WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo dolnośląskie

Województwo dolnośląskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 18 sierpnia, 19:30 (10 dni) - Wałbrzych, Zamek Książ w Wałbrzychu
  koncert, festiwal
  Wybierzcie się z nami już po raz XIV w muzyczną podróż podczas kolejnej edycji Festiwalu Ensemble im. Księżnej Daisy w dniach od 18 do 27 sierpnia 2017 r. Sprawdźcie harmonogram, ceny biletów i pozostałe informacje! O FESTIWALU : Misją Festiwalu jest promowanie mało znanego gatunku sztuki, jakim jest kameralistyka. W ramach Festiwalu spotykają się dwa nurty sztuki. Prowadzone są (...)
 • 19 sierpnia (9 dni) - Polanica-Zdrój
  Memoriał Akiby Rubinsteina – rozgrywany od 1963 roku w Polanicy-Zdroju międzynarodowy turniej szachowy poświęcony pamięci Akiby Rubinsteina.  Komunikat wstępny Organizator: Dolnośląski Związek Szachowy, 50-529 Wrocław ul. Borowska 1–3,Teatr Zdrojowy - Centrum Kultury i Promocji, ul. Parkowa 2, 57-320 Polanica-Zdrój Grupy turniejowe:OPEN A – turniej z rankingiem FIDE powyżej (...)
 • 21 sierpnia, 18:00 (6 dni) - Oleśnica, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Oleśnicy
  dla dzieci, festiwal
  Od 21 do 26 sierpnia w oleśnickich parkach i skwerkach zagości VIII Międzynarodowy Festiwal Wędrownych Teatrów Lalkowych SKWEREK. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na przedpołudniowe warsztaty teatralne oraz wieczorne spektakle.
 • 22 sierpnia, 10:00 (2 dni) - Wrocław, Pracownia I Komuny Paryskiej 45
  warsztaty, dla kobiet
  Zapraszamy na warsztaty samoobrony i asertywności dla dziewcząt) WenDo! Warsztat przygotowany jest dla dziewcząt w wieku 8-11 lat, które mieszkają na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu i najbliższych okolicach. Warsztat finansowany i organizowany jest w ramach projektu grupy nieformalnej w Pracowni Komuny Paryskiej 45. Celem projektu jest zwiększenie oferty edukacyjnej dla dzieci (...)
 • 22 sierpnia, 10:00 - Dobków, Ceramika Rodziny Rudnickich "RR"
  RĘKODZIEŁO
  warsztaty
  Popatrzcie, jak pracują prawdziwi rzemieślnicy! Zwiedźcie galerię ceramiki oraz sami wykonajcie gliniane dzieła! W cenie warsztatów podwójne wypalenie i szkliwienie figurki, aby mogła przetrwać setki lat! (dzieło do odbioru w innym terminie).
 • 22 sierpnia, 12:00 - Wrocław, Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu
  RĘKODZIEŁO
  warsztaty
  Uczestnicy zajęć wykonają sami prostą ramę tkacką z kawałka kartonu, a następnie nadadzą drugie życie zużytym t-shirtom, tworząc z nich kawałek tkaniny na wzór ludowych chodników-szmaciaków. Nic się nie zmarnuje! Mile widziane własne materiały (np. stare t-shirty) do przetworzenia. Prowadzenie: Marta Derejczyk
 • 22 sierpnia, 14:00 - Radzimowice, Szklana Manufaktura
  RĘKODZIEŁO
  warsztaty
  Odwiedźcie pracownię grawerską, która wygląda, jakby czas w niej zatrzymał się 100 lat temu i poznajcie rzemieślnika z prawdziwego zdarzenia! Wszystko to w romantycznej scenerii maleńkiej wsi Radzimowice w Górach Kaczawskich.
 • 22 sierpnia, 16:00 - Jeżów Sudecki, Chrośnica
  RĘKODZIEŁO
  Podczas zajęć odkryjecie tajniki naturalnego barwienia tkanin i zapoznacie się z roślinnymi i zwierzęcymi barwnikami, poznacie znaczenie i symbolikę kolorów, każdy uczestnik warsztatów otrzymuje koszulkę , którą sam barwi i zabiera ze sobą.
 • 22 sierpnia, 16:00 - Jeżów Sudecki, Chrośnica
  RĘKODZIEŁO
  Podczas zajęć odkryjecie tajniki naturalnego barwienia tkanin i zapoznacie się z roślinnymi i zwierzęcymi barwnikami, poznacie znaczenie i symbolikę kolorów, każdy uczestnik warsztatów otrzymuje koszulkę , którą sam barwi i zabiera ze sobą.
