WOJEWÓDZTWO POMORSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo pomorskie

Województwo pomorskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 • 21 maja, 19:00 - Gdynia, Centrum Kultury
  Kiedy w domu pojawia się noworodek, wszyscy są szczęśliwi. Niemowlę leży w białym kaftaniku, radośnie kwili i macha rączką do przytulonych do siebie rodziców. Tak to przynajmniej wygląda w reklamach. Rzeczywistość jednak okazuje się diametralnie inna. Chwilę po radosnym kwileniu niemowlę wpada w rozpacz. Niewyspana mama złości się na zapracowanego tatę. Tata ma pretensje, że nagle (...)
 • 21 maja, 19:00 - Wejherowo, Wejherowskie Centrum Kultury
  koncert
  ALOSZA AWDIEJEW Artysta związany z krakowską "Piwnicą pod Baranami". Od lat na scenie. Wraz z towarzyszącymi muzykami wprowadza słuchaczy w świat niezwykłych klimatów piosenek żydowskich, romansów i piosenek rosyjskich, piosenek szemranego półświatka Odessy, czy pieśni cygańskich. To wszystko okrasza dużą dawką humoru i znakomitego dowcipu. Wyjątkowy koncert Aloszy Awdiejewa z (...)
 • 21 maja, 20:00 - Gdańsk, Pub Torpeda
  21 maja 2018 improwizacja wraca do Torpedy. Nietuzinkowi ludzie, nietuzinkowe historie, nietuzinkowe poczucie humoru, a w centrum tego wszystkiego Ty, drogi Widzu.Czym jest improwizacja teatralna/sceniczna/komediowa/kabaretowa? Tworzeniem czegoś z niczego, spektakularną wędrówką w nieznane, zwycięstwem umysłu nad materią, ale przede wszystkim interaktywnym widowiskiem, w którym (...)
 • 22 maja, 18:00 - Gdańsk, Galeria Bałtycka
  spotkania autorskie
  Widzimy ich podczas meczu. Ale co dzieje się przed i po? Jak się zachowuje Adam Nawałka? Kto się lubi a kto nie w naszej drużynie? Jak wygląda dieta zawodników przed meczem? Po co aż 11 wanien z hydromasażem na Stadionie Narodowym? Jakie były kulisy „afery alkoholowej”? Jeszcze nigdy nie było książki, która tak szczegółowo opisywała kulisy naszej piłkarskiej reprezentacji (...)
 • 22 maja, 20:00 - Gdańsk, Miasto Aniołów
  Ósma i ostatnia impreza tego sezonu. To było piękne 7 wieczorów. Na naszej scenie pojawiały się jedne z najbardziej popularnych postaci polskiego stand-up'u. I teraz nie będzie inaczej. Dwóch genialnych komkiów zwieńczy bardzo udany 1 sezon:Maciej Brudzewski-  to stand-uper z Olsztyna, twórca cyklu wieczorów komediowych pod hasłem Stand-Up Inferno. Swoimi tekstami wywalczył (...)
 • 22 maja, 20:00 - Gdańsk, Klubogaleria Bunkier
  Stand-up to formuła komediowa, która podbija Polskę w zawrotnym tempie. Jeden człowiek. Jeden mikrofon. I milion sposobów na to, żeby rozbawić widza. 22 maja zapraszamy Was na nietuzinkowy wieczór komediowy w towarzystwie jednej z najspokojniejszych, a jednocześnie najbardziej porywających stand-uperek w Polsce. Gwiazdą wieczoru będzie jedyna i niepowtarzalna:Paulina Potocka (...)
 • 22 maja, 20:00 - Sopot, Teatr Boto
  koncert
  Ignacy Wiśniewski prezentuje: Polis' Quartet oraz Jan Szczurek Kwartet Polis Quartet Polis - a właściwie Paulina Porszke - studentka w klasie kompozycji i aranżacji prof. zw. dra hab. Leszka Kułakowskiego na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Aranżerka, wokalistka, pianistka. Obecnie koncentruje się na pracy nad własnym językiem muzycznym i zebraniu materiału na własny projekt. Laureatka (...)
