WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo łódzkie

Województwo łódzkie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA
 

 

 • 20 kwietnia, 16:00 (7 dni) - Łódź, Kino Bodo
  pokaz
  Po raz drugi kino BODO zaprasza na LGBT Film Festival. Tym razem na tęczowo zagramy od 20 do 26 kwietnia. LGBT Film Festival to jedno z ważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Polski. Odbywa się co roku i jest największym świętem kina LGBT (lesbian, gay, bisexual, transgender) w kraju. Przybliża nam świat, do którego często tęsknimy, świat wolności i równości, poszanowania naszych (...)
 • 24 kwietnia (5 dni) - Tomaszów Mazowiecki
 • 25 kwietnia, 14:00 - Łódź, Muzeum Miasta Łodzi
  spacer
  25 kwietnia (środa), godz. 14:00-16:00 Spacer po wystawie stałej „Na wspólnym podwórku…” Prowadzenie: Beata Kamińska Zbiórka: hol główny Bilety: 3 zł normalny, 1 zł ulgowy (liczba miejsc ograniczona) Zapisy: 42 254 90 11, wycieczki@muzeum-lodz.pl Opis wystawy: Na wystawie przygotowanej w podziemiach pałacu Izraela Poznańskiego prezentujemy podstawową wiedzę o przeszłości miasta (...)
 • 25 kwietnia, 16:30 (różne terminy) - Łódź, Gralnia - Gry bez prądu
  Zapraszamy co każde dwa tygodnie na rankingowy turniej z draftem statków. Wstęp: 15zł (wszystko idzie na statki na nagrody) Format: Swiss Nagrody: Zostanie "rozczłonkowany" jeden (lub więcej) statek, wybrany/e drogą głosowania przez uczestników w dniu turnieju, po czym zwycięzcy będą kolejno wybierali swoje nagrody z puli. Po każdym turnieju będą aktualizowane rankingi, a na ostatecznego (...)
 • 25 kwietnia, 17:00 - Łódź, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
  spotkania autorskie
  Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi (ul. Gdańska 100/102) zaprasza 25 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00 na spotkaniem z Remi H. Jakubowskim - twórcą filmów dokumentalnych poświęconych tematyce Chin oraz autorem książki „Chiny: Imperium Herbaty”. Spotkanie autorskie połączone będzie z prelekcją oraz pokazem dwóch filmów „Chiny: Kolebka herbaty” (...)
 • 25 kwietnia, 17:30 - Łódź, Edu Hop Sa Sa
  Tuptusie to zajęcia dla dzieci od 1 do 3 lat. Kto u nas był, ten wie, że na Tuptusiach czas przebiega szybko i wesoło. Zajęcia rozpoczynają się i kończą w ten sam sposób: znanym i prostym pląsem Ram zam zam. Jest to klamra pomiędzy rożnymi aktywnościami w trakcie zajęć, która daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa i informację o początku i końcu zajęć. W trakcie brudzimy się, tańczymy (...)
 • 25 kwietnia, 18:00 - Łódź
  warsztaty
  Ten warsztat to HIT wśród kosmetycznych spotkań Akademii Młodości Uczestniczki zawsze wychodzą z ogromem wiedzy, przydatnych wskazówek, ale także ze zmienioną perspektywą na włosową pielęgnację:) Co będzie: Jak poznać swoje włosy i dopasować czego im potrzeba Które naturalne produkty zastapią ci szampon Jak stworzyć własne kosmetyki do włosów Włosy to kobieca ozdoba ale często (...)
 • 25 kwietnia, 18:00 - Łódź, Szlifiernia Szczęścia
  We współczesnej rzeczywistości stres jest wszechobecnym czynnikiem , jego skutki odbijają się na zdrowiu i jakości życia, i dotykają nas wszystkich niezależnie od płci i wieku. Przemysł farmaceutyczny prześciga się w produkcji antydepresantów, a ja na przekór wszystkiemu oferuję Wam naturalną , tanią i dostępną dla każdego metodę rozładowywania stresu i niwelowania jego skutków (...)
 • 25 kwietnia, 18:00 - Łódź, Muzeum Sztuki w Łodzi
  pokaz
  ms2. Ogrodowa 19, sala audiowizualna W ramach cyklu KINO MS zapraszamy na projekcję mockumentu Petera Watkinsa - brytyjskiego reżysera, którego najnowszy obraz filmowy "La commune (Paryż, 1871)" można zobaczyć na wystawie "Atak na Pałac Zimowy". "Punishment Park" powstał w 1970 roku, w czasie eskalacji wojny w Wietnamie, działań wojennych w Kambodży, a także masowych protestów (...)
