WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo kujawsko-pomorskie

Województwo kujawsko-pomorskie
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
 • 26 kwietnia, 14:00 - Toruń, Wydział Prawa i Administracji UMK
  W mediach i na portalach społecznościowych podsycane jest przekonanie, że każdy uchodźca jest albo imigrantem zarobkowym, albo fanatycznym terrorystą. Wzrasta postrzeganie uchodźców jako wrogów stanowiących zagrożenie, atakujących wartości cenione w europie. Dehumanizacja uchodźcy przeradza się w rzeczywiste akty nienawiści i wrogość społeczeństwa wobec odmienności. Serdecznie (...)
 • 26 kwietnia, 16:00 - Lipno, Lipno
  Odsłonięcie tablicy informacyjnej Miejskiego Centrum Informacyjnego dla Rodzin z Osobami Niepełnosprawnymi w Lipnie - siedziba SPRON. Spacer do MCK na kawę coś słodkiego zabawy i ćwiczenia dla niepełnosprawnych z naszych rodzin.
 • 26 kwietnia, 17:00 - Toruń, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu
  pokaz, spotkania autorskie
  Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury zaprasza na comiesięczne spotkania ze sztuką filmową. Organizatorzy pragną zachęcić do doskonalenia swoich umiejętności oraz realizowania własnych form filmowych. Gościem kwietniowego spotkania będzie BARTEK KULAS – reżyser, scenarzysta, animator, designer. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Wajda School. Twórca teledysków dla Edyty (...)
 • 26 kwietnia, 18:00 - Toruń, Toruń Plaza
  spotkania autorskie, dla kobiet
  Przed nami 19 spotkanie przedsiębiorczych kobiet! Tym razem swoją historię opowie Izabela Bielicka, muzyk, coach i naczelny dyrygent w Wirtuozi życia. Znajdowanie swojej drogi w biznesie jest tematem przewodnim tegorocznych rozmów. Często czujemy, że chcemy rozpocząć własną działalność, ale nie wiemy, w jakim obszarze. Jak z tym dylematem poradziły sobie bohaterki najbliższych (...)
 • 26 kwietnia, 18:30 - Toruń, Centrum Kultury Dwór Artusa
  Kolejna Sztuka w Artusie poświęcona będzie jednemu z najbardziej tajemniczych obrazów 🖼 w całej historii sztuki. O "Burzy" weneckiego malarza okresu renesansu - Giorgione’a - napisano niezliczoną liczbę książek i artykułów. Powstała cała masa interpretacji, częstokroć wzajemnie się wykluczających. Paradoksalnie żadna z nich nie wyczerpuje tematu. Podczas wykładu przyjrzymy się (...)
 • 26 kwietnia, 19:00 - Toruń, CKK Jordanki
  koncert
  Symfoniczna Orkiestra Estradowa z Mińska w ramach V Festiwalu Kultury Białoruskiej na Pomorzu zaprezentuje w dniu 26.04.2017 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki niezwykle atrakcyjny, pełen młodzieńczego wigoru i niekłamanej maestrii urozmaicony program artystyczny. Podczas koncertu zostaną wykonane utwory wybitnych artystów, wspólnych dla Białorusi i Polski - Anny German (...)
 • 26 kwietnia, 19:00 - Inowrocław, Kropa Pub
  Abelard Giza w najnowszym programie stand-up comedy "LUDZIE TRZYMAJCIE KAPELUSZE" [godz. 19:00] "LUDZIE TRZYMAJCIE KAPELUSZE" to najnowszy program Abelarda Gizy. To też najświeższy zapis tego, co Abelardowi chodzi po głowie. Przez scenę przemknie całą galeria postaci - od zakatarzonych przedszkolaków po gobliny ze szklanej góry. Dowiecie się też kto stoi na drodze do stworzenia (...)
