WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo łódzkie

Województwo łódzkie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 

 

 
 • 13 czerwca (18 dni) - Łódź
  , festiwal
  [for EN please scroll down] #Duchowość, #Rytuały, #Poznanie, #Metafizyka, #NiewyjaśnioneZjawiska, #Duchy, #Widma - oto niektóre z tematów znajdujących się w centrum uwagi 18. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi. Nadchodząca edycja (...)
 • 21 czerwca (5 dni) - Tomaszów Mazowiecki, Kino Helios Tomaszów Mazowiecki
  , premiera
  „Laleczka” przedstawia historię Karen (Aubrey Plaza), która w prezencie urodzinowym daje synowi (Gabriel Bateman) lalkę. Kobieta nie jest jednak świadoma złowieszczej natury zabawki. Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=akSzSjFT0WI Kup (...)
 • 21 czerwca (5 dni) - Tomaszów Mazowiecki, Kino Helios Tomaszów Mazowiecki
  Repertuar w kinie Helios Tomaszów Mazowiecki obowiązujący w dniach od 21 do 27 czerwca.
 • 24 czerwca, 9:00 (5 dni) - Łódź, studio Evil Banana
  , dla dzieci, warsztaty
   Podczas tegorocznych wakacji na uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów czeka ciekawa propozycja warsztatów fotograficznych w Łodzi, prowadzona przez znaną szkołę kursfoto.pl. Zajęcia w plenerze i studio nastawione są na pobudzenie (...)
 • 25 czerwca, 15:00 - Łódź
  Serdecznie zapraszamy na wystawę Góry Zbyszka Łuczaka. Składa się ona z fotografii gór wykonanych przez Zbyszka w czasie licznych jego podróży po Europie. Prezentowana będzie w Centrum Twórczości Lutnia, Bałuckim Ośrodku Kultury przy ul. Łanowej (...)
 • 25 czerwca, 17:00 (2 dni) - Łódź, Fabryka Sztuki
  , warsztaty
  W czerwcu zapraszamy do Fabryki Sztuki w Łodzi na świetne Twórcze Warsztaty dla młodzieży i dorosłych! AMAREYA_LAB - mistrzowskie warsztaty improwizacji ruchowej dla młodzieży od 16 roku życia i dorosłych data: 25-26 czerwca 2019 (wtorek-środa) godzina: (...)
 • 25 czerwca, 17:00 - Łódź, Galeria ASP ul.Piotrkowska 68
  Wystawa Eksperymentarium i goście V. Przegląd grafiki studenckiej. Czas trwania wystawy 25.06 - 19.07.2019 Wernisaż wystawy 25.06 godz .17.00 Już po raz piąty Koło naukowe Eksperymentarium zrzeszające studentów Pracowni Technik Wklęsłodrukowych (...)
 • 25 czerwca, 17:30 - Łowicz, Namiot Cyrkowy
  To już 27 rok w którym mamy przyjemność prezentować Państwu sztukę cyrkową na najwyższym poziomie.W tym roku rodzina Zalewskich przygotowała dla Was wiele nowości jak i niespodzianek. Po raz pierwszy w Polsce zobaczycie latające trapezy z Brazylii (...)
 • 25 czerwca, 17:30 - Łódź, Biblioteka Politechniki Łódzkiej
  , spotkania autorskie
  Biblioteka Politechniki Łódzkiej zaprasza na spotkanie z wybitnym reżyserem Krzysztofem Zanussim i Barbarą Gruszką-Zych autorką książki "Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem". Krzysztof Zanussi reżyser filmowy, teatralny (...)
