WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo dolnośląskie

Województwo dolnośląskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 

 • 23 marca, 10:00 (3 dni) - Oława, Miasto Oława
  Tydzień przed Świętami Wielkanocnymi – od 23 do 25 marca, na oławskim Rynku odbędzie się V Jarmark Wielkanocny. Wydarzenie jest organizowane przez Miasto Oławę, Gminę Oławę oraz Gminę Domaniów. Będzie to niewątpliwie największe wydarzenie tego typu w powiecie oławskim, które zgromadzi licznych wystawców z całej Polski ale także z zagranicy. Oprócz barwnych stroików, dekoracji wielkanocnych (...)
 • 23 marca, 10:00 - Wrocław, Wrocławski Klub Anima
  dla dzieci, konkurs
  Wrocławski Klub Anima serdecznie zaprasza do udziału w 7. konkursie recytatorskim "Dusza mówi, dusza śpiewa", który odbędzie się 23.03.2017 roku w siedzibie organizatora. Siódma edycja konkursu skierowana jest do szkół podstawowych w dwóch kategoriach: klas IV – VI i klas VII-VIII oraz szkół ponadpodstawowych. Celem konkursu jest upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci (...)
 • 23 marca, 12:00 - Lubań, Lubię Lubań
  Święta zbliżają się wielkimi krokami, z tej okazji Miasto Lubań ma zaszczyt zaprosić Państwa na niezwykle barwny i smaczny Jarmark Wielkanocny. Tegoroczny, odbędzie się 23 marca (piątek) w godzinach 12.00-18.00 na lubańskim rynku! W tym czasie serce miasta zacznie bić mocniej. Będzie ono idealnym miejscem dla tych, którzy swoim bliskim pragną podarować niezwykłe święta. Na lubańskim (...)
 • 23 marca, 12:00 - Wrocław, CRZ Krzywy Komin
  ROŚLINY
  23 marca w samo południe przeganiamy zimę na dobre. Uzbrojeni w rękawiczki i łopatki zasadzimy kwiaty na dziedzińcu Krzywego Komina. Ukwiecimy wrocławskie Nadodrze nie do poznania. Zapraszamy wszystkich miłośników roślin i tych, którzy nie mogą doczekać się wiosny. Zabierzcie ze sobą dzieciaki, mamę i tatę, oraz znajomych - nie zapomnijcie o dziadkach i sąsiadach! Ogrom pozytywnej (...)
 • 23 marca, 14:00 - Wrocław, Filia nr 29 MBP we Wrocławiu
  Wydarzenie przeznaczone jest dla osób w wieku 14-17 lat i stanowi część akcji #czytamzbibliotekanaReja” organizowanej przez filię 29 MBP we Wrocławiu. Jego celem jest stworzenie uczestnikom możliwości do wymiany książek zgodnie z zasadą „sztuka za sztukę”. Prosimy o zapisy od 9 marca. Zapisać można się w bibliotece, mejlowo (mbp29@biblioteka.wroc.pl) lub telefonicznie (71 326 60 (...)
 • 23 marca, 15:00 (3 dni) - Płóczki Górne, Gościniec "Pod Zielonym Jajem"
  Zapraszamy posiadaczy samochodów terenowych 4×4 na kolejny zlot off-road z cyklu „Miejsca z duszą i pomysłem”. Tym razem gościć będziemy u miłośnika marki Land Rover, w Gościńcu Pod Zielonym Jajem u podnóża Sudetów. Pewnie intryguje Cię ta nazwa? Chodzi o znaczek Land Rovera, do którego bezpośrednio nawiązuje logo gościńca. Nadmieniamy od razu, że fani innych marek na pewno nie (...)
 • 23 marca, 15:00 (3 dni) - Duszniki-Zdrój, Rancho Panderoza
  OFF ROAD Baza oraz Rancho Panderoza witają najpiękniejszą porę roku z fetą na Podgórzu! Konno i samochodami szukamy wiosny i żegnamy zimę - samochód jednak nie wjedzie wszędzie (na szczęście), a koń jak najbardziej. Zaczynamy w Rancho Panderoza! Dzieci zaprosimy do zrobienia Marzanny, a potem tradycyjnie puścimy ją z nurtem rwącej wody w pobliskim potoku. Dla chętnych wyprawa z (...)
