WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo łódzkie

Województwo łódzkie
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 17 maja, 12:30 (9 dni) - Łódź, Ośrodek Kultury Górna
  Program wydarzeń w ramach Łódzkich Senioraliów 2017 Ośrodek Kultury Górna / ul. Siedlecka 1 17.05 (środa) 12.30 – 13.30 – Tai-chi /chińska sztuka ruchu /zajęcia ruchowe 13.45 – Spotkanie dla seniorów /leczenie schorzeń kręgosłupa i układu kostnego z doktorem Witoldem Gozdalskim 18.05 (czwartek) 14.15 – 15.15 – Gimnastyka /zajęcia ruchowe 20.05 (sobota) 13 – Łódzki detal /spacer (...)
 • 19 maja, 18:00 (14 dni) - Kutno, Centrum Teatru Muzyki i Tańca
  koncert, festiwal
  Czwarta edycja (w nieco zmienionej formule) Festiwalu Świat Muzyki Muzyka Świata rozpocznię się w tym roku w połowie maja i potrwa do 16 lipca! Jak co roku zaprosiliśmy wielu wspaniałych artystów, którzy prezentują muzykę z różnych stron świata! Będzie etnicznie, folkowo, gorąco i napewno niebanalnie! Bilety w cenie 7 zł na poszczególne koncerty. Koncerty w lipcu - tradycyjnie - (...)
 • 22 maja, 9:15 (2 dni) - Łódź, KM Studio - szkolenia, coaching
  warsztaty
  Zapraszamy na szkolenie otwarte Zarządzanie projektem - czyli wyprzedź wyobraźnią przyszłość (zgodnie z PMBOKRGuide - Project Management Body of Knowledge 4th edition) w dniach 22-23 maja Prowadzący: Tomasz Furgalski Jak w każdej dziedzinie, w której człowiek stara się postępować rozumnie, tak i w zarządzaniu projektem, utworzenie celu, zdanie sobie sprawy jaki jest cel (głównie: (...)
 • 23 maja, 10:00 - Łódź, Muzeum Miasta Łodzi
  23 maja (wtorek), godz. 10:00 Spacer tematyczny "Stary Cmentarz - śladami znanych i nieznanych Łodzian" Wydarzenie w ramach Senioraliów 2017 Prowadzenie: Cezary Pawlak Stary Cmentarz, ul. Ogrodowa 39 Wstęp wolny Podczas spaceru zostaną zaprezentowane miejsca pochówku zasłużonych obywateli miasta wraz z sylwetkami i życiorysami przedstawicieli świata kultury i polityki, lekarzy (...)
 • 23 maja, 14:00 - Łódź, Muzeum Pałac Herbsta
  warsztaty
  Jak co roku, Muzeum Pałac Herbsta bierze udział w Łódzkich Senioraliach organizowanych przez Urząd Miasta Łodzi. Podczas tegorocznej odsłony proponujemy wydarzenia, które przybliżą świat sztuki i historii przełomu XIX i XX wieku. 23 maja zapraszamy na warsztat "Empire. Ponadczasowość klasyki". Styl Empire narodził się we Francji, a wraz ze sławą Napoleona Bonaparte dotarł niemal (...)
 • 23 maja, 17:00 - Łódź, Klub Inteligencji Finansowej
  Już we wtorek 23 maja odbędzie się 10 spotkanie z serii 10 Tygodniowego Seminarium Edukacji Finansowej i Biznesowej, Sprawdź nas - nic nie ryzykujesz. Albo będziesz zadowolony ze spotkania albo zwrócimy Ci następnego dnia pieniądze, wystarczy, że po spotkaniu podejdziesz i o to poprosisz. W tracie 10 Tygodniowego Seminarium Edukacji Finansowej i Biznesowej uczestnicy poznali (...)
