WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo lubuskie

Województwo lubuskie
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 12 maja (15 dni) - Gorzów Wielkopolski, Filharmonia Gorzowska
  koncert, festiwal
  V Festiwal Muzyki Współczesnej im. W. Kilara to kontynuacja inicjatywy podjętej przez CEA - ­Filharmonię Gorzowską w 2013 roku. To pierwszy w regionie lubuskim festiwal, który kładzie nacisk na popularyzację muzyki XX i XXI wieku. Formuła festiwalu pozwala propagować wśród słuchaczy nie tylko muzykę współczesną, ale również naświetlać jej konteksty, a także – dla pokazania jej (...)
 • 23 maja, 13:00 (3 dni) - Gorzów Wielkopolski
  koncert, juwenalia
  Juwenalia 2017! Specjalnie dla Was AWF i AJP łączy siły, żeby stworzyć najlepsze wydarzenie 2017 roku – Gorzowskie Juwenalia! Bilety/ Koncerty: 23 maja koncerty: Tede i Dwa Sławy - Klub Studio 22:30- Studenci AJP & AWF wchodzą za free. od 22:30 Studenci AJP& AWF wjazd - 10 zł Reszta świata: 25 zł 24 Maja- Disco polo - koncert Marcus P 22:30- Studenci AJP & AWF wchodzą za free (...)
 • 23 maja, 17:00 - Drezdenko, Teatr Kotłownia
  Kplejne rocznicowe czytanie poezji w ramach cyklu Drezdenecka Scena Literacka. 23.05 przypada 175. rocznica urodzin Marii Konopnickiej (1842-1910), poetki, nowelistki, autorki utworów dla dzieci. Któż z dorosłych nie pamięta jej utworów dla dzieci, jak chocb "O krasnoludkach i sierotce Maryci", "Na jagody", "Co słonko widziało" czy "Nasza Szkapa". Konopnicka najbardziej znana (...)
 • 23 maja, 17:00 - Gorzów Wielkopolski, eMCeKa
  Człowiek od najdawniejszych czasów próbował odtwarzać naturę. Początkowo w formie naskalnych rysunków, form ceramicznych, później form rzeźbiarskich, wreszcie obrazując otoczenie i siebie w sposób malarski. Malarstwo przez stulecia wypełniało rolę swoistej archiwizacji zapisu obrazu rzeczywistości epok, stając się dla człowieka częścią opisu historii i postrzegania siebie samego (...)
 • 24 maja, 10:00 - Zielona Góra, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
  Zapraszamy na konferencję naukową - "Walka o Dom Katolicki w Zielonej Górze w kontekście społeczno-politycznym początku lat sześćdziesiątych XX wieku" - związaną z rocznicą Wydarzeń Zielonogórskich 1960 roku. Odbędzie się ona 24 maja 2017 roku (godz. 10.00) w Sali Dębowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze. Program konferencji 10.00-14 (...)
 • 24 maja, 18:00 (2 dni) - Zielona Góra, BWA Zielona Góra
  Zapraszamy na kolejną odsłonę Asia Live! Wystąpią artyści performansu z Hongkongu i Chin. 24.05.2017, godzina 18:00 25.05.2017, godzina 18:00 Wstęp wolny Artyści: Wang Chuyu (Ch) Zhou Bin (Ch) Liu Nanxi (Ch/HK) Mok Chiu Yu (HK) To Yeuk (HK) Sanmu Chan (HK) Kuratorem wydarzenia jest Waldemar Tatarczuk (Galeria Labirynt, Lublin). Jest to kolejna prezentacja aktualnego stanu sztuki (...)
 • 24 maja, 19:00 - Zielona Góra, Zielonogórski Ośrodek Kultury
  Niezwykłe spotkanie z literaturą i teatrem. Odbędzie się spotkanie z Marią Matios, autorką książki „Słodka Darusia”, jednej z najważniejszych ukraińskich powieści oraz z Anną Korzeniowską-Bihun, tłumaczem książki. "Słodka" to monodram , który powstał na podstawie książki Marii Matios " Słodka Darusia" w tłumaczeniu Anny Korzeniowskiej - Bihun. Spektakl przenosi nas do huculskiej (...)
 • 25 maja, 10:00 (5 dni) - Zielona Góra, WOSiR Drzonków
  SPORT I REKREACJA > WIELOBOJE > PIĘCIOBÓJ NOWOCZESNY
  Po 10 lata nieobecności na odnowione obiekty Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie ponownie zawitają uczestnicy Pucharu Świata Pięcioboju Nowoczesnym! Zobaczymy najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników w tym medalistów Igrzyska Olimpijskich! Kwalifikacje kobiet - 25 May 09:00 Szermierka grupa A / Pływanie grupa B 12:30 Szermierka (...)
