WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo łódzkie

Województwo łódzkie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA
 
 • 18 października, 18:00 - Łódź, Centrum Dialogu Im. Marka Edelmana
  wernisaż
  Zapraszamy Was do wysłuchania historii narodu, którego jedyną winą było to, że istniał i swoim istnieniem zaprzeczał wizji jednolitego etnicznie Imperium Osmańskiego. Historii pełnej niezawinionego cierpienia i bezimiennych grobów na pustyni. Historii zapomnianej, ale przez to zapomnienie - koniecznej do przypominania. Pretekstem do jej opowiedzenia będzie wystawa: "Drzewo życia (...)
 • 18 października, 18:00 - Tomaszów Mazowiecki, Helios
 • 18 października, 19:00 - Łódź, KEJA Pub
  Zapraszamy na koncert zespołu Ponad Chmurami, podczas którego usłyszą Państwo zarówno autorskie kompozycje artystów do słów polskich i zagranicznych poetów, jak i utwory Bułata Okudżawy, czy Leonarda Cohena w polskich tłumaczeniach.  "Ponad Chmurami" wciąż przemierza koncertowe szlaki, grając kilkadziesiąt koncertów rocznie w całej Polsce. Zawsze bardzo dobrze odbierani (...)
 • 18 października, 19:00 - Skierniewice, Kinoteatr Polonez
 • 18 października, 20:00 - Radomsko, Miejski Dom Kultury w Radomsku
  SŁAWOMIR w teatralnej odsłonie!!! Musisz to zobaczyć!!! :-)Teatr Capitol z Warszawy ze swoim znakomitym spektaklem gościnnie w Radomsku!!!Dwie pary z długoletnim stażem planują kolejne wspólne wakacje. Ta sama willa, te same atrakcje no i oczywiście, niestety, partner także en sam. Aby więc tym razem urlop nie był nudny, mężowie postanawiają urozmaicić sobie letni wypoczynek i namówić (...)
 • 18 października, 20:00 - Łódź, Żarty Żartami
  Bang! Nagraliśmy płytę, a że teoretycznie wyrobimy się z winilami i kąpaktami na październik - to zagramy z tej okazji kilka gigów. Drugi odcinek wielkiego tournee zaczynamy w Łodzi! Zapraszamy do tańca. Razem z nami z busa wyskoczy jeszcze jeden zespół, a imię jego: QUEER RESOURCE CENTER (rock'n'roll, garage, punk | Warszawa) https://www.facebook.com/qrcwarsaw/ Queer Resource (...)
 • 19 października (5 dni) - Tomaszów Mazowiecki, Helios
 • 19 października (5 dni) - Tomaszów Mazowiecki, Helios
 • 19 października, 17:00 - Łódź, Ośrodek Kultury Górna
  spotkania autorskie
  uż w ten piątek w Ośrodku będziemy gościć kogoś, kto zna Łódź jak własną kieszeń. 19 października o godzinie 17:00 Ryszard Bonisławski poprowadzi spotkanie „Łódź – niekończąca się opowieść”. To wyjątkowe miasto zasługuje na bliższe poznanie. Choć słynie przede wszystkim ze swojego niesamowitego industrialnego klimatu, to moc zabytków i ciekawa przeszłość to nie wszystko, co może (...)
 • 19 października, 18:00 - Żychlin, Dom Kultury
  Od czternastu już  lat podróżujemy wspólnie po ścieżkach gór, poezji i muzyki, ubierając w nuty słowa wielkich polskich poetów. Tych najbardziej znanych i tych, których twórczość warto poznać bardziej. Podążamy brukowanym ulicami miast, ścieżkami górskich szlaków, śladami ludzkiej wrażliwości, ze słowem i muzyką, by pokazywać świat prozy w piękniejszy, pełen poetyckiej (...)
 • 19 października, 19:00 - Bełchatów, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie
  Ryszard Rynkowski to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych piosenkarzy w Polsce. Obdarzony znakomitym, mocnym głosem od lat kojarzony jest z takimi przebojami, jak: "Dziewczyny lubią brąz", "Wypijmy za błędy", "Inny nie będę", "Szczęśliwej drogi już czas". Jego płyty regularnie pokrywają się platyną i złotem. Jest wielokrotnym laureatem Krajowego Festiwalu Piosenki (...)
