WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo świętokrzyskie

Województwo świętokrzyskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 15 sierpnia, 12:00 (4 dni) - Klimontów, Gminny Ośrodek Kultury w Klimontowie
  W tym roku zagrają między innymi : Czeremszyna , LiLi , Ego , Felicjan Andrzejczak , Red Lips , Andrzej Rybiński , Brathanki.
 • 15 sierpnia, 12:00 (6 dni) - Sielpia Wielka, Ośrodek Wypoczynkowy "Łucznik"
  zlot
  Alfaholicy zapraszają na swój 12. ogólnipolski zlot. Główne atrakcje to Track Day na Torze Kielce oraz rajd turystyczny. Szczegoły na forum
 • 17 sierpnia, 20:00 (11 dni) - Sandomierz, Sandomierz - Królewskie Miasto
  koncert, festiwal
  W imieniu artystów, organizatorów i patronów medialnych serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich melomanów, miłośników nietuzinkowych wydarzeń do wzięcia udziału w koncertach, które odbędą się w ramach XXVII Festiwalu Muzyka w Sandomierzu.
 • 18 sierpnia (4 dni) - Miedziana Góra
  zlot
  W 1937 r. - 80 lat temu - w kieleckiej Hucie Ludwików S.A. skonstruowano pierwszy z prototypów motocykla SHL. Z biegiem czasu motocykle te stały się legendą polskiej motoryzacji. Z okazji kolejnej rocznicy tego wydarzenia zapraszamy, nie tylko posiadaczy SHL-ek, ale również motorowerów, skuterów, motocykli innych marek, wyprodukowanych przed 1983 r. oraz miłośników motoryzacji, (...)
 • 18 sierpnia, 8:00 - Miedziana Góra, Miedziana Góra Tor Kielce
  Zapraszamy Was na kolejną edycję ITALIAN TRACK DAY. Po raz kolejny spotykamy się na torze Kielce gdzie dzięki ekipie z Szkoła Jazdy Subaru będziemy poraz kolejny mogli doskonalić swoją technikę jazdy oraz poraz kolejny pościgać się na czas. Formularz zgłoszeniowy uruchomimi za jakąś chwile. Aby być na bieżąco zapraszam do zapisywania się w wydarzeniu. Pozdrawiamy Ekipa DBW
 • 18 sierpnia, 9:00 - Końskie, Agencja Turystyczna Krea Tour
  dla dzieci, wycieczka
  W Pacanowie czeka nas prawdziwa podróż przez bajkową krainę dziecięcej wyobraźni - pełnej dźwięków i barw. Ekspozycja Bajkowy Świat łączy w sobie najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi i cennymi eksponatami muzealnymi. Jest jedną wielką interaktywną przygodą, w której pośrednikami między światem bajki a rzeczywistością są przewodnicy - Dzwoneczek, Czerwony Kapturek (...)
 • 18 sierpnia, 16:30 - Oksa, Zielone Laboratorium
  Poznajcie rodzinę z zielarskimi tradycjami i zajrzyjcie do prawdziwego domowego laboratorium! Razem stworzycie naturalne maści, kremy przeciwsłoneczne i pomadki ochronne, orzeźwiające mydełka lub inne kosmetyki przydatne latem.
 • 18 sierpnia, 17:00 - Nowiny, Gmina Sitkówka-Nowiny
  nordic walking
  Mamy dobrą wiadomość dla sympatyków nordic walking! Jeżeli jesteście wśród nich - zapiszcie tę datę - 18 sierpnia odbędzie się kolejny rajd pieszy po gminie Sitkówka-Nowiny. Jeśli jeszcze nie rozpoczęliście swojej przygody z nordic walking - dołączcie do nas - serdecznie zapraszamy!
 • 18 sierpnia, 18:00 (3 dni) - Bocheniec, Ośrodek Wypoczynkowy "Ptaszyniec"
  zlot
 • 18 sierpnia, 18:00 - Kielce, Dom Środowisk Twórczych
  wernisaż
  Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na wernisaż niezwykłej wystawy malarstwa i tkaniny: "Wyspa" - artystki Magdy Oleksiewicz. Serdecznie zapraszamy!
