WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo lubuskie

Województwo lubuskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 • 17 stycznia, 9:30 - Zielona Góra, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
  Zapraszamy na kolejne spotkanie naukowe w ramach konwersatoriów bibliotekoznawczych 17 stycznia 2018 r. (środa) o godz. 9.30 (Sala Wykładowa im. dr. Grzegorza Chmielewskiego - II piętro WiMBP). Tematem spotkania będzie: "Prasa kobieca w Polsce (1818-2018). Zarys ewolucji na 200-lecie istnienia". Wykład poprowadzi dr hab. Magdalena Steciąg, prof. UZ z Uniwersytetu Zielonogórskiego (...)
 • 17 stycznia, 17:00 - Zielona Góra, O B I E K T
  17 stycznia (środa), od godziny 17:00 w Klubie Obiekt odbędzie się kolejna, siódma już edycja SZPERALNIKA! Szperalnik to miejsce spotkań dla odkrywców, miejsce, w którym wystawiamy posiadane rzeczy i z chęcią wymieniamy. Dzisiejszy świat goni za nowością do tego stopnia, że zapominamy jaka to przyjemność nabyć coś drogą wymiany, a do tego sprawić nowemu nabywcy radość porównywaną (...)
 • 17 stycznia, 18:00 - Zielona Góra, Piekarnia Cichej Kobiety
  17 stycznia 2018 r. Kościół katolicki w Polsce po raz dwudziesty pierwszy obchodzić będzie „Dzień Judaizmu”. To dobra okazja aby porozmawiać o wzajemnych relacjach między „starszymi” i „młodszymi” braćmi w wierze. Zapraszamy na spotkanie i rozmowę wokół tych spraw. Gośćmi wprowadzającymi do dyskusji będą: teolog ks. dr Eligiusz Piotrowski i Andrzej Kirmiel badacz historii i kultury (...)
 • 17 stycznia, 19:00 - Zielona Góra, Hala MOSiR w Zielonej Górze
  Bilety on-line : https://tixer.pl/go/dirty-dancing-zielona-gora Rezerwacje telefoniczne : 61 679 27 27 Z okazji przypadającej w tym roku 30 rocznicy premiery filmu „Dirty Dancing” przygotowaliśmy dla Państwa nie lada gratkę. Jedyne takie wydarzenie w Polsce. Wielke muzyczno-taneczne przedstawienie, podczas którego przypomnimy Państwu wszystkie przeboje z kultowego filmu. Muzyka (...)
 • 17 stycznia, 19:00 - Zielona Góra, Hala Widowiskowo Sportowa
  Z okazji przypadającej w tym roku 30 rocznicy premiery filmu „Dirty Dancing” przygotowaliśmy dla Państwa nie lada gratkę. Jedyne takie wydarzenie w Polsce. Wielkie muzyczno-taneczne przedstawienie, koncert podczas którego przypomnimy Państwu wszystkie przeboje z kultowego filmu. Muzyka wykonywana na żywo, będzie doskonałym tłem zespołu tanecznego składającego się z 30 tancerzy. (...)
 • 17 stycznia, 20:00 - Zielona Góra, Piwnica Artystyczna Kawon
  Zapraszamy na 73 wieczór w Kawonie z grupą improwizacyjną SIEDEM RAZY JEDEN. Tym razem zagramy długość pt. "Niedopowiedzenia". Wystąpią: - Katarzyna Piasecka - Znany Wojtek Kamiński - Janusz Pietruszka - Przemysław Żejmo Przy klawiszach - Albert Bezdziczek Bilety w cenie 20 zł dostępne w Kawonie i tutaj: https://abilet.pl/impreza/siedem-razy-jeden-kabaretowa-grupa-improwizacyjna-4175
 • 17 stycznia, 20:00 - Nowa Sól, Kaflowy MusicCafe
  Nowy Rok rozpoczęty. Warto wejść w 2018 z uśmiechem na ustach i w dobrym nastroju. W środę 17 stycznia warto zajrzeć do Kaflowego, bo dostarczymy Wam powodów do wesołości, wprawimy w pozytywny nastrój i pomożemy Wam naładować baterie po długim i męczącym tygodniu. Zielonogórscy improwizatorzy i kabareciarze podejmą wyzwanie i wraz z udziałem publiczności będą tworzyć scenki na (...)
