WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo dolnośląskie

Województwo dolnośląskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 17 listopada, 19:00 (10 dni) - Wrocław, Narodowe Forum Muzyki
  Listopadowa, czternasta już edycja Jazztopadu we Wrocławiu będzie obfitować w ważne premiery i występy znakomitych artystów – zarówno młodych, jak i już od dawna cenionych. Festiwal rozpocznie się od premiery płyty Macieja Obary, który jako trzeci artysta w historii polskiego jazzu został zaproszony do współpracy przez samego Manfreda Eichera z ECM (do tej pory tego zaszczytu (...)
 • 17 listopada, 19:00 (3 dni) - Lewin Kłodzki, OŚRODEK WYPOCZYNKOWY "MARYSIEŃKA"
  wycieczka, warsztaty, dla kobiet
  Panie, Kobiety, Dziewczyny! :DZapraszamy Was wszystkie na wyjątkowy wyjazd poświęcony tylko Wam :)
 • 18 listopada, 10:00 (2 dni) - Wrocław, Hala Stulecia Wrocław
  OPIS Każdy fotograf bez znaczenia na swoje doświadczenie prędzej czy później stanie przed wyzwaniem fotografowania dzieci. Temat, choć wydaje się błachy, nie jest tematem prostym. Z dziećmi pracuje się zupełnie inaczej niż z dorosłymi, bo do dzieci trzeba mieć podejście. Aby wejść w magiczny świat dziecka, trzeba zdobyć jego zaufanie, co nie jest takie proste. W świat fotografii (...)
 • 18 listopada, 10:00 (2 dni) - Wrocław, Uniwersytet Przyrodniczy - Wydział Nauk o Żywności
  Bardzo się cieszymy, że będziemy mieli okazję gościć Was kolejny raz na kursie sensorycznym w oparciu o zestaw aromatów FlavorActiV. Kurs będzie podzielony na dwa spotkania po 4 godziny, w sobotę 18 listopada oraz w niedzielę 19 listopada 2017 roku w godzinach 10:00 - 14:00. Jeśli będzie potrzeba to niedzielne spotkanie może potrwać nieco dłużej. Gościć będziemy w salach Uniwersytet (...)
 • 18 listopada, 10:00 (2 dni) - Wrocław, DalejMama
  Spotkanie w ramach cyklu "Dzika Kobieta - bliskie spotkania" Sinobrody – naturalny drapieżca: pierwsza inicjacja. Będzie intensywnie. Skorzystamy z naszego głosu, ruchu i wyobraźni. Baśń o Sinobrodym to kluczowa opowieść o momencie inicjacyjnym w życiu kobiety. Opowiada o prześladowcy, wewnętrznym drapieżniku, który zamieszkuje w psychice każdej z nas. Reprezentuje on aspekt działający (...)
 • 18 listopada, 17:00 (2 dni) - Wrocław, Kino Nowe Horyzonty
  pokaz
  Fair Trade Film Festival w Nowych Horyzontach: zobacz, jak Sprawiedliwy Handel i ekonomia społeczna mogą zmieniać świat Wstęp wolny! W listopadzie we Wrocławiu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie o charakterze filmowo-społecznym: Fair Trade Film Festival. Podczas dwóch dni festiwalu będzie można obejrzeć krótkometrażowe filmy dokumentalne i krótkie spoty, wziąć udział w warsztatach (...)
