WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo dolnośląskie

Województwo dolnośląskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 17 października, 16:00 (6 dni) - Wrocław, Wroclaw [Wroclove]
  [ ⬇️ For English scroll down ⬇️ ] MIASTOmovie /5 | sąsiedztwo | 17-22 października 2017 Po analizie tożsamości miasta, głównie na przykładzie Wrocławia w 2016 r., motywem przewodnim MIASTOmovie #5 zostało “Sąsiedztwo”. Dziś hasła “społeczności lokalnej”, “budowania relacji dobrosąsiedzkich” czy “sąsiedzkiego sieciowania” nadają ton dyskusji o współczesnym, dobrym mieście. W związku (...)
 • 18 października, 9:00 (5 dni) - Jelenia Góra, Sala Widowiskowa Jeleniogórskiego Centrum Kultury
  koncert, festiwal, warsztaty
  Pod takim hasłem w dniach 18 – 22 października, przy okazji organizacji Festiwalu „Krokus Jazz”, odbędzie się cykl warsztatów, wystaw i koncertów popularyzujących muzykę jazzową, na polsko-czeskim pograniczu w ramach projektu „Alternatywa bez granic-warsztaty i prezentacje”. Po raz pierwszy w historii Krokusa warsztaty jazzowe trafią pod strzechy jeleniogórskich szkół. Czy prezentowany (...)
 • 20 października, 20:00 (3 dni) - Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Kultury
  koncert, festiwal
  Zapraszamy do Jeleniogórskiego Centrum Kultury na ul. Bankową na coroczne święto jazzu. Przez trzy październikowe dni podziwiać będziemy kilkudziesięciu znakomitych muzyków grających jazz na najwyższym poziomie. Za niektóre koncerty trzeba będzie zapłacić kupując bilet (choćby za symboliczne 10 zł do klubu „Kwadrat)”. Ale czekają nas też dwa koncertowe dni (sobota i niedziela) podczas (...)
 • 21 października, 10:00 (2 dni) - Wrocław, DalejMama
  DZIKA KOBIETA – BLISKIE SPOTKANIA Dzika Kobieta – to określenie archetypu kobiecej psychiki. Kobiety, która żyje w zgodzie ze swoją naturą, pierwotnym instynktem, kieruje się głęboką intuicją, wyraża się wprost ze swej macicy, ma dostęp do pradawnej mądrości, ma otwarte serce i moc twórczą. Bliskie spotkania, ponieważ z bardzo bliska przyjrzymy się Dzikiej Kobiecie w jej naturalnym (...)
 • 21 października, 10:00 (2 dni) - Wrocław, Hala Stulecia we Wrocławiu
  DOM, WNĘTRZE, OGRÓD
  Zapraszamy na jesienną edycję Targów Mieszkań i Domów we Wrocławiu! Kupujesz pierwsze mieszkanie? Powiększyła Ci się rodzina i potrzebujesz więcej przestrzeni? A może szukasz nowoczesnych rozwiązań do domu lub inspiracji do jego urządzenia? Tutaj spotkasz deweloperów oraz specjalistów z branży mieszkaniowej i budowlanej! Na Ciebie czekają spotkania z ekspertami, bezpłatne seminaria (...)
 • 21 października, 10:00 (2 dni) - Wałbrzych, Fit Diet
  dla mężczyzn, warsztaty, dla kobiet
  WEEKENDOWY KURS TAŃCA UŻYTKOWEGO w Wałbrzychu !-> NAUCZ SIĘ TAŃCZYĆ W 2 DNI !★★ZAPISY I INFORMACJE★★
 • 21 października, 10:00 (2 dni) - Wrocław, Grunwald Studio
  warsztaty
  Zapraszamy na 2 dniowe warsztaty Fotografii Architektury i Wnętrz + technika hdr + postprodukcja Warsztaty są skierowane do osób, które korzystają już z funkcji trybu manualnego. Wiedza z warsztatów jest uniwersalna i pozwoli na swobodne fotografowanie dowolną marką aparatu z wykorzystaniem światła zastanego jak również póżniejszą pracę nad zdjęciem w cyfrowej ciemni. Poćwiczymy (...)
 • 21 października, 11:00 (2 dni) - Wrocław, Wroclaw [Wroclove]
  dyskusja
  Zapraszamy na VI Zjazd Kluby "Tygodnika Powszechnego" połączony z V urodzinami Klub "Tygodnika Powszechnego" we Wrocławiu. Program: Sobota 21 X 2017: Stara Giełda, Pl. Solny 16 11.00 Msza święta 12.00 Wprowadzenie Marcin Pera - koordynator generalny Klubów "TP" Konrad Stanowicz - koordynator Klubu "TP" we Wrocławiu 12.30 Debata "Kościół stroną w politycznym sporze?" dyskutanci: (...)