 • 25 maja, 16:00 - Zielona Góra, Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze
  wernisaż
  W dniu 25 maja o godzinie 16:00 zapraszamy na wernisaż wystawy „Piąta pora roku”, Spółdzielczego Domu Kultury NOWITA. Będzie można zobaczyć zarówno obrazy, gobeliny oraz rękodzielnictwo artystyczne. Jest to kolejny przykład prac przygotowanych przez uzdolnionych Zielonogórzan.
 • 25 maja, 17:00 - Zielona Góra, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
  koncert
  Wraz z Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” im. Janusza Korczaka w Zielonej Górze zapraszamy 25 maja 2017 r., godz. 17.00 (Sala Dębowa) na koncert Chóru Żeńskiego „Polirytmia” z okazji Dnia Matki. Chór Żeński „Polirytmia” od 1986 roku działa w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” im. Janusza Korczaka w Zielonej Górze. Tworzą go uczennice szkół (...)
 • 25 maja, 18:00 - Żagań, Pałac Książęcy w Żaganiu
  koncert
  Kiedy dorosłość puka do naszych drzwi i dostrzegamy wokół nas osoby, które pamiętają dawne czasy zdajemy sobie sprawę, że może nadszedł ten moment, by spytać o historie naszej rodziny... Może odkryjemy, że płynie w nas błękitna krew? Kto wie? Tak tez było w przypadku młodej Kasi, którą w barwną historię swoich przodków zabrała ukochana babcia. Przeglądając album rodzinny odkryły (...)
 • 26 maja, 10:00 (3 dni) - Kożuchów, Centrum Kultury "Zamek" w Kożuchowie
  HOBBY, STYL ŻYCIA > REKONSTRUKCJE HISTORYCZNE
  22 lutego 1476 umiera najprawdopodobniej otruty książę Henryk XI Głogowski – pan na Zamku w Kożuchowie. Czy faktycznie go otruto … ciężko powiedzieć. Książę był bardzo schorowanym człowiekiem. Pochowano go w Kożuchowie, w kościele pw. Matki Boskiej Gromnicznej, w kaplicy Mansjonarzy. Po śmierci księcia Zamek przechodzi we władanie Marchii Brandenburskiej. Na ten fakt nie mógł zgodzić (...)
 • 26 maja, 19:30 - Gorzów Wielkopolski, Bogusław Dziekański - Jazz Club Pod Filarami
  koncert
  Kari Sál - wokal Adam Bałdych - skrzypce Piotr Chęcki - saksofon tenorowy Szymon Burnos - fortepian Michał Kapczuk - kontrabas Krzysztof Szmańda - perkusja Kari Sál - polska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Studiuje wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wychowała się w Bieszczadach, z których czerpie inspiracje: ich natury, piękna i bogactwa kolorów (...)
 • 26 maja, 20:00 - Żagań, Klub Elektrownia
  Po czterech, bardzo udanych edycjach zbliżamy się do wielkiego finału. Tym razem zmienimy klimat na iście stand-upowy ponieważ impreza odbędzie się w klubie elektrownia, gdzie nie będziecie musieli się chować po pałacowych toaletach, żeby zwilżyć spragnione alkoholu żagańskie mordeczki. Piwa na barze i innych rarytasów będzie pod dostatkiem. Jeżeli frekwencja dopisze to być może (...)
 • 26 maja, 20:00 - Sulęcin, Sulęciński Ośrodek Kultury
  koncert
  26 maja, z okazji Dnia Matki, w Sulęcińskim Ośrodku Kultury odbędzie się wyjątkowy koncert. Wystąpi zespół PLATEAU - twórcy bestsellerowego albumu "Projekt Grechuta", autorzy przeboju "Niebezpiecznie piękny świt". Znani z bardzo dobrych koncertów, które są połączeniem elementów lirycznych i... kabaretowych! Mają na koncie 5 płyt i ponad 700 koncertów. Występowali w takich miejscach (...)
 • 27 maja, 9:00 - Żary, Zielony Las
  trening, 5 km
  parkrun to cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o 9.00 rano. Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek. Udział w biegach jest bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie parkrun. Uzyskany kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w (...)
