WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo dolnośląskie

Województwo dolnośląskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 

 • 13 listopada (4 dni) - Wrocław, Arkady Wrocławskie
  Wyroby regionalne z Polski, ale nie tylko będzie można kupić odwiedzając Jarmark Produktów Regionalnych w Arkadach Wrocławskich. Jarmark odbędzie się na parterze Centrum od 13 do 16 listopada.  
 • 15 listopada, 9:00 - Wrocław, CRZ Krzywy Komin
  dla dzieci, warsztaty
  Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 8-15 lat na kreatywne warsztaty organizowane w ramach projektu Innovation. Kids Design Space. Ożywianie obrazu to świetna zabawa! Można m.in. stworzyć na bazie rysunku lub zdjęcia ruchomy obraz zwany gifem. Idąc krok dalej – dać naszej wyobraźni pole do popisu i stworzyć krótki scenariusz, który stanie się podstawą do nieco dłuższej formy animacyjnej (...)
 • 15 listopada, 9:30 - Wrocław, Siedziba firmy Witalni
  Serdecznie zapraszamy do udziału w 2-dniowych warsztatach z  zakresu inteligencji emocjonalnej. Na szkoleniu uzyskasz odpowiedź na m.in na poniższe pytania: Jak podnieść własny poziom inteligencji emocjonalnej? Jak skutecznie zarządzać własnymi emocjami? Jaki wykorzystać empatię w kontaktach z Klientami?Szczegółowy harmonogram wydarzenia:DZIEŃ I:2018-11-15 | 09:30 | 12:00 (...)
 • 15 listopada, 14:00 - Wrocław, Galeria Dominikańska
  22 października Jury konkursu malarskiego „IMPET” organizowanego przez Galerię Dominikańską i Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, wybrało 40 ze 111 zgłoszonych obrazów, które wezmą udział wystawie pokonkursowej w Galerii Dominikańskiej. Wystawa potrwa od 13.11 do 25.11.2018r. Zapraszamy Państwa na wernisaż tego wyjątkowego wydarzenia, połączony z wręczeniem (...)
 • 15 listopada, 17:00 - Wrocław, Cocofli - books art cafe wine bar
  Zgodnie z wieloletnią tradycją na całym świecie w trzeci czwartek listopada otwiera się butelki młodego francuskiego wina - Beaujolais Nouveau*. Serdecznie zapraszamy Was już teraz na ten wyjątkowy wieczór - otworzymy pierwsze butelki Beaujolais Nouveau. *Beaujolais Nouveau to młode wino ze szczepu gamay, butelkowane po sześciu tygodniach od zbiorów. W smaku owocowe, żywe i pełne (...)
 • 15 listopada, 17:00 - Wałbrzych
  spotkania autorskie
  Biblioteka pod Atlantami zaprasza 15 listopada o godz. 17.00 do budynku głównego na spotkanie autorskie Magdaleny Grzebałkowskiej, połączone z promocją książki "Komeda. Osobiste życie jazzu". Człowiek tajemnica. Listów nie pisał. Dzienników nie prowadził. Mruk. Miły. Uśmiechnięty. Osobny – tak o nim mówili. Większość tego, co wiemy o Krzysztofie Komedzie, pochodzi ze wspomnień (...)
 • 15 listopada, 17:00 - Wrocław, Wrocław Główny
  wycieczka, spacer
  Hello Poland zaprasza na spacer z przewodnikiem w miejsce, w którym większość dopiero zaczyna wycieczkę do Wrocławia. Tego dnia nie będziemy spieszyć się na pociąg! Zamiast tego skupimy się na eksplorowaniu dworcowych zakamarków w poszukiwaniu miejsc, o jakich nie mieliście pojęcia! Zapraszamy w czwartek, 15 listopada o 17:00. Wiedzieliście, że na dworcu można odwiedzić kapliczkę (...)
