WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo kujawsko-pomorskie

Województwo kujawsko-pomorskie
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 20 maja, 16:00 (7 dni) - Toruń, Festiwal Debiutantów Pierwszy Kontakt
  festiwal
  4. edycja Festiwalu Debiutantów Pierwszy Kontakt zbliża się wielkimi krokami. Poznajcie program Festiwalu, dzień po dniu: 20.05 (sobota), ➡️ godz. 16.00, kawiarnia WEJśCIóWKA LABIRYNT/ THE MUZE Otwarcie wystawy fotografii Tomka Tyndyka (wstęp wolny) ➡️godz. 17.00, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu - duża scena POGORZELISKO (Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie) (ceny biletów (...)
 • 23 maja, 17:00 - Bydgoszcz, Centrum gier Pegaz
  Zapraszamy serdecznie, Gramy Awakenings i SoR. Wpisowe 13 pln Gramy 4-5 rundy Swiss Bydgoska grupa Graczy Star Wars Przeznaczenie: https://web.facebook.com/groups/992767740848866/
 • 23 maja, 17:30 - Włocławek, Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku
  Przykłady wizualizacji brzydoty w brzydkich i niebrzydkich dziełach współczesnych. Wykład i prezentacja Jerzego Jabczyńskiego. Wstęp wolny.
 • 23 maja, 18:00 - Bydgoszcz, Kino Helios Bydgoszcz
  Zapraszamy na jedyny pokaz filmu w Bydgoszczy. Projekcja będzie połączona z wizytą Josepha Campo - reżysera filmu, który z Nowego Jorku do Polski przylecI pierwszy raz w życiu. Po specjalnym pokazie filmu odbędzie się spotkanie z widzami i dyskusja. "Outcasts - Szare Anioły" - to historia grupy ojców Franciszkanów, którzy pracują w najtrudniejszych miejscach do życia na świecie (...)
 • 23 maja, 19:00 - Toruń, Dwór Artusa
  koncert
  Złote Przeboje Operetki i Musicalu to autorski program Bogusława Morki, którego - po wielu latach ponownie możemy gościć w Dworze Artusa. To niezwykły dowód sympatii do miasta, jak i toruńskiej publiczności, która potrafi docenić wielki - muzyczny, a zarazem sceniczny - talent tego śpiewaka. 23 maja na scenie Sali Wielkiej Dworu Artusa zagoszczą najsłynniejsze przeboje operetkowe (...)
 • 23 maja, 20:00 - Bydgoszcz, Cafe Kino
  stand-up
  Kolejna impreza z cyklu Stand-up w Cafe Kino! Tym razem odwiedzą nas: Michał Kutek oraz Antoni Syrek-Dąbrowski. W dodatku z zupełnie nowym programem! ANTONI SYREK-DĄBROWSKI Komik, improwizator, scenarzysta i aktor. Działa na scenie komediowej od 2010 roku. Zaczynał jako stand-uper w takich programach jak: HBO Stand-up Comedy Club, obu sezonach Comedy Central Prezentuje: Stand-up! (...)
 • 24 maja, 12:30 - Bydgoszcz, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  wykład, fantastyka
  WYDARZENIE W RAMACH BYDGOSKIEGO FESTIWALU NAUKI 24.05.2017, piątek, godz. 12:30-14:00, ul. Chodkiewicza 30, bud. F, Aula Nova Wstęp wolny - wykład wyłącznie dla dorosłych odbiorców! Stwór Hansa Rudolfa Giger’a straszy od 1979 roku, a w maju 2017 roku powróci na duży ekran w kolejnym filmie Ridleya Scott’a. Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza fanów Science (...)
 • 24 maja, 14:00 - Bydgoszcz, Pracownia Integracji Międzypokoleniowej KPCK
  środa – 24.05.2017 grupa 4, godz. 14:00, grupa 3, godz. 16:00 KPCK w Bydgoszczy, Salon Hoffman, Plac Kościeleckich 6 mgr Robert Lubrant, „Kulisy pracy detektywa” Wykład zamknięty - tylko Słuchacze Kujawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku za okazeniem czerwonego indeksu przy wejściu na salę wykładową. Plan wykładów Kujawskiego UTW: www.kpck.pl/aktualnosci/integracja-miedzypokoleniowa/plan-zajec-utw/ Zniżki (...)
 • 24 maja, 16:00 - Aleksandrów Kujawski, Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Danilewicz Zielińskiej
  W ramach odchodów Roku Edwarda Stachury w Aleksandrowie Kujawskim Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Danilewicz Zielińskiej w Aleksandrowie Kujawskim zaprasza 24.05.2017 r. o godz. 16.00 na spotkanie z Marianem Buchowskim pn. „O Stachurze słów kilka”. Marian Buchowski – pisarz, dziennikarz, reportażysta, publicysta. Pracował w miesięczniku „Opole” i „Trybunie Opolskiej”. Drukował (...)
