WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo łódzkie

Województwo łódzkie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA
 
 • 7 grudnia (5 dni) - Tomaszów Mazowiecki, Helios
 • 7 grudnia (5 dni) - Tomaszów Mazowiecki, Helios
 • 11 grudnia, 17:00 - Łódź, Galeria ASP
  wernisaż
  Wernisaż wystawy 11.12.2018 g. 17.00 wystawa: 11.12.2018-02.01.2019 Obecne tendencje w sztuce, naznaczone priorytetem oryginalności, indywidualizmu, a czasem nawet skrajnego subiektywizmu wywierają na twórcach presję, domagając się obrazów wyjątkowych, o niespotykanych, unikalnych cechach, co oznacza ciągłe poszukiwania i eksperymentowanie. Bogactwo pojawiających się nowości (...)
 • 11 grudnia, 17:30 - Łódź, Teatr Muzyczny w Łodzi
  Utalentowany rzeźbiarz stający przed życiową szansą, brak prądu, angielska narzeczona i niezapowiedziani goście… Co wyniknie z takiego połączenia? Czy kiedy zgasną światła uda się zapanować nad lawiną nieoczekiwanych zdarzeń? Niewielka awaria światła może stać się przyczyną niemałego zamieszania… W mieszkaniu młodego artysty spotykają się wszyscy oczekiwani oraz kilkoro dość (...)
 • 11 grudnia, 18:00 - Łódź, empik Manufaktura
  dla dzieci, dla mężczyzn, dla niepełnosprawnych, rodzinne, premiera, spotkania autorskie, dla kobiet
  Wychowany w rodzinie myśliwych nie wyobrażał sobie życia bez polowań, dopóki nie zrozumiał, że euforia po strzale jest radością z morderstwa. Strzelbę zamienił na aparat fotograficzny, a jego domem stała się drewniana chatka w środku puszczy, do której zaprosił potrzebujące pomocy zwierzęta. Sympatię milionów Polaków zyskał, gdy udało mu się wyrwać z rąk myśliwych rannego w wypadku (...)
 • 11 grudnia, 19:00 - Łódź, Filharmonia Łódzka
  Wykonawcy: Marta Wróblewska – sopran Magda Niedbała-Solarz – alt Maciej Gocman – tenor Piotr Zawistowski – bas Teresa Piech – skrzypce barokowe Justyna Skatulnik – skrzypce barokowe Alexander Brungert – puzon barokowy Thomas Friedlaender – cynk Krzysztof Urbaniak – organy Łukasz Mosur – pozytyw Program: Tabulatura warszawska - Preludium i canzona primi toni Stanisław Sylwester (...)
 • 11 grudnia, 19:00 - Łódź, Scenografia Klub & Kawiarnia
  To szalony, prześmieszny, zaskakujący, a przede wszystkim zaimprowizowany na oczach widzów spektakl komediowy. Mistrzowie gatunku tworzący sceny na poczekaniu na podstawie pomysłów i sugestii rzucanych z widowni. Niepowtarzalna energia występu, podczas którego aktorzy napocą się, by sprostać pomysłom widzów i dać im wiele dobrej zabawy i pozytywnej energii.Na scenie pojawią się (...)
 • 11 grudnia, 19:00 - Łódź, KEJA Pub
  Klub Podróżników Keja zaprasza na kolejne spotkanie podróżnicze: 11 GRUDNIA, godz.19:00 WSTĘP WOLNY KEJA PUB ul. Kopernika 46 JUSTYNA RĘDZIKOWSKA "RZECZ O NASZEJ NEPALSKIEJ PRZYGODZIE,CZYLI DREAMCRAFT PO RAZ TRZECI I OSTATNI" Docieramy na miejsce o 1 w nocy, po sześciu godzinach nocnej wędrówki, trzech spędzonych na wydostawaniu autobusu z błotnistej drogi, dwóch na jego dachu (...)
 • 11 grudnia, 19:00 - Łódź, Kino Bodo
  festiwal, pokaz
  OPIS FESTIWALU / FESTIVAL DESCRIPTION / DESCRIÇÃO DO FESTIVAL PL NYPSFF (New York Portuguese Short Film Festival) to festiwal filmów krótkometrażowych, którego celem jest promowanie współczesnego kina portugalskiego. Zorganizowany po raz pierwszy w czerwcu 2011, był pierwszym festiwalem portugalskich filmów krótkometrażowych w USA. Podczas Festiwalu prezentowane są prace nowej (...)
