WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo łódzkie

Województwo łódzkie
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
 • 26 kwietnia, 7:00 - Łódź, U Milscha
  Bilety dostępne na stronie: https://sniadaniekwiecienlodz.evenea.pl/ Towarzystwo Biznesowe Łódzkie zaprasza na śniadanie biznesowe dla przedsiębiorców. Gościem specjalnym będzie Adam Przymusiała, który opowie Dlaczego startupy zdychają? - na przykładzie PetPetum.com Śniadania biznesowe to profesjonalnie przygotowana platforma wymiany kontaktów. Naszą misją jest stworzenie dobrej (...)
 • 26 kwietnia, 9:00 - Łódź, 11 Muz
  W trakcie warsztatów otrzymasz: - Indywidualnie przygotowane rozwiązania pod Twoją Firmę i branżę. - Wiedzę: jak wykorzystać techniki Design Thinking by podnieść sprzedaż, dopasować marketing - Dla grup pracujących razem: nauka wspólnej pracy projektowej, dochodzenia do rezultatów, nauka technik myślenia kreatywnego. Dzięki tym warsztatom podnosisz jakość usług i sprzedaży a zespoły (...)
 • 26 kwietnia, 10:30 - Łódź, Cotton Mill Klubobawialnia dla dzieci
  DOM I RODZINA > PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  dla dzieci, dla kobiet
  Myślałaś kiedyś droga Mamo, że miło byłoby wspólnie zjeść śniadanie w gronie innych Mam i ich pociech? Jeśli tak, przygotowaliśmy coś specjalnie dla Ciebie. Zapraszamy do Cotton Mill na śniadaniowe spotkania które odbywać się będą cyklicznie raz w miesiącu. Razem coś dobrego ugotujemy, zainspirujemy się wzajemnie pomysłami na poranne posiłki dla naszych Maluszków, a przede wszystkich (...)
 • 26 kwietnia, 11:00 - Łódź, Ochotnicza Straż Pożarna Łódź - Nowosolna
  warsztaty
  Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca organizujemy zajęcia rytmiczno - taneczne dla "straszej młodzieży" do muzyki na żywo. Warsztaty to świetna taneczno - muzyczna zabawa dla seniorów z charyzmatycznym prowadzącym - Markiem Krześlakiem Do zobaczenia! Termin: 26.04 (środa), godz. 11:00-13:00 Miejsce: Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej ul. Byszewska 1/2, Nowosolna. Wstęp (...)
 • 26 kwietnia, 13:00 - Łódź, KIJ - Multitap & Cocktail Bar
  warsztaty
  Cześć braci barmańska! W najbliższą środę za kijowym barem naszym gościem będzie Maciej Szymański. Przed koktajlowym wieczorem organizujemy wspólnie szkolenie. Jakie? Jeżeli chcesz uatrakcyjnić swój styl pracy, zwiększyć szybkość i jakość serwisu, poznając przy tym zaawansowane techniki free pouring-u i wiele innych rzeczy, ten kurs przeznaczony jest właśnie dla Ciebie. Szkolenie (...)
 • 26 kwietnia, 16:30 - Skierniewice, Biuro Wystaw Artystycznych w Skierniewicach
  KULTURA I SZTUKA > SZTUKA UŻYTKOWA > ARCHITEKTURA
  wykład
  W XX wiek europejskie miasta weszły zabudowane gęsto kamienicami, w których nie wszyscy mieszkańcy mieli komfortowe warunki mieszkaniowe. Bardzo szybki rozwój miast na przełomie XIX i XX wieku sprawił, że architekci stanęli przed wyzwaniem jak najlepszego rozwiązania problemów mieszkaniowych. Priorytetem było zapewnienie dużej ilości wygodnych, jasnych i suchych mieszkań, będących (...)
 • 26 kwietnia, 17:00 (2 dni) - Łódź, Fabryka Sztuki
  miejsce: scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki, Tymienieckiego 3, Łódź wstęp wolny / free entrance (ENG - http://bit.ly/2nqM829) “DATA_Noise” nie jest zwykłym performensem tanecznym lecz połączeniem współczesnej choreografii z tworzoną na żywo muzyką komputerową. W jego trakcie tancerka połączona z komputerem przy pomocy licznych sensorów staje się biologicznym interfejsem generującym (...)
 • 26 kwietnia, 17:15 - Zduńska Wola, Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz
  Jeżeli czytasz ten tekst, to już jesteś na dobrej drodze do szczęścia - nie jesteś wśród 3% analfabetów w Europie! Mało tego, jesteś krok od wzięcia udziału w najnowszym spektaklu Kabaretu Młodych Panów pt. "BOGOWIE". Ten program pomoże rozwiązać Twoje problemy - sprawi, że zapomnisz o nich nie tylko na dwie godziny. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znikną wszystkie Twoje (...)
 • 26 kwietnia, 17:30 - Łódź, Cotton Mill Klubobawialnia dla dzieci
  dla dzieci, warsztaty
  Dzieciaki Gotują w Cotton Mill Klubobawialnia dla dzieci to warsztaty kulinarne dla dzieci w wieku 6-12 lat. Uczestnicy zajęć poznają nowe przepisy, uczą się łączyć składniki i poznają smaki. Młodzi kucharze pod czujnym okiem opiekunów, samodzielnie przygotowują potrawy, dbając o ich smak i prezentację. Na spotkaniu dnia 26 kwietnia DZIECIAKI uGOTUJĄ: mini tarty jabłkowe z bitą (...)
 • 26 kwietnia, 18:00 - Łódź, Daleko Blisko
  American Daydream - slajdowisko i spotkanie autorskie Moje dwie największe pasje to taniec i… ludzie, bez których żadna podróż nie byłaby niezapomniana. Jako studentka spędziłam prawie rok w Stanach Zjednoczonych, gdzie pracowałam, a później konsekwentnie spełniałam podróżnicze marzenia. Opowiem Wam o zapierających dech w piersiach amerykańskich Parkach Narodowych, o tańcu na (...)
 • 26 kwietnia, 18:00 - Łódź, 6 dzielnica
  spotkania autorskie
  Hej! Tym razem na scenie pojawi się silna reprezentacja z firmy Cognifide Polska! Goście przyjadą do nas aż z Poznania, więc pokażmy jak fajna jest łódzka społeczność QA. Kto wystąpi? 1. Zbyszek Moćkun - Business aspects of QA in fixed price projects 2. Radosław Lawgmin, Maciej Laskowski - Automated testing for common errors and difference recognition for a web application with (...)
 • 26 kwietnia, 18:00 - Łódź, Centrum Dialogu Im. Marka Edelmana
  "Strangers at the gate" is about People of African Descent in Poland, with a focus on their everyday experiences in different spheres of their life. Since this is a story of overlapping and connected lives, the book is intended for general readership, especially from those who are interested in the advancement of the modern Poland as experienced by People of African Descent.
 • 26 kwietnia, 18:00 - Łódź, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi
  spotkania autorskie, dyskusja
  W ramach Salonu Historycznego Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, serdecznie zapraszamy na spotkanie z cyklu Plus czy Minus - konfrontacje historyczne zatytułowane: Józef Beck – realista czy romantyk? dyskusja o książce Pawła Samusia „Minister Józef Beck. Dom rodzinny i lata młodzieńcze” 26 kwietnia 2017 r. (środa) godz. 18:00 Siedziba główna Muzeum Tradycji Niepodległościowych (...)
 • 26 kwietnia, 18:30 - Łódź, Łódź Kaliska
  26 kwietnia o 18.30 Pub Łódź Kaliska, ul. Piotrkowska 102 , I piętro Wydawnictwo WBPiCAK oraz Pub Łódź Kaliska zapraszają na wieczór autorski Piotra Macierzyńskiego. Promocja tomu poetyckiego „Książka kostnicy”. Spotkanie poprowadzi Joanna Sikorzanka. Piotr Macierzyński (ur. w 1971 r.), autor książek poetyckich: Danse macabre i inne sposoby spędzania wolnego czasu (2001), tfu (...)