 • 21 października, 12:00 (2 dni) - Milicz, Rynek Milicz
  Pierwsze spotkanie w Miliczu z przebojami kuchni światowej serwowane bezpośrednio z Food Trucków. Prawdziwa uczta Street Food
 • 21 października, 15:00 (2 dni) - Świdnica, Centrum Renesans
  dla mężczyzn, warsztaty, dla kobiet
  WEEKENDOWY KURS TAŃCA UŻYTKOWEGO w Świdnicy !-> NAUCZ SIĘ TAŃCZYĆ W 2 DNI !★★ZAPISY I INFORMACJE★★
 • 21 października, 18:00 (2 dni) - Jedlina-Zdrój
 • 21 października, 19:00 (2 dni) - Wałbrzych, Stara Kopalnia - Centrum Nauki i Sztuki
  SCHUBERT, ROMANTYCZNA KOMPOZYCJA NA DWUNASTU WYKONAWCÓW I KWARTET SMYCZKOWY Głównym bohaterem spektaklu jest muzyka i przetworzone wątki z biografii romantycznego kompozytora, Franza Schuberta. Ze sceny zabrzmi jego najsłynniejszy utwór ŚMIERĆ I DZIEWCZYNA wraz z nowoczesnym komentarzem skomponowanym przez Wojciecha Blecharza. W przestrzeniach Starej Kopalni występują nie tylko (...)
 • 22 października, 9:00 - Wrocław, Stowarzyszenie Razem Bezpiecznie
  http://www.razembezpiecznie.pl/kalendarz/menu/dodaj-nowe/eventdetail/384/89%7C92%7C93%7C94%7C95/dolnoslaskie-rozmaitosci-zamek-czocha.html
 • 22 października, 9:45 - Sobótka, Dom Turysty PTTK „Pod Wieżycą”
  wycieczka
  Zapraszamy na spacer przyrodniczy, podczas którego: • Będziemy poznawać rośliny i zwierzęta tego wzniesienia • Dowiemy się dlaczego Ślęża uznawana jest niemal od zawsze za miejsce tajemnicze, magiczne, a nawet święte • Po zdobyciu szczytu istnieje możliwość powrotu razem z przewodnikami do miejsca startowego lub dalszej, samodzielnej wędrówki. O której? 9.45-10.00 Przybycie i rejestracja (...)
 • 22 października, 10:00 - Wrocław, CRZ Krzywy Komin
  Feng Shui coaching czyli jak skutecznie wspierać swoje życiowe wybory korzystając z zaawansowanych technik Feng Shui i Chińskiej Astrologii. Zajęcia trwają od godziny 10 do godziny 17. Przerwa na obiad w godz. 13.00- 14.15. OPIS SZKOLENIA • Wprowadzenie do Feng Shui i najważniejszych pojęć Chińskiej Metafizyki • Zasada Tien-Di Ren jako fundament • Teoria Pięciu Przemian • Podstawowe (...)
 • 22 października, 10:00 - Lubań
  Zapraszamy na Jesienny Rajd Rowerowy . Regulamin oraz trasa rajdu : www.kwisaluban.pl
 • 22 października, 10:30 - Jelenia Góra, Sala Koncertowa im. Stefana Strahla
  koncert, dla dzieci
  Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE
 • 22 października, 10:30 - Wrocław, White Stork Synagogue
  Zapraszamy na dyskusję z okazji 5-lecia Klubu "Tygodnika Powszechnego" we Wrocławiu. Spotkanie jest częścią VI Zjazdu Klubów "Tygodnika Powszechnego". Jak rozumiemy pojęcie tolerancji? Z jakimi przejawami tolerancji i nietolerancji miewamy do czynienia? Jak zachować tożsamość w dialogu z Innym? Jak odnaleźć się w świecie fundamentalizmu i relatywizmu? Czy Wrocław faktycznie jest (...)
 • 22 października, 11:00 - Lubin, Regionalne Centrum Sportowe spółka z o.o.
  XXXII edycja Biegu Barbórkowego o "Lampkę Górniczą" odbędzie się 22 października 2017r. W tym roku podobnie jak w poprzednim obowiązuje limit 2000 uczestników i jak zawsze decyduje kolejność wpłat. WPISOWE wynosi: - 25 zł - pakiet startowy bez koszulki, - 50 zł - pakiet startowy z pamiątkową koszulką (opcja możliwa do 20.09.2017r.) Regulamin Biegu Barbórkowego 2017 do pobrania (...)
