WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo dolnośląskie

Województwo dolnośląskie
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 29 czerwca, 9:00 (2 dni) - Cieszków, Dom Tęczy
  warsztaty
  Warsztaty ho’oponopono, to znana z Hawajów metoda zmiany relacji pomiędzy ludźmi i odcięcia się od przeszłości. To dzięki znajomości zasad tej sztuki, Hawajczycy mogli żyć ze sobą w harmonii na tak małym obszarze jakim są wyspy. Ho’oponopono nauczane przez Maka’ala jest tą samą metodą jaka była stosowana przez setki lat, jednak język i jej opis zostały zaadaptowane do czasów współczesnych (...)
 • 29 czerwca, 16:30 - Wrocław, Filia nr 29 MBP we Wrocławiu
  dla dzieci
  Cykl spotkań dla maluchów w wieku od 1,5 do lat 3, wraz z opiekunami. Spotkania odbywają się w każdy ostatni czwartek miesiąca. Obowiązują zapisy od dnia 19 czerwca w bibliotece, telefonicznie (71 326 60 63) lub mailowo (mbp29@biblioteka.wroc.pl).
 • 29 czerwca, 17:00 - Wrocław, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny - Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu
  wykład, warsztaty
  Kompromis, akceptacja, szacunek, zaufanie, miłość, przyjaźń, nie poddawanie się rutynie, uczciwość, wzajemne wsparcie oraz udane życie seksualne. Czy to recepta na szczęśliwy lub idealny związek? Czy można pokochać wady partnera? Co zrobić z niewypowiedzianym żalem i narastającą pretensją? Gdzie przebiega granica akceptacji określonych zachowań seksualnych? Co jest normą seksualną (...)
 • 29 czerwca, 17:00 - Wrocław, Róża Rozpruwacz
  RĘKODZIEŁO
  warsztaty
  Zapraszamy na jednorazowe 3 - godzinne zajęcia dla Pań i Panów Początkujących. Wprowadzimy Was w kilka podstawowych zagadnień, m.in.: - obsługa maszyny do szycia; - dobór sprzętu, a Wasze pragnienia; - podstawowe ściegi i ich zastosowanie; - organizacja miejsca pracy i kolejność szycia. Wszystko na podstawie szytej na zajęciach torby na zakupy. Spotkania odbywać się będą w 5 (...)
 • 29 czerwca, 17:30 - Święta Katarzyna, Klub Gier Planszowych "Czwartkowe Rozdania"
  Zapraszamy po niewielkiej przerwie na cotygodniowe spotkanie z grami planszowymi w Świętej Katarzynie! Klub Gier Planszowych "Czwartkowe Rozdania" wchodzi w stałą ofertę Centrum Kultury w Siechnicach. Zapraszamy wszystkich: graczy początkujących i graczy z doświadczeniem szukających możliwości pogrania w szrszym gronie, młodzież, dorosłych i całe rodziny w każdy czwartek w godzinach (...)
 • 29 czerwca, 18:00 - Wrocław, CRZ Krzywy Komin
  Zapraszamy na kolejną odsłonę warsztatów food design pod okiem Agaty Anioł! Tym razem rozsmakujemy się w KUCHNI TAJSKIEJ. Kuchnia tajska kształtowana była przez wieki pod wyraźnym wpływem kuchni chińskiej i indyjskiej, jednak jej oryginalność wynika głównie ze stosowanych przez Tajów własnych składników, wśród których znajdziemy między innymi mleczko kokosowe, trawę cytrynową (...)
 • 29 czerwca, 18:00 - Wrocław, Studio Kulinarne Browar Mieszczański
  warsztaty
  Zapraszamy na warsztaty „Kuchnia Indyjska”, które poprowadzi Bogusław Tomczyk oraz Anna Lachowicz-Tomczyk. W kuchni i w życiu wyznają zasadę, że dobre życie zaczyna się od dobrego jedzenia. Ich specjalnością jest pieczywo na zakwasie oraz kuchnia indyjska. Na co dzień gotują dla swoich Klientów oraz prowadzą warsztaty i pokazy gotowania. Bogusław Tomczyk: z wykształcenia informatyk (...)