 • 25 czerwca, 17:30 - Łódź, Gralnia - Gry bez prądu
  Zapraszamy w wtorek na pierwszy oficjalny Gralniowy Turniej Keyforge. Jest to turniej sankcjonowany, więc będzie można zdobyć Aembery. Format: Swiss, 3 rundy, best of 1 Czas: 40 minut Wpisowe: 6zł Nagrody: -Zestaw Metalowych Kluczy dla zwycięzcy
 • 25 czerwca, 18:00 - Łódź, empik Manufaktura
  , dla niepełnosprawnych, rodzinne, premiera, spotkania autorskie
  Anna Milewska, wdowa po himalaiście Andrzeju Zawadzie. Aktorka, poetka, kustoszka pamięci rodzinnej. Ma na swoim koncie setki ról teatralnych i filmowych. Dla większości widzów jest najbardziej rozpoznawalna z roli Julii w serialu „Złotopolscy” (...)
 • 25 czerwca, 18:00 - Łódź, Łódź Natura
  , warsztaty
  25.06.2019 godz 18.00-21.00 - ZBIERAMY ZAPISY Ten warsztat to HIT wśród kosmetycznych spotkań Akademii Młodości Uczestniczki zawsze wychodzą z ogromem wiedzy, przydatnych wskazówek, ale także ze zmienioną perspektywą na włosową pielęgnację:) Co (...)
 • 25 czerwca, 18:00 - Łódź, 6 dzielnica
  , premiera
  Na spotkaniu będą Państwo mogli zapoznać się z najnowszą premierą książkową Wydawnictwa Liberté! "Dlaczego Hiszpania trzeszczy?" autorstwa Magdy Melnyk. Publikacja, choć przede wszystkim traktuje o nacjonalizmach hiszpańskich, stara się zdemaskować (...)
 • 25 czerwca, 18:00 - Łódź, Muzeum Stacja Radegast
  , spotkania autorskie
  NOWY TERMIN SPOTKANIA! 25 czerwca 2019 r. o 18.00 zapraszamy do Centrum Dialogu im. Marka Edelmana na spotkanie z Weroniką Kostyrko, autorką książki "Tancerka i zagłada" Wydawnictwo Czerwone i Czarne. Spotkanie poprowadzi Joanna Sikorzanka (...)
 • 25 czerwca, 18:00 - Łódź, Kalejdoskop Magazyn Kulturalny
  , premiera
  Zapraszamy na premierę i prezentację jubileuszowej antologii „45. The Best of... Kalejdoskop. Felietony”. Andrzej Poniedzielski, Łukasz Maciejewski, Maria Kornatowska, Zdzisław Jaskuła, Anna Ciarkowska, Rafał Syska, Piotr Kasiński, Maciej (...)
 • 25 czerwca, 19:00 - Łódź, Magnetofon
  , koncert, festiwal, dla mężczyzn, zlot
  WUNDER WAVE 91 Niemalże równo 30 lat temu zaczęliśmy organizować koncerty D.I.Y w Łodzi. Teraz nadarza się niebywała okazja do świętowania. Koncert Agnostic Front, Billy Bio i Fight Them All! Agnostic Front są uważani za ojców chrzestnych (...)
 • 25 czerwca, 19:00 - Łódź, Poleski Ośrodek Sztuki
  Ostatnie spotkanie w cyklu warsztatów! Będziemy powtarzać informacje zdobyte podczas wcześniejszych spotkań - na instrumentach, w tańcu oraz śpiewie. Na koniec połączymy je razem, wspólnie bawiąc się i ciesząc muzyką. Prowadzenie: Przemysław (...)
 • 25 czerwca, 19:00 - Łódź, Z innej beczki
  Like board games? Want to meet new people? Then this is the event for you! Łódź Social is hosting a board games night. We’ll have a range of different English board games from the classic to the unique/strange ones. We’ll have different tables (...)
 • 25 czerwca, 20:00 - Tomaszów Mazowiecki, Ęklawa - klub kultura kawa
  , stand-up
  Stand-up No Limits oraz Ęklawa - klub kultura kawa zapraszają na wieczór stand-up comedy w Tomaszowie Mazowieckim! Wystąpią: Mateusz Socha - dynamiczny i energiczny komik, który wyspecjalizował się w tzw. storytellingu. Cechą charakterystyczną (...)
