WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo lubuskie

Województwo lubuskie
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
 • 26 kwietnia, 14:00 - Drzonów, Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie
  wernisaż
  Lubuskie Muzeum Wojskowe serdecznie zaprasza w środę 26.04.2017 r. na godzinę 14:00 na wernisaż wystawy czasowej "Historie pisane emocjami. Witraże Elżbiety Altevogt". Autorka prac to członkini Stowarzyszenia Miłośników Witraży "Ars Vitrea Polona" z siedzibą w Krakowie. Studiuje malarstwo na Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuk Wizualnych UZ. Swoje witraże prezentowała już m (...)
 • 26 kwietnia, 17:00 - Zielona Góra, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze
  spotkania autorskie
  Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Z pamiętnika podróżnika". Tym razem swoimi wrażeniami z pobytu na Kubie podzieli się Jarosław Wnorowski. Swoją wyprawę na Kubę Jarosław Wnorowski zrealizował po latach marzeń o tej pięknej karaibskiej wyspie. Był tam na przełomie stycznia i lutego 2014 roku, a więc jeszcze przed śmiercią Fidela Castro. Kuba to wyspa wspaniałych, niezmąconych (...)
 • 26 kwietnia, 17:00 - Zielona Góra, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
  W ramach corocznego przeglądu filmowego "Echa Katynia" Centrum Edukacyjne IPN w Zielonej Górze "Przystanek Historia" zaprasza na projekcję filmu "The Officer's Wife". Pokaz odbędzie się 26 kwietnia br. o godz. 17.00 w Sali Dębowej. „The Officer's Wife”, reż. Piotr Uzarowicz - film zrealizowany przez Amerykanina polskiego pochodzenia, wnuka oficera zamordowanego w Twerze. Reżyser (...)
 • 26 kwietnia, 19:00 - Zielona Góra, Filharmonia Zielona Gora
  koncert
  Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na Koncert Chóru Chłopięco-Młodzieżowego im. Lawa Rywuckiego z Kijowa 26 kwietnia, godz. 19,00 Sala kameralna Filharmonii Zielonogórskiej Cena biletu: 30 zł. Chór Chłopięco-Młodzieżowy z Kijowa powstał w 1988 roku przy Narodowym Męskim Chórze im. Lwa Rewuckiego. Przez szereg lat wypracował bardzo wysoki poziom artystyczny i stał się cenionym (...)
 • 26 kwietnia, 20:00 - Zielona Góra, Piwnica Artystyczna Kawon
  26 i 27-go kwietnia zapraszamy na kolejną odsłonę Stand-up w Kawonie! Tym razem na naszej scenie wystąpi: Grupa Trzymająca Mikrofon czyli Kacper Ruciński, Łukasz „Lotek” Lodkowski oraz Rafał Pacześ. Grupa Trzymająca Mikrofon to projekt trzech najlepszych (nie licząc kilku) komików w kraju. Rafał Pacześ, Łukasz Lotek Lodkowski i Kacper Ruciński napisali program "Bang!" specjalnie (...)
 • 26 kwietnia, 21:00 - Zielona Góra, Klub Gęba - Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe
  Cześć, tu kabaret K2. Czas na wielkie testowanie nowych skeczy. Są tak nowe, że sami boimy się je grać. Dlatego zaprosiliśmy kolegów i koleżankę, żeby zrobili to za nas. Jeśli impreza się nie uda, to zrzucimy winę na nich. Jeśli się uda, całą zasługę przypiszemy autorom skeczy czyli sobie. Wystąpią ludzie. Z kabaretów: Ciach, Made in China, Nowaki, Zalotka. Z Klubu Komedii. Oraz (...)
 • 27 kwietnia, 17:00 - Szprotawa, Szprotawski Dom Kultury
  koncert
  Zapraszamy miłośników śpiewu chóralnego i tradycji ukraińskich na koncert Chóru Chłopięco – Młodzieżowego z Kijowa 27.04.2017r. Godz.17.00 , w sali widowiskowej SzDK. Chór Chłopięco - Młodzieżowy powstał w Kijowie w 1988 roku przy Narodowym Męski Chórze im. Lwa Rewuckiego. Jest cenionym zespołem w Ukrainie i w świecie. Współpracował z wieloma prestiżowymi ośrodkami kulturalnymi (...)