 • 15 listopada, 18:00 - Wrocław, Bezsennosc Insomnia Club
  koncert
  JMSN wraca z nowym materiałem! Kolejny album ulubieńca polskiej publiczności (szczególnie jej żeńskiej części) ukaże się we wrześniu i będzie nosił tytuł Velvet. Pierwszy singiel Talk Is Cheap z pewnością trafił do wielu pościelowych letnich playlist i towarzyszył miłosnym uniesieniom. A to dopiero przedsmak tego, co czeka nas jesienią - JMSN wpadnie na trzy koncerty do Polski! 15 (...)
 • 15 listopada, 18:00 - Wrocław, Alive
  koncert
  Zapraszamy na pierwszą wspólną trasę zespołów Overflow i The Breakdown. Na każdym koncercie wspierać nas będą lokalne zespoły, więc gwarantowana jest solidna dawka ciężkiego i melodyjnego grania oraz świetna zabawa. Musicie tam być !!! Line-up: TBA Error Label 19:30 The Breakdown20:30 Overflow 21:30 O Zespołach: Overflow [Kraków] Overflow, czyli dawka czystego metalu z domieszką (...)
 • 15 listopada, 19:00 - Bolesławiec, Bolesławiecki Ośrodek Kultury
  Kabaret Jurki - Last minute Żyjemy w biegu, na huśtawce, na krawędzi, na kredyt, wszystko odkładamy na ostatnią chwilę, albo kręcimy się w kółko jak bąki na pleckach i nie możemy ruszyć z miejsca. A życie nie będzie na nas czekać, a marzenia same się nie spełnią. Nie czekajmy do ostatniej chwili, metronom nie śpi... tik tak tik tak tik tak...
 • 15 listopada, 19:00 - Wrocław, Centrum Sztuki IMPART
  Richard Bona zagra we Wrocławiu! 15 listopada we Wrocławiu wystąpi, uwielbiany przez polską publiczność, Richard Bona, nazywany przez media "afrykańskim Stingiem"! Na zaproszenie Ethno Jazz Festival artysta będzie promował swój ostatni album „Heritage”, został nagrany we współpracy z Mandekan Cubano. Inspirowana wspólnym dziedzictwem, bogatym folklorem i tradycyjną muzyką Zachodniej (...)
 • 15 listopada, 19:00 - Wałbrzych, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia
  Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od:” Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją. A Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny ''. I to właściwie (...)
 • 15 listopada, 19:00 - Szczawno-Zdrój, Teatr Zdrojowy
  Don Giovanni Selection to nowy, autorski projekt grupy operowej Sonori Ensemble i tria stroikowego Reed Connection. Legendarna opera Don Giovanni wyreżyserowana według współczesnej koncepcji i podana niemal jak zestaw wykwintnych czekoladek - najpiękniejsze arie, duety, sceny i finały, rozmaite smaki muzyczne, barwne i zróżnicowane postacie, wartka akcja i nieustanne zmiany emocji (...)
 • 15 listopada, 19:00 - Jelenia Góra, Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze
  ZDROJOWE CZWARTKI Z FILHARMONIĄ Krzysztof Pachołek – śpiew, recytacja Zuzanna Niedźwiedzka – flet Łukasz Wilczura – obój Dominika Łukasiewicz – klarnet, prowadzenie Adam Kędzierski – fagot Paweł Kurek – perkusja *** NIEPODLEGŁA Fryderyk Chopin – Polonez A-dur Stanisław Moniuszko – Mazur z opery Halka Stanisław Moniuszko – aria Szumią jodły na gór szczycie z opery Halka Andrzej (...)
 • 15 listopada, 19:00 - Wrocław, Hala Stulecia
  koncert
  Basia Trzetrzelewska zagra dla Was na dwóch koncertach w Polsce, w Warszawie i we Wrocławiu! Basia, czyli nietuzinkowy głos, wysmakowane brzmienia jazzu i popu oraz wielka ekspresja. Ta mieszanka pozwoliła odnieść jej światowy sukces. Na koncertach usłyszymy m.in. utwory z jej nowej, jeszcze świeżej płyty „Butterflies”, którą zachwyciła krytyków – prestiżowy serwis allmusic.com (...)
