WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo świętokrzyskie

Województwo świętokrzyskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 • 7 sierpnia (13 dni) - Kielce
  mecz, Mistrzostwa Świata
  Turniej rozegrany zostanie w Kielcach w sierpniu 2018 roku. Rywalizacja wystartuje 7 sierpnia i toczyć się będzie przez niemal dwa tygodnie. Finałowe spotkania, wraz z meczami o złoty i brązowy medal, zaplanowane są na 19 sierpnia. W zmaganiach udział wezmą 24 drużyny. Wszystkie rozpoczną rywalizację od Rundy Wstępnej. W niej podzielone zostaną na cztery sześciozespołowe grupy (...)
 • 15 sierpnia, 11:00 - Chrusty, Kompleks Świętokrzyska Polana
  UROCZYŚCIE PRZYSIĘGAMY, ŻE KNUJEMY COŚ NIEDOBREGO! To będzie wyjątkowo magiczny dzień! 15 SIERPNIA 2018 I ZLOT FANÓW HARRY'EGO POTTERA NA ŚWIĘTOKRZYSKIEJ POLANIE! Zapraszamy wszystkich fanów niezwykłego czarodzieja (a wierzymy, że będzie Was bardzo dużo) do wspólnej zabawy i przebrania się w postacie z książek lub założenia symbolicznego kapelusza! Przez cały dzień będzie (...)
 • 15 sierpnia, 12:00 - Klimontów
  W tym roku zagrają i zaśpiewają między innymi ... Elektryczne Gitary - Marcin Chlebny Kindżał - Tabu - Kabaret Otto - Enej....zapraszamy :)
 • 16 sierpnia, 16:30 - Kielce, Ambasada Dizajnu
  RĘKODZIEŁO
  warsztaty
  Wracamy z cyklem ''Uszyj to sam''! Kolejne zajęcia w Ambasadzie Dizajnu dotyczyć będą szycia letnich spodni. Spotykamy się już 16.08 o godz. 16:30. Warsztaty są przeznaczone zarówno dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z szyciem, jak i tych, które już szyją. W trakcie trwania zajęć powstaną damskie, szerokie spodnie o prostej konstrukcji idealne na lato. Osoby, które nigdy (...)
 • 17 sierpnia, 16:00 - Kielce, Targi Kielce
  festiwal, konwent
  Sabat Fiction-Fest to ogólnopolski festiwal fantastyki i gier elektronicznych, którego tegoroczna edycja odbywać się będzie na Targach Kielce w dniach 17-19 sierpnia.
 • 17 sierpnia, 18:00 - Kielce, Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego
  koncert
  W piątek 17 sierpnia o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy Państwa do Sali Widowiskowej WDK na koncert promujący płytę Tomka Wachnowskiego, zatytułowaną "Kołomyja i Pic". Autorem wszystkich tekstów na płytę jest znany kielecki poeta Adam Ochwanowski. Wstęp wolny. Po koncercie będzie można kupić płyty z dedykacjami od autorów. Płyta "Kołomyja i Pic" to spotkanie poety z kompozytorem (...)
 • 18 sierpnia, 10:00 - Kielce, Mini College
  Serdecznie zapraszamy na Dni Otwarte w MC Jurajska 18 sierpnia od godziny 10:00 do 12:00. Zapewniamy wiele atrakcji m.in: pokaz karate, pokaz kalisteniki, pokaz taneczny, zabawy i animacje dla dzieci. Przyjdź i przekonaj się, że Mini College to miejsce stworzone z miłości do dzieci i dla dzieci!
 • 18 sierpnia, 10:00 - Kielce, Mini College
  Serdecznie zapraszamy na Dni Otwarte w MC Jurajska 18 sierpnia od godziny 10:00 do 12:00. Zapewniamy wiele atrakcji m.in: pokaz karate, pokaz kalisteniki, pokaz taneczny, zabawy i animacje dla dzieci. Przyjdź i przekonaj się, że Mini College to miejsce stworzone z miłości do dzieci i dla dzieci!
 • 18 sierpnia, 10:30 - Bodzentyn
  7 EDYCJA CROSSRUN 2018 GRAND PRIX GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH
 • 18 sierpnia, 11:00 - Kielce, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach
  dla dzieci, pokaz
  Lubelski Festiwal Filmowy na Hurra! ART! Podczas pokazu zostaną zaprezentowane następujące filmy: 1. Spiesz się, Heroldzie!, reż. Francie Liebschner (Niemcy) – 8 min. Choć Herold jest superbohaterem i musi się mierzyć z wieloma trudnościami, nie ma dla niego większego wyzwania, niż zdążenie na urodziny córki. 2. Szmaciana piłka, reż. Carlos Avalone (Brazylia) - 4 min. Piłka może (...)
 • 18 sierpnia, 11:30 - Kielce, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach
  dla dzieci, warsztaty
  Polecane dla widzów, którzy obejrzą pokaz filmów: http://www.teatrkubus.pl/filmy/pokaz-filmow-krotkometrazowych-dla-widzow-od-lat-6-0 Po projekcji filmów dla widzów od lat 6, która rozpocznie się o godz. 11:00, zapraszamy na warsztaty, poprowadzone przy użyciu działań teatralnych. Dzięki nim rodzice odkryją, że ich dzieci świetnie rozumieją filmy i mają niesamowitą wyobraźnię, (...)
 • 18 sierpnia, 15:00 - Kielce, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach
  Tekst - Camille Rebetez Przekład - Jan Nowak Reżyseria - Justyna Czarnota „Strajk buziaków” to opowieść o zmieniającym się świecie, ekologii, przyjaźni i muzyce. Jej bohaterami są Begonia, Plume i Nana. Cała trójka stoi przed nie lada problemem: dorośli przygotowują im smutną przyszłość. Zmiany klimatyczne, topniejące lodowce, wszechobecne śmieci, zanieczyszczenie powietrza... (...)
 • 18 sierpnia, 16:30 (2 dni) - Strawczynek, Olimpic Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Strawczynku
  Jak co roku Gmina Strawczyn organizuje swoje dwudniowe święto pod nazwą STRAWCZYNADA. W tym roku zabawa odbędzie się w weekend 18 i 19 sierpnia na terenie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego OLIMPIC w Strawczynku...
 • 18 sierpnia, 17:00 - Kielce, Geopark Kielce - Centrum Geoedukacji
  Po co Ci te góry? O tym i o obliczach górskiej wędrówki opowiedzą Tomasz Habdas oraz Jakub Juszyński. Widzimy się już 18-tego sierpnia o godzinie 17-tej w kieleckim Geoparku. Kuba, który na co dzień zajmuje się marketingiem, ale nie łatwo mu usiedzieć w jednym miejscu. Dużo podróżuje i smakuje. Najczęściej wyrusza w świat z rodziną. Opowie nam o tym jak wyglądają góry i podróże (...)
 • 18 sierpnia, 17:00 - Kielce, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach
  Na podstawie książki "Lekkie życie Barnaby'ego Brocketa" Johna Boyne'a. Tłumaczenie - Tina Oziewicz Adaptacja - Amadeusz Nosal Reżyseria - Judyta Berłowska Scenografia i kostiumy - Aleksandra Żurawska Muzyka - Dawid Sulej Rudnicki Ruch sceniczny - Nela Mitukiewicz Projekcje wideo - Amadeusz Nosal Występują: Anna Domalewska Michał Olszewski Błażej Twarowski „Sztuka latania” to (...)
 • 18 sierpnia, 18:00 - Strawczynek, Olimpic Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Strawczynku
  10 km
  RUSZAMY Z ZAPISAMI!!! Drugi bieg jedną z najszybszych tras w województwie Świętokrzyskim na dystansie 10 km !!! Dziś tj. 8 kwiecień uruchamiamy zapisy. Bieg przy zachodzie słonca w pięknej okolicy Strawczyńskiego zalewu.... Będzie miło, będzie pięknie i będzie wesoło. Zapraszamy do polubienia i śledzenia nas na naszych fejsbukach. Stopniowo będziemy odkrywać przed wami karty (...)
 • 18 sierpnia, 19:00 - Starachowice, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach
  koncert
  Rocznica 25 lat istnienia big bandu „Juniors Band-Starachowice” staje się doskonałą okazją do przedstawienia jego dorobku artystycznego. Bogactwo doświadczeń, działającej w Starachowicach, w województwie świętokrzyskim orkiestry, duża ilość przewijających się młodych muzyków i współpraca z uznanymi artystami sceny jazzowej, staną się inspiracją do stworzenia wizualno-muzycznej opowieści (...)
 • 18 sierpnia, 19:00 - Kielce, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach
  pokaz
  Podczas pokazu zostaną zaprezentowane następujące filmy: 1. Jeż, który nie jest jeżem, reż. Alexey Ignatov (Rosja) - 5 min. Historia jeża i ptaka, którzy za pomocą sztuki zastanawiają się nad znaczeniem tożsamości. 2. Uciekające światła, reż. Gediminas Siaulys (Litwa) - 11 min. Nieszczęśliwy wypadek staje się dla dzieci powodem do przemyśleń na temat życia i śmierci. 3. Biały (...)
 • 19 sierpnia - Bodzentyn
  7 EDYCJA METROBIKES.PL MTBCROSS MARATON 2018
 • 19 sierpnia, 10:00 - Kielce, Muzeum Wsi Kieleckiej
  piknik
  Podczas Motopikniku. 12. Świętokrzyskiego Zlotu Motocykli SHL i Pojazdów Zabytkowych świętować będziemy 80 rocznicę SHL-ek "dumy polskiej motoryzacji". Ryszard Mikurda, Komandor Zlotu zapowiada, że w skansenie zostanie pokazanych ponad sto zabytkowych aut i motocykli. Będą stragany ze smakowitościami z Regionu Świętokrzyskiego oraz piękny występ Zespołu Pieśni i Tańca Kielecczyzna (...)
 • 19 sierpnia, 15:00 - Kielce, Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego
  Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach ma już ponad 60 lat. Czy wiecie, jak powstał? Jakie wydarzenia złożyły się na jego historię? Jak myślicie, co jest potrzebne do założenia teatru? Wsparcie władz, zaplecze lokalowe i finansowe? Na pewno tak. Lecz na cóż by się to wszystko zdało, gdyby nie było pasji i zaangażowania ludzi? To od nich wszystko się zaczęło! Zapraszamy na spacer (...)
 • 19 sierpnia, 17:00 - Kielce, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach
  Scenografia: Małgorzata Tarasewicz-Wosik Muzyka: Jerzy Bielski Scenariusz: Anna Andraka, Paweł Chomczyk Choreografia: Karolina Garbacik Występują: Dagmara Sowa, Paweł Chomczyk Wykonanie muzyki na żywo i improwizacje muzyczne: Robert Jurčo, Piotr Chociej Reżyseria: Grupa Coincidentia O ile straszkę pospolitą - popularny gatunek ważki - można spotkać nad jeziorem albo nad rzeką, (...)
 • 19 sierpnia, 18:00 - Kielce, Dom Środowisk Twórczych
  koncert
  CZESSBAND - koncert folkowy w ramach cyklu Retro Potańcówka. Wstęp 10 zł do 16.08, potem 15 zł. Bilety dostępne od 6.08. Czessband to kolejny pomysł i wcielenie PaproDziada z Łąki Łan, Dziadów Kazimierskich i November Projekt „CZESSBAND to warszawska kapela, grająca muzykę akustyczną inspirowaną folklorem miejskim na świecie. Celem nie jest dosłowna rekonstrukcja czy muzyczny (...)
 • 19 sierpnia, 19:00 - Kielce, Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego
  Wydarzenie towarzyszące obchodom XX-lecia Samorządu Województwa Świętokrzyskiego. Zapraszamy na koncert Natalii Przybysz z gościnnym udziałem Pauliny Przybysz!
 • 19 sierpnia, 20:00 - Kielce, Kieleckie Centrum Kultury
  koncert
  “Album rodzinny” to pełna humoru podróż do epoki lat 20. i 30. XX wieku ujęta w formę kilkunastu piosenek. Teksty nawiązują stylistycznie do szlagierów międzywojennych, a w muzyce pobrzmiewają rytmy fokstrota, swinga, charlestona i tanga. Pomysł na projekt zrodził się podczas przeglądania starego rodzinnego albumu. Stare fotografie poruszają wyobraźnię i skłaniają do wymyślenia (...)
 • 20 sierpnia, 17:00 - Kielce, Mini College
  Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty w MC Skarżysko-Kamienna już 20 sierpnia o godz. 17. Zabawy i animacje dla dzieci,zajęcia naukowe,pokazy taneczne, pokaz karate i wiele innych atrakcji!
 • 21 sierpnia, 11:00 - Busko-Zdrój, Buskie Samorządowe Centrum Kultury
  Któż nie zaopiekowałby się małym sympatycznym misiem siedzącym samotnie na wielkim dworcu kolejowym? Państwo Brown z dziećmi bez wahania przygarnęli uroczego niedźwiadka w czerwonym kapeluszu i.... odtąd już nic nie było jak dawniej. Do Londynu Miś Paddington przybył w tajemniczy sposób aż z Peru, ale ta podróż to dopiero początek przygód niezwykłego zwierzaka. Spokojne życie Jonathana (...)
 • 24 sierpnia, 16:00 - Zagnańsk, Gmina Zagnańsk
  To będzie wyjątkowe wydarzenie - tak jak wyjątkowe są dąb Bartek i SHL-ki, które od 80 lat królują na polskich (i nie tylko) szosach. Zapraszamy już 24 sierpnia 2018 r. w godz. 16.00-19.00 na parking przy Dębie Bartku, by wspólnie świętować imieniny Bartka i urodziny SHL-ki.
 • 24 sierpnia, 17:00 (3 dni) - Wióry, Zapora Wióry
  aquathlon
  To tu nardodził się w Polsce Swimrun! To tu zorganizowaliśmy pierwsze takie zawody. 25 sierpnia 2018 pierwszy polski swimrun team zaprasza Was ponownie w Góry Świętokrzyskie, byście na własnej skórze mogli sprawdzić jak to smakuje. Biegnij i płyń, ciesząc się nieskrępowaną wolnością! Dwa dystanse: 33 km (28 km run i 5,2 km swim) 15 km (13 km run i 2 km swim) Start tylko w parach (...)
 • 24 sierpnia, 18:00 (2 dni) - Bałtów, Bałtowski Kompleks Turystyczny
  To juz 8 edycja naszego KARBURATORA. Bawimy się tym razem w Baltowie jak za dawnych czasow. Historia lubi się powtarzać..to właśnie tu odbył się 1 KARBURATOR :-) Wzorem roku ubiegłego zawita do Nas ponownie Klub Mazdy MX5 Mamy swoich stałych zlotowiczów, ktorzy pamietaja tamte czasy i mamy nadzieję że uda nam się razem z Wami znowu stworzyć wspaniały klimat w tym jakże pięknym i (...)
 • 24 sierpnia, 21:00 (różne terminy) - Chęciny, Zamek Królewski w Chęcinach
  Wszystkich spragnionych wrażeń zapraszamy na niezapomnianą przygodę pod osłoną nocy w otoczeniu murów zabytkowej warowni! Nie zabraknie emocji! Głośne strzały z historycznej broni, magiczna iluminacja świetlna oraz nuta średniowiecznego klimatu stworzą wyjątkową i niezapomnianą atmosferę! Gwarantujemy moc atrakcji! Przewodnik zapozna wszystkich zwiedzających z historią oraz (...)
 • 25 sierpnia, 10:00 - Niekłań Wielki
  dla dzieci, 10 km, biegi towarzyszące
  CEL • upowszechnianie i popularyzacja biegowych form ruchu, jako atrakcyjnej formy aktywności ruchowej. • popularyzowanie zdrowego i aktywnego trybu życia w zróżnicowanych grupach społecznych. • integracja osób aktywnych ruchowo. • promocja walorów turystycznych naszej okolicy, gminy Stąporków oraz regionu świętokrzyskiego TERMIN i MIEJSCE 25 sierpnia 2018r. (sobota) godz. 10.00 • Biuro (...)
 • 25 sierpnia, 11:00 - Kielce, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach
  Na podstawie książki "Dwoje ludzi" napisanej i zilustrowanej przez Iwonę Chmielewską. Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. Scenariusz i reżyseria - Daria Wktoria Kopiec Tekst - Anna Andraka Scenografia - PAPER HEROES: Karolina Pawłowska, Magdalena Major Kostiumy - PAPER HEROES: Bożena Ślaga Muzyka - Paweł Osicki Choreografia - Jacek Owczarek Multimedia - Magdalena Parszewska Reżyseria (...)
 • 25 sierpnia, 11:30 - Kielce, Ambasada Dizajnu
  RĘKODZIEŁO
  warsztaty
  Zapraszamy na warsztaty ''Manipulacje tkaniną - plisowanie'', które odbędą się 25.08.18 w Ambasadzie Dizajnu. Zajęcia przeznaczone są dla projektantów mody, tkanin, biżuterii, wzornictwa przemysłowego, architektów i pasjonatów tworzenia przestrzennych form. Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się, jak tworzyć trójwymiarowe formy z płaskich arkuszy papieru i tkanin z wykorzystaniem (...)
 • 25 sierpnia, 12:00 - Bałtów, Bałtowski Kompleks Turystyczny
  festiwal
  BAŁTÓW OPEN AIR 2018! Nie da się ukryć, że naszemu regionowi potrzebny jest festiwal muzyki niezależnej z prawdziwego zdarzenia. Impreza, która zintegruje fanów ciężkich (ale nie tylko) brzmień. Potrzebne jest wydarzenie pod gołym niebem, na którym usłyszymy czołówkę polskich i zagranicznych wykonawców, którzy do tej pory omijali nasze województwo. Chodziły słuchy, że województwo (...)
 • 25 sierpnia, 12:00 - Sandomierz, MOSiR Sandomierz
  X TRIATHLON ZIEMI SANDOMIERSKIEJ Regulamin i zapisy: http://mosir.sandomierz.pl/mosir/18-aktualnosci/414-x-triathlon-ziemi-sandomierskiej