 • 25 kwietnia, 18:00 - Łódź, Muzeum Kinematografii
  pokaz
  Mija 10 lat od śmierci Gustawa Holoubka - jednego z najwybitniejszych aktorów XX wieku, reżysera, pedagoga. Artystę będziemy wspominać wspólnie z żoną, znakomitą aktorką, Magdaleną Zawadzką. Po spotkaniu pokażemy film dokumentalny Jana Holoubka, "Słońce i cień" z 2007 roku. Będzie także można kupić książki Magdaleny Zawadzkiej: "Gustaw i ja", "Moje szczęśliwe wyspy" oraz "Taka (...)
 • 25 kwietnia, 18:00 - Łódź, Manufaktura
  spotkania autorskie
  Agnieszka Lingas-Łoniewska – wrocławska pisarka tworząca powieści łączące sensację i kryminał z romansem, zwana przez swoich Czytelników „Dilerką Emocji”. Jest autorką ponad dwudziestu powieści i współautorką kilku antologii, a także założycielką projektów: „Czytajmy Polskich Autorów” oraz „Pisarka czyta”. Wspiera fundacje prozwierzęce i schroniska, zbierając na licznych spotkaniach (...)
 • 25 kwietnia, 19:00 - Łódź, Teatr Muzyczny w Łodzi
  Rafał Pacześ w swoim najnowszym solowym programie pt. "Puder do cery zimnej" opowie o próbach ewakuowania się zarówno z popularnych escaperoomów jak i własnej kamienicy. Pokaże na co zwracać uwagę przy zakupie mieszkania lub działki inwestycyjnej. Spróbuje odpowiedzieć, dlaczego postrzegany jest jako męski szowinista oraz dlaczego nie warto kupować drogich trumien.Na scenie pojawi (...)
 • 25 kwietnia, 19:00 - Łódź, Dom Literatury w Łodzi
  spotkania autorskie
  Spotkanie z Leszkiem Szarugą wokół zbioru wierszy "Zaczyna się" (Convivo, Warszawa 2017/2018), wydanego w 50-lecie debiutu Autora. Prowadzenie: Rafał Gawin Wstęp wolny Leszek Szaruga, właśc. Aleksander Wirpsza (ur. 1946 w Krakowie) – poeta, prozaik, tłumacz niemieckiej i rosyjskiej poezji oraz wykładowca uniwersytecki – historyk literatury i krytyk literacki. W prasie literackiej (...)
 • 25 kwietnia, 20:30 - Tomaszów Mazowiecki
 • 25 kwietnia, 20:30 (2 dni) - Tomaszów Mazowiecki
 • 26 kwietnia, 10:00 - Głowno, MOK GŁOWNO
  Dziecięce drużyny przedszkolne wykonają na scenie przygotowane prezentacje złożone z muzyki, śpiewu i tańca o charakterze pro-ekologicznym, pro-zdrowotnym oraz profilaktycznym. Impreza pod patronatem Burmistrza Głowna.
 • 26 kwietnia, 18:00 - Łódź, Good Time - Łódzki Historyczny Kompleks Apartamentowy
  Niemiec punktualny, Włoch głośny, Anglik flegmatyczny, Amerykanin pełen optymizmu i  Japończyk pracoholik takie często są nasze pierwsze skojarzenia na temat obcokrajowców. Skąd się biorą stereotypy? W czym nam mogą pomóc a w czym przeszkodzić? Jak pracować w międzynarodowym zespole?Podczas warsztat uczestnicy poznają:✔ koncepcję kultury jako góry lodowej✔ pojęcie kompetencji (...)
 • 26 kwietnia, 18:00 - Kutno, Centrum Teatru Muzyki i Tańca
  Fantastyczna uczta artystyczna dla tych, którzy lubią muzykę graną na żywo w wersji unplugged. Na repertuar Janowski Projekt - Acoustic Trio składają się zarówno jego autorskie utwory jak i znane przeboje muzyki rozrywkowej. Poetyckie, niepowtarzalne kompozycje tworzą atmosferę wyrafinowanego spotkania artystycznego, a magia romantycznych piosenek nadaje spotkaniu przytulnej i niebanalnej (...)