 • 11 grudnia, 20:00 - Koluszki, Cztery Struny Świata
  Stand-up Polska i Cztery Struny Świata zapraszają! Wystąpią:Piotrek Szumowski "Półczłowiek, półgłówek"To nowy program stand-upowy Piotrka Szumowskiego. Na początku materiał miał nazwyać się "Więzień Głupoty" ale wszyscy jego znajomi wyśmiali ten pomysł. W odwecie Piotrek powiedział, że nigdy o nich nie wspomni w opisie do jakiegokolwiek wydarzenia. I słowa dotrzymał. Bohater (...)
 • 11 grudnia, 20:30 - Łódź, Teatr Muzyczny w Łodzi
  Utalentowany rzeźbiarz stający przed życiową szansą, brak prądu, angielska narzeczona i niezapowiedziani goście… Co wyniknie z takiego połączenia? Czy kiedy zgasną światła uda się zapanować nad lawiną nieoczekiwanych zdarzeń? Niewielka awaria światła może stać się przyczyną niemałego zamieszania… W mieszkaniu młodego artysty spotykają się wszyscy oczekiwani oraz kilkoro dość (...)
 • 12 grudnia (2 dni) - Tomaszów Mazowiecki, Helios
 • 12 grudnia, 11:00 - Łódź, Filharmonia Łódzka
  Obecne w Filharmonii Łózkiej od 10 sezonów zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku do 3 lat, prowadzone są metodą E.E. Gordona. Teoria amerykańskiego pedagoga, psychologa i muzyka jazzowego stawia na obcowanie z muzyką od najmłodszych lat. Gordon twierdził, że muzyka to język zbliżony do tego, któym posługujemy się na co dzień, i że nie mniej niż wypowiadane słowa pomaga nam (...)
 • 12 grudnia, 12:00 - Łódź, Sala Kameralna Łódź
  Obecne w Filharmonii Łózkiej od 10 sezonów zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku do 3 lat, prowadzone są metodą E.E. Gordona. Teoria amerykańskiego pedagoga, psychologa i muzyka jazzowego stawia na obcowanie z muzyką od najmłodszych lat. Gordon twierdził, że muzyka to język zbliżony do tego, któym posługujemy się na co dzień, i że nie mniej niż wypowiadane słowa pomaga nam (...)
 • 12 grudnia, 17:00 - Łódź, American Corner Łódź
  Już 12 grudnia spotkamy się by poruszyć tematykę, jak najbardziej z nadchodzącymi Świętami. A mianowicie: najciekawsze komiksy rodzinne. Zapraszamy, ekipa USoK
 • 12 grudnia, 17:00 - Łódź, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
  spotkania autorskie
  Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi i Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zapraszają 12 grudnia 2018 r. o godz. 17.00 na promocję książki „Anna Walentynowicz (1929-2010)”. Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej WBP im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi, ul. Gdańska 100/102 (II piętro). Wstęp wolny. Zapraszamy.
 • 12 grudnia, 18:00 - Radomsko, Miejski Dom Kultury
  "Dziadek do orzechów" to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Widowisko na najwyższym światowym poziomie artystycznym zapewnia fenomenalny zespół tancerzy Royal Lviv Ballet. Dziadek do orzechów powraca od stuleci na sceny teatrów w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Spektakl ten poprzez fabułę i cudowną (...)
 • 12 grudnia, 18:00 - Łódź, Muzeum Sztuki ms1
  pokaz
  „ŻYCIE KONTRA ŻYCIE”. Filmowe reprezentacje in vitro i ciąży zagrażającej życiu w kinie polskim – wykład Jakie strategie filmowego opowiadania są stosowane i jak wpływają one na kształtowanie postaw odbiorców? Wykład będzie zaproszeniem do dyskusji nad tymi strategiami i stereotypami związanymi z cielesnością, seksualnością i rodzicielstwem w kontekście społecznych postaw, które (...)