 • 15 listopada, 19:00 - Wrocław, Macondo
  koncert
  Tomasz Orszulak - electric guitar, fretless electric guitar, live looping, live electronics Tomasz Orszulak, wrocławski muzyk związany m.in. z grupą Małe Instrumenty i solowym projektem Sitartronic. W Macondo zaprezentuje improwizowany występ solowy, w którym będzie eksplorował możliwości brzmieniowe instrumentów strunowych - muzycznie od szeroko rozlewających się ambient/dronowych (...)
 • 15 listopada, 19:30 - Wrocław, A2 - Centrum Koncertowe
  drzwi 18:30 start 19:30 Kłopotliwe jest przedstawianie Katarzyny Nosowskiej w kilku zdaniach, bo to Artystka, która musi wynajmować sporych rozmiarów magazyn, by pomieścić wszystkie statuetki i dyplomy dla najlepszej polskiej wokalistki i autorki tekstów. Jak to możliwe, że tak skromna, unikająca tłumów dziewczyna zdominowała naszą scenę? Odpowiedź jest (...)
 • 15 listopada, 19:30 - Wrocław, Zaklęte Rewiry
  PETER HOOK & The Light Performing the 'Substance' album by JOY DIVISION Peter Hook, legendarny basista JOY DIVISION oraz NEW ORDER powraca do Polski! Tym razem na jedynym koncercie w naszym kraju - 15.11 Wrocław / Zaklęte Rewiry - zaprezentuje materiał z płyty 'Substance', zawierającej najbardziej rozpoznawalne utwory Joy Division. Peter Hook wystąpi wraz z zespołem The Light, z (...)
 • 15 listopada, 20:00 - Wrocław, Stary Klasztor
  koncert
  Czesław Śpiewa 10 lat w Polsce - koncert w Starym Klasztorze! wROCKfest.pl zaprasza 15 listopada do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert z największymi hitami formacji Czesław Śpiewa! Zespół Czesław Śpiewa, czyli duńska, muzyczna armia Czesława Mozila obchodzi w tym roku 10-lecie występów w Polsce. To również 10 lat od wydania płyty „Debiut” , która była jedną z najważniejszych (...)
 • 15 listopada, 20:00 - Wrocław, D.K. Luksus
  15 listopada zapraszamy do klubu D.K Luksus na koncerty RAU_PERFORMANCE który przedstawi premierowo materiał "MISTRZ_SZTUKI", oraz Jan - Rapowanie, który zaprezentuje swój debiutancki album "Nocna Zmjana". Bilety w cenie: I PULA 30 zł II PULA 35 zł III PULA 40 zł NA BRAMCE W DNIU KONCERTU 45 zł https://goingapp.pl/evt/1877186/rau-x-jan-rapowanie-we-wroclawiu-koncert-premierowy 105 (...)
 • 15 listopada, 20:00 - Wrocław, Stara Piwnica
  koncert
  ☆ Robert Cichy z koncertem promującym album "SMACK" we wrocławskim klubie Stara Piwnica ☆ Robert Cichy jest producentem albumu, autorem wszystkich tekstów i kompozytorem muzyki. Nagrał także wszystkie wokale i instrumenty (gitary, basy, syntezatory, banjo czy bałałajkę). Płyta, dla której punktem wyjścia pozostają instrumenty strunowe wzbogacona jest czasem o mocne bity, niebanalne (...)
 • 15 listopada, 20:00 - Wrocław, Strefa Kultury Studenckiej
  improwizacja, stand-up
  Po raz drugi zapraszamy Was na Improwizację, która dostarczy niesamowitych emocji i niewątpliwe wywoła wiele niepohamowanych wybuchów śmiechu! Katedra Improwizacji jest uczelnianą organizacją studencką działającą na Politechnice Wrocławskiej. Celami Organizacji są popularyzacja zjawisk związanych z improwizacją teatralną, umożliwienie studentom Politechniki Wrocławskiej rozwoju (...)