 • 18 sierpnia, 18:00 - Kielce, Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach
  finisaż
  18.08.2017 | GODZ. 18:00 Marek Jaromski pt. „Światło z cienia” (Finisaż wystawy – na którym będzie można skosztować – Aniołów pieczonych przez Artystę, w najstarszej w regionie piekarni „Bodzentyńska”, mieszczącej się przy ul. Bodzentyńskiej w Kielcach Na Finisażu nie zabraknie także Gili Abutalebi – autorki instalacji w Galerii Dolnej, oraz gości specjalnych – Elżbiety Dzikowskiej (...)
 • 18 sierpnia, 20:00 - Solec-Zdrój, Malinowy Raj
  koncert
  M Duo to projekt skupiający się na standardach jazzowych, oraz coverach muzyki rozrywkowej, głównie soul, r'n'b, funky, pop. Magdalena Kocój - voc Tomek Drachus - piano zapraszamy, wstęp free
 • 18 sierpnia, 20:00 - Kielce, Chicago Organ Jazz & Blues
  Szanowni Państwo, wylaczamy prad na scenie ? Mozemy na spokojnie pograć sobie ze smakiem i spokojem?
 • 18 sierpnia, 21:00 - Kielce, Czerwony Fortepian :: Kielce
  Wzorem roku ubiegłego urządzamy sobie gorący i taneczny wieczór w rytmie latino. Mamy nadzieje, ze tak jak w roku ubiegłym przyjdą ci z was, którzy lubia południowe klimaty krajów odegłych, którzy uwielbiają ten sensoryczny, seksualny i bardzo piękny taniec (przećwiczymy wszystko, ile sie da, wszystkie odmiany latino). wstęp po 5 zł, rezerwacje stoliczków pod numerem 512170995. W (...)
 • 18 sierpnia, 21:00 - Samsonów, Ruiny Huty Józef
  Zapraszamy na kolejny z dwóch filmów wyświetlanych w malowniczych ruinach Huty "Józef" w Samsonowie w ramach 3. edycji Międzykulturowego Kina Letniego. Turecki dramat pt. "Puszka Pandory" (reż. Yeşim Ustaoğlu, 2008) to opowieść o wzajemnym niezrozumieniu bliskich sobie osób, o samotności, odizolowaniu, szukaniu miłości oraz wsparcia we współczesnym, zglobalizowanym świecie. Projekcja (...)
 • 18 sierpnia, 21:00 - Kielce
  Zapraszamy wszystkich miłoścników motoryzacji na wieczór pełny adrenalny spotykamy się na parkingu OBI. Podbijjcie pod klubowe auta tam dalsze informacje co i jak 🏁 🏁🚥🚥👌✋👍 Damy radę pobić rekord frekwencji - Liczymy na was :) Widzimy się na miejscu 5!
 • 19 sierpnia, 8:00 - Kielce, PTTK Kielce Oddział Świętokrzyski
  Miejsce: Morawica - Wolica Termin: 19 sierpnia Liczba miejsc: 50 Komandor spływu: Robert Nicpoń Zbiórka – 19.08.2017r. (sobota) o godz. 8:00; Parking przy ul. Biskupa Czesława Kaczmarka obok Biedronki. Rzeka: Nida długość spływu: 16km czas spływu: 3h-4h trudność odcinaka: łatwa dla kogo: dla początkujących i średniozawansowanych Opis trasy: Trasa idealna (...)
 • 19 sierpnia, 8:30 - Końskie, Klub Turystyki Aktywnej PTTK PASAT Końskie
  Wspólne spacery po Górach Świętokrzyskich powoli dobiegają końca :( Juz 10 raz wyjedziemy zdobywać kolejny szczyt do Korony Gór Świętokrzyskich. Rezerwujcie proszę termin w kalendarzu :) Wiecie gdzie pojedziemy? Zdjęcie powinno Wam podpowiedzieć, co to za wspaniała kraina :) Szczegóły już wkrótce!
