WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo łódzkie

Województwo łódzkie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 16 października (6 dni) - Łódź
  koncert, festiwal
  Jubileuszowy V Rubinstein Piano Festival odbędzie się w dniach 16-21 października 2017 roku. Patronat honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy.Goście honorowi - Ewa i Alina Rubinstein
 • 18 października (4 dni) - Łódź
  festiwal, pokaz, warsztaty
  18 października 2017 roku rozpocznie się Łódź Young Fashion – nowe wydarzenie modowe współtworzone przez miasto Łódź i Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Cztery dni konkursów, warsztatów oraz imprez o charakterze międzynarodowym otworzą debiutantom drogę do realizacji marzeń.  Główne wydarzenia odbędą się w Centrum Promocji Mody. Pokazom towarzyszyć (...)
 • 19 października, 10:00 (4 dni) - Łódź, Łódzki Dom Kultury
  festiwal
  Krytykuj bez końca 8. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja odbędzie się w Łodzi od 19 do 22 października 2017 roku. W programie ponad 50 filmów z najlepszych światowych festiwali, panele dyskusyjne, warsztaty branżowe i spotkania z twórcami. Powrócą stałe sekcje programu filmowego: Krytyczne premiery, czyli gorące tytuły z najważniejszych festiwali na świecie – z Cannes (...)
 • 19 października, 14:00 (3 dni) - Łódź, Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
  Ogólnopolska Konferencja Artystyczno-Naukowa "Trio fortepianowe w polskiej literaturze kameralnej XX wieku" W dniach 19-21 października 2017 roku Katedra Kameralistyki Akademii Muzycznej w Łodzi zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Artystyczno-Naukową "Trio fortepianowe w polskiej literaturze kameralnej XX wieku". Na program imprezy składają się trzy wykłady i trzy koncerty. W (...)
 • 19 października, 17:00 (3 dni) - Łódź, Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
  IGRZYSKA WOLNOŚCI 2017 "RE:wolucja - Cyfrowa rzeczywistość" 19-21.10, Łódź Igrzyska Wolności to spotkanie ludzi ciekawych świata i głodnych nowych idei. To spotkanie wybitnych światowych ekspertów oraz intelektualistów i dyskusja o najważniejszych wyzwaniach przed jakimi stoją społeczeństwa Zachodu w XXI wieku. Tegoroczny motyw przewodni IW to wpływ technologii na społeczeństwo (...)
 • 20 października, 11:00 (2 dni) - Łódź, Warsztat Artysty
  WZORNICTWO I DESIGN
  W najbliższy weekend zapraszamy wszystkich wymagających konsumentów do sklepów na OFF Piotrkowska Center. Jeżeli szukacie niepowtarzalnych wzorów, merytorycznej obsługi i najwyższej jakości, to tu! Tutaj też czekają na Was najlepsze ceny. 20 i 21 października będziecie mogli kupić wszystko w solidnej promocji. Do akcji włączają się: Trucht - Bieganie I Triathlon - sklep dla biegaczy (...)
 • 21 października - Piotrków Trybunalski, Hala Relax w Piotrkowie Trybunalskim
  mecz
 • 21 października, 2:00 - Opoczno, MDK Opoczno
  Ani Mru Mru w Opocznie! Zapraszamy na występ kabaretu Ani Mru Mru w nowym programie „Ostatnie takie trio”. 21.10.2017, godz. 16.00, Sala Koncertowa Miejskiego Domu Kultury w Opocznie. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w Punkcie Informacyjnym MDK, na stronach internetowych biletynakabarety.pl, kupbilecik.pl. Zamówienia zbiorowe tel. 602376284
 • 21 października, 9:00 - Skierniewice, Park Miejski w Skierniewicach
  trening, 5 km
  parkrun to cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o 9.00 rano. Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek. Udział w biegach jest bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie parkrun. Uzyskany kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w (...)
 • 21 października, 9:00 - Kutno
  trening, 5 km
  Trasa parkrun Kutno składa się z trzech okrążeń o długości 1.66 km i jest trasą płaską. Start i meta usytuowane są na głównej alejce parku przy ul. Barcewicza. Trasa ma wiele prostych odcinków i stosunkowo niewiele zakrętów. parkrun to cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o 9.00 rano. Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego (...)
 • 21 października, 9:00 - Pabianice, Park Wolności
  trening, 5 km
  parkrun to cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o 9.00 rano. Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek. Udział w biegach jest bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie parkrun. Uzyskany kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w (...)
