WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo kujawsko-pomorskie

Województwo kujawsko-pomorskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 

 • 20 września (4 dni) - Grudziądz, Mks Start Grudziądz
  VIII Puchar Polski Kadetek oraz XV Puchar Polski Kadetów w boksie. Zawody odbędą się w ramach XXVII TURNIEJU MIAST KOPERNIKAŃSKICH W BOKSIE
 • 22 września, 9:00 - Warszewice
  EDUKACJA DLA RODZICÓW
  warsztaty
  Brakuje ci cierpliwości? Czujesz, że przegrywasz w starciach ze swoim dzieckiem? Masz dosyć marudzenia, kłótni i poczucia, że tracisz kontrolę nad sytuacją? Chcesz pozbyć się poczucia winy, że nie jesteś wystarczająco dobrą mamą lub tatą? Chcesz zdobyć wiedzę, jak działać w konkretnych sytuacjach, aby uzyskać współpracę ze strony dzieci i zyskać poczucie kompetencji oraz spokój (...)
 • 22 września, 9:00 - Toruń, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu
  Uczestnicy spotkania wraz z prowadzącym Dominikiem Pokornowskim dokonają przeglądu aktualnych trendów i wyzwań stojących przed zarządzającymi serwisem www. Poznają elementy budowy nowoczesnego serwisu www, które uwzględniają technologie CSM związane z zarządzaniem treścią oraz relacje pomiędzy stroną www a urządzeniami mobilnymi. Dowiedzą się o dobrych praktykach projektowania (...)
 • 22 września, 9:00 - Radziejów
  Druga edycja biegu przełajowego z przeszkodami na terenie lasu w Radziejowie. 3 km dobrej zabawy i wysiłku na góreczkach, przeszkodach itd. Zapisy online - https://dostartu.pl/2-cross-pod-napieciem-v2673.pl.html I oczywiście na miejscu w dniu zawodów.
 • 22 września, 10:00 (2 dni) - Łysomice, Jezioro Chełmżyńskie
  ŻEGLARSTWO
  Zapraszamy Żeglarzy na coroczne regaty na naszym jeziorze :)
 • 22 września, 12:00 - Bydgoszcz
  Zapraszamy do udziału w trzeciej odsłonie gry miejskiej Most Królowej Jadwigi, w której uczestnicy poruszają się szlakiem miejsc opisanych w trylogii Sulimy-Kamińskiego. To zabawa przeznaczona dla drużyn 3-6 osobowych, które docierają do wyznaczonych lokalizacji aby rozwiązać przygotowane dla nich zadania i zdobyć punkty. Zwycięży zespół, który zdobędzie największą ilość punktów (...)
 • 22 września, 13:00 - Bydgoszcz, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy
  wernisaż
  Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza na retrospektywną wystawę Wielość w jedności. Offset, serigrafia, techniki cyfrowe i działania intermedialne w grafice polskiej. Ekspozycja stanowi czwartą edycję cyklu wystaw graficznych, pod wspólnym tytułem Wielość w jedności, rozpoczętego pokazem Drzeworyt polski po 1900 roku (2009), kontynuowanego wystawą Techniki (...)
 • 22 września, 13:00 - Nakło nad Notecią, Nakielski Ośrodek Kultury
  10 lecie sekcji motocyklowej KŻR LOK Nadnoteckie Sokoły. Jubileusz połączony z zakończeniem sezonu motocyklowego. Spotkanie koło Cukrowni w Nakle nad Notecią od godziny 12:00. Przejazd do kościoła p.w. Św. Stanisława gdzie rozpoczynamy mszą świętą o godzinie 13:00 . Po mszy św. przejazd parady motocyklowej do Amfiteatru gdzie czeka nas chwila oficjalna i zaraz po niej konkursy, (...)
 • 22 września, 14:30 - Szubin
  pokaz
  Program: • pokaz futbolu amerykańskiego (Klub Sportowy Bydgoszcz Archers) • turniej futbolu amerykańskiego o puchar Burmistrza Szubina • pokaz softballu amerykańskiego (KWK Construction Dęby Osielsko) • turniej w rzucie podkową (TKKF Szubin) • demonstracja sprzętu sportowego z możliwością przymiarek przez widzów Dodatkowo: • Pokaz sprzętu futbolu amerykańskiego z możliwością przymiarek (...)
