WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo kujawsko-pomorskie

Województwo kujawsko-pomorskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 

 • 23 maja, 8:00 (5 dni) - Bydgoszcz
  dla dzieci, festiwal, wykład, warsztaty
  Serdecznie zapraszamy na IX edycję Bydgoskiego Festiwalu Nauki! Jak co roku czeka na Was wiele naukowych atrakcji! Zaczynamy 23 maja 2018 roku od godz. 8:00. Popołudniu tym dniu (od godz. 17:30) odbędzie się również uroczysta Inauguracja Festiwalu, podczas której gwiazdą wieczoru będzie zespół Future Folk :-) Od 23 maja do 26 maja będziecie mogli skorzystać z imprez naukowych (...)
 • 23 maja, 17:30 - Toruń, Akademia Kulinarna Studio A
  warsztaty
  Wiosenne grillowanie Ciepłe wiosenne dni zapowiadają nadchodzący sezon grillowy! Zapraszamy Was na warsztaty z nowym programem Łukasza Janusa. Przyrządzimy kilka wyśmienitych dań, między innymi chłodnik z awokado i ogórka z grillowanym łososiem i oliwą lubczykową. Nauczymy się robić grillowany filet z kurczaka z chorizo, guacamole i chipsami z batatów. W roli głównej wystąpi stek (...)
 • 23 maja, 18:00 - Toruń, Centrum Kultury Dwór Artusa
  Trasa ''stand-up skład" to projekt 9 komików organizowany w największych miastach Polski. Imprezy poprowadzi najlepszy duet prowadzących w kraju! BARTOSZ ZALEWSKI i JASIEK BORKOWSKI, stworzą wyjątkową atmosferę każdego wieczoru.Wraz z nimi na scenie pojawią się:BŁAŻEJ KRAJEWSKISEBASTIAN REJENTPAWEŁ CHAŁUPKAADAM VAN BENDLEROLKA SZCZĘŚNIAKTOMEK KOŁECKIRAFAŁ BANAŚ Bilety do nabycia (...)
 • 23 maja, 21:00 - Toruń, Centrum Kultury Dwór Artusa
  Trasa ''stand-up skład" to projekt 9 komików organizowany w największych miastach Polski. Imprezy poprowadzi najlepszy duet prowadzących w kraju! BARTOSZ ZALEWSKI i JASIEK BORKOWSKI, stworzą wyjątkową atmosferę każdego wieczoru.Wraz z nimi na scenie pojawią się:BŁAŻEJ KRAJEWSKISEBASTIAN REJENTPAWEŁ CHAŁUPKAADAM VAN BENDLEROLKA SZCZĘŚNIAKTOMEK KOŁECKIRAFAŁ BANAŚ Bilety do nabycia (...)
 • 24 maja, 17:00 - Włocławek, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej - Gmach Główny
  koncert
  W dniu 24 maja 2018 r. (czwartek) o godz. 17.00 w gmachu głównym muzeum przy ul. Słowackiego 1a odbędzie się koncert pt. „Dla Niepodległej”. Program koncertu będzie obejmował utwory kompozytorów polskich wykonywane przez uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku. Koncert zorganizowany jest przez Stowarzyszenie Promocji i Wspierania Talentów przy Zespole (...)
 • 24 maja, 18:00 - Włocławek, Centrum Kultury Browar B
  To opowieść o imponującym planie urbanizacyjnym Włocławka, opracowanym w 1924 roku przez Kazimierza Saskiego, znanego warszawskiego architekta i urbanistę.   Dokument ten zakładał m.in. podzielenie miasta na strefy o różnym przeznaczeniu, budowę nowych obiektów i miejsc użyteczności publicznej, takich jak np. gmach nowego ratusza, most przez Wisłę, ogród botaniczny, park ludowy (...)
 • 24 maja, 19:00 - Włocławek, Centrum Kultury "Browar B."