 • 18 stycznia, 16:00 - Słubice
  Miejsce: Słubickie Centrum Organizacji Pozarządowych -Piłsudskiego 3-4 - Sala konferencyjna PROGRAM ZEBRANIA: od 15:40 rejestracja uczestników 16:00 – Rozpoczęcie zebrania; (w przypadku braku quorum - II termin zebrania o godz. 16:30) 1. Sprawozdanie Zarządu z działalności za rok 2017 2. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej 3. Głosowanie nad zatwierdzeniem Sprawozdania Zarządu (...)
 • 18 stycznia, 17:00 - Zielona Góra, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze
  W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze uprzejmie zaprasza w czwartek, 18 stycznia 2018 roku o godz. 17.00 na wykład głównego archiwisty Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce – dr. Teofila Lachowicza z Nowego Jorku. Spotkanie zatytułowane jest "Dla Niepodległej. Czyn Zbrojny Wychodźstwa Polskiego (...)
 • 18 stycznia, 18:00 - Zielona Góra, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza 18 stycznia (czwartek) o godz. 18.00, Klub Pro Libris im. Andrzeja K. Waśkiewicza na promocję książki "ANDRZEJ. Andrzej K. Waśkiewicz we wspomnieniach" oraz spotkanie z redaktorką publikacji, dziennikarką i publicystką, żoną poety Anną Sobecką. Prowadzenie: prof. Małgorzata Mikołajczak, Uniwersytet (...)
 • 18 stycznia, 18:30 - Nowa Sól, Nowosolski Dom Kultury
  Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na "Beksińscy. Album wideofoniczny". Historia wybitnego polskiego malarza - Zdzisława Beksińskiego i jego skomplikowanej relacji z synem Tomkiem - niezwykle popularnym dziennikarzem muzycznym, cierpiącym na depresję i podejmującym wielokrotnie próby samobójcze. Wstrząsający, dokumentalny dramat rodzinny precyzyjnie zrekonstruowany na podstawie prywatnych (...)
 • 18 stycznia, 19:30 - Zielona Góra, Piwnica Artystyczna Kawon
  Koncert w hołdzie twórczości Adele. Przebojowy repertuar Adele w specjalnie przygotowanych aranżacjach. PODULCE na scenie towarzyszy 4 osobowy zespół: Bartek Pietsch - bas Grzegorz Piotrowski - gitary Jan Sawiński - piano Waldek Franczyk - perkusja bilety: 30zł - przedsprzedaż, 35zł - w dniu koncertu Świetne tempo, energia przeplatana z nostalgią, potężny głos i uwielbiane piosenki (...)
 • 19 stycznia, 17:00 - Zielona Góra, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze
  19 stycznia (piątek) o godz. 17.00 nastąpi otwarcie wystawy pt. „Izrael wczoraj i dziś”. Po wernisażu zapraszamy na wykład Piotra Stasiaka (Beit Warszawa) "Podobieństwa i różnice pomiędzy Polską i Izraelem w roku 2018 - roku 100-lecia odrodzenia Polski i 70-lecia odrodzenia Izraela". Spotkanie zakończy koncert pieśni żydowskich w wykonaniu Aleksandry Idkowskiej Ekspozycję tworzy (...)
 • 19 stycznia, 17:30 - Gorzów Wielkopolski, C-60
  Z uwagi na duże zainteresowanie wydarzeniem gramy dwa razy tego samego dnia. Na wydarzenie o 20:00 nie ma już biletów. Stand-up Polska wraca do Gorzowa. Z pełnymi materiałami wystąpią dla Was: Antoni Syrek-Dąbrowski - Komik, improwizator, scenarzysta i aktor. Działa na scenie komediowej od 2010 roku. Zaczynał jako stand-upper w takich programach jak: HBO Stand-up Comedy Club (...)
