WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo lubuskie

Województwo lubuskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 • 15 listopada, 18:00 - Gorzów Wielkopolski, C-60
  Wpadajcie na spotkanie autorskie z okazji premiery naszej książki! Pogadamy, odpowiemy na wszelkie pytania. Nawet najbardziej intymne… Nie będzie stand-upu. Będziemy my - trochę inaczej. Przy okazji będzie można kupić „Łapy precz od żartów” w promocyjnej cenie! Oto piękny opis naszego wydawcy: „Przygotujcie się na mieszankę czarnego humoru, jadowitej ironii, wszelkich sprośności (...)
 • 15 listopada, 18:00 - Gorzów Wielkopolski, Miejski Ośrodek Sztuki
  Instrukcja obsługi polskiej urbanizacji - spotkanie z Łukaszem Drozdą Nieład przestrzenny, dzika reprywatyzacja, natłok reklam. Rewitalizacja i zjawisko gentryfikacji. Kolorystyka zabudowy wynikająca z aktualnych promocji w marketach budowlanych. Pogłębiająca się deregulacja urbanistyki. Ułatwienia dla deweloperów, brak planów miejscowych i ochrony przyrody. Wszystko to znajduje (...)
 • 15 listopada, 20:00 - Zielona Góra, Piwnica Artystyczna Kawon
  15 listopada w ramach trasy "Live On Planet B" BOKKA zagra w Kawonie koncert promujący najnowszy, trzeci album "Life On Planet B"! KAWON Piwnica Artystyczna, ul. Zamkowa 5, Zielona Góra Bilety: informacje o sprzedaży biletów wkrótce BOKKA Są jednym z najbardziej niesamowitych zjawisk na polskiej scenie nie tylko ze względu na to, że nie wiadomo kim są. Twarze skrywane pod maskami (...)
 • 16 listopada, 18:00 - Szprotawa, Szprotawski Dom Kultury
  W życiu Adama wszystko miało swoje miejsce - dom praca, dom praca. Od czas do czasu jakaś kontrolowana rozrywka. Ale w życiu każdego człowieka przychodzi taka chwila, że nawet dobrze naoliwiona maszyna przestaje funkcjonować i niebo zaczyna walić się głowę. Żona Adama wyjeżdża.  Mieszkanie nawiedza natrętny domokrążca i wróżbita. Niespodziewanie pojawia się również Filip, kolega (...)
 • 16 listopada, 18:30 - Zielona Góra, Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego
  Podczas gali usłyszymy obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie. Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady (...)
 • 16 listopada, 19:00 - Gorzów Wielkopolski, Filharmonia Gorzowska
  Orkiestra Filharmonii im. Leoša Janáčka w Ostrawie Risto Joost / dyrygent Jan Mráček / skrzypce   PROGRAM: BEDŘICH SMETANA (1824-1884) Uwertura do opery Sprzedana narzeczona ANTONÍN DVOŘÁK (1841-1904) Koncert skrzypcowy a-moll op. 53   LEOŠ JANÁČEK (1854-1928) Suita z opery Przygody Lisiczki Chytruski  Sinfonietta   Podczas tego koncertu na estradzie gościć będziemy jedną z najważniejszych (...)
 • 16 listopada, 20:00 - Żagań, Klub Elektrownia
 • 16 listopada, 21:00 - Gorzów Wielkopolski
  Duet Braci Figo Fagot jest ewenementem na skalę polskiej muzyki disco polo. Tworzy zgrabny pomost pomiędzy warstwą tekstualną i muzyczną bawiąc Polaków nie tylko na YouTubie, ale przede wszystkim podczas występów na żywo. Takiego koncertu nie można przegapić, gdyż nie da Ci tego ojciec, nie da matka, nie da nawet sąsiadka... Bracia Figo Fagot owszem! Ten przebojowy duet tworzą (...)
 • 17 listopada, 18:00 - Zielona Góra, WySPa - Klub Studencki
  The Original Punk Rock Song Fest Ga-Ga Zielone Żabki Prawda Sedes Uliczny Opryszek 17.11.2018 Zielona Góra / Klub WySPa wejście g.18.00 start g. 19.00 Bilety można nabyć w klubie lub przed koncertem Przedsprzedaż 35 PLN / W dniu koncertu 40 PLN UWAGA !!! Każdy kto kupi bilet w przedsprzedaży dostaje przy wejściu na koncert płytę na której znajdą się wszystkie kapele grające na (...)
 • 17 listopada, 20:00 - Zielona Góra, WySPa - Klub Studencki
  Dwa Sławy powracają do Zielonej Góry na premierowy koncert klubowy z albumem „Coś przerywa”! Wybuchowy duet z Łodzi zamelduje się 17 listopada na scenie zielonogórskiego klubu Wyspa, aby rozbujać Was w rytmie nowych hitów. Czy Zielona Góra dołączy do innych miast na mapie sold outów? Przekonamy się wkrótce... Musimy porozmawiać? Miałem oddzwonić? Znowu zawaliłem? Nie można na mnie (...)
 • 18 listopada, 12:00 - Gorzów Wielkopolski, Filharmonia Gorzowska
  Eugeniusz Dąbrowski / dyrygent, przygotowanie orkiestry Beata Gramza / śpiew Uczniowie i nauczyciele gorzowskich Szkół Muzycznych: I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego I st. im. Władysława Ciesielskiego Anetta Rajewska i Michał Grabowski / prowadzenie koncertu Beata Gramza, Joanna Jedut-Jabłońska, Jadwiga Sokulska, Elżbieta Tomasińska/przygotowanie chóru Anetta Rajewska / scenariusz (...)
 • 18 listopada, 16:00 - Zielona Góra, Filharmonia Zielonogórska
  SŁAWOMIR w teatralnej odsłonie w Zielonej Górze!!! Musisz to zobaczyć!!! :-) OBSADA: Dorota Chotecka, Sławomir Zapała, Michał Milowicz, Joanna Moro, Kajra Kajrowicz, Delfina Wilkońska, Adam Fidusiewicz. Dwie pary z długoletnim stażem planują kolejne wspólne wakacje. Ta sama willa, te same atrakcje no i oczywiście, niestety, partner także en sam. Aby więc (...)
 • 21 listopada, 17:00 - Gorzów Wielkopolski, Teatr im. J. Osterwy
  "Jaskiniowcy" to najnowszy spektakl Teatru Rębacz, autorstwa i reżyserii Marka Rębacza - autora takich hitów jak "Atrakcyjny pozna panią", "Dwie morgi utrapienia" oraz "Basia sama w domu".Tropikalna wyspa, jak sto pięćdziesiąt milionów lat temu... wszystko się zgadza. Idealne miejsce na luksusowy wypoczynek Rodaków. A wśród nich są przecież przedstawiciele różnych środowisk i zawodów (...)
 • 21 listopada, 19:00 - Gorzów Wielkopolski, C-60
  Agencja artystyczna Hype-Art / koncerty, stand-up, management zaprasza na wyśmienity wieczór STAND-UP. Wystąpią: Bartosz Zalewski - pochodzący z Wrocławia komik, debiutował w 2010 roku, dołączył do Stand-up Polska, zdobył, był, wystąpił, uświetnił, hu hu, ha ha, podkreśla, żałuje, łączy w swoich występach wódkę z piwem, stara się nie palić, nie pije kawy, czasowniki. Cezary (...)
 • 21 listopada, 20:00 - Gorzów Wielkopolski, Teatr im. J. Osterwy
  "Jaskiniowcy" to najnowszy spektakl Teatru Rębacz, autorstwa i reżyserii Marka Rębacza - autora takich hitów jak "Atrakcyjny pozna panią", "Dwie morgi utrapienia" oraz "Basia sama w domu".Tropikalna wyspa, jak sto pięćdziesiąt milionów lat temu... wszystko się zgadza. Idealne miejsce na luksusowy wypoczynek Rodaków. A wśród nich są przecież przedstawiciele różnych środowisk i zawodów (...)
 • 23 listopada, 10:00 - Gorzów Wielkopolski, Filharmonia Gorzowska
  In Touch to cykl otwartych prób generalnych, do udziału w których zapraszamy starsze klasy szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Dzięki formule cyklu słuchacze mają niepowtarzalną okazję, by bliżej poznać tajniki pracy dyrygenta i orkiestry oraz przyjrzeć się warsztatowi znakomitych artystów i wielkich osobowości muzycznych estrad. Każda próba jest dla naszych (...)
 • 23 listopada, 17:30 - Gorzów Wielkopolski, Teatr im. J. Osterwy
  Eliza i Konrad przygotowują uroczystą kolację dla rodziców dziewczyny. Zamierzają poinformować ich o swoich zaręczynach. Jednak niespodziewanie zjawia się były terapeuta i kochanek dziewczyny. Wybucha gwałtowna awantura, która kończy się próbą morderstwa. Niedoszły trup zostaje schowany w szafie, a rodzice już dzwonią do drzwi.."POLOWANIE NA ŁOSIA" Michała Walczaka, jednego z najciekawszych (...)
 • 23 listopada, 18:00 - Zielona Góra, Piwnica Artystyczna Kawon
  Urszula to jedna z najpopularniejszych wokalistek w historii polskiej sceny muzycznej . Ma na swoim koncie niezliczone przeboje, a wśród nich : „Na Sen” , „Dziś już wiem” , „Dmuchawce , Latawce , wiatr „ , „Konik na biegunach” , „Totalna Hipnoza”, „Szał sezonowej mody „ i wiele innych. Koncerty w roku 2018 odbędą się w ramach jubileuszu 35-lecia działalności artystycznej Urszuli (...)
 • 23 listopada, 19:00 - Zielona Góra, Piwnica Artystyczna Kawon
  Urszula to jedna z najpopularniejszych wokalistek w historii polskiej sceny muzycznej . Ma na swoim koncie niezliczone przeboje, a wśród nich: "Na Sen" , "Dziś już wiem", "Dmuchawce, Latawce ,wiatr", "Konik na biegunach", "Totalna Hipnoza", "Szał sezonowej mody" i wiele innych. Koncerty w roku 2018 odbywają się w ramach jubileuszu 35-lecia działalności artystycznej Urszuli. W lutym (...)
 • 23 listopada, 19:00 - Zielona Góra, Hala MOSiR w Zielonej Górze
  Moscow City Ballet – „Dziadek do orzechów” Najsłynniejsza rosyjska grupa baletowa ponownie w Polsce! Po kolejnym sukcesie marcowej trasy, Moscow City Ballet powraca już w listopadzie i w grudniu do Polski! Grupa założona przez wybitnego choreografa Victora Smirnova-Golovanova to zespół tancerzy klasycznych, cieszący się uznaniem na całym świecie. W tym roku zaprezentuje dwa wspaniałe (...)
 • 23 listopada, 19:00 - Gorzów Wielkopolski, Filharmonia Gorzowska
  Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej Jacek Kraszewski / dyrygent Jarosław Żołnierczyk / skrzypce   PROGRAM: JOHANNES BRAHMS (1833-1897) Koncert skrzypcowy D-dur op. 77 I Symfonia c-moll op. 68   Bohaterem wieczoru będzie uważany za następcę Bacha i Beethovena „trzeci z Panów B.” – Johannes Brahms. Ten nazywany klasykiem romantyzmu kompozytor narobił swoją twórczością sporo zamieszania (...)
 • 23 listopada, 20:00 - Gorzów Wielkopolski, Teatr im. J. Osterwy
  Eliza i Konrad przygotowują uroczystą kolację dla rodziców dziewczyny. Zamierzają poinformować ich o swoich zaręczynach. Jednak niespodziewanie zjawia się były terapeuta i kochanek dziewczyny. Wybucha gwałtowna awantura, która kończy się próbą morderstwa. Niedoszły trup zostaje schowany w szafie, a rodzice już dzwonią do drzwi.."POLOWANIE NA ŁOSIA" Michała Walczaka, jednego z najciekawszych (...)
 • 23 listopada, 20:00 - Zielona Góra, Fabryka
  Kochani! Miło nam jest przeogromnie zaprosić Was na koncert Attic Noises. Zespół powstał wiosną 2016 roku w Modrzycy k/Nowej Soli z inicjatywy Andrzeja Pondla i Leszka Czybylskiego. Pochodzenie nazwy nie jest do końca znane, prawdopodobnie wywodzi się z lokalizacji w której odbywały się pierwsze próby zespołu – a był to strych w domu Andrzeja, ale hipoteza ta jest jedynie miejską (...)
 • 23 listopada, 20:30 - Międzyrzecz, Międzyrzecki Ośrodek Kultury
  "Kazik sam w domu” to najnowszy program wrocławskiego Kabaretu Neo-Nówka. Tym razem mistrzowie ciętej riposty zabierają widzów w realistyczny świat codziennych obowiązków domowych. W tym programie, jak sam tytuł sugeruje, Neo-Nówka bierze na warsztat świat mężczyzn. Jest to niekonwencjonalna instrukcja obsługi współczesnego mężczyzny z której dowiemy się jak radzić sobie z facetem (...)
 • 24 listopada, 17:30 - Zielona Góra, Filharmonia Zielonogórska
  ŚMIERTELNA PUŁAPKA sztuka, dla której można zabić „Śmiertelna pułapka” napisana przez Irę Levina (autora m. in. „Dziecka Rosemary”, czy „Żon ze Stepford”) to doskonałe połączenie inteligentnego humoru i kryminalnej historii – na Broadwayu wystawiana była ponad 1 800 razy! Sidney Bruhl (Krzysztof Tyniec), popularny autor broadwayowskich thrillerów, pozornie wiedzie szczęśliwe (...)
 • 24 listopada, 18:00 - Gorzów Wielkopolski, Filharmonia Gorzowska
  MICHAŁ BAJOR / WOKAL Prawie 45 lat temu Michał Bajor mając niespełna 16 lat  wystąpił jednocześnie w konkursie festiwalu w Zielonej Górze i jako gość na festiwalu w Sopocie. Wtedy jedna z nielicznych w Polsce wytwórni płytowych wydała pocztówkę dźwiękową z piosenką śpiewaną przez niego na obu festiwalach. Pocztówkę tę można było kupić w sklepach muzycznych, a nawet w kioskach Ruchu (...)
 • 24 listopada, 19:00 - Żagań, Pałac Książęcy w Żaganiu
  „Szalone nożyczki” to wyjątkowy projekt teatralny tworzony przez pasjonatów, entuzjastów i profesjonalistów w jednym. Łączy nas miłość do teatru oraz wysoka klasa podejmowanych zadań. Zależy nam, aby powstający spektakl był na rynku teatralnym absolutnym „Top of the Top”! Punktem wyjścia dla naszego projektu jest kultowy i uwielbiany scenariusz pt. „Szalone nożyczki” - utwór ten (...)
 • 24 listopada, 20:30 - Zielona Góra, Filharmonia Zielonogórska
  ŚMIERTELNA PUŁAPKA sztuka, dla której można zabić „Śmiertelna pułapka” napisana przez Irę Levina (autora m. in. „Dziecka Rosemary”, czy „Żon ze Stepford”) to doskonałe połączenie inteligentnego humoru i kryminalnej historii – na Broadwayu wystawiana była ponad 1 800 razy! Sidney Bruhl (Krzysztof Tyniec), popularny autor broadwayowskich thrillerów, pozornie wiedzie szczęśliwe (...)
 • 25 listopada, 16:00 - Zielona Góra, Filharmonia Zielonogórska
  Punktem wyjścia jest kultowy i uwielbiany scenariusz pt. "Szalone Nożyczki" - utwór cieszy się powodzeniem w najlepszych teatrach komediowych świata już od ponad 50-ciu lat! Energiczny i przebojowy fryzjer prowadzi salon w lokalu wynajęty od Pani Izabeli. Kiedy artysta fryzur zajmuje się plejadą barwnych charakterów, dochodzi do skandalu - właścicielka lokalu nie żyje...! Detektywi (...)
 • 25 listopada, 19:00 - Zielona Góra, Filharmonia Zielonogórska
  Punktem wyjścia jest kultowy i uwielbiany scenariusz pt. "Szalone Nożyczki" - utwór cieszy się powodzeniem w najlepszych teatrach komediowych świata już od ponad 50-ciu lat! Energiczny i przebojowy fryzjer prowadzi salon w lokalu wynajęty od Pani Izabeli. Kiedy artysta fryzur zajmuje się plejadą barwnych charakterów, dochodzi do skandalu - właścicielka lokalu nie żyje...! Detektywi (...)
 • 25 listopada, 19:00 - Gorzów Wielkopolski, Teatr im. J. Osterwy
  Zespół Raz Dwa Trzy od lat podąża własną drogą i wierny jest swoim pomysłom i estetyce, dzięki czemu może cieszyć się niesłabnącą sympatią fanów i życzliwością krytyków. Kunsztownie skonstruowane teksty, bogactwo instrumentów, pasja i doskonałe aranżacje - to jego znaki charakterystyczne. „Ważne piosenki” to wyjątkowa podróż po świecie muzycznych inspiracji zespołu Raz Dwa Trzy (...)
 • 25 listopada, 19:00 - Zielona Góra, Uniwersytet Zielonogórski - Aula
  Don Giovanni Selection to nowy, autorski projekt grupy operowej Sonori Ensemble i tria stroikowego Reed Connection. Legendarna opera Don Giovanni wyreżyserowana według współczesnej koncepcji i podana niemal jak zestaw wykwintnych czekoladek- najpiękniejsze arie, duety, sceny i finały, rozmaite smaki muzyczne, barwne i zróżnicowane postacie, wartka akcja i nieustanne zmiany emocji (...)
 • 30 listopada, 19:00 - Gorzów Wielkopolski, Filharmonia Gorzowska
  Krzysztof Dobosiewicz / muzyka Małgorzata Szwajlik / libretto Natalia Babińska / reżyser Diana Marszałek / scenografia i kostiumy Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej Krzysztof Dobosiewicz / dyrygent Wiktoria Wizner / solistka Łukasz Przykłocki / solista oraz soliści, chór i tancerze z castingów Bartłomiej Kobeszko / choreografia i przygotowanie tancerzy Beata Gramza / przygotowanie (...)
 • 30 listopada, 20:00 - Słubice, PROWINCJA
  30.11.2018 / piątek - godz. 20:00 Prowincja, ul. 1 Maja 1 FARBEN LEHRE + ETA BILETY !!! 30 PLN (przedsprzedaż) 35 PLN (w dniu koncertu) sprzedaż biletów: - Prowincja UWAGA !!! Rezerwacja MAILOWA biletów w cenie przedsprzedaży jest już uruchomiona. W mailu proszę podać: imię nazwisko, miasto koncertu i ilość biletów na adres mailowy: kalina.k666@wp.pl UWAGA !!! Rezerwacja TELEFONICZNA (...)
 • 30 listopada, 20:30 - Żagań, Pałac Książęcy w Żaganiu
  "To się nadaje do kabaretu" - NOWY program kabaretu Smile! PREMIERA: październik 2017 W tym właśnie programie powraca wyczekiwana Bożena i jej mąż Merlin. Nowe perypetie tej zwariowanej pary to tylko część programu Kabaretu SMILE. Cały program to laboratoryjna mieszanka codziennych sytuacji, ponadczasowych tematów i przerysowanych postaci, które niesamowicie bawią każdego z nas (...)
 • 1 grudnia, 19:00 - Żagań, Pałac Książęcy w Żaganiu
  Kacper Ruciński pojawi się w Żaganiu wraz ze swoim najnowszym programem pod tytułem "Bóg jest mięsożerny". To po prostu trzeba zobaczyć!Na supporcie pojawi się Michał KutekImprezę poprowadzi Mateusz SochaPROGRAM PRZEZNACZONY WYŁĄCZNIE DLA WIDZÓW DOROSŁYCH Bilety do nabycia na: www.KupBilecik.pl Wykonawcy Bartosz Zalewski i Michał Kutek