 • 26 czerwca, 10:00 - Łódź, Art_Inkubator
  Zapraszamy na cykl warsztatów "Ćwiczenia z przedsiębiorczości", który stworzyliśmy w oparciu o potrzeby startujących biznesów. Tematy, które będziemy poruszać to m.in.: jak budować strategię działania firmy; jak dobrze wykorzystać narzędzia (...)
 • 26 czerwca, 16:30 - Łódź, Gralnia - Gry bez prądu
  Zapraszam na XXI Łódzki Turniej X-Wing! Będzie to trzeci turniej z cyklu Mistrzostw Fali 2 ! Data: 26.06.2019 (niedziela) Miejsce: Gralnia, Więckowskiego 6, Łódź Start: 16:30 (1 runda) Ilośc rund: 3 bez Topa Limit miejsc: 16 osób Format: (...)
 • 26 czerwca, 17:00 - Łódź, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
  , spotkania autorskie
  Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zaprasza 26 czerwca 2019 r. o godz. 17.00 na spotkanie z Adamem Widerskim i promocję książki „Odwyk”. „Odwyk” W upalnej Łodzi panuje tylko pozorny spokój. W renomowanej klinice (...)
 • 26 czerwca, 17:00 - Wieluń, Fundacja Słowem Pisane
  , festiwal
  Głównym organizatorem i pomysłodawcą Festiwalu Literatury „Zarzewie” jest Fundacja Słowem Pisane, założona z inicjatywy osób związanych z rozmaitymi działaniami na rzecz upowszechniania literatury, kultury i sztuki na terenie miasta Wielunia (...)
 • 26 czerwca, 17:30 - Łódź, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi
  , wykład
  Wykład Długa droga wiedzie z Tarnowa do Aleppo. Sylwetka Józefa Bema, bohatera trzech narodów. Sylwetka jednej z ciekawszych postaci nie tylko polskiej historii XIX w. Uczestnicy spotkania poznają życiorys generała Bema i jego miejsce w kulturze (...)
 • 26 czerwca, 18:00 - Łódź, empik Manufaktura
  , dla mężczyzn, dla niepełnosprawnych, premiera, spotkania autorskie, zlot
  Zdobycie terminala przeładunkowego ropy naftowej KAAOT przy granicy z Iranem, opanowanie tamy Mukarayin na północ od Bagdadu i kilkudniowe działania w porcie Umm Kasr to najbardziej spektakularne akcje polskich jednostek po II wojnie światowej (...)
 • 26 czerwca, 18:00 - Skierniewice, Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta w Skierniewicach
  Miło nam zaprosić na wernisaż Danuty Wieczorek "Czytać pismo chmur. Linoryty barwne 1991-2004". Czekamy 26 czerwca o godz. 18.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a. Danuta Wieczorek - urodzona w 1964 roku w Skierniewicach. Studia (...)
 • 26 czerwca, 18:00 - Łódź, Art_Inkubator
  𝘾𝙯𝙮 𝙥𝙧𝙯𝙚𝙥ę𝙙𝙯𝙖ć 𝙝𝙖𝙣𝙙𝙡𝙖𝙧𝙯𝙮 𝙯 ś𝙬𝙞ą𝙩𝙮𝙣𝙞? 𝙆𝙖𝙥𝙞𝙩𝙖𝙡𝙞𝙯𝙢 𝙞 𝙨𝙖𝙘𝙧𝙪𝙢 𝙬 𝙈𝙚𝙙𝙟𝙪𝙜𝙤𝙧𝙞𝙚 Rozmowa Ady Florentyny Pawlak z prof. Ewą Nowina-Sroczyńską (Uniwersytet Łódzki). Antropologiczne spojrzenie na "święte (...)