 • 12 grudnia, 18:00 - Łódź, empik Manufaktura
  spotkania autorskie, fantastyka
  Maja Lidia Kossakowska to kobieta renesansu. Projektantka światów. Pisarka wychowana na klasyce i literaturze amerykańskiej: Faulknerze, Steinbecku, Hemingwayu, Chandlerze, Cortazarze i Llosie. Na rynku zadebiutowała opowiadaniem pt. „Mucha” opublikowanym w 1997 r. w czasopiśmie „FENIX” – wtedy właśnie, patrząc na swój wydrukowany tekst, zrozumiała, że nie zostanie już dziennikarką (...)
 • 12 grudnia, 18:30 - Łódź, Teatr Muzyczny w Łodzi
  SKRZYPEK NA DACHU musical Arcydzieło sztuki musicalowej, największy hit scen muzycznych na całym świecie, który od lat nie traci swej świeżości i wagi ponadczasowego przesłania. Historia mieszkańców zagubionej gdzieś w carskiej Rosji Anatewki stała się symbolem nieuchronności przemian i postępu cywilizacji kosztem tradycji. Dowcipna i ciepła opowieść, niezapomniane przeboje, wreszcie (...)
 • 12 grudnia, 18:30 - Tomaszów Mazowiecki, Helios
 • 12 grudnia, 19:00 - Skierniewice, Kinoteatr Polonez
  Czas trwania spektaklu z przerwą: około 2,5 godziny 40 osób na scenie! Występują Artyści Narodowego Baletu Królewskiego ze Lwowa JEZIORO ŁABĘDZIE - PIOTR CZAJKOWSKI     Dawno temu, za siedmioma górami , za siemioma rzekami... Tak zaczyna sie nie jedna bajka i legenda o zaklętych osobach w zwierzęta .Najpiękniejsza to piękna i bestia, tylko wielkie uczucie tytułowej Pięknej (...)
 • 12 grudnia, 19:00 - Zgierz, Klub AgRafKa
  stand-up
  „Homar z Biedronki” W swoim nowym programie„Homar z Biedronki” Rafał Rutkowski sprzedaje patent na żart który nikogo nie obrazi, interpretuje erotyczne sny oraz współczuje bogatym. Opowiada też o przełomowym odkryciu w kościele, o orkach w teatrze i wielkiej ojczyźnianej wojnie z Facebookiem. Występ godz. 19:00 CENA BILETU: w przedsprzedaży 30 zł / w dniu występu 40 zł ➡ https://standupbilety (...)
 • 12 grudnia, 19:00 - Łódź, Filharmonia Łódzka
  Rok 2018 nie tylko zwiastuje 50 lat od narodzin jednego z najlepszych zespołów rockowych na świecie, grupy Genesis, ale także pięćdziesiąte urodziny Raya Wilsona - jednego z najlepszych brytyjskich wokalistów. Szkocki wokalista będzie świętował swoje 50. urodziny wyjątkowym koncertem w Łodzi. Ray Wilson wystąpi w gmachu Filharmonii Łódzkiej już 12 grudnia (środa) o godz. 19.00. (...)
 • 12 grudnia, 19:00 - Zgierz, Klub AgRafKa
  "Homar z Biedronki" W swoim nowym programie"Homar z Biedronki" Rafał Rutkowski sprzedaje patent na żart który nikogo nie obrazi, interpretuje erotyczne sny oraz współczuje bogatym. Opowiada też o przełomowym odkryciu w kościele, o orkach w teatrze i wielkiej ojczyźnianej wojnie z Facebookiem. Występ godz. 19:00CENA BILETU: w przedsprzedaży 30 zł / w dniu występu 40 (...)
 • 12 grudnia, 19:00 - Łódź, Big Bang Studio
  dla mężczyzn, wykład, pokaz, spotkania autorskie, dla kobiet
  Nazywam się Kamila Surma i 3 lata temu, postanowiłam porzucić schemat “studia- praca-kredyt-dom” i zamieszkać na hiszpańskiej wyspie- Majorce. Spędziłam tam ponad rok i zmieniłam swoje życie o 180 stopni. Odnalazłam siebie i zrozumiałam, że istnieje inny sposób na życie. Zrozumiałam, że każdy z nas idzie swoją własną drogą, którą dyktuje nam głos serca i to właśnie ta droga przynosi (...)
