WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo kujawsko-pomorskie

Województwo kujawsko-pomorskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 18 sierpnia (3 dni) - Toruń
  koncert, festiwal
  W trakcie piętnastu lat historii, na "Harmonica Bridge" wystapili wirtuozi harmonijki z osiemnastu krajów. Praktycznie z całej Europy ale też z Meksyku (Los Mighty Calacas), z Nowej Zelandii (Brendan Power), z Rosji(Gagarin Brothers) , z USA (The Nighthawks, Joe Powers, Keith Dunn, Chris Jones i in.).    Grali na harmonijkach w najróżniejszych konwencjach: blues, (...)
 • 18 sierpnia, 3:00 (3 dni) - Jabłonowo Pomorskie
  koncert, festiwal
  Stacja Cooltura Festiwal, to trzy dni wspaniałej imprezy, okraszonej ogromną dawką muzyki. Do tego warsztaty artystyczne, a przede wszystkim niczym nieskrępowana zabawa! Harmonogram: 18.08.2017 - Piątek:  15:00 - Przegląd młodych zespołów  21:00 - Overstep  22:00 - Reszta Pokolenia  23:30 - Over The Under 19.08.2017 - Sobota: 10:00 - Warsztaty artystyczne (...)
 • 18 sierpnia, 13:00 - Toruń, Dom Muz w Toruniu
  koncert
  Już 18 lipca 2017 roku rozpoczynamy XVII Międzynarodowy Festiwal Harmonijki Ustnej „Harmonica Bridge 2017”! Z tego powodu zapraszamy Państwa na koncert zespołu Two Timer, który odbędzie się przy pomniku Mikołaja Kopernika! Zespół Two Timer powstał pod koniec 2008 roku. Gra elektrycznego bluesa, czerpiąc z korzennych wzorców gatunku, z zachowaniem tradycyjnego, utrzymanego w stylu (...)
 • 18 sierpnia, 15:00 - Bydgoszcz, Prolog9
  wykład
  3 weekend sierpnia maluje się pod znakiem łódzkiej PIWOTEKI. Browar odwiedzi nasze piwne progi, przywożąc ze sobą kilka ostatnich nowości, a także premierowe piwo - Habanero Oatmeal Stout- KILLIŃSKIEGO" ;) i kooperacyjna nowość - american sour ale we współpracy z Nepomucenem. Będzie pogadanka, smakowanie i party do białego rana. Oczywiście nie zabraknie Marka Puty oraz piwowara (...)
 • 18 sierpnia, 16:00 (3 dni) - Bydgoszcz, Myślęcinek - Leśny Park Kultury i Wypoczynku
  koncert, festiwal
  MUSZLA FEST 2017 18/19.08 Bydgoszcz-Myślęcinek Karnet dwudniowy: - 70zł- od 1 lipca - 79zł- od 1 sierpnia Karnet Małolat (urodzeni w latach 2000-2002): - 30zł- przedsprzedaż - 40zł- od 1 sierpnia Pole namiotowe (18.08 od godz.10 - 20.08 do godz.12): - 10zł- przedsprzedaż - 15zł- od 18 sierpnia Bilet jednodniowy ( w sprzedaży od 1.06): - 40zł- (...)
 • 18 sierpnia, 16:00 - Bydgoszcz, Leśny Park Kultury i Rozrywki Myślęcinek Bydgoszcz
  SZTUKA ULICZNA
  XXX lat na fali czyli benefis Dariusza Paczkowskiego na Muszla Fest z okazji trzydziestolecia pracy artystycznej, znanego street artowca i działacza społecznego. Podczas dwóch dni wspólnie z uczestniczkami i uczestnikami festiwalu tworzyć on będzie malowidło ze swoim przesłaniem.
 • 18 sierpnia, 17:45 - Koronowo, Pomarańcza Fit
  charytatywne
  Zajęcia charytatywne dla poszkodowanych po nawałnicy w piątek. Zajęcia Fit end Jump bedą trwały dwie godziny pierwsza godzina 17.45/18.45 druga godzina 19.00/20.00 zapisy pod tel 788017491. Poszkodowani potrzebują wszystkiego stracili dach nad głową co uważacie przyniescie na zajecia (koce, posciele, ubrania dla dzieci, itp) bedzie również na zajeciach puszka do której można wrzócić (...)
