WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo dolnośląskie

Województwo dolnośląskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 

 • 1 lipca, 20:00 (31 dni) - Wrocław
  , festiwal
  VERTIGO SUMMER JAZZ FESTIVAL II EDYCJA 2019 To 31 dni z muzyką jazzową, która będzie prezentowana w rozmaitych miejscach we Wrocławiu. Festiwal jest organizowany razem z Urzędem Miejskim Wrocławia. W 2019 roku podczas II edycji VSJF pojawimy (...)
 • 13 lipca, 10:00 (7 dni) - Ludwikowice Kłodzkie, Festiwal Góry Literatury
  W trakcie Festiwalu Góry Literatury, w Galerii Sztuki Niezależnej w Ludwikowicach Kł. będziemy mogli podziwiać cykl "Pod Górę" Mikołaja Birka. Autor o swoich pracach: Obrazy przedstawiają głównie pejzaż, w którym zwykłe zderza się z niezwykłym (...)
 • 15 lipca, 10:00 (5 dni) - Nowa Ruda, Festiwal Góry Literatury
  Pasmo warsztatów i spotkań dedykowanych dzieciom :) PONIEDZIAŁEK 15.07 10.00 – 11.30 warsztaty plastyczno-literackie Stwórz swoją bajkę, prowadzą: Anna Szalwa i studenci wrocławskiej ASP, Miejski Ośrodek Kultury, Nowa Ruda 11.00 – 15.00 zajęcia (...)
 • 15 lipca, 17:00 (6 dni) - Bolesławiec
  , festiwal
  Na zakończenia festiwalu gratka dla miłośników głębokich bluesowych brzmień, oraz zadziornych wokali. Na scenie zobaczymy Sebastiana Riedla wraz z zespołem Cree, oraz Natalię Sikorę w projekcie „Tribute to Mira”, poświęconemu legendzie polskiego (...)
 • 18 lipca, 10:00 (10 dni) - Szklarska Poręba
  RZEMIOSŁO ARTYSTYCZNE
  , warsztaty
  Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego. EWOLUCJA 18–27 lipca 2019 Dolnośląskie Warsztaty i Sympozjum Szkła Artystycznego to unikatowe przedsięwzięcie w skali kraju i transeuropejskich kontaktów z zakresu sztuki szkła na płaszczyźnie (...)
 • 18 lipca, 11:00 (5 dni) - Podgórzyn, Ananda Putta Bhumi
  Serdecznie zapraszamy na XXIX Festiwal Ekologii Neohumanistycznej! Festiwal, który odbywa się już od 1991 roku w Głębocku na terenie gospodarstwa ekologicznego Ananda Putta Bhumi – Miejscu Czystych Myśli. Jest to Festiwal skupiający ludzi pragnących (...)
 • 18 lipca, 12:00 (4 dni) - Lądek-Zdrój
  Zapraszamy do udziału w jednym z największych festiwali biegowych w Polsce. Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich obędzie się już po raz siódmy. Na zawodników czeka siedem tras: ▪️Bieg 7 szczytów – 240 km – limit 350 osób ▪️Super Trail (...)
 • 19 lipca, 10:00 - Włodowice, Festiwal Góry Literatury
  SZTUKI PLASTYCZNE
  Prezentacja prac noworudzkich artystów z Grupy Alfa-Art. wernisaż: piątek, 19 lipca, Pod wiatami, Włodowice (Rzędzina) autorzy: Noworudzka grupa artystów Alfa-Art WSTĘP WOLNY MIEJSCE: Pod wiatami, 57-400 Włodowice 112 (część wsi o nazwie (...)
 • 19 lipca, 10:00 (3 dni) - Włodowice, Festiwal Góry Literatury
  Zbiór portretów ludzi, którzy czują się organiczną częścią natury. wernisaż: piątek, 19 lipca, Pod wiatami, Włodowice (Rzędzina) autor: Projekt Tomka Sikory we współpracy z Jagą Hupało WSTĘP WOLNY MIEJSCE: Pod wiatami, 57-400 Włodowice (...)
 • 19 lipca, 15:00 - Polanica-Zdrój, Teatr Zdrojowy - Centrum Kultury i Promocji
  Pejzaże Kulinarne Polanicy to festiwal pełen smaków i aromatów, tego – co kochamy najbardziej, czyli zdrowego jedzenia. To dwa dni pełne smakowitych występów – uczestnicy festiwalu będą mogli zobaczyć pokazy carvingu oraz live cookingu, które (...)
 • 19 lipca, 16:00 (2 dni) - Ścinawa
  , festiwal
  XII Festiwal „Ścinawski Blues nad Odrą”, zbliża się wielkimi krokami !! Już niebawem, już za chwilę, już za momencik, a dokładnie 19-20 lipca 2019, zapraszamy spotkamy się podczas12. edycji Festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą !!! Gwarantujemy (...)