 • 27 maja, 10:00 (2 dni) - Gubin, Stowarzyszenie "Esquadra"Gubin
  Turniej Charytatywny - IX Grand Prix Gubina 2017 - ta nazwa mówi wszystko :)
 • 27 maja, 11:00 - Gorzów Wielkopolski, Teatr im. J. Osterwy
  koncert
  Koncerty Jubileuszowych - XXV Spotkań Wykonawców Piosenki Kresowej im. Piotra Frankowa "Kresoviana 2017" odbędą się na urokliwiej Scenie Letniej Teatru im. Juliusza Osterwy. Gościem specjalnym Festiwalu będzie duet bandurzystek z Równego na Wołyniu, Ireny i Natalii Jewtuszok. W wydarzeniu weźmie także udział około 30 zespołów, grup śpiewaczych, chórów, duetów i solistów z regionu (...)
 • 27 maja, 13:30 - Nowa Sól, Miasto Nowa Sól
  półmaraton
  34. Półmaraton Solan im. Romana Terlikowskiego o Puchar Prezydenta Nowej Soli. Jeden z najstarszych biegów w Polsce w tym roku wystartuje 27 maja. Zapisy do biegu: http://super-sport.com.pl/zapisy-formularze/1014-34-polmaraton-solan-im-romana-terlikowskiego.html Dla pierwszych 500 osób wpisowe wynosi 50 zł (dla pozostałych osób 60 zł). Osoby, które w ubiegłym roku ukończyły wszystkie (...)
 • 27 maja, 14:00 - Łochowice
  charytatywne, piknik
  Zapraszamy na koncert już 27.05.2017r. w Łochowicach na plaży miejskiej. Szykuję dla was niemałą niespodziankę. !!
 • 27 maja, 17:00 - Gorzów Wielkopolski, C-60
  koncert
  Bajzel promuje swoją najnowszą, piątą płytę - amOK! :) Bajzel to niespokojny, artystyczny duch, który sam komponuje, pisze teksty i nagrywa wszystkie dźwięki. Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar granych oraz wokali śpiewanych przez niego na żywo tworzy muzykę do złudzenia brzmiącą jak kilkuosobowa formacja. Jego charyzmatyczne występy, przysporzyły mu sporo fanów (...)
 • 27 maja, 19:00 - Żary, Pub Max
  stand-up
  Po kilku edycjach, cieszącej się ogromną popularnością sceną stand-upową w Żaganiu, otwieramy kolejną scenę, kilkanaście kilometrów dalej - w Żarach :) Impreza odbędzie się w niezwykle klimatycznym i popularnym w Żarach miejscu - Pub Max. Na pierwszy rzut odwiedzą was znakomici komicy z grupy stand-up Polska, a będą to Bartosz Zalewski i Michał Kutek. Imprezę poprowadzi Mateusz (...)
 • 28 maja, 11:00 - Sulechów
  maraton mtb
  IV etap Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2017 Sulechów 28 maja 2017 4 dystanse: MINI do 24 km MEGA do 48 km GIGA do 72 km oraz MŁODZIK do 10 km Liczne kategorie wiekowe, rywalizacja drużynowa oraz wyścigi dla dzieci i młodzieży. Zapewniamy: NAGRODY FINANSOWE w kategorii "ELITA" o łącznej wartości 5450 zł ! Atrakcyjne nagrody rzeczowe ! Po wyścigu konkurs z nagrodami dla wszystkich (...)
 • 28 maja, 12:00 - Dobiegniew, Pałac Mierzęcin
  SPORT I REKREACJA > JEŹDZIECTWO > SKOKI PRZEZ PRZESZKODY
  28 maja 2017 roku o godzinie 12:00 zapraszamy miłośników koni i konkurencji jeździeckich na XV Święto Konia w Pałacu Mierzęcin Wellness & Wine Resort. W tym roku w programie: 8:00 - Towarzyskie zawody w skokach przez przeszkody klasa mini LL, LL i L 12:00 - Oficjalne rozpoczęcie XV Święta konia 12:30 - Konkurs równoległy - Smerfy vs. reszta świata bajek 13:30 - IV Mierzęcińskie (...)
 • 28 maja, 19:00 - Gorzów Wielkopolski, C-60
  Gorzów! Dawno nas u Was nie było, dlatego nadrabiamy zaległości! Już 28 maja wystąpią dla Was: BARTOSZ ZALEWSKI - Zadebiutował w 2010 roku we Wrocławiu, od tego czasu założył ekipę Wrocławski Stand-up, uczestniczył w kilkunastu roastach (Michał Wiśniewski, Michał Szpak), wstąpił do Stand-up Polska i skręcił kolano na scenie. Obecnie pracuje nad nowym, godzinnym materiałem, 20 (...)