 • 29 czerwca, 18:00 - Wrocław, Deutsche Sozial-Kulturelle Gesellschaft Breslau / NTKS
  Wir laden herzlich ein zum Sprachcafé! Ihr lernt gerade Deutsch und möchtet euch verbessen oder wollt eure alten Deutschkenntnisse einfach mal wieder etwas auffrischen? Dann seid ihr bei uns richtig! Kommt einfach vorbei und trefft andere Deutschlerner/innen, tauscht euch aus bei einer Tasse Kaffee und einem Stück Kuchen. Wir freuen uns schon auf euch! Übrigens: Wir versuchen (...)
 • 29 czerwca, 18:00 - Wrocław, Park Szczytnicki
  Do you know that this amazing June 2017 will happen only once in our lifetime? Why not enjoy it to the fullest during the yoga class. #Yoga class #HATHA joga #Birds #greentrees #feetonthegrass #fresh air #slow #sunrays #deepbreath and #you :) --> WHEREmeadow (łąka) in park Szczytnicki (the map is below in posts) --> WHENThursdays, 6pm- 7.15pm --> LANGUAGEEnglish Even if (...)
 • 29 czerwca, 18:00 - Bardo, Bardo Park za Nysą
  W czwartek o 18 startujemy z cykliczną próbą czasową w Bardzie. Zamysł jest taki, że spotykamy się co miesiąc na tej samej trasie. Będziecie mogli sprawdzać swoje miesięczne postępy treningowe i porównywać się na tle innych lokalnych bikerów. Pierwsza Miesięcznica już w czwartek. Bądź!!. Po zakończeniu ścigania wspólny trening uzupełniający na trasie żółtej. Cel: promowanie aktywnego (...)
 • 29 czerwca, 19:00 - Wałbrzych, A PROPOS
  koncert
  Mateusz Pulawski Lunar Quartet powstał w czerwcu 2013 roku w Amsterdamie z inicjatywy gitarzysty jazzowego i kompozytora, Mateusza Puławskiego. W marcu zeszłego roku został wydany drugi krążek zespołu, "Change Of Seasons", który opowiada o poszukiwaniu własnej tożsamości. Ten temat został przedstawiony w akustycznej jazzowej oprawie przy pomocy XIX-wiecznie brzmiących, lirycznych (...)
 • 29 czerwca, 19:00 - Wrocław, MWW Muzeum Współczesne Wrocław
  wykład
  Czarno na białym. Hip hop i czarna (?) popkultura Wykład Marty Malinowskiej w ramach cyklu "Wykłady na leżakach" 29.6.17 (czwartek), godz. 19:00, taras na dachu MWW (w razie niepogody spotkanie odbędzie się w Beautiful Tube na 1. piętrze) Wydarzenie towarzyszące wystawie "Gordon Parks: Aparat to moja broń" W ciągu ostatnich trzydziestu lat hip hop przeistoczono z kontrkulturowego (...)
 • 29 czerwca, 19:00 - Wrocław, Instytut Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych
  Giovedì 29 Giugno alle 19.00 si rinnova l'appuntamento settimanale con gli "Incontri con la musica d'autore italiana", presso il Dipartimento di Studi Classici, Mediterranei e Orientali (ul. Komuny Paryskiej 21) in sala Czytelnia. Oggetto di discussione di questo incontro saranno i brani degli artisti italiani che raccontano e si oppongono alle guerre. Questi incontri sono rivolti (...)
 • 29 czerwca, 20:00 - Wrocław, Stara Piwnica
  koncert
  Jeden z finalistów Idol Polska, Jakub Krystyan zagra 29.06.2017 w klubie Stara Piwnica we Wrocławiu! Jakub Krystyan na co dzień zajmuje się sportem. Mieszkając w Krakowie pracuje tam jako trener personalny. Podczas castingu do IDOLA Jakub zaśpiewał przebój zatytułowany "Englishman in New York" z repertuaru Stinga, akompaniując sobie na gitarze. Jego występ spodobał się jury i awansował (...)