 • 27 kwietnia, 18:00 - Zielona Góra, Zielonogórski Ośrodek Kultury
  dla dzieci
  Serdecznie zapraszamy przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w jedenastej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ Magia Teatru – lalka teatralna”. Prace należy składać do dnia 22 marca 2017 w Zielonogórskim Ośrodku Kultury. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się dnia 27 kwietnia 2017 roku. Teatr – to przede wszystkim człowiek – aktor, który (...)
 • 27 kwietnia, 18:00 - Zielona Góra, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
  spotkania autorskie
  Zapraszamy 27 kwietnia br. o godz. 18.00 do Klubu Pro Libris im. Andrzeja K. Waśkiewicza na promocję książki dra Włodzimierza Kwaśniewicza "Encyklopedia dawnej broni i uzbrojenia ochronnego". Rozmowę prowadzić będzie Elżbieta Maciejewska. Włodzimierz Kwaśniewicz – rodowity zielonogórzanin, Honorowy Obywatel Miasta Zielona Góra, doktor nauk humanistycznych znany i ceniony historyk-bronioznawca (...)
 • 27 kwietnia, 20:00 - Gorzów Wielkopolski, C-60
  Rozpoczynamy nową edycję Pub Quiz ! Pub Quiz jest to gra / zabawa drużynowa, gdzie gracze odpowiadają drużynowo na pytania zadane przez prowadzącego. Odpowiedzi zapisywane są na karcie odpowiedzi. Quiz składa się z 50 pytań. ( 5 kategorii po 10 pytań ) . Quizy odbywają się regularnie co tydzień przez okres jesienno - zimowy. Zgłosić drużynę można przez Facebooka, telefonicznie (...)
 • 28 kwietnia, 10:00 - Gorzów Wielkopolski, Filharmonia Gorzowska
  koncert
 • 28 kwietnia, 17:00 - Zielona Góra, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze
  wernisaż
  Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze zaprasza w piątek, 28 kwietnia o godz. 17.00 na otwarcie wystawy "Jacek Malczewski (1854-1929). Prace z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie". Na ekspozycji będzie można podziwiać ponad 30 obrazów reprezentujących różne wątki tematyczne podejmowane przez malarza i zmieniającą się przez lata stylistykę jego wypowiedzi artystycznej. W drugiej (...)
 • 28 kwietnia, 19:00 - Gorzów Wielkopolski, Filharmonia Gorzowska
  koncert
  Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej  Maestro Jerzy Maksymiuk Elżbieta Karaś-Krasztel / fortepian Program:  JERZY MAKSYMIUK  Utwór napisany specjalnie dla Filharmonii Gorzowskiej WOLFGANG AMADEUS MOZART  XXII Koncert fortepianowy Es-dur KV 482  JEAN SIBELIUS  VII Symfonia C-dur op. 105   Maestro Jerzy Maksymiuk – historia polskiej i światowej dyrygentury, wulkan ekspresji i wielka (...)
 • 28 kwietnia, 19:00 - Lubniewice, Gminny Ośrodek Kultury "Pod Morwą" w Lubniewicach
  koncert
  MAREK PIEKARCZYK – TRIO AKUSTYCZNE, to wydarzenie już w kwietniu w Lubniewicach. Serdecznie zapraszamy Państwa na koncert, który odbędzie się 28 kwietnia o godz. 19:00 w Gminnym Ośrodku Kultury „Pod Morwą” w Lubniewicach. Z Markiem Piekarczykiem wystąpią: Tadeusz Apryjas i Jacek Borowiecki. Bilety do nabycia w biurze GOK-u, ul. Jana Pawła II 51B, 69-210 Lubniewice Termin: 28 kwietnia (...)