 • 23 marca, 15:00 - Kudowa-Zdrój, Miejska Biblioteka Publiczna w Kudowie Zdroju
  Czy jesteś chory na FOCHUS NADYMUS? Wiesz jaka klątwa ciąży na dziewiątych urodzinach? Czy na pewno znasz legendy o złotej kaczce lub syrence warszawskiej? Odkryj odpowiedzi na te pytania w bibliotece! Przy ciasteczkach i landrynkach CIABCI przekonamy się czy klątwę da się złamać! Piątek, 23 marca o godz. 15.00 Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci i młodzieży CZYTODAJNIA zaprasza (...)
 • 23 marca, 16:00 (3 dni) - Bolesławiec, Teatr Stary w Bolesławcu
  Już po raz piętnasty mamy zaszczyt zaprosić na ogólnopolskie spotkanie młodych teatrów z całego kraju. Zapraszamy do Teatru Starego w Bolesławcu, nasza scena jest otwarta dla różnych form teatralnych prezentowanych przez młodych ludzi. Chcielibyśmy, aby właśnie Dolny Śląsk był tym miejscem, gdzie chętnie przyjeżdża się prezentować swoją pasję, pracę i twórczość. Nasza piętnastoletnia (...)
 • 23 marca, 16:00 - Mysłakowice
  Zapraszamy do udziału w warsztatach pod hasłem "Obroń się sam jestem sprawny jak samuraj". Są to zajęcia o charakterze sportowym mające na celu wspólną zabawę dzieci i rodziców oraz zachęcenie do aktywności ruchowej. Wstęp wolny !!!
 • 23 marca, 16:00 - Międzybórz, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Międzyborzu
  Drodzy Mieszkańcy Międzyborza! Serdecznie zapraszamy Was na spotkanie dotyczące przestrzeni publicznej miasta. Pracujesz w Międzyborzu? Uczysz się tutaj? Zależy Ci na dobrym funkcjonowaniu miasta? To spotkanie jest dla Ciebie! Spotkanie będzie składać się z dwóch części. W pierwszej z nich przedstawimy Państwu garść praktycznych prelekcji na temat tego co mieszkańcy Międzyborza (...)
 • 23 marca, 16:30 - Jawor, Jaworski Ośrodek Kultury
  Ta przygoda trwa już 10 lat! Kabaret Nowaki dokładnie od dekady bawi fanów dobrej rozrywki. Niezliczone spektakle i programy telewizyjne to doświadczenie, które pozwala na określenie Nowaków mianem ekspertów w dziedzinie śmiechu i żartu. Świętując swój jubileusz Nowaki wyruszają w zupełnie nową przygodę, w którą zabiorą ze sobą publiczność. Nowe perypetie znanych już postaci. Ulubieni (...)
 • 23 marca, 16:30 - Legnica, Spółdzielczy Dom Kultury "Kopernik"
  RĘKODZIEŁO
  warsztaty
  Stwórz wyjątkową kartkę wielkanocną za pomocą technik cardmakingu. Warsztaty poprowadzi Joaśka Palko z Pracownia Plastyczna ART WITH HEART. Warsztaty trwają 2 godziny, cena warsztatów to 25 zł/os., materiały w cenie. Informacje i zapisy: SMS lub telefonicznie: 600 166 256 oraz e-mail: pracownia.awh@gmail.com. Tutaj możesz wygodnie zakupić bilet wstępu: http://www.artwithheart (...)