 • 21 października, 9:00 - Łódź, Park Poniatowskiego
  trening, 5 km
  parkrun to cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o 9.00 rano. Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek. Udział w biegach jest bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie parkrun. Uzyskany kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w (...)
 • 21 października, 9:00 (2 dni) - Bełchatów, MCK Bełchatów
  warsztaty
  Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na szkolenie z cyklu „Koalicje Kultury”, organizowane przez Muzeum Sztuki w Łodzi. Warsztaty w Bełchatowie odbędą się w dniach 21 – 22 października. Koalicje Kultury to regionalna odsłona ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura, zorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Operatorem projektu w województwie łódzkim jest (...)
 • 21 października, 9:00 - Łódź, Wójcik i Spółka - Maszyny do szycia
  RĘKODZIEŁO
  rodzinne, charytatywne, warsztaty
  Serdecznie zapraszamy do udziału w charytatywnych warsztatach szycia na rzecz łódzkiego schroniska dla zwierząt. Już w najbliższą sobotę wspólnie uszyjemy legowiska dla zwierząt. Każda para rąk będzie na wagę złota, dlatego zabierzcie ze sobą rodzinę, przyjaciół, znajomych. Zapiszcie się już dziś na wybraną przez Was godzinę - każde zgłoszenie potwierdzamy: grupa I 9:00-10:30 grupa (...)
 • 21 października, 10:00 (2 dni) - Bełchatów
  Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić na weekend z Patrycją Frolenko, która poprowadzi zajęcia z tropienia sportowego oraz posłuszeństwa sportowego (przygotowanie do egzaminów BH, IPO, OB, zawodów). Patrycja jest członkiem ZKwP/Oddział Szczecin od 1995 roku oraz członkiem Deutscher Malinois Club e.v. (DMC) – niemieckiego klubu owczarka belgijskiego malinois. Posiada uprawnienia asystenta (...)
 • 21 października, 10:00 (2 dni) - Maków, Szkoła Rzemiosła Survivalowego
  SURVIVAL
  warsztaty
  Gdzie: Maków Koszt: 250 zł Zapisy OBOWIĄZKOWO na podkomorzyna@gmail.com Przez dwa dni nauczycie się jak zbudować schronienie, jak pozyskać i uzdatnić wodę do picia, jak rozpalić ogień za pomocą dwóch patyków, przygotujecie posiłki z dzikich roślin jadalnych różnymi technikami: dół ziemny, wędzenie, gotowanie kamieniami. Szkolenie poprowadzą: Katarzyna Miłochna Mikulska: dzika (...)
 • 21 października, 10:00 - Łódź, ASP Wydział Sztuk Wizualnych
  dla dzieci, warsztaty
 • 21 października, 10:00 (2 dni) - Łódź, FitFabric
  SZKOLENIE TRENER PERSONALNY PERSONAL TRAINING ACADEMY Nareszcie jest... Oczekiwane, prestiżowe szkolenie Trener Personalny w Łodzi 💥💥💥 Jedyne w Polsce szkolenie dające najważniejsze międzynarodowe certyfikaty! Jako jedyna akademia posiadamy akredytację REPS Polska oraz EREPS, dzięki czemu nasze certyfikaty są rozpoznawalne prawie na całym świecie! Nasze akedytacje to gwarancja (...)
 • 21 października, 10:00 - Piotrków Trybunalski, Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim
  ODDZIAŁ POLSKIEGO TOWARZYSTWA TURYSTYCZNO KRAJOZNAWCZEGO im. Michała Rawity Witanowskiego oraz CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ w Piotrkowie Trybunalskim ZAPRASZAJĄ NA AKCJĘ ,,PŁOMYK PAMIĘCI" czyli JESIENNE SPRZĄTANIE GROBÓW CEL IMPREZY - Estetyczne , historyczne, przyrodnicze i edukacyjne walory piotrkowskich cmentarzy, - Aktywny udział w ochronie zabytków i innych dóbr kultury (...)
 • 21 października, 10:00 - Łódź
  dla dzieci, spacer
  „Tytka, sznytka, ciach bajera!” – czwarty audiospacer po Księżym Młynie (English version below) 21.10.2017, start: Przędzalniana 59, m. 6 (10:00, 12:00, 14:00, 16:00, 18:00) „Cztery mile lasu, półtora jałowca,/oj, nie ma tu w Łodzi porządnego chłopca./Same bałamuty, chodzą jak mamuty,/fajne do kielicha – liche do roboty./Chusteczka w kieszeni trzy lata nie prana,/a jeszcze nie (...)
