WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo dolnośląskie

Województwo dolnośląskie
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 11 maja, 12:00 (15 dni) - Wrocław, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS)
  koncert, festiwal
  Międzynarodowy Festiwal Maj z Muzyką Dawną to jedyne tego typu wydarzenie kulturalne w zachodniej Polsce, organizowane co roku od 1992. Festiwal zajmuje się promocją Muzyki Dawnej od średniowiecza do baroku wykonywanej według oryginalnych tabulatur i partytur na oryginalnych, bądź na kopiach instrumentów pochodzących z epoki. Założeniem Festiwalu jest promocja zespołów dziecięcych (...)
 • 22 maja, 20:00 (2 dni) - Wrocław, Instytut Grotowskiego
  Deus ex machina Premiera spektaklu Jacka Zawadzkiego Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium Bilety: 15 PLN „Deus ex machina” odwołuje się do zabiegu greckiego dramaturga Eurypidesa (480–406 p.n.e). Zsyłał on bogów na scenę za pomocą dźwigu („apo mekhanes theos”), gdy postaci tragedii nie mogły dojść do porozumienia bądź nie potrafiły rozwiązać zawiłej, splątanej intrygi (...)
 • 22 maja, 21:00 (2 dni) - Wrocław, Carpe Diem
  koncert
  - When Icarus Falls (post-rock, Szwajcaria) Powstali w 2007 roku w Lausanne i łączą ciężkie riffy z post-rockową melancholią. Znani z intensywnych występów na żywo zwiedzili już całą Europę, a nawet Chiny. Szwajcarski kwintet ma na koncie 4 albumy, w tym "Resilience" wydany w kwietniu tego roku. Jest to zdecydowanie najodważniejsze dzieło zespołu, sprytnie łącząc elementy bluesa (...)
 • 23 maja, 9:00 - Wrocław, Centennial Hall
  GET your ticket here! https://www.codeeurope.pl/en The largest programming conference in Poland is coming again to Wroclaw! Want to: 👉 meet up with 150 speakers from the whole world? 👉 talk to top programmers from Google, IBM, Microsoft, Netflix, Spotify, Uber & many, many more? 👉 make new friends & eat delicious pizza? 👉 get a unique participant’s gift pack: fancy & useful (...)
 • 23 maja, 10:00 - Wrocław, Centrum Historii Zajezdnia
  „Wrocław jest miastem położonym na styku trzech krajów, które historia bardzo ściśle ze sobą połączyła. Jest poniekąd miastem spotkania, jest miastem, które jednoczy. Tutaj w jakiś sposób spotyka się tradycja duchowa Wschodu i Zachodu.” Te, słynne dziś, słowa papież Jan Paweł II wygłosił podczas Msz św. na zakończenie 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu (...)
 • 23 maja, 11:30 - Wrocław, Filia nr 4 Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu
  Dyskusyjny Klub Książki to cykliczne spotkania dla dorosłych, którzy czytają i lubią podyskutować o literaturze, to także swobodne rozmowy związane z kulturą, sztuką i życiem codziennym oraz wspólne wyjścia do kina, muzeów, wycieczki po mieście. Spotkania odbywają się w Filii nr 4 przy ul. Wieczystej 105 raz w miesiącu. W tym miesiącu zapraszamy na zwiedzanie Pałacu królewskiego (...)
 • 23 maja, 12:00 - Wrocław, Filia nr 4 Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu
  dla dzieci
  „Spotkania przy huśtawkach” Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat wraz z opiekunami na cykliczne zajęcia w bibliotece inicjujące kontakt z książką od najmłodszych lat. Spotkania odbywają się w Filii nr 4 przy ul. Wieczystej 105 raz w miesiącu. Grupa liczy około 10 dzieci. Obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne (71 364-69-70), mailowe (mbp04@biblioteka.wroc (...)