 • 15 listopada, 20:00 - Wrocław, Strefa Kultury Studenckiej
  stand-up
  Zastanawiacie się nad urozmaiceniem ponurych listopadowych wieczorów? Festiwal Wrocek wychodzi Wam naprzeciw! Troje świetnych komików, atrakcyjne konkursy i ogromna dawka niespotykanego humoru – tak właśnie zapowiada się nadchodzący Stand-up na Wrocku, a na nim: Ewa Błachnio - czyli pełen uśmiechu i pozytywnych emocji występ znanej polskiej artystki sceny kabaretowej. Kilkunastoletnie (...)
 • 15 listopada, 20:07 - Wrocław, Lumber Jack
  improwizacja
  Jest nas trzech. Robimy komedię. Zero scenariusza, wszystko improwizowane. Miejsce: Lumberjack, Wrocław Czas: 15.11.2018, 20:07 Bilety: 15zł normalny / 10zł ulgowy (studenci) Luka, Piotr, Rafał
 • 15 listopada, 20:30 - Wrocław, Vertigo Jazz Club & Restaurant
  koncert
  Zapraszamy na koncert świętujący trzydziestolecie wrocławskiego zespołu bluesowego Outsider. Będziemy mogli usłyszeć największe chicagowskie bluesy w najlepszym wykonaniu. Na scenie pojawią się goście, którzy tworzyli muzykę razem z Outsiderem. Serdecznie zapraszamy na urodziny! Zachęcamy do rezerwacji miejsc: emenago.com/i/vertigojazz
 • 15 listopada, 21:00 - Wrocław, Nietota
  Wieczór z muzyką U2 w Nietocie! Zapraszamy na spotkanie z muzyczną legendą. Uwielbiane przez publiczność utwory zespołu U2 zabrzmią 15 listopada na Nietotowej scenie. Usłyszymy takie hity jak "With or without you", "Beautiful day", "One" ,a także "Sunday bloody sunday", "New years day", "Angel of harlem" i wiele innych. Szykuje się długie spotkanie z muzyką Bono i spółki! Wieczór (...)
 • 16 listopada, 10:00 - Podgórzyn, Karkonosze National Park
  Karkonosze przyciągają jesienią miłośników mgieł. Listopadowe inwersje to jeden z tematów o których marzy każdy fotograf krajobrazu. Podczas warsztatów zabierzemy Was w najpiękniejsze zakątki Karkonoszy, wybierzemy się do miejsc gwarantujących udane kadry. Zobaczymy m.in. panoramę ze Śnieżki, o świcie fotografować będziemy okolice kotła Wielkiego Stawu, a po zmierzchu okolice Lucni (...)
 • 16 listopada, 16:00 - Wrocław, Hala Stulecia
  festiwal
  Zapraszamy na czwartą edycję Wrocław Hip Hop Festival, który w tym roku odbędzie się 16.11.2018 w Hali Stulecia we Wrocławiu! Festiwal na przestrzeni kilku lat rozwinął się w jeden z największych i najważniejszych festiwali hip hop w Polsce! Festiwal odbywa się we wspaniałych, modernistycznych wnętrzach wrocławskiej Hali Stulecia, która może pomieścić nawet 10 tysięcy osób! Muzyka (...)
 • 16 listopada, 17:00 - Wrocław, Klub Muzyczny Liverpool
  Po wakacjach tego roku światło dzienne ujrzy 'Black Market Enlightenment' - siódmy studyjny album angielskiej formacji Antimatter, której fanom progressive, darkwave i art rocka w Polsce nie trzeba przedstawiać. Po premierze płyty, w listopadzie, zespół wyrusza w trasę – Black Market Tour, promującą nowe wydawnictwo. Antimatter nie ominie również Polski i zagra u nas pięć koncertów: 13 (...)