 • 24 maja, 17:00 - Włocławek, Czarny Spichrz
  Gramy ponownie. Zapraszamy chętnych do bębnienia. Bez zobowiązań, bez metronomu, bez nut :-) Jeśli ktoś nie ma swojego instrumentu, znajdzie coś ze zbiorów na miejscu.
 • 24 maja, 18:00 - Grudziądz, Pub Allo-Allo
  Zapraszamy na wieczór kobiet z Mary Kay. W programie: * warsztaty pielęgnacyjne i kosmetyczne dla każdej z Pań * spotkanie ze stylistką * wykład na temat chorób serca u kobiet Dostępne są dwa terminy: 24 i 29 maja. Prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczną z potwierdzeniem miejsc i dokonaniem opłaty w wysokości 10zł. Rezerwacji można dokonywać pod nr telefonu: 531 397 857
 • 24 maja, 19:00 - Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska im. J.J. Paderewskiego Foyer
  koncert
  Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis Kai Bumann dyrygent Katarzyna Jaracz sopran   Wolfgang Amadeusz Mozart (1756 – 1791) – Cassation G-dur KV 63, Gawot B-dur KV 300, Arie koncertowe, Symfonia g-moll KV 550  
 • 24 maja, 19:00 - Toruń, Dwór Artusa
  koncert
  Zespół Percival jest doskonale znany wśród miłośników gier i słowiańskiej kultury. W trakcie trasy koncertowej po całej Polsce, zaprezentują utwory ze składanki Wild Hunt podczas niepowtarzalnego show, którego będziemy mogli być uczestnikami w Dworze Artusa. Widowiska uświetnione oprawą artystyczną Teatru Avatar, oraz wspaniałą scenografią i iluminacją, wzbogacone będą wizualizacjami (...)
 • 24 maja, 19:00 - Toruń, Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki
  Grupa Trzymająca Mikrofon to projekt trzech najlepszych (nie licząc kilku) komików w kraju. Rafał Pacześ, Łukasz Lotek Lodkowski i Kacper Ruciński napisali program "Bang!" specjalnie z myślą o tym projekcie. Teraz ruszają w Polskę, by rozwalić wszystkie sceny i wszystkich widzów (chociaż może być różnie). Kto przegapi, ten flep.
 • 24 maja, 19:00 - Toruń, Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki
  Grupa Trzymająca Mikrofon to projekt trzech najlepszych (nie licząc kilku) komików w kraju. Kacper Ruciński, Łukasz Lotek Lodkowski i Rafał Pacześ napisali program "Bang!" specjalnie z myślą o tym projekcie. Teraz ruszają w Polskę, by rozwalić wszystkie sceny i wszystkich widzów (chociaż może być różnie). Kto przegapi, ten flep. Bilety: 40 zł przedsprzedaż / 50 zł w dniu koncertu - (...)
 • 25 maja (3 dni) - Toruń
  koncert, festiwal
  Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej stanowi pierwszą w Polsce i nieposiadającą odpowiednika w Europie imprezę artystyczną poświęconą fenomenowi piosenki i ballady filmowej w kinematografii polskiej, europejskiej i światowej. Celem Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej jest popularyzacja najciekawszych osiągnięć artystów, którzy nadali tej formie twórczości filmowej autorski wymiar (...)
 • 25 maja, 10:00 (3 dni) - Włocławek
  koncert, juwenalia
  Juwenalia Włocławskie 2017 to szereg imprez kulturalno-rozrywkowo-sportowych, które mają na celu zintegrować studentów PWSZ we Włocławku z mieszkańcami miasta Włocławek. Juwenalia Włocławskie 2017 rozpoczną się Dniem Zdrowia, który odbędzie się 25 maja na Placu Grodzkim we Włocławku. W tym dniu studenci oraz mieszkańcy Włocławka będą mogli m.in. oddać krew, zarejestrować się w (...)
 • 25 maja, 15:00 - Bydgoszcz, Centrum gier Pegaz
  Kanagawa to przepięknie wykonana gra znanego twórcy Bruno Cathali, w której wcielamy się w uczniów mistrza Hokusai. Staramy stworzyć się jak najpiękniejsze dzieło, nieustannie rozwijając swoje zdolności aby zostać godnym następcą mistrza malarstwa. Od 15 będzie można przyjść do sklepu i zapoznać się z zasadami.
