WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo lubuskie

Województwo lubuskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 20 października, 18:00 (3 dni) - Szprotawa, Żagań – Szprotawa
  20-22 października w miejscowościach Żagań – Szprotawa organizujemy rajd „Baja Inter Cars”. Jest to 7 runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, na którą z całej Polski przyjeżdża bardzo dużo miłośników adrenaliny. Sport samochodowy wymaga ogromnych umiejętności, a ostatnia runda sprawi, że każdy da z siebie wszystko. Zapraszamy wszystkich na wydarzenie, jak zwykle (...)
 • 21 października, 9:00 - Żary, Zielony Las
  trening, 5 km
  parkrun to cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o 9.00 rano. Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek. Udział w biegach jest bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie parkrun. Uzyskany kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w (...)
 • 21 października, 9:00 - Gorzów Wielkopolski
  trening, 5 km
  Trasa parkrun Gorzów Wielkopolski składa się z dwóch okrążeń o długości 2,5 km i jest trasą o niskim nachyleniu terenu. Start oraz meta biegu znajdują się na głównej asfaltowej alejce parku, pomiędzy fontanną a miasteczkiem ruchu drogowego, wejście od ul. Piłsudskiego. Trasa biegnie głównymi alejkami parku. parkrun to cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu (...)
 • 21 października, 9:00 - Zielona Góra, Park Kolei Szprotawskiej
  Miłośnicy Kolei Szprotawskiej PTKraj, Koła Turystycznego SP- 1 Zielona Góra zapraszają 21 października 2017r. do udziału w Akcji sprowadzenia do skansenu w Parku Kolei Szprotawskiej wyremontowanego wagonu z 1915 r. W sobotę 21 października o godz. 9:00 rozpocznie się przygotowanie odrestaurowanego wagonu do załadunku i załadunek na platformę. Ok. godz. 11:30 wagon wyjedzie (...)
 • 21 października, 10:00 - Zielona Góra, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
  W ramach „Weekendowego Szlaku Naukowego”, który odbędzie się w dniach 20-22 października 2017 r., na terenie województwa lubuskiego zaplanowano ponad 150 bezpłatnych atrakcji: pokazów, spotkań, wykładów, warsztatów, lekcji, dni otwartych, itp. "Weekendowy Szlak Naukowy" zakończy 21 października w Zielonej Górze event „Laboratorium Lubuskiego Odkrywcy”. Biblioteka Norwida zaprasza (...)
 • 21 października, 15:00 - Zielona Góra, Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze
  dla dzieci
  Rozpoczynamy nowy cykl spotkań - Akademia Zwierzaka dla Szkolniaka. Są to zajęcia edukacyjno-warsztatowe adresowane głównie do dzieci w wieku szkolnym, które są lub wkrótce będą opiekunami świnek morskich. Tradycyjnie już wspiera nas Pani Magda Kremer-Sochacka. Na początek porozmawiamy o potrzebach świnki morskiej, czyli kawii domowej. Wykorzystamy do tego 12 próśb świnek morskich (...)
 • 21 października, 15:00 - Zielona Góra, oLgOVE
  warsztaty
  Pragniemy zaprosić Was na ostatnie w tym sezonie warsztaty z cyklu " Wyluzuj! Znajdź swoją pasję!". Temat: Fotografia. Prowadzi: Anna Zielinska. Warsztaty odbędą się 21 października w godzinach 15:00 - 18:00. Start w oLgOVE przy ul. Sowińskiego, 4a. Rejestracja: https://lyadafund.eu/wyluzuj Wpisowe: 10 zł. Informacja o warsztatach: Temat. Poznajemy aparat. Programy tematyczne (...)
 • 21 października, 16:00 - Zielona Góra, Parking przy MOSIR
  pokaz
  Światowej klasy kaskaderzy i ich wielkie maszyny już 21.10 październik w Zielona Góra ! American Monster Truck Motor Show to emocjonujące widowisko i pokaz motoryzacyjny w wykonaniu czołowych grup kaskaderskich. Nasz pokaz to połączenie elementów pirotechnicznych, świetlnych oraz muzycznych w oprawie z najlepszymi kaskaderami. Pisk opon, ryk silników, zapach benzyny i palonej (...)
 • 21 października, 17:00 - Lubsko, Lubski Dom Kultury
  "Święta polskie" - tak zatytułowany jest najnowszy program kabaretu JURKI. Święta mają to do siebie, że zawsze się kończą. Czasem kończą się ot tak, po prostu. Innym razem, tak jak zwykle. A czasem kończy je jakaś głębsza refleksja albo wymiana zdań, czynów, pieniędzy,a nawet żon. Czy warto świętować? Warto. Dlaczego? Bo możemy się czegoś nauczyć: jak zrobić orła w śmietanie, o (...)