 • 22 sierpnia, 16:30 - Jelenia Góra, Jelenia Góra Bowling Centrum
  22 sierpnia o godzinie 16:30 odbędzie się turniej Fify 17 w Bowling Centrum Jelenia Góra znajdującego się na ul. Jana III Sobieskiego 23 w Jeleniej Górze. Jeżeli ciągle czujesz niedosyt wrażeń i chcesz sprawdzić się w piłkarskich umiejętnościach to przyjdź do nas i zagraj razem z nami. Zapraszamy wszystkich miłośników jaki i miłośniczki fify. Oferujemy wspaniałą zabawę i dla najlepszych (...)
 • 22 sierpnia, 17:00 - Niedamirów
  koncert
  Leśna Mikstura Dźwiękowa. Koncert w Lesie. 22 sierpnia (wtorek) 17:00 Performance Dźwiękowy 18:00 Koncerty: Foniatryk, Wojciech Michalski i Grzegorz Mszanecki, Sieczkobrzęki, Tomasz Wiziński, Henry No Hurry Zupełnie nietypowo. W środku tygodnia. W środku lasu. W środku Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku 2017. Z naszych wnętrz. Specjalnie dla Ciebie i wszystkich, którzy mają (...)
 • 22 sierpnia, 18:00 - Wrocław, KsięgarnioKawiarnia Nalanda
  Zapraszam na spotkania z malarswtwem Vedic Art odbywając się w każdy wtorek. Podczas spotkań poznajemy prostą i skuteczną metodę uwalnania potencjału twórczego i intelektualnego. Spotkaniom towarzyszą rozmowy na tematy z zakresu rozwoju osobistego. Uczestnicy poznają techniki i metody poprawiające jakość funkcjonowania w rożnych obszarach. Wiedza jaką otrzymują Uczestnicy opiera (...)
 • 22 sierpnia, 18:00 - Wrocław, BARBARA: infopunkt / kawiarnia / kultura
  pokaz
  Od sierpnia zapraszamy do BARBARA: infopunkt / kawiarnia / kultura na cykl wtorkowych pokazów filmowych i dyskusji, który pozwoli na odkrycie mało znanej strony filmowego Wrocławia. 22 sierpnia zaczynamy od „Zobaczymy się w niedzielę”, powojennej fabuły „najbardziej wrocławskiego reżysera filmowego” - Stanisława Lenartowicza, w której nasze miasto z charakterystycznymi dla niego (...)
 • 22 sierpnia, 18:30 - Kowary, Kino Za Rogiem Kowary
  pokaz
  Zapraszamy na pierwszy seans z serii spotkań filmowych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach. Na początek przedstawiony będzie film "Rękopis znaleziony w Saragossie" reżyserii Wojciecha Hasa z 1964 roku. Projekcji towarzyszyć będzie dyskusja odnośnie dzieła. Wstęp: 6 zł.
 • 22 sierpnia, 18:30 - Dobków, Sudecka Zagroda Edukacyjna
  warsztaty
  Zajęcia opierają się na zabawie z rytmem, usprawnianiu koordynacji ruchowej oraz poznawaniu kultury i tradycji Afryki Zachodniej. Podczas warsztatów rodzice i dzieci uczą się grać na bębnach Djembe oraz na basowych bębnach Dundun, poznają tradycyjne rytmy z Afryki Zachodniej (Gwinea, Mali) oraz okoliczności, w których są grane.
 • 22 sierpnia, 19:00 - Wrocław, Księgarnia Hiszpańska Wrocław La Librería Española de Wrocław
  ¡Hola! Hablas Espanol? Si / No? No es importante, tu puedes venir alla reunion espanola ;) Do you speak Spanish? Or do you want to learn this beautiful language? Come to Spanish Meeting!
 • 22 sierpnia, 19:15 - Legnica
  koncert
  GIAMPAOLO DI ROSA - Urodził się w 1972 r., we włoskiej miejscowości Cesena. Jest uznanym na całym świecieorganistą, pianistą, klawesynistą, kompozytorem, muzykologiem, badaczem i pedagogiem. Posiada wyjątkowy talent w sztuce improwizacji. Posiada aż siedem dyplomów akademickich, w tym magisterium z gry na organach orazstopień doktora analizy muzycznej. Koncertuje w Europie, Rosji (...)