 • 18 sierpnia, 18:00 - Bydgoszcz, Otwarta Przestrzeń Światłownia
  koncert
  Dwoje współpracujących ze sobą przyjaciół - artystów: sopranistka Daria Wójcik i tenor Remigiusz Kuźmiński, to dyplomowani muzycy - wokaliści. Daria Wójcik - jest absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku - pedagogika, kształcenie zintegrowane i nauczanie muzyki, oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Inowrocławiu na kierunku - wokalistyka. Uczyła (...)
 • 18 sierpnia, 18:00 - Szubin, Szubiński Dom Kultury
  Zapraszam na Wieczór Baśni w Szubińsim Domu Kultury więcej o projekcie Baśnie Ludó Ziemi i o baśniach z którymi wędruję: basnieludowziemi.wix.com/basnieludowziemi Ludzie od zawsze gromadzili się, by słuchać baśni. Zasiadali przy ogniu i wsłuchując się w słowa przenosili w inne światy. Sztuka opowiadania znów staje się żywa w naszym społeczeństwie, baśń niesie naukę, prastarą mądrość (...)
 • 18 sierpnia, 19:00 - Ciechocinek, Teatr Letni
  Jacek Silski to wykonawca o niespotykanej ciepłej i aksamitnej barwie głosu. Rozpoczynał w zespole W.P. Kirasierzy, by potem swoją muzyczną przygodę kontynuować ze śląską grupą Salsa. Piosenkarz skupił jednak swoją dalszą przyszłość na karierze solowej. Współpracował, m.in.: z Operą Śląską, Państwową Operą we Wrocławiu czy Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Aktualnie jest solistą Królewskie (...)
 • 18 sierpnia, 19:00 - Toruń, Ratusz Staromiejski w Toruniu
  koncert
  18 sierpnia o godzinie 19:00 na Dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego odbędzie się kolejny koncert w ramach XVII-go Międzynarodowego Festiwalu Harmonijki Ustnej „Harmonica Bridge 2017”. Spośród licznych muzyków wystąpią dla Państwa m. in.: urodzony w 1978 roku w Monachium Marko Jovanović, założyciel szkoły „Harmonica School” w Berlinie, grający na harmonijce diatonicznej i chromatycznej (...)
 • 18 sierpnia, 19:00 - Grudziądz, FADO CAFE
  koncert
  Już 18 sierpnia o godz 19.00 po raz pierwszy na naszej scenie wystąpi zespół szantowy WŁASNY PORT . Serdecznie zapraszamy nie tylko miłośników tego gatunku muzycznego . Przyjdzcie do nas , utoniemy w szantowych dźwiękach razem pośpiewamy i odpłyniemy na szeroką wodę . Serdecznie zapraszamy Fado Cafe. Bilety już dostępne cena 25pln
 • 18 sierpnia, 19:00 (2 dni) - Cekcyn
  koncert, festiwal
  Harmonogram Festiwalu: 18. sierpnia, PIĄTEK * występy zaczynają się o 19:00, Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie: - przesłuchanie finałowe konkursu, - obrady jury, - ogłoszenie wyników, - bezpośrednio po tym wystąpią: Krzysztof Duda, Robert Kanaan i Przemysław Rudź - projekt 3C - TriCity - Trójmiasto. 19. sierpnia, SOBOTA * koncert finałowy o 20:00, Plaża w Cekcynie przy jez. Cekcyńskim (...)
 • 18 sierpnia, 20:00 - Toruń, CSW Toruń
  pokaz
  CSW Toruń i Gutek Film zapraszają na przedpremierowe pokazy najnowszego filmu François Ozona. „Podwójny kochanek” to perfekcyjnie zrealizowany zmysłowy thriller, którym twórca „Basenu”, „Młodej i pięknej” oraz „5×2″ powraca w szczytowej formie i podejmuje przewrotną grę z widzem. Światowa krytyka przyrównała najnowszy film François Ozona do wczesnych filmów Romana Polańskiego, (...)