 • 23 maja, 17:00 - Łódź, Cotton Mill Klubobawialnia dla dzieci
  dla dzieci
  Zapraszamy Rodziców z Maluszkami w wieku 1 - 3 lata na zajęcia: SENSORYCZNE SZALEŃSTWO W COTTON MILL :) Podczas wspólnej zabawy, przy użyciu najróżniejszych produktów, substancji i mas, stymulowane będą wszystkie zmysły: dotyk, wzrok, słuch, węch, a często również smak. Na naszym placyku sensoryczno-plastycznym zapanuje artystyczny nieład i nieskrępowana zabawa! Spotykamy się (...)
 • 23 maja, 18:00 - Łódź, Muzeum Sztuki w Łodzi
  dyskusja
  ms², sala audiowizualna 23 maja 2017, wtorek, godz. 18:00, wstęp wolny Jakie są obecnie strategie pracy z awangardowym dziedzictwem? Jak aktualizowany jest etos awangardy? Jakiego rodzaju zawłaszczeniom podlega? Debatę, której celem będzie poszukanie odpowiedzi na powyższe pytania poprowadzi Tomasz Załuski, a udział wezmą: Piotr Olkusz z Uniwersytetu Łódzkiego, Aleksandra Jach (...)
 • 23 maja, 18:00 - Łódź, 6 dzielnica
  W maju Meet.js Łodź uderza ponownie! Tym razem 3 szybkie prelekcje: programowanie funkcyjne, node.js oraz nowość, temat który wybiorą uczestnicy! Widzimy się już 23.05, o 18:00 w 6-tej Dzielnicy. Sponsorem spotkania będzie firma Gabi. 1) Functions, functions, functions - 30 min. Functional programming is becoming more and more popular. Let's see how that affects JS world. (...)
 • 23 maja, 18:00 - Bełchatów, MCK Bełchatów
  dla dzieci, premiera
  Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na premiery grupy BAT – Teatrinka, które odbędą się 23 maja w sali teatralno – widowiskowej MCK PEG Giganty Mocy. Najmłodsi aktorzy jednego dnia zaprezentują dwa spektakle – „Bajkę o czasie” autorstwa Elizy Piotrowskiej (godzina 18:00) oraz „Sen Doroty” Joanny Gutowskiej (godzina 18:30). Najmłodsza grupa aktorska działająca w MCK (...)
 • 23 maja, 18:00 - Zapolice, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach
  koncert
 • 23 maja, 19:00 - Łódź, Sala Kameralna Łódź
  koncert
 • 23 maja, 19:00 - Radomsko, Miejski Dom Kultury
  Daniel Wielorak to uwielbiany aktor-celebryta, znany powszechnie z telewizyjnych reklam. Zarabia ogromne pieniądze, jest oczkiem w głowie pism plotkarskich, prowadzi wystawny dom. Ma piękną, efektowną żonę, bardzo przytomnego impresaria i uległą asystentkę-sekretarkę. Jego życie wydaje się bajką…do pewnego dnia, gdy przypadkowo do jego willi trafia uciekinier z pobliskiego więzienia (...)
 • 23 maja, 19:00 - Tomaszów Mazowiecki, Ęklawa - klub kultura kawa
  Grupa Trzymająca Mikrofon to projekt trzech najlepszych (nie licząc kilku) komików w kraju. Rafał Pacześ, Łukasz Lotek Lodkowski i Kacper Ruciński napisali program "Bang!" specjalnie z myślą o tym projekcie. Teraz ruszają w Polskę, by rozwalić wszystkie sceny i wszystkich widzów (chociaż może być różnie). Kto przegapi, ten flep.
 • 23 maja, 19:00 - Tomaszów Mazowiecki, Ęklawa - klub kultura kawa
  stand-up
  Grupa Trzymająca Mikrofon to projekt trzech najlepszych (nie licząc kilku) komików w kraju. Kacper Ruciński, Łukasz Lotek Lodkowski i Rafał Pacześ napisali program "Bang!" specjalnie z myślą o tym projekcie. Teraz ruszają w Polskę, by rozwalić wszystkie sceny i wszystkich widzów (chociaż może być różnie). Kto przegapi, ten flep. Bilety: 40 zł przedsprzedaż / 50 zł w dniu koncertu - (...)