 • 19 sierpnia, 10:00 - Mosty
  Zmagania druhów OSP z terenu gmin Chęciny i Sitkówka-Nowiny odbedą się 19 sierpnia 2017 r. w Mostach.
 • 19 sierpnia, 11:00 - Bodzentyn
  10 km, półmaraton, anglosaski
 • 19 sierpnia, 11:00 - Kielce, Ambasada Dizajnu
  RĘKODZIEŁO
  warsztaty
  Zapraszamy na warsztaty ''Spaghetti Meble'', które odbędą się 19.08 o godz. 11:00 w Ambasadzie Dizajnu ul. Wesoła 38. Zajęcia przeznaczona są dla osób dorosłych. Warsztaty towarzyszą wystawie o tym samym tytule, która będzie prezentowana w przestrzeni Instytut Dizajnu w Kielcach w drugiej połowie sierpnia. Meble "spaghetti" wyplatane igelitem, były modne w Polsce w drugiej połowie (...)
 • 19 sierpnia, 14:00 - Kije
  14:00 Msza św. w intencji rolników 15:00 Korowód dożynkowy 15:30 Obrzęd przekazania chleba 16:00 KAPELA KOTKOWIACY 16:20 Wyniki konkursu wieńców 16:40 Blok estradowy w wykonaniu młodych artystów z sołectwa Kije. 17:00 Wyniki konkursu ciast 17:15 Występy: BOJADLANIE / DOMINANTA / CHÓR „CANTABILE” SDK 19:00 DOŻYNKOWY TURNIEJ WSI Od 20:00 Zabawa taneczna z zespołem ALEX
 • 19 sierpnia, 15:00 - Skarżysko-Kamienna, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej
  PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  19 sierpnia 2017 r - Osiedle Książęce (teren przy ZSP nr 4, ul. Książęca 149) W programie imprezy min.: kino plenerowe, koło fortuny, konkursy, dmuchańce, paintball wodny, zabawy z chustą animacyjną, Animatorzy, kucyki, Akademia Holistyczna, Perły z Lamusa, Skarżyski Klub Sportów Walki SKSW ,,Kyokushin - przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jak zostać małym aktorem oraz (...)
 • 19 sierpnia, 15:00 - Kielce, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach
  dla dzieci
  Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w koprodukcji z Art Fraction Foundation Spektakl taneczny dla widzów od 1 do 3 lat Cena biletu – 9 zł Reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak Scenografia: Barbara Małecka Muzyka: Wacław Zimpel Tańczą: Paulina Giwer-Kowalewska i Filip Meyer-Lüters Spektakl jest częścią projektu „Small size, performing arts for early years” realizowanego ze środków (...)
 • 19 sierpnia, 15:00 (2 dni) - Strawczyn, Olimpic Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Strawczynku
  koncert, dla dzieci, rodzinne
  Święto gminy Strawczyn - STRAWCZYNDA 2017 - jak zwykle zapewni wiele atrakcji...
 • 19 sierpnia, 17:00 - Starachowice, Starachowickie Centrum Kultury
  warsztaty
  Zapraszamy na bezpłatne zajęcia taneczne dla dorosłych. Sala Baletowa ( III piętro) SCK.
 • 19 sierpnia, 18:00 - Strawczyn, Olimpic Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Strawczynku
  10 km
  RUSZAMY Z ZAPISAMI!!! Pierwszy bieg atestowaną trasą na dystansie 10 km który przy odrobinie waszego zainteresowania będzie zapewne odbywał się cyklicznie :-). Dziś tj. 9 czerwca uruchamiamy zapisy. Bieg przy zachodzie słonca w pięknej okolicy Strawczyńskiego zalewu.... Będzie miło, będzie pięknie i będzie wesoło. Zapraszamy do polubienia i śledzenia nas na naszych fejsbukach (...)
 • 19 sierpnia, 18:00 - Kielce, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach
  dla dzieci, pokaz
  Lubelski Festiwal Filmowy na Hurra! ART! Wstęp za wejściówkami, które będą wydawane na godzinę przed pokazem 1. „Finito”, reż. Mauricio Bartok (Brazylia) – 5 min. Pewien robot dokonuje wyboru, który zaważy nie tylko na jego przyszłości... 2. „Halim”, reż. Werner Fiedler (Austria) – 30 min. Nieśmiały chłopiec zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym artystą Halimem. Czy dzięki sztuce (...)
 • 19 sierpnia, 19:00 - Kielce, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach
  dla dzieci, warsztaty
  Prowadzenie: Justyna Czarnota (na zdjęciu) Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc Po projekcji filmów dla widzów od lat 12 zapraszamy na warsztaty, podczas których młodzież będzie mogła podzielić się swoimi refleksjami. Będziemy pracować przy użyciu działań teatralnych. JUSTYNA CZARNOTA Pedagog teatru, pasjonatka teatru dla dzieci i młodzieży. Od 2010 roku współpracuje z Instytutem (...)
 • 19 sierpnia, 20:00 - Szydłów, Gmina Szydłów
  koncert
  Koncert Enej w ramach jubileuszowego 20. Święta Śliwki w Szydłowie.
 • 19 sierpnia, 20:00 - Kielce
  koncert
  Mamy przyjemność zaprosić wszystkich mieszkańców Kielc na wspólny koncert miasta oraz Telewizji Polskiej - GWIAZDY LETNIEGO NIEBA. Fanom polskiej muzyki zaprezentują się: Natalia Kukulska, Kasia Cerekwicka, Ewelina Lisowska, Kasia Popowska, Adam Stachowiak, Łukasz Zagrobelny, Lombard, Urszula, Feel, Kasia Moś oraz Bayer Full. Artyści wystąpią z towarzyszącym im rozbudowanym bandem (...)
 • 19 sierpnia, 21:00 - Baćkowice, Club Milano Baćkowice
  koncert
  Już w sobotę 19.08.17 kolejna wspaniała całonocna impreza z zespołem z cyklu DANCING DISCO PARTY🎼🎷Tym razem bawił nas będzie zespół MATEO ,twórca hitów:"Brak mi ciebie,Ręce w górę, Najlepsza na świecie ,Pocałunek anioła "i innych. wstęp 15 zł.🔊🔊Uwaga ! Do godz.22.00 zakup biletu i wejście do lokalu w promocyjnej cenie.Dwa bary,dwie sale taneczne ,Fast Food Bar (...)
 • 20 sierpnia, 10:00 - Skarżysko-Kamienna
  10 km, biegi towarzyszące, półmaraton
  Mamy pomysł na Twój przedostatni weekend sierpnia! Spędź go z nami w Skarżysku Kamiennej: *dwa dystanse: półmaratoński i 10 kilometrów *Mistrzostwa Polski Par Małżeńskich na obu dystansach *malownicza asfaltowa trasa z atestem nad Zalewem Rejów oraz wzdłuż lasów Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego *atrakcje dla najmłodszych *możliwość korzystania z otwartego basenu (...)
 • 20 sierpnia, 10:00 - Sandomierz, Sandomierz - Królewskie Miasto
  PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  Serdecznie zapraszamy i zachęcamy Państwa do przybycia z własnym śniadaniem. Wspólny posiłek będzie okazją do poczęstowania się nawzajem potrawą sporządzoną na tę okazję i przede wszystkim do stworzenia miłej, rodzinnej atmosfery na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu :)
 • 20 sierpnia, 10:00 - Kielce, Muzeum Wsi Kieleckiej
  Ponad sto zabytkowych aut i motocyli zaprezentuje się w Parku Etnograficznym w Tokarni. Odbędą się konkursy dla uczestników zlotu i publiczności. Imprezie będzie towarzyszył kiermasz świętokrzyskich smakowitości.