 • 18 sierpnia, 21:00 - Toruń, Centrum Kultury "Zamek Krzyżacki"
  pokaz
  Czy budynki są w stanie przemówić własnym głosem i powiedzieć coś o nas samych i o stanie naszej cywilizacji? film przedstawia indywidualne spojrzenie sześciu słynnych reżyserów na sześć ikonicznych europejskich budowli potraktowanych tu jak lustro nas samych i dzisiejszej kultury. Każdy z twórców pokazuje dany obiekt na swój własny sposób, przy zachowaniu charakterystycznej dla (...)
 • 18 sierpnia, 21:00 - Świecie, OKSiR - Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu
  pokaz
  Kino Letnie 18.08.2017, godz. 21.00-23.00 Park przy OKSIR, wstęp bezpłatny Zapraszamy 18 sierpnia o godzinie 21:00 na kolejne Kino Letnie w Parku przy OKSIR. Przygotujemy dla Was leżaki, a Wy oczywiście możecie zabrać ze sobą koc, poduszki i wszystko na czym lubicie wygodnie siedzieć i dobrze się bawić przy komedii, która potrafi rozśmieszyć do łez. Tytuł filmu pozostanie niespodzianką (...)
 • 18 sierpnia, 21:00 - Grudziądz, Cool Club - Grudziądz
  koncert
  Witajcie KOCHANI! :) W PIĄTEK - 18 SIERPNIA po raz drugi na naszej scenie wystąpi na żywo - CYPIS SOLO !!! :) Znany z HITÓW 6 DZIEŃ TYGODNIA https://www.youtube.com/watch?v=Jgw5mmqGtFg IMPRA JEST TU https://www.youtube.com/watch?v=U5sniXKcAcE NIE SPAĆ, ZWIEDZAĆ, ZAPIERDALAĆ! https://www.youtube.com/watch?v=m70rJPMht-E GRUBY MELANŻ https://www.youtube.com/watch?v=QCpbr3TGK9o GORĄCZKA (...)
 • 18 sierpnia, 21:00 - Włocławek, Czarny Spichrz
  Siemaneczko! Przecieracie oczy? Tym razem za gramofonami MISTRZ ŚWIATA DJ'S 2015 DJ CHMIELIX DJ CHMIELIX - Turntablista stworzony w tajnych laboratoriach specjalnie dla potrzeb przemysłu muzycznego. Od wczesnych lat egzystował w urodzajnym świecie instrumentów skupiając się głównie na pianinie, gitarze i perkusji. To właśnie przy bębnach zasiadł na dłużej, dzięki czemu zapewnił (...)
 • 18 sierpnia, 21:30 - Toruń, Koniec Świata
  Uwaga! 18.08 Podsłuch Party vol. 2. Cel wciąż ten sam - zbieramy na odsłuchy i inne sprzęty, dzięki którym będzie imprezowało i żyło się lepiej. Za edycję drugą odpowiedzialna jest ekipa B. Za edycję pierwszą odpowiedzialna była ekipa C, która na pół odsłuchu już ma. Ekipy grają na zmianę. Ekipa B będzie odpowiedzialna za Podsłuch vol. 4. Ekipa C przygotowuje Podsłuch vol. 3. (...)
 • 18 sierpnia, 22:00 - Bydgoszcz, SODA Club & Lounge Bar
  Piątkowy Toast jest coraz bliżej. Skrzyknij znajomych, wymyśl swoją okazję i świętuj! Świętowanie w najlepszym wydaniu zapewnia Soda 2.0 Club & Lounge Bar! Muzyka? Najlepsza! Serwować je będzie DVJ ROCCO! Piątkowy Toast Soda 2.0 Nights to remember
 • 18 sierpnia, 22:30 - Toruń, Hard Rock Pub Pamela - Hrp Pamela
  jam session
  Na zakończenie pierwszego dnia XVII-go Międzynarodowego Festiwalu Harmonijki Ustnej „Harmonica Bridge 2017”, zapraszamy wszystkich chętych do udziału w Jam Session, które odbędzie się w Pubie Pamela na ul. Legionów 36 od godziny 22:30.
