WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo świętokrzyskie

Województwo świętokrzyskie
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 27 czerwca, 17:00 - Kielce
  27 czerwca 2017 r. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” odbędzie się kolejna projekcja w stałym cyklu „Seans historyczny”, w którym prezentujemy filmy fabularne, dokumentalne oraz reportaże, którym towarzyszy komentarz historyka. „Było sobie miasteczko”, w reż. T. Arciucha, M. Wojciechowskiego to historia Kisielina na Wołyniu, w którym do czasów II wojny światowej żyło (...)
 • 27 czerwca, 18:00 - Kielce, Kino Fenomen
  Podczas wyjazdu ekipy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu do Aleppo, na przełomie października i listopada 2016, miasto było podzielone na część wschodnią – opanowaną w większości przez skrajnych islamistów i rebeliantów, oraz zachodnią – opanowaną przez siły rządowe. W tym czasie toczyły się zaciekłe walki, a wschodnie Aleppo zostało okrążone. Kilka tygodni później (...)
 • 27 czerwca, 18:00 (2 dni) - Ostrowiec Świętokrzyski, obok Carrefour
  pokaz, piknik
  Światowej klasy kaskaderzy i ich wielkie maszyny już 27 i 28 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim! American Monster Truck Motor Show to emocjonujące widowisko i pokaz motoryzacyjny w wykonaniu czołowych grup kaskaderskich. Nasz pokaz to połączenie elementów pirotechnicznych, świetlnych oraz muzycznych w oprawie z najlepszymi kaskaderami. Pisk opon, ryk silników, zapach benzyny (...)
 • 28 czerwca, 12:00 - Kielce, Institute of Design Kielce
  PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  Zapraszamy do wspólnego upiększenia podwórka przy ulicy Wesołej 36 (obok Ambasady Dizajnu). W czasie wydarzenia grupa zaangażowanych osób - uczestników warsztatów kaligrafitti - wykona na ścianie podwórka wybrany przez mieszkańców napis. Prace poprzedzą konsultacje społeczne z mieszkańcami kamienicy. Chcesz nam pomóc upiększyć podwórko przy ulicy Wesołej? Zachęcamy do przyniesienia: - (...)
 • 28 czerwca, 17:00 (5 dni) - Suchedniów
  koncert, dla dzieci
  Zapraszamy na Dni Suchedniowa z okazji 55-lecia nadania praw miejskich W programie: 28 czerwca „Wydarzenia, miejsca, spotkania” - wernisaż wystawy fotografii Mariana Musiała 30 czerwca - MSZA ŚWIĘTA w intencji Mieszkańców - UROCZYSTA SESJA RADY MIEJSKIEJ - Promocja albumu jubileuszowego „Wydarzenia, miejsca, spotkania. 55 lat miasta Suchedniowa” - Projekcja filmu „Suchedniów (...)
 • 28 czerwca, 17:00 (2 dni) - Skarżysko-Kamienna, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej
  28 - 29 czerwca 2017 r. sala 40, scena letnia, od godz. 17:00 Prelekcja archeologa i geologa z Uniwersytetu Warszawskiego - Instytut Archeologii Seans filmu „Nanuk z północy” 28 i 29 czerwca godz. 19:00 Stanowisko z epoki kamienia - Praosada Rydno Garncarstwo ręczne Wstęp bezpłatny.
 • 28 czerwca, 17:00 - Kielce, Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach
  The Przystanek Młodych language teachers want to thank and say goodbye to all their students! So join us Wednesday the 28th of June to the "Students'party"! There will be food, fun and amazing surpises!
 • 28 czerwca, 18:00 - Kielce, Rynek Kielce
  Comiesięczna demonstracja rowerzystów i rowerzystek, którzy domagają się porządnej infrastruktury rowerowej w Kielcach. Odbywa się w każdą ostatnią środę miesiąca. Oficjalny profil: Kielecka Masa Krytyczna Grupa organizacyjna: Kielecka Masa Krytyczna Strona: http://kieleckamasa.pl Regulamin: https://www.facebook.com/notes/kielecka-masa-krytyczna/regulamin-kieleckiej-masy-krytycznej/1687432731506832
 • 28 czerwca, 18:00 - Kielce, Stowarzyszenie im. Jana Karskiego
  koncert
  Mariusz Szczygieł oraz Res Factum! Instytut Kultury Spotkania i Dialogu przy ul. Planty 7 zaprasza, w ramach Małej Sceny przy Plantach, na wieczór z Mariuszem Szczygłem oraz Zespołem Res Factum. "Projekt: prawda muzycznie". Koncert odbędzie się w środę, 28 czerwca, w siedzibie Instytutu przy ul. Planty 7. Początek o godz. 18.00. Książka "Projekt: prawda" zostanie zagrana i zaśpiewana (...)