 • 26 kwietnia, 19:00 - Łódź, KIJ - Multitap & Cocktail Bar
  HOBBY, STYL ŻYCIA > FLIRT I RANDKI
  ☆ Lubisz zawierać nowe znajomości? ☆ Chętna/chętny na ciekawy wieczór przy piwie lub kawie? ☆ Chcesz poznać interesujących ludzi? Przyjdź 26 kwietnia na nasze spotkanie w Łodzi, a w ciągu 1,5 h przeżyjesz ok. 15 krótkich randek. Na karcie zaznaczasz chęć kontaktu do danej osoby i jeśli druga strona również wyrazi taką wolę, udostępniamy dopasowanej parze kontakt do siebie nawzajem (...)
 • 26 kwietnia, 19:00 - Łódź, Kino Szkoły Filmowej w Łodzi
  pokaz, spotkania autorskie
  O dokumencie “Przy Planty 7/9” w reżyserii Michała Jaskulskiego i Lawrence’a Loewingera będziemy mogli porozmawiać z twórcą - Michałem Jaskulskim 26 kwietnia (w środę) zaraz po pokazie filmu. Źródłem historii opowiedzianej w filmie „Przy Planty 7/9” jest pogrom kielecki. Świadkowie opowiadają o tym, co zdarzyło się na ich oczach 4 lipca, rok po drugiej wojnie światowej. Milicja (...)
 • 26 kwietnia, 20:00 - Łódź, Pogonka House Gig
  koncert
  Chris Ellys [ singer/songwriter] W ramach europejskiej trasy po raz pierwszy w Polsce pojawi się młodziutki Chris Ellys. Chłopak ma 21 lat. Jest dobrze zapowiadającym się songwriterem o charakterystycznym głosie. To spokojne granie w stylu Damiena Rice’a, Eda Sherana, Stu Larsena czy Passenger. Zapowiadają się spokojne, nastrojowe, bardzo intymne koncerty z gitarą i Jego wokalem (...)
 • 26 kwietnia, 20:00 - Łódź, New York - Klub Muzyczny
  koncert
  Scream Inc. to oficjalny "tribute band" zespołu METALLICA, ze specjalną aprobatą jego lidera, Jamesa Hetfielda. Jest to światowy numer 1 wśród zespołów wykonujących utwory Metalliki. Artyści uzyskali ogromną popularność dzięki charyzmie, świetnym interpretacjom oraz koncertom w największych salach koncertowych. Ostatnia trasa koncertowa zespołu w Polsce, Czechach i (...)
 • 26 kwietnia, 20:00 - Łódź, Foto Cafe 102
  koncert
  MK Kvadrat - to projekt braci Maciej i Marka Kądzieli. start: 20:00 gdzie: Foto Cafe 102 / Piotrkowska 102 Łódź wejście: darmowe kiedy: 26 kwietnia, środa; MK Kvadrat wykonuje autorską muzykę w której czuć mocne wpływy hard-bopu, lecz w całości repertuar wymyka się poza ramy jednej stylistyki. Muzycy kwartetu mają już za sobą współpracę z czołowymi muzykami skandynawskiej czy (...)
 • 26 kwietnia, 20:15 - Zduńska Wola, Zduńskie Centrum Integracji RATUSZ
  Jeżeli czytasz ten tekst, to już jesteś na dobrej drodze do szczęścia - nie jesteś wśród 3% analfabetów w Europie! Mało tego, jesteś krok od wzięcia udziału w najnowszym spektaklu Kabaretu Młodych Panów pt. "BOGOWIE". Ten program pomoże rozwiązać Twoje problemy - sprawi, że zapomnisz o nich nie tylko na dwie godziny. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znikną wszystkie Twoje (...)
 • 26 kwietnia, 20:15 - Łódź, Urban Dance Zone - Szkoła Tańca w Łodzi
  Audycja do Amatorskiej Formacji Tanecznej Ladies Bachata Team (LBT) KILKA SŁÓW OD PROWADZĄCEJ: Zapraszam wszystkie dziewczyny, które uwielbiają tańczyć, bawić się w gronie kobiet i lubią muzykę w stylu Latino. Będziemy przygotowywać choreografię na pokazy na scenie na różnego rodzaju wydarzenia. KOGO SZUKAMY? Szukamy dziewczyn, które już miały kontakt z tańcem, niekoniecznie (...)
