WOJEWÓDZTWO POMORSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo pomorskie

Województwo pomorskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 17 października, 10:00 (2 dni) - Gdańsk, Nadbałtyckie Centrum Kultury
  konferencja
  Dzieło Reformacji, co nie zawsze funkcjonuje w powszechnej świadomości, stanowi wspólne dziedzictwo Polski. Jest to bogactwo, którego nie sposób pominąć, chcąc prawidłowo kreślić obraz kultury polskiej. Przypomnimy dzieje Reformacji, jej wkład w rozwój ważnych instytucji nauki i kultury, a także wpływ na kształtowanie piśmiennictwa i pozycji języka narodowego (Mikołaj Rej czy Andrzej (...)
 • 18 października - Gdynia, Hala Sportowo-Widowiskowa Gdynia
  mecz
 • 18 października, 8:30 - Tczew, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
  pokaz
  Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej 2017/2018 - szkoła podstawowa kl. 4-6: Cykl indywidualny Rabarbar, reż. M. de Cloe Przejmująca historia dwóch rodzin, które połączył przypadek, oraz dwojga nastolatków, pragnących za wszelką cenę mieć rodzinę. Fabuła filmu tylko częściowo skupia się na perypetiach chłopca i dziewczynki tęskniących za stabilizacją w życiu rodzinnym. Mama Winnie (...)
 • 18 października, 10:00 - Gdynia, Ciuciubabka
  EDUKACJA DLA RODZICÓW
  warsztaty
  Jesteś rodzicem. Starasz się robić TE WSZYSTKIE rzeczy związane z opieką nad dzieckiem najlepiej, jak potrafisz. Ale czasami masz dosyć. Najzwyczajniej w świecie masz dosyć. Piaskownicy, brudnych ubranek, wszystkiego. Brakuje Ci energii. To, co cieszyło do tej pory, staje się zwykłym szarym obowiązkiem. Czy wypalenie występuje także w rodzicielstwie? Po czym je rozpoznać i jak (...)
 • 18 października, 10:00 (4 dni) - Gdynia, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
  festiwal
  Gdynia E(x)plory Week to największe w Polsce wydarzenie promujące naukę i nowoczesne technologie, które Fundacja Zaawansowanych Technologii organizuje wraz z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia od 2013 r. Gdynia E(x)plory Week to niezwykle bogaty program skierowany do młodzieży szkolnej, nauczycieli, studentów, start-upów, innowacyjnych firm, naukowców, przedstawicieli (...)
 • 18 października, 10:00 - Gdańsk, Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gdańsku
  Wszystkie osoby zastanawiające się nad założeniem własnej firmy oraz chcące podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, zapraszamy 18 października do Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni na spotkanie informacyjne „Fundusze Europejskie dla osób chcących rozpocząć działalność gospodarczą i podnieść kwalifikacje zawodowe”. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie https://www.arp.gda.pl/index.php?wiecej=4665&wiecej_news=1
 • 18 października, 10:00 - Sopot, Molo w Sopocie
  Drogie Mamy ! Zapraszamy na spacer. Zbiórka przy kasach mola. Do zobaczenia !
 • 18 października, 16:00 - Gdańsk, Wydział Filologiczny, Uniwersytet Gdański
  Ilu z nas śledzi tylko wiadomości z Polski i nie przejmuje się tym, co dzieje się w innych krajach? Bardzo często ignorujemy wydarzenia ze świata i zapominamy, jak wielki wpływ mają na nasze życie. Dlatego Stowarzyszenie Forum Młodych Dyplomatów chce przypomnieć każdemu, iż warto zainteresować się tematyką międzynarodową, a także nieco przybliżyć tajemniczy świat dyplomacji. Zapraszamy (...)