 • 18 listopada, 18:00 (2 dni) - Środa Śląska, Dom Kultury w Środzie Śląskiej
  koncert, operetka
  Dom Kultury w Środzie Śląskiej serdecznie zaprasza na Kulturalny Listopadowy Weekend w Środzie Śląskiej! 👍🎤 18-19/11/2017 18.11 (sobota) - Wieczór w Krainie Operetki Fragmenty najsłynniejszych operetek 19.11 (niedziela) - koncert zespołu PECTUS / akustycznie Bilety na oba wydarzenia dostepne od poniedziałku (16.10) w sekretariacie DK (w godz. 7.30-15.30)
 • 18 listopada, 18:30 (2 dni) - Wrocław, Pieśniarze
  koncert, festiwal
  www.piesniarze.info (tam szczegóły) W listopadzie pomiędzy Dniem Uwięzionego Pisarza a Światowym Dniem Życzliwości, czyli 18 XI 2017, o godzinie jeszcze nieustalonej – ale jakoś pewnie wczesnopopołudniowej – odbędzie się V FESTIWAL PIEŚNIARZY, którego nieistnienie zabija jak topór. Choć jesteśmy beznadziejną mniejszością w dzisiejszym świecie w którym można się spokojnie obejść (...)
 • 19 listopada, 7:00 - Wałbrzych, Wałbrzych ulica Villardczyków
  Grupa Walim Rajdowy zaprasza zawodników i kibiców na finałową rundę Orfin Info Wałbrzyskiego mistrza kierownicy . Impreza tradycyjnie rozgrywana będzie na parkingach przy ulicy Villardczyków , organizator przygotował tym razem 6 prób sprawnościowych plus próba Superoes na zakończenie zmagań :) .W zawodach może wziąć udział każdy kto posiada samochód z ważnym przeglądem orac oc i (...)
 • 19 listopada, 9:00 - Wrocław, Stowarzyszenie Razem Bezpiecznie
  http://www.razembezpiecznie.pl/kalendarz/menu/dodaj-nowe/eventdetail/387/89%7C92%7C93%7C94%7C95/dolnoslaskie-rozmaitosci-palac-marianny-oranskiej.html
 • 19 listopada, 9:00 - Jelcz-Laskowice, Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice
  Sedecznie zapraszamy 19 listopada na II Turniej Futsal o Puchar Burmistrza Jelcza Laskowic. Juz od 9 rano. Zagrają drużyny z firm : Toyoty, Faurecia, Jelcz, Instytutu Mechaniki, Policji, Straży oraz Klubu Biegacza Harcownik. Imprezą towaryszącą będą I-sze Targi Pracy. Od godziny 12-15 tej prezentacje Pracodawców w Holu Centrum Sportu i Rekreacji. Zapraszamy serdecznie !
 • 19 listopada, 9:00 - Boguszów-Gorce
  Zapraszamy na czwarty trening z cyklu siedmiu szczytów. Tym razem biegniemy na Trójgarb Jest to góra, której wzniesienie składa się z trzech wierzchołków o wysokości 778, 757 i 738 m.n.p.m Przebieg trasy: Z Boguszowskiego Rynku o godz. 9.00 biegniemy podnóżem Góry Parkowej na ul. Łączną do szlaku "Sudeckiej 100", którym to wbiegamy na szczyt Trójgarba. Za szczytu zbiegamy również (...)
 • 19 listopada, 9:15 - Janowice Wielkie, Dworzec PKP
  Zaczynamy zdobywanie Korony Sudetów. My chcemy tego dokonać biegowo. Pierwszym naszym celem z 22 szczytów będzie Skalnik (945 m) czyli najwyższy szczyt Rudaw Janowickich a więc Sudety Zachodnie. Startujemy sprzed dworca PKP w Janowicach Wielkich o godz 9:15. Dla osób niezmotoryzowanych jest szansa dojazdu pociągiem i tak np z kierunku Wrocławia mamy następujące godziny odjazdów (...)
 • 19 listopada, 10:00 - Złotoryja
  nordic walking
  Zapraszamy pasjonatów nordic walking do aktywnego spędzenia jesiennej niedzieli z Polskim Stowarzyszeniem Nordic Walking. UWAGA! W sobotę (dzień przed Aqua Rajdem) warto wziąć udział w legnickim rajdzie z Drapikami (link: https://www.facebook.com/events/1322463067877161/) Specjalnie dla Was zorganizujemy AQUA RAJD nordic walking na trasie Złotoryja - Krotoszyce (ok. 10 km) i (...)