 • 23 maja, 13:00 - Legnica, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy
  spotkania autorskie
  Zapraszamy na nasze wystąpienie i spotkanie autorskie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy! Spotkanie odbędzie się 23 maja o 13:00 (PWSZ w Legnicy, sala E1) O spotkaniu: Na spotkaniu opowiemy o naszym ukochanym kontynencie - Australii i o naszej najnowszej książce "Busem Przez Świat. Australia za 8 dolarów". Będzie to opowieść o naszej 4-miesięcznej podróży (...)
 • 23 maja, 17:00 - Wrocław, Filia nr 29 MBP we Wrocławiu
  dla dzieci
  W ramach istniejącego w naszej bibliotece Klubu Rodzica pragniemy zaproponować nowy cykl spotkań, którego celem będzie pomoc w nauce języka angielskiego. Przewidujemy m. in. głośne czytanie tekstów oraz gry i zabawy w języku angielskim. Zajęcia adresowane do dzieci w wieku od 3 do 6 lat wraz z opiekunami.
 • 23 maja, 17:30 - Wrocław, Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. W. Brandta
  Co przychodzi Ci na myśl gdy słyszysz słowo "Iran"? Czy wywołuje ono w Tobie negatywne odczucia? A może Twoje postrzeganie Iranu oparte jest na stereotypach i nie zdajesz sobie z tego nawet sprawy? Jeśli jesteś gotowy wyruszyć do kraju o wielowiekowej tradycji i przekonać się o słuszności swoich wyobrażeń na temat Iranu, to Forum Młodych Dyplomatów wraz z Zwykły zeszyt przygotowało (...)
 • 23 maja, 18:00 - Wrocław, Uff
  wykład
  Zapraszamy Was na pierwsze ze spotkań Uniwersytetu UFF. Wykład + projekcja filmu: Eastern oldschool. Studia elektroniczne Czechosłowacji i Jugosławii: słuchanie z przewodnikiem. Prowadzenie: Jan Topolski Muzyka elektroniczna nie miała w krajach bloku wschodniego łatwych narodzin. Jednak poza legendarnym Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia w Warszawie także w Bratysławie (...)
 • 23 maja, 18:00 - Wrocław, Łokietka 5 - Infopunkt Nadodrze
  KULTURA I SZTUKA > SZTUKA UŻYTKOWA > ARCHITEKTURA
  ARCHITEKTURA KLECZKOWA Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Cafe Rewitalizacja”. Spotykamy się dwa razy w miesiącu. Rozmawiamy przy kawie i cieście oraz zapraszamy gości specjalnych. Wykłady, dyskusje, pokazy filmowe. O mieście, przestrzeni, animacji lokalnej. 23 maja odbędzie się wykład Agnieszki Tomaszewicz: Architektura Kleczkowa Kleczków zajmuje stosunkowo wąski pas terenu (...)
 • 23 maja, 18:00 - Wrocław, Ognisko Kultury Plastycznej im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
  wernisaż
  Oto baner informacyjny o wystawie "Tak Cię widzę". Dużo ciekawych prac przedstawiających człowieka (postać, portret, akt) wykonanych przez słuchaczy z pracowni Lucyny Lubelskiej. Serdecznie zapraszamy na wernisaż w Ognisku na Ruskiej 46c/7.
 • 23 maja, 18:00 - Wrocław, Westgate, I Oddział Avivy,
  warsztaty
  Nasz Klub Trenerów obchodzi pierwszą rocznicę istnienia. Z tej okazji przygotowaliśmy ciekawe atrakcje. Głównym z nich jest szkolenie Michała Kasprzyka. Oto szczegóły: O WARSZTACIE: Nie ulega wątpliwości, że przemówienia są jedną z broni w arsenale trenera. Nawet w trakcie szkoleń, wygłaszasz dziesiątki mini-przemówień tłumacząc teorię, zasady ćwiczeń czy podsumowując je. Ale można (...)