  "Maj zaczyna się we wtorek". Taki tytuł nosi najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju. Nie ma w nim polityki, jest za to dużo humoru. Stawiamy pytania, bo to jest istotą sztuki i odpowiadamy na nie, bo głupio tak o coś spytać i cisza. Jak zaplanować wakacje i nie zwariować? Jak rozmawiać z teściem, żeby go nie zabić? Jak być nauczycielem i przetrwać szkolne zebranie? Wiemy (...)
 • 24 maja, 19:00 - Inowrocław, Teatr Miejski w Inowrocławiu
  VIVA OPERA. Gala Operowo-Operetkowa to barwny, dynamiczny i emocjonujący wieczór operowo-operetkowy przygotowany specjalnie z okazji Dnia Matki. Przewodnim tematem koncertu jest miłość i jej rozmaite odcienie, ukazane przez najsłynniejszych kompozytorów scenicznych. W programie nie zabraknie zatem lirycznych romansów, arii, duetów i scen miłosnych, brawurowych i efektownych popisów (...)
 • 24 maja, 19:00 - Toruń, Parter - Whisky Vodka Cocktail Bar
  stand-up
  Kacper Ruciński pojawi się w Toruniu wraz ze swoim najnowszym programem pod tytułem "Bóg jest mięsożerny". To po prostu trzeba zobaczyć! Cena biletów: 40 zł (w przedsprzedaży) / 50 zł (w dniu koncertu) Bilety dostępne online: - biletyna.pl www.biletyna.pl/event/view/id/71633 ...................................................................................................... (...)
 • 24 maja, 19:00 - Toruń, Dwór Artusa
  Dzień Matki można obchodzić na wiele sposobów, my zapraszamy do Dworu Artusa na koncert, w czasie którego będzie można uczcić jeden z najpiękniejszych dni w roku. Na tę okazję zagra dla nas zespół Chłopcy Kontra Basia, który dokonuje niezwykłych muzycznych fuzji z pogranicza jazzu i folku.Grupa bawi się muzyczną stylistyką wykorzystując motywy ludowe i ubierając je we współczesne (...)
 • 25 maja, 9:00 (3 dni) - Radziejów
  koncert, dla dzieci, rodzinne
  Święto Powiatu Radziejowskiego
 • 25 maja, 10:00 - Inowrocław, Wyższa Szkoła Gospodarki w Inowrocławiu
  festiwal, wykład, warsztaty
  Wielkimi krokami zbliżamy się do jednej z największych imprez... Już 25-26 maja br. nasz Wydział zamieni się w centrum nauki, sztuki, kultury i zabawy! Wiele atrakcji, warsztatów oraz pokazów w związku z tegorocznym Bydgoskim Festiwalem Nauki na WSG w Inowrocławiu. W ramach tej imprezy 25 maja br. odbędzie się Piknik Naukowo-Rodzinny z pokazami, grami z atrakcyjnymi nagrodami i (...)
 • 25 maja, 12:00 (3 dni) - Grudziądz, Rynek
  PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  koncert, dla dzieci, rodzinne
  Zaczynamy w piątek i tu atrakcją wieczoru będzie koncert FUTURE FOLK. Punktem kulminacyjnym majówki jest wspólne śniadanie, na które tłumnie przybywają mieszkańcy, aby „pod chmurką”, niestandardowo rozpocząć dzień. Śniadaniu towarzyszy jarmark żywności ekologicznej promujący regionalnych producentów zdrowego jedzenia oraz działania z zakresu edukacji ekologicznej. Wszystko odbywa (...)
 • 25 maja, 18:00 - Włocławek, Klub "Stara Remiza"
  X Gwiazdoteka "Bob Dylan i piewcy folku" przybliży twórczość wybitnego amerykańskiego pieśniarza Boba Dylana, laureata literackiej Nagrody Nobla i jego poprzedników na muzycznej drodze. Wystąpią: Willy Blake i Silent Tom. Willy Blake to wykonawca tradycyjnych amerykańskich pieśni z przełomu XIX/XX wieku z gatunku country blues, delta blues, oraz utworów z Apallachów. W jego repertuarze (...)