 • 19 listopada, 10:00 - Wrocław, Ośrodek Postaw Twórczych
  wykład
  Serdecznie zapraszamy na wykład dr Richarda Scotta. Wydarzenie odbędzie się w ramach 4. Solo Festiwal w OPT. Spotkanie będzie tłumaczone na język polski. -- Richard Scott jest angielskim kompozytorem i improwizatorem zajmującym się muzyką elektroniczną. Współpracuje z taki muzykami jak Axel Dörner, Jon Rose, Thomas Lehnem, Audrey Chen, Clive Bellem, Richard Barrett, Kazuhisa Uchihashi (...)
 • 19 listopada, 10:00 - Oleśnica, Stylizacja Paznokci Liuverneis Chyb
  warsztaty
  Serdecznie zapraszamy na warsztaty doszkalające z zakresu Nail Art- MIX ZDOBIEŃ, które odbędą się 19.11.2017r w godzinach 10.00 - 17.00 Tematem warsztatów będą nowe trendy w zdobieniu paznokci, m.in takie jak:kwiatek painting żel Warsztaty poprowadzą instruktorki silcare Liu Chyb Koszt uczestnictwa: 350zł *Zadatek w wysokości 100 zł wpłacamy na nr rkonta 16 1050 1575 1000 0091 (...)
 • 19 listopada, 10:00 - Wrocław, CoffeePlanet Wrocław
  charytatywne
  Wraz z Fundacja DKMS zapraszamy Państwa na akcję "Pomóż Karolkowi i innym pacjentom", polegającym na rejestracji potencjalnych dawców szpiku wraz ze zbiórką pieniężną na rzecz Fundacji DKMS. Podczas naszej akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą BEZPŁANIE zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Rejestracja zajmuje tylko chwilę czasu, polega (...)
 • 19 listopada, 10:30 - Jelenia Góra, Sala Koncertowa im. Stefana Strahla
  koncert, dla dzieci
 • 19 listopada, 11:00 - Wrocław, Pawilon Czterech Kopuł. Muzeum Sztuki Współczesnej
  wykład
  19 listopada, niedziela, godz. 11:00 Awangarda w Polsce - wykład Anny Chmielarz W tym roku obchodzone jest stulecie obecności awan­gardy w Polsce, z tego względu będzie można poznać okoliczności, w których powstawała oraz przyjrzeć się pracom wybitnych twórców i ruchom artystycznym, które ją kształtowały i w jej ramach ewoluowały. Wstęp z biletem za 5 zł
 • 19 listopada, 11:00 - Wrocław, Pawilon Czterech Kopuł. Muzeum Sztuki Współczesnej
  wykład
  19 listopada, niedziela, godz. 11:00 Awangarda w Polsce - wykład Anny Chmielarz W tym roku świętujemy stulecie obecności awangardy w Polsce i z tej okazji tematem kolejnego spotkania z cyklu Kurs Historii Sztuki w Pawilonie Czterech Kopuł będzie polska sztuka awangardowa. Przyjrzymy się okolicznościom, w których powstawała oraz wybitnym twórcom i ruchom artystycznym, które ją (...)
 • 19 listopada, 11:00 - Wrocław, Centrum Kultury Wrocław-Zachód
  dla dzieci
  niedziela/19 listopada 2017 / godz.11.00 bilet : 13 zł > z URBANCARD PREMIUM 20 % ZNIŻKI ZNIŻKA PRZYSŁUGUJE WYŁĄCZNIE PRZY PŁATNOŚCI GOTÓWKĄ W KASIE CENTRUM KULTURY WROCŁAW-ZACHÓD Przedstawienie oparte na motywach tak zwanych "morskich opowieści" - czyli bajdy opowiadane przez wilków morskich "szczurom lądowym". W spektaklu zostały wykorzystane motywy baśniowe, legendy oraz (...)