 • 21 października, 18:00 - Strzelce Krajeńskie, Strzelecki Ośrodek Kultury
  warsztaty
  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na jednodniowy kurs tańca towarzyskiego „Dookoła Świata z Tańcem Towarzyskim„. W dwie godziny nauczymy się podstaw Tańca użytkowego, Cha-Chy, Rumby, Walca Angielskiego oraz Jive’u. Koszt 25 zł, zapisy pod numerem 663 124 785.
 • 21 października, 18:30 - Nowa Sól, Nowosolski Dom Kultury
  pokaz
  Kino Europa zaprasza na film "Botoks". Szpital ukazany w „Botoksie" to nie fikcja z popularnych seriali czy folderów prywatnych sieci medycznych. To zakład pracy, gdzie codziennie wylewa się krew, pot i łzy. W jego murach splatają się losy czterech kobiet. Daniela (Olga Bołądź) pracę w służbie zdrowia zaczyna jako ratowniczka medyczna, jeżdżąc na akcje z bratem Darkiem (Tomasz (...)
 • 21 października, 19:00 - Zielona Góra, BWA Zielona Góra
  koncert
  www.kurws.com www.kurws.com/audio www.kurws.com/video Dawid Bargenda - perkusja Hubert Kostkiewicz - gitara Jakub Majchrzak - gitara basowa Zespół KURWS działa jak otwarty warsztat pracy gdzie improwizacje przenikają się z kompozycjami. Za pomocą repetycji, rekombinacji, wariacji i kontrastów, igrają z pamięcią i oczekiwaniami. Post punk, krautrock, rock in opposition, funk, (...)
 • 21 października, 20:00 - Żagań, Klub Elektrownia
  koncert
  Support: Mescalero / https://www.facebook.com/MescaleroPL/ Bilety: 30 zł przedsprzedaż / 40 zł w dniu koncertu. Bilety dostępne są w klubie oraz w Rynku w Żaganiu w Totomixie w siedzibie firmy ZETO https://www.facebook.com/ZETOMULTIMEDIA a także w Żarach w sklepie muzycznym na ul.Osadników Wojskowych www.sklep-muzyczny.pdg.pl Facebook: www.facebook.com/nocnykochanek WWW: www (...)
 • 21 października, 20:30 - Zielona Góra, Uniwersytet Zielonogórski
  21.10.2017 godz. 20:30 Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego ul. Podógrna 50 Zielona Góra KABARET JURKI "Święta polskie" - tak zatytułowany jest najnowszy program kabaretu JURKI. Święta mają to do siebie, że zawsze się kończą. Czasem kończą się ot tak, po prostu. Innym razem, tak jak zwykle. A czasem kończy je jakaś głębsza refleksja albo wymiana zdań, czynów, pieniędzy,a nawet (...)
 • 21 października, 20:30 - Słubice, PROWINCJA
  21.10.2017 (sobota) Słubice, Klub Prowincja, klubowy koncert Celtic fusion, 20:30, ul. 1-go Maja 1, wstęp 20/30 zł
 • 21 października, 21:00 - Zielona Góra, O B I E K T
  Po raz pierwszy trapowe basy zagoszczą przy ul. pana Kazimierza W. Tej nocy gościmy delegację CO CIE TRAPY, która zaserwuje nam świeżą selekcję muzyki basowej. zagrają: ⊙ DJ WAR z ekipy ∆ CO CIE TRAPY ∆ ⊙ warmup Oneno https://soundcloud.com/cocietrapy808 https://soundcloud.com/dj-war-ready-fi-war https://soundcloud.com/oneno_xoxo ░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ✔ TRAP ✔ GRIME ✔ (...)
 • 22 października, 8:00 - Międzyrzecz
  PŁYWANIE
  Dnia 22 października 2017 r. na Pływalni Miejskiej "Kasztelanka" odbędzie się kolejna już edycja Amatorskich Mistrzostw Polski w Pływaniu - Family Cup 2017. Biuro zawodów czynne 12.00 Przewidywany start 14.00 wpisowe: do 20 lat 10 zł powyżej 20 lat 15 zł Głównym organizatorem zawodów są: Sport „Family Cup” i Stowarzyszenie Family Cup. Organizatoram regionalnym jest Międzyrzecki (...)