 • 19 lipca, 17:00 - Wrocław, Centrum Reanimacji Kultury
  , koncert, piknik
  Zapraszamy na piknik na 10-lecie Mad&Loud! W CRK odpalamy koncerty, grilla i after. Zagrają: REALM OF TORMENT (UK) - hardcore/metal https://ragehc.bandcamp.com/album/testaments-of-hope-despair https://ragehc.bandcamp.com/album/in-fragile-hands https://www (...)
 • 19 lipca, 17:00 (2 dni) - Wrocław
  Bar Żongler do współpracy z Miasto Lublin, Carnaval Sztukmistrzów oraz Strefa Kultury Wrocław i Impart zapraszają na "Sztukmistrza z Lublina", czyli cyrkowo-muzyczny odlot, który odbędzie się w dniach 19-20.07.2019 na placu Społecznym we Wrocławiu (...)
 • 19 lipca, 17:00 - Wrocław, Pawilon Czterech Kopuł. Muzeum Sztuki Współczesnej
  , warsztaty
  Wassily Kandinsky znany jest jako ojciec abstrakcjonizmu, który swoje rozważania o sztuce abstrakcyjnej prezentował w teoretycznych rozprawach. Warsztaty przybliżą sposób myślenia twórcy, będzie także można zapoznać się z najważniejszymi fragmentami (...)
 • 19 lipca, 17:30 (2 dni) - Wrocław, Ośrodek Postaw Twórczych
  , warsztaty
  Camera Obscura – dwa tajemnicze słowa. Dla znających łacinę będą znaczyły po prostu „ciemną komnatę". A gdyby okazało się, że Camera Obscura to również pierwowzór aparatu fotograficznego, zrobiony z prostych i dostępnych od ręki materiałów? (...)
 • 19 lipca, 18:00 - Legnica, Akademia Rycerska
  Kolejne spotkanie z cyklu spotkań przybliżających kulturę odległego nam kontynentu- Ameryki. Tym razem przyjrzymy się bliżej Ameryce Środkowej, a dokładniej Meksykowi i jak zawsze uraczymy garścią informacji na temat m.in. literatury, sztuki (...)
 • 19 lipca, 18:00 - Wrocław, Macondo
  19.07 pt 18.00 // SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM / indie alternatywnie Kobieta o samotnej podróży w Indiach, mozaikowym kraju, gdzie Hinduizm przeplata się z Buddyzmem i innymi religiami. Niezwykłej grze barw i smaków. O kraju, w którym czas nie istnieje (...)
 • 19 lipca, 18:00 - Świdnica, Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Świdnicy
  Parafia Prawosławna pw. św. Mikołaja w Świdnicy oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Świdnicy zapraszają na wystawę prac powstałych na XII Warsztatach Malowania Ikon pod kierunkiem Michała Boguckiego oraz Szkoły Pisania Ikon (...)
 • 19 lipca, 18:00 - Wrocław, GREY MUSIC CLUB
  GREY MUSIC CLUB we współpracy z Hotel Monopol Wrocław i Taras Bar 13 by Rum Love Festiwal i Dante zaprasza na before party na dachu Hotelu Monopol. Przy barze czekać na Was będą pyszne drinki i koktajle. Na after party zapraszamy do GREY (...)
 • 19 lipca, 19:00 - Kamienna Góra, RATUSZ - sala witrażowa
  , koncert
  Francis Tuan to pseudonim Fryderyka Nguyena, który jest muzykiem o polsko-wietnamskich korzeniach. Francis kieruje się zasadą, że pewnych rzeczy nie da się zagrać na komputerze. Dlatego uprawia swoisty muzyczny recykling, grając na zakurzonych (...)
 • 19 lipca, 19:00 - Wrocław, Klub Muzyczny Liverpool
  Grave Upheaval. Portal. Jeśli te nazwy nie są Wam obce, nie możecie przejść obojętnie obok tego wydarzenia, bo to właśnie członkowie wspomnianych dwóch formacji tworzą australijski Impetuous Ritual. Bestialska, monolityczna, intensywna i przytłaczająca (...)
 • 19 lipca, 19:00 - Duszniki-Zdrój, Dworek Chopina
  Zapraszamy na koncert zespołu Ponad Chmurami, podczas którego usłyszą Państwo zarówno autorskie kompozycje artystów do słów polskich i zagranicznych poetów, jak i utwory Bułata Okudżawy, czy Leonarda Cohena w polskich tłumaczeniach. "Ponad (...)
 • 19 lipca, 19:00 - Wrocław, Mediateka
  , spotkania autorskie
  W piątek, 19 lipca 2019 na gości naszego festiwalu czeka niezwykła gratka: okazja, by spotkać się z dwójką laureatów prestiżowej nagrody Angelus Literacka Nagroda Europy Środkowej jednego wieczoru: ➡️ o godz. 19.00 Pavol Rankov nagrodzony w (...)
 • 19 lipca, 19:00 - Wrocław, Hala Stulecia
  , wernisaż
  GABINET/ DAS KABINETT Instalacja multimedialna Wernisaż 19.07.2019 (piątek) godz. 19:00 Instalacja czynna od 20.07 – 28.08.2019 Wstęp płatny Z okazji jubileuszu powstania Republiki Weimarskiej oraz 100-lecia filmu „Gabinet doktora Caligari” (...)