 • 19 stycznia, 19:00 - Gorzów Wielkopolski, Filharmonia Gorzowska
  Muzyka filmowa na żywo to gratka zarówno dla melomanów, jak i fanów X Muzy, jej wykonanie łączy bowiem pełnię brzmienia orkiestry symfonicznej z przyjemnością obcowania z muzyką znaną z wielkiego ekranu lub płytowych soundtracków. Tym razem zapraszamy na spotkanie z Muzyką z westernów, które będzie okazją do przypomnienia sobie najbardziej znanych i rozpoznawalnych tematów z kultowych (...)
 • 19 stycznia, 20:00 - Zielona Góra
  Już 19 stycznia zapraszamy na Koncert RETO z albumu Kruk w Zielonej Górze klub WYSPA !!! Support: KAJSON x DAVIDEK / AMBITNY DZIECIAK / Martin & Młody / Piekarz / BEFORE / AFTER PARTY zagra - DJ ZOMBIE 🚨BILETY DOSTĘPNE JESZCZE 🚨 30 zł 1 pula / 35 zł 2 pula / ( 55 zł bilet VIP tylko ON-LINE ) Wstęp Bez Ograniczeń Wiekowych * !!! Do nabycia : ALIEN SHOP ul. Kasprowicza Jana 2 U (...)
 • 19 stycznia, 20:00 - Nowa Sól, Kaflowy MusicCafe
  Zapraszamy na koncert na którym zagramy Wam naszą pierwszą płytę „Wymiarowanie”…i kilka innych skocznych pieśni:) Jesteśmy z Głogowa i Lubina i projektujemy rockowo - alternatywny byt, złożony z dwóch istot, oficjalnym słownikiem określany dalej jako duet. W 2018 w lutym zaprosimy „Was do Nas” na naszym pierwszym krążku, który ukaże się nakładem Lou & Rocked Boys Klip Polskata (...)
 • 19 stycznia, 20:00 - Zielona Góra, Piwnica Artystyczna Kawon
  Wszyscy robią dziś trasy unplugged, więc Bulfinch zagra PLUGGED. Dotychczas mocno "akustyczny" Bullfinch przy okazji wydania ostatniej, dużo mocniejszej płyty, daje upust emocjom i zagra koncert z podłączonymi kablami do pieców oraz na pełnym zestawie perkusyjnym. Koncert w Zielonej Górze odbędzie się w piątek 19 stycznia 2018 o godz.20.00 w Piwnicy Artystycznej KAWON. ZOBACZ (...)
 • 19 stycznia, 20:00 - Słubice, PROWINCJA
  To będzie konkretny początek roku koncertowego w Słubicach! Panie i Panowie mamy ogromną przyjemność zaprosić na koncert legendarnego zespołu Big Cyc. Koncert odbędzie się w piątek 19 stycznia o godz. 20:00. Bilety w cenie 40 zł (przedsprzedaż) od 2 stycznia dostępne w klubie i 50 zł – w dniu koncertu. Rezerwacja biletów: bilety@klub-prowincja.pl lub sms: 603 952 430. W treści (...)
 • 19 stycznia, 20:00 - Zielona Góra, JAZZKINO
  Barmanka Karolina powraca na kolejny GUEST SPOT do JAZZKINA! W związku ze sporym zainteresowaniem, po ostatnich odwiedzinach Karoliny za naszym barem, mamy dla Was kolejną szanse na spróbowanie jej niepowtarzalnych koktajli! Zapraszamy wszystkich 19 stycznia na wyjątkowy wieczór pełen przepysznych drinków! Jeśli stęskniliście się za koktajlami Karoliny to zapraszamy już 16 grudnia (...)
 • 19 stycznia, 20:00 - Gorzów Wielkopolski, C-60
  Stand-up Polska wraca do Gorzowa. Z pełnymi materiałami wystąpią dla Was: Antoni Syrek-Dąbrowski - Komik, improwizator, scenarzysta i aktor. Działa na scenie komediowej od 2010 roku. Zaczynał jako stand-upper w takich programach jak: HBO Stand-up Comedy Club, obu sezonach Comedy Central Prezentuje: Stand-up!, Tylko dla dorosłych w TVP2 oraz Roaście Kuby Wojewódzkiego w TVN. Udało (...)