 • 22 października, 10:00 - Skwierzyna
  półmaraton
  Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skwierzynie oraz Wierzbicki Running Project zapraszają na III Woodwaste Półmaraton o Złotego Lwa Skwierzyny. START: 10:00 Miejsce startu: Rynek Główny; Zapisy online oraz regulamin: www.sport-time.com.pl
 • 22 października, 11:00 - Kostrzyn nad Odrą, Muzeum Twierdzy Kostrzyn
  Wyprawa na teren Stalagu III C Cmentarz obozu jenieckiego Stalag III C w Alt-Drewitz (obecnie Kostrzyn-Drzewice) znany jest dość dobrze mieszkańcom miasta. Odbywają się na nim od czasu do czasu uroczystości patriotyczne bądź religijne. Położone w lesie masowe groby pomordowanych jeńców są pielęgnowane przez Miasto Kostrzyn, które ustawiło przed wejściem na teren cmentarza tablice (...)
 • 22 października, 16:00 - Wschowa, Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie
  "Święta polskie" - tak zatytułowany jest najnowszy program kabaretu JURKI. Święta mają to do siebie, że zawsze się kończą. Czasem kończą się ot tak, po prostu. Innym razem, tak jak zwykle. A czasem kończy je jakaś głębsza refleksja albo wymiana zdań, czynów, pieniędzy,a nawet żon. Czy warto świętować? Warto. Dlaczego? Bo możemy się czegoś nauczyć: jak zrobić orła w śmietanie, o (...)
 • 22 października, 17:00 - Zielona Góra, Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego
  Artur Andrus to dziennikarz, artysta kabaretowy, poeta, autor tekstów piosenek, pisarz, piosenkarz, laureat konkursu "Mistrz Mowy Polskiej". Na co dzień redaktor trójkowej "Akademii rozrywki", znany i lubiany konferansjer, komentator "Szkła kontaktowego".  W czasie spotkań z publicznością Andrus mówi i śpiewa. Na recital kabaretowy składają się bardzo różne utwory: inny tekst, inna (...)
 • 22 października, 18:00 - Gorzów Wielkopolski, Filharmonia Gorzowska
  koncert
  W tym  roku mija 40 lat Gorzowskiego Towarzystwa  Muzycznego im. H. Wieniawskiego.Jubileusz ten uświetni m.in. orkiestra składająca się głównie z muzyków dawnego Odeonu a która z Towarzystwem związana była od początków jego funkcjonowania. Z orkiestrą wystąpią wokaliści wywodzący się z Gorzowa Wlkp. choć  koncertują w różnych ośrodkach naszego kraju.W programie muzyka filmowa, musicalowa (...)
 • 22 października, 18:00 - Kostrzyn Nad Odrą, Restauracja Kręgielnia
  Spektakl muzyczny Życie raz oparty jest na wierszach płockiego aktora i poety Witolda Mierzyńskiego prywatnie ojca gorzowskiego aktora Jana Mierzyńskiego. Spośród 500 wierszy Jan Mierzyński wybrał 16 utworów, które opowiadają o życiu każdego z nas. O miłości, nadziei, dążeniu do celu, radościach i smutkach dnia codziennego oraz nieubłaganie pędzącym czasie. Muzykę (...)
 • 22 października, 18:30 - Zielona Góra, Hala Widowiskowo-Sportowa MOSiR
  patronat medialny
  25 Lat Najlepszego Polskiego Musicalu  Świat się zmienia, Padają mury, otwierają się granice Teatr też się zmienia Niezmienne pozostają tylko marzenia... 
 • 22 października, 19:00 - Świebodzin, Swiebodzin
  koncert
  WYKONAWCY: Poznański Chór Kameralny Jakub Pankowiak - organy Kinga Bukowska - sopran Bartosz Michałowski - dyrygent W PROGRAMIE: Michael Praetorius - chorały: - Aus tiefer Not - Ach Gott vom Himmel - O, Welt, ich muss dich lassen Motety rodziny Bachów: - Johann Michael Bach - Herr, du lässest mich erfahren - Johann Christoph Bach - Lieber Herr Gott - Johann Christoph Bach - Es (...)
 • 22 października, 19:00 - Nowa Sól, Nowosolski Dom Kultury
  TEATR TAŃCA CARO w Siedlcach Pierwszy spektakl Macieja Kuźmińskiego dla Teatru Tańca Caro to złożony z migawek i wspomnień kalejdoskop obrazów, ukazujący człowieka zawieszonego w przestrzeni, gdzie czas nie płynie linearnie. Powracające i pozornie niezwiązane ze sobą sceny nawiązują do współczesnego, fragmentarycznego świata, którego wirtualne i rzeczywiste sfery zlewają się (...)
 • 22 października, 19:00 - Zabór, Teatr Zza Boru
  premiera
  Zapraszamy na popremierowy pokaz naszego najnowszego spektaklu: "Kocham cię strasznie, ale swoboda to wielka rzecz...", na podst. sztuki Macieja Pinkwarta. Adaptacja i opieka artystyczna - Jan Andrzej Fręś Reżyseria i ruch sceniczny - Lucyna Korczowska i Dagmara Łanucha Obsada: Jadwiga - Dagmara Łanucha Nina - Mag Jak Magdalena Jakubiak Ewa - Weronika Osowiec Irena - Irena Karkosz Lilka (...)