 • 22 sierpnia, 20:00 - Wrocław, Vertigo Jazz Club & Restaurant
  Improkracja oraz Vertigo zapraszają na występ Teatru Improwizacji irga. Ciąg przyczynowo-skutkowy. Szereg zdarzeń. Zbiór przypadków. Suma doświadczeń. Przeszłość to przyszłość. Teraźniejszość? Przecież jej nie ma. Zapraszamy na komediowy spektakl teatru irga! Gościnnie wystąpią również Michał Gruz z Improkracji oraz Paweł Kukla. Spektakl w pełni improwizowany, tworzony na scenie (...)
 • 22 sierpnia, 20:00 - Wrocław, Padbar Wrocław
  Wakacyjny Pubquiz ma dokładnie te same zasady co tradycyjny. Zapraszamy gorąco by dobrze spędzić wtorkowe wieczory ze znajomymi. Zasady: 1. Drużyna może liczyć minimalnie 2 osoby. 2. Drużyna podaje nazwę oraz 3zł/osobę (na rzecz nagrody) prowadzącemu. 3. Każda drużyna otrzymuje dwie karty odpowiedzi oraz długopis (jeśli potrzeba). 4. 5. kategori po 10. pytań. 5. Sprawdzanie (...)
 • 23 sierpnia - Głogów, Stadion Chrobrego Głogów
  mecz
 • 23 sierpnia, 10:45 - Bystrzyca, Wleń gmina
  dla dzieci, wycieczka
  Rodzinna wycieczka na wleński zamek połączona z plenerem rysowniczym pn. "LEGENDY O ŚWIĘTYCH I RABUSIACH" Czas trwania wycieczki 5 godzin. Całkowity koszt udziału w wycieczce z plenerem 20 zł/os (w tym bilet autobusowy na trasie Jelenia Góra – Wleń – Jelenia Góra). Zbiórka: Biuro Wystaw Artystycznych o godz. 10.00 Doskonała okazja do poszerzenia wiedzy o średniowiecznych budowlach (...)
 • 23 sierpnia, 11:00 - Nowy Kościół
  BIŻUTERIA I KAMIENIE SZLACHETNE
  Wyprawa poszukiwawcza wzdłóż strumienia górskiego, nastepnie przecinanie i szlifowanie znalezionych skarbów.
 • 23 sierpnia, 15:30 - Dobków, Sudecka Zagroda Edukacyjna
  dla dzieci
  Dzieci już od 4 roku życia potrafimy zafascynować niezwykłymi zjawiskami geologicznymi, a i dla rodziców nie zabraknie ciekawostek. Wspólnie zwiedzamy wszystkie nasze sale edukacyjne, bawimy się, gramy, eksperymentujemy, rozmawiamy… w swobodnej i przyjaznej atmosferze!
 • 23 sierpnia, 17:30 - Świerzawa, Zielone Laboratorium
  ROŚLINY
  Czy wiecie, co smacznego można znaleźć na łące lub w lesie? Które rośliny ładnie wyglądają i na dodatek leczą? Jeśli nie, zapraszamy na warsztat kulinarny! Odwiedzimy pole i łąkę, poznajemy rośliny jadalne i lecznicze naszego otoczenia, a na koniec przyrządzimy dzikie smakołyki: ziołowe placuszki, zupę dziewięciodzielną, zielną sałatkę lub inne specjały.
 • 23 sierpnia, 18:00 - Trzebnica, Gminne Centrum Kultury i Sportu
  dla dzieci
  Pan Marek Długozima - Burmistrz Gminy Trzebnica, zaprasza dzieci na wakacyjny spektakl w wykonaniu Teatru Żelaznego z Katowic, pt.: "Pchła Szachrajka". Przedstawienie jest organizowane w ramach Wakacji z Kinem Polonia. W Kasach Kina Polonia, od wtorku 18 lipca, będzie można nabyć wejściówki za symboliczne 5 zł, gwarantujące rezerwację miejsc siedzących. Zachęcamy do udziału!
 • 23 sierpnia, 18:00 - Wrocław, KsięgarnioKawiarnia Nalanda
  koncert
  Serdecznie zapraszam do udziału w prowadzonych przeze mnie sesjach medytacyjnych harmonizujących przepływ energii w czakramach naszego ciała. W pierwszej części sesji wykonujemy prowadzoną medytację uwalniającą od emocjonalnych i mentalnych blokad utrudniających przepływ energii w czakrach, następnie aktywujemy i otwieramy je kolejno, intonując mantry "bidża" - czyli święte, pierwotne (...)
 • 23 sierpnia, 19:00 - Wrocław, PROZA
  Jedyne takie SHOW w Polsce ! Celebryci, polityka, najnowsze i najciekawsze wydarzenia - to wszystko wrzucone do NARWANEGO gara. To wszystko okraszone ostrą rywalizacją i niebanalnymi żartami! Przyjdź i sam zobacz!