 • 28 kwietnia, 19:00 - Gorzów Wielkopolski, eMCeKa
  Spektakl retro premiera - październik 2014 Cofnijmy się w czasie. Tak sto i jeszcze kilka lat. Cóż wtedy się działo? Włodzimierz Iljicz Lenin przybył do Krakowa z odczytem, w Paryżu odbyła się premiera baletu „Święto Wiosny” z muzyką Igora Strawińskiego. W 1913 Tybet ogłosił niepodległość, a Brytyjczycy gwarantowali, że Chińczycy nie wejdą tam ponownie. W 1913 wynaleziono krzyżówkę (...)
 • 28 kwietnia, 19:00 - Zielona Góra, Piwnica Artystyczna Kawon
  warsztaty
  KIEDY I GDZIE 28.04 (piątek) godz 19.00- 20.30- sala taneczna Kawon DLA KOGO Dla każdej Kobiety, niezależnie od tego czy jesteś początkująca czy też nie znajdziesz coś dla siebie, układ dostosowany do poziomu grupy. KOSZT: 30 zł płatne bezpośrednio na konto Julii Owcarz Julia Owcarz 22 1680 1235 0000 0007 8110 4620 65-115 zielona Góra Do przelewów z zagranicy: Julia Owcarz PL22 (...)
 • 28 kwietnia, 20:00 - Nowa Sól, Kaflowy MusicCafe
  koncert
  BILETY: Przedsprzedaż – 30 pln W dniu koncertu – 40 pln ★ CLOSTERKELLER ★ Closterkeller to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. "klimatycznego" rocka na polskiej scenie muzycznej. Od lat niezmiennie plasuje się na wysokich pozycjach w rankingach polskich zespołów rockowych. Liderką zespołu jest Anja Orthodox - jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym (...)
 • 28 kwietnia, 20:00 - Sulęcin, Klub U Bulka
  koncert
  METTALICA w Klubie u Bulka SCREAM INC. (UKR) - No#1 Official Tribute Band :: Koncert na zakończenie sezonu klubowego! :: Klub u Bulka / SOK ul. Moniuszki 1, 69-200 Sulęcin Data: 28.04.2017 Godz. 20:00 Bilety: 30 / 40 zł Przedsprzedaż: Sekretariat SOK, Biblioteka Publiczna, www.ubulkaklub.8merch.com, SMS +48 608 297 629 KUP TERAZ: http://ubulkaklub.8merch.com/bilet_wstepu_metallica_scream_inc_ukr-id12284 Scream (...)
 • 28 kwietnia, 20:00 - Zielona Góra, Piekarnia Cichej Kobiety
  Yes4Jazz gościnnie Jarosław Bothur Robert Chyła – t. sax Wojciech Pruszyński – piano Piotr Stepek – kontrabas Przemysław Jarosz – perkusja gościnnie Jarosław Bothur- t. sax „Największe hity jazzu to standardy. Gdyby nie one, jazz byłby pustą nazwą, pokolenia ludzi grających jazz nie miałyby ani historii, ani tradycji!”/Robert Chyła/ Podczas tego wieczoru dwaj znakomici saksofoniści (...)
 • 28 kwietnia, 21:00 - Gorzów Wielkopolski, C-60
  koncert
  25 listopada 2016 roku nakładem B.O.R. Records ukazał się solowy album Palucha pt. "Ostatni krzyk osiedla". To drugi solowy album rapera w 2016 roku. Pierwszy krążek "10/29" trafił do sklepów 4 marca i utrzymał sie 27 tygodni na liście OLiS pokrywając się platyną. Materiał nawiązuje swoim tytułem do zespołu AIFAM w którym Paluch działał w latach 2005-2010. "OKO" (...)
 • 28 kwietnia, 21:00 - Zielona Góra, O B I E K T
  To już #8 edycja Babskiego Grania! I tym razem zaprosiliśmy dla Was dwie wyjątkowe artystki, reprezentantki Warszawy i Wrocławia, których muzyczne ścieżki obserwujemy z wielkim uznaniem i zaciekawieniem: ISNT (Behind The Stage) Aksamit (Affekt A) Za sterami staną również El'mirka i Blackbeard. Kilka słów o: ISNT - dj'ka, producentka, założycielka projektu Behind The Stage (...)