 • 23 maja, 18:00 - Wrocław, Sklep Przyjaciele Kawy
  pokaz, promocja
  Degustacja kawy Afryka vs. Indonezja Wstęp wolny ! 23 maja 2017 godz. 18.00, sklep Przyjaciele Kawy, ul. Dąbrowskiego 40, Wrocław Dla dorosłych degustacja kaw speciality z Afryki i Indonezji, przygotowywanych różnymi metodami, a dla dzieci - kakao wg specjalnej receptury Przyjaciół Kawy! Wszystkich serdecznie zapraszamy! Szczegółowe informacje: witamy@przyjacielekawy.pl; tel. 606 (...)
 • 23 maja, 18:00 - Bolesławiec, Teatr Stary w Bolesławcu
  koncert, dla dzieci
  W ramach Tygodnia z Powiatem pracownia wokalna MDK prowadzona przez Marka Łętowskiego zaprasza na koncert swoich najmłodszych podopiecznych pod hasłem "Majowe trele". Biorąc za przykład wiosenne ptaszki, będą ćwierkać, świstać, kwilić, pitpilitać i pimpilić piosenki dla starszych i młodszych.
 • 23 maja, 18:00 - Bierutów, Bierutowska Grupa Biegowa
  trening
  Wspólnie z Ośrodkiem Kultury Sportu w Bierutowie serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, wszystkich miłośników biegania i uprawiania sportu na cykl Warsztatów Biegowych z profesjonalnym trenerem biegania panią Weroniką Machowską, które odbędą w nastepujących terminach: 16.05 - SIŁA BIEGOWA 23.05 - SZYBKOŚĆ 30.05 - TECHNIKA BIEGU (praca ramion) 06.06 - TECHNIKA BIEGU (...)
 • 23 maja, 18:30 - Wałbrzych, Wałbrzych Rynek
  trening, półmaraton
  Zapraszamy na kolejny trening po trasie Toyota Półmaraton Wałbrzych. Tym razem startujemy w najbliższy wtorek o godz. 18:30 z wałbrzyskiego Rynku. Biegniemy 1 pętlę, której dystans wyniesie 10,5 km. Trasę pokonujemy chodnikami a jezdnię przekraczamy w dozwolonych miejscach. Na poprzednich treningach z nową wałbrzyską trasą miało okazję zapoznać się około 30 osób a we wtorek czekamy (...)
 • 23 maja, 19:00 - Strzelin, Strzeliński Ośrodek Kultury
  koncert
  VIVA OPERA - Gala Operowo-Operetkowa to barwny, dynamiczny i emocjonujący wieczór operowo-operetkowy przygotowany specjalnie z okazji Dnia Matki. Przewodnim tematem koncertu jest miłość i jej rozmaite odcienie, ukazane przez najsłynniejszych kompozytorów scenicznych. W programie nie zabraknie zatem lirycznych romansów, arii, duetów i scen miłosnych, brawurowych i efektownych popisów (...)
 • 23 maja, 20:00 - Wrocław, Vertigo Jazz Club & Restaurant
  koncert
  Improwizowany spektakl komediowy! Żadnego scenariusza- czysta improwizacja! Filmy dla dorosłych nie słyną z niezwykłej fabuły, postacie nie mają dramatycznych przemian i są jednowymiarowe. Aktorzy z Teatru Improwizacji Improkracja reinterpretują te dzieła i nadają im bardziej uniwersalnego przekazu. Podczas spektaklu wyświetlany jest początkowy fragment “dzieła” kiedy postacie (...)
 • 23 maja, 20:00 - Wrocław, WedrowkiPub
  To kolejna wyprawa w ramach projektu Tańcząca ze Światem. Tym razem Tess wyruszyła w poszukiwaniu korzeni tańca na Kubę. To właśnie tam narodziło się wiele znanych dzisiaj tańców: salsa, rumba, cha cha cha. Zrodzone z mieszanki kulturowej mieszkańców do dzisiaj są jednym z najważniejszych przejawów kulturowych. Chciała nie tylko tańczyć, ale również obserwować jak zmienia się ta (...)