 • 23 maja, 19:00 - Łódź, KEJA Pub
  Klub Podróżników Keja zaprasza na kolejne spotkanie podróżnicze: 23 MAJA godz.19:00 wstęp wolny KEJA PUB ul. Kopernika 46 MARZENA BADZIAK I JAN PIĘTEK (prowadzący bloga Nagniatamy.pl): OMAN I EMIRATY- ROWEREM W KRÓLESTWIE PETRODOLARÓW Mówisz Półwysep Arabski, myślisz: petrodolary, drapacze chmur, szejkowie i supersamochody. A co gdyby do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Omanu (...)
 • 23 maja, 20:00 - Łódź, Atlas Arena
  koncert
  Deep Purple: 'The Long Goodbye Tour' 'The Long Goodbye Tour' Legenda rocka, zespół Deep Purple, przyjedzie do Polski w maju 2017, żeby zaprezentować publiczności materiał z nowego krążka "inFinite" i ... powiedzieć 'do widzenia'. Trasą "The Long Goodbye Tour" muzycy żegnają się ze sceną, więc będziemy ich w Polsce podziwiać ostatni już raz! Deep Purple wielokrotnie (...)
 • 23 maja, 20:00 - Skierniewice, Kinoteatr Polonez
  POŻEGNANIE Z EUROPĄ (reż. Maria Schrader) Dyskusyjny Klub Filmowy "Eroica" ☛ wtorek, 23 maja 2017, godz. 20.00 ★ BILETY - 12 zł ★ O FILMIE ★ Przejmująca biografia pisarza, którego twórczość zainspirowała „Grand Budapest Hotel” Wesa Andersona! To oparta na faktach historia, obrazująca schyłkowe lata życia wybitnego austriackiego poety i prozaika żydowskiego pochodzenia, Stefana (...)
 • 24 maja, 7:00 - Łódź, U Milscha
  Bilety dostępne na stronie: https://sniadaniemajlodz.evenea.pl/ Towarzystwo Biznesowe Łódzkie zaprasza na śniadania biznesowe dla przedsiębiorców. 24 maja zapraszamy na śniadanie biznesowe, na którym Gościem specjalnym będzie Franciszek Niemyski, Dyrektor Krajowy Towarzystw Biznesowych, w przeciągu 7 lat przeprowadził prawie 700 spotkań networkingowych dla przedsiębiorców.. Temat (...)
 • 24 maja, 10:00 - Opoczno, MDK Opoczno
  konkurs
  Miejski Dom Kultury w Opocznie organizuje w dniu 24 maja 2017 r. (środa) od godz. 10.00 X Konkurs „Bajeczne Spotkania o Złote Pióro Znanych i Lubianych Pisarzy”. Konkurs kierowany jest do przedszkoli, uczniów klas podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i dorosłych. Repertuar obejmuje jeden dowolnie wybrany utwór z literatury polskiej lub światowej (wiersz, proza) w całości (...)
 • 24 maja, 15:00 - Łódź, Muzeum Miasta Łodzi
  24 maja (środa), godz. 15:00 Wykład wraz z audycją muzyczną "Muzyka na salonach rodziny Poznańskich" Wydarzenie w ramach Senioraliów 2017 Prowadzenie: Paulina Długosz Sala Lustrzana, Saloniki Artystyczne Wstęp wolny Oprowadzanie wraz z wykładem w przestrzeniach Pałacu Poznańskich przeznaczonych do prywatnego muzykowania jak i organizowania większych wydarzeń muzycznych. W trakcie (...)
 • 24 maja, 16:30 - Skierniewice, Biuro Wystaw Artystycznych w Skierniewicach
  wykład
  Katarzyna Kozyra urodzona w 1963 roku w Warszawie polska artystka, autorka instalacji i filmów wideo oraz performansu. Reprezentantka nurtu sztuki krytycznej. W latach 1988 – 1993 studiowała na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuki Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego, zwanej „Kowalnią”. Sztuka krytyczna w ujęciu członków "kowalni", takich jak Katarzyna Kozyra (...)
