WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo dolnośląskie

Województwo dolnośląskie
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 23 czerwca, 19:00 (5 dni) - Wrocław, Przegląd Sztuki SURVIVAL
  [please scroll down for english version] 15. EDYCJA PRZEGLĄDU SZTUKI SURVIVAL 23 - 27.06.2017 HASŁO: Rozwarstwienie MIEJSCE: Audytorium Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego ul. Fryderyka Joliot-Curie 14, Wrocław OTWARCIE: 23.06. 2017 / godz. 19 15. edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL odbędzie się w nieczynnym od wielu lat, modernistycznym budynku Audytorium Wydziału Chemii (...)
 • 25 czerwca, 20:00 (2 dni) - Wrocław, Uff
  koncert
  Actual Figures są znikąd, a właściwie z całego świata. Mówią, że grają electro rock, ale tylko dlatego, że świat domaga się etykietek. Chcą, żebyś pomyślał o nich: „To nic takiego”. I tu cię mają. Actual Figures to projekt dwójki muzyków - Brandona Davisa i Marie Mark Andersen, którzy od trzech lat wspólnie eksperymentują z muzyczną treścią i formą. W trakcie swoich poszukiwań (...)
 • 26 czerwca - Jelenia Góra, Teatr im. C. K. Norwida
  przedstawienie
  Reżyseria: Mikołaj Grabowski Reżyseria światła i dźwięku: Adam Sawik Występują: Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski, Jan Peszek Czas trwania: 80 minut Teatrowi niepotrzebny jest blichtr. niepotrzebne mu są wyrafinowane dekoracje, tworzy się dzięki słowu i aktorom. Bogusław Schaeffer Niezapomniany seans zbudowany na doskonałym tekście Bogusława Schaeffera oraz dowcipna gra prowadzona (...)
 • 26 czerwca, 10:00 - Wrocław, Dom Europy
  dla niepełnosprawnych, wykład, spotkania autorskie, networking, konferencja
  Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego wraz z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej we Wrocławiu serdecznie zapraszają na debatę "Z Widokiem na geoblocking". Na czym polega geoblocking? Czy jego stosowanie jest legalne i jak się przed nim bronić? Jaki wpływ geoblocking ma na gospodarkę i kulturę w Europie? O blokowaniu treści w internecie i zagrożeniach z tym (...)
 • 26 czerwca, 15:00 (2 dni) - Wrocław, Przegląd Sztuki SURVIVAL
  wykład, pokaz, debata
  SARP Wrocław, Fundacja Art Transparent oraz Fundacja Jednostka Architektury serdecznie zapraszają na cykl pokazów filmowych i debat, które odbędą się 26 i 27 czerwca, w nieczynnym od lat modernistycznym budynku Audytorium Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Spotkania będa okazją do przypomnienia twórczości Krystyny i Mariana Barskich; dyskusji na temat konkursów architektonicznych (...)
 • 26 czerwca, 17:00 - Wrocław, Uff
  Ezo UFF oraz Gabinet Medycyny Chińskiej dr Karolina Kubas zapraszają przyszłych i obecnych Rodziców dbających o siebie w holistyczny sposób i zainteresowanych naturalnymi sposobami na zachowanie zdrowia na spotkanie z perspektywą Medycyny Chińskiej na utrzymanie dobrej kondycji i zdrowia DZIECI. Zajęcia poprowadzi dr Ina Kubas. Zapisy i informacje o prowadzącej poniżej. Zapraszamy! (...)
 • 26 czerwca, 17:00 - Wrocław, MWW Muzeum Współczesne Wrocław
  PICTURE BOOK LAB to miejsce swobodnej wymiany pomysłów, inspiracji, dzielenia się wiedzą i oczywiście “perełkami” wydawniczymi. ▼ czas: 26.06.2017 (poniedziałek) godz. 17:00 ▼ miejsce: ogród za Muzeum Współczesnym Wrocław, pl. Strzegomski 2a ▼ wstęp wolny Zanurzmy się razem w książkach obrazkowych w otoczeniu zieleni! Na kolejnym Picture book lab wspólnie rozsiądziemy się (...)
 • 26 czerwca, 17:00 (2 dni) - Wrocław, Muzeum Współczesne Wrocław
  warsztaty
  Tematyka warsztatu: - diagnoza społeczności lokalnych metodami animacyjno-społecznymi, - rozwój publiczności - czyli na czym polega rozwój uczestnictwa w kulturze i co to znaczy być użytkownikiem kultury Prowadzenie: dr Bartek Lis – kurator projektów społecznych w Muzeum Współczesnym Wrocław, nauczyciel metod i technik animacji społeczno – kulturowej w SKIBie Kiedy? 26 i 27 (...)