 • 29 kwietnia, 9:00 - Lubsko, Zalew Karaś
  duathlon, cross
  Zapraszamy wszystkich do udziału w I edycji Lubsko Challenge Cross Duathlon. Zawody zostaną rozegrane malowniczej miescowości Lubsko, położonej w południowo – zachodniej części województwa lubuskiego, w dniu 29.04.2017 Formuła zawodów zostanie rozegrana w wersji krótkiej (bieg – rower – bieg) na dystansach 10 km biegu/30 km rower/ 5 km biegu, a start i meta znajdują się nad Zalewem (...)
 • 29 kwietnia, 9:00 - Żary, Zielony Las
  trening, 5 km
  parkrun to cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o 9.00 rano. Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek. Udział w biegach jest bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie parkrun. Uzyskany kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w (...)
 • 29 kwietnia, 16:00 (2 dni) - Kargowa, Gminne Centrum Kultury w Kargowej
  Zapraszamy na spontaniczny Zlot starych samochodów, który odbędzie się 29-30 kwietnia 2017 roku. sobota 29 kwietnia 16:00 - Spotkanie na Rynku Miejskim w Kargowej 17:00 - Obiad w budynku GCK (dla zgłoszonych załóg) - jak nazwa i idea wskazuje - posiłek rodem z czasów PRL czyli: bigos, kiełbasa, zupa pomidorowa, kaszanka z ziemniakami i kompot. W trakcie obiadu projekcja filmu (...)
 • 29 kwietnia, 20:00 - Kostrzyn nad Odrą, Kostrzyńskie Centrum Kultury
  koncert
  Z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu zapraszamy do Kostrzyńskiego Centrum Kultury 29 kwietnia o godz. 20.00 na koncert grupy JACEK PELC BAND. Zagrają: Jacek Pelc - perkusja, leader Maciej Sikała - saksofon Piotr Kułakowski - bas Artur Jurek - instr. klawiszowe Bilety: 20 zł - przedsprzedaż (KCK ul. Sikorskiego 34 30 (...)
 • 30 kwietnia - Gorzów, Stadion im. Edwarda Jancarza
  mecz
 • 30 kwietnia, 8:45 - Kostrzyn nad Odrą, Muzeum Twierdzy Kostrzyn
  Nowa Ameryka to nazwa regionu w ujściu Warty. W XVIII wieku tutejsze bagna i mokradła osuszono i powstał cały szmat nowego lądu, gotowego do zasiedlenia. Przybywali tu m.in. osadnicy olęderscy, zaznajomieni z życiem w „wodnym” środowisku. Nowo powstającym wsiom nadawano nazwy miejsc znanych ze Stanów Zjednoczonych – Pennsylvania, Maryland, New York – aby nawiązać do mitu „pionierów” (...)
 • 30 kwietnia, 9:00 - Zielona Góra, WOSiR Drzonków
  duathlon
  POLSKO-NIEMIECKI CROSS DUATHLON - DRZONKÓW 2017 ! W ostatnią niedzielę kwietnia (30.04.br.) odbędzie się POLSKO-NIEMIECKI CROSS DUATHLON - DRZONKÓW 2017. Zawody zostaną rozegrane na dwóch dystansach: Hobby: 5 km bieg, 20 km rower, 2,5 km bieg, Główny: 10 km bieg, 40 km rower, 5 km bieg; Wiodących ścieżkami leśnymi oraz po terenie WOSiR Drzonków o nawierzchni gruntowej i utwardzonej (...)
 • 30 kwietnia, 11:00 - Gorzów Wielkopolski, Park Słowiański
  Miasto Gorzów Wielkopolski, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie wlkp . oraz DZIKIE DZIKI GORZÓW. Zapraszają na drugą edycję BIEGU TROPEM DZIKA. Bieg odbędzie się 30 kwietnia 2017 r w Gorzowie Wlkp. Na terenie parku słowiańskiego i dawnego poligonu. Podczas imprezy dla dużych dzików , odbędzie się również bieg dla najmłodszych . Wszystkie informacje zawarte w regulaminie , który (...)