 • 26 kwietnia, 18:00 - Łódź, Klub Inteligencji Finansowej
  Jakby wyglądał Twój dzień, kiedy wiedziałbyś, że nie musisz iść do pracy, żeby zdobyć pieniądze? Czy chciałbyś mieć świadomość, że posiadasz dochód pasywny i pieniądze płyną do Ciebie z Twoich aktywów? Tymczasem może nie wiesz czym są AKTYWA i jak mogłyby dla Ciebie pracować? Spotkanie przy grze CashFlow rozwija inteligencję finansową, inspiruje do działania i wprowadza w świat (...)
 • 26 kwietnia, 18:00 - Tomaszów Mazowiecki, Ośrodek Kultury "Tkacz"
  dla mężczyzn, dramat, przedstawienie, dla kobiet
  Wzrok, słuch, dotyk, węch i smak. Jak żyć bez zmysłów? On dobrze to wie. Codziennie jest Don Kichotem walczącym z wiatrakami własnej wyobraźni. Minuta, godzina, dzień, rok. Jak żyć bez czasu? On potrafi. Nie jest więźniem odliczającym ulotne chwile. Jego czas jest wciąż taki sam. Przebywa w świecie tęczy. Nie wie nic o istnieniu szarości. Zamknięty w betonowej klatce, codziennie (...)
 • 26 kwietnia, 18:00 - Łódź, 6 dzielnica
  pokaz, premiera
  Serdecznie zapraszamy na projekcję wybranych prac z zeszłorocznej edycji WRO Media Art Biennale - jednego z największych i najważniejszych na świecie festiwali sztuki nowych mediów - oraz spotkanie z kuratorem programu "Po krajobrazie", Krzysztofem Dobrowolskim. Program „Po krajobrazie” proponuje podróż przez krajobrazy o tyle realne, co wyobrażone. Te istniejące i podejrzane, (...)
 • 26 kwietnia, 18:00 - Tomaszów Mazowiecki
 • 26 kwietnia, 18:15 - Łódź, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi
  wykład
  Przystanki do Niepodległej Spotkanie IV: Kajś ta Polska? – rozważania o tożsamości narodowej „Lud rolniczy, z pod którego ręki płynie najobfitsze bogactw krajowych źródło, który najliczniejszą w narodzie stanowi ludność” – pisano w Konstytucji 3 maja. Pomimo tej deklaracji świadomość narodowa wśród ludności wiejskiej upadającej Rzeczpospolitej była niewielka. XIX wiek to więc nie (...)
 • 26 kwietnia, 18:15 - Kutno, Filmowe Kutno
  pokaz
  Retransmisja z Teatru Bolszoj w Moskwie. Z cyklu Wachlarz sztuki w Kinie KDK Partię tytułową wykonuje wybitna Swietłana Zacharowa, a partneruje jej „niegrzeczny chłopiec baletu” czyli Siergiej Połunin Ukoronowanie stylu romantycznego w balecie, tytuł uwielbiany przez baletomanów całego świata. Wiejska dziewczyna Giselle zakochuje się w przystojnym młodzieńcu, nie wiedząc, że to (...)
 • 26 kwietnia, 19:00 - Wieluń, KINO-TEATR SYRENA Wieluń
  koncert
  Ten koncert to fascynująca podróż po muzycznym świecie zespołu. Adam Nowak na tle ważnych piosenek snuje opowieść o życiu, miłości, zakamarkach ludzkiej duszy – przygląda się naszym przywarom, zadaje pytania o sens życia, mocuje się z wiarą i niewiarą. Nie pozostaniecie obojętni ! Bilety dostępne w kasie SYRENY i na stronie bilety24.
 • 26 kwietnia, 19:30 - Łódź, 6 dzielnica
  festiwal, dla mężczyzn, konkurs, pokaz, dla kobiet, maraton filmowy
  Zaraz po projekcji WRO on Tour #18: Po krajobrazie / After the landscape zapraszamy na replikę adekwatnej kategorii z O!PLA - FORMANIMY, połączonej jak co roku z kategorią ANIMOWANE FRASZKI. Jedna projekcja, ale dwa głosowania. 1. FORMANIMY Kategoria im. Warsztatu Formy Filmowej obejmuje animacje abstrakcyjne i animacje eksperymentalne. FORMANIMY, czyli tu nie chodzi o historię (...)
 • 26 kwietnia, 20:00 - Łódź, Scenografia Klub & Kawiarnia
  Krzysztof Antkowiak urodzony w 1973 roku, zadebiutował już w wieku 13 lat wygrywając konkurs Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Koninie. Dwa lata później zdobył Nagrodę Publiczności na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wykonując piosenkę "Zakazany Owoc" autorstwa Krzesimira Dębskiego i Jacka Cygana. LP "Zakazany Owoc" zdobył status złotej płyty i złotej kasety. W dorosłym życiu współpracował (...)