 • 21 października, 10:01 - Łódź, ASP Wydział Sztuk Wizualnych
  dla dzieci, warsztaty
 • 21 października, 10:30 (2 dni) - Łódź, Manu Cafe
  warsztaty, dla kobiet
  Dzień dobry :) Cieszę się, że tutaj jesteś. Zanim spotkamy się osobiście, kilka słów o tym, czym są warsztaty Kobiety! Czas na kawę. IDEA JEST PROSTA: ☕ spotykamy się 1 x w miesiącu ☕ każde spotkanie ma charakter warsztatów rozwoju osobistego ( jedno spotkanie to jeden konkretny temat np. zdrowe poczucie własnej wartości, zarządzanie czasem, budowanie dobrych relacji etc (...)
 • 21 października, 11:00 - Łódź, Tubajka Rodzinna sklepo-kawiarnia
  dla dzieci
  ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE Z TWÓRCZYM ROZMACHEM DLA DZIECI W WIEKU 1,5 - 6 LAT W TUBAJCE W ŁODZI!!! KOLOROWE, POBUDZAJĄCE FANTAZJĘ, UWALNIAJĄCE WEWNĘTRZNĄ EKSPRESJĘ TWÓRCZĄ DZIECKA! - Swobodna ekspresja - eksperymentowanie z różnymi plastycznymi technikami - praca na dużych formatach - malowanie palcami, stopami - nietypowe materiały Zabawy plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych (...)
 • 21 października, 11:30 - Piotrków Trybunalski, Automobilklub Piotrkowski
  KJS
  Jest finał i będą nagrody!!! Zapraszamy na ostatnią, trzecią rundę dobrze już wszystkim znanej imprezy. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem jeśli ktoś ukończył dotąd tylko jedną z rund, może nadal być klasyfikowany w całym cyklu- wystarczy ukończyć trzecią rundę. Mamy dla Was nową konfigurację trasy, jak zwykle intuicyjną i szybką. Miejsce- bez zmian- Plac Targowy w Radomsku (...)
 • 21 października, 12:00 (2 dni) - Łódź
  dla dzieci, warsztaty
  Zapraszamy na darmowe warsztaty tworzenia gry komputerowej dla dzieci w wieku 8 – 12 lat. Gdzie? w Lokalu – restauracji przyjaznej dzieciom, przy al. Leona Schillera 13, 90-009 w Łodzi. Kiedy? W sobotę 21 października w godzinach 12.00 – 14.00 lub 14.30 – 16.30 i w niedzielę 22 października od 12.00 do 14.00 Tematem gry będzie wariacja na temat zabawy w chowanego. Dzieci zaprojektują (...)
 • 21 października, 12:00 - Łódź, Ośrodek Kultury Górna
  "Śpiewać każdy może" - jesteśmy o tym przekonani. Śpiewanie wyzwala radość i dobre samopoczucie. Jeśli się z tym zgadzasz albo jeśli jeszcze o tym nie wiesz - nie krępuj się, po prostu przyjdź i spotkaj się z nami - śpiewająco. Spotykamy się wszyscy: młodsi i starsi, weseli i smutni - by wspólnie śpiewem zaczarować jesień. Prowadzenie: * Jesienne karaoke poprowadzi wspaniała (...)
 • 21 października, 12:30 - Łódź, Yellow2
  dla dzieci, rodzinne, wycieczka, warsztaty
  Yellow 2 zaprasza na przygodę z żółtym wehikułem czasu, który będzie przenosił Małych Podróżników do fascynujących miejsc i odległych epok. Podczas pierwszej podróży przeniesiemy się 200 milionów lat wstecz aby poznać Tyranozaura i jego kolegów. Wehikuł wyrusza 21 października (sobota) o godzinie 12.30. Na spotkania zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat wraz z rodzicami (...)
 • 21 października, 13:00 - Łódź, Fabryka Sztuki
  dla dzieci, warsztaty
  Zapraszamy na październikowe Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki w Łodzi! CUDA NA KIJU - warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat data: 21 października (sobota) godzina: 13.00-15:00 miejsce: sala warsztatowa (niski budynek Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3) prowadzenie: Jola Królicka wiek uczestników: dzieci w wieku 6-12 lat czas trwania: 120 minut wstęp: 5 zł (...)