 • 25 maja, 18:00 - Bydgoszcz, Otwarta Przestrzeń Światłownia
  Dorota „Sowa” Kuziela „Śpiewa grając na skrzypcach jak by szła skacząc po górach” Autorka poetyckich tekstów oraz wierszy do których komponuje muzykę tworząc z nich piosenki. Osiągnęła rzadką umiejętność akompaniowania sobie na skrzypcach co nadaje jej występom niecodziennego kolorytu i pozwala osiągnąć niespotykane dotąd efekty brzmieniowe. Jej styl to swoiste połączenie folku (...)
 • 25 maja, 19:00 - Bydgoszcz, Hala sportowo-widowiskowa Łuczniczka
  koncert
  W ramach cyklu koncertów ATMASFERA przygotowano wyjątkową trasę koncertową dla miłośników rockowego brzmienia i nie tylko. W ramach trasy odbędzie się 9 koncertów : Rzeszów , Kielce , Olsztyn, Opole, Nowy Sącz, Bydgoszcz, Szczecin, Zielona Góra, Białystok. Patrycja Markowska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych artystek polskiej sceny muzycznej. Kocha grać koncerty (...)
 • 25 maja, 19:00 - Ciechocinek, Teatr Letni
  Głównymi bohaterami sztuki są Andy i Roger. Andy to mężczyzna, jeszcze dosyć młody, mający za sobą hulanki i swawole, a przed sobą odpowiedzialność przez duże "O". Wszystko za sprawą przyszłego potomka. I niby wszystko powinno być dobrze, gdyby nie jego najserdeczniejszy przyjaciel, Roger. Roger to penis. Błyskotliwy, inteligentny, śmiały, o wielu twarzach wystawiający (...)
 • 25 maja, 19:00 - Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy
  Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej Sławomir Chrzanowski dyrygent   muzykia z filmów m.in.: Królewna Śnieżka, Piękna i bestia, Piraci z Karaibów, Flinstonowie, Władca pierścień  
 • 25 maja, 19:00 - Ciechocinek, Teatr Letni
  Kabaret Moherowe Berety to nowa formacja, która śmieszy i bawi do rozpuku. Panie w średnim wieku, na co dzień grające w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, założyły zespół, o którym staje się głośno na naszym rynku satyry i humoru. Dobry tekst, mimika i gra aktorska sprawiają, że ponadgodzinne widowisko przykuwa uwagę widza do sceny. Świetna piosenka aktorska, uzupełniona dialogami i (...)
 • 25 maja, 19:00 (różne terminy) - Bydgoszcz, Opera Nova w Bydgoszczy
  Napój miłosny Opera komiczna w 2 aktach Kompozytor: Gaetano Donizetti Data premiery: 2009-04-18 Czas trwania: 2 godz. 20 min., jedna przerwa Wykonawcy: Soliści, Chór i Orkiestra Opery Nova Realizatorzy: Reżyseria i inscenizacja: Krzysztof Nazar Kierownictwo muzyczne: Iwona Sowińska Scenografia: Stephan Dietrich Współpraca muzyczna: Jerzy Wołosiuk Przygotowanie chóru: Henryk Wierzchoń Konsultacja (...)
 • 25 maja, 19:00 - Toruń, Centrum Kultury Dwór Artusa
  Festiwal Muzykofilia to wydarzenie obowiązkowe dla pasjonatów muzyki eksperymentalnej i improwizowanej. W tegorocznej, drugiej edycji Festiwalu usłyszymy oryginalnych muzyków z Polski, tworzących utwory instrumentalne. Festiwal jest kontynuacją dobrze przyjętej w 2016 r. pierwszej edycji: Człowiek - głos - instrument. Wydarzenie skupia się wokół postaci Zdzisława Piernika (...)