 • 23 października, 19:00 - Zielona Góra, Zielonogórski Ośrodek Kultury
  MONODRAM "Mój boski rozwód" to wzruszająca, pełna optymizmu historia kobiety w średnim wieku, którą porzuca mąż, a córka wyprowadza się do narzeczonego. Do wypełnienia pustki Angela ma tylko psa i telefon. Teraz na nowo musi znaleźć swoje miejsce na ziemi, odnaleźć sens życia i szczęście. Po różnych perypetiach udaje się to jej. Jest to tryumf kobiety, która nigdy nie zatraciła (...)
 • 24 października, 20:00 - Zielona Góra, Piwnica Artystyczna Kawon
  stand-up
  Kolejny wieczór nowego sezonu Stand-up w Kawonie PIOTR SZUMOWSKI Komik w pełni międzynarodowy. Występował w ponad trzydziestu krajach, na pięciu kontynentach, w trzech językach. Tak jest, Piotrek przeżył 409 dni podróży dookoła świata. Jak on to zrobił? Nikt nie wie. Ostatnio przez 10 minut próbował otworzyć saszetkę z ketchupem, a potem polał frytki musztardą. Ostatnie zdanie (...)
 • 25 października, 11:00 - Zielona Góra, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Zarząd i Rada Młodzieżowa Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 w Zielonej Górze mają zaszczyt zaprosić na sympozjum naukowe poświęcone pamięci gen. Broni Józefa Dowbora-Muśnickiego, które odbędzie się 25 października br., godz. 11.00 w sali konferencyjnej Biblioteki. Wydarzenie (...)
 • 25 października, 17:00 - Małuszów, Sulęciński Ośrodek Kultury
  Stowarzyszenie Kresowian im. Jana Pawła II w Sulęcinie oraz Sulęciński Ośrodek Kultury zapraszają na spotkanie pod tytułem Kresy w piosence, wierszu i wspomnieniach…, które odbędzie się 25 października o godzinie 17:00 w Sali Konferencyjnej SOK. W programie wydarzenia: niezwykły koncert lokalnego chóru Biały Orzeł, recytacja wierszy oraz powrót do wspomnień Kresowian. Wstęp (...)
 • 25 października, 18:30 - Nowa Sól, Nowosolski Dom Kultury
  pokaz
  Kino Europa zaprasza na film "Botoks". Szpital ukazany w „Botoksie" to nie fikcja z popularnych seriali czy folderów prywatnych sieci medycznych. To zakład pracy, gdzie codziennie wylewa się krew, pot i łzy. W jego murach splatają się losy czterech kobiet. Daniela (Olga Bołądź) pracę w służbie zdrowia zaczyna jako ratowniczka medyczna, jeżdżąc na akcje z bratem Darkiem (Tomasz (...)
 • 25 października, 19:00 - Gorzów Wielkopolski, Filharmonia Gorzowska
  Pierwsze w Polsce widowisko z muzyką zespołów: Metallica, Nirvana, Pearl Jam, Deep Purple, AC/DC, Guns N' Roses, Aerosmith, Soundgarden, Nightwish z gościnnym udziałem Małgorzaty Ostrowskiej (ex Lombard). Jest to podróż po niezwykłym świecie artystycznych doznań, w którym potęga elektrycznych gitar współgra z subtelnym i pełnym klasy śpiewem operowym, a wszystko wypełnia brzmienie (...)
 • 25 października, 20:00 - Nowa Sól, Kaflowy MusicCafe
  stand-up
  Stand Up Stand Up Stand Up Jeżeli kręci Was humor dla dorosłych, nie boicie się mocnych słów i lubicie się śmiać to zapraszamy Was na cykl imprez gdzie nikt się nie będzie szczypał i wszyscy będą mówić jak jest. Przed Wami Stand up W Kaflowym, Wieczór 2: Tym razem gadać będą: - Paweł Reszela - Krzysztof Kamyszek Paweł Reszela - Stand-Up Comedy : bardzo dobry kontakt z publicznością (...)
 • 26 października, 18:00 - Zielona Góra, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
  promocja
  Zapraszamy 26 października br., godz. 18.00, Klub Pro Libris na promocję książki "Cierpkie grona" Zofii Mąkosy, pisarki i publicystki urodzonej w Kargowej. Powieść rozpoczyna cykl "Wendyjska winnica" i już zbiera pozytywne recenzje również poza granicami regionu. Prowadzenie: Eugeniusz Kurzawa. "Cierpkie grona" – Rok 1938. W Chwalimiu, wsi położonej na niemiecko-polskim pograniczu (...)