WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo lubuskie

Województwo lubuskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 18 sierpnia, 16:00 (3 dni) - Przytoczna
  koncert, dla dzieci
  Zapraszamy na trzydniowe święto Przytocznej. W programie mnóstwo atrakcji oraz słynna na całą Polskę bitwa na pomidory.  Wśród wykonawców Mejk, Piękni i Młodzi, Power Play, Video, Endrju, Czadoman i Teresa Werner.
 • 18 sierpnia, 16:00 - Nowa Sól, Nowosolski Dom Kultury
  dla dzieci, pokaz
  Kino Europa zaprasza na film "Rock Dog. Pies ma głos!" Bono należy do dumnej rasy mastifów tybetańskich. Jego ojciec bardzo chce, aby wstąpił w szeregi elitarnej straży, która strzeże osady przed stadem żarłocznych wilków. Ale kiedy pewnego dnia w łapy Bono trafia radio, wyrzucone z samolotu i młody pies po raz pierwszy słyszy dźwięki rock’n’rolla, już wie, jakie jest jego przeznaczenie (...)
 • 18 sierpnia, 17:00 (2 dni) - Maszewo, Stadion Miejski w Maszewie i Jezioro Maszewskie
  REKONSTRUKCJE HISTORYCZNE
  ŚredniowieCzuj w Maszewie 18-19 sierpnia 2017r. Już po raz dziewiąty będziemy nawiązywać do początków istnienia Maszewa, czyli do okresu wieków średnich. ŚredniowieCzuj to impreza plenerowa w Maszewie, podczas której miasto przypomina średniowieczny gród, a władzę nad nim przejmuje Bractwo Rycerskie Rota Piesza von Massow. Odbywają się tu turnieje mieczowe i łucznicze oraz walki (...)
 • 18 sierpnia, 19:00 - Zielona Góra, BWA Zielona Góra
  wernisaż
  Obrazy i obiekty ze zbiorów Brandenburgischen Landesmuseum für Moderne Kunst we Frankfurcie n. O. wystawa czynna 18.08- 10.09.2017 artyści: Norbert Bisky (1970), Jan Brokof (1977), DAG (1964), Michael Geyersbach (1954), Harald Reiner Gratz (1962), Klaus Killisch (1959), Stefan Lenke, (1976), Sebastian Reddehase (1978), Paetrick Schmidt (1980), Heinz Schmöller (1975), André Tempel (...)
 • 18 sierpnia, 19:00 - Szprotawa, Szprotawski Dom Kultury
  koncert
  Zapraszamy na koncerty w ramach V Szprotawskich Divertimenti. 18 sierpnia / godz. 19 OSiW OHP w Wiechlicach (wiata piknikowa) OPERETKA, MUSICAL, MUZYKA FILMOWA wystąpią soliści Polskiej Sceny Operowo-Koncertowej: Krzysztof Marciniak, Agnieszka Makówka, Ida Tamara Zagórska, Rafał Pikała , Elżbieta Małgorzata Mach (gościnnie) akompaniament - Wiktor Szymajda. Warsztaty Wokalne (...)
 • 18 sierpnia, 20:00 - Małuszów, Sulęciński Ośrodek Kultury
  koncert
  Koncert: ŻYWIOŁAK Letnia Scena Klubu u Bulka / SOK ul. Moniuszki 1, 69-200 SULĘCIN Data: 18.08.2017 Godz. 20:00 Wstęp: BEZPŁATNY!! Tego zespołu przedstawiać już dziś w Polsce nikomu nie trzeba. Od roku 2005 konsekwentnie pracuje ukazując światu nowe, absolutnie świeże spojrzenie na spuściznę słowiańskiej muzyki ludowej. To za sprawą tej piątki pasjonatów dowiedzieliśmy się o "polskim (...)
 • 18 sierpnia, 20:00 - Zielona Góra, Galeria Sztuki Jadwiga Bocho-Kokot
  koncert
  Stowarzyszenie Kulturalne Galeria u Jadźki serdecznie zaprasza na Recital Hanny Śleszyńskiej z zespołem. Pani Hania - doskonała w każdej roli, kabaretowe zacięcie, uroda, błysk, inteligencja i można by jeszcze wymieniać i wymieniać :) Wstęp bezpłatny
 • 18 sierpnia, 20:00 - Zielona Góra, Piekarnia Cichej Kobiety
  koncert
  Andrzej „Makar” Makarewicz – gitary, wokal Grzegorz „GRZ” Świerk – bas Kamil Olesiński – perkusja Andrzej Makar Makarewicz to współzałożyciel legendarnego zespołu Seven B. w 1990 roku. Laureat Rawa Blues 2002, bluesowy zespół roku 2003, bluesowa płyta roku 2003-rocktails, siódme miejsce na liście przebojów w radio Dublin, trzy tygodnie w pierwszej dziesiątce Radio Oregon(USA) (...)