 • 22 maja, 21:00 - Gdańsk, B90
  koncert
  drzwi: 20.00, koncert: 21.00 GusGus wracają z nowym albumem i zapowiadają majowe koncerty w Polsce! Niesamowici Islandczycy z GusGus zagrają w aż pięciu miastach: polską trasę rozpoczną 21 maja w Poznaniu (Klub Muzyczny B17), następnie zobaczymy ich 22 maja w Gdańsku (klub B90), 24 maja odwiedzą Warszawę (Progresja), dzień później - 25.05 Kraków (Klub Studio), zaś tournee zakończą (...)
 • 23 maja, 9:30 - Kiełpino
  NA ORIENTACJĘ
  23 maja (środa) włączamy się w ogólnoświatową akcję World Orienteering Day - Światowy Dzień Orienteeringu. W roku 2018 zaproszenie kierujemy głównie do młodzieży szkolnej. Wraz z Rada Dzielnicy Kokoszki zachęcamy nauczycieli i dyrekcje trójmiejskich szkół, aby 23 maja w godzinach od 10 do 14 przyszli ze swoimi uczniami rywalizować w ramach zawodów międzyszkolnych. Osoby indywidualne (...)
 • 23 maja, 17:00 - Gdynia, Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej
  Akcja musicalu toczy się na ulicach Nowego Jorku, w klimacie broadwayowskich teatrów  - kolebce światowego musicalu, która przyciąga artystów z całego świata. Spektakl opowiada o młodych ludziach podążających za marzeniami, gotowych przekraczać najwyższe mury. Chcąc zrealizować marzenie o występie na Broadwayu zmagają się ze współczesnym światem, jego problemami i przeciwnościami (...)
 • 23 maja, 17:30 - Gdańsk, Miasto Gdańsk
  NA ORIENTACJĘ
  Co łączy Antarktydę i Miasto Gdańsk? Z pozoru niewiele, ale to w obu tych miejscach, jak i wielu innych na świecie odbędzie się kolejne wielkie świętowanie! Dołącz do setek tysięcy biegaczy i weź udział w Światowym Dniu Orienteeringu! Organizator: Cała Ludzkość Lokalizacja: Cały Świat W Gdańsku dumnym przedstawicielem będzie Pomorski Klub Orientacji Harpagan (Harpagan Orienteering (...)
 • 23 maja, 19:00 - Gdańsk, AK PG Kwadratowa
  Otwarte podejście do improwizacji. Melodyjne frazy połączone z nieoczywistą rytmiką. Matematyka i metafizyka. Geometria wody. Zespół Algorhythm powstał w 2013 roku. Od samego początku istnienia łączy w swojej twórczości różne idee, nurty muzyczne i osobowości. Jedynym stałym wyznacznikiem jego twórczości jest swobodna ekspresja artystyczna. Sama zaś nazwa zespołu to słowo – symbol (...)
 • 23 maja, 19:30 - Gdynia, Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej
  Akcja musicalu toczy się na ulicach Nowego Jorku, w klimacie broadwayowskich teatrów  - kolebce światowego musicalu, która przyciąga artystów z całego świata. Spektakl opowiada o młodych ludziach podążających za marzeniami, gotowych przekraczać najwyższe mury. Chcąc zrealizować marzenie o występie na Broadwayu zmagają się ze współczesnym światem, jego problemami i przeciwnościami (...)
 • 23 maja, 20:00 - Gdańsk, B90
  koncert
  wejście: 19:00, start: 20:00 Agencja Go Ahead zaprasza na koncert Gogol Bordello! Królowie cygańskiego rocka zagrają 23 maja w gdańskim B90! Gogol Bordello, którzy dali się już poznać polskim fanom jako jedna z najbardziej szalonych koncertowych grup, przyjadą do Polski promować najnowszy album „Seek and Finders”. Album premierę miał w sierpniu 2017 roku, a promował go singiel (...)