 • 22 września, 15:00 - Toruń, Książnica Kopernikańska w Toruniu
  ZAPISY NA TURNIEJ SĄ OBOWIĄZKOWE. Chęć uczestnictwa zgłaszamy pod tym linkiem: http://mistrzostwa.wizard-gra.pl/index.php?d=uczestnicy
 • 22 września, 15:00 - Chełmża, Gmina Chełmża
  festiwal
  Organizatorzy: CIK Gminy Chełmża i Mieszkańcy Głuchowa. W programie:„Ziemniak – dawniej i dzisiaj” – pokaz parowania ziemniaków, Gminna Olimpiada Ziemniaczana,Promocja książki „Pocztówki z historii KGW Głuchowo”, Koncert Kapeli Ludowo - Biesiadnej, podsumowanie konkursów – plastycznego „Ziemniak w reklamie” i kulinarnego „Ziemniaczany rarytas” oraz zabawa taneczna przy muzyce zespołu (...)
 • 22 września, 17:00 - Bydgoszcz, Biurowiec Idea Przestrzeń Biznesu
  koncert
  Tego dnia Park Przemysłowy zamieni się w Koncertowy! 🎶 :) Już 22 września zapraszamy wszystkich mieszkańców Bydgoszczy i okolic na największe muzyczne wydarzenie sezonu w BPPT, podczas którego zagrają: ⭐ Grzegorz Hyży - polski piosenkarz i autor tekstów, finalista trzeciej edycji programu X Factor, twórca radiowych hitów: “O Pani”, „Pod wiatr”, “Noc i Dzień”, ⭐ Sokół Orkestar (...)
 • 22 września, 17:00 - Szafarnia, Ośrodek Chopinowski w Szafarni
  rodzinne, promocja, ciekawe
  TrombQuartet, czyli Kwartet puzonowy w składzie: Piotr Banyś, Wojciech Jeliński, Marek Kaczor, Tomasz Kaczor zagra w Szafarni w sobotę, 22 września 2018 o godzinie 17.00. TrombQuartet to oryginalny, jeden z nielicznych tego typu zespołów w Polsce, który istnieje od 2012 roku. Od tego czasu regularnie koncertuje oraz rozwija swój warsztat wykonawczy, doskonaląc niepowtarzalne brzmienie (...)
 • 22 września, 19:00 - Toruń, NRD Klub
  Siema. Zapraszamy serdecznie na 2 dni koncertow kapel zwiazanych z wydawnictwem music is the weapon. W Toruniu zagra dla was 7 składów . Bilety sobota 20 pln, niedziela 25 pln, karnet 40 pln (do nabycia wkrótce). Kolejnosc kapel w evencie losowa, time table chwile przed festem Sobota 22.09 Wulkan https://wulkan.bandcamp.com/album/wulkan Good Night Chicken https://goodnightchicken (...)
 • 22 września, 19:00 - Włocławek, Centrum Kultury Browar B
  Gitarzysta akustyczny fingerstyle, uznany przez magazyn Top Guitar „objawieniem i wielką nadzieją polskiej gitary”. Jako kompozytor muzyki filmowej zadebiutował na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2012 roku, będąc autorem muzyki do filmu „Podróż z bagażem podręcznym” w reżyserii Arka Biedrzyckiego. Wykonał 8 koncertów w ramach Tournee w Chinach 2016 r. Pomysłodawca (...)
 • 22 września, 19:00 - Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
  stand-up
  Znany z wielu scen demon polskiego humoru, Wojciech Tremiszewski oraz lokalny duet improwizujący Trzy Słowa zapraszają na komedię improwizowaną – Salon Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, plac Kościeleckich 6, 22 września o godz. 19:00. Bilety w cenie 15 zł od 17.08.2018 do nabycia w siedzibie KPCK. Wojciech Tremiszewski – aktor, improwizator, szermierz wikliną (...)
 • 22 września, 20:00 - Bydgoszcz, Bydgoszcz Estrada Stagebar
  koncert
  Romantycy Lekkich Obyczajów wyruszają w jesienną trasę koncertową promującą ich trzeci album - "Neoromantyzm". Na koncertach zaprezentują przekrój utworów z płyt "Lejdis&Dżentelmenels", "Kosmos dla Mas" i najnowszej. Ich wydawcą jest SP Records, wytwórnia Lao Che, Happysad, Kalibra 44, Kazika i Grabaża. RLO od początku tworzą Damian Lange i Adam Miller, wspierani na koncertach (...)
 • 23 września, 6:50 - Bydgoszcz, Wierzchucin
  Serdecznie zapraszamy na pierwszą powakacyjną Kulturę na świeżym! Żal nam rozstawać się latem, dlatego zabieramy Was i Wasze rowery w Bory Tucholskie. Jeśli będzie ładna pogoda, będzie można wykąpać się w jeziorze. Spotykamy się o godz. 6:50 na dworcu głównym PKP, skąd pojedziemy pociągiem o 7:12 do Wierzchucina. Z Wierzchucina będziemy kierować się na Bydgoszcz po drodze mijając (...)