 • 23 marca, 17:00 - Wrocław, Łokietka 5 - Infopunkt Nadodrze
  EDUKACJA DLA RODZICÓW
  W 2014 roku po raz pierwszy w blisko 40 Kręgach zasiadło ponad 400 kobiet i my wraz z nimi... Rok później jeszcze więcej... Między nimi rodziły się kolejne, i następne dzieci
 • 23 marca, 17:00 - Jelenia Góra, Galeria BWA Jelenia Góra
  Tytuł wystawy nawiązuje do pojęcia wprowadzonego przez Johna Oswalda w eseju „Plądrofonia, czyli piractwo dźwiękowe jako kompozytorski przywilej”. Woźniak zaprezentuje obrazy stworzone „nieosobistym gestem”, nawiązujące i jednocześnie będące hołdem dla Stanisława Dróżdża i jego struktur poezji konkretnej – „Pojęciokształtów”. Ryszard Woźniak (ur. 1956), malarz, performer, autor (...)
 • 23 marca, 17:00 - Wrocław, Wrocław Główny
  wycieczka, spacer
  Hello Poland serdecznie zaprasza na wycieczkę z przewodnikiem śladami Eberharda Mocka – bohatera powieści Marka Krajewskiego. Spacer tropem pierwszej z serii książek - "Śmierć w Breslau" odbędzie się 23 marca o godzinie 17:00. Odwiedzimy szesnaście miejsc (od Dworca Głównego aż po Rynek) związanych z akcją powieści i nietuzinkową postacią - radcą kryminalnym Eberhardem Mockiem (...)
 • 23 marca, 17:00 - Kłodzko, Muzeum Ziemi Kłodzkiej
  Dyrektor Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku zaprasza na spotkanie podsumowujące realizację mikroprojektu "Projektowanie historii" W programie: spotkanie z uczestnikami realizującymi projekt pokaz filmu dokumentującego jego przebieg, oraz prezentacja wydawnictw zrealizowanych w ramach projektu wstęp wolny
 • 23 marca, 17:00 - Jelcz-Laskowice, Kafka Kafe Jelcz-Laskowice
  warsztaty
  Serdecznie zapraszam drogie Mamy na kolejne nasze spotkanie MAMA GOTUJE NAJLEPIEJ...- wydanie świątecznie :) W tym dniu nasze Mamy przygotują kilka wielkanocnych potraw którymi na pewno zaskoczymy domowników. To będą wyjątkowo smaczne, szybkie i przede wszystkim zdrowe potrawy ! Będziemy piec, gotować i eksperymentować! Zapraszamy serdecznie ! MIEJSCE Kafka Kafe Jelcz-Laskowice (...)
 • 23 marca, 17:00 - Lubawka, Dom Kultury w Lubawce
  spotkania autorskie
  Dom Kultury w Lubawce serdecznie zaprasza na spotkanie z n i e s a m o w i t ą pasjonatką, podróżniczką i pisarką pochodzącą z Bukówki - Pauliną Moffitt - autorką książki "Wszystko, czego pragniesz". "Wszystko, czego pragniesz" to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat podróży, wyznaczania i osiągania celów, szukania motywacji i spełniania marzeń.. ! :) Podczas spotkania (...)
 • 23 marca, 17:30 - Wrocław, Systema Marcin Szkolnicki
  Przygotowaliśmy warsztat poświęcony niezwykle ważnej części pracy terapeuty- DIAGNOZIE.🤯🧐 Znając różne testy – czy to ortopedyczne czy neurologiczne, potrafimy różnicować i rozpoznawać zaburzenia z jakimi zgłasza się do nas pacjent. Niemniej jednak, popełniamy często karygodny błąd szukając przyczyn zaburzeń w miejscu czy okolicy, gdzie pacjent opisuje swoje dolegliwości! Pamiętajmy (...)
 • 23 marca, 17:30 - Wrocław, Filia nr 23 MBP we Wrocławiu
  dla dzieci
  W jesienne i zimowe wieczory, zapraszamy dzieci w wieku od 4 lat, wraz z opiekunami, na głośne czytanie bajek połączone z zajęciami plastycznymi oraz wspólną zabawą. Co dwa tygodnie, bohaterem spotkania będzie inna książka lub autor. Czas trwania zajęć ok. 30-45 minut. Wstęp wolny.