 • 19 listopada, 11:00 - Wrocław, Cocofli - books art cafe wine bar
  dla dzieci, warsztaty
  "Bajka o kolczastym jeżu, kicającym zajączku, czarnej wronie, dobrym kocie i białym śniegu" Wandy Chotomskiej czyli o chłodach w listopadzie i przygotowaniach do zimy i zimowego snu. Zapraszamy, jak zwykle w niedzielę, jak zwykle o 11.00! Warsztaty prowadzi Katarzyna Janekowicz - aktorka, absolwentka PWST w Krakowie, pracowała m.in. w teatrach w Krakowie, Jeleniej Górze, obecnie (...)
 • 19 listopada, 12:00 - Wrocław, Muzeum Narodowe we Wrocławiu
  wykład
  19.11, g. 12:00 Renesans w Europie Wykład Barbary Przerwy Omówione zostaną najważniejsze zabytki sztuki renesansowej w Europie. Prelegentka przedstawi na wybranych przykładach malarstwa, rzeźby i architektury najistotniejsze zjawiska artystyczne, które odmieniły dzieje sztuki europejskiej. Wstęp z biletem za 5 zł
 • 19 listopada, 12:30 - Ściegny, Camp66
  rodzinne, warsztaty
  Zapraszamy na warsztaty z podstaw Tai Chi!!  Tai chi to połączenie gimnastyki i medytacji – dobre lekarstwo na m.in. na problemy z kręgosłupem. Ćwiczenia wyciszają,rozluźniają, powodują poczucie harmonii ze światem i naturą. Nasze spotkanie z przepiękną górską panoramą będzie niezapomniane.  Główne przesłanie praktyki Tai Chi to: „SZTUKA RUCHU, KTÓRA REALIZUJE ZASADĘ NATURY, DLA (...)
 • 19 listopada, 12:30 - Karpacz, Camp 66 w Sciegnach
  dla niepełnosprawnych, rodzinne, trening, warsztaty
  Zapraszamy na warsztaty z podstaw Tai-Chi! Tai-Chi to połączenie gimnastyki i medytacji – dobre lekarstwo na m.in. na problemy z kręgosłupem. Ćwiczenia wyciszają,rozluźniają, powodują poczucie harmonii ze światem i naturą. Nasze spotkanie z przepiękną górską panoramą będzie niezapomniane. Główne przesłanie praktyki Tai Chi to: „SZTUKA RUCHU, KTÓRA REALIZUJE ZASADĘ NATURY, DLA (...)
 • 19 listopada, 13:00 - Lubin, LKF Ostatnie Przymierze
  Drugi z cyklu turniejów inauguracyjnych. Tym razem 12 graczy otrzyma kartę Łaski Cesarskiej ze specjalną grafiką, a jeden z graczy każdego z klanów kartę promocyjną czempiona. Udział w turnieju jest bezpłatny. Wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć udział w loterii, kupując los za 10 zł. Do wygrania wybrany dodatek do gry po polsku lub angielsku, ewentualnie akcesoria w porównywalnej (...)
 • 19 listopada, 14:30 - Wrocław, Free Walkative TOUR Wroclaw
  The Centennial Hall is the only monument from Wrocław placed on the UNESCO heritage list. A building that by tourists is associated with the Nazi Germany or communist Poland. Both are right but as always the truth is somewhere in between. It used to be the biggest dome in the world - the human population waited for it for 1500 years! No one believed it was possible to exist - such (...)
 • 19 listopada, 15:30 - Wrocław, Stadion Wrocław
  mecz
  Nadchodzi #CzasRewanżu! Drugą część rundy zasadniczej rzpoczynamy od dwóch meczów u siebie - z Arką Gdynia i Zagłębiem Lubin. Drużyna zrobi wszystko, żeby zrewanżowac się swoim rywalom za porażki z początku sezonu. Używajcie hasztagu #CzasRewanżu i przychodźcie na Stadion Wrocław. Razem gramy dla Śląska!