 • 26 czerwca, 17:30 - Wrocław
  dla dzieci
  Warsztaty w II semestrze. Dla dzieci powyzej 4 roku zycia. ROBOTYKA - 40pln lub umowa - 35pln Dla stalych warsztatowiczów zniżki :-) ZAPISY: Ania, +48 535 086 179 Do zobaczenia Ania i Andrzej, 4Kids +48 535 086 179 +48 664 718 551 www.for-kids.eu www.facebook.com/krawkot
 • 26 czerwca, 18:00 - Legnica, Legnickie Centrum Kultury
  Legnickim Centrum Kultury – Klub Miłośników Filmu zapraszają na projekcję filmu pt SUPER STORY Złoty Samorodek 2016 - Najlepszy Film Fabularny; Niepokalanów 2016 - Nagroda Specjalna. Niezależna legnicka produkcja „zachwyca wysokim kunsztem realizacji, który stawia zawodowe kino kryminalne pod ścianą” (Jury MKFFiM Niepokalanów). Dynamiczna narracja, „pościgi jak w Bondzie” (warszawa (...)
 • 26 czerwca, 19:00 - Jawor, Restauracja Ratuszowa - Jawor
  Ósma Degustacja Win w Ratuszowej. Tym razem próbować będziemy 6 słynnych win musujących z Europy. O winie opowiadał będzie Adam Radoliński – reżyser, scenarzysta, artysta multiwizualny, prywatnie miłośnik i znawca win. Warto dodać, że Adam aktualnie pracuje nad filmem o polskim winiarstwie. W poniedziałek 26.6 próbować będziemy: 1. Lambrusco - Emilia-Romania, Włochy 2. Crémant (...)
 • 26 czerwca, 19:00 - Wrocław, Księgarnia Hiszpańska Wrocław La Librería Española de Wrocław
  spotkania autorskie
  Wraz z wydawnictwem DOWODY NA ISTNIENIE serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorką książki "Ludzie z Placu Słońca", Aleksandrą Lipczak! Spotkanie poprowadzi niezawodny reporter Jacek Antczak, a książki będzie można kupić w atrakcyjnej cenie i zdobyć cenny autograf autorki :) Wstęp wolny! Os invitamos al encuentro con la autora del libro "Gente de la Puerta del Sol" - Aleksandra (...)
 • 26 czerwca, 19:30 - Wrocław, Zaklęte Rewiry
  koncert
  Agencja WiniaryBookings zaprasza na czerwcowe koncerty metalcore'owców z While She Sleeps i Northlane! Wraz z nimi wystąpią Novelists i Shvpes. Widzimy się 26.06 we wrocławskich Zaklętych Rewirach (sala klubu Pralnia) i 27.06 w poznańskim klubie U Bazyla. Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl   Wykonawcy Northlane While She Sleeps Novelists SHVPES
 • 26 czerwca, 20:00 - Wrocław, Instytut Grotowskiego
  Ustawienia Premierowy pokaz filmu krótkometrażowego Marty Streker Instytut Grotowskiego, Sala Kinowa Bilety: 10 PLN W „Ustawieniach” ojciec z synem spotykają się po latach ucieczki od rodzinnych relacji. Bruno – ojciec, dawny bard epoki Kaczmarskiego – i Marek – syn, wschodząca gwiazda polskiego kina. „Ustawienia” to wykrzywiony zapis krótkoterminowej terapii, dążącej do odkrycia (...)
 • 27 czerwca, 17:00 - Karpacz, Muzeum Sportu Turystyki
  wystawa
  Wystawa fotografii Zygmunta Trylańskiego, znanego i cenionego fotografika.
 • 27 czerwca, 17:00 - Wrocław, Muzeum Pana Tadeusza
  Już 27 czerwca ukaże się kolejny tom w prozatorskiej serii Wydawnictwa Ossolineum, Z Kraju i ze Świata. W powieści „Koala” Lukas Bärfuss – szwajcarski prozaik i dramaturg – zastanawia się nad powszechnym obecnie modelem społeczeństwa sukcesu, rozprawia się z kapitalizmem, który kategorię użyteczności przeniósł na ludzkie życie, pyta o godność człowieka oraz wartość ludzkiego istnienia (...)
 • 27 czerwca, 17:00 - Wrocław, Filia nr 29 MBP we Wrocławiu
  dla dzieci
  Fun time, czyli zabawy z językiem angielskim. W programi m. in. głośne czytanie tekstów oraz gry i zabawy w języku angielskim. Zajęcia adresowane do dzieci w wieku od 3 do 6 lat wraz z opiekunami.