 • 24 maja - Gdańsk, Galeria Bałtycka
  spotkania autorskie
  „Sokratesa 18” (Mystic Production) to album o podróżach, tych dalekich (ze Starego Sącza na morze) i bliskich (z Jokohamy do Fujisawy). O miejscach. Takich, w których był i takich, w których go nie było, bo niektóre nawet nie istnieją. O uczuciach. Własnych i cudzych. Przeżytych, zauważonych, zasłyszanych i zmyślonych. Trochę poważnie i trochę nie. Piosenki Artura Andrusa (...)
 • 24 maja, 17:00 (różne terminy) - Gdynia, Gdynia InfoBox
  Rada Dzielnicy Śródmieście zaprasza mieszkańców na kolejny cykl spacerów i prezentacji poświęconych historii Gdyni. W tym roku 12 prezentacji i 12 spacerów będą odbywały się naprzemiennie od marca do grudnia. Prezentacje będą się odbywały w czwartki w godz. 17:00-18:30 w Infobox-ie przy ul. Świętojańskiej w Gdyni, a spacery w niedziele w godzinach 11:00-13:00, zbiórka przed Infobox (...)
 • 24 maja, 17:30 (różne terminy) - Gdańsk, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia
  W tym roku rusza piąty sezon wakacyjnych spacerów po Dolnym Mieście prowadzonych przez Lokalnych Przewodników i Przewodniczki. Zanim jednak zaczniemy regularnie spotykać się latem przy Stągwiach Mlecznych zapraszamy do udziału w pięciu wiosennych wykładach i spacerach. Podczas pierwszego wykładu, 5 kwietnia o godz. 17.30 prof. Andrzej Januszajtis przybyliży nam historię ulic Dolnego (...)
 • 24 maja, 18:00 - Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni
  wykład
  Serdecznie zapraszamy na bezpłatny wykład dr Łukasza Jasińskiego pt „Sprawiedliwość - amnestia - amnezja. Ściganie zbrodniarzy wojennych w Polsce i RFN”. Dr Łukasz Jasiński przybliży kulisy najsłynniejszych procesów zbrodniarzy wojennych oraz mrocznych sekretów za nimi stojących. Jaką rolę w rozprawach miały służby specjalne i dlaczego Ameryka Południowa była mekką dla uciekających (...)
 • 24 maja, 18:00 - Słupsk, Kino Rejs
  pokaz
  Spotkanie z reżyserką Jagodą Szelc odbędzie się po projekcji jej głośnego debiutu fabularnego "Wieża. Jasny dzień". Film został nagrodzony na ostatnim festiwalu w Gdyni za najlepszy scenariusz i najlepszy debiut reżyserski. Jagoda Szelc (ur.1984) reżyserka i scenarzystka. Absolwentka grafiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, a w ub. roku ukończyła Wydział Reżyserii (...)
 • 24 maja, 19:00 - Gdańsk, Wydział Remontowy
  koncert
  Bilety w klubie przedsprzedaż 20 zł / w dniu koncertu 30 zł Harusha to szczeciński zespół rokendrolowo punkowy. Grupa powstała pod koniec 2016 roku z inicjatywy wokalisty Harcerza (ex The Analogs) oraz gitarzysty Oziego (Szmaty, Zespół Dodna). Owocem ich spotkania była płyta zatytułowana "Tysiac lat" wydana przez Lou&Rocked Boys wiosną 2017 roku. Album zawiera 15 kawałków, większość (...)
 • 24 maja, 19:00 - Wejherowo, Wejherowskie Centrum Kultury
  koncert
  Projekt "Abba Symfonicznie" w wykonaniu Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej! Repertuar koncertu: 1. Abba Entrance 2. Abba Ouverture 3. Dancing Queen 4. Does your mother know 5. Gimme, gimme, gimme! 6. Honey, honey 7. I have a dream 8. Knowing me, knowing you 9. Lay all your love on me 10. Mamma mia 11. Money, money, money 12. SOS 13. So long 14. Thank you for the music (...)