 • 18 października, 16:00 - Gdańsk, ALKOR - Gdańskie Stowarzyszenie Fantastyki
  W najbliższą środę ponownie spotykamy się aby pograć w gry planszowe. Zapraszamy! Możecie przynieść własne gry lub skorzystać z naszej bogatej biblioteki tytułów Znajdziecie nas przy ulicy Jaśkowa Dolina 7 w Gdańsku - Wrzeszczu. Wpadajcie do nas! Przypominamy, że spotykamy się regularnie w każdą środę by pograć w gry planszowe, rpg i podyskutować o fantastyce.
 • 18 października, 16:30 - Kartuzy, Biblioteka Publiczna Kartuzy
  dyskusja
  Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Żurakowskiego w Kartuzach zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 18 października br. o godz. 16:30 w kartuskiej Bibliotece. Tematem dyskusji będzie książka Jerzego Pilcha „Zuza albo czas oddalenia". Wstęp wolny.
 • 18 października, 16:30 - Słupsk, Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku
  warsztaty
  Prowadzący - Jędrzej Kubiak. Warsztaty kierowane są do gitarzystów początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych. W programie warsztatów: • podstawy gry na gitarze akustycznej, • technika bottleneck (slide), • techniki fingerpicking i fingerstyle, • technika lap-style (czyli technika hawajska: instrument położony na kolanach, skracanie strun za pomocą stalowej sztabki) (...)
 • 18 października, 16:30 - Nowy Staw, Galeria Żuławska
  PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  charytatywne
  Burmistrz Nowego Stawu oraz Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki zapraszają na akcję dobroczynną dla Kacpra, która odbędzie się 18.10.2017 r. w Galerii Żuławskiej o godz. 16:30. Kacper od urodzenia wymaga stałej opieki, ponieważ urodził się z zespołem Dandy-Walkera. Zespół Dandy’ego–Walkera to kompleks wrodzonych zaburzeń rozwojowych. Kacperek aktywnie uczestniczy w zajęciach (...)
 • 18 października, 17:00 - Gdynia, Lilki Szpilki
  RĘKODZIEŁO
  warsztaty
  Nasze szydełkowe spotkania to coś więcej niż warsztaty - to dobrze spędzony twórczy czas w sympatycznej atmosferze i przemiłym towarzystwie :) Zapraszamy osoby zupełnie zielone oraz o średnim poziomie zaawansowania - będziemy dziergać czapki z włóczki *my boshi*. Zajęcia poprowadzi ekspert od szydełka - Anie z Szydełkowej fabryki - https://web.facebook.com/Szyde%C5%82kowa-fabryka-846360398810458/?fref=ts (...)
 • 18 października, 17:00 - Gdynia, Laboratorium Innowacji Społecznych
  „Zawody przyszłości” to nowy cykl spotkań w Pracowni Laboratorium Innowacji Społecznych. Prelegentami będą osoby, które wykonują tak zwane „zawody przyszłości”. Spotkania mają pokazać jakie są możliwości zmian profesji oraz wskazać jakie zawody stają się obecnie coraz bardziej popularne. Naszymi gośćmi będą osoby, które zmieniły swoją sytuację na rynku pracy, odbywając intensywne (...)
 • 18 października, 17:00 - Gdynia, Klub Marynarki Wojennej "Riwiera"
  wykład
  Po dłuższej przerwie wznowiamy cykl Spotkanie ze Sztuką!!! W środę, 18 października Klub Marynarki Wojennej zaprasza na Spotkanie ze Sztuką. Wykład Aleksandry Szwarc „Opowieści o sztuce, artystach i dziełach. Michał Anioł i Rafael Santi” . Jest to odświeżenie cyklu, oraz jego kolejna odsłona z nowym wykładowcą historii sztuki Panią Aleksandrą Szwarc. Początek o godz. 17.00 w (...)