 • 25 maja, 20:00 (3 dni) - Chełmno, Zastęp Rycerski z Chełmna
  REKONSTRUKCJE HISTORYCZNE
  Zastęp Rycerski z Chełmna serdecznie zaprasza na jubileuszowy XX turniej. Jednocześnie informujemy, że będziemy świętować dwudziestolecie stowarzyszenia. Oficjalny plakat już niebawem ... poniżej szybki harmonogram imprezy ...
 • 25 maja, 21:00 - Bydgoszcz, Hala sportowo-widowiskowa Łuczniczka
  koncert biletowany
 • 26 maja, 9:00 - Brześć Kujawski, GKS Łokietek Brześć Kujawski
  dla dzieci, 10 km
  Chcielibyśmy z ogromną przyjemnością zaprosić na V MEMORIAŁ IM. CZESŁAWA WASIELEWSKIEGO - bieg uliczny na dystansie 10 km i Biegi Memoriałowe dla Dzieci i Młodzieży. Bieg ponownie znalazł się w cyklu Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego! Ta piątka to jest nasz pierwszy mały jubileusz, dlatego też przygotowujemy dla Was masę niespodzianek i atrakcji. W tym roku bieg odbędzie (...)
 • 26 maja, 10:00 (2 dni) - Bydgoszcz, Cross Team Bydgoszcz
  CROSSFIT I KETTLEBELL
  KURS INSTRUKTORA KETTLEBELL W BYDGOSZCZY 26/27 MAJA Czas trwania: min. 10 godzin, sobota 26.05 od 10.00 do 15.00, niedziela 27.05 od 10.00 do 15.00 Miejsce: Cross Team Bydgoszcz, ul. Skłodowskiej-Curie 26 - Bydgoszcz Opis: nauka wszystkich zasad, metodyki i technik kettlebell niezbędnych do prowadzenia samodzielnych zajęć, zasady prowadzenia treningu grupowego. Prowadzący: (...)
 • 26 maja, 10:00 - Grudziądz, Mega Park - Rodzinny Park Rozrywki
  dla kobiet
  26 maja wszystkie MAMY będą obchodzić swoje święto. W tym dniu serdecznie zapraszamy do Mega Parku. Z okazji Dnia Matki WSZYSTKIE MAMY wchodzą NIEODPŁATNIE*. A w parku czekać będą wszystkie atrakcje Luna Parku do wykorzystania* oraz rabaty i promocje w Miasteczku Westernowym. Park czynny od 10:00 do 19:00. * Dotyczy TYLKO klientów indywidualnych. W tym dniu obowiązuje normalny (...)
 • 26 maja, 13:40 - Brodnica
  dla dzieci
  Kolejna edycja Brodnickiej Dychy! W tym roku całe wydarzenie odbędzie się na Stadionie OSiR. Trasa będzie wiodła ulicami miasta. Dużo atrakcji dla dzieci i dorosłych, zapraszamy! Zapisy: https://elektronicznezapisy.pl/event/2628.html Organizator: Stowarzyszenie "Brodnica Biega"
 • 26 maja, 16:00 - Żnin, Żniński Dom Kultury
  Teresa Werner to polska piosenkarka pochodząca z Nakła Śląskiego. Pojawiła się na scenach największych teatrów świata, w tym m.in. Carnegie Hall oraz Broadway. Jej występy obejmowały Europę, Afrykę, Azję oraz Amerykę Północną. W 1991 roku Teresa Werner reprezentowała zespół "Śląsk" na Festiwalu Piosenki Ludowej w RPA, gdzie zajęła pierwsze miejsce. Jej kariera solowa (...)