 • 29 czerwca, 20:00 - Legnica, Muzeum Miedzi w Legnicy
  koncert
  Karpeta Jazz Brothers to zespół jazzowy z Wrocławia, stworzony przez 4 braci. Jako iż grają razem od najmłodszych lat, trudno wskazać konkretną datę jego założenia. Przez lata poszukiwań bracia wykreowali wspólny, jazzowy wizerunek formacji, która obecnie liczy 5-7 osób. Muzycy współpracują również ze znanymi artystami sceny jazzowej zapraszając ich do swoich projektów. Karpeta (...)
 • 29 czerwca, 20:00 (2 dni) - Wrocław, Instytut Grotowskiego
  Wszyscy=bogowie we krwi Spektakl Teatru Układ Formalny na motywach „Władcy much” Williama Goldinga 29–30/06/2017, 20:00 Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium Bilety: 15 zł Jakie mechenizmy stoją u źródeł zła? Teatr Układ Formalny i Instytut im. Jerzego Grotowskiego zapraszają na spektakl „Wszyscy=bogowie we krwi” , w reżyserii Grzegorza Grecasa, na motywach powieści (...)
 • 29 czerwca, 20:00 - Wrocław, Uff
  koncert
  UFF zaprasza na koncert! BOBBY THE UNICORN Druga płyta solowego projektu Darka Dąbrowskiego to zbiór ośmiu utworów, gdzie gitary spotykają się z zimnymi syntezatorami rodem z lat 90. Album to swoista nostalgia za epoką VHS i melodiami znanymi ze starych gier. Na ostateczny kształt płyty miała wpływ działalność muzyków projektu w dziedzinie filmów niemych i teatru. Od czasu debiutanckiej (...)
 • 29 czerwca, 20:30 - Wrocław, Vertigo Jazz Club & Restaurant
  koncert
  Zapraszamy na koncert wrocławskiej legendy sceny bluesowej zespół Easy Rider. Easy Rider – polski zespół blues-rockowy założony w kwietniu 1980 roku we Wrocławiu. Pierwszy skład zespołu stanowili: Andrzej Wodziński (gitara, śpiew) Piotr Lewowicki (gitara) Krzysztof Gądnicki (gitara basowa) Jarosław Wodziński (perkusja) Pierwsze występy to m.in. udział zespołu w I Ogólnopolskim (...)
 • 29 czerwca, 21:00 - Wrocław, Art Cafe Kalambur
  koncert
  Sasha Mamaev i Gabor Tokar od kilku lat przemierzają świat z muzycznym projektem Gonsofus. Z jednej strony aktywnie koncertują, odwiedzając festiwale muzyki folkowej i alternatywnej z drugiej zbierają muzyczne inspiracje, których echa można usłyszeć w późniejszych kompozycjach. Droga, którą przemierzają pomiędzy kolejnymi występami i miejsca, w których grają ściśle wpływają na ich (...)
 • 29 czerwca, 22:00 - Wrocław
  W programie: 29 czerwca, 22:00 Mały Quinquin, reż. Bruno Dumont http://www.nowehoryzonty.pl/artykul.do?id=2021 6 lipca, 22:00 Niebiańskie żony łąkowych Maryjczyków, reż. Aleksiej Fedorczenko http://www.nowehoryzonty.pl/artykul.do?id=1795 13 lipca, 22:00 Holy Motors, Léos Carax http://www.nowehoryzonty.pl/artykul.do?id=1568 20 lipca, 22:00 Dystans, Sergio Caballero http://www (...)