 • 19 października, 19:00 - Bełchatów, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie
  Ryszard Rynkowski to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych piosenkarzy w Polsce. Obdarzony znakomitym, mocnym głosem od lat kojarzony jest z takimi przebojami, jak: "Dziewczyny lubią brąz", "Wypijmy za błędy", "Inny nie będę", "Szczęśliwej drogi już czas". Jego płyty regularnie pokrywają się platyną i złotem. Jest wielokrotnym laureatem Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej (...)
 • 19 października, 19:00 - Sieradz, Sieradzkie Centrum Kultury - Teatr Miejski
  koncert
  Koncert Teresy Werner 19 października 2018 r. Godz. 19:00 Sieradzkie Centrum Kultury ul. Dominikańska 19 (Teatr Miejski) Bilety w cenie: 60 zł (Bilety do kupienia w kasie SCK oraz na www.scksieradz.pl) 19 października o godzinie 19:00 w Teatrze Miejskim w Sieradzu odbędzie się koncert Teresy Werner. Teresa Werner to polska piosenkarka pochodząca z Nakła Śląskiego. Pojawiła się (...)
 • 19 października, 19:00 - Łódź, Klub Wytwórnia
  BILETY ULGOWE PRZYSŁUGUJĄ: Posiadaczom Karty Klubu Wytwórnia Posiadaczom Karty Selgros Partner Posiadaczom Elektronicznej Migawki MPK Posiadaczom Karty Młodzi w Łodzi Zwycięzca Grammy 2009, amerykański wokalista jazzowy. Przez The New York Times okrzyknięty jednym z najwybitniejszych wokalistów naszych czasów. Kurt Elling zawita do Wytwórni by zaprezentować (...)
 • 19 października, 19:00 - Łódź, Klub Wytwórnia
  Zwycięzca Grammy 2009, amerykański wokalista jazzowy. Przez The New York Times okrzyknięty jednym z najwybitniejszych wokalistów naszych czasów. Kurt Elling zawita do Wytwórni by zaprezentować utwory ze swojego ostatniego albumu "The Questions", ubarwione oczywiście mistrzowskimi improwizacjami. Tym razem artysta kieruje swa uwagę w stronę coverów wielkich twórców XX wieku: (...)
 • 19 października, 19:00 - Łódź, Filharmonia Łódzka
  Wykonawcy: Roman Patkoló – kontrabas Miriam Rodriguez Brüllová – gitara Łukasz Mosur – organy Howard Griffiths – dyrygent Orkiestra Symfoniczna FŁ Program: Nino Rota – Divertimento Concertante na kontrabas i orkiestrę Astor Piazzolla – Koncert podwójny na bandoneon i kontrabas (w wersji na kontrabas i gitarę) Camille Saint-Saëns – III Symfonia organowa c-moll op. 78
 • 19 października, 21:00 - Łódź, Klub Wytwórnia
  "Muniek i Przyjaciele" to akustyczna odsłona koncertów w wykonaniu Muńka Staszczyka, lidera formacji T. Love. W koncercie towarzyszą Muńkowi: Cezariusz Kosman oraz Janek "Jahlove" Pęczak na dwóch gitarach akustycznych."Nie planujemy żadnego nowego albumu, ani projektu. Po prostu chcemy sobie na luzie pograć w nieco mniejszych, kameralnych salach. Program koncertów będzie wypadkową (...)
 • 19 października, 21:00 - Łódź, KEJA Pub
  koncert
  Zespół JRM – Jigowo-Reelowi Maniacy, jedna z najstarszych formacji muzyki irlandzkiej w Polsce, już od 24 lat gra tradycyjną muzykę celtycką (irlandzką, szkocką, walijską, bretońską) łącząc ludowe brzmienia z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata. Muzyka Jig Reel Maniacs to nurt World Music inspirowany celtycką spuścizną muzyczną, a czerpiący również (...)
 • 20 października, 9:00 - Łódź, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
  wykład, warsztaty
  Rejestracja na stronie: http://serwismalzenski.pl/eventy/ Jeśli myśląc o swoim związku czujesz: że kiedyś było lepiej; że twoje najszczersze intencje są kwestionowane; że tylko w filmach szczęście trwa aż po kres, to zapraszamy na warsztaty „Język serca czyli porozumienie, które dla obojga staje się sukcesem”. Jeśli czujesz się od czasu do czasu albo może permanentnie nierozumiany/a (...)