 • 18 października, 17:00 - Gdynia, Akademia Rękodzieła Deco Hobby
  RĘKODZIEŁO
  warsztaty
  Na warsztatach wykonamy dwie kartki w bożonarodzeniowym klimacie z shaker boxem - przestrzenną ramką wypełnioną mnóstwem połyskliwych drobnostek. Kartki ozdobimy też zimowo-świątecznymi akcentami.
 • 18 października, 17:00 - Gdynia, Tubaza
  SZTUKA ULICZNA
  warsztaty
  Przyszła jesień, a z nią coraz krótsze dni i dłuższe noce, jak wykorzystać kreatywnie ten czas? Wszystkiego nauczycie się podczas naszych warsztatów. Graffiti lights to nic innego jak malowanie światłem.Wykorzystując latarkę i aparat, dowiecie się jak z pozornie niczego stworzyć coś bardzo intrygującego. Wystarczy chwila cierpliwość i podstawowa wiedza z zakresu czasu ekspozycji (...)
 • 18 października, 17:30 - Gdańsk, ACK Alternator
  warsztaty
  FOR ENGLISH, SCROLL DOWN. Zapraszam na 3-miesięczny kurs teatru improwizacji dla początkujących. Nie musisz mieć żadnego pojęcia na ten temat, wystarczy, że wstaniesz po pracy od komputera, zakończysz wszystkie poważne zadania i przyjdziesz na Uniwersytet Gdański :) Na warsztatach tych, za pomocą technik teatralnych i gier improwizowanych będziemy nabierać dystansu do siebie (...)
 • 18 października, 17:50 - Gdańsk, Pub Polufka
  Zapraszamy na pierwsze spotkanie Meet Biotech - Boost Biotech w Gdańsku w tym sezonie! To nasze jubileuszowe, dziesiąte spotkanie! W związku z tym postanowiliśmy zaprosić osobę reprezentującą dużą firmę farmaceutyczną... więcej info na dniach! ;)
 • 18 października, 18:00 (7 dni) - Gdańsk, Konsulat Ukrainy w Gdańsku/ Kонсульство України в Гданську
  PL/UA Konsul-Kierownik Lev Zakharchyshyn wraz z małżonką Tanya Yermak inaugurują coroczne wszechstronne prezentacje kultury ukraińskiej, zapoczątkowane sukcesem zeszłorocznego Tygodnia Ukraińskiego, który zorganizowany został wspólnie z Gdański Teatr Szekspirowski/The Gdansk Shakespeare Theatre w ramach cyklu Teatry Europy. „Tydzień Ukraiński 2017” odbędzie się w różnych instytucjach (...)
 • 18 października, 18:00 - Gdańsk, Galeria Bałtycka
  spotkania autorskie
  Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk to muzycy znani z takich zespołów jak Kombi, Skawalker, O.N.A. czy Kombii. W książce „Królowie życia” (Edipresse Książki) wspominają swoje muzyczne początki, wielkie sukcesy i porażki, po których udawało im się podnieść i grać dalej. „Królowie życia” to zapis dziejów polskiej muzyki rozrywkowej przypadających na kilka dekad PRL-u oraz nowej (...)
 • 18 października, 18:00 - Gdynia, Gdynia Arena
  W drugim meczu rozgrywek EuroCup Women w hali Gdynia Arena podejmiemy drużynę Istanbul Universitesi. Zabierzcie rodzinę i znajomych - wstęp wolny!
 • 18 października, 18:00 - Gdańsk, Plama Gdański Archipelag Kultury
  „DROGI” to tytuł zbiorowej wystawy malarstwa, na której zostaną zaprezentowane prace artystów z Pomorza. Oto jak sami kuratorzy, Danuta Joppek i Marek Wróbel, opisują jej myśl przewodnią: "Dróg, którymi mogą podążać twórcy jest wiele. JEDNOŚĆ W WIELOŚCI, WIELOŚĆ W JEDNOŚCI. W prezentowanej wystawie pt. „DROGI” chcemy przedstawić Państwu zróżnicowane postawy twórcze, które mamy (...)