 • 22 października, 11:00 - Wrocław
  trening
  Zapraszamy wszystkich chętnych na ustawkę z Bartoszem Huzarskim!!! W planach przejazd do parku na podstawowe ćwiczenia MTB, które poprowadzi sam Huzar. Pokażmy że w fixach też jest siła i też można wszędzie jeździć :D Spotykamy się pod Dębem Przewodnika przed wejściem nowo wybudowanej galerii Wroclavia o godzinie 11.00 skąd w grupach wyruszymy na przejazd. Zapraszamy każdy (...)
 • 22 października, 11:00 - Wrocław, Cocofli - books art cafe wine bar
  dla dzieci, warsztaty
  "Spóźniłem się do szkoły, bo..." Davide Cali, Benjamin Chaud Wydawnictwo Dwie Siostry Zdarza Wam się spóźniać? Czy zawsze jesteście na czas? Bohater naszej książki spóźnia się codziennie! Może jego droga do szkoły jest prosta, ale późno wstaje? A może, jak twierdzi, jest bardzo skomplikowana i mnóstwo na niej przeszkód do pokonania? Bądźcie z nami w niedzielę, jak zwykle o 11 (...)
 • 22 października, 11:00 - Wrocław
  Myśleliście, że projekt "Osiedlowy Polegiwacz, czyli... zrelaksuj się na Zakrzowie" wspierany przez mikroGRANTY ESK 2016 dobiegł już końca? Otóż nie! Przybyliśmy, zobaczyliśmy i wspólnie zbudowaliśmy plenerową strefę relaksu, a teraz chcemy pokazać, że to nowe miejsce na Zakrzowie może służyć nie tylko do odpoczynku i zabawy, ale też być punktem różnorodnych spotkań. Zróbcie rachunek (...)
 • 22 października, 11:20 - Kudowa-Zdrój, Dworzec PKP w Kudowie-Zdroju
  dla dzieci
  Zapraszamy na kolejną wycieczkę z Kudowskim Klubem Wędrowców oraz Fundacją Qdowa organizowaną w ramach projektu "Rusz w Stołowe"! Tym razem zabierzemy dzieci i młodzież w okolice Darnkowskich Wzgórz gdzie zobaczą m.in. ośrodek buddyjski w Darkowie, "chatki hobbitów", czyli niezwykłe domki w Żyznowie oraz przepiękne widoki roztaczające się z tamtejszych wzniesień. Spotykamy się (...)
 • 22 października, 12:00 - Wrocław, Czasoprzestrzeń
  👉22 października Wege Festiwa po raz pierwszy zagości we Wrocławiu! 👉Wege Festiwal Wrocław zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z Polski jak i z Wrocławia. Liczymy, że Wrocław pokocha Wege Festiwal, bo chcemy być u Was częściej 😍 Wege Festiwal to : - najlepsza kuchnia polskich wege restauracji i blogerów, przepyszne falafele, hummusy i wege burgery, wege odsłony (...)
 • 22 października, 12:00 - Wrocław, Klub Firlej
  piknik
  CO TO ZA EVENT? Czasoprzestrzeń to projekt otwartej wymiany umiejętności w piknikowym stylu. Jego idea zrodziła się z przekonania, że każdy z nas ma pełno kompetencji i skilli, którymi może i chce dzielić się z innymi ludźmi i jednocześnie posiada potrzeby, które inna osoba może spełnić ofiarując swój czas. What kind of event is this? Czasoprzestrzeń (Spacetime) is an exchange (...)
 • 22 października, 12:00 - Wrocław, Ołbin, Wrocław
  DOM, WNĘTRZE, OGRÓD
  spacer
  Ołbińskie ogródki działkowe są jednymi z najstarszych zachowanych we Wrocławiu. Ich początki sięgają drugiej połowy XIX wieku. Od tego czasu często zmieniały się ich nazwy, nadawano im nowe funkcje i znaczenie. Dzisiaj ołbińskie ogrody dzielą się na cztery ROD-y: „Westerplatte”, „Piast”, „Lepsze Jutro” oraz „Zorzę”. Dla jednych są zielonymi enklawami uprawy i wypoczynku, dla innych (...)
 • 22 października, 12:00 - Wrocław, Centrum Poznawcze Hali Stulecia
  spacer
  W najbliższą niedzielę 22 października Centrum Poznawcze Hali Stulecia zorganizuje spacer z przewodnikiem do dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych. Dziś obiekt znany jest jako Centrum Technologii Audiowizualnych – CeTA. We wrocławskiej Wytwórni swoje filmy realizowali m.in. Andrzej Wajda, Kazimierz Kutz i Roman Polański, Agnieszka Holland, Sylwester Chęciński czy Wojciech Jerzy Has (...)