 • 21 października, 13:00 - Łódź, Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
  Serdecznie zapraszamy na spotkanie pt. :"Palpatine, Daenerys Targaryen, Voldemort - populiści w świecie fantasy i science fiction" z dr Csabą Toth autorem m.in. książki: "Science Fiction in Politics". Csaba Toth jest strategiem politycznym, dyrektorem węgierskiego liberalnego think tanku Reublikon Institute, członkiem zarządu Europejskiego Forum Liberalnego (ELF). A tu liberalna (...)
 • 21 października, 13:00 - Łódź, Centralne Muzeum Włókiennictwa
  WZORNICTWO I DESIGN
  oprowadzanie kuratorskie
  Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej, Domek nr 4 21 października, sobota, godz. 13.00, bilet ulgowy: 6 zł; normalny: 10 zł Wystawa czynna do 29 października 2017 r. Serdecznie zapraszamy na ostatnie oprowadzanie kuratorskie Anny Dąbrowicz po wystawie „Rzemiosła dawnej Łodzi. Pracownia haftu maszynowego”. Uczestnicy będą mieli również szansę poznać tajniki powstawania haftu (...)
 • 21 października, 13:00 - Skierniewice
  Zastanawiałeś się kiedyś, co chciałbyś napisać do przyszłości? Jaki przekaz wysłać sobie lub potomnym, jaką ważną część siebie pozostawić? Jeśli tak, zapraszamy Cię do udziału w akcji Twój list do przyszłości. To inicjatywa podsumowująca jubileusz 560-lecia Skierniewic, który obchodzimy w 2017 roku. #listdoprzyszlosci Instrukcja krok po kroku 1. Odbierz gotowy pakiet (koperta, (...)
 • 21 października, 14:00 - Łódź, Baby English Center - szkoła językowa dla dzieci w Łodzi
  dla dzieci
  Niekonwencjonalne sposoby na zajęcia plastyczne to mnóstwo uśmiechu i szaleństwa dla dzieci. Podobno im bardziej nietypowe są zajęcia tym dziecko wychodzi bardziej szczęśliwe. Kto by pomyślał, że malować można strzykawką, albo na mleku? Na zajęciach wykonamy niesamoite i wyjątkowe prace! Czego uczy się dziecko podczas zajęć? • prawidłowego operowania podstawowymi narzędziami (...)
 • 21 października, 15:00 - Łódź, Stadion ŁKS
  mecz
  Do końca rundy jesiennej pozostało już tylko pięć spotkań, z których dwa odbędą się w Łodzi. Mecz z Garbarnią będzie więc przedostatnią okazją do powalczenia RAZEM o ligowe punkty i miejsce na podium 2 ligi.
 • 21 października, 15:00 - Łódź, Łódzki Dom Kultury
  Goście: Artur Majer (filmoznawca, głowny specjalista w Dziale Kreacji Filmu i Serialu TVP S.A.) Anna Hardasiewicz (PR Manager w dziale promocji Kino Świat, odpowiedzialna za promocję w prasie, radiu i telewizji) Paula Szmidt (Dyrektor Promocji w firmie dystrybucyjnej M2 Films, odpowiedzialna za kampanię filmów KAMPER film, Królewicz Olch / The Erlprince ) Zachęcanie publiczności (...)
 • 21 października, 15:30 - Łódź, Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
  Serdecznie zapraszamy na panel dyskusyjny pt. "Jak gry komputerowe zmieniają zachowania kulturowe? " podczas Igrzysk Wolności 2017! Wystąpią: - Mirosław Filiciak – Dyrektor Instytutu Kulturoznawstwa, kierownik School of Ideas Uniwersytetu SWPS , - Adam Wojciechowski – Prodziekan ds. rozwoju i współpracy z gospodarką Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej (...)
 • 21 października, 15:30 - Łódź, Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
  dyskusja
  Serdecznie zapraszamy na panel dyskusyjny pt. :"Jaki wpływ mają protesty społeczne na procesy polityczne państw demokratycznych?" Wystąpią: Borys Budka – poseł Platformy Obywatelskiej, Detmar Doering – koordynator Fundacji im. Friedricha Naumanna na Rzecz Wolności w Europie Środkowej i Krajach Bałtyckich, Kamila Gasiuk-Pihowicz – posłanka Nowoczesnej, Sylwia Gregorczyk-Abram (...)