 • 18 października, 18:00 - Nowy Dwór Gdański, Kino Żuławy
  spotkania autorskie
  Zapraszamy na film "Papusza" ze specjalnym udziałem aktora Zbigniewa Walerysia. Zbigniew Waleryś zadebiutował w 1977 roku w "Hamlecie" na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu. Obecnie gra w Teatrze Polskim w Poznaniu oraz gościnnie w Teatrze im.Heleny Modrzejewskiej w Legnicy i teatrze wrocławskim. Jednak można go także zobaczyć w filmach, m.in. grał członka orkiestry w filmie „Operacja (...)
 • 18 października, 18:00 - Rumia, , 84-230 Rumia, Polska
  Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi, Filia nr 1 (ul. Pomorska 11), zaprasza 18 października o godzinie 18:00 na spotkanie podróżnicze z Wiesławą i Krzysztofem Rudź. Rumianie wybrali się w podróż śladami polskich emigrantów, którzy na statku MS Chrobry, w 1939 roku, wypłynęli w poszukiwaniu lepszego życia za ocean. Po miesięcznym rejsie przez Atlantyk, kolejne osiem miesięcy spędzili (...)
 • 18 października, 18:30 - Gdańsk, Hala AWFiS Gdańsk
  mecz
  Tęsknicie za piłką ręczną w Gdańsku?😒 Mamy dla Was świetną informację ➡ WRACAMY NA NASZ PARKIET! 🙌Już w najbliższą środę zmierzymy się z MKS Zagłębie Lubin S.A.! 💪💪💪 Dodatkowo w holu hali będzie na Was czekało stoisko Fundacja DKMS, więc jeżeli tak jak m.in. Jacek Sulej chcecie zarejestrować się jako dawca szpiku lub chcielibyście się czegoś o takiej pomocy dowiedzieć, będziecie (...)
 • 18 października, 19:00 - Gdańsk, Filharmonia Bałtycka
  Balet Lwowskiej Opery Narodowej Igor Latsanych – dyrygent, producent Jurij Bervetsky – dyrygent Siergiej Nienenko - choreograf Thadey Rindzak – scenografia Oksana Zinchenko – projekt kostiumów Program G.Bizet Carmen akt I i II Szczegóły: bilety@filharmonia.gda.pl i pod numerem telefonu: 58 320 62 62 Opowieść o tragicznym losie Cyganki Carmen i jej ukochanego - żołnierza Jose (...)
 • 18 października, 19:00 - Gdańsk, Południk 18
  Tego jeszcze u nas nie było! PUBQUIZ Twoją pasją jest podróżowanie? Jesteś dobry z geografi? Po prostu masz ochotę spędzić milo i ciekawie czas ze znajomymymi? Mamy dla Ciebie propozycję na czwartkowy wieczór - quiz z pytaniami, dotyczącymi całego świata! Będą nagrody. Wygrywa drużyna, która udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi. INFO: Zgłoszenia zespołów (1-4 osoób) wysyłajcie (...)
 • 18 października, 19:00 - Słupsk, Teatr Rondo
  koncert
  Kolejny, tym razem jazzowy koncert odbędzie się w teatrze RONDO, podczas 13 Jesiennego Przeciągu Gitarowego. Zabrzmią znakomite kompozycje z najnowszej płyty Krzysi Górniak pt: "Moments". Pełnej wdzięku i smaku muzycznego gitarzystce towarzyszyć będą: Zdzisław Kalinowski - fortepian, Łukasz Makowski - kontrabas, Grzegorz Grzyb - perkusja.
 • 18 października, 19:00 - Gdynia, Bollywood Lounge Gdynia
  koncert
  Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich melomanów na wspaniały wieczór z muzyką na żywo:) Zagra dla was duet In Hamrony In Harmony to duet założony przez wokalistkę Annę Stefańską i gitarzystę/wokalistę Jarosława Jaśkiewicza (pseudonim "Mr. Spark"). Ona zakochana w gatunkach takich jak blues czy rock a on w najlepiej odnajduje się w gatunku rock i pop. Razem tworzą niepowtarzalny duet (...)