 • 26 kwietnia, 19:00 - Toruń, Lizard King Toruń
  26 kwietnia (środa) 2017 r. otwarcie klubu: 18:00 początek spektaklu: 19:00 bilety: 30 zł LIzard King, ul. Kopernika 3 "W teatralnej garderobie przygotowują się do spektaklu 4 aktorki, o różnych charakterach, w różnej sytuacji życiowej i o różnym doświadczeniu zawodowym. Osoba reżysera, któremu każda z nich chce zaimponować jest pretekstem do rozmów i zwierzeń bohaterek spektaklu (...)
 • 26 kwietnia, 19:00 - Świecie, OKSiR - Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu
  dla kobiet
  Kino dla Kobiet „Chata” 26.04.2017, godz.19.00 Kino Wrzos Bilety: 10pln Reżyseria: Stuart Hazeldine Scenariusz: Johm Fusco, Andrew Lanham Obsada: Sam Worthingon, Octavia Spencer Gatunek: dramat Czas trwania: 142 min. „Chata” - Mack jest szczęśliwym mężem i ojcem trojga wspaniałych dzieci. Pewnego dnia jego rodzinę dotyka tragedia. Najmłodsza córka Missy zostaje porwana. Wszelkie (...)
 • 26 kwietnia, 21:00 - Bydgoszcz, SODA 2.0 club & lounge bar
  To jest Skandal! Dj SL znany gość z czarnych brzmień, stały bywalec najlepsych polskich klubów! Spotkać go możecie na Sopockiej scenie klubowej! Więcej o SL: https://www.facebook.com/djsl82official/?fref=ts Pamiętajcie zasady bez zmian! Start 21:00 Do 23:00 - 50% OFF BAR! Studenci wjazd Free! Rezerwacje Free! Studenckie ceny! Soda 2.0 Club & Lounge Bar Nights to remember
 • 26 kwietnia, 21:00 - Toruń, OD NOWA
  spotkania autorskie
  Wieczór Podróżnika na WATCH DOCS. Projekt „Zambia 2016” oraz dziewicze tereny krainy nad rzeką Zambezi – spotkanie z Rafałem Kuzimskim. Kraina pełna różnorodności oraz miejsce przenikania się kultur i religii. Dopełnieniem tej zapierającej dech scenerii są piękne zachody słońca a także liczne gatunki zwierząt żyjących na wolności. Między innymi o tym opowie Rafał Kuzimski, który (...)
 • 27 kwietnia, 16:00 - Toruń, Galeria Sztuki Wozownia
  "KSIĄŻKA DO ZROBIENIA – autorsko, typograficznie, poligraficznie" Arctic Paper Polska wspólnie z D2D.pl i Wydawnictwem Dwie Siostry – wydawcą „Książki do zrobienia” Aleksandry Cieślak - zaprasza na wykłady otwarte poświęcone tworzeniu książki od koncepcji po formę. TERMIN SPOTKANIA w Toruniu: Galeria Sztuki Wozownia (ul. Rabiańska 20) – czwartek, 27 kwietnia, godzinę podamy wkrótce; TEMATY (...)
 • 27 kwietnia, 17:00 - Bydgoszcz, Bydgoszcz-Brzoza
  nordic walking
  27 kwietnia 2017r. w 3. rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II odbędzie się bieg i rajd rowerowy oraz nordic -. Impreza będzie miała charakter wspólnego biegu połączonego z rajdem rowerowym i nordic-walking. Trasa dla biegaczy będzie wynosić ok.15km, dla nordic - walking ok. 5km i dla uczestników rajdu rowerowego ok. 30km. Bieg, nordic-walking i rajd rowerowy odbędzie się wspólnie (...)
 • 27 kwietnia, 17:00 - Świecie, OKSiR - Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu
  HOBBY, STYL ŻYCIA > RĘKODZIEŁO
  dla dzieci, warsztaty
  Kreatornia 27.04.2017, godz. 17.00-19.00 Pracownia Rozwoju „Wyspa Skarbów” Bilety: 15 zł / Punkt Informacji lub Pracownia Rozwoju „Wyspa Skarbów” Ilość miejsc ograniczona Pracownia Rozwoju „Wyspa Skarbów” zaprasza na warsztaty międzypokoleniowe, na których mile widziane będą zarówno dzieci, jak i dorośli. Na kwietniowych zajęciach stworzymy kolorowe podkładki z filcu pod Wasze (...)
