WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo dolnośląskie

Województwo dolnośląskie
Widok
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend
DUŻE WYDARZENIA

 

 

 • 21 maja (4 dni) - Polkowice, Polkowickie Centrum Animacji
  dla dzieci, festiwal, przedstawienie
  Już wkrótce kolejna odsłona Festiwalu Spektakli dla Dzieci „Na ziarnku grochu”. Tym razem do Polkowic zawita Dziewczynka z zapałkami, wesoły piesek Karmelek a także doktor Bonifacy Trąbka z przyjaciółmi. W ostatnim dniu Festiwalu mamy dla Was niespodziankę…
 • 23 maja, 16:45 - Wrocław, Idea Hub
  warsztaty, networking
  Komunikatywność, jak również dzielenie się wiedzą i doświadczeniem bardzo często są kluczowymi czynnikami usprawniającymi współpracę, a tym samym umożliwiają pełne zrozumienie potrzeb klienta. Przepis na skuteczną komunikację w zespole już 23 maja we wrocławskim Idea Hub przedstawi Ewelina Wyspiańska. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób właściwa komunikacja (...)
 • 23 maja, 18:30 - Wrocław, Stara Piwnica
  wykład, warsztaty
  MÓWIENIE PO ANGIELSKU TO KOSZMAR? Nie martw się - Shut Up & Talk zaczyna działać we Wrocławiu! Nadchodzi nowe spotkanie najbardziej wciągających wieczorków językowych w mieście! Gdzie i kiedy? Co wtorki. O CO CHODZI? Shut Up & Talk to spotkania przeznaczone specjalnie dla osób początkujących i średnio zaawansowanych, które uczą się angielskiego, ale brakuje im praktyki i pewności (...)
 • 23 maja, 18:30 - Wałbrzych
  trening
  Wzorem treningów organizowanych przez nas w latach ubiegłych po trasie Toyota Półmaraton Wałbrzych zapraszamy na ich kolejną edycję. Start już w najbliższą środę o godz. 18:30 z Placu Magistrackiego w Wałbrzychu. Tam również będzie usytuowana meta. Biegniemy 1 pętle, której dystans wynosi 10,5 km. Trasę pokonujemy chodnikami a jezdnię przekraczamy w dozwolonych miejscach. Tempo (...)
 • 23 maja, 19:00 - Jelenia Góra, Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze
  Sepia Ensemble w składzie: Olga Winkowska – skrzypce Anna Szmatoła – wiolonczela Paulina Graś-Łukaszewska – flet Szymon Józwiak – klarnet Tomasz Sośniak – fortepian KOMPOZYTOR REZYDENT KAMERALNIE Andrzej Kopeć – Double Game na fortepian solo Andrzej Kopeć – Układ X Andrzej Kopeć – Rój na taśmę Andrzej Kopeć – Śmiech syreny na taśmę Michał Ossowski – Shake up Włodzimierz  Kotoński/Krzysztof (...)
 • 23 maja, 19:00 - Strzelin, Strzeliński Ośrodek Kultury
  koncert
  Strzeliński Ośrodek Kultury zaprasza na wyjątkowy recital Edyty Geppert, który odbędzie się w środę, 23 maja o godzinie 19:00 w sali widowiskowej Strzelińskiego Ośrodka Kultury. Bilety na koncert w cenie 55 zł/szt. do nabycia w biurach SOK. Opis koncertu: Recital z udziałem Piotra Matuszczyka ( fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza (...)
 • 23 maja, 19:00 - Świeradów-Zdrój, Hala Spacerowa
  Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie. Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali (...)
 • 23 maja, 20:00 - Wrocław, Stary Klasztor
  ZAUCHA PROJECT w Starym Klasztorze! Klub muzyczny Stary Klasztor zaprasza 23 maja na niezwykły wieczór z twórczością Andrzeja Zauchy, jednej z barwniejszych postaci polskiej estrady. ZAUCHA PROJECT to muzyczny hołd składany przez wrocławskich muzyków i solistów temu zbyt szybko zapomnianemu Artyście. Inicjatorem projektu jest wrocławski gitarzysta Michał Wilczyński. W koncercie (...)