 • 24 maja, 19:00 - Gdańsk, Oliwski Ratusz Kultury
  Krystyna Stańko i Fundacja Wspólnota Gdańska zapraszają do Oliwskiego Ratusza Kultury na wieczór z magiczną muzyką w wykonaniu duetu Mahlukat.Mahlukat kreuje muzyką świat pełen marzycielskich głębin i otchłani. Rozświetla go wirtuozerska lekkość dialogu dwóch młodych instrumentalistek:Güldeste Mamaç na skrzypcachKasi Kadłubowskiej na bębnie obręczowym.Autorskie kompozycje są piękną (...)
 • 24 maja, 19:00 - Gdańsk, Filharmonia Bałtycka
  Koncert firmuje jeden z najbardziej cenionych obecnie pianistów światowej kariery – Simon Trpceski. Tym razem Simon wystąpi jako lider 5 osobowego zespolu prezentującego transkrypcje pieśni polskich oraz tradycyjnej muzyki macedońskiej stworzone przez Pande Shahova przy współpracy Simona Trpčeskiego.Koncert z okazji 25 lecia stosunków Polsko-Macedońskich. Dodatkowo, z okazji 100-lecia (...)
 • 24 maja, 19:30 - Gdynia, Blues Club
  Broken Spokes to zespół ze Szwecji wykonujący oba gatunki muzyki czyli Country & Western. Inspiracje to Hank Williams, Johnny Cash, Merle Haggard, Dolly Parton, Bob Wills etc... Nazwa pochodzi od słynnego Henky Tonk baru, który mieści się w Austin w Texasie który zespół odwiedzał niejednokrotnie. W Polsce będzie to ich pierwszy występ. Bilety do nabycia na: www.KupBilecik.pl (...)
 • 24 maja, 20:00 - Malbork, Alternatywa
  Przewrotna, słodko-gorzka i bardzo zabawna opowieść o patriotyzmie, emigracji i ojczyźnie, a także o codziennym życiu popularnego artysty. Co to znaczy odnieść sukces w Polsce? Jak siedzieć na ławce rezerwowych, a i tak strzelać gole? Czy bycie alternatywnym artystą daje popularność wśród dresiarzy? To połączenie monodramu, stand-upu i koncertu jednego z najpopularniejszych współczesnych (...)
 • 24 maja, 20:00 - Gdańsk, Restauracja Tenisowa
  Już 24 maja wielka gratka dla miłośników dobrego humoru i każdej osoby żądnej śmiechu do upadłego, a potem jeszcze trochę :) Trójmiasto nawiedzi fenomenalne trio z Kielc - Kabaret z Konopi!Kabaret z Konopi zdobył kilkanaście Nagród Publiczności oraz jest laureatem kilkudziesięciu festiwali kabaretowych takich jak: KOKS, PKS, Dowcipakery, Mulatka, Fermenty, PAKA, Kopytko, Festiwal (...)
 • 24 maja, 20:06 - Gdynia, PIF PAF
  Tym razem naszą gwiazdą wieczoru jest Tomek Nowaczyk!Tomek Nowaczyk to jeden z najciekawszych komików w Polsce, a już na pewno w Kościanie. Zwycięzca konkursu One Ryj Show podczas XIX Rybnickiej Jesieni Kabaretowej 2014. Jeden z najbardziej energetycznych komików, mówią, że "napierdziela jak karabin". Na scenie daje z siebie wszystko i jeszcze trochę. Członek kabaretu Czesuaf, nałogowy (...)
 • 24 maja, 20:30 - Gdańsk, Café Pub • Bruderschaft
  koncert
  FUNKASANKI - koncert 24.05. czwartek / 20:30 Z ogromną przyjemnością zapraszamy Was na koncert naszych ulubieńców. Funkasanki - nieco ekscentryczna dwójka ze wschodniej Polski. Łączą muzykę elektroniczną, alternatywną i popową nie przejmując się gatunkami. Koncerty opierają na wiodącym wokalu, samplach, syntezatorach i akustycznej perkusji. W maju 2017 nakładem własnego labelu (...)