 • 27 kwietnia, 18:00 - Toruń, Centrum Literatury CSW
  spotkania autorskie
  Spotkanie autorskie z Małgorzatą Musiał wokół książki "Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny", wydanej przez Mamania. O książce: „Najważniejsza jest relacja z dzieckiem” – słyszą zewsząd rodzice. Ale jak ją pielęgnować, kiedy rano trzeba szybko wyjść do szkoły albo kiedy rodzeństwo zaczyna kłótnie o zabawki? Jak zadbać o potrzeby całej rodziny, jeśli (...)
 • 27 kwietnia, 18:00 - Bydgoszcz, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy
  Hasłem kwietniowej edycji „Projektora” jest KINO DROGI. Po ów gatunek sięgali rozmaici twórcy w różnych okresach. Wielość formalnych ujęć tematu podróży czy wędrówki otwierała przed reżyserami szerokie możliwości estetycznego wyrazu. Motyw drogi do dziś pozostaje jednym z najchętniej wykorzystywanych przez artystów. Zapraszamy wraz z Bulwar Filmowy na film Davida Lyncha z 1999 (...)
 • 27 kwietnia, 18:30 - Toruń, Hanza Cafe
  Wszystkich ciekawych świata tym razem zapraszamy do Peru. Natalia, mieszkanka Limy, obecnie studentka UMK opowie nam o tym wspaniałym kraju. Dowiemy się dlaczego Peruwiańczycy uwielbiają jeść świnki morskie i ile znają odmian ziemniaków. Spotkanie tym razem w języku polskim!
 • 27 kwietnia, 19:00 - Toruń, Dwór Artusa
  Dwie wielkie osobowości polskiej piosenki, które inspirowały wielu artystów. Interpretacje Joanny Lewandowskiej nadają starym piosenkom całkiem nowe życie. Swym potężnym głosem, aranżacjami i głębią przekazu porusza każdą publiczność. Czasem mówi o sobie, że jest kameleonem, ale zmienia nie kolory ale nastroje i emocje. W zależności od miejsca i słuchaczy uderza w odpowiednie struny (...)
 • 27 kwietnia, 19:00 - Toruń, Dwa Światy
  koncert
  Dwa Światy zapraszają na pierwszy w tym sezonie Koncert pod parasolem, zagra dla Was - KEPA. KEPA (Kacper Nadolski) to młody artysta poruszający się po szerokim spektrum gatunków muzycznych. W swoich kompozycjach miesza wpływy bluesa, rocka, indie folku, a nawet hip-hopu. W marcu 2017 roku ukazała się jego debiutancka płyta EP pt. "Teoria Strun". Sam o sobie: przez lata pisałem (...)
 • 27 kwietnia, 19:00 - Świecie, OKSiR - Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu
  „Split” - DKF, kino Wrzos 27.04.2017, godz. 19:00- 21:00 Bilety: 12zł /14zł/, 5 zł – dla członków DKF Gatunek:Thriller Reżyseria:M. Night Shyamalan Produkcja:USA Jak zostać członkiem Klubu: www.oksir.eu/p374.dyskusyjny_klub_filmowy M. Night Shyamalan, twórca kultowego „Szóstego zmysłu”, „Znaków” i „Wizyty”, łączy siły z Jasonem Blumem, specjalistą od przerażających niskobudżetowych (...)
 • 27 kwietnia, 20:00 - Bydgoszcz, Kinoteatr Adria
  "LUDZIE TRZYMAJCIE KAPELUSZE" to najnowszy program Abelarda Gizy. To też najświeższy zapis tego, co Abelardowi chodzi po głowie. Przez scenę przemknie całą galeria postaci - od zakatarzonych przedszkolaków po gobliny ze szklanej góry. Dowiecie się też kto stoi na drodze do stworzenia "nadczłowieka", po co uczyć się jak zabić jeża i co powiedział Cezar przed śmiercią. Bilety do nabycia (...)