 • 19 stycznia, 21:00 - Żagań, Klub Elektrownia
  Już 19 Stycznia Beka KSH zagra dla was w Żaganiu w klubie Elektrownia! BILETY: 1 pula /25zł 2 pula /30zł VIP /80zł W sprawie zakupu proszę zgłaszać się na adres email: kshbooking@gmail.com Sprzedaż jest w formie przelewu tradycyjnego, wiadomość e-mail jest potwierdzeniem transakcji oraz umożliwia stworzenie listy gości. Prawdopodobnie do końca tygodnia zacznie się sprzedaż (...)
 • 19 stycznia, 21:00 - Zielona Góra, O B I E K T
  19 stycznia to data kolejnej edycji BaBskiego GraNia. Jesteśmy szczęśliwi mogąc zaprosić Was już na #10 edycję tego cyklu imprez. Gościliśmy u siebie już wiele uzdolnionych kobiet z Polski i nie tylko, tym razem swoje umiejętności zaprezentują: ◎ Olivia (Radar/ Unsound/ Szpitalna 1) ◎ Szange ◎ El'mirka start: 21:00 / wstęp: 10 zł #WORD Olivia Jedna z najważniejszych postaci (...)
 • 19 stycznia, 21:00 - Sulechów, Vabank
  Nowy Rok rozpoczęty. Warto wejść w 2018 z uśmiechem na ustach i w dobrym nastroju. W piątek 19 stycznia warto zajrzeć do Vabank, bo dostarczymy Wam powodów do wesołości, wprawimy w pozytywny nastrój i pomożemy Wam naładować baterie po długim i męczącym tygodniu. Zielonogórscy improwizatorzy i kabareciarze podejmą wyzwanie i wraz z udziałem publiczności będą tworzyć scenki na miejscu (...)
 • 20 stycznia - Sulęcin, Hala I LO w Sulęcinie
  Informacje o obiekcie: Sulęcin ul. Emilii Plater 1, hala 1 LO
 • 20 stycznia, 10:00 - Kostrzyn nad Odrą, Muzeum Twierdzy Kostrzyn
  Zapraszamy na zimowy spacer w terenie! Kilka tygodni temu pisaliśmy o tajemniczym "Gerdstein" - kamieniu pamiątkowym na terenie między Dąbroszynem a Fortem Sarbinowo. Letni rekonesans nie przyniósł efektów - w zimowym krajobrazie chcemy odszukać to miejsce. W międzyczasie uzyskaliśmy więcej informacji na temat obelisku i okoliczności jego ustawienia. Zapraszamy do wspólnych poszukiwań! (...)
 • 20 stycznia, 15:00 - Zielona Góra, Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze
  Kolejne spotkanie w Akademii Zwierzaka. Ponownie tematem wydarzenia będzie świnka morska. Spotkanie październikowe zgromadziło sporą grupę miłośników tych zwierząt i okazało się, że nie wszystkie tematy zostały poruszone i jest potrzeba porozmawiania. Wychodzimy zatem naprzeciw Waszym oczekiwaniom i czekamy w sobotę 20 stycznia 2018. Tym razem wstęp wolny. Formuła zajęć podobna (...)
 • 20 stycznia, 15:00 - Lubsko, Lubski Dom Kultury
  Z okazji Dnia Babci i Dziadka, 20 stycznia o godz. 15.00 i 17.00 zapraszamy do Kina Gryf na darmowe projekcje filmowe. Chcesz poznać tytuły? zapisz się do newslettera na stronie www.ldk.lubsko.pl
 • 20 stycznia, 16:00 - Gorzów Wielkopolski, C-60
  ❗❗❗ UWAGA ❗❗❗ Startujemy w Gorzowie z pierwszą tego typu imprezą! Craft Beer Night w C-60 W sobotę 20 stycznia w klubie C-60 od 16.00 do … ? czeka Was piwne szaleństwo w tle najlepszych przebojów prezentowanych przez DJ-ów. Zapraszamy: ✔ beergeeków ✔ piwoszki i piwoszy ✔ fanów dobrej muzyki ✔ utalentowanych imprezowiczów i niezmordowanych mistrzów parkietu!!! Szykujemy dla Was (...)