 • 23 marca, 17:30 - Wrocław, CRZ Krzywy Komin
  RZEMIOSŁO ARTYSTYCZNE
  warsztaty
  Nie trzeba być artystą, żeby stworzyć dzieło sztuki. Na warsztatach witrażu metodą Tiffanniego uczestnicy poznają tajniki witrażownictwa i wykonają własnoręcznie witraż, który zabiorą ze sobą do domu. Ograniczać ich będzie tylko wyobraźnia bo o całą resztę zadba pracownia szkła artystycznego Oszkloona . Witrażownictwo jest pochodną mozaiki – to sztuka łączenia barwnych kawałków (...)
 • 23 marca, 17:30 - Świdnik, Sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury
  pokaz
  „A w karcmicce grają” to widowisko taneczne Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” oraz Zespołu Ludowo-Estradowego „Mokrzeszów” w reżyserii Marii i Wojciecha Skiślewiczów. Program jest zupełnie nowy i prezentowany po raz pierwszy! Szczegółowy opis na stronie: https://www.sok.com.pl/a-w-karcmicce-graja-widowisko-taneczne-ztnie-krag-oraz-zle-mokrzeszow/
 • 23 marca, 18:00 - Wrocław, Centrum Reanimacji Kultury
  To już 7 urodziny! Dziękujemy wszystkim, którzy przez te 7 lat przyczynili się do rozwoju Rowerowni! Z tej okazji, zapraszamy na wspólne tańce, hulańce i swawole. W trakcie imprezy, o pełne brzuchy zadba załoga Seitan Threat. Nie zapominamy oczywiście o sportowych świrach!!! Szykujcie łydy, Tragedia Breslau zapewnia alleycata i goldsprinty. Zapisy na alleya od 17:30, start (...)
 • 23 marca, 18:00 - Wrocław, Centrum Sztuki Impart
  Sztuka „Triathlon Story” to wyjątkowo energetyczna i dynamiczna komedia, która rozgrywa się w przeddzień zawodów Ironman. W hotelowym pokoju, wieczorem, przypadkowo spotykają się czterej uczestnicy tych najbardziej prestiżowych triathlonowych zmagań. Każdy z nich zjawia się tam z innego powodu i każdy z nich czegoś innego oczekuje od startu. Łączy ich triathlon a co ich dzieli? (...)
 • 23 marca, 18:00 - Oława, CTKiR Browar Probus
  promocja
 • 23 marca, 18:00 - Wrocław
  WROCŁAW WITA WIOSNĘ NA ROWERACH! Ruszamy ze zmasowanym rowerowym witaniem wiosny!! Marcowa masa krytyczna jak co roku przejedzie aby uczcić rozpoczęcie ulubionej pory roku ciepłolubnej części wrocławian. Będzie kolorowo, wesoło i oczywiście z w pełni ekologiczną Marzanną, którą bez mrugnięcia okiem wrzucimy do Odry! Jeśli ktoś jeszcze zastanawia się nad tym, czy to już czas na (...)
 • 23 marca, 18:00 - Wrocław, Wrocławski Klub Formaty
  RĘKODZIEŁO
  warsztaty
  Przydasie ? I tym razem się przyda. W marcu nasze warsztaty poprowadzi Ola Ola, która opiekuje się uczestnikami naszej Otwartej Pracowni Grafiki. Grafika warsztatowa to współcześnie zbiór artystycznych technik graficznych. Twórca zazwyczaj przygotowuje projekt, a następnie na podstawie jego wykonuje matrycę, w wybranej technice graficznej. Finałem jego pracy twórczej jest wykonanie (...)
 • 23 marca, 18:00 - Wisznia Mała, OKSiR Wisznia Mała
  pokaz
  Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Śląskiej w Krynicznie oraz Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej zapraszają na spotkanie z świadkiem historii Panią Teresą Partyką-Gaj. W programie: - projekcja filmu dokumentalnego pt. „Zapora”; - czytanie listów płk Łukasza Cieplińskiego; - występ wokalistki Hanny Jordanek. Wstęp wolny!