 • 23 września, 10:00 - Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
  RĘKODZIEŁO
  targi
  Serdecznie zapraszamy 23 września 2018 od 10:00 na kolejny Pchli Targ na podwórku Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy (a w razie niepogody Salon Hoffman KPCK). Po raz kolejny będzie okazja nabyć przedmioty wyjątkowe – starocie i rękodzieło. Masz coś czym chcesz się podzielić z innymi? Zapraszamy bezpłatnie! Wystawienie się wymaga wcześniejszego zgłoszenia: fidrygalki@kpck (...)
 • 23 września, 10:30 - Golub-Dobrzyń, OSiR Golub-Dobrzyń
  23 września odbędzie się 4 edycja największej imprezy w regionie Golubsko-Dobrzyńskim MTB Golub-Dobrzyń 2018. Impreza ściąga do naszego miasta wielu miłośników rowerów górskich z całej Polski. Trasa tegorocznej edycji na pewno nie będzie należała do przyjemnych i łatwych. Startujemy od godzinie 10:30. Zapraszamy
 • 23 września, 11:00 - Brzoza
  WRACA BIEG TRZEŹWOŚCI i FESTIWAL SPORTOWO - TURYSTYCZNY. ZAPRASZAMY DO BRZOZY - 23 września 2018 Tradycyjnie w trzeci weekend września w Brzozie - Powiat Bydgoski, startuje już po raz XII Festiwal Sportowo -Turystyczny. Festiwal rozpocznie się Biegami dla Dzieci i Rodzinnym Rajdem Rowerowym w Brzozie. Na finał festiwalu wystartuje VIII Bieg Trzeźwości na dystansie dystans 10km (...)
 • 23 września, 13:00 - Brzoza
  Tradycyjnie w trzeci weekend września w Brzozie - Powiat Bydgoski, startuje już po raz XII Festiwal Sportowo -Turystyczny. Tym razem wydarzenie odbędzie się w Niedzielę w Brzozie. W ramach festiwalu wystartuje o godz. 13.30 - Rodzinny Rajd Rowerowy. Start - meta : plac przy Szkole Podstawowej w Brzozie - ul.Powstańców Wlkp. 50. Udział jest nieodpłatny. PROGRAM. 23 września 2018r (...)
 • 23 września, 16:00 - Toruń, Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki
  koncert
  Krasnal Oktawiusz i ciocia Ada zapraszają maluchy, rodziców i dziadków do wspólnej zabawy przy muzyce. Na pierwszym koncercie poznamy rodziny instrumentów. Tak, tak! Instrumenty, podobnie jak ludzie, mają swoich przodków, kuzynów, rodziny. Można śmiało powiedzieć, że babcią fletu poprzecznego jest fujarka, praprzodkiem waltorni jest zwierzęcy róg, a harfa wywodzi się od myśliwskiego (...)
 • 23 września, 16:00 - Toruń, Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki
  koncert, dla dzieci
  Godzina: 16:00 17:15 Miejsce: Sala Prób CKK Jordanki W Ramach: Czas dla Nas Bilety: 20 zł dorosły; 10 zł dziecko; 40 zł – rodzinny (dziecko + dwóch dorosłych) Krasnal Oktawiusz i ciocia Ada zapraszają maluchy, rodziców i dziadków do wspólnej zabawy przy muzyce. Na pierwszym koncercie z cyklu Czas dla nas poznamy rodziny instrumentów. Tak, właśnie tak! Instrumenty, podobnie (...)
 • 23 września, 17:00 - Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy
  Debussy, Beethoven, Szymanowski
 • 23 września, 17:15 - Toruń, Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki
  koncert
  Krasnal Oktawiusz i ciocia Ada zapraszają maluchy, rodziców i dziadków do wspólnej zabawy przy muzyce. Na pierwszym koncercie poznamy rodziny instrumentów. Tak, tak! Instrumenty, podobnie jak ludzie, mają swoich przodków, kuzynów, rodziny. Można śmiało powiedzieć, że babcią fletu poprzecznego jest fujarka, praprzodkiem waltorni jest zwierzęcy róg, a harfa wywodzi się od myśliwskiego (...)
 • 23 września, 17:30 - Inowrocław, Teatr Miejski w Inowrocławiu
  23 września gwiazdy trzeciej odsłony znanej i lubianej komedii pt. "Andropauza" odwiedzą Inowrocław! Spektakl odbędzie się w Teatrze Miejskim (pl. Klasztorny 2) o godz.17:30; bilety do nabycia: - Kujawskie Centrum Kultury (ul. Jana Kilińskiego 16, tel. 52 357 58 67), - sklep muzyczny „Forte” (ul. Królowej Jadwigi 2, tel. 602 524 964). A o czym opowiada spektakl "Andropauza 3 (...)