 • 30 czerwca (3 dni) - Góra
  koncert
  Koncert Perfect, Golec uOrkiestra
 • 30 czerwca, 8:00 (3 dni) - Stara Kamienica
  UJEŻDŻENIE
  Chwila oddechu ii...Serdecznie zapraszamy na kolejne Ogólnopolskie i Regionalne Zawody w Ujezdzeniu oraz Eliminacje do MPMK
 • 30 czerwca, 10:00 (3 dni) - Milicz, American Cars Mania
  targi, zlot
  To największe wydarzenie tego typu w Polsce i jedno z większych w Europie, które łączy klimat międzynarodowych zlotów motoryzacyjnych, targów branżowych oraz imprezy rekreacyjnej. Piknik, który gromadzi właścicieli pojazdów amerykańskich, wielu wystawców oraz tysiące widzów. American Cars Mania to wyraz fascynacji pojazdami amerykańskimi - ich pięknem, mocą i ponadczasowością. (...)
 • 30 czerwca, 13:00 - Wrocław, Centrum Historii Zajezdnia
  spotkania autorskie
  Zapraszamy na spotkanie poświęcone książce "Jadwiga Leszczyńska. Niezwykłe życie”. W spotkaniu, które odbędzie się 30 czerwca, o godzinie 13:00 w sali kinowej Centrum Historii Zajezdnia udział wezmą synowie autorki: Jan i Wacław Leszczyńscy. Wspomnienia Jadwigi Leszczyńskiej, założycielki i organizatorki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu, ukazały się dzięki staraniom jej (...)
 • 30 czerwca, 13:30 - Wrocław, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny - Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu
  warsztaty
  Po raz drugi zapraszamy na spotkanie z cyklu Marka-Media-Kreatywność, organizowane przez zespół Dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz Kreowania mediów na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Tym razem, chcąc zaprezentować specyfikę naszych studiów, zdecydowaliśmy skoncentrować się na marce i niestandardowych narzędziach jej budowania (takich jak na przykład branding dźwiękowy) (...)
 • 30 czerwca, 15:00 (2 dni) - Wałbrzych, Squash Club Wałbrzych
  SQUASH
  turniej
  Uczcijmy koniec kolejnego sezonu zmagań ligowych w jedyny właściwy sposób! :) Zarezerwuj sobie 01 lipca: -kat. Damska od 10:00 (wpisowe 60zł) -kat. Open od 14:00 (wpisowe 80zł) lub jeśli jesteś juniorem - czekamy na Ciebie 30 czerwca o godzinie 15:00 w dwóch kategoriach wiekowych: OU11 i OU15 (wpisowe 30zł) Zapisy trwają do czwartku (29.06) do godziny 12:00! Więcej: http://bo5.pl/t1574/Zako%C5%84czenie+Sezonu+kat.B%2B.html
 • 30 czerwca, 15:30 - Duszniki-Zdrój, Teatr Zdrojowy im. F. Chopina
  koncert
 • 30 czerwca, 17:00 (3 dni) - Legnica, II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy
  dla dzieci, zlot, fantastyka, konwent
  Legnickie Stowarzyszenie Fantastyki "Gladius" organizuje spotkanie (konwent) miłośników fantastyki i nie tylko. W programie mamy przygotowane prelekcje, spotkania z autorami książek, gry LARP oraz RPG. Będzie można również zagrać na miejscu w gry planszowe, których będziemy mieli bardzo duży wybór oraz wziąć udział w turniejach (Jungle Speed, Domek, Sergia Gipf, Szeryf z Nottingham (...)
 • 30 czerwca, 17:00 - Nowa Ruda, Mbp W Nowej Rudzie
  spotkania autorskie
  XXVII Noworudzkie Spotkania z Poezją kliknij tu Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie zaprasza na XXVII Noworudzkie Spotkania z Poezją, które rozpoczną się w piątek, 30 czerwca 2017 r. o godz. 17.00. W programie: * rozstrzygnięcie III Ogólnopolskiego Konkursu im. Z. Krukowskiego * prezentacja pokonkursowej antologii * spotkanie autorskie z Dariuszem Suską * występ muzyczny (...)