 • 23 maja, 20:00 - Wrocław, PROZA
  Wieczory Sporów Łagodnych to nowy cykl spotkań dyskusyjnych we Wrocławskim Domu Literatury. Otworzy go wieczór z dr Zbigniewem Benedytkowiczem 23 maja o 20:00 w klubie Proza. Rozmowy z gośćmi Wieczornych Sporów Łagodnych zakładają szeroki zakres tematyczny poświęcony przede wszystkim zjawiskom w kulturze współczesnej i życiu społecznemu. Gościem pierwszego Wieczoru będzie dr Zbigniew (...)
 • 23 maja, 20:00 - Wrocław, Kino Nowe Horyzonty
  W maju zapraszamy na pokaz najnowszego filmu Cristiego Puiu "Sieranevada" w ramach Dyskusyjnego Klubu Wysokich Obcasów. 23 maja, wtorek, godz. 20.00 "Sieranevada" w Dyskusyjnym Klubie Filmowym „Wysokich Obcasów” sala 3 cena biletów: Normalny - 20 zł Ulgowy - 17 zł Klubowy - 15 zł Zniżkowy z Gazetą WO - 15 zł Sieranevada Rumunia, Francja, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Macedonia (...)
 • 23 maja, 20:30 - Wrocław, Kino Nowe Horyzonty
  Najlepsze polskie krótkie metraże z programu Short Waves Festival 2017 ponownie wyruszają w trasę objazdową po Polsce! We Wrocławiu zagłosujecie na najlepszy film programu, który otrzyma Nagrodę Publiczności! Bilety ➡ http://bit.ly/2nEzGfi W programie: Debiut reż. Katarzyna Kijek, Przemysław Adamski, Polska 2016, 7' http://bit.ly/2nWPay0 (4:44) Więzi reż. Zofia Kowalewska, (...)
 • 24 maja, 11:00 - Zgorzelec, Miasto Zgorzelec
  SPORT I REKREACJA > POZOSTAŁE SPORTY > LEKKOATLETYKA
  24 maja (środa) na Miejskim Stadionie Sportowym w Zgorzelcu przy ulicy Maratońskiej zostaną rozegrane finały dolnośląskie z udziałem Ludowych Zespołów Sportowych, klubów i szkół w lekkiej atletyce. Impreza o charakterze makroregionalnym nosi nazwę Mistrzostw Dolnego Śląska LZS-ów w Lekkiej Atletyce 2017. Początek zawodów o godzinie 11.00. W mistrzostwach weźmie udział około 250 (...)
 • 24 maja, 13:00 (2 dni) - Lubin, Park Wrocławski - Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie
  Muzeum Historyczne w Lubinie zaprasza do uczestnictwa w Konferencji pt. „Muzeum – wiedza i wyobraźnia”. Konferencja odbędzie się w dniach 24-25 maja br. Wydarzenie będzie jedną z pierwszych inicjatyw zorganizowanych przez lubińskie Muzeum. Szczegóły już wkrótce!
 • 24 maja, 14:00 (3 dni) - Wrocław, Plac Wolności Wrocław
  dla dzieci
  Zapraszamy do STREFY DZIECI #ODNFEST na placu Wolności we Wrocławiu! Weź swoje dzieci pod pachę i skorzystaj z bezpłatnych atrakcji, które uwielbiają wszyscy niedorośli :-) Będzie można: 🎈 szaleć na zjeżdżalni, wdrapać się do zamku i skakać na kilku innych dmuchańcach 🎈 wziąć udział w grach wielkoformatowych 🎈 stworzyć dla siebie coś ciekawego w fabryce sztuki 🎈 wziąć udział (...)
 • 24 maja, 15:00 (5 dni) - Wrocław, Wroclaw
  festiwal
  Wielkie odliczanie do 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2017 czas: START! Wszystkich fanów kryminału i sensacji zapraszamy do Wrocławia w dniach 24-28 maja 2017. Jak zwykle odbędzie się wówczas mnóstwo kryminalnych dyskusji, wykładów i spotkań z pisarzami, ale w programie nie zabraknie również niespodzianek. Jakich? Tego dowiecie się już niebawem! Więcej (...)