 • 12 grudnia, 20:00 - Łódź, KIJ - Multitap & Cocktail Bar
  Stand-up Polska i Kij - Multitap&Cocktail Bar zapraszają! Wystąpią:Piotrek Szumowski "Półczłowiek, półgłówek"To nowy program stand-upowy Piotrka Szumowskiego. Na początku materiał miał nazwyać się "Więzień Głupoty" ale wszyscy jego znajomi wyśmiali ten pomysł. W odwecie Piotrek powiedział, że nigdy o nich nie wspomni w opisie do jakiegokolwiek wydarzenia. I słowa dotrzymał (...)
 • 12 grudnia, 21:00 - Łódź, DOM
  Szczegóły wkrótce. More info soon.
 • 13 grudnia - Tomaszów Mazowiecki, Helios
  festiwal, dla mężczyzn, rodzinne, dramat, spotkania autorskie, kino niezależne, komedia
 • 13 grudnia, 11:00 - Łódź, Teatr Muzyczny w Łodzi
  SKRZYPEK NA DACHU musical Arcydzieło sztuki musicalowej, największy hit scen muzycznych na całym świecie, który od lat nie traci swej świeżości i wagi ponadczasowego przesłania. Historia mieszkańców zagubionej gdzieś w carskiej Rosji Anatewki stała się symbolem nieuchronności przemian i postępu cywilizacji kosztem tradycji. Dowcipna i ciepła opowieść, niezapomniane przeboje, wreszcie (...)
 • 13 grudnia, 18:00 - Łódź, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
  Od samego początku twórczość artystyczna Waltera Rindone’a oparta jest na zawłaszczaniu i na reinterpretacjach. Czasopisma, książki, encyklopedie, mapy, fotografie, obrazy i ilustracje z różnych epok i kręgów kulturowych są źródłem obrazów, które kolekcjonuje. Jego prace są rodzajem wizualizacji refleksji pamięci zbiorowej świata. Znalezione obrazy znalezionych przedmiotów, wyizolowane (...)
 • 13 grudnia, 18:00 - Tomaszów Mazowiecki, Helios
 • 13 grudnia, 18:00 - Łódź, empik Manufaktura
  spotkania autorskie
  Miłka Raulin to najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi (najwyższe szczyty wszystkich kontynentów). W momencie zdobycia szczytu Mount Everest 22 maja br. miała dokładnie 35 lat i 19 dni. Wszystko zaczęło się w 2011 r., kiedy Miłka Raulin, mając już na koncie zdobyty Mont Blanc, postanowiła wspinać się dalej wysoko. Tak powstał projekt „Siła marzeń - Korona Ziemi”, który Miłka (...)
 • 13 grudnia, 18:30 - Łódź, DOM
  Interaktywne widowisko balonowe dla całej rodziny, czyli FUNNY BALLS SHOW Rodzice doskonale wiedzą, że dmuchany balonik wywoła uśmiech na buzi każdego dziecka! A jaka będzie reakcja maluchów, gdy w jednej chwili zobaczą setki, a nawet tysiące balonów we wszystkich kolorach tęczy? Balonolandia to zaczarowana kraina, w której wszystko może się zdarzyć! Balonowe kostiumy, balonowa (...)
 • 13 grudnia, 18:30 - Łódź, DOM
  Interaktywne widowisko balonowe dla całej rodziny, czyli FUNNY BALLS SHOW Rodzice doskonale wiedzą, że dmuchany balonik wywoła uśmiech na buzi każdego dziecka! A jaka będzie reakcja maluchów, gdy w jednej chwili zobaczą setki, a nawet tysiące balonów we wszystkich kolorach tęczy? Balonolandia to zaczarowana kraina, w której wszystko może się zdarzyć! Balonowe kostiumy, balonowa (...)
 • 13 grudnia, 19:00 - Łódź, Klub Wytwórnia
  Wszystko zaczęło się od "Son Of The Blue Sky" ...   Był rok 1992. Cała Polska śpiewała piosenki z debiutanckiej płyty WILKÓW: Son of The Blue Sky, Aborygen, czy Eli Lama Sabachtani. Album błyskawicznie pokrył się platyną. Po wielkim sukcesie zespół wyruszył w trasę koncertową, która trwała prawie bez przerwy przez 3 lata, aby następnie nieoczekiwanie na kilka lat zawiesić działalność (...)