 • 23 maja, 20:00 - Wrocław, Pub Wędrówki
  przedstawienie, komedia
  Armando to w improwizacji format legenda. Publiczność rzuca słowo. Jeden z improwizatorów opowiada osobisty, prawdziwy monolog zainspirowany tym słowem. Zespół improwizuje serię scen zainspirowanych monologiem. Uwielbiamy grać ARMANDO! ♥ Tym razem jednak na tapetę bierzemy anegdoty z czasów matury. Każdy z nas przygotuje historie maturalne, których reszta zespołu wcześniej (...)
 • 23 maja, 20:30 - Wrocław, Vertigo Jazz Club & Restaurant
  Wystąpią:Janek Wolańczyk, Paweł Reszela i Maciej Brudzewski Bilety do nabycia na: www.KupBilecik.pl Wykonawcy stand-uperzy
 • 24 maja, 17:00 (4 dni) - Jeżów Sudecki
  koncert, dla dzieci, rodzinne
  Dni Jeżowa Sudeckiego
 • 24 maja, 18:00 - Wrocław, Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu
  Polskie Stowarzyszenie Zero Waste, Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu we współpracy z zaangażowanymi mieszkańcami miasta zapraszają na trzecie spotkanie Zero Waste - grupy we Wrocławiu. Spotkamy się, by dobrze i miło spędzić czas. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich - tych obeznanych z ideą Zero Waste i wprowadzających ją w swoje życie, i tych (...)
 • 24 maja, 19:00 - Wrocław, Scena Kamienica
  Wszystkie wykonywane przez RomanS band utwory zostały zaaranżowane przez Romana Sonnenberga i Mariusza Marcinkowskiego. RomanS-band łączy w doskonałą całość jazz, muzykę latynoską i klasyczną, owijając ją delikatnie w klimaty retro. Tą esencjonalną miksturę ciepłych dźwięków będą Państwo mogli usłyszeć podczas koncertu. W programie pojawią się utwory takie jak: Formidable, Histoie (...)
 • 24 maja, 19:00 - Jelenia Góra, Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze
  Emilia Kudra i Quinteto El Tango Emilia Kudra – wokal Oliwia Różańska – fortepian Maciej  Ćwikliński – akordeon Bartłomiej  Dyner – kontrabas Jacek  Matuszewski – gitara Rafał  Rydyger – skrzypce *** ROZRYWKOWE CZWARTKI W FILHARMONII KOLORY TANGA Carlos Gardel – Por una cabeza       Anibal Troilo – Toda Mi Vida     Gerardo Matos Rodríguez – La Cumparsita         Astor Piazzolla (...)
 • 24 maja, 19:00 - Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Kultury
  przedstawienie
  KONTRABASISTA to przepełniony groteską, śmiechem i nostalgią monodram. To swoisty rozrachunek życiowy niespełnionego muzyka, a tak naprawdę to właściwie każdego z nas. W monodramie miłość konkuruje z nienawiścią, a gorzki śmiech z bezsilnością. Samotność kontrabasisty to pole do popisu dla jego wyobraźni. Wyobraźnia bohatera ukazuje widzowi szereg nie tylko komicznych, ale i dramatycznych (...)
 • 24 maja, 20:00 - Wrocław, Stary Klasztor
  koncert
  Son Del Nene – gwiazda z Kuby zagra w Starym Klasztorze! El Nene, gwiazda muzyki son cubano wraz ze swoim zespołem Son Del Nene, powraca do Wrocławia na zaproszenie Ethno Jazz Festivalu. Publiczności na całym świecie El Nene dał się poznać dzięki  filmowi Wima Wendersa  "Musica Cubana - Synowie Buena Vista", gdzie zagrał wiodącą rolę w najbardziej poruszających scenach muzycznych (...)
 • 24 maja, 20:00 - Wrocław, Strefa Kultury Studenckiej
  Festiwal Wrocek powraca po raz kolejny wywoływać niepohamowane pokłady śmiechu. Tym razem na naszej scenie wystąpią:  Arek Cyktor - wychowanek wałbrzyskich kopalni próbujący wtopić się we wrocławski tłum. Posiada duży dystans do samego siebie oraz otaczającego go świata. Uważa, że codzienność przepełniona jest komizmem, co stara się przekazać ze sceny. Lubi prowokować niezręczne (...)