 • 27 kwietnia, 9:15 (2 dni) - Łódź, KM Studio - szkolenia, coaching
  warsztaty
  Zapraszamy na szkolenie otwarte: Zarządzanie działem zakupów, w dniach 27 - 28 kwiecień Prowadzący: Tomasz Furgalski Jak w każdej dziedzinie, w której człowiek stara się postępować rozumnie, tak i w zarządzaniu działem zakupów, utworzenie celu, zdanie sobie sprawy jaki jest cel (głównie: zakres, koszty, czas) co chcemy osiągnąć, co nas zadowala (a zatem także, co jest niezadowalające!) (...)
 • 27 kwietnia, 11:00 - Łódź, Hotel Borowiecki
  DOM I RODZINA > RODZICE > EDUKACJA DLA RODZICÓW
  warsztaty, konferencja
  Zapraszamy na BEZPŁATNE konferencje i warsztaty praktyczne dla przyszłych i obecnych Rodziców z Łodzi i okolic! Termin: 27 kwietnia 2017 roku Program konferencji i warsztatów: 11:00-12:00 warsztaty praktyczne dla obecnych Rodziców 12:00-15:00 konferencja dla obecnych Rodziców 16:00-17:00 warsztaty praktyczne dla przyszłych Rodziców 17:00-20:00 konferencja dla przyszłych Rodziców Konferencję (...)
 • 27 kwietnia, 11:00 - Skierniewice, Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach
  Centrum Kultury i Sztuki przyłącza się do świętowania Międzynarodowego Dnia Tańca! Z tej okazji mamy dla Was szereg wydarzeń, dzięki którym taniec będzie jeszcze bliżej Was! Program imprezy: 11.00 Flash Mob Skierniewice (Rynek przed Ratuszem) – zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wykonania wspólnego układu choreograficznego, także skierniewickie szkoły i lokalne środowiska (...)
 • 27 kwietnia, 12:00 - Łódź, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego
  Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi już po raz 25. przyznała Nagrodę Złotego Ekslibrisu dla najlepszych publikacji o Łodzi i Ziemi Łódzkiej oraz po raz 8. Nagrodę Superekslibrisu za całokształt osiągnięć w zakresie publikacji o Łodzi i Ziemi Łódzkiej. Uroczystość wręczenia Nagród odbędzie się 27 kwietnia 2017 r. o godz. 12.00 w Wojewódzkiej (...)
 • 27 kwietnia, 15:30 - Łódź, Muzeum Pałac Herbsta
  oprowadzanie kuratorskie
  Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie „Od Matejki do Wojtkiewicza. U zarania nowoczesności”, podczas którego poznamy motywacje, rytm oraz skutki artystycznych wyjazdów mistrza Jana i jego uczniów. Z cyklu: Kulturalne rendez-vous – cykl spotkań dla dorosłych, którzy chcieliby wzbogacić swoją wiedzę na temat kultury, obyczajowości i sztuk plastycznych XIX oraz przełomu XIX i XX (...)
 • 27 kwietnia, 17:00 - Łódź, Biblioteka Politechniki Łódzkiej
  spotkania autorskie
  27 kwietnia 2017 r. o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z dr Tomaszem Sobczakiem - artystą malarzem, poetą, absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi, pracownikiem Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej. Tomasz Sobczak pisze wiersze, prozę poetycką, uprawia fotografię użytkową i artystyczną, ale przede wszystkim (...)
 • 27 kwietnia, 17:00 - Tomaszów Mazowiecki, Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego
  wykład
  Dyrektor Muzeum w Tomaszowie Maz. im. Antoniego hr. Ostrowskiego zaprasza na wykład Izabeli Mrzygłód z Muzeum Historii Polski w Warszawie pt. "Józef Piłsudski i jego czasy" z cyklu: "Spotkania z historią i nie tylko ..."
 • 27 kwietnia, 17:17 - Łódź, Muzeum Sztuki w Łodzi
  wernisaż
  ms², ul. Ogrodowa 19 27 kwietnia, czwartek, godz. 17:17, wstęp wolny Serdecznie zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie Aleksandry Jach po wystawie „Superorganizm. Awangarda i doświadczenie przyrody” Wystawa pokazuje, jak na przełomie XIX i XX wieku zaznaczyła się w sztuce zmiana w relacji człowieka i środowiska. Rozpoczyna ona serię ekspozycji organizowanych przez Muzeum Sztuki (...)