 • 24 maja, 15:00 - Bolesławiec, Teatr Stary w Bolesławcu
  W ramach Tygodnia z Powiatem zapraszamy na II Festiwal Wielu Kultur, czyli przegląd tradycyjnych pieśni i tańców przywiezionych po wojnie na teren powiatu bolesławieckiego przez osadników ze wszystkich zakątków Europy. Swój udział zapowiedziały zespoły: "Mały Bolesławiec" z Młodzieżowego Domy Kultury w Bolesławcu, "Podgrodzianki" z Raciborowic Górnych, "Jutrzenka" z Bolesławca, (...)
 • 24 maja, 16:00 - Wrocław, CRZ Krzywy Komin
  Jeśli chcesz rozpocząć naukę Adobe Illustrator lub uporządkować zdobytą samodzielnie wiedzę ten warsztat jest dla Ciebie. Podczas tworzenia wzorów dowiesz się jak swobodnie poruszać się po programie, jak budować kształty i komponować je ze sobą, a przy okazji nauki stworzysz swój autorski projekt. Zapisy: http://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/adobe-illustrator-dla-poczatkujacych-warsztaty-tworzenia-autorskich-patternow/
 • 24 maja, 16:00 - Wrocław, Marajo
  Regularne spotkania z planszowkami w Marajo :) Brakuje Ci przyjaznego miejsca go grania ? Mamy idealne rozwiązanie ! :) Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów gier planszowych do naszego sklepu, w każdą środę, na wyjątkową podróż po świecie gier planszowych. Niezależnie od tego czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tym pasjonującym hobby, czy jesteś wytrawnym i doświadczonym (...)
 • 24 maja, 17:00 - Jelenia Góra, Sala Koncertowa im. Stefana Strahla
  koncert
  KONCERT RODZIN MUZYKUJĄCYCH Koncert Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze
 • 24 maja, 17:00 - Wrocław, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny - Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu
  wykład
  Smutek, chandra, żal, cierpienie są nieodłącznymi elementami naszego życia – podobnie jak radość czy złość. Nie zawsze jednak potrafimy sobie z nimi poradzić i często je zagłuszamy. A przecież życie w emocjonalnym znieczuleniu wcale nie jest dobre. Co zrobić, gdy smutek utrzymuje się zbyt długo? Jak go odróżnić od depresji? Jak nauczyć się przeżywać porażki? Czy na pewno szczęście (...)
 • 24 maja, 17:00 - Wrocław, Biblioteka Grafit - Filia nr 5 MBP we Wrocławiu
  Zapraszamy na spotkanie z Teresą Słabińską, wrocławską podróżniczką, która opowie o małym wielkim kraju - Szwajcarii. Szwajcaria jest jednym z najmniejszych państw europejskich, a jednak cieszy się ogólnym szacunkiem. To potęga finansowa. Zwykle kojarzy się z bankami, ale też z zegarkami Patek Philippe, czekoladą Tomblerone i Lindt, serem Emmentaler, słynnymi kurortami Davos i (...)
 • 24 maja, 17:30 - Wrocław, Centrum Technologii Audiowizualnych
  Kto by nie chciał świętować z nami 4. urodzin we Wrocławiu? Spotykamy się już 24 maja (środa) o godz.17:30 w Centrum Technologii Audiowizualnych (ul. Wystawowa 1, obok Hali Stulecia). Prelekcje: "Nowoczesne technologie wsparciem dla sztuki i edukacji" oraz o historii informatyki. Organizatorem spotkania jest grupa Women in Technology (w skrócie WiT). Więcej o WiT: www.womenintechnology (...)
 • 24 maja, 18:30 - Wrocław, KsięgarnioKawiarnia Nalanda
  Serdecznie zapraszam do udziału w prowadzonych przeze mnie sesjach medytacyjnych harmonizujących przepływ energii w czakramach naszego ciała. W pierwszej części sesji wykonujemy prowadzoną medytację uwalniającą od emocjonalnych i mentalnych blokad utrudniających przepływ energii w czakrach, następnie aktywujemy i otwieramy je kolejno, intonując mantry "bidża" - czyli święte, pierwotne (...)