 • 19 sierpnia, 9:00 - Toruń
  trening, 5 km
  parkrun to cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o 9.00 rano. Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek. Udział w biegach jest bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie parkrun. Uzyskany kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w (...)
 • 19 sierpnia, 9:00 - Bydgoszcz, Park nad Starym Kanałem Bydgoskim
  trening, 5 km
  parkrun to cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o 9.00 rano. Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek. Udział w biegach jest bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie parkrun. Uzyskany kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w (...)
 • 19 sierpnia, 10:00 (2 dni) - Gruczno, Festiwal Smaku w Grucznie
  Zapraszamy na XII Festiwal Smaku w Grucznie, na spotkanie ze 150 wystawcami, producentami żywnościregionalnej, rolnikami, gospodyniami i kucharzami zafascynowanymi tradycją kulinarną i prawdziwym, naturalnym smakiem. W programie (poniżej na zdjęcu) szereg atrakcji: pokazy kulinarne prestiżowego Klubu Szefów Kuchni, pokaz starych maszyn rolniczych, demonstracja pracy bartnika, konurs (...)
 • 19 sierpnia, 12:00 - Toruń, Centrum Kultury Dwór Artusa
  ARCHITEKTURA
  spacer
  Obowiązują wejściówki Spotkanie z przewodnikiem - zbiórka pod Dworem Artusa (Rynek Staromiejski 6) Mało kto wie, że niektóre organy w toruńskich kościołach kryją w sobie bogatą i często nieznaną historię. Instrument, który nieodzownie kojarzy się z liturgią odgrywał w przeszłości znaczącą rolę. Towarzyszył najważniejszym uroczystościom rodzinnym i miejskim zarówno w (...)
 • 19 sierpnia, 12:00 - Gruczno, Festiwal Smaku w Grucznie
  Z całą pewnością będzie to wydarzenie. Wśród mistrzów prowadzących pokazy będą: Grzegorz Lis, Łukasz Konik, Szymon Barcik, Andrzej Jakomulski, Ernest Jagodziński, Jarek Walczyk. Kto nie wie czym jest Klub Szefów Kuchni zapraszam na witrynę interentową www. klubszefowkuchni.pl Pokazy odbędą się trzykrotnie w ciągu dnia (tylko w sobotę) po uprzedniej zapowiedzi ze sceny. Niecodzienna (...)
 • 19 sierpnia, 12:30 - Bydgoszcz, Visit Bydgoszcz
  Serdecznie zapraszamy na letnie spacery z przewodnikiem ulicami Bydgoszczy. Ruszamy od 3 czerwca - co sobotę! Podczas spacerów poznacie bydgoskie atrakcje turystyczne, zabytki, historie ciekawych miejsc związanych z daną trasą, a także będziecie mieli okazję przysłuchać się legendom oraz ciekawym anegdotom. Start: w każdą sobotę o 12.30 Czas trwania spacerów: ok. 1,5 godz. Koszt: (...)
 • 19 sierpnia, 13:00 - Toruń, Dom Muz w Toruniu
  koncert
  Koncerty podczas drugiego dnia XVII-go Międzynarodowego Festiwalu Harmonijki Ustnej „Harmonica Bridge 2017” rozpoczną się występem Blues&Folk Connection, który odbędzie się przy pomniku Mikołaja Kopernika. Zespół jest projektem, który powstał z zamiłowania wokalistki i perkusisty do tradycyjnej folkowej muzyki amerykańskiej. Oczarowani życiowymi tekstami i piękną, najczęściej bardzo (...)
 • 19 sierpnia, 14:00 - Bydgoszcz, Wakepark Bydgoszcz
  koncert, spotkania autorskie
  19 sierpnia 2017 (sobota) / godz. 14.00 Wakepark Bydgoszcz - 500 m od terenu fesiwalu BO WOLNOŚĆ JEST W NAS Godz. 14:00 - 14:50: spotkanie z Krzysztof Grabowskim (Dezerter) - prowadzący Jarosław Jarry Jaworski Godz. 15:00 - 15:50 koncert Marszałek Pizdudski One Man Band WSTĘP WOLNY!