 • 23 sierpnia, 19:00 - Polkowice, KINO Polkowice
  Dawid Starejki występujący pod pseudonimem KaeN rozpoczął karierę muzyczną jako członek formacji RSA Konqrent. Twórczość solową zapoczątkował w 2008 roku płytą Żyj albo umieraj. Jego znakiem rozpoznawczym stała się czarna maska przypominająca tę z kultowego horroru Piątek 13-go, ale ostatnimi czasy artysta rezygnuje na scenie ze swojego alter ego, jak miał zwyczaj określać charakterystyczny (...)
 • 23 sierpnia, 19:00 - Wrocław, FAMA Centrum Biblioteczno-Kulturalne
  wykład, spotkania autorskie
  Ostatnie spotkanie wakacyjnego cyklu "Ksiażking na tarasie" odbędzie się pod hasłem zdrowego jedzenia i książek kulinarnych. Zdrowe odżywianie się to nie tylko odpowiedni dobór diety i produktów, to także zdrowe nawyki żywieniowe. Jednym z dobrych nawyków, które warto nabrać to jedzenie śniadań. O śniadaniach, ciekawych i pożywnych przepisach w oparciu o doświadczenie i ulubione (...)
 • 23 sierpnia, 20:00 - Wrocław, Vertigo Jazz Club & Restaurant
  stand-up
  Zapraszamy na kolejny wieczór ze Stand Upem w Vertigo. Wystąpią: Michał Juszczak i Cezary Jurkiewicz CZAREK JURKIEWICZ w swoich tekstach, wywala swoją brudną duszę na lewą stronę, wciągając nas w czarną otchłań beznadziei, zmarnowanych okazji i zatrutą zazdrością podejrzliwości. Zajmuje się Stand-upem od 2008 roku. Jest jedną z dwóch pierwszych osób, która zaczęła promować stand-up (...)
 • 23 sierpnia, 20:00 - Wrocław, Vertigo Jazz Club & Restaurant
  koncert
  Vertigo Jazz Club & Restaurant zaprasza na koncert Maciek Czemplik Smooth Quartet. Vertigo po raz kolejny opuszcza mury ul. Oławskiej 13 i zaprasza na letni koncert jazzowy na dachu hotelu Monopol.
 • 23 sierpnia, 20:30 - Wrocław, Stary Klasztor
  (English below) Zapraszamy na Swingowe Fajfy na nasz Dziedziniec! Jeśli jesteś miłośnikiem muzyki swingowej i tańca, to regularne, środowe potańcówki to impreza własnie dla Ciebie! Do końca września na świeżym powietrzu będziemy tańczyć Lindy Hopa, Charlston'a, Collegiate Shag czy też Balboa! Nie umiesz taczyć? Nic nie szkodzi! Ta impreza jest również po o, by czegoś się nauczyć (...)
 • 24 sierpnia, 8:00 (3 dni) - Ząbkowice Śląskie
  koncert
 • 24 sierpnia, 10:00 - Sędziszowa, Agroturystyka i Restauracja Młyn Wielisław
  BIŻUTERIA I KAMIENIE SZLACHETNE
  warsztaty
  Podczas tych warsztatów uczestnicy zajmą stanowiska z miską do płukania i wiaderkiem z piaskiem, w którym ukryto drobiny złota. Po wypłukaniu złotych drobin uczestnicy będą mogli zabrać znaleziska ze sobą. Zabawa poprzedzona pogadanką o złocie i pokazem prawidłowego posługiwania się miską.
 • 24 sierpnia, 11:00 - Dobków, Magic Art Galery
  RĘKODZIEŁO
  warsztaty
  W trakcie zajęć konkurs: uczestnicy będą lepić to, co im się z latem kojarzy. Twórca najładniejszej pracy otrzyma nagrodę. W cenie zajęć dwukrotne wypalenie pracy i poszkliwienie szkliwem transparentnym. Istnieje możliwość umówienia się na warsztaty szkliwienia, aby móc własnoręcznie kolorowo i wakacyjnie pomalować swoje dzieło.
 • 24 sierpnia, 12:00 - Wrocław, Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu
  warsztaty
  wakacyjne warsztaty rodzinne Jak ubierały się dawne Dolnoślązaczki? Jakie znaczenie miały czepce i dlaczego niektóre z nich były „z brodą”? Na zajęciach będzie można poznać odpowiedzi na te i inne pytania oraz stworzyć własne wersje dolnośląskiego stroju. Prowadzenie: Marta Derejczyk Wstęp wolny