciele – tajni wojownicy i Master Builderzy LEGO. Grupie przewodzi mistrz kung fu, Wu, równie mądry, co dowcipny. Bohaterowie filmu muszą pokonać złego lorda Garmadona, Najgorszego Gościa Wszech Czasów — i jednocześnie ojca samego Lloyda. To epickie starcie (...)