 • 27 kwietnia, 18:00 - Łódź, Muzeum Sztuki w Łodzi
  ms², ul. Ogrodowa 19, sala audiowizualna 27 kwietnia 2017, czwartek, godz. 18:00, wstęp wolny Wykład w ramach cyklu „Związki literatury i sztuk wizualnych w Polsce po 1945 roku” Jedną z największych fascynacji Wojciecha Bruszewskiego było to, co określał on mianem „chaotycznej rzeczywistości”. Artysta zakładał, że ludzie jako istoty kulturowe próbują porządkować ten chaos, nakładać (...)
 • 27 kwietnia, 18:00 (2 dni) - Sieradz, Sieradzkie Centrum Kultury
  KINO TEATR 27 i 28 kwietnia 2017 Miejsce: Sieradzkie Centrum Kultury Bilety w cenie: Normalny 18 zł, ulgowy 16 zł (do kupienia w kasie SCK lub na www.scksieradz.pl) 18:00 Piękna i Bestia - FANTASY / ROMANTYCZNY / MUSICAL – 129 min. ”Bella gotowa jest zamieszkać w zamku potwora, aby ratować ojca. Z czasem między dziewczyną a bestią zaczyna rodzić się uczucie. Jednocześnie o (...)
 • 27 kwietnia, 19:00 - Łódź, Pan Tu Nie stał
  spotkania autorskie
  PTNS zaprasza na spotkanie z autorem książki: "Tony Halik. Tu byłem" Mirosławem Wlekłym. Nota od wydawcy: "Był najczęściej zestrzelanym pilotem II Wojny Światowej, francuskim partyzantem, autorem pierwszego wywiadu z Fidelem Castro, laureatem Pulitzera, prywatnym pilotem Juana Perona i odkrywcą zaginionej stolicy Majów. Albo nie był żadnym z nich. Z całą pewnością wybierał się (...)
 • 27 kwietnia, 19:30 - Łódź, Park Poniatowskiego
  Rozpoczynamy 2 sezon Nightskating Łódź! Spotykamy się w czwartek, 27 kwietnia w parku im. J. Poniatowskiego przy ul. Inżynierskiej od godz. 19:30 (lub wcześniej jeśli potwierdzimy inne dodatkowe atrakcje). Punktualnie o 20:00 rozpoczynamy przejazd na trasie: Parkowa, al. Jana Pawła II, al. Bandurskiego, al. Unii Lubelskiej, Konstantynowska, Krakowska, Biegunowa, Srebrzyńska, al (...)
 • 27 kwietnia, 20:00 - Łódź, Klub Wytwórnia
  koncert
  Genesis Classic Ray Wilson. Były wokalista supergrupy Genesis. Szkocki wokalista zaprezentuje zarówno największe przeboje GENESIS jak i autorski materiał, nie zabraknie mocniejszych dźwięków oraz pięknych rockowych ballad. Można także spodziewać się muzycznych niespodzianek. Mija już prawie 8 lat od kiedy brytyjski wokalista, kompozytor zamieszkał w Poznaniu. Grając rocznie ponad (...)
 • 27 kwietnia, 21:00 - Łódź, New York - Klub Muzyczny
  koncert
  Serdecznie zapraszamy na PIERWSZY KONCERT w Łodzi Lasio Companija połączony z After Party "Hej Przygodo", które również poprowadzi Lasio wraz z Dj Aux. Szczegółowe info niebawem !
 • 27 kwietnia, 21:00 - Łódź, Balanga Klub
  koncert
  ☆☆☆☆☆☆Koncert zespołu Łobuzy ☆☆☆☆☆☆ Kolejny wspaniały weekend balangowania! Możemy powiedzieć tylko 1,2,3 Balanga! i zaprosić na imprezę, którą rozkręci zespół ☆ Łobuzy ☆ ☆ Łobuzy ☆ znani z takich HITÓW jak: Łobuzy & Piękny Dawid - Łobuz kocha najbardziej https://www.youtube.com/watch?v=105WC1U_NdU Łobuzy - Ona czuje we mnie piniądz https://www.youtube.com/watch?v=_YHa208H-Gc Łobuzy (...)