 • 19 sierpnia, 14:00 - Łabiszyn, Gmina Łabiszyn
  dla dzieci
  Burmistrz Łabiszyna zaprasza na kolejną edycję Turnieju "WYMIATACZE", który odbędzie się 19 sierpnia 2017r. na Stadionie Miejskim w Łabiszynie (ul. Żnińska). Podczas tego dnia nie zabraknie atrakcji dla dzieci oraz stoisk handlowych i gastronomicznych. Całość zamknie zabawa taneczna! Więcej szczegółów juz wkrótce ;)
 • 19 sierpnia, 14:00 - Skępe, Miasto i Gmina Skępe
  Proboszcz Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego W Skępem , Burmistrz Miasta i Gminy Skępe, Rada Miejska oraz Sołtysi Miasta i Gminy Skępem zapraszają na Gminno-Parafialne Dożynki w Łąkiem. Szczegółowy program wkrótce!
 • 19 sierpnia, 14:00 - Lubicz, Lubicz Górny
  koncert
  Czas zacząć odliczanie do Lubickiego Lata - naszej największej gminnej imprezy plenerowej :-). Gwiazdą wydarzenia będzie zespół Bayer Full. - Ubiegłoroczna frekwencja potwierdziła, jakich zespołów oczekują mieszkańcy. Zatem w tym roku zaprosiliśmy dwie kolejne grupy z tego samego nurtu, czyli Mega Dance i Bayer Full – mówi wójt Marek Olszewski. Lubickie Lato odbędzie się 19 sierpnia (...)
 • 19 sierpnia, 14:00 (2 dni) - Bydgoszcz, Muzeum Fotografii w Bydgoszczy
  warsztaty
  Warsztaty fotografii krajobrazowej to propozycja dla wszystkich fotografujących. Praktyczne umiejętności zdobyte podczas zajęć plenerowych pozwolą nam cieszyć się z udanych zdjęć zrobionych w czasie wakacji. Podpowiemy, jaki ekwipunek stanowi niezbędne minimum podczas letnich eksploracji fotograficznych. Terminy zajęć: ➡ 19 sierpnia, godz. 14.00–18.00 ➡ 20 sierpnia, godz. 14.00–15 (...)
 • 19 sierpnia, 14:30 - Toruń, Dom Muz w Toruniu
  koncert
  Występ naszego lokalnego zespołu - Blues Szwagiers - jest kolejnym koncertem odbywającym się podczas XVII-go Międzynarodowego Festiwalu Harmonijki Ustnej „Harmonica Bridge 2017”! Przy pomniku Mikołaja Kopernika zagra dla nas zespół, którego muzyka jest energiczną mieszanką bluesa, folku i rocka prosto z Torunia. Akordeon w tle przesądza o charakterystycznym brzmieniu Blues Szwagiers (...)
 • 19 sierpnia, 15:00 - Włocławek, Centrum Kultury Browar B
  PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  dla dzieci
  Będzie rodzinnie oraz mnóstwo dobrej zabawy i atrakcyjnych nagród. Śmiałkowie, którzy staną do rywalizacji w naszych papierowych konkurencjach będą mieli możliwość wygrać wyjątkowe wyprawki do szkoły ufundowane przez sponsora głównego – firmę Altravox oraz przedsiębiorstwo International Paper. Oprócz zmagań sportowych na uczestników będą czekać stoiska warsztatowe, gdzie nauczymy (...)
 • 19 sierpnia, 15:00 - Jastrzębie
  PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  Zapraszam wszystkich członków Stowarzyszenia jak i naszych sympatyków na Festyn Wiejski w Jastrzębiu z okazji 110-lecia OSP. O godzinie 15.30 przewidziany jest pokaz pojazdów zabytkowych (zaprezentujmy swoje pojazdy - im będzie nas więcej tym lepiej), więc proponuję, żebyśmy stawili się tam na 15.00 (oczywiście kto chce być wcześniej to nie mamy nic przeciwko)