 • 25 maja, 16:30 - Toruń, Wydział Prawa i Administracji UMK
  SKN Prawa Medycznego LEX MEDICA oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Toruń serdecznie zapraszają na projekcję filmu w ramach Prawniczej Akademii Filmowej! Już 25 maja (czwartek) o 16:30 w aud. D na WPiA UMK 4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni (reż. Cristian Mungiu, 2007) W komunistycznej Rumunii studentka zachodzi w niechcianą ciążę. Przyjaciółka obiecuje pomóc jej (...)
 • 25 maja, 17:00 - Bydgoszcz, KOGEL MOGEL - Play Cafe
  DOM I RODZINA > PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  "Mamo! Chodź z nami! Damy Ci - łąkę. Z kwiatami, ze skowronkiem, ze słonkiem. Do wąchania, słuchania, patrzenia... A do łąki dodamy życzenia. Nawet gdy się zachmurzy na niebie, nawet gdy się kłopotów nazbiera, my uśmiechniemy się do siebie, zawsze, jak dziś, jak teraz!" Do Kogla Mogla zapraszamy, Świętujemy Dzień Super Mamy! Moc zabaw rodzinnych, konkursy, mnóstwo atrakcji z udziałem (...)
 • 25 maja, 17:00 - Świecie, OKSiR - Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu
  HOBBY, STYL ŻYCIA > RĘKODZIEŁO
  Kreatornia DIY – zrób to sam: „Wracamy z prezentem dla mamy” 25.05.2017, godz. 17:00 – 19:00 Wstęp: 15 PLN, zapisy przyjmujemy w Punkcie Informacji oraz w Pracowni Rozwoju „Wyspa Skarbów”. Ilość miejsc ograniczona Pracownia Rozwoju Wyspa Skarbów zaprasza na warsztaty międzypokoleniowe, na których mile widziane będą zarówno dzieci, jak i dorośli. Zbliża się Dzień Matki, dlatego (...)
 • 25 maja, 18:30 - Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska
  Historia Małego Księcia malowana na żywo: piaskiem, światłem i na wodzie wraz z elementami spektaklu teatralnego. Artystyczne widowisko „Mały Książę” stanie niezapomnianą atrakcją dla dzieci i dorosłych. Dopełnieniem niezapomnianego ponadgodzinnego show jest przepiękna oprawa muzyczna poruszająca najgłębsze emocje i przenosząca nas na magiczną planetę Małego Księcia (...)
 • 25 maja, 18:45 - Toruń, Toruń Plaza
  Hokeiści! Przygotowaliśmy dla Was specjalną ofertę zajęć hokeja na rolkach pod okiem Łukasza Korzestańskiego. Łukasz Korzestański - reprezentant Polski na MŚ do lat 18 w hokeju na lodzie, zawodnik szwedzkich Elite lig, reprezentant Tauron KH GKS Katowice. W ostatnim sezonie zadebiutował w Ice Cross Downhill zdobywając w Marsyli 6 m-ce. http://ddtorun.pl/pl/13_sport/8492_.html Tym (...)
 • 25 maja, 19:00 - Toruń, Lizard King
  koncert
  Mr. Pollack Mr. Pollack tworzą bracia Jacek (gitary,vocal,) i Grzegorz (drums, sample,loopy ) Polakowie, którzy karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze. Po kilkunastu latach założyli zespół rockowy i w roku 1990 nagrali swą pierwszą płytę QŃ. Na tej płycie Jacek Polak pokazał swój doskonały warsztat gitarowy (...)
 • 25 maja, 19:00 - Świecie, OKSiR - Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu
  „Toni Erdmann”- DKF 25.05.2017, godz. 19:00-21:00, kino Wrzos 12zł / 14zł, 5 zł – dla członków DKF Gatunek: Komedia Produkcja: Australia/Niemcy/Rumunia Reżyser: Maren Ade Jak zostać członkiem Klubu: www.oksir.eu/p374.dyskusyjny_klub_filmowy Najnowszy film Maren Ade („Wszyscy inni”) to pełna humoru historia napiętych relacji między trzydziestoletnią śmiertelnie poważną menadżerką (...)
 • 25 maja, 19:00 - Bydgoszcz, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy
  Zapraszamy na kino letnie, czyli przegląd najlepszych filmów z poprzednich edycji KLAPS-a. Widzimy się 25 maja o 19:00 na dziedzińcu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na Starym Rynku!
 • 25 maja, 20:00 - Toruń, Parter - Whisky Vodka Cocktail Bar
  BANAU i Bulwar Rock Band rozgrzeją Parter! „Scena Parteru” ponownie zaprasza do siebie zespoły z naszego województwa, które niezmiennie chcemy promować w naszym lokalu. Tym razem mamy wielką przyjemność zaprosić was na koncert zespołów Banau oraz Bulwar! Banau 4-osoby zespół, który w grudniu 2016 roku już pokazał, jak świetnie pasuje do lokalu. Energetyczny rock, połączony (...)