 • 27 czerwca, 17:00 - Wrocław, Róża Rozpruwacz
  RĘKODZIEŁO
  warsztaty
  Często podczas zajęć rozmawiamy o prostych projektach, które chcecie realizować w domu, ale też na naszych zajęciach. Stąd powrót do pomysłu sprzed roku na Prosty Projekt, czyli proste i szybkie warsztaty. W każdym miesiącu postaramy się o przynajmniej dwa!:) Dziś zapraszamy na szycie nerki. Przydatny gadżet z podszewką i na zamek. Dzięki róznym materiałom Wasza nerka może przybrać (...)
 • 27 czerwca, 17:30 - Legnica, OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W LEGNICY
  nordic walking
  Zakończenie cyklu spotkań "Chodzę bo lubię Nordic Walking". Serdecznie zapraszamy, będą nagrody i niespodzianki. Kolejne spotkania od września :) :) :)
 • 27 czerwca, 18:00 - Wrocław, KsięgarnioKawiarnia Nalanda
  warsztaty
  Zapraszam na spotkania z malarstwem Vedic Art odbywając się w każdy wtorek. Podczas spotkań poznajemy prostą i skuteczną metodę uwalniania potencjału twórczego i intelektualnego. Spotkaniom towarzyszą rozmowy na tematy z zakresu rozwoju osobistego. Uczestnicy poznają techniki i metody poprawiające jakość funkcjonowania w rożnych obszarach. Wiedza jaką otrzymują Uczestnicy opiera (...)
 • 27 czerwca, 18:00 - Wrocław, Westgate, I Oddział Avivy,
  Podczas najbliższego spotkania będziemy mieli okazję ponaprężać swoje psychiczne muskuły, czyli popracować nad wytrwałością w pracy swojej i naszych klientów. TRENINGI MENTALNE - JAK WZMACNIAĆ W SWOICH KLIENTA SIŁĘ WOLI, WYTRWAŁOŚĆ I DOBRE NAWYKI. Jako trenerzy dobrze wiemy, że większość ludzi posiada na tyle motywacji, żeby rozpocząć działania. Brakuje im jednak dobrych nawyków (...)
 • 27 czerwca, 18:00 - Oława, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Oławie
  Promocja IX tomu cyklu "Kresowa Atlantyda.Historia i mitologia miast kresowych"
 • 27 czerwca, 18:00 - Wrocław, Galeria Entropia
  wystawa
  Bogdan Konopka ŚLEPE ŚCIANY | BLIND WALLS Fotograficzne zapiski z muralami w tle. Photographic notations with murals in the background. Wrocław 1988 kuratorzy | curators Alicja & Mariusz Jodko Galeria Entropia 27.06 – 28.07.2017 http://www.entropia.art.pl/view_news.php?id=474 scroll down for english tekst Tytułowe „ślepe ściany” to zazwyczaj pozbawione okien szczytowe ściany (...)
 • 27 czerwca, 19:00 - Wrocław, Oratorium Marianum
  koncert
  Zapraszamy na niezwykły koncert, podczas którego blisko 200 dyrygentów z całej Polski, uczestniczących w projekcie Akademia Chóralna - Śpiewjąca Polska zaspiewa wspólnie pod dyrekcją Agnieszka Franków-Żelazny oraz gościa spacjalnego Roger Treece! W programie: W.A. Mozart "Alfabet" "Matulu moja", pieśń kurpiowska mel. ludowa (oprac. I. Pfeiffer) "W mojem ogródecku", mel. ludowa (...)
 • 27 czerwca, 20:00 - Wrocław, Vertigo Jazz Club & Restaurant
  Improwizowany spektakl komediowy! Żadnego scenariusza- czysta improwizacja! "Bestseller" to autorska forma Teatru Improwizacji IMPROKRACJA. Spektakl jest inscenizacją fikcyjnej powieści, której tytuł wymyślają widzowie. Tak jak na półkach księgarni oraz bibliotek spotykamy różnorodne gatunki literackie, tak każde przedstawienie tworzone jest w innej stylistyce. Tym, co je łączy (...)
 • 27 czerwca, 20:00 - Wrocław, Wrocławski Dom Literatury
  koncert
  Dźwięk-bud to kolektyw improwizatorów powstały w 2011 roku w Łodzi jako firma muzyczno-budowlana. U początków swego istnienia zespół lubował się w graniu w miejscach takich jak zamykany dworzec Łódź Fabryczna, autostrady, piwnice, budowy. Po wydaniu dwóch płyt (2011 i 2013) oraz dużej aktywności koncertowej w 2014 i 2015 Dźwięk-bud zamilkł. Ale zamilkł tylko dla świata, w rzeczywistości (...)
