WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo łódzkie

Województwo łódzkie
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 23 czerwca, 19:00 (15 dni) - Piotrków Trybunalski, Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim
  wernisaż
  Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na ogłoszenie wyników i wernisaż wystawy pokonkursowej IV Piotrkowskie Biennale Sztuki Wernisaż: 23 czerwca 2017, godz. 19:00 Galeria ODA, ul. Dąbrowskiego 5, Piotrków Trybunalski kontynuacja wernisażu w Galerii ODA, ul. Sieradzka 8 Wystawa czynna do 27 sierpnia 2017 w galeriach ODA Dąbrowskiego 5 i Sieradzka 8 (...)
 • 26 czerwca, 9:15 (2 dni) - Łódź, KM Studio - szkolenia, coaching
  warsztaty
  Zapraszamy na szkolenie otwarte Sprzedaż - techniki i strategie sprzedaży w praktyce w dniach 26-27 czerwca Prowadząca: Dominika Plisiecka Szkolenie sprzedaż obejmuje takie zagadnienia jak: identyfikacja klientów, pierwszy kontakt, analiza potrzeb, prezentacja oferty, negocjacje, wybrane techniki finalizacji transakcji, sposoby budowania i utrzymywania przyjaznych kontaktów z klientami (...)
 • 26 czerwca, 17:00 - Skierniewice, Kinoteatr Polonez - sala nr 1
  NOWY, PREMIEROWY SPEKTAKL TEATRU CAPITOL – PREMIERA W SKIERNIEWICACH !!!
 • 26 czerwca, 18:30 - Łódź, VINDA
  Podczas Spa będziesz bezpłatnie korzystać z następujących zabiegów: - Demakijaż żelem oczyszczająco – wygładzającym z serii Re9 ADVANCED. - Maska Oczyszczająca Rescue & Renew, która zawiera glinkę różową, oczyszcza i usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry. - Pielęgnacja Skóry Re9 Advanced Tonic, Serum intensywnie regenerujące, Korygujący krem pod oczy, Krem regenerujący na dzień (...)
 • 26 czerwca, 18:30 - Łódź, Dom Literatury w Łodzi
  wykład
  Zapraszamy na VI Poniedziałek z Psychoterapią - "Projektowanie przestrzeni życia – co wspólnego mają ze sobą architektura i psychologia?". Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Katarzyną Zaborską odbędzie się 26.06.2017 o godzinie 18.30 w Domu Literatury - Roosevelta 17, Łódź. Wstęp wolny. W trakcie spotkania porozmawiamy o tym: - Jak stworzyć taką przestrzeń wokół siebie, aby wpływała (...)
 • 26 czerwca, 19:30 - Bełchatów, MCK Bełchatów
  Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, które odbędzie się 26 czerwca o godzinie 19:30, w kinie KULTURA. Na ekranie będzie można obejrzeć nominowaną do Oscara, animowaną baśń dla dorosłych, pt. „Czerwony żółw”. Opis filmu: Znajdujesz się na bezludnej wyspie. Wokół ani śladu człowieka, żadnego zgiełku, tylko morze (...)
 • 26 czerwca, 20:00 - Skierniewice, Kinoteatr Polonez - sala nr 1
  NOWY, PREMIEROWY SPEKTAKL TEATRU CAPITOL – PREMIERA W SKIERNIEWICACH !!!
 • 26 czerwca, 20:00 - Łódź, 6 dzielnica
  koncert
  Jesień Maciej Karmiński - perkusja (otwieranie zamka) Szymon Szwarc - gitara, wokal (zastraszanie pracowników) Michał Supcziński - bas (wynoszenie pieniędzy) Grupa Jesień, znana także jako Grupa Przestępcza "Jesień", to toruńskie trio, w którego skład wchodzą Michał Supcziński (bas), Maciej Karmiński (perkusja) i Szymon Szwarc (gitara, głos). Muzykę zespołu charakteryzuje igranie (...)