 • 23 marca, 18:00 (2 dni) - Wrocław, Marajo
  Marajo i wydawnictwo Black Monk zapraszają na kolejną odsłonę #BlackMonkWeekend! Tym razem zagramy w najnowszy tytuł wydawnictwa - imprezową karciankę pełną negatywnej interakcji, Do Boju, Towarzysze! Zapraszamy na: Pokazy: piątek i sobota Turniej: sobota, 18:00 Uczestnicy wydarzenia otrzymają specjalny plakat do gry, przygotowany przez wydawcę! Wypchnij towarzyszy na pierwszą (...)
 • 23 marca, 18:00 - Wrocław, Macondo
  wernisaż
  ORNAMENT | wernisaż rysunków Anny Szczerby Rysunki są wynikiem moich obserwacji, skojarzeń, doświadczeń i przeobrażeń. Nowa seria rysunków to efekt fascynacji detalem architektonicznym, organicznym ornamentem oraz jego symboliką | Anna Szczerba ORNAMENT | Anna Szczerba's drawings exhibition opening "My drawings are the result of my observations, associations, experiences and (...)
 • 23 marca, 18:00 - Wrocław, Kontury Kultury
  wernisaż
  Na wystawie Samira Zamani zaprezentuje powstałe na przestrzeni kilku lat grafiki wykonane w technikach wklęsłodrukowych, a przede wszystkim w szlachetnej technice mezzotinty. Na niewielkich formatach najczęściej przedstawia wizerunki osób, tych bliskich jak i znanych jej jedynie z wielkiego ekranu czy książek. Kuratorka wystawy: Marta Kubiak Samira Zamani pochodzi z Iranu, od (...)
 • 23 marca, 18:00 - Wałbrzych, Squash Club Wałbrzych
  SQUASH
  dla kobiet
  Siła jest kobietą! :) W piątek 23 marca zapraszamy wszystkie Panie na 7 już rundę sezonu Ligi Damskiej 2017/18! Jak zawsze, czekają atrakcyjne nagrody - zarówno za miejsca na podium jak i do rozlosowania spośród wszystkich zawodniczek. W poprzednim sezonie skupiliśmy się na pięknych włosach, tym razem zadbamy o waszą skórę wraz z najlepszym salonem kosmetycznym w mieście! (...)
 • 23 marca, 18:00 - Kowary, Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach
  premiera
  Premiera stworzonego przez nas (MOK w Kowarach :) monodramu na podstawie wierszy ks. Twardowskiego. Wystąpi Darek Jezierski - aktor Teatru Karawana. Spektakl gramy w małej sali, dlatego ilość miejsc jest ograniczona - KONIECZNA REZERWACJA - , ale będzie można go obejrzeć jeszcze w kwietniu. Bilety 10 zł.
 • 23 marca, 18:30 - Wrocław, Ośrodek Działań Twórczych Światowid
  koncert
  Kwartet współtworzą absolwentki Akademii Muzycznych we Wrocławiu i w Warszawie. Jako instrumentalistki kochanej we Wrocławiu przez publiczność orkiestry Leopoldinum doskonaliły swoje umiejętności w zakresie kameralistyki pod okiem tak wybitnych artystów jak Ernst Kovacic, Jerzy Maksymiuk, Krzysztof Penderecki, Günter Pichler, Heinrich Schiff. Koncertowały w ramach wielu prestiżowych (...)
 • 23 marca, 18:30 - Lubin
  koncert
  KONCERT MIS KRYSZTAŁOWYCH I UZDRAWIAJĄCYCH PIEŚNI Zapraszam Ciebie na niezwykłą muzyczną, duchową kryształową podróż. W Świat magicznych dźwięków i kosmicznych instrumentów. Do krainy gdzie będziesz mógł odczuć siebie i doświadczyć Przestrzeni swojego SERCA, gdzie moc Uzdrawiających Pieśni, rozświetli Twoje Ciało i Duszę. Kąpiel w dźwiękach mis kryształowych i gongów to niezwykła (...)