 • 30 czerwca, 17:00 - Wrocław, Galeria PHOTO ZONA
  wernisaż
  Galeria sztuki Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucji Samorządu Województwa Dolnośląskiego pn.: PHOTOZONA. Aleksandra ANZORGE – Trzy gracje, [fotoinstalacja interaktywna] Wernisaż wystawy: 30 czerwca (piątek) 2017 r. godz. 17:00 Kurator wystawy: Agata Szuba Aleksandra Anzorge – 36-letnia artystka młodego pokolenia związana z Wrocławiem, tworząca instalacje multimedialne (...)
 • 30 czerwca, 17:00 - Wrocław, Filia nr 29 MBP we Wrocławiu
  dla dzieci
  Cykliczne spotkania zainspirowane akcją "Cała Polska czyta dzieciom", adresowane do młodych czytelników wieku od lat 4, wraz z opiekunami. Można przyjść i posłuchać jak nasi wolontariusze czytają głośno bajki, baśnie oraz inne ciekawe historie. Nie obowiązują zapisy. Wstęp wolny!
 • 30 czerwca, 17:00 - Legnica, OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W LEGNICY
  PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  dla dzieci
  Już 30 czerwca Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczyna sezon na festyny. Na pierwszy zapraszamy 30 czerwca na Piekary C. Zabawę rozpoczniemy o godzinie 17:00. Porwiemy Was do tańca, zabawy i zapewnimy dużo, dużo ruchu. Przygotowaliśmy wiele atrakcji, dobra muzyka, dmuchańce dla dzieci, konkurencje sportowe, pokazy fitness i wiele wiele innych. Zapraszamy wszystkich W PIATEK O PIĄTEJ (...)
 • 30 czerwca, 18:00 - Wrocław, KsięgarnioKawiarnia Nalanda
  warsztaty
  W zjednoczonej, wspierającej energii grupy wywołamy efekt tzw. skoku kwantowego za pomocą Metody Dwupunktowej w celu pożądanych zmian w naszym życiu! Dodatkowo poćwiczymy zasady Transerfingu Rzeczywistości według Vadima Zelanda. Wymagana znajomość Metody Dwupunktowej. Prowadząca : Marzena Iżyk Miejsce: KsięgarnioKawiarnia Nalanda, Plac Kościuszki 12 Termin:30 czerwiec (piątek) (...)
 • 30 czerwca, 18:00 - Wrocław, MWW Muzeum Współczesne Wrocław
  Dotknąć. Aleksandra Śmigielska Muzeum Współczesne Wrocław 30.6–7.8.17 Wernisaż: 30.6 (piątek), godz. 18, galeria fotograficzna na poziomie 1 To jest wiersz Wojaczka, ale wy słów nie szukajcie. Słów tu nie ma, możecie je jedynie poczuć, dotknąć lub wspomnieć. Prowadzić swoją myśl po sznurku doświadczenia lub prywatnej historii. Aleksandra Śmigielska patrzyła jak babcia wychodzi (...)
 • 30 czerwca, 18:00 - Wrocław, BWA Wrocław
  ARCHITEKTURA
  wykład
  Zadając sobie to pytanie o przyszłość „żywej ruiny” pałacu Hatzfeldów, w której mieści się BWA Wrocław, postanowiliśmy wspólnie z historykami architektury i architektami zorganizować seminaryjny warsztat, którego celem jest zaproponowanie możliwych projektów modernizacji siedziby galerii Awangarda. Zespół projektowy Re-Formy w składzie: Mikołaj Smoleński, Karol Szpakowski i Kamil (...)
 • 30 czerwca, 18:00 - Wrocław, Gniazdo
  wernisaż
  Prace wykonane w technice kolażu cyfrowego inspirowane są przestrzenią kosmosu oraz gwiezdnymi konstelacjami. Seria ilustracji powstała we współpracy z autorką biżuterii rett frem, Laurą Pawlikowską. Autorką fotografii wykorzystanych w kolażach jest Katarzyna Czerniak. Anna Rzymyszkiewicz jest studentką V roku grafiki na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, pasjonatką techniki (...)