 • 20 października, 10:00 - Łódź, Hala Sportowa MOSiR Łódź
  targi, kiermasz
  Wydarzenie skierowane do wszystkich właścicieli oraz miłośników psów i kotów z Łodzi i okolic. Podczas targów będzie można odwiedzić stoiska wielu małych, często rodzinnych firm i manufaktur, które tworzą z pasją m. in.: przepiękne smycze, szelki i obroże, maty samochodowe, posłania, ubranka i kocyki, karmy, smakołyki i kosmetyki, bandanki i zabawki oraz inne akcesoria dla psów (...)
 • 20 października, 11:00 - Łódź, Fabryka Sztuki
  RĘKODZIEŁO
  warsztaty
  Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztacie z wyplatania wełny czesankowej 😍 ZAPISY tylko: magda.motki2@gmail.com cena: 100 zł (przelew: 69 1140 2004 0000 3302 4207 9837 tytułem:Łódź - zwrot kosztów za wełnę/20.10) (w cenie: wielki motek wełny & moje know how) data: 20.10 godzina 11:00 zabieramy ze sobą dobry humor :) Czego się nauczymy: - jak przygotować wełnę; - jak się (...)
 • 20 października, 12:00 - Łódź, Gralnia - Gry bez prądu
  Zapraszamy na League Cup Pokémon Trading Card Game! (for english version scroll down) Limit miejsc: 30 Format: Standard Wpisowe: 50zł, płatne na miejscu Na turniej trzeba przynieść: - swoją talię - decklistę - można ją wygenerować np. tu: http://pokegym.net/decklist/pokemon.htm albo wykonać odręcznie - znaczniki obrażeń, GX oraz statusów (burn/poison) jeżeli jakieś są nakładane (...)
 • 20 października, 12:30 - Łódź, Filharmonia Łódzka
   Zajęcia dla dzieci w wieku 4-8 lat, prowadzone we współpracy z Polskim Towarzystwem Carla Orffa. Każde spotkanie składa się z dwóch części - warsztatów, na których przygotowywane są krótkie prezentacje artystyczne, oraz koncertu familijnego, w trakcie którego Odkrywcy poznają muzykę i sami występują na estradzie. W trakcie drugiej części „Odkrywców Muzyki”, po warsztatach, dla (...)
 • 20 października, 13:00 - Łódź, empik Manufaktura
  RĘKODZIEŁO
  rodzinne, warsztaty
  Urodziny to często okazja do robienia wielu nowych zdjęć lub też przeglądania tych, które zostały zrobione już wcześniej. Nie inaczej jest w przypadku świętowanego w tym roku przez Empik 70-lecia. Fotografii wykonanych podczas spotkań autorskich w dawnych Klubach Międzynarodowej Prasy i Książki, a obecnie w salonach Empik każdy może mieć już zgromadzonych w swoich zasobach sporo (...)
 • 20 października, 14:00 - Łódź, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
  wykład, warsztaty
  Rejestracja na stronie: http://serwismalzenski.pl/eventy/ Jeśli myśląc o swoim związku czujesz: że kiedyś było lepiej; że twoje najszczersze intencje są kwestionowane; że tylko w filmach szczęście trwa aż po kres, to zapraszamy na warsztaty „Język serca czyli porozumienie, które dla obojga staje się sukcesem”. Jeśli czujesz się od czasu do czasu albo może permanentnie nierozumiany/a (...)
 • 20 października, 15:00 - Drzewica, Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy
  "Między łóżkami", to inteligentna komedia Norma Fostera składająca się z sześciu epizodów, które przedstawiają zabawne, ale również wzruszające losy mieszkańców prowincjonalnego miasteczka w Kanadzie. Wszystko dzieje się w ciągu dwóch godzin, choć w sześciu różnych pokojach, w których głównym meblem jest łóżko. Para 50-latków godzących się uprawiać sex na antenie radiowej, włamywacze (...)
 • 20 października, 16:00 - Łódź, empik Manufaktura
  rodzinne, wystawa
  Ryszard Bonisławski, dr Karolina Kołodziej prowadzenie: Magdalena Michalak W tym roku mija dokładnie 70 lat od momentu, kiedy na parterze kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 96 uruchomiono pierwszy Klub Międzynarodowej Prasy i Książki (KMPiK) w Łodzi. Od 1948 r. zmieniał lokalizację kilkukrotnie. W latach 90. zmienił także nazwę: z dawnego KMPiK na obecny Empik. Zmianie nie uległo (...)