 • 27 czerwca, 20:00 - Wrocław, Stara Piwnica
  charytatywne, stand-up
  Strzeż się wrocławska sceno stand-up'u – nadchodzi SUMO, czyli waga ciężka komedii. SUMO - Stand-Up Mic Open vol. 12 będzie ostatnią przed wakacjami edycją charytatywną. Kasa ta będzie zbierana na podopiecznych z Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska. Macie ochotę na tłuste żarty polane wysokokalorycznym sosem niebanalnego humoru? SUMO zapewni Wam całkowicie darmową wyżerkę dowcipu (...)
 • 28 czerwca, 16:00 - Legnica, Muzeum Miedzi w Legnicy
  wykład
  Wykład prof. dr. hab. Krzysztofa Stopki z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego poświęcony dziejom i kulturze Ormian w Polsce.
 • 28 czerwca, 16:30 - Wrocław, Uff
  dla dzieci, warsztaty
  Zapraszamy na magiczną, relaksującą sesję kąpieli w dżwiękach naturalnych instrumentów w wykonaniu Wioli Ostasiewicz. Na spotkanie zapraszamy Rodziców z Maluchami. Sesja będzie miała charakter seansu dźwiękowego - jest to w pełni bezpieczne dla małego uczestnika doświadczenie - idealne na pierwszy kontakt z muzyką na żywo :) Inwestycja 30 PLN Rodzic + Dziecko czas sesji 30 - (...)
 • 28 czerwca, 18:00 - Wrocław, Studio Kulinarne Browar Mieszczański
  Zapraszamy na warsztaty z OWOCÓW MORZA, które poprowadzi Tobiasz Herman – uczestnik i laureat wielu konkursów gastronomicznych, finalista Międzynarodowej Kulinarnej Olimpiady w Erfurcie w 2012 r., gdzie pod okiem Mistrza Kurta Schellera, wraz z kolegami z Reprezentacji Polski zdobył brązowy medal, współwłaściciel Studia Kulinarnego Browar Mieszczański oraz szef kuchni w firmie jakjeść (...)
 • 28 czerwca, 18:00 - Wrocław, Burda Food Center
  Burda Food Center zaprasza na kolejne warsztaty kulinarne i ucztę z Szefem Kuba Korczak. Podczas spotkania wspólnie przygotujecie przepyszne dania ze szparagami i truskawkami w roli głównej. Posłuchacie o ich uprawach, występowaniu, przechowywaniu oraz metodach obróbki. Kuba zdradzi Wam techniki mistrzów: będziecie trybować, filetować, siekać oraz marynować. Wyśmienite menu zaplanowane (...)
 • 28 czerwca, 18:00 - Wrocław, MWW Muzeum Współczesne Wrocław
  Opowiedz mi Parksa. Warsztaty sensualne 28.6.17 (środa), godz. 18, poziom 5, przestrzeń wystawy Prowadzenie: Magdalena Skowrońska i Bartek Lis „Aparat to moja broń” – taki tytuł nosi jedna z fotograficznych wystaw, które aktualnie można oglądać w Muzeum Współczesnym Wrocław. Autorem zdjęć jest czarnoskóry artysta Gordon Parks, a problemy/tematy na niej poruszone dotykają między (...)
 • 28 czerwca, 18:30 - Wrocław, KsięgarnioKawiarnia Nalanda
  Serdecznie zapraszam do udziału w prowadzonych przeze mnie sesjach medytacyjnych harmonizujących przepływ energii w czakramach naszego ciała. W pierwszej części sesji wykonujemy prowadzoną medytację uwalniającą od emocjonalnych i mentalnych blokad utrudniających przepływ energii w czakrach, następnie aktywujemy i otwieramy je kolejno, intonując mantry "bidża" - czyli święte, pierwotne (...)
 • 28 czerwca, 19:00 - Duszniki-Zdrój, Teatr Zdrojowy im. F. Chopina
  pokaz
  bilet: 5zł
 • 28 czerwca, 20:00 - Wrocław, Renoma
  koncert
  Vertigo Jazz Club & Restaurant po raz drugi zaprasza na dach Renomy. Koncert poprowadzi Grzegorz Piasecki - kontrabas i Magdalena Zawartko - wokal. Dołączą do nich zaproszeni goście Filip Miguła - piano, Piotr Zarecki - perkusja, Tomasz Pruchnicki - saksofon i Anna Maria Mbayo - wokal
 • 28 czerwca, 20:00 - Wrocław, Carpe Diem
  koncert
  Zapraszamy na jedynych w swoim rodzaju fanów srogiego wpierdolu prosto z Mexico! - Here Comes The Kraken (deathcore, Meksyk) Powstali w 2007 roku i sprytnie łączą elementy deathcore'u z elementami nu metalu. Na koncie mają ogromne trasy koncertowe po USA i Europie, w tym u boku Thy Art Is Murder, Carnifexa czy Veil of Maya. https://www.youtube.com/watch?v=GUhah4Eebfw - Parazit (...)