 • 30 kwietnia, 19:00 - Zielona Góra, Piwnica Artystyczna Kawon
  koncert
  Jennifer Batten - legendarna, uznana na całym świecie gitarzystka, przez 10 lat współpracowała z królem popu Michaelem Jacksonem grała razem z takimi gwiazdami jak Jeff Beck, Carmine Appice, Carlem Andersonem i Michaelem Sembello. Ponadto współdziałała z firmą Washburn, od lat grała wiernie na gitarach tej firmy, została wybrana przez czytelników najsłynniejszego magazynu gitarowego (...)
 • 30 kwietnia, 21:00 - Łagów, Łagów - Zamek
  koncert
  KONCERT FINAŁOWY V Lubuski Festiwal Muzyczny Krzysztof Napiórkowski & Filharmonicy Zielonogórscy Celina Kotz & Michał Mogiła Zamek Joannitów w Łagowie, godz. 21:00 Celina Kotz – skrzypce Michał Mogiła – obój Program: J.S. Bach: Koncert d-moll na skrzypce i obój BWV 1060 Krzysztof Napiórkowski – śpiew, fortepian Kwartet smyczkowy Filharmonii Zielonogórskiej ,,Aquila": Mateusz (...)
 • 1 maja, 10:00 - Witnica, MDK Witnica
  turniej
  regulamin turnieju znajduje się na stronie www.mdk.witnica.pl
 • 1 maja, 12:00 (2 dni) - Zielona Góra, Zielonogórski Ośrodek Kultury
  dla dzieci
  Bajkowa Majówka z ZOK 1 maja 2017, 12:00 Park Piastowski oraz Amfiteatr im. Anny German Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza do Parku Piastowskiego i amfiteatru na imprezy majówkowe. 1 maja godz. 12.00 Park Piastowski - przed siedzibą Zielonogórskiego Ośrodka Kultury Bajkowa Majówka z ZOK - piknik W programie m. in.: koncert młodych wokalistów ze Studia A i grupy PSTRYK, gry (...)
 • 2 maja, 11:00 - Kargowa, Gminne Centrum Kultury w Kargowej
  Juz 2 maja z okazji Święta Flagi zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i gminy Kargowa na rynek miejski, gdzie odbędzie sie piknik w ramach którego utworzymy ŻYWĄ FLAGĘ!! To proste!! Przyjdź w w koszulce białej lub czerwonej, a punktualnie o godzinie 12.00 utworzymy Żywą Flagę, której zrobimy zdjęcie z lotu ptaka. W tym ważnym dla wszystkich polaków dniu chcemy pokazac że każdy (...)
 • 2 maja, 14:00 - Drzonów, Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie
  HOBBY, STYL ŻYCIA > MILITARIA
  wernisaż
  Lubuskie Muzeum Wojskowe serdecznie zaprasza we wtorek 02.05.2017 r. na otwarcie wystawy czasowej "Wojska inżynieryjne - tradycja i współczesność" Wernisaż odbędzie się o godzinie 14:00 w sali wystaw czasowych LMW. Będzie to pierwsza wystawa w naszej placówce poświęcona w całości wojskom inżynieryjnym. Specjalności wojskowej niezwykle istotnej w codziennym funkcjonowaniu całego (...)
 • 2 maja, 14:00 (2 dni) - Szprotawa, Szprotawski Dom Kultury
  DOM I RODZINA > PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  2 maja Park SzDK godz 14:00 Rusza Biało-Czerwony Korowód ulicami miasta. Zachęcamy do wzięcia udziału w radosnym korowodzie, który poprowadzi Orkiestra Wojskowa z Żagania. Dla każdego mamy piękną flagietkę! Około godziny 14:20 na rynku zobaczymy pokaz musztry paradnej oraz posłuchamy koncertu w wykonaniu Orkiestry. 3 maja rynek godz 12:00 Koncert Kapeli Podwórkowej Szprotawska (...)