 • 26 kwietnia, 20:00 - Bełchatów, Pub Gambrinus
  stand-up
  Witamy Bełchatów! Z nowymi programami przyjeżdżają do Was: Antoni Syrek-Dąbrowski Komik, improwizator, scenarzysta i aktor. Działa na scenie komediowej od 2010 roku. Zaczynał jako stand-upper w takich programach jak: HBO Stand-up Comedy Club, obu sezonach Comedy Central Prezentuje: Stand-up!, Tylko dla dorosłych w TVP2 oraz Roaście Kuby Wojewódzkiego w TVN. Udało mu się również (...)
 • 26 kwietnia, 20:00 - Bełchatów, Pub Gambrinus
  Witamy Bełchatów! Z nowymi programami przyjeżdżają do Was:Antoni Syrek-DąbrowskiKomik, improwizator, scenarzysta i aktor. Działa na scenie komediowej od 2010 roku. Zaczynał jako stand-upper w takich programach jak: HBO Stand-up Comedy Club, obu sezonach Comedy Central Prezentuje: Stand-up!, Tylko dla dorosłych w TVP2 oraz Roaście Kuby Wojewódzkiego w TVN. Udało mu się również zakwalifikować (...)
 • 27 kwietnia (5 dni) - Tomaszów Mazowiecki
 • 27 kwietnia, 10:00 - Piotrków Trybunalski, Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim
  W imieniu Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Centrum Informacji Turystycznej oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 i uczniów klasy filmowej w tej szkole, zapraszamy uczniów klas siódmych szkół podstawowych oraz drugich i trzecich klas dawnych gimnazjów, do udziału w grze miejskiej – PIOTRKÓW FILMOWY, która odbędzie się w dniu 27.04. 2018 roku o godz. 10.00. CELE: Gra (...)
 • 27 kwietnia, 16:00 - Łowicz, Kino FENIX
  MILITARIA
  Przy wsparciu Łowickiego Ośrodka Kultury mamy zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie z wyjątkową osobą. Pułkownikiem Piotrem Gąstałem b. dowódcą Jednostki Wojskowej GROM. Spotkanie odbędzie się w formie wykładu na którym poruszone zostaną kwestie OSOBY NIE POSIADAJĄCE POŚWIADCZENIA BEZPIECZEŃSTWA NIE WIDZĄ ZAWARTOŚCI TEGO TEKSTU wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się ciekawych (...)
 • 27 kwietnia, 16:30 - Łódź, Black Lips - Pole Dance Studio Łódź
  Tego Pana chyba nie trzeba przedstawiać?? :D
 • 27 kwietnia, 17:00 - Łódź, Fundacja Kamila Maćkowiaka
  charytatywne
  Kochani! Pomagamy! Fundacja Kamila Maćkowiaka ponownie gra dla Zuzy Słupińskiej. Kolejka dobrych serc, chcących pomóc, była tak długa, że nie dla wszystkich wystarczyło miejsca na widowni. Dlatego ponownie gramy dla Zuzy! 27 kwietnia, o godz. 17.00. Zuzka Słupińska, córka aktora Mariusza Słupińskiego, którego znacie z roli terapeuty w naszym spektaklu, zachorowała. Ta uśmiechnięta (...)
 • 27 kwietnia, 18:00 - Kutno, Kutnowski Dom Kultury
  warsztaty, wernisaż
  Danuta Joppek Uprawia głównie malarstwo, ale w swoim obszernym dorobku ma również rysunki, grafiki i scenografie teatralne. Była kuratorką i organizatorką szeregu wystaw w kraju i za granicą, w tym autorskiego cyklu wystaw zbiorowych „W drodze…”. W 1989 roku obroniła pracę dyplomową na ASP w Poznaniu, gdzie Jej promotorem był prof. Wacław Twarowski, a rok później ukończyła studia (...)
 • 27 kwietnia, 18:00 - Bełchatów, MCK Bełchatów
  Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na wieczór taneczny, który odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 18:00, w sali teatralno – widowiskowej MCK Gigantów Mocy, w ramach Międzynarodowego Dnia Tańca, W ostatni weekend kwietnia, tańczyć będzie cały Świat! Nie inaczej będzie w Bełchatowie. 27 kwietnia, na scenie MCK Gigantów Mocy, zaprezentują się grupy taneczne, działające (...)