 • 25 maja, 22:00 - Bydgoszcz, Towarzyska Kafe
  koncert
  #3urodzinyTowarzyskiejKafe to okazja do hucznego świętowania przez 3 dni. Na pierwszy "ogień" zapraszamy 25.05.2017r. ( czwartek ) na koncert zjawiskowego duetu jakim jest BASS ASTRAL x IGO. Skład tworzy producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek. Elektroniczny duet z Krakowa trudno sklasyfikować. Na codzień występują w rockowym Clock Machine stworzyli na rodzimej scenie projekt (...)
 • 26 maja, 15:00 - Ciechocinek, Teatr Letni
  koncert
  Zespół Artystyczny Don Vasyl i Roma powstał w 1987 roku. "Roma", ponieważ trzon zespołu stanowią członkowie legendarnej grupy Roma, która mogła poszczycić się licznymi tournee po całym świecie, w tym koncerty w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz w słynnej "Paryskiej Olimpii". Z biegiem czasu Don Vasyl odkrył i wypromował utalentowane cygańskie gwiazdy: Dziani, Wasyl Junior, Elza, (...)
 • 26 maja, 15:30 - Toruń, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu
  Spotkania dla osób interesujących się fotografią. więcej na: http://woak.torun.pl/event/konsultacje-fotograficzne/
 • 26 maja, 16:00 (2 dni) - Chełmno, Zastęp Rycerski z Chełmna
  HOBBY, STYL ŻYCIA > REKONSTRUKCJE HISTORYCZNE
  Zastęp Rycerski z Chełmna zaprasza na: XVIII Turniej Rycerski w Chełmnie Termin: 26.05 - 27.05.2017r. Miejsce: Osada Średniowieczna, ul. Kościelna 7 w Chełmnie Turniej przewidziany dla 100 uczestników. Datowanie 1350-1450. Bez wielkiego ciśnienia ale prosimy o względną spójność w uzbrojeniu :) To samo tyczy się spójności strojów. Liczy się zabawa i wzajemna rywalizacja ale zachowajmy (...)
 • 26 maja, 17:00 - Toruń, Muzeum Podróżników im. Tony'ego Halika
  DOM I RODZINA > RODZICE > EDUKACJA DLA RODZICÓW
  Z okazji Dnia Matki  Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na   Rodzinne Spotkanie w Muzeum – Podróż na Bali   26 maja 2017 r., godz. 17.00 Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, Franciszkańska 9/11   W programie: słów kilka na temat Balizwiedzanie wystawy czasowej: „Sztuka Bali. Trzy odsłony”mini warsztat tkacki     Bilet wstę
 • 26 maja, 18:00 - Chełmno, Chełmiński Dom Kultury
  Nietuzinkowa propozycja dla wszystkich kobiet w Europejskim Centrum Wymiany Młodzieży! 26 maja szykuje się wieczór pełen atrakcji i wspaniałego humoru za sprawą monodramu w wykonaniu Katarzyny Kołeczek "Co modna pani wiedzieć powinna". To spektakl o tym dlaczego kobieta wciąż wszystko musi, o maseczkach z ogórka, schludnym uśmiechu i mentorkach zdrowego stylu życia. O zdrowym stylu (...)
 • 26 maja, 18:00 - Bydgoszcz, Bydgoszcz
  Zbliżamy się do końcówki European Cycling Challenge. Szczegóły wkrótce!
 • 26 maja, 18:00 - Toruń, Galeria Sztuki Wozownia
  wernisaż
  Justyna Olszewska: „Części pierwsze” 26.05 – 18.06.2017 otwarcie wystawy: 26.05 (piątek), godz. 18.00 / wstęp wolny Justyna Olszewska w swoich pracach myśli poprzez skórę. Postawa tego rodzaju jest bliska poglądom filozofa Viléma Flussera (…). Jego zdaniem powinny nas interesować powierzchnie, a nie rzekomo ukryte pod nimi tajemnice, gdyż tajemnica nie jest gdzieś głęboko (...)
 • 26 maja, 18:00 - Bydgoszcz, Otwarta Przestrzeń Światłownia
  koncert
  Jurek Paterski-bydgoski muzyk, animator kultury. Wielokrotny gość muzycznej sceny Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Country w Mrągowie. Twórca bydgoskiego programu "Jurek Paterski i Goście" promującego twórców i wykonawców różnych gatunków kultury. Gra na wielu instrumentach, lecz najbardziej ukochał akordeony. http://www.waszmuzyk.host4u.pl/ Zapraszamy. Wstęp-cegiełka na Światłownię (...)