 • 27 kwietnia, 20:00 - Toruń, TUTU Jazz Club
  koncert
  Historia zespołu (informacje o muzykach poniżej): Adam Jarzmik Quintet to grupa utalentowanych muzyków, a zarazem pięciu przyjaciół, którzy poznali się podczas studiów w Akademii Muzycznej w Katowicach. Zespół powstał pod koniec 2015 r. Ich muzyka to głównie kompozycje lidera – Adama Jarzmika oraz standardy jazzowe w zupełnie nowych aranżacjach. W autorskiej twórczości na pierwszym (...)
 • 27 kwietnia, 20:00 - Toruń, NRD Klub
  koncert
  Koncert promujący debiutancką płytę The Pau pt. "Ku" oraz nowy album zespołu Pchełki pt. "Słonko" - dwa świeże wydawnictwa wytwórni Mięty Pole. NRD KLUB ul.Browarna 6 Toruń 27.04.2017 (czwartek) godz. 20:00 Wstęp: 10 zł PCHEŁKI. Zespół Pchełki powstał w klubie Fado w Aleksandrowie Kujawskim. W 2008 roku wydał epkę pt. „Hop Siup”, zagrał kilkaset koncertów w Polsce, Danii (...)
 • 27 kwietnia, 20:00 - Toruń, OD NOWA
  stand-up
  Przychodzi taki czas w życiu każdego komika, kiedy musi wyjść na scenę i zmierzyć się z nowym materiałem, przed nową publicznością. Chcemy to umożliwić kilku świetnym komikom z całej Polski a do tego potrzebujemy Waszej pomocy - w końcu to wy jesteście naszymi recenzentami, to od Was zależy czy te teksty będą nam dalej towarzyszyć, czy zginą w mrokach zapomnienia, czy wejdziemy (...)
 • 27 kwietnia, 20:00 - Toruń, Parter - Whisky Vodka Cocktail Bar
  JACHIMEK - TREMISZEWSKI TRIO wraca, by zalać Parter wydzielinami mózgowymi typu rozśmieszającego. Możliwe, że jako że to już sikłel sikłela, to zamiast historii o muzyku zrobimy historię o jakimś kimś zupełnie innym. A może odwrotnie..? Całość improwizowana, więc niełatwo przewidzieć zawartość :-) Na pewno będzie trochę zwyczajowej konwencji melodramatu łamanego na szybkodramat (...)
 • 27 kwietnia, 21:00 - Bydgoszcz, MÓZG
  Mili Państwo, chłopy i dziewczyny. Przed nami trzynasty Tupot. Trzynasty Tupot to nie żarty. Za nami dwanaście odsłon, czyli dwanaście slamerskich pojedynków i dwanaście instalacji słowno - muzycznych. Tym razem widzimy się w czwartek, a zamiast instalacji spotkanie autorskie. / SLAM / Jeśli nie spotkaliście się ze SLAMem, zapraszam na wikipedię, ona opowie kiedy, kto i jak. https://pl (...)
 • 28 kwietnia, 10:00 - Brodnica, BDK - Brodnicki Dom Kultury
  koncert
  Brodnicki Dom Kultury zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych do udziału w VIII BRODNICKIM PRZEGLĄDZIE PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ. Ma to być żywa lekcja historii, podczas której wspólny śpiew nie tylko przypomni o ważnych i trudnych chwilach z dziejów Polski, ale także spopularyzuje często zapomniane pieśni patriotyczne, tematycznie związane (...)
 • 28 kwietnia, 16:00 (6 dni) - Żnin
  koncert, dla dzieci
  Dni Żnina – Twój pomysł na majówkę! Majówka w Żninie gwarantuje niezapomniane przeżycia! Tegoroczny długi weekend rozpoczniemy od spotkania z Andrzejem Poniedzielskim (28.04). Sobota i niedziela upłyną pod znakiem festynów rodzinnych i wspólnej zabawy z najbliższymi. Przed południem (29.04) na tafli żnińskiego jeziora pojawią się żaglówki i kajaki, zobaczymy też oficjalny trening (...)