 • 29 czerwca, 17:30 - Kielce, Kielecki Park Technologiczny
  Jak to mówią - do trzech razy sztuka ;) Wielkimi krokami zbliża się trzecie spotkanie networkingus. DLA KOGO: właściciele firm, młodzi przedsiębiorcy, aktywiści, blogerzy, miłośnicy rozwoju osobistego, chętni do współpracy. Jednym słowem wszystkich, którzy chcą się rozwijać i konstruktywnie spędzić czas. TEMAT: Strategia marki osobistej, czyli personal branding dla każdego. KIEDY: (...)
 • 29 czerwca, 18:00 - Kielce, Kino Fenomen
  Projekcja filmu „Człowiek z marmuru” w reż. A. Wajdy w ramach IV Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych „Historia w filmie” organizowanego przez Delegaturę IPN w Kielcach oraz Kino Fenomen. Druga połowa lat 70-tych XX w. Młoda reżyserka realizuje swój film dyplomowy, który będzie opowiadał historię błyskawicznej kariery i upadku jednego z bohaterów pracy socjalistycznej. Zbierając (...)
 • 29 czerwca, 18:00 - Kielce, Institute of Design Kielce
  Zapraszamy na projekcję filmu "Podwórko im. Wszystkich Mieszkańców" Izy Rutkowskiej. Spotkanie odbędzie się 29.06.17 o godz. 18:00 w sali konferencyjnej Instytut Dizajnu w Kielcach. Po filmie odbędzie się dyskusja dotycząca strategii rewitalizacji w Kielcach i lokalnych doświadczeń związanych ze społeczną partycypacją. W spotkaniu oprócz Izy Rutkowskiej udział wezmą: Agata Wojda (...)
 • 29 czerwca, 18:00 - Kielce, Institute of Design Kielce
  WZORNICTWO I DESIGN
  Instytut Designu wraz z SARP o.Kielce zapraszają na seminarium "BIM w praktyce" które odbędzie się 29 czerwca 2017 w godzinach 18:00-21:00 w bibliotce Instytutu Designu (ul. Zamkowa 3) Chętnych prosimy o rejestrację http://gems.autodesk.com/d/55q282 Program spotkania - Wprowadzenie w idee i rozwiązania rewolucji BIM BIM to już nie przyszłość, to teraźniejszość…dowiedz się „jak” (...)
 • 29 czerwca, 20:00 - Kielce
  koncert
  „No Longer Music” – to niezwykłe artystyczne wydarzenie, coś czego dawno w Kielcach nie było. To energetyczna fuzja koncertu, dramy oraz całej masy efektów wizualnych. NLM składa się z dwudziestoosobowej międzynarodowej grupy artystów - muzyków, tancerzy. Przez długie lata swojej działalności Zespół ukształtował swój oryginalny styl, osadzony na nowatorskich pokazach audiowizualnych (...)
 • 29 czerwca, 20:00 - Kielce, Czerwony Fortepian :: Kielce
  koncert
  Twórca niezwykłych ballad, które publiczność na koncertach zna co do słowa i drapieżne zwierzę koncertowe. Porównywany do Nicka Cave'a i Toma Waitsa, obdarzony wyjątkową charyzmą lider i zespół wyjątkowych muzycznych osobowości tworzą piorunującą mieszkankę nieokiełznanej rockandrollowej energii i szorstkiej poezji. Jego ostatnia płyta „W trawie. I Inne jeszcze młode” ukazała się (...)
 • 30 czerwca, 9:00 - Starachowice, Szkoła Podstawowa Nr 9 Starachowice
  dla dzieci, wykład
  W imieniu Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka, Starachowickiego Centrum Kultury oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zapraszamy na Plac przy Szkole Podstawowej nr 9 , ul. Oświatowa 5, 30 czerwca od godziny 9 do godziny 17. Sport, humor i emocje – zabawa dla całej rodziny - widowisko akrobatyczne w wykonaniu Piotra Bielaka, warsztaty z podstawowych technik mających (...)
 • 30 czerwca, 10:00 - Stąporków, SMART Szkoła Języków Obcych - Biuro Tłumaczeń
  Gra miejska to mieszanka gier wyobraźni i harcerskich podchodów. Planszą jest miasto, a pionkami gracze (WY), których zadaniem jest uzyskać jak największą liczbę punktow w możliwie najkrótszym czasie.