 • 19 sierpnia (2 dni) - Ośno Lubuskie
  1/4 iron, 1/8 iron, sztafeta
  Zapraszamy serdecznie na OŚNO TRIATHLON WEEKEND Imprezę, która jest kontynuacją dobrze znanego cyklu Crosstriathlonu. Również przy tej edycji odbywać się będą dystanse 1/4 oraz 1/8 Ironman! Kontynuujemy także tak ciepło przyjętą Sztafetę Rodzinną! Ośno Lubuskie po raz kolejny stanie się tymczasowo miastem triathlonu, lokując miasteczko startowe nad urokliwym jeziorem Reczynek (...)
 • 19 sierpnia - Przybymierz
  koncert, rodzinne
  Burmistrz Nowogrodu Bobrzańskiego, MGOKSiR Nowogród Bobrzański, Sołtys i Rada Sołecka wsi Przybumierz Zapraszają na Dożynki Gminne 2017 w Przybymierzu  plac przy świetlicy wiejskiej 19 sierpnia 2017
 • 19 sierpnia, 8:00 (2 dni) - Bogdaniec
  koncert, targi, rodzinne, kiermasz
 • 19 sierpnia, 8:00 (2 dni) - Wschowa, Motocross Kacze Doly
  Wschowski Klub Motorowy będzie gościł finałową rundę MX MP w sezonie 2017. Zapraszamy w imieniu Organizatora wszystkich spragnionych sportowych emocji zawodników i kibiców na VII Rundę Mistrzostw Polski w Motocrossie oraz na IV Rundę Mistrzostw Polski MX Quad. Dla zawodników posiadających licencję B i C odbędzie się rywalizacja w Pucharze Wschowy. Klasy: • sobota 19.08.2017 – MX (...)
 • 19 sierpnia, 9:00 - Żary, Zielony Las
  trening, 5 km
  parkrun to cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o 9.00 rano. Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek. Udział w biegach jest bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie parkrun. Uzyskany kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w (...)
 • 19 sierpnia, 12:00 (2 dni) - Wschowa
  Wschowa będzie gościła finałową rundę MXMP w sezonie 2017. Najlepsi zawodnicy z całego kraju, dwa dni ścigania i dwa dni emocji na wysokich obrotach! Nie może Cię tam zabraknąć.
 • 19 sierpnia, 20:00 - Zielona Góra, Galeria Sztuki Jadwiga Bocho-Kokot
  Tańczymy wszystkie rodzaje tanga, zapraszamy również tych, którzy chcą się przyglądać, mają ochotę na lampkę wina. Gwarantujemy szczególny nastrój!
 • 19 sierpnia, 21:00 - Gorzów Wielkopolski, eMCeKa
  koncert
  19.08. „Scena na Scenie”, Amfiteatr MCK, godzina 21:00 / 15 zł KOBIETA Z WYDM Najlepsze teksty polskiej muzyki elektronicznej, których czasem zazdroszczę. Powaga i komizm, ciemność i światło, prostota i wyrafinowanie w muzyce i słowie." Szczepan Twardoch Historia powstania debiutu Kobiety z wydm jest dwoista. Z jednej strony ten zespół to owoc miłości i przyjaźni, a dalej radości (...)
 • 19 sierpnia, 22:00 - Bytnica
  MYŚLISTWO
  koncert, festiwal, piknik
 • 20 sierpnia - Bledzew
  maraton mtb
 • 20 sierpnia, 11:00 - Zielona Góra, Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze z siedzibą w Ochli
  warsztaty
  Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie wszystkich, którzy myślą o zdrowiu, działają dla zdrowia i pragną być zdrowi. W programie m.in. warsztaty kiszenia warzyw i owoców, domowego nastawiania win, pokazy kompozycji z pieprzu ziołowego i soli, wyrób mąki,ubijanie masła, napary ziołowe, wykład o naturalnej fermentacji, zabawy dla dzieci, występy zespołów folklorystycznych, (...)