 • 24 maja, 17:30 - Łódź, Cotton Mill Klubobawialnia dla dzieci
  dla dzieci
  Czy wiecie, że odżywianie organizmu od zewnątrz jest równie ważne, jak spożywanie zdrowych pokarmów? Zdrową edukację w tym zakresie rozpoczynamy już od najmłodszych lat. Dlatego tym razem nasze Studio Kulinarne Dzieciaki Gotują w Cotton Mill Klubobawialnia dla dzieci zamienimy w wyjątkowe laboratorium urody, a nasze dzieci stworzą tu naturalne kremy. Podczas zajęć użyjemy łatwodostępnych (...)
 • 24 maja, 18:00 - Łódź, Owoce i Warzywa
  Zdjęcie rusztowań z willi Ottona Gehliga było najbardziej wyczekiwanym zakończeniem prac remontowych od lat. Zabytkowy budynek z ulicy Tuwima 17 nie miał szczęścia do opiekunów i wszystko wskazywało na to, że z mapy Łodzi bezpowrotnie zniknie cenne świadectwo dumnej historii miasta. Zawiłe koleje losów rezydencji Gehliga znalazły swój szczęśliwy finał i możemy dzisiaj cieszyć oczy (...)
 • 24 maja, 18:00 - Łódź, Niebostan
  Cześć! Ośrodek Naukowo-Badawczy Problematyki Kobiet przy Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego serdecznie zaprasza na dyskusję organizowaną w ramach akcji społecznej „Łódź jest kobietą”. Znane powiedzenie głosi, że historię piszą zwycięzcy. Nie ulega również wątpliwości, że do tej pory historię pisali głównie mężczyźni. Czy wzrost aktywności (...)
 • 24 maja, 18:30 - Łódź, Filharmonia Łódźka
  Historia Małego Księcia malowana na żywo: piaskiem, światłem i na wodzie wraz z elementami spektaklu teatralnego. Artystyczne widowisko „Mały Książę” stanie niezapomnianą atrakcją dla dzieci i dorosłych. Dopełnieniem niezapomnianego ponadgodzinnego show jest przepiękna oprawa muzyczna poruszająca najgłębsze emocje i przenosząca nas na magiczną planetę Małego Księcia (...)
 • 24 maja, 19:00 - Łódź, Daleko Blisko
  "Kilkanaście reportaży z Tanzanii, Kenii, Nigerii, Ugandy i Zambii, których tłem są wyjątkowe miejsca i jeszcze bardziej wyjątkowi ludzie. A wokół... wszechobecne czary, przekleństwo dżu-dżu, kanibalizm, politycy, męczennicy, terroryści, walki o wolność, Jezus o kulach, handel ludźmi, kłusownicy, misjonarze i Sybiracy w cieniu góry Meru. Tygiel, który wrze i wybucha" Krzysztof (...)
 • 24 maja, 19:30 - Łódź, Fabryka Sztuki
  koncert
  Kwartet Carrier/Gadecki/Mazur/Lambert jest „rozszerzeniem” kanadyjsko-polskiego tria Carrier/Mazur/Lambert, które ma już na koncie kilka płyt w renomowanych wytwórniach – Not Two Records, No Business Records, FMR Records. Kwartet powstał podczas ostatniej, zeszłorocznej trasy tria, gdy muzycy spotkali się podczas wspólnego koncertu w gdyńskim klubie „Cyganeria”. Tomek Gadecki dołączając (...)
 • 24 maja, 20:00 - Łódź, New York - Klub Muzyczny
  stand-up
  Thanks to the overwhelming response to our first event in Lodz, World-Wide Comedy is coming back in May for more stand-up comedy in English! Jim Williams and World-Wide Comedy have been producing monthly stand-up comedy shows in English for 4 years, entertaining both foreigners living in Poland as well as English speaking Polish locals. Having created vibrant comedy cultures in (...)