 • 26 maja, 16:00 - Brodnica
  👉 Gwiazdą wieczoru będzie zespół Bayer Full ‼ Stoiska gastronomiczne, poczęstunek, nieodpłatne wesołe miasteczko dla dzieci, konkursy sprawnościowe (park JPII), prezentacja gmin i szkół, miasteczko medyczne, oraz koncerty, to tylko niektóre atrakcje Festynu Małych Ojczyzn, na który serdecznie zapraszamy. Celem imprezy jest zintegrowanie mieszkańców naszych "Małych Ojczyzn" oraz (...)
 • 26 maja, 16:00 - Świecie, Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu
  Biesiada Poetycka to wydarzenie nierozerwalnie wiążące się z osobą wieloletniego działacza i prezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej – Jana Jakubika. Wydarzenie jest rozstrzygnięciem każdej kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jana Jakubika. Tegoroczna Biesiada będzie podsumowaniem XXXIII edycji konkursu podczas, której autorzy wyróżnionych i nagrodzonych (...)
 • 26 maja, 18:00 - Włocławek, Centrum Kultury Browar B
  Na premierowym koncercie przypadającym w Dniu Matki piosenkarka zaśpiewa swoje największe przeboje, które znamy i lubimy ..od lat.  Na wyjątkowość tego recitalu składa się to, że w zasadzie wszystko jest nowe poczynając od pomysłu na koncert, poprzez nowe aranżacje, nowy pięcioosobowy zespół muzyczny, a także wiele nowych piosenek choć ..od lat.. z tą samą o rozpoznawalnym głosie (...)
 • 26 maja, 19:00 - Ciechocinek, Teatr Letni
  Główny bohater Adam prowadzi spokojne życie, w którym wszystko ma swoje miejsce. Ale w życiu każdego człowieka przychodzi taka chwila, że nawet dobrze naoliwiona maszyna przestaje funkcjonować i niebo zaczyna walić się na głowę. Gdy żona Adama wyjeżdża jego życie wypełnia się mnóstwem niedomówień, pomówień i abstrakcyjnych insynuacji. Jak rozwiąże się splot dziwnych (...)
 • 26 maja, 19:00 - Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy
  Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis Małgorzata Chruściel śpiew Adam Lemańczyk kierownictwo artystyczne, fortepian
 • 26 maja, 19:00 - Świecie, OKSiR - Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu
  Premiera filmu „Iluzjoniści” 26 maja 2018, godz. 19:00 kino Wrzos, wejściówki do pobrania w Punkcie Informacji OKSiR (od 15 maja, tj. wtorek) Zapraszamy na premierę animowanego filmu krótkometrażowego „Iluzjoniści” w reżyserii Sebastiana Kwidzińskiego oraz Marcina Roszczyniały. W programie: • Projekcja animacji oraz making of. • Spotkanie z aktorami dubbingującymi postacie – Jerzym (...)
 • 26 maja, 19:00 (różne terminy) - Bydgoszcz, Opera Nova w Bydgoszczy
  Napój miłosny Opera komiczna w 2 aktach Kompozytor: Gaetano Donizetti Data premiery: 2009-04-18 Czas trwania: 2 godz. 20 min., jedna przerwa Wykonawcy: Soliści, Chór i Orkiestra Opery Nova Realizatorzy: Reżyseria i inscenizacja: Krzysztof Nazar Kierownictwo muzyczne: Iwona Sowińska Scenografia: Stephan Dietrich Współpraca muzyczna: Jerzy Wołosiuk Przygotowanie chóru: Henryk Wierzchoń Konsultacja (...)
 • 27 maja, 9:00 - Bydgoszcz, CWZS Zawisza Bydgoszcz
  Już 27 maja 2018 roku zapraszamy na trzeci PKO Bydgoski Festiwal Biegowy! W ramach 3. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego odbędą się: • Rywalizacja biegowa na dystansach 10 km oraz półmaratonu • Konkurencje biegowe na krótszych dystansach • Biegi dla dzieci i młodzieży oraz animacje sportowe • Zawody rolkarskie Podczas PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego mają miejsce (...)