 • 26 czerwca, 19:00 - Łódź, Dom Literatury w Łodzi
  , konkurs, spotkania autorskie
  Bułgarsko-turecko-greckie pogranicze to jeden z najdzikszych zakątków Europy, fascynujący monumentalną przyrodą, w której cieniu tasują się karty historii. Sto lat temu, kiedy rozpadało się imperium osmańskie, na południe wędrowały tysiące muzułmanów (...)
 • 26 czerwca, 19:00 - Łódź, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
  Wraz z zakończeniem sezonu, serdecznie zapraszaMY Was na pokaz pracy grupy projektowej Teatru Tańca KIJO „ENERGIA” energia życia, oddechu energia ruchu, tańca energia jednostki energia grupy energia przestrzeni „ENERGIA” O energii, która (...)
 • 26 czerwca, 19:00 - Łódź, Niebostan
  , dyskusja
  Cześć! Serdecznie zapraszamy na spotkanie Niebostańskiego Dyskusyjnego Klubu Książki W czerwcu, prawdopodobnie na leżkach, będziemy rozmawiać o wspaniałej powieści Kurta Vonneguta pt.: "Rzeźnia numer pięć" W związku z tym serdecznie zapraszamy! Spotkanie (...)
 • 27 czerwca - Tomaszów Mazowiecki
  , targi, festiwal, dla mężczyzn, rodzinne, konkurs, premiera, spotkania autorskie, kino niezależne, komedia
  TRENING NA ŻYCIEFUGA Najtrudniej stworzyć film, który powstałby po świetnie przyjętym debiucie. Agnieszka Smoczyńska, reżyserka „Fugi”, musiała mierzyć się z takim problemem. W środowisku filmowym nazywamy to syndromem drugiego filmu. Mimo (...)
 • 27 czerwca, 11:00 - Łódź, Fabryka Sztuki
  , warsztaty
  W czerwcu zapraszamy do Fabryki Sztuki w Łodzi na świetne Twórcze Warsztaty dla całych rodzin! PRENATALUDIUM – rodzinne warsztaty muzyczne dla dzieci w wieku 0-1,5 lat wraz z rodzicami lub dorosłymi opiekunami, oraz dla kobiet w ciąży data: (...)
 • 27 czerwca, 16:30 - Łódź, Muzeum Sztuki ms1
  27 czerwca 2019, g. 16:30 ms1, czytelnia na antresoli 40. rocznica powstania Łodzi Kaliskiej. Spotkanie poświęcone archiwom grupy Dla grupy twórczej, która powstała w 1979 roku czterdziesta rocznica to idealny moment na podjęcie rozmów na (...)
 • 27 czerwca, 17:00 - Łódź, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi
  , spotkania autorskie
  Spotkanie z Panem Witoldem Repetowiczem wokół książki: Allah Akbar. Wojna i pokój w Iraku Witold Repetowicz, znany dziennikarz i specjalista do spraw Bliskiego Wschodu, przez lata podróżował po Iraku, by poznać wszystkich liczących się graczy (...)
 • 27 czerwca, 17:00 - Łódź, Good Time Aparthotel
  , warsztaty
  Warsztat chleba w Good Time Łódź, ul. Piotrkowska 120 (w podwórzu) Pod okiem Szefa Kuchni Good Time, wspólnie wyrabiamy chleby na zakwasie: żytnio-orkiszowy pszenno-żytni Przekażemy przepisy, receptury i opowiemy historię chleba. Naukę urozmaicą (...)
 • 27 czerwca, 18:00 - Łódź, empik Manufaktura
  , dla niepełnosprawnych, premiera, spotkania autorskie, zlot, dla kobiet
  Agnieszka Lis to pisarka i felietonistka, a z wykształcenia - pianistka i dziennikarka. Do tej pory wydała siedem powieści: „Muzyka mojej duszy”, „Latawce”, „Jutro będzie normalnie”, „Samotność we dwoje”, „Pozytywka”, „Karuzela” i „Huśtawka” (...)