 • 25 maja (3 dni) - Karpacz
  festiwal, pokaz
  Festiwal Tańca
 • 25 maja, 8:30 - Świdnica, Świdnicki Ośrodek Kultury
  koncert
  RAMOWY PLAN: 08.30 – 10.30 – próby akustyczne 11.00 – 15.00 – konkurs i podsumowanie przewodniczącego jury 15.00 – 16.00 – posiłek 16.00 – 18.00 – warsztaty 18.30 – 20.00 – koncert laureatów i koncert gwiazdy wieczoru – Mariusza Kiljana
 • 25 maja, 9:00 (2 dni) - Gryfów Śląski
  KJS
  2. runda Tarmac Masters 2018
 • 25 maja, 10:00 (3 dni) - Lubin, Home Interiors - Targi Wnętrz
  DOM, WNĘTRZE, OGRÓD
  targi
  Targi Wyposażenia Wnętrz HOME INTERIORS + FESTIWAL OGRODÓW – powstały jako odpowiedź na Ciągle wzrastające zainteresowanie mieszkańców Zagłębia Miedziowego innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie aranżacji wnętrz oraz współpracą z nowymi kontrahentami. W celu przybliżenia ofert producentów i dystrybutorów z inicjatywy polskiej firmy z branży targowej, Expositor Sp. z o.o. zaowocowało (...)
 • 25 maja, 11:00 (3 dni) - Wrocław, Wrocławskie Centrum Kongresowe (RCTB)
  targi, dla dzieci
  Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY to jedna z najważniejszych w kraju imprez promujących literaturę nie tylko dla maluchów, ale także dla nastolatków. Odbędą się już po raz dziewiąty i potrwają od piątku do niedzieli, 25-27 maja. W tym roku na DOBRE STRONY zapraszamy do Wrocławskie Centrum Kongresowe (RCTB) przy ul. Wystawowej 1, w sąsiedztwie Hali Stulecia, Muzeum (...)
 • 25 maja, 13:00 (3 dni) - Wrocław, Instytut Grotowskiego
  [English version below] Bojowy partnering Prowadzący: Jakub Gontarski i Agnieszka Rybak 25–27/05/2018 {piątek–niedziela} Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium Zapisy do 10 maja Podczas warsztatów skupimy się na intensywnym kontakcie fizycznym oraz jego charakterze bojowym. Będzie to pogłębiony proces zależności i relacji między takimi centrami ciała, jak: kręgosłup (...)
 • 25 maja, 16:00 (3 dni) - Wrocław, Wzgórze Gajowickie
  charytatywne
  Sumaryczna wysokość 14 ośmiotysięczników to 115 828 m! Do dyspozycji mamy Wzgórze Gajowickie (wysokość od podstawy do szczytu to 12 m, jedno okrążenie to 638 m) na którym zamierzamy wspólnie przebiec 6 159 km, czyli pokonamy 9 654 okrążenia i tym samym zdobędziemy upragniony cel – Piętnasty Szczyt Zrobimy to RAZEM – biegając indywidualnie lub w drużynach firmowych zdobywających (...)
 • 25 maja, 17:00 (3 dni) - Gniewoszów, Kolonie Rycerskie
  ROŚLINY
  wycieczka
  Zapraszamy na rodzinną wyprawę majówkową w Góry Bystrzyckie do urokliwego Gniewoszowa Tym razem wyruszymy na okoliczne łąki i lasy w poszukiwaniu dzikich smaków - jadalnych roślin i korzeni o których znaczeniu i zapomnieliśmy a których walory znali i doceniali nasi przodkowie W naszej przygodzie wesprze nas nasz współorganizator – specjaliści od jadalnych chwastów – Zielone Hrabstwo (...)
 • 25 maja, 17:00 - Wojcieszów
  WSPINACZKA I ALPINIZM
  Tak... 25-26 Maja 2018 odbędą się XXIV Mistrzostwa Polski w technikach Jaskinowych "Złoty Karabinek". Jak co roku zapraszamy do Wojcieszowa. Wszystkie informacje znajdziecie na www.speleomistrzostwa.pl oraz w komentarzach poniżej! Przybywajcie!