 • 30 czerwca, 10:30 - Końskie, Akademia Przedszkolaka Końskie
  PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  dla dzieci
 • 30 czerwca, 15:00 - Kielce, Park im. Staszica, Kielce
  Pomysł na mile spędzone popołudnie w Kielcach - kocyk, smaczna przekąska, sympatyczni ludzie. 30 czerwca będziemy wspólnie podwieczorkować na trawniku obok stawu w Kieleckim Parku Miejskim. Pakujcie koszyki piknikowe i spędźcie z nami to popołudnie.Zapraszamy już od godziny 15:00 Do zobaczenia!
 • 30 czerwca, 17:00 - Starachowice, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach
  wernisaż
  Sławomir Święciochowski, autor prezentowanych zdjęć opowiada niesamowitą, przesyconą słońcem baśń o tajemnicach Inków. Ludu, który stworzył potężne Imperium, o którym teraz wspominają kamienne pozostałości wzniesionych [przez nich budowli.
 • 30 czerwca, 18:00 - Ostrowiec Świętokrzyski, BWA Ostrowiec
  wernisaż
  Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego - Jarosław Górczyński Dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Św.- Jolanta Chwałek zapraszają na otwarcie wystawy „INNY OBRAZ ŚWIATA” ALEKSANDER SALIJ kurator wystawy Wojtek Mazan Wernisaż 30 czerwca 2017 r., godzina 18.00 wystawa czynna do 18 sierpnia 2017 r. Biuro Wystaw Artystycznych al. 3 Maja 6, III piętro Ostrowiec Świętokrzyski www (...)
 • 30 czerwca, 18:00 - Skarżysko-Kamienna, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej
  Po raz piąty mamy przyjemność zaprosić wszystkich miłośników klasycznego kina na filmowe spotkania pod hasłem „KINO RETRO”. Tym razem w nieco zmienionej formule (będziemy się spotykać w kolejne piątki: 30.06., 7.07., 14.07. i 21.07., każdego dnia jeden seans). 30.06. – KOMEDIA 07.07. – MUSICAL 14.07. – THRILLER 21.07. – KRYMINAŁ Start: godz.18.00 Seanse będą się (...)
 • 30 czerwca, 18:00 - Skarżysko-Kamienna, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej
  wernisaż
  Wernisaż wystawy odbędzie się 30 czerwca w galerii MCK, godz. 18.00.
 • 30 czerwca, 18:00 - Końskie, Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich
  koncert
  Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza na KONCERT „DUETY” w wykonaniu Artystów Studia Piosenki MGDK wystąpią: Ola Chojnacka, Magdalena Łuczyńska Martyna Bąk, Marta Krakowiak Apolonia Cacek, Zuzia Szlenk Nina Filiks, Karolina Potocka Amelia Grochala, Ola Malicka Pola Grzegorczyk, Dominika Jakubowska Ola Bukowiecka, Zbigniew Bukowiecki Julia Jabłońska, Ula Szlenk (...)
 • 30 czerwca, 20:00 - Oksa
  koncert, festiwal
  SUMMER FESTIVAL OKSA 2017 - EDYCJA VII Już po raz VII otwieramy przed Wami wrota do NAJWIĘKSZEGO WYDARZENIA MUZYCZNEGO w tej części kraju gdzie zobaczycie i usłyszycie niesamowity pokaz świateł i dzwięku. Tego wydarzenia nie można przegapić! Już w piątek 30 czerwca 2017 roku, na rozpoczęcie wakacji, spotkacie się wszyscy na największym tego typu festiwalu w regionie. Więcej (...)
 • 1 lipca (2 dni) - Kielce, Tereny Targowe TK
  targi
  Targi Tuningu i Modyfikacji Pojazdów TUNING & MOTOR SHOW odbędą się od 1 do 2 lipca 2017 roku. Wystawa daje wyjątkową możliwość zaprezentowania profesjonalnych usług i najlepszych produktów niezbędnych do efektownej modyfikacji aut oraz tuningu. Na stoiskach nie zabraknie bogatej oferty unikalnych części, akcesoriów motoryzacyjnych, elektroniki samochodowej a także sprzętu Car (...)
 • 1 lipca, 10:00 (2 dni) - Kielce, Targi Kielce
  drifting
  ✅Panie i Panowie chcielibyśmy Wszystkich Was zaprosić na kolejną edycje Dub It Tuning Festiwal która odbędzie się 01-02.07 2017 na Targach Kielce ul Zakładowa . Jest to impreza 2 dniowa sobota-niedziela Impreza ta bedzie imprezą przełomową jeśli chodzi o Drift ,ponieważ to My w tym roku organizujemy ta Prestiżową Impreze✅ ➡Możemy Wam zdradzić że bedą naprawde grube Ogólnopolskie (...)
 • 1 lipca, 10:00 (2 dni) - Bałtów, Jurapark Bałtów
  przeszkody
  ��START ZAPISÓW 9 STYCZNIA 2017�� Chcecie pięknie się sponiewierać na trasie o długości 6 lub 12 km? Chcecie poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach i przeżyć super imprezę w Hawajskiej Strefie Regeneracji? Od 9 stycznia ruszają zapisy na #NajdzikszyBiegSezonu: HUNT RUN - POLOWANIE NA BIEGACZY! Przygotowaliśmy dla was masę przeszkód: naturalnych i stworzonych specjalnie na Hunt (...)
 • 1 lipca, 11:00 - Kielce, Rezerwat Kadzielnia
  Nadchodzi pierwsze w sezonie zjem to Fest! W ramach Kadzielnia Sport Festiwal #3 zorganizujemy strefę z najlepszymi kąskami od Wystawców z całej Polski. Jedni zjadą do nas na tyrolce, a drudzy zejdą schodkami, gdzie będziemy na pięknej polanie usłanej leżakami
 • 1 lipca, 11:00 - Kielce, Kielce Kadzielnia
  MULTIDYSCYPLINARNE
  Zapraszamy na trzecią edycję festiwalu sportów ekstremalnych Kadzielnia Sport Festiwal! Raz do roku, w czasie weekendu, amatorzy, zawodowcy i fascynaci życia pełnego wrażeń spotykają się w wyjątkowym miejscu - kamieniołomie Kadzielnia - aby uczestniczyć w zawodach, pokazach oraz warsztatach sportów ekstremalnych. Co dla Was przygotowaliśmy? Czeka na Was 6 stref aktywności: - strefa (...)
 • 1 lipca, 14:00 (2 dni) - Kielce, Szkoła Tańca LAYLA
  Już 1 Lipca zapraszamy na niezwykłe warsztaty z wyjątkowymi instruktorami Ania Rewicka i Markiem Marashem Rewickim :) Zapraszamy wszystkich gotowych do nauki w miłej atmosferze. Cel - świetna zabawa i multum wiedzy nabytej i wytańczonej ;) Zabierzcie ze sobą: Szeroki uśmiech Parę butów na zmianę i Dużo chęci do tańca !! SEMBA to taniec, jak również rodzaj muzyki pochodzący (...)
 • 1 lipca, 15:00 - Zagnańsk, Gmina Zagnańsk
  koncert, dla dzieci
  Choć do wakacji jeszcze daleko, my już myślimy o pierwszym lipcowym weekendzie. I dobrze Wam radzimy - zarezerwujcie swój czas 1 lipca na wspólne świętowanie obchodów 40-lecia Gminy Zagnańsk razem z nami - przy zbiorniku wodnym w Kaniowie. Dołączcie do wydarzenia - będziemy w nim na bieżąco informować Was o tym, jaki eczaekają na Was atrakcje, przekażemy także o nieco ciekawostek (...)
 • 1 lipca, 20:00 - Solec-Zdrój, Malinowy Raj
  koncert
  M Duo to projekt skupiający się na standardach jazzowych, oraz coverach muzyki rozrywkowej, głównie soul, r'n'b, funky, pop. Magdalena Kocój - voc Tomek Drachus - piano zapraszamy, wstęp free
 • 1 lipca, 21:00 - Baćkowice, Club Milano Baćkowice
  Kolejna impreza wakacyjna dedykowana dla sympatyków dobrej całonocnej zabawy z zesopołem. Zespół NEXX DANCE nie pozwoli wam odpoczywac na parkiecie:) Będziecie się bawić w klimatach muzycznych , które lubicie najbardziej:) Na małej sali rządził będzie DJ TOMMY . https://www.youtube.com/watch?v=fLI1iNwCNns https://www.youtube.com/watch?v=Tm11qp38anA https://www.youtube.com/watch?v=sTivCGe49_Y ZAKUP (...)
 • 2 lipca - Skarżysko-Kamienna
  sprint
  Witamy serdecznie na oficjalnej stronie Wtórpol Triathlon Skarżysko-Kamienna. Wtórpol Triathlon Skarżysko-Kamienna to druga edycja, która zagości w Skarżysku-Kamiennej nad Zalewem Rejowskim w OWiR Rejów. 2 lipca 2017r. zbudujemy tam miasteczko triathlonowe. Przeżyj niezapomniane sportowe emocje razem z nami! Do zobaczenia w Skarżysku-Kamiennej.