 • 19 lipca, 19:30 (2 dni) - Radków, plener , park
  , koncert, festiwal, rodzinne
  Już możecie planować jeden z weekendów w lipcu w Górach Stołowych. Będziemy oczywiście uzupełniać informacje organizacyjne i prezentować artystów , którzy zagoszczą na IX edycji festiwalu.
 • 19 lipca, 20:00 - Wrocław, Vertigo Jazz Club & Restaurant
  Zapraszamy na koncert w Vertigo Jazz Club & Restaurant . Koncert odbędzie się w ramach cyklu koncertów VSJF 2019. Klara Cloud&The Vultures - wykonują muzykę tradycyjną w jazzowych aranżacjach. Na debiutanckiej płycie znajdzie się osiem autorskich (...)
 • 19 lipca, 20:00 - Wałbrzych, A PROPOS
  WORLD JAZZ NA FUNKOWYM GRUNCIE Wojtek Justyna TreeOh! łączy dynamiczny funk-jazz z wielokolorową i różnorodną rytmicznie muzyką świata, sięgając jednocześnie po nowe faktury sonorystyczne. Założony w Holandii zespół Wojtka Justyny, polskiego (...)
 • 19 lipca, 20:00 - Wrocław, WedrowkiPub
  🐟 🧻 Komedia improwizowana z brukowców! 🧻🐟 👉 Teatr Improwizacji Jesiotr z komedią improwizowaną: 👉 Płotki 👈. Inspiracją będą dla nas tytuły z brukowców 🧻. Tylko u nas najświeższe plotki wprost ze świata polskich i zagranicznych celebrytów (...)
 • 19 lipca, 20:00 - Duszniki-Zdrój, Zieleniec Ski Arena
  Niegdyś wieś, dzisiaj część miasta Duszniki-Zdrój. Zieleniec, bo o nim mowa, założony w 1719 roku na terenie Lasów Królewskich obchodzi w tym roku swoje 300-lecie. Z tej okazji, Rada Miejska w Dusznikach-Zdroju ustanowiła rok 2019 rokiem Zieleńca (...)
 • 19 lipca, 20:00 - Wrocław, Klub Proza
  Za oknem pada śnieg. "W końcu" - myślisz. Z kominka bije ciepło uwięzione wcześniej w bukowych drwach. Z gramofonu bije puls downtempowego nu-jazzu. Ze szklanki bije torfowy aromat 10-letniego Laphroaig'a. Zatapiasz się w fotelu Eames. W dłoniach (...)
 • 19 lipca, 20:30 - Wrocław, ZaZoo Beach Bar
  , koncert
  Już 19 lipca o 20:30 zapraszamy na koncert, podczas którego usłyszycie niestarzejące się i dobrze wszystkim znane klasyki takich gwiazd jak Michael Jackson, Stevie Wonder, Marvin Gaye, Richie, The Temptations, The Four Tops, Diana Ross, Supremes! Oprócz (...)
 • 19 lipca, 21:00 - Wrocław, GREY MUSIC CLUB
  W piątek wraz z Moët & Chandon zapraszamy Was do do naszej Letniej Strefy, która specjalnie na ten weekend zmieni się w Letni Ogród. Będzie to wyjątkowa okazja do rozpoczęcia weekendu przy kieliszku Moët & Chandon Ice Imperial, którego żywiołem (...)
 • 19 lipca, 21:00 - Wrocław, Cherry CLUB
  GIRLS FIRST to projekt, który powstał niedawno i już staje się ulubionym cyklem na mapie imprezowego Wrocławia. Gospodarzem jest dobrze znany i lubiany Loui PL! Wspólnie z nim tej nocy miksować będzie również DJ MS Muzyczna mieszanka najlepszych (...)
 • 19 lipca, 21:30 - Wrocław, Banana Dance Club
  , pokaz, dla kobiet
  Wielki Panieński z pokazem tańca erotycznego grupy Gentleman. Na miejscu darmowe gadżety i specjalne drinki. Start: 20:30, wstęp +18, bilety: 15 zł. Do 24:00 wstęp tylko dla kobiet.
 • 19 lipca, 21:30 - Wrocław, Centrum Historii Zajezdnia
  , pokaz
  "Najlepszy" w reżyserii Łukasza Palkowskiego to fascynująca, pełna upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając (...)
 • 19 lipca, 21:35 - Włodowice, Festiwal Góry Literatury
  SOBOTA 13.07 17.45 – 18.30 koncert zespołu Póki Co, Schronisko Orzeł, Sokolec 21.00 koncert zespołu Lao Che, Rynek, Nowa Ruda PIĄTEK 19.07 21.30 koncert zespołu Broad Peak, Pod wiatami, Włodowice (Rzędzina) SOBOTA 20.07 21.30 koncert (...)