 • 25 maja, 17:00 (2 dni) - Żarów, Park Miejski
  koncert, dla dzieci, rodzinne
  Dni Żarowa
 • 25 maja, 18:00 - Wrocław, Hala Orbita
  gala
  Gala FEN 21 odbędzie się 25 maja we Wrocławiu. Areną zmagań zawodników będzie Hala Orbita. FEN po raz siódmy zawita do Wrocławia. To właśnie w stolicy Dolnego Śląska federacja zaczynała swoją działalność i tam też odbyła się ostatnia gala w 2017 roku. „Bitwa o Wrocław” była znakomitym wydarzeniem, które szerokim echem odbiło się w całej Polsce. Drugi akt 2018 roku to powrót do (...)
 • 25 maja, 18:00 - Głogów, Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie
  Telewizja TVS od lat promująca szereg wykonawców muzyki szlagierowej w swoich programach na antenie zaprasza tym razem na wyjątkowe koncerty organizowane w całej Polsce. Parada Gwiazd Telewizji TVS to koncert z ogromną dawką wyśmienitej muzyki i dobrego humoru. Na scenie pojawią się najpopularniejsi wykonawcy znani i lubiani z naszej anteny Kola i Jula znane jako prowadzące (...)
 • 25 maja, 18:00 - Wrocław, Wrocławski Klub Formaty
  Majowe Przydasie to drugie spotkanie z #GajOliwny. Naturalne olejki, słoje pełne ziół i cudowne zapachy, które zagościły podczas ostatniego warsztatu z Martą Tyszko musiały do nas wrócić! Wiosenna przygoda z naturalną pielęgnacją odbędzie się z udziałem najwyższej jakości nierafinowanych surowców kosmetycznych posiadających ekologiczne certyfikaty. Więcej informacji wkrótce (...)
 • 25 maja, 18:00 - Wrocław, Galeria Entropia
  spotkania autorskie
  Honorara Martin. Urodzona w 1984 roku w Gdańsku. Malarka, performerka, artystka intermedialna. Studiowała malarstwo na ASP w Gdańsku, gdzie zrealizowała również aneks z intermediów. Laureatka licznych nagród artystycznych. Jej prace często testują wytrzymałość psychiczną i fizyczną, wymagają przekraczania barier, lęków i ograniczeń. Stają się wyzwaniem nie tylko dla samej artystki (...)
 • 25 maja, 18:30 - Wrocław, Ośrodek Działań Twórczych Światowid
  Kto lepiej pokaże magię X muzy niż kobiety? Bez nich filmy stałyby się puste, nieciekawe. Kto by kusił? Kto zmiękczałby wizerunek twardych mężczyzn? Kto wywoływałby ciepłe wspomnienia domowego ogniska? Kobiety silne i słabe, piękne i przeciętne, kuszące i dające się kusić. W każdym filmie towarzyszą mężczyznom, chociażby w myślach. Ba! Gdyby nie kobiety nie jeden reżyser nie (...)
 • 25 maja, 19:00 - Wołów, Wołowski Ośrodek Kultury
  Na scenie kilkunastoosobowa grupa artystów zadba o to by wieczór upłynął Państwu w przemiły sposób. Inscenizowany koncert operetkowo/operowy. Wyśmienita zabawa. Dużo humoru. Soliści, chór, muzycy na najwyższym poziomie. Towarzystwo Teatralne zaprasza Państwa na niesamowity "Wieczór w krainie operetki". Kiedy dorosłość puka do naszych drzwi i dostrzegamy wokół nas osoby, które (...)
 • 25 maja, 19:00 - Wołów, WOK - Wołowski Ośrodek Kultury
  operetka
  Zapraszamy bardzo serdecznie na Wieczór w Krainie Operetki, który odbędzie się w dn. 25 maja 2018r. o godz. 19:00 w sali widowiskowej Wołowskiego Ośrodka Kultury. Zaczarowany „Wieczór w krainie operetki” to muzyczna podróż przepełniona humorem, barwnymi strojami, tańcem i przepięknym śpiewