WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo dolnośląskie

Województwo dolnośląskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 

 • 20 września, 18:00 (4 dni) - Nowa Ruda
  Wraz z 4x4max Nowa Ruda zapraszamy Was na wrześniowy wypad w Sudety, który odbędzie się pod kryptonimem Reise do Riese III. OPIS IMPREZY I WYMAGANIA ODNOŚNIE AUT Będzie to impreza szkoleniowo – integracyjno – turystyczna w formule campingowej [noclegi w namiotach, na dziko]. Trasy jak zwykle w task4x4 nie będą łatwe, ale bez problemów do pokonania w grupie sensownie przygotowanym (...)
 • 21 września, 19:00 (3 dni) - Wrocław, Wroclaw [Wroclove]
  festiwal
  Zaczynamy!!! Uruchamiamy wydarzenie, pierwszy raz w Polsce, w Europie?, we Wrocławiu. Pierwszy Polski Festiwal Fotografii Mobilnej. [In English below] POMOŻECIE W ORGANIZACJI? UDOSTĘPNIAJCIE!!! miejsce: WROCŁAW termin: 21-23.09.2018 | WARSZTATY | WYSTAWY | TARGI SPRZĘTU | PRELEKCJE | GOŚCIE SPECJALNI | MIĘDZYNARODOWY KONKURS Wkrótce więcej informacji, mamy rok na przygotowania (...)
 • 22 września - Wrocław
  10 km
 • 22 września (9 dni) - Wrocław, Kino Nowe Horyzonty
  festiwal, pokaz
  „Ku nowej przygodzie” – to hasło, które przyświeca piątej odsłonie festiwalu. Możecie być pewni, że nuda nie ma z nami szans – Kino Dzieci to największe i najpopularniejsze wydarzenie filmowe w Polsce, przeznaczone dla widzów w wieku 4-12 lat. W tym roku szczególnie przyjrzymy się kinematografii Indii – wielobarwna eksplozja atrakcji gwarantowana! *** W programie festiwalu projekcje (...)
 • 22 września, 9:00 - Jelenia Góra, Miasto Jelenia Góra
  UCI, XCO
  Maja Włoszczowska MTB Race 2018 UCI Mountain Bike HC Puchar Polski MTB XCO 2018 22.09.2018 - Miasto Jelenia Góra www.mtbjelenia.pl Bike Maraton UCI Mountain Bike Marathon Series 23.09.2018 - Miasto Jelenia Góra www.bikemaraton.com
 • 22 września, 9:00 - Wrocław, Wyższa Szkoła PRAWA
  wykład
  Zapraszamy na wykład dra Tomasza Chłopeckiego pt. "Ewolucja prawa upadłościowego i naprawczego w II RP". Wydarzenie odbędzie się w ramach dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2018. DATA: 22 września 2018 (sobota) MIEJSCE: WSP, ul. Św. Jadwigi 12, s. 205 ZAPISY: 1-20/09/2018, tomasz.chlopecki@prawowroclaw.edu.pl
 • 22 września, 10:00 (2 dni) - Kamienna Góra, Kamienna Góra - Gmina Miejska
  KJS
  3. Rally BTH Import Stal - 5. Runda Tarmac Masters 2018
 • 22 września, 10:00 - Duszniki-Zdrój, Miasto Duszniki-Zdrój
  duathlon, sztafeta
  Już 22 września na trasach w Dusznikach-Zdroju strażacy ze wszystkich formacji będą mieli okazję zmierzyć się w sztafecie podczas Duathlonu 2018. Zawody zostaną rozegrane na dystansie 42,5 km, a w ramach jednego startu nastąpią dwie zmiany. Pierwszy zawodnik będzie miał do pokonania 7 km biegiem, następnie jego zmiennik przejedzie na rowerze ich trzydzieści jeden. Start zakończy (...)
 • 22 września, 10:00 - Wrocław, DalejMama
  warsztaty
  W teorii wybaczanie jest bardzo proste, natomiast w praktyce dla większości ludzi jest dużym wyzwaniem, głównie z powodu nierozumienia jego prawdziwego charakteru. Wybaczanie nie polega, jak to się wydaje większości ludzi, na powiedzeniu: w porządku, nic się nie stało - jest OK. Jest ono złożonym, świadomym aktem, który uwalnia psychikę, duszę od potrzeby zemsty i postrzegania (...)
 • 22 września, 10:15 - Wrocław, Filia nr 29 MBP we Wrocławiu
  EDUKACJA DLA RODZICÓW
  warsztaty
  Jak mądrze pomóc dziecku w nauce? Warsztaty dla rodziców poprowadzi pedagog Ewa Bębenek. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję poznać wiedzę, dzięki której nauka ich dzieci może być łatwiejsza i skuteczniejsza. Omawiane będzie m. in. wykorzystywanie technik pamięciowych, łańcuchowe metody skojarzeń, graficzne notatki i mapy myśli. Uwaga, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują (...)
 • 22 września, 11:00 - Miłogostowice
  Zapraszamy na trzeci bieg z cyklu "Biegowe 4 Pory Roku - Grand Prix Nadleśnictwa Legnica". Edycja 2018. Podczas imprezy: Bieg OPEN na dystansie 10km Bieg DZIECI na dystansie 500m Bieg Z PSEM na dystansie ok. 4km Trasa: Lasy w Miłogostowicach, medal w kształcie puzzla, nagród finansowe na koniec edycji i inne atrakcje. Link do zapisów: www.elektronicznezapisy.pl/g/Biegowe_4_Pory_Roku_2018.html www.fenikslegnica.pl Zapraszamy!
 • 22 września, 11:00 - Wołów
  IV BIEG W NATURZE NADLEŚNICTWA WOŁÓW Termin: 22.09.2018 r., godz. 11.00. Dystans: 10,549 km (ćwierćmaraton) lub 21,097 km (półmaraton). Limit uczestników łącznie dla obu dystansów: 250 osób Miejsce startu i biuro zawodów znajdować się będzie na terenie Szkółki Leśnej Tarchalice (51°20′55″N 16°29′17″E ) Zapisy: http://euforiabiegacza-sport.pl/zawody/biegwnaturzewolow/info.html#zapisy Regulamin (...)
 • 22 września, 11:00 - Wrocław, Wrocławski Klub Formaty
  dla dzieci
  Zapraszamy na pierwszy w sezonie 2018/2019 Poranek Familijny i po raz pierwszy na edycję: FILM! "NIESAMOWITA HISTORIA WIELKIEJ GRUSZKI" Film jest opowieścią o kocie Mitcho i słoniu Sebastianie, mieszkających w spokojnej wiosce Solby. Pewnego dnia para przyjaciół postanawia wyruszyć na poszukiwania tajemniczej Gruszki, o której od dawna krążą niezwykle legendy i opowieści. Ich (...)
 • 22 września, 11:00 - Wrocław, Wrocławski Klub Anima
  Wrocławski Klub Anima zaprasza na spektakl dla wszystkich dzieci pt." W Krainie Lawendowego Rycerza" który odbędzie się 22 września 2018 roku o godz. 11.00 przy ul. Pilczyckiej 47. CENA BILETÓW: 10zł BILETY ONLINE: KUP BILET JUŻ TERAZ KLIKAJĄC NA https://ekobilet.pl/klub-anima Bilety kolekcjonerskie(papierowe) dostępne we Wrocławskim Klubie Anima od dnia 1 września 2018r. „ (...)
 • 22 września, 11:00 - Wrocław, budynek D Uniwersytetu Wrocławskiego
  wykład, warsztaty
  Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty, imprezę skierowaną do osób zainteresowanych naszymi studiami podyplomowymi, szkoleniami i kursami. Podczas wydarzenia będzie można porozmawiać z kierownikami studiów podyplomowych, poznać zasady rekrutacji, spotkać się z przedstawicielem biura karier, aby skonsultować swoje (...)
 • 22 września, 12:00 - Świdnica
  NA ORIENTACJĘ
  Mistrzostwa Polski, 10 km
  Mistrzostwa Polski w klasycznym biegu na orientację. Centrum zawodów na stadionie w Bystrzycy Górnej, niedaleko Świdnicy.
 • 22 września, 12:00 - Wrocław, Dworzec Wrocław Główny
  rodzinne, wycieczka
  Hello Poland ma zaszczyt przedstawić specjalną edycję zwiedzania dworca Wrocław Główny skierowaną do najmłodszych! Zapraszamy dzieci, młodzież oraz ich opiekunów 22 września o godzinie 12:00. Dworzec Wrocław Główny jest nie tylko miejscem, w którym rozpoczynają się wspaniałe podróże. To również magiczna okolica, w której zamieszkują tajemnicze istoty – psotne krasnale oraz dostojne (...)