 • 20 października, 18:00 - Drzewica, Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy
  "Między łóżkami", to inteligentna komedia Norma Fostera składająca się z sześciu epizodów, które przedstawiają zabawne, ale również wzruszające losy mieszkańców prowincjonalnego miasteczka w Kanadzie. Wszystko dzieje się w ciągu dwóch godzin, choć w sześciu różnych pokojach, w których głównym meblem jest łóżko. Para 50-latków godzących się uprawiać sex na antenie radiowej, włamywacze (...)
 • 20 października, 18:00 - Kutno, Centrum Teatru Muzyki i Tańca
  koncert
  Na koncercie wykonywane są m.in. utwory: Shy Albatros, D. Bowiego, Niny Simone, Wandy Warskiej, Terry'ego Calliera. Natalia Przybysz – charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów. Kojarzona szeroko, jako wokalistka najlepszego polskiego zespołu soul i R&B „Sistars”. Po zawieszeniu zespołu Sistars, działalność Natalii możemy śledzić głównie pod nazwą NATU i NATALIA PRZYBYSZ gdzie (...)
 • 20 października, 18:00 - Tomaszów Mazowiecki, Miejskie Centrum Kultury filia „Tkacz”
  koncert, dla mężczyzn, dla kobiet, ciekawe
  20 października zapraszamy miłośników ostrego brzmienia na koncert, który na długo pozostanie w Waszej pamięci! 4 Szmery - prawdopodobnie najlepszy tribute band AC/DC w Europie starają się idealnie odzwierciedlić na swoich występach sceniczne show, za którym stoi AC/DC.  Jako support wystąpi zespół Lunatycy z Piotrkowa Trybunalskiego. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w Miejskie (...)
 • 20 października, 20:00 - Gomunice, Klub Muzyczny Bogart
  Zespół legenda, działający z powodzeniem od wielu lat w Polsce, jak i poza jej granicami. Debiut płytowy z 1991 roku, był efektowny i głośny. Eklektyczna muzyka formacji Golden Life przypadła do gustu publiczności jak i dziennikarzom. Grupę okrzyknięto zespołem roku, a album Midnight Flowers – płytą roku. Tak zaczęła się droga na szczyt formacji, która miała okazać się wkrótce jedną (...)
 • 20 października, 20:00 - Łódź, Format
  Śpiewa, gra, komponuje i pisze teksty. Kasia Lins to odkrycie ostatnich lat na polskiej scenie muzycznej. Gatunek muzyki, którą tworzy najtrafniej możnaby zaklasyfikować jako indie pop z elementami rocka i folku. Tak naprawdę jednak Kasia wyrywa się utartym schematom i tworzy - prosto z serca. 23 lutego 2018 roku odbyła się premiera debiutanckiego albumu Kasi "Wiersz ostatni" (...)
 • 20 października, 20:00 - Koluszki, Cztery Struny Świata
  Łódzki zespół założony w 1996 roku. Muzyka grana przez grupę charakteryzuje się oryginalnym stylem poprzez łączenie gatunków rock, dub, reggae i elektroniki. Debiutancka płyta zespołu "11" znalazła się wśród 10 najważniejszych polskich debiutów ostatniego 10-lecia według magazynu "Teraz Rock". Drugi album "Loccomotiv" zyskał miano jednej z najpopularniejszych, polskich płyt rockowych (...)
 • 20 października, 21:00 - Łódź, KEJA Pub
  koncert
  Nie na darmo grupa Trzy Majtki zaliczana jest przez wielu miłośników szantowych klimatów do grup tzw. "kultowych". Powstała dwadzieścia lat temu i przez ten czas dorobiła się wielu zagorzałych fanów i wysokiej pozycji w rankingu zespołów. Grupa często jest porównywana z takimi gwiazdami klimatu jak EKT Gdynia czy Ryczące Dwudziestki. Wspaniały klimat jaki wytwarzają podczas koncertów (...)
 • 20 października, 21:00 - Łódź, Klub Szafa
  Połączenie tańca, efektów specjalnych i męskiego erotyzmu!!! Wyjątkowi faceci, reprezentanci międzynarodowej grupy chippendales, a wśród nich najlepsi tancerze w Europie, czyli to co najlepsze tylko dla Was. Kolejna edycja naprawdę niegrzecznej imprezy, gdzie poza męskimi występami, pojawią się konkursy oraz liczne atrakcje z gwiazdami wieczoru.Tym razem jeszcze więcej pokazów i (...)
 • 21 października, 10:30 - Tomaszów Mazowiecki, Helios