 • 25 maja, 11:00 - Łódź, Centrum Kultury Młodych
  koncert, dla dzieci
  Z okazji Dnia Mamy zapraszamy do Centrum Kultury Młodych w Łodzi na Koncert Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca "Łódeczki" oraz prezentacje artystyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 46 i 113 Wstęp wolny
 • 25 maja, 14:00 - Łódź, Muzeum Pałac Herbsta
  oprowadzanie kuratorskie
  Jak co roku, Muzeum Pałac Herbsta bierze udział w Łódzkich Senioraliach organizowanych przez Urząd Miasta Łodzi. Podczas tegorocznej odsłony proponujemy wydarzenia, które przybliżą świat sztuki i historii przełomu XIX i XX wieku. 25 maja zapraszamy na oprowadzanie po wystawie „Od Matejki do Wojtkiewicza. U zarania nowoczesności”. Prowadzenie: Aleksandra Dudek Liczba miejsc ograniczona Obowiązują (...)
 • 25 maja, 15:00 (2 dni) - Łódź, Urban Dance Zone - Szkoła Tańca w Łodzi
  Sarna Natalia Kladziwa - przyczajony tygrys, ukryty smok, dzikuska czy też cyborg - tak o niej mówią, bo to wulkan energii. Nie wie jak to jest nie tańczyć, bo nie potrafi przestać. Nigdy nie zwątpiła w to, że taniec jest dla niej właściwą drogą. Wszechstronność, poszukiwanie, eksperymentowanie, otwartość, wrażliwość i upór- te słowa świetnie do niej pasują. Swoją pasją zaraża innych (...)
 • 25 maja, 15:00 - Łódź, Muzeum Pałac Herbsta
  Muzeum Pałac Herbsta zaprasza osoby niewidome i niedowidzące wraz z najbliższymi oraz osoby działające na rzecz osób z dysfunkcją wzroku. Pragniemy podsumować dotychczasowe działania edukacyjne oraz skonsultować nowe pomysły i możliwości działania. Ponieważ cenne są dla nas Państwa opinie, sugestie i pomysły zachęcamy do wspólnej dyskusji. Prowadzenie: Katarzyna Kończal Obowiązują (...)
 • 25 maja, 15:00 - Łódź, Teatr CHOREA
  Serdecznie zapraszamy na spektakl „NOWY”, w wykonaniu wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 3 w Łodzi, stworzony metodą Teatru Forum. data: 25 maja 2017, czwartek godzina: 15.00 miejsce: Teatr CHOREA, sala warsztatowa w niskim budynku Fabryki Sztuki w Łodzi, ul.Tymienieckiego 3 prowadzenie: Iga załęczna wstęp: wolny, bezpłatny Spotkanie - spektakl jest owocem warsztatów (...)
 • 25 maja, 17:15 - Łódź, Niebostan
  Według raportu serwisu „Polska w Liczbach” z Łodzi na przestrzeni czternastu lat ubyło 86 tys. osób. To znaczny problem społeczny jak i demograficzny. Czy damy sobię z nim radę? Czy podniesiemy jakość życia tak, aby Łódź przestała się wyludniać? O tym porozmawiają goście Ambitnej Polski: dr Katarzyna De Lazari-Radek (łódzki filozof, etyk, obecnie realizuje roczny grant naukowy (...)
 • 25 maja, 18:00 - Radomsko, Miejski Dom Kultury w Radomsku
  Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza 24 maja o godz.18.00 na „Podwieczorek z Haliną Kunicką”. Minikoncert i spotkanie z artystką, zorganizowane z okazji Dnia Matki poprowadzi Leszek Bonar - komentator i prezenter TVP Łódź. Halina Kunicka to piosenkarka, która wydała kilkanaście płyt i wylansowała mnóstwo przebojów. Do jej największych hitów należą „Orkiestry dęte” (...)