 • 22 września, 13:00 - Wrocław, C.H. Auchan
  PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  Święto pięciu podwrocławskich gmin
 • 22 września, 14:00 - Sobótka, Ślężańscy Rodzimowiercy
  Zapraszamy na Święto Plonów, przypadające na okres równonocy jesiennej. Wspólnie zbierzemy to, cośmy zasiali przez ostatni rok. To czas podsumowań i refleksji nad naszymi działaniami. Prosimy o zabranie na wspólną ucztę biesiadną produktów, które pozyskaliście siła swoich rąk :) Szczegóły dotyczące miejsca obrzędu, podamy we wrześniu. Będzie to oczywiście masyw Ślęży. Szczegóły (...)
 • 22 września, 14:30 - Wrocław, Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu
  PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  rodzinne, wycieczka, charytatywne
  Zdarzyło Wam się kiedyś iść chodnikiem, czytać książkę i wpaść na lampę? Oj, nam się to zdarza często! 📕 👠👠 Projekt "Zaczytani W Drodze" 🤸🏃‍🏃‍ to integracyjna gra miejska, realizowana we Wrocławiu i w Poznaniu, inspirowana wyjątkowymi książkami. Nasi partnerzy przygotowali dla uczestników niesamowite nagrody! 🎁🤩🎁🤩🎁🤩🎁 👉GDZIE? 💒Zabawę rozpoczynamy o godz 14:30 w 📚 (...)
 • 22 września, 15:00 - Świdnica
  NA ORIENTACJĘ
  rodzinne, zawody
  Zawody towarzyszące Mistrzostwom Polski w biegu na orientację. Odbędą się w Parku Centralnym w Świdnicy.
 • 22 września, 15:00 - Dzierżoniów, Biblioteka
  festiwal, rodzinne, kiermasz
  Festiwal Słoików to polsko-czeska impreza rodzinna, na której poznacie wszystkie smaki, jakie tylko można zapakować do słoików. Będą marynaty, przetwory, weki pasteryzowane, konserwowane, itp., itd. W sobotę 22 września, od godz. 15 przy bibliotece w Mościsku będzie można degustować, smakować, pytać o przepisy i dobrze się bawić. Poznacie nie tylko receptury dolnośląskich gospodyń (...)
 • 22 września, 15:00 - Wrocław, Awaria Prądu
  Spragnionych erpegów po wakacyjncyh wojażach zapraszamy na pierwsze w nowym sezonie Awaryjne Granie! Jak zwykle nie zabraknie nam sesji rpg. Wracamy również do prelekcji i powiększamy poświęcony im blok programu! Chętnych do zgłaszania programu zapraszamy na stronę naszego formularza: https://bit.ly/ag_zgloszenie Program: 15:15 Prelekcja: Jak być dobrym graczem? 15:50 Prelekcja: (...)
 • 22 września, 16:00 - Wrocław, Biblioteka Grafit - Filia nr 5 MBP we Wrocławiu
  koncert
  Zapraszamy na koncert autorskich piosenek Kamila Borkowskiego o Festung Breslau - to wyjątkowa okazja, by poznać historię naszego miasta przedstawioną w niecodziennej formie! Kamil Borkowski to wrocławski artysta, pierwszy autor piosenek o Festung Breslau w języku polskim. Styl muzyka wyróżnia minimalizm i melancholia. Teksty piosenek są poetyckim zapisem historii oblężonego miasta.
 • 22 września, 17:00 - Wrocław
  komedia
  „Cudowna Terapia”Komedia małżeńska, którą powinni zobaczyć wszyscy ci, którzy są, byli lub planują „istnienie we dwoje”. Joanna - Dominika Ostałowska wymiennie z Joanną Trzepiecińską - egzystencjalna zapaśniczka, kobieta z pretensją, Valentin – Dariusz Kordek - nadwrażliwy choleryk rozwiązujący problem
 • 22 września, 17:00 - Wrocław, Sala Koncertowa Radia Wrocław
  CUDOWNA TERAPIA WROCŁAW 22.09.2018r. SALA KONCERTOWA RADIA WROCŁAW „Komedia małżeńska, którą powinni zobaczyć wszyscy, który są, byli lub planują być w związku” Kryzys może przyjść znienacka, nawet po kilkunastu wspólnie przeżytych latach.Co wtedy? Leki na uspokojenie? Nie, mamy inną propozycję! Wyrzucamy tabletki, syropy i maści, a w zamian aplikujemy troje znakomitych aktorów (...)
 • 22 września, 17:00 - Wrocław, ATM SCENA
 • 22 września, 17:00 - Wrocław, Vertigo Jazz Club & Restaurant
  koncert
  Zapraszamy na Warsztaty Barmańskie dla początkujących, czyli spotkanie fanów pysznych koktajli, którzy mają ochotę dowiedzieć się, jak tworzyć je samodzielnie. Dowiesz się nie tylko jak wykonać powszechnie znane klasyki, ale nauczysz się metodologii ich powstawania, tak, aby móc wykorzystać składniki, które z łatwością znajdziesz w swoim domu. Warsztaty to zawsze duża dawka przydatnej (...)