 • 18 października, 19:25 - Gdańsk, Studio tańca La Pasión
  Zapraszamy na bezpłatną lekcję pokazową: DANECE & BODY MOVEMENT, którą poprowadzi Melisa Get DANCE & BODY MOVEMENT to intensywne zajęcia oparte na ćwiczeniach poszczególnych partii ciała, zwiększą elastyczność, dynamikę oraz siłę mięśni, a także świadomość ruchu. Druga część zajęć to wykorzystanie akcji ciała do nauki krótkiej choreografii łączącej różne style taneczne. Kurs (...)
 • 18 października, 19:30 - Gdańsk, Stary Maneż
  koncert
  Roy Anthony Hargrove (ur. 16 października 1969) amerykański trębacz jazzowy. Zdobył uznanie na całym świecie po zdobyciu dwóch nagród Grammy w 1997 i 2002 roku. Roy Hargrove urodził się w Waco w Teksasie. Został odkryty przez Wyntona Marsalisa, gdy odwiedził on Booker T. Washington School Performing and Visual Arts w Dallas. W latach (1988-1989) studiował w Bostonie Berklee College (...)
 • 18 października, 20:00 - Gdynia, Blues Club
  koncert, jam session
  Dwa razy w roku ta sekcja rytmiczna wynosi standardy jazzowe na Jamie w Blues Clubie do granic możliwości absurdu i muzykalności. Połączenie w tak diametralnie różnym odczuciu piękna w standardach jazzowych prezentowane przez indywidualistów daje nieskrępowaną swobodę w wyrażaniu się instrumentalnie i wokalnie przybyłych gości do białego rana. Zapraszamy: Marcin Bożek gitara basowa (...)
 • 18 października, 20:00 - Gdańsk, Protokultura - Klub Sztuki Alternatywnej
  koncert
  Elektronika z głośnika w Proto! LINE UP: [Psytrance, Forest] 21:00-22:30 Bladzinsky (Medulla Oblongata) 22:30-24:00 Daclee (Be Psychedelic) 24:00-01:30 Leśny (Medulla Oblongata) 01:30-03:00 Arayan (Medulla Oblongata) Visual by Azrael ### Karmi nas Panburger! ### https://www.mixcloud.com/Prototypy/ START: 20:00 KIEDY: każda środa ZA ILE: za friko GDZIE: Protokultura Widzimy (...)
 • 18 października, 20:00 - Sopot, Dwie Zmiany
  DRUGA ZMIANA PERFORMENSU “LOTTA I GULA” 18.10.2017 DWIE ZMIANY SOPOT GODZ. 20 Zapraszamy serdecznie na drugą odsłonę nowego cyklu "Druga Zmiana Performensu", w której zobaczymy performance Magdy Jędry i Anny Steller z udziałem Anny Królikiewicz. Projekt „Druga Zmiana Performensu” zapoczątkował zupełnie nowy cykl prezentacji szeroko pojętej sztuki performance w Galerii Dwie (...)
 • 18 października, 20:00 - Gdańsk, 107
  stand-up
  Dear Widzowie! Powracamy z testowaniem! Już za chwilę bo 18.10 będziemy testować nasze nowe rozkminy, żarty, czy coś tam! Wyjątkowo i jednorazowo w tym miesiącu WEJŚCIE ZA DARMO! Wytłumaczę Wam na miejscu czemu! Piszemy z chłopakami nowe rzeczy i czas, aby ktoś je usłyszał! Chodźcie bo bez WAS to dupa! Start 20:00 Liczba miejsc ograniczona :) ok. 107 Ściakam mocno, yours Wiolka:*