 • 19 listopada, 15:30 - Wrocław, Radio Wrocław
  koncert
  Fundacja Młoda Rzeczpospolira zaprasza na koncert "Rzeczpospolita Śpiewająca"! 19 listopada o 15:30 w Sali Koncertowej Polskiego Radia Wrocław, Al. Karkonoska 10. W pierwszej części koncertu usłyszymy piosenki o Polsce, w nowych interpretacjach i aranżacjach. W drugiej, tak jak w ubiegłym roku, weźmiemy udział we wspólnym śpiewie znanych i lubianych piosenek żołnierskich i legionowych (...)
 • 19 listopada, 16:00 - Świdnica, Świdnicki Ośrodek Kultury
  Spektakl teatralny "Przepraszam, co Pan tu robi?" - komedia dla widzów dorosłych Był ciepły jesienny wieczór. Słońce powoli zachodziło ustępując miejsca nocy. Delikatny wiatr, poruszał gałązkami starej wierzby, cicho postukując w okiennicę stuletniego dworku. Jedynym i niepodważalnym świadkiem tamtych wydarzeń był księżyc dążący do pełni. Lecz nie uprzedzajmy faktów... Pomieszczenie (...)
 • 19 listopada, 16:00 - Oleśnica, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Oleśnicy
  Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza na występ kabaretu Ani Mru- Mru. 19.11.2017 (niedziela), godz. 16.00, Sala widowiskowa BiFK (ul. Kochanowskiego 4) Bilety w cenie 55 zł dostępne w kasie BiFK przy ul. Kochanowskiego 4 od 11.10.2017 (od godz.16.00). Rezerwacja on-line od 09.10.2017 (od godz. 9.00) na www.bifk.info ,,Ostatnie takie trio” to program kabaretowy, (...)
 • 19 listopada, 16:00 - Wrocław, Łokietka 5 - Infopunkt Nadodrze
  koncert
  Koncert relaksacyjny na gongach i misach tybetańskich wykona Barbara Warwaszyńska – certyfikowana masażystka dźwiękiem. Dźwięki mis i gongów stanowią rozchodzące się drgania dopasowane między innymi do naturalnych częstotliwości naszych komórek. Drgania te docierają do wszystkich komórek naszego ciała pobudzając naturalne procesy relaksujące i uzdrawiające naszych organów, co (...)
 • 19 listopada, 16:00 - Jelenia Góra, Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze
  dla dzieci
  "a ta ymm" to co zostało nazwane przestaje być nieznane scenariusz i reżyseria:Dorota Bielska scenografia: Rafael Akahira muzyka: Jacek Wierzchowski obsada: Dorota Korczycka-Bąblińska, Dorota Fluder, Sylwester Kuper, Radosław Biniek, Rafał Ksiądzyna, Diana Jonkisz spektakl dla naj najów czyli widzów od 1-5 lat W związku ze specyfiką percepcji tego wyjątkowego widza (...)
 • 19 listopada, 16:00 - Bielawa, Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie - Mokis
  dla dzieci
 • 19 listopada, 16:00 - Wrocław, Kino Nowe Horyzonty
  pokaz
  Zjawiskowy! Spektakularny! Musicie go zobaczyć! Fundacja KATARYNKA i kino Nowe Horyzonty serdecznie zapraszają na kolejny film z audiodeskrypcją i napisami z cyklu „Adapter – kino bez barier”. W tym miesiącu będzie to spotkanie z niezwykłym filmem pt. „Twój Vincent”. To pierwszy pełnometrażowy film animowany zrealizowany techniką malarską. Film opowiada o życiu Vincenta van (...)
 • 19 listopada, 16:00 - Wrocław, BWA Wrocław
  dla dzieci, warsztaty
  Czas rozweselić tę jesień. Tym razem naszym tematem przewodnim będzie portret, twarz i nasz wizerunek. Każdy lubi robić sobie pamiątkowe zdjęcia i śmieszne minki do aparatu, my podkręcimy ten temat i stworzymy fantazyjne wzory na naszych twarzach i ciele. Kolejnym krokiem będzie spacer po wystawie i robienie zdjęć, i selfie, z wystawą. Tyle ile wystarczy pamięci w telefonie lub (...)