 • 22 września, 17:00 - Wrocław, Macondo
  dyskusja
  FAJF O MUZYCE / Po co orkiestrze dyrygent? Podczas spotkania w kameralnym gronie poznamy życie muzyka orkiestrowego od kulis, zajrzymy do partytury i podyskutujemy o tym, co by się stało, gdyby jednak w orkiestrze zabrakło dyrygenta... Spotkanie poprowadzi skrzypaczka, Małgorzata Wojciechowska. | wstęp wolny!
 • 22 września, 17:00 - Wrocław, empik Renoma
  dla dzieci, rodzinne
  Marta Kisiel, jak mało która autorka, potrafi tworzyć równie wciągające powieści dla dorosłych i dla dzieci. W swojej najnowszej książce „Małe Licho i tajemnica Niebożątka” (Wydawnictwo Wilga) zwraca się do najmłodszych miłośników literatury, przedstawiając historię chłopca wychowanego w magicznym domu. O kulisach jej powstawania opowie już 22 września podczas spotkania w salonie (...)
 • 22 września, 18:00 - Wrocław, A2 - Centrum Koncertowe
  start: 18:00 Zapraszamy wszystkich serdecznie na SPOX NIGHT FESTIWAL 3‼️‼️‼️ Rezerwujcie czas i kupujcie bilety na ten wieczór, naprawdę będzie się działo! Już wkrótce więcej szczegółów... https://www.facebook.com/events/1731074270333648/ Line up: GUZIOR GEDZ YOUNG IGI JAN RAPOWANIE KOBIK PALUCH tba Bez ograniczeń wiekowych!!! Zamów bilety (...)
 • 22 września, 18:30 - Wrocław, Otwarta Przestrzeń Kultury
  Muzyka CHUDOBA to twórcze poszukiwania wokół oryginalnych tematów ludowych z terenów Beskidów; pieśni łemkowskich, huculskich i ukraińskich; tematów z Podlasia i Rzeszowskiego. To także motywy zaczerpnięte z muzyki czeskiej, słowackiej, bałkańskiej i cygańskiej. Bogactwo inspiracji nie jest przypadkowe, ponieważ zespół nie kładzie nacisku na bezwzględną wierność ludowym przekazom (...)
 • 22 września, 19:00 - Ząbkowice Śląskie, Ząbkowicki Ośrodek Kultury
  Gdy w poczekalni u genialnego psychiatry spotyka się kilkoro pacjentów zawsze jest ciekawie. Gdy są to osoby cierpiące na takie fobie jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Touretta), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palialia), niemożność stanięcia na linii, czy tytułowa nerwica natręctw, to robi się bardzo (...)
 • 22 września, 19:00 - Bolesławiec, Teatr Stary w Bolesławcu
  koncert
  Teatr Stary w Bolesławcu zaprasza na najnowszy program PIOTRA BAŁTROCZYKA pt. "Mężczyzna z kijowym peselem" 22 września 2018, godz. 19:00 Bilety w cenie 60 zł (parter) i 50 zł (balkon) do nabycia: https://bilety.albert-art.pl/event/view/id/77869 Zapraszamy!
 • 22 września, 19:00 - Wrocław, Klub Pralnia
  Na szczeblu politycznym relacje polsko-rosyjskie bywają różne z tendencją do trudnych, na szczęście nie przekładają się one na muzykę. Dowodem na to, chociażby rosyjska Arkona, która regularnie nawiedza Polskę z koncertami i jest u nas doskonale przyjmowana przez coraz liczniejsze grono fanów. Kolejny, jesienny przyjazd moskiewskiej załogi nad Wisłę, połączony będzie z aż sześcioma (...)
 • 22 września, 19:00 - Wrocław, Galeria Sztuki i Miejsce Spotkań Ślimak
  koncert
  Zuza Wiśniewska Akt autorski Ruda, niewielka ukuleleistka, obdarzona jednocześnie silnym jak i lirycznym głosem. Autorka tekstów i kompozytorka piosenek przemierza cały kraj po to, by śpiewać o tym co jej w sercu siedzi – od tematów niewygodnych i nakłaniających do refleksji po pełne nadziei songi o umiłowaniu wolności. Akt autorski to podróż w głąb duszy, podczas którego artystka (...)