 • 22 października, 12:00 - Wrocław, Wroclaw
  22.10.2017 – niedziela 12.00 – 14.00 – Szkło w Przestrzeni Miejskiej Wrocławia – wycieczka Szklanym Szlakiem Wrocław Stare Miasto zbiórka: Fontanna „Zdrój" na Rynku – prowadzenie: Agnieszka Naglik, historyk sztuki o projekcie: www.europeanglassfestival.com/pl/node/134
 • 22 października, 12:30 - Wałbrzych, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
  dla dzieci
  Przedstawienie opowiada o losach wesołego Koziołka Matołka, który podróżuje po świecie w poszukiwaniu słynnego Pacanowa, gdzie mieszkają znamienici kowale. Młody, niedoświadczony i łatwowierny Koziołek musi zmierzyć się z własnymi słabościami i lękami przed nieznanym. Poznaje mnóstwo ciekawych ludzi z różnych stron świata: chińskiego cesarza, bombajskiego zaklinacza węży, córkę (...)
 • 22 października, 13:00 - Wrocław, Hex Wrocław
  Zapraszamy wszystkich graczy na wspaniałe wydarzenie jakim jest Brawltober! Co to takiego? Coś wyjątkowego :) Tym razem nie gramy zwykłego turnieju. Będziemy grać Kominkową Karczemną Bójkę! Każda osoba, która weźmie udział w bójce dostanie za darmo nowego bohatera Nemsy Necrofizzle. Postaramy się zrobić tak, aby każdy wrócił z tym portretem do domu. Jak będzie można zdobyć nagrody? (...)
 • 22 października, 14:00 - Wrocław, Kawiarnia Sąsiedzka
  PL/EN [english version below] Zapraszamy na edycję październikową! Zasady są proste: Przyjdź, przynieś wegańskie jedzenie albo zapłać 10 PLN, podziel się przepisem, usiądź i porozmawiaj z nami przy wegańskim posiłku, który współtworzymy sami! Kuchnia Społeczna promuje etyczną, pozbawioną mięsa i produktów odzwierzęcych kuchnię. Ewentualne zyski przeznaczane są na rzecz wartościowych (...)
 • 22 października, 14:00 - Wrocław, Księgarnia Hiszpańska Wrocław La Librería Española de Wrocław
  CelebruJEMY #1 Buenos dias! Tym razem pogoda nam nie straszna! Przenosimy pierwszą edycję CelebruJEMY do Księgarnii Hiszpańskiej! Oczywiście niezmiennie aromatyczna kuchnia z półwyspu iberyjskiego – pyszna paella, tapas w towarzystwie hiszpańskich alkoholi. Idea projektu: Powrót do zapomnianej tradycji spożywania wspólnych posiłków w przyjaznej atmosferze. Na miejscu będziemy (...)
 • 22 października, 14:00 - Trzebnica, Fredro Wrocław
  This year we celebrate 500th anniversary of Reformation. Exactly 500 years ago, on 31st October 1517 Martin Luther nailed his 95 Theses in the castle church door in Wittenberg. Unintentionally he started the movement which soon later changed all of the world. After years he admit: „I would never have thought that such a storm would rise from Rome over one simple scrap of paper” (...)
 • 22 października, 15:00 - Wrocław, Teatr Polski
  Wydawało nam się, że o klimakterium powiedzieliśmy już wszystko... Myliliśmy się! Elżbieta Jodłowska powraca z nowym hitem! "Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał" powstało na wyraźną prośbę publiczności, która chciała poznać dalsze losy bohaterek - już nie młodych, ale jakże młodych. Wciąż walcząca z nadwagą, ale już nie bezrobotna Pamela i Zosia, zaradna pani domu, starym zwyczajem (...)
 • 22 października, 15:00 - Krośnice, GOSiR Krośnicka Przystań PARK WODNY
  MULTIDYSCYPLINARNE
  Zapraszamy WSZYSTKIE sołectwa z Gminy Krośnice do udziału w VI Mini Mistrzostwach Sołectw, które odbędą się 22 października o godz. 15:00 w Hali Sportowej GOSiR w Krośnicach. Zapisy do 18 października. W Mistrzostwach mogą brać udział 4 osobowe drużyny + pełnoletni opiekun reprezentujące sołectwo z Gminy Krośnice (wiek uczestnika do 12 lat). Czekamy na Was! :)
 • 22 października, 15:00 - Wrocław, Cybermachina Wrocław
  Druga edycja Geek Quizu. Zbierz drużynę (2-8 osób), weź udział, mierz się z całą Polską i wygrywaj nagrody :) Stacjonarnie w każdej Cyber!