 • 20 sierpnia, 16:00 - Lubsko, Lubski Dom Kultury
  koncert
  Zapraszamy na koncert inauguracyjny XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej, który odbędzie się w Lubsku 20 sierpnia, o godz. 16.00 w kościele pw. NNMP Wystąpią dla Państwa: Trio Stroikowe Reed Conection Michał Mogiła – obój, Jarosław Podsiadlik – klarnet, Rafał Dołęga – fagot Johannes Lang- organy (Niemcy) w programie: m. in. J. S. Bach, L.van Beethoven ,F (...)
 • 20 sierpnia, 19:00 - Kożuchów, Centrum Kultury "Zamek" w Kożuchowie
  koncert
  W sierpniu, w murach średniowiecznego kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Gromnicznej odbywają się koncerty w ramach Festiwalu Henrykowskiego w Kożuchowie. III edycję Festiwalu Henrykowskiego honorowym patronatem objął Burmistrz Kożuchowa Paweł Jagasek. W niedzielę, 20 sierpnia zapraszamy na koncert plenerowy. Na scenie wystąpią finalistki "Mam talent" - Red Heels wykonując utwory (...)
 • 20 sierpnia, 20:00 - Małuszów, Sulęciński Ośrodek Kultury
  koncert
  Próba na żywo z Maćkiem Bardenem 20.08.2017 godz. 20:00 wstęp wolny letnia scena SOK Śpiewa od szóstego roku życia, od piętnastego gra na perkusji i gitarze. Kompozytor, aranżer, autor tekstów do własnych piosenek. Poeta. Należy do Polish American Poets Academy w New Jersey w USA. Jego wiersze ukazały się w trzech wydanych przez Akademię tomikach wierszy, wśród wielu autorów z (...)
 • 20 sierpnia, 20:15 - Szprotawa, Szprotawski Dom Kultury
  koncert
  Zapraszamy na Koncert Finałowy V Szprotawskich Divertimenti! Wystąpią uczestnicy warsztatów wokalnych V Szprotawskich Divertimenti i ich wykładowcy. Jak co roku w repertuarze znajdą się piosenki, które starannie dobierane tworzą bogaty wachlarz prezentacji scenicznych. Znajdą się zatem utwory rozrywkowe, klasyczne, radosne, jazzowe, do kołysania się, do wspólnego śpiewania, ale (...)
 • 22 sierpnia (2 dni) - Zielona Góra, Zielonogórski Deptak
  SZTUKA ULICZNA
  festiwal
  W dniach 22 i 23 sierpnia 2017 zielonogórski deptak po raz kolejny będzie sceną dla artystów ulicznych. Festiwal BuskerBus to święto sztuki, która dostępna jest na wyciągnięcie ręki. Interdyscyplinarny program przygotowany jest tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ponad 20 grup zaprezentuje szeroki wachlarz dyscyplin artystycznych. Jednocześnie występy będą odbywać się (...)
 • 22 sierpnia, 20:00 - Ośno Lubuskie, VILLA PLENA
  koncert
  Sasha Boole wtorek, 22 sierpnia 2017, godz. 20 Ośno Lubuskie – Villa Plena (ul. Konwaliowa 5) wstęp - 10 zł - bilety do kupienia przy wejściu Sasha Boole To jeden z najważniejszych przedstawicieli ukraińskiej sceny folkowej. Ale nie chodzi o zakurzony folk w tradycyjnym swetrze i z kobzą, lecz o ten energetyczny – związany z whisky, ciekawymi i budzącymi emocje opowieściami oraz (...)
 • 23 sierpnia, 10:00 (5 dni) - Nowa Sól
  festiwal
  SOLANIN FILM FESTIWAL to offowy festiwal filmowy, który wyrósł z pasji, zaangażowania i wiary w moc kina. Solanin to przede wszystkim niezależne polskie produkcje oraz ciekawe filmy polskie, europejskie i światowe. Prezentujemy, nagradzamy i promujemy offowe filmy oraz ich twórców. 9. Solanin Film Festiwal odbędzie się w dniach 23-27 SIERPNIA 2017 w Nowej Soli
 • 24 sierpnia, 19:00 - Zielona Góra, Zielonogórski Ośrodek Kultury
  koncert
  Anna Guzik to aktorka teatralna ,filmowa i telewizyjna. Od 1999 roku w zespole Teatru Polskiego w Bielsku Białej .Od 2004 roku występuje w serialu „Na Wspólnej „ jako Żaneta Zięba .Anna Guzik to również aktorka śpiewająca , która od lat z powodzeniem prezentuje swoje muzyczne fascynacje. Koncert "Trzeba marzyć" jest wędrówką poprzez muzyczne inspiracje artystki. Podczas recitalu (...)