 • 16 listopada, 17:30 - Wrocław
  spotkania autorskie
  PAMIĘĆ I PRZEMOC - spotkanie autorskie z Dorotą Nieznalską 16.11.2018, godz. 17.30 Salon Herz, 5. piętro Wstęp wolny OP ENHEIM zaprasza do Salonu Herz na kolejne spotkanie z cyklu: OP_TALKS. Po weekendzie otwarcia i rozmowach wokół wystawy Mirosława Bałki, kontynuujemy dyskusję na temat pamięci, tym razem w zestawieniu z przemocą. Pod hasłem PAMIĘĆ I PRZEMOC odbędzie się (...)
 • 16 listopada, 18:00 - Legnica, Klub Spiżarnia
  The Original Punk Rock Song Fest Ga-Ga Zielone Żabki Prawda Sedes Uliczny Opryszek 16.11.2018 Legnica / Klub Spiżarnia wejście g.18.00 start g. 19.00 Bilety można nabyć w klubie lub przed koncertem Przedsprzedaż 35 PLN / W dniu koncertu 40 PLN UWAGA !!! Każdy kto kupi bilet w przedsprzedaży dostaje przy wejściu na koncert płytę na której znajdą się wszystkie kapele grające na trasie (...)
 • 16 listopada, 18:00 - Wrocław, Stara Piekarnia
  spotkania autorskie, wieczór poetycki
  Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Michałem Kozłowskim - Laureatem Nagrody WARTO w kategorii "literatura" - poetą i autorem tekstów piosenek - promujące jego najnowszą książkę poetycką "wkrótce będziemy na ty" (Fundacja Duży Format, Warszawa 2018). To jedyne spotkanie autora we Wrocławiu - zatem - warto przyjść, warto posłuchać. KIEDY? 16 listopada (tj. piątek) godz. 18:00 (...)
 • 16 listopada, 19:00 - Głogów, Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie
  Ten koncert to muzyczna podróż po muzycznym świecie zespołu. Adam Nowak na tle ważnych piosenek snuje opowieść o życiu, miłości, zakamarkach ludzkiej duszy - przygląda się naszym przywarom, zadaje pytania o sens życia, mocuje się z wiarą i niewiarą. Raz Dwa Trzy to zespół, który od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki, a przy tym (...)
 • 16 listopada, 19:00 - Wrocław, Centrum Reanimacji Kultury
  The Throne (Szczecin) -Dark Hardcore/Post Metal https://www.facebook.com/thronethe https://thethrone.bandcamp.com Orphanage Named Earth (Białystok) - Punk/Post Metal https://www.facebook.com/OrphanageNamedEarth/ https://orphanagenamedearth.bandcamp.com/ 71Tonmam ( Wrocław) Sludge/Doom https://71tonman.bandcamp.com/ https://www.facebook.com/71TonMan/ +.....
 • 16 listopada, 19:00 - Wrocław, Narodowe Forum Muzyki
  koncert
  Chick Corea to jedna z kluczowych postaci dla muzyki jazzowej ostatniego półwiecza. Pianista rozwijający kolejne gałęzie muzyki improwizowanej, a także wyjątkowy kompozytor, którego najpopularniejsze utwory należą do standardów jazzowych. Chick Corea jest także jednym z najbardziej docenianych i najczęściej nagradzanych artystów na świecie. Jest zdobywcą prestiżowego lauru NEA Jazz (...)
 • 16 listopada, 19:00 - Wrocław, Narodowe Forum Muzyki
  koncert
  Recital Chicka Corei, z drugiej – możliwość poznania dwóch formacji, które w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zrobiły niewiarygodną karierę na świecie: Sons of Kemet pod wodzą Shabaki Hutchingsa i zespołu kierowanego przez Jaimie Branch. Festiwalowe koncerty tych grup będą ich jedynymi występami w Polsce w tym roku. Druga część festiwalu to przede wszystkim projekty przygotowane (...)