 • 24 maja, 21:00 - Gdańsk, Klubogaleria Bunkier
  juwenalia
  Drodzy Studenci i wszyscy klubowicze! Już 24 maja, Party Nation zaprasza Was na największą studencką imprezę tej wiosny…Klubowe Juwenalia Gdańska 2018! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy pełno atrakcji, a w tym masę konfetti, pirotechnikę czy działka CO2 oraz sprowadziliśmy gości z całej Polski, abyście mogli poczuć się jak na największych festiwalach muzyki elektronicznej! Miejsce: (...)
 • 25 maja (2 dni) - Gdańsk, Plac Zebrań Ludowych
  koncert, juwenalia
  Koncerty to wydarzenia wieńczące Juwenalia Gdańskie 2018. Juwenalia organizowane przez 6 Uczelni publicznych we współpracy z Miastem i Fundacją Gdańsk. Samorządy Studenckie Akademii Muzycznej, Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na koncerty polskich i (...)
 • 25 maja, 9:00 (3 dni) - Owidz, Grodzisko Owidz
  festiwal
  W trzecią pełnię po równonocy wiosennej, ostatnią pełnię wiosny, świat wokół nas zazieleni się, rozkwitnie, zabrzmi śpiewem. Wówczas to w owidzkim grodzie, mogącym posłużyć Ci za wehikuł czasu do X wieku, wkroczy w nasze grono orszak panien z mieczami. Oto przybywają Leli i Łado. Cóż za dziw? – spytasz. Nie ma czego się bać ani dziwić. Wszak to obrzęd naszych przodków. Chodź, spójrz (...)
 • 25 maja, 9:00 (2 dni) - Gdańsk
  Kochasz sport i niepowtarzalną atmosferę? AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego zaprasza do wzięcia udziału w trzeciej edycji gdańskiego testu Coopera. Naszym celem jest stworzenie imprezy biegowej, która cyklicznie odbywać się będzie w rodzinnej atmosferze na terenie Gdańska. Chcemy, aby kolejna edycja testu została zapamiętana jako wyjątkowa, a nasze miasto - jako otwarte (...)
 • 25 maja, 10:00 (3 dni) - Żukowo
  dla dzieci, dla mężczyzn, rodzinne, wycieczka, rajd, dla kobiet, wyjazd, maraton pieszy
  Arkun to wędrowanie po rzadko uczęszczanych szlakach Pomorza, w towarzystwie rodziny, przyjaciół czy znajomych ze szkoły. To włóczęga z wykwalifikowaną kadrą instruktorską PTTK, z którą można zatracić się w przyrodzie, ale nie zagubić! Arkun jest powrotem do zapomnianej formy odpoczynku pod namiotem, która daje niepowtarzalną możliwość obcowania z naturą. Ta niezapomniana przygoda (...)
 • 25 maja, 10:00 (różne terminy) - Gdańsk
  wykład, spacer
  Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki już po raz siódmy zapraszają na otwarte wykłady i spacery po Biskupiej Górce. Zagłębimy się w najdawniejsze dzieje Gdańska, Biskupiej Górki i wsi Chełm oraz jak, co roku odwiedzimy miejsca na co dzień niedostępne – czekają na nas fortyfikacje i Schronisko Młodzieżowe im. Paula Beneke. Przybliżymy też zagadnienia przyrodnicze związane z lasem (...)
 • 25 maja, 14:00 - Gdańsk, Galeria Bałtycka
  spotkania autorskie
  Zapraszamy na spotkanie z czwórką przesympatycznych chłopaków z zespołu 4Dreamers. Mili, utalentowani i oczywiście przystojni młodzi uczestnicy programu The Voice of Poland Kids zaprezentują na żywo kilka piosenek z debiutanckiego albumu pod tytułem „4Dreamers” (Universal Music Polska) oraz opowiedzą o przygodzie, która połączyła ich we wspólnym śpiewaniu. Nie zabraknie (...)
 • 25 maja, 16:00 (3 dni) - Sycowa Huta, OW Kormoran Sycowa Huta
  zlot
  Zapraszamy na zlot motocyklowy Pomorska Majówka. To już ósma edycja Waszego ulubionego zlotu.