 • 28 kwietnia, 17:30 - Toruń, Akademia Kulinarna Studio A
  warsztaty
  Czas na wiosenny detoks! Warsztaty wegetariańskie Zapraszamy na warsztaty tych wszystkich, którzy po zimowej aurze mają ochotę na dietę lekką, pełną witamin i wiosennego słońca. Joanna Tosik podzieli się z Wami swoimi pomysłami na taką właśnie kuchnię. W czasie warsztatów przygotujecie zieloną zupę z młodą pokrzywą w roli głównej. Na zajęciach pojawi się obowiązkowa o tej porze (...)
 • 28 kwietnia, 18:00 - Bydgoszcz, Otwarta Przestrzeń Światłownia
  koncert
  Koncert piosenek Oli Bacińskiej: "Świat wg Oli" z udziałem Autorki. Wystąpi zespół w składzie: Wojciech "Biesiad" Biesiadecki - (gitara, śpiew, muzyka), gdynianin od urodzenia, bard, oficer MW, żeglarz. Wojtek "Schultz" Szafrański - (gitara, skrzypce, śpiew) Góral z Zakopanego wychowany w Poznaniu i "zagnieżdżony" w Gdyni. Maciej Jan Głowacki "Maciejan" - gitara basowa akustyczna (...)
 • 28 kwietnia, 18:00 - Bydgoszcz, Stary Rynek
  Jeśli nie dojdzie do załamania pogody, będzie to pierwsza w tym roku BMK zakończona ogniskiem :) Szczegóły niebawem!
 • 28 kwietnia, 18:00 - Toruń, Hanza Cafe
  koncert
  http://camouflagerecords.bigcartel.com/product/penitentiary-of-the-heart Koncert akustyczny promujący nowy album muzyka SAM JONES, który niedawno przeprowadził się z Londynu do Torunia. Pierwszy od 2013 roku koncert zapoczątkuje jego trasę. Sam Jones, porównywany do brytyjskiego młodego Seasick Steve'a, zagra nam swą unikatową mieszanką Pop-Grunge-Blues-Rocka Koncert bezcenny (...)
 • 28 kwietnia, 18:00 - Bydgoszcz, Prolog9
  Od zawsze staraliśmy się sprowadzać do Bydgoszczy piwowarskie nowinki z całej Polski, tym razem na cel obraliśmy sobie jeden z najmniejszych browarów rzemieślniczych - Browar Pałacyk Łąkomin. Do niedawna piwa z browaru dostępne były tylko na miejscu czyli w Łąkomińskim Pałacu. Po rozbudowie browar wychodzi na kraftowy rynek by pokazać Wam i nam swoje piwne rarytasy. Z tej też (...)
 • 28 kwietnia, 19:00 - Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego
  koncert
  Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej Kai Bumann dyrygent Maximilian Hornung wiolonczela     Antonín Dvořák (1841-1904) – Koncert h-moll na wiolonczelę i orkiestrę op. 104 Gustav Mahler (1860-1911) – I Symfonia  D-dur „Tytan
 • 28 kwietnia, 19:00 - Toruń, CKK Jordanki
  koncert
  Wystąpią: Krzysztof Jakowicz /skrzypce/ Marek Pijarowski /dyrygent/ Toruńska Orkiestra Symfoniczna W programie: Carl Maria von Weber - Uwertura do opery Wolny strzelec Max Bruch - I Koncert Skrzypcowy g-moll op. 26 J.Brahms III Symfonia F-dur op. 90
 • 28 kwietnia, 19:00 - Toruń, Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki
  koncert
  Wystąpią: Krzysztof Jakowicz /skrzypce/ Marek Pijarowski /dyrygent/ Toruńska Orkiestra Symfoniczna W programie: Carl Maria von Weber - Uwertura do opery Wolny strzelec Max Bruch - I Koncert Skrzypcowy g-moll op. 26 J.Brahms III Symfonia F-dur op. 90