 • 25 sierpnia, 15:00 (3 dni) - Zielona Góra
  1. ORGANIZATORZY RAJDU: • Klub Turystyki Kolarskiej „LUBUSZANIE ‘73”, działający przy Oddziale Zielonogórskim PTTK w Zielonej Górze • Rajd odbywa się przy finansowym wsparciu miasta Zielona Góra 2. KOMITET ORGANIZACYJNY • Komandor Rajdu: Artur January Gintowt, tel. 502 166 967 (po godz. 16.30), email: artur@gintowt.pl • Z-ca Komandora: Henryka Strzelczyk • Twórcy logo: Artur (...)
 • 25 sierpnia, 17:00 - Zielona Góra, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze
  wernisaż
  Zaprszamy na otwarcie wystawy Olega Shupliaka pt. Imaginarium”. Autor to współczesny malarz ukraiński tworzący prace w nurcie tzw. iluzji optycznej. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną 23 prace stanowiące fragment cyklu Hidden Images (Ukryte Portrety). Obrazy wypełniają swoiste „wizerunki” znanych postaci, zaskakują przy tym różnorodnością form i barw, stając się prawdziwą ucztą (...)
 • 25 sierpnia, 18:00 - Żagań, Stand-up Żagań
  stand-up
  Żagań! Żegnamy wakacje z przytupem! Już w ostatni piątek sierpnia Żagański Festiwal Stand-upowy. Będziecie mogli zobaczyć w akcji aż 9 świetnych komików. Będą to: Olka Szczęśniak Bartosz Zalewski Błażej Krajewski Wojtek Pięta Juliusz Sipika stand-up Piotr Szulowski Tomasz Boras Tomek Kołecki Stand-up A imprezę poprowadzi Mateusz Socha Dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Żagań Daniel (...)
 • 25 sierpnia, 19:00 - Zielona Góra, Filharmonia Zielonogórska
  koncert
  Wykonawcy Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej Czesław Grabowski – dyrygent Małgorzata Trojanowska – sopran Przemysław Borys – tenor Stanisław Duda – baryton program: m.in. G. Verdi, G. Puccini, St. Moniuszko, J. Strauss, J. Offenbach bilety 30/25 UWAGA! Koncert objęty promocją : Lubuska i Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny (1/2 ceny biletu normalnego)
 • 25 sierpnia, 20:00 - Zielona Góra, Piekarnia Cichej Kobiety
  koncert
  Eliza Sicińska - wokal Piotr Kozub - gitara akustyczna, wokal Łukasz Pietrzak - harmonijka ustna, wokal Już podczas pierwszego koncertu w styczniu 2015 roku zespół zachwycił publikę i zyskał wiernych fanów. W tak krótkim czasie Tamale stali się jedną z najchętniej słuchanych i najbardziej docenianych formacji młodego brzmienia akustycznego w Polsce. Błyskawicznie stali się ulubieńcami (...)
 • 26 sierpnia, 9:00 - Żary, Zielony Las
  trening, 5 km
  parkrun to cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o 9.00 rano. Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek. Udział w biegach jest bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie parkrun. Uzyskany kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w (...)
 • 26 sierpnia, 11:00 - Małuszów, Sulęciński Ośrodek Kultury
  koncert, rodzinne
  Szanowni Państwo, zachęcamy do wzięcia udziału w naszych czterech konkursach dożynkowych: - na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, - na najładniej udekorowane stoisko wiejskie, - na najsmaczniejszą potrawę regionalną, - na najsmaczniejsze przetwory domowe. Na naszej stronie internetowej znajdują się regulaminy. Zachęcamy do wzięcia udziału! http://soksulecin.pl/2017/08/09/dozynki-gminne-w-dlugoszynie-konkurs-na-najpiekniejsze-stoisko-dozynkowe/ (...)