 • 20 stycznia, 16:00 - Nowa Sól, Sala Teatralna Im. R. Cieślaka
  20 stycznia - Nowa Sól. Teatr TERMINUS A QUO 42 Urodziny Teatru TAQ. Imprezę rozpoczniemy o godz. 16:00 spektaklem "Trans-Atlantyk" wg prozy Witolda Gombrowicza. Po spektaklu nastąpi uroczyste wręczenie Złotych P'TAQów dla przyjaciół teatru TAQ: - Agnieszki Buczkowskiej, - Leszka Kani, - Moniki Adamiec, - Ady Bednarek, - Aleksandrze Słomińskiej, - Tomaszowi Makaranowi, - Stowarzyszenie (...)
 • 20 stycznia, 18:00 - Zielona Góra, Zielonogórski Ośrodek Kultury
  Gala operetkowa wykonanie: Monika Gruszczyńska (sopran), Łukasz Wroński (tenor) 20 stycznia, godz. 18.00 Hydro(za)gadka, Zielonogórski Ośrodek Kultury Bilety w cenie: 25 zł do nabycia w systemie sprzedaży abilet.pl i na godzinę przed koncertem (tylko w przypadku jeżeli wcześniej nie zostaną wyprzedane). W zaczarowany i piękny świat operetki wprowadzą Państwa soliści: Monika Gruszczyńska (...)
 • 20 stycznia, 19:00 - Zielona Góra, Uniwersytet Zielonogórski - Aula
  Koncert łódzkiego zespołu Ich Troje w składzie Jacek Łągwa, Michał Wiśniewski oraz świeża krew z programu The Voice Of Poland Agata Buczkowska. Przez 22 lata zagrali ponad 1,000 koncertów w Polsce i zagranicą. Seria koncertów klubowych to powrót do korzeni zespołu. Laureaci 5 SuperJedynek, zwycięzcy Krajowego festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu i absolutni rekordziści sprzedaży (...)
 • 20 stycznia, 19:00 - Łagów, Zamek Joannitów w Łagowie
  bramka: 19.00 JAM BAND po roku wraca na Łagowski Zamek! Zapraszamy na wyjątkowy karnawałowy koncert zespołu Jam Band, który przeniesie Państwa w czasy, gdy na scenie śpiewał dla nas Ryszard Riedel z zespołem Dżem. Koncert to ponad dwie godziny spędzone z twórczością legendy polskiej sceny muzycznej, to hołd złożony Ryśkowi jednemu z najważniejszych polskich artystów (...)
 • 20 stycznia, 19:30 - Gorzów Wielkopolski, MagnetOffOn
  Internetowa premiera płyty "RAD" zespołu LiN oraz koncert w MCK Gorzow. Gościnnie: Kałuski After party w klubie MagnetOffOn Poprowadzi: Guccinski Selector https://www.facebook.com/guccinskiselector/ Na płycie "RAD" zespół LiN ma introwertyczny stosunek do mód i popularnych ruchów muzycznych. Płyta faktycznie jest radioaktywnym zlewem elementów charakterystycznych dla wielu (...)
 • 20 stycznia, 20:00 - Zielona Góra, JAZZKINO
  Hipnotyzujące linie wokalne okraszone niebanalnym, gitarowym akompaniamentem w służbie refleksyjnym tekstom samego mistrza - Edwarda Stachury. Tak jednym zdaniem można opisać koncert Fabula Rasa. Odbędzie się on w sobotę 20 stycznia 2018 w zielonogórskim klubie "JAZZKINO" o godz.20.00. Na scenie zobaczymy: Rafał Żurawiński - wokalista utytułowanego zespołu Mate. Przemysław Kińczyk (...)
 • 20 stycznia, 20:00 - Żagań, Klub Elektrownia
  Zapraszamy na koncert na którym zagramy Wam naszą pierwszą płytę „Wymiarowanie”…i kilka innych skocznych pieśni:) Jesteśmy z Głogowa i Lubina i projektujemy rockowo - alternatywny byt, złożony z dwóch istot, oficjalnym słownikiem określany dalej jako duet. W 2018 w lutym zaprosimy „Was do Nas” na naszym pierwszym krążku, który ukaże się nakładem Lou & Rocked Boys Klip Polskata (...)