 • 27 czerwca, 17:00 - Łódź, Klub Inteligencji Finansowej
  warsztaty
  Czy chcesz mieć naprawdę więcej pieniędzy a przy okazji więcej wolnego czasu? Brzmi to iracjocjonalnie? Przeczytaj zatem ten post do końca i sam zdecyduj. Częstą praktyką wśród przedsiębiorców jest to, że wszystko chcą robić sami. Nie wyrabiajają się, ze złożonymi obietnicami, zawalają terminy. Pewnie wiesz co mamy na myśli. Sukces osób, które zarabiają zdecydowanie więcej, dostarczają (...)
 • 27 czerwca, 18:00 - Łódź, Muzeum Sztuki w Łodzi
  wykład
  „Muzyka, którą słyszą umarli”: Teozoficzna obecność w sztuce hałasu Luigiego Russolo. Wykład Luciano Chessa ms², ul. Ogrodowa 19, sala audiowizualna 27 czerwca 2017, wtorek, godz. 18:00, wstęp wolny Wydarzenie towarzyszy wystawie „Enrico Prampolini. Futuryzm, scenotechnika i teatr polskiej awangardy” Wykład po angielsku z polskim tłumaczeniam. Luciano Chessa, jeden z najważniejszych (...)
 • 27 czerwca, 18:00 - Łódź, Dom Literatury w Łodzi
  spotkania autorskie
  Ukraina. Co wiemy o naszym wschodnim sąsiedzie? Na myśl przychodzi ukraińska kuchnia, przepiękne pasma Czarnohory i Gorganów, a zdrugiej strony skomplikowana historia wzajemnych relacji polsko-ukraińskich: rzeź wołyńska i masowe wysiedlenia Ukraińców z Polski w ramach akcji "Wisła". A wreszcie historia, która dzieje się na naczych oczach: Majdan i wojna w Donbasie. 27 czerwca (...)
 • 27 czerwca, 18:30 - Łódź, Long Play
  FLIRT I RANDKI
  Serdecznie zapraszamy na kolejny SPEED DANCING w Łodzi! Dobry rytm, miła ekipa i kultowe miejsce – to zapewniamy na wstępie:) 2 minuty rozmowy, by lepiej się poznać i ruszasz w tango jednopiosenkowe. :) Wpadnij na roztańczone szybkie randki! Może znajdzie się ktoś, kto czuje Twój rytm? Zapraszamy: ☆Panie w przedziale wiekowym 23-34 ☆Panów w przedziale wiekowym 24-35 Nie ma na (...)
 • 27 czerwca, 18:45 - Łódź, KEJA Pub
  Klub Podróżników Keja zaprasza na ostatnie spotkanie podróżnicze w sezonie 2016/2017 w Klubie Podróżników Keja: 27 CZERWCA, godz.18:45 WSTĘP: 8 ZŁ - KARNET NA 3 CZERWCOWE SPOTKANIA Z 1 NAPOJEM GRATIS- 20 ZŁ MIECZYSŁAW BIENIEK: "HAJER W HIMALAJACH" Mieczysław Bieniek, to człowiek którego łódzkiej publiczności mocno przedstawiać nie trzeba. Emerytowany górnik z Katowic, miłośnik (...)
 • 27 czerwca, 19:30 - Łódź, Dom Literatury w Łodzi
  spotkania autorskie
  Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Charlesem Kingiem, autorem książek "Odessa. Geniusz i śmierć w mieście snów" oraz "O północy w Pera Palace. Narodziny współczesnego Stambułu.. Charles King mieszka w Waszyngtonie, gdzie wykłada stosunki międzynarodowe i administrację na Uniwersytecie Georgetown. Jest autorem pięciu książek poświęconych Europie Wschodniej i często komentuje (...)
 • 27 czerwca, 20:00 - Łódź, Kino - Galeria Charlie
  CHARLIE KOCHA KOBIETY: MIŁOŚĆ AŻ PO ŚLUB Ostatnia edycja przed wakacjami ! 27 czerwca (wtorek), godz. 20:00 Wstęp dla Pań: 15 zł *z biletem na seans Charlie Kocha Kobiety, kawa w kinowej kawiarence w cenie 2 zł Uwielbienie dla kobiet odziedziczyliśmy po naszym czterokrotnie żonatym patronie - Panie w kinie Charlie cieszą się wyjątkowymi względami, dlatego specjalnie dla nich przygotowaliśmy (...)
 • 27 czerwca, 20:00 - Skierniewice, Kinoteatr Polonez
  premiera, piknik
  AQUARIUS (reż. Kleber Mendonça Filho) Dyskusyjny Klub Filmowy "Eroica" ☛ wtorek, 27 czerwca 2017, godz. 20.00 ★ BILETY - 12 zł ★ O FILMIE ★ Clara, 65-letnia wdowa i emerytowana krytyczka muzyczna, przyszła na świat w tradycyjnej rodzinie w nadmorskim mieście Recife w północno-wschodniej Brazylii. Kobieta jest ostatnią rezydentką Aquariusa, oryginalnego dwupiętrowego budynku (...)
 • 28 czerwca - Tomaszów Mazowiecki
  dla dzieci
  9. Mini Wyścig „Solidarności” jest organizowany przez Łódzkie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu, Rekreacji i Turystyki „PELETON” z siedzibą 90-229 Łódź; ul. Kamińskiego 18, współorganizatora 28-tego Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, Wojewódzkim (...)
 • 28 czerwca - Zduńska Wola
  dla dzieci
  9. Mini Wyścig „Solidarności” jest organizowany przez Łódzkie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu, Rekreacji i Turystyki „PELETON” z siedzibą 90-229 Łódź; ul. Kamińskiego 18, współorganizatora 28-tego Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, Wojewódzkim (...)
 • 28 czerwca, 7:00 - Łódź
  Bilety dostępne na stronie: https://sniadanielodz.evenea.pl/ Towarzystwo Biznesowe Łódzkie zaprasza na śniadania biznesowe dla przedsiębiorców. Towarzystwa Biznesowe to kluby networkingowe skupiające przedsiębiorców, menedżerów i freelancerów. Cotygodniowe spotkania pozwalają na zdobywanie kontaktów, wydawanie rekomendacji, szkolenia i promocję firm. Dbamy o zaufanie i dobór Członków (...)
 • 28 czerwca, 7:00 - Łódź, U Milscha
  wykład
  Tym razem odpowiemy na pytanie "Ile kosztuje leasing" na śniadaniu biznesowym dla przedsiębiorców Towarzystwa Biznesowego Łódzkiego w najbliższą środę o godz. 7:00 w Restauracji U Milscha ul. Łąkowa 21 w Łodzi Bilety dostępne na stronie: https://sniadanielodz.evenea.pl/ Towarzystwa Biznesowe to kluby networkingowe skupiające przedsiębiorców, menedżerów i freelancerów. Cotygodniowe (...)
 • 28 czerwca, 11:00 - Łódź, Fabryka Sztuki
  dla dzieci
  Zapraszamy na czerwcowe Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki! SENSOPLASTUSIE – rodzinne warsztaty plastyczno-sensoryczne dla dzieci w wieku 1,5-5 lat data: 28 czerwca (środa) godzina: 11:00-12:00 miejsce: sala warsztatowa (niski budynek Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3) prowadzenie: Magda Gaj- Nowicka/ Bergamutka wiek uczestników: 1,5-5 lat czas: 60 minut koszt: 5 zł (...)
 • 28 czerwca, 17:30 - Łódź, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi
  MILITARIA
  Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi oraz Stowarzyszenie Miłośników Dawnej Broni i Barwy zapraszają w dniu 28 czerwca 2017 roku o godz. 17.30 na Gdańską 13 na prelekcję dr. Piotra Świątkiewicza Pół roku na wschodnim froncie... Niezwykła historia udziału 21. Pułku Piechoty von Borcke w bitwie po Bolimowem w świetle badań archeologicznych. Pułk ów stacjonował w Toruniu i (...)
 • 28 czerwca, 18:00 - Łódź, Centrum Dialogu Im. Marka Edelmana
  28 czerwca o godz. 18 wspólnie z Wydawnictwem Insignis zapraszamy do Centrum Dialogu im. Marka Edelmana na spotkanie z wieloletnim sekretarzem Jana Karskiego, Waldemarem Piaseckim i prezentację jego książki pt. "Inferno", drugiego tomu trylogii "Jan Karski. jedno życie". 24 czerwca przypadają urodziny i imieniny Jana Karskiego, wielkiego Polaka, łodzianina, emisariusza z czasów (...)
 • 28 czerwca, 19:00 - Łódź, KIJ - Multitap & Cocktail Bar
  FLIRT I RANDKI
  Jeśli lubisz poznawać nowych ludzi i chcesz spędzić wieczór w ciekawy sposób, przyjdź 8 czerwca na jedyne w swoim rodzaju szybkie randki w Łodzi! Czym jest Speed Dates? Jest to zabawa znana na całym świecie polegająca na spotykaniu się mężczyzn i kobiet w danym dniu i lokalu o określonej godzinie. Panie zajmują miejsca przy stolikach, a panowie się do nich dosiadają. Po 5-8 minutach (...)
 • 28 czerwca, 20:00 - Łódź, Muzeum Książki Artystycznej
  koncert
  Zapraszamy na ostatnie wydarzenie w ramach cyklu sześciu środowych, bezpłatnych Koncertów w Willi Grohmana! Koncert zespołu Dzikie Jabłka data: 28 czerwca 2017 (środa) godzina: 20:00 miejsce: Muzeum Książki Artystycznej, ul. Tymienieckiego 24 wstęp: wolny Projekt "Koncerty w Willi Grohmana" nawiązuje do historycznych wydarzeń, czyli cyklicznych koncertów, które organizował w (...)
 • 28 czerwca, 20:00 - Łódź, Pogonka House Gig
  koncert
  Joe City Garcia Od swojej młodości w Nowym Meksyku Joe City Garcia grał i śpiewał niemal wszystko: począwszy od garage psychedelic rocka przez tex-mex folk i punk rock, aż do średniowiecznych gregoriałów na pustyni. Komponował w Los Angeles oraz w Redwoods w Kalifornii... i tu zakończymy klasyczny opis. Oddajmy głos innym: - To atmosferyczna, introspektywna melancholia, ubarwiona (...)
 • 28 czerwca, 22:00 (2 dni) - Sieradz, Rynek Sieradzki
  KINO NA LEŻAKACH, film „Przychodzi facet do lekarza” Dnia: 28 czerwca 2017 (środa) Godzina: 22:00 Miejsce: Rynek w Sieradzu WSTĘP BEZPŁATNY Przychodzi facet do lekarza – komedia – francja/belgia Romain Faubert ma 40 lat i jest zdrowy jak ryba. Problem w tym, że nie chce w to uwierzyć. Gorzej - jest przekonany, że jego organizm jest pełen bakterii, wirusów i wszelkiego rodzaju (...)
 • 29 czerwca, 9:00 (2 dni) - Łódź, Art_Inkubator
  konferencja
  Serdecznie zapraszamy na czwartą edycję konferencji Kultura Gier Komputerowych, organizowaną przez Katedrę Mediów i Kultury Audiowizualnej Uniwersytetu Łódzkiego, która odbędzie się w dniach 29-30 czerwca 2017 w Art Inkubatorze (ul. Tymienieckiego 3, Łódź). W tym roku zdecydowaliśmy aby tematami przewodnimi obrad były Krytyka i Metodologia. Do nadsyłania zgłoszeń zachęcamy filologów (...)
 • 29 czerwca, 9:00 (2 dni) - Łódź, 11 Muz
  warsztaty
  Potrzebujesz umiejętności motywowania innych ludzi? Współpracowników, znajomych, dzieci? Próbujesz różnych sposobów, ale nic nie działa? Pragniesz tak rozmawiać by jednocześnie motywować? Jest to możliwe, dzięki technice zwanej dialog motywujący (DM). Dzięki niemu nauczysz się odkrywać motywację danej osoby i budować poczucie możliwości dokonania zmiany. Sprawiać by sama zaczęła (...)
 • 29 czerwca, 10:00 - Łódź, Łódź
  warsztaty
  Zapraszamy na kolejną edycję bezpłatnych warsztatów fotografii kulinarnej, które odbędą się 29.06 w Drukarnia Skład Wina & Chleba Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego czym prędzej udostępniajcie informacje o warsztatach na swoim profilu oraz wysyłajcie zgłoszenia na adres fundacjaviaart@gmail.com! W mailu koniecznie wpiszcie swoje imię i nazwisko oraz dlaczego to właśnie Was (...)
 • 29 czerwca, 17:15 - Łódź, Ośrodek Kultury Górna
  Stare rzeczy już nie muszą być nudne. Dzięki warsztatom "Górna w Twojej szafie" zyskają nowy blask. Zapraszamy na warsztaty z kreatywnej stylizacji ubioru w myśl idei "Zrób to sam – Do It Yourself". * Przynieść niepotrzebną odzież dżinsową - przerobimy ją na wakacyjną torbę. * Przynieś zwykłą koszulkę typu t-shirt - stanie się modną bluzką na lato. Warsztaty prowadzi Jolanta (...)
 • 29 czerwca, 18:00 - Łódź, Muzeum Miasta Łodzi
  wernisaż
  29 czerwca (czwartek), godz. 18:00 Wernisaż wystawy „Ocalić od zapomnienia. Najcenniejsze zbiory Oddziału Sportu i Turystyki Muzeum Miasta Łodzi” Galeria Wystaw Czasowych Wstęp wolny Dzieje łódzkiego sportu nierozerwalnie związane są z rozwojem miasta. Wraz z powstaniem pierwszych zakładów pracy i przybyciem do miasta osadników z terenów zachodniej Europy, pojawiły się w Łodzi (...)
 • 29 czerwca, 18:00 (3 dni) - Kutno, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie
  fantastyka, konwent
  Kutnowskie Dni Fantastyki 2017 to druga edycja imprezy przygotowanej z myślą o wszystkich pasjonatach gatunku fantasy i science fiction. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie przygotowała szereg atrakcyjnych wydarzeń (od 29 czerwca do 1 lipca) skierowanych do odbiorcy w każdym wieku. W tym roku będą to m.in.: spotkania autorskie, koncerty, tworzenie muralu na ścianie (...)
 • 29 czerwca, 18:00 - Łódź, Centralne Muzeum Włókiennictwa
  wernisaż
  Czym jest tkanina unikatowa i jakie jest jej znaczenie dla sztuki współczesnej? Te pytania słychać często na całym świecie, a artyści coraz śmielej włączają tkaninę do swoich działań. Chcemy przypomnieć, jak wiele ma ta dziedzina sztuki do powiedzenia i jak różnorodne oblicza, a także pokazać, jak rewolucyjne przemiany przeszła tkanina unikatowa w ciągu ostatnich 50 lat, stając (...)
 • 29 czerwca, 19:00 - Łódź, Dom Literatury w Łodzi
  spotkania autorskie
  Zapraszamy na spotkanie z Konradem W. Tatarowskim, autorem książki „Niezależna literatura i dziennikarstwo przed 1989 rokiem. Idee, ludzie, spory...” (WYDAWNICTWO UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO) Prowadzenie: Andrzej Strąk Jak działały instytucje kulturalne na emigracji? Jak publikowano wydawnictwa i czasopisma niezależne w kraju, poza cenzurą? Co różniło te dwa niezależne obiegi kulturowe? (...)