 • 23 września, 18:00 - Toruń, Centrum Kultury Dwór Artusa
  Koncert Ballady na dwa serca w wykonaniu Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego to niezwykła podróż przez ocean Zadumy, Refleksji, Nostalgii i Wrażliwości. Program koncertu dobrany został tak, aby w ciągu 2-godzinnego występu zaprezentować największe dzieła wielkich autorów, okraszając je muzycznymi impresjami z autorskiego repertuaru Andrzeja i Dominiki oraz zapomnianymi pieśniami (...)
 • 23 września, 18:00 - Żnin, Żniński Dom Kultury
  koncert
  Koncert z okazji jubileuszu działalności artystycznej pt.„20 lat minęło…..” 23.09.2018 godz. 18.00 ŻDK W wykonaniu Bianki Urbanowskiej, Jacek Prokopowicz- fortepian oraz zaproszonych gości: Gość specjalny Małgorzata Ratajczak- solistka Opery Nova w Bydgoszczy Jacek Superczyński- fortepian Szczepan Goc Joanna Kalka Hania Piasecka Zosia Sytek Maria Andruszkiewicz Anna Jarecka- (...)
 • 23 września, 19:00 - Bydgoszcz, Klub Kuźnia
  Pół wieku Led Zeppelin. Dokładnie 50 lat temu Jimmy Page założył grupę Led Zeppelin. Niestety, zespół przestał istnieć w 1980 roku po śmierci Johna Bonhama, uznanego za najlepszego perkusistę wszech czasów. Z miłości do ich muzyki powstał zespół Pled Zepchlim. Po to, abyście Państwo mieli niepowtarzalną okazję posłuchania tych arcytrudnych kompozycji na żywo. Charakteryzuje ich (...)
 • 23 września, 19:00 - Nakło nad Notecią, Cafe Emilia
  koncert
  JAZZ/ SWING / MANOUCHE / FOLK / TANGO / CONTEMPORARY Magasin Du Cafe przywołuje antyczną atmosferę: magię bistro, milongi i nowojorskich klubów unoszących się między nowoczesnością a tradycją. Czterech muzyków wprowadza na scenę swoje ogromne doświadczenie z intensywną muzyką i ironią. W repertuarze swing, manouche, folk, tango, rock i muzyka współczesna. Richard Galliano, Gorny (...)
 • 23 września, 20:00 - Bydgoszcz, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
  koncert
  Miejsce: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy Termin: 23.09.2018 Start: 20:00 Bilety są dostępne jedynie online, możecie je łapać na platformie www.biletomat.pl Ilość biletów ze względu na ograniczenia miejsca jest ściśle ograniczona. 300 biletów dostępne będzie w trzech pulach I PULA - 35 PLN dostępna do wyczerpania, dostępna do 31 sierpnia 2018 II PULA - 45 PLN dostępna do wyczerpania (...)
 • 23 września, 20:00 - Bydgoszcz, MCK w Bydgoszczy
  "SYMETRIA" to oryginalny projekt multiinstrumentalnego bandu B.O.K, w którym środek ciężkości przeniesiony został z pojedynczych utworów na całokształt materiału. Słowem kluczem jest tu "kompozycja", w której równocześnie brało udział ośmiu twórców, krystalizując podczas żywej gry strukturę utworów, nadając jej gatunkowy charakter (...)
 • 23 września, 20:00 - Toruń, TUTU Jazz Club
  koncert
  Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na pierwszy koncert z cyklu Torres & Jazz - najlepszą muzykę w akompaniamencie hiszpańskiej brandy i wina. Common Tones - założony w 2016 roku duet tworzy dwóch muzyków i przyjaciół: Filip Fiebiger (gitara) i Tomasz Klepczyński (klarnet/klarnet basowy). Ich twórczość ma korzenie w estetyce jazzowej, ale nawiązuje do wielu gatunków: bluesa, muzyki (...)
 • 24 września, 17:30 - Bydgoszcz, Opera Nova w Bydgoszczy
  Nie od dziś wiadomo, że jeśli szukamy dużej dawki dobrego humoru i przepisu na doskonałą rozrywkę, warto sięgnąć po komedię francuską. „Nerwica natręctw” - sztuka autorstwa Laurenta Baffie w reżyserii Artura Barcisia to lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach. Gdy w poczekalni u genialnego psychiatry spotyka się kilkoro pacjentów zawsze jest ciekawie. Tym bardziej, jeśli (...)
 • 24 września, 19:00 - Toruń, Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki
  Wyjątkowy projekt „Zalewski śpiewa Niemena” już niedługo ponownie zabrzmi na żywo! Wiosenna trasa koncertowa Krzysztofa Zalewskiego okazała się ogromnym sukcesem. Wszystkie koncerty zostały wyprzedane, a publiczność za każdym razem była zachwycona i urzeczona niezwykłą atmosferą.  Dzięki tak dużej popularności trasy, mamy przyjemność zaprosić na jej drugą odsłonę! Już dziś zapraszamy (...)