 • 29 maja (5 dni) - Zielona Góra, Stadion UZ
  koncert, juwenalia
  Dni Kultury Studenckiej Bachanalia to największe święto studentów w woj. lubuskim, które swoją 47 letnią historię i nazwę zawdzięcza zielonogórskim tradycjom winiarskim i akademickim. Corocznie w maju, studenci otrzymują klucze do bram miasta, w tym okresie Zielona Góra staje się kolorowa, pełna muzyki, młodych ludzi, ciekawych wydarzeń rozrywkowych, kulturalnych i sportowych. (...)
 • 30 maja, 19:00 - Szprotawa, Szprotawski Dom Kultury
  przedstawienie
  Z radością informujemy, że spektakl „Lilka, cud miłości” jako popis aktorski Magdaleny Zawadzkiej, Krystyny Tkacz, Joanny Żółkowskiej i Pauliny Holtz był gwoździem programu jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej Magdaleny Zawadzkiej, który przypadł 4 lutego i odbył się w warszawskim Teatrze Ateneum – macierzystej scenie aktorki. Wśród zaproszonych gości znalazły się gwiazdy polskiej (...)
 • 30 maja, 20:00 - Zielona Góra, Aula UZ
  juwenalia, stand-up
  Są prześmiewczy, czasem absurdalni, ale inteligentni, ich monologi wykraczają po za wszelkie granice tabu, ale jednocześnie często skłaniają do przemyśleń. Dotykają tematów tak codziennych i prozaicznych, że aż pomijanych. Jeden z nich to improwizator, komik, scenarzysta i aktor, drugi to komik… i w sumie to tyle, trzeci z kolei to pół łysy człowiek, którego możecie znać z mówienia (...)
 • 31 maja, 17:00 - Gorzów Wielkopolski, Filharmonia Gorzowska
  dla dzieci
  Pinokio Carla Collodiego należy do kanonu światowej literatury dziecięcej oraz do najpopularniejszych książek wszech czasów. Choć historia drewnianego pajacyka napisana została ponad 100 lat temu, wciąż zachwyca i uczy; śmiech miesza się w niej ze łzami, komizm z tragizmem, prawda z fantazją. To piękna ponadczasowa opowieść, która pokazuje, jak wielka jest siła miłości i nadziei (...)
 • 31 maja, 17:00 - Gorzów Wielkopolski, Filharmonia Gorzowska
  dla dzieci
  Pinokio Carla Collodiego należy do kanonu światowej literatury dziecięcej oraz do najpopularniejszych książek wszech czasów. Choć historia drewnianego pajacyka napisana została ponad 100 lat temu, wciąż zachwyca i uczy; śmiech miesza się w niej ze łzami, komizm z tragizmem, prawda z fantazją. To piękna ponadczasowa opowieść, która pokazuje, jak wielka jest siła miłości i nadziei (...)
 • 31 maja, 20:00 - Zielona Góra, Zielona Góra
  Parada Bachanaliowa ulicami Zielonej Góry to już tradycja! W ten sposób zaczynamy obchody naszego studenckiego święta - Dni Kultury Studenckiej Bachanalia! Również i w tym roku zapraszamy wszystkich studentów naszej Uczelni, uczniów zielonogórskich szkół, ale także mieszkańców Zielonej Góry do wspólnego przemarszu ulicami miasta! W tym roku mamy dla Was coś szczególnego! Parada (...)
 • 1 czerwca, 17:00 - Gorzów Wielkopolski, Filharmonia Gorzowska
  dla dzieci
  Pinokio Carla Collodiego należy do kanonu światowej literatury dziecięcej oraz do najpopularniejszych książek wszech czasów. Choć historia drewnianego pajacyka napisana została ponad 100 lat temu, wciąż zachwyca i uczy; śmiech miesza się w niej ze łzami, komizm z tragizmem, prawda z fantazją. To piękna ponadczasowa opowieść, która pokazuje, jak wielka jest siła miłości i nadziei (...)
 • 2 czerwca, 19:00 - Gorzów Wielkopolski, Filharmonia Gorzowska
  dla dzieci
  Pinokio Carla Collodiego należy do kanonu światowej literatury dziecięcej oraz do najpopularniejszych książek wszech czasów. Choć historia drewnianego pajacyka napisana została ponad 100 lat temu, wciąż zachwyca i uczy; śmiech miesza się w niej ze łzami, komizm z tragizmem, prawda z fantazją. To piękna ponadczasowa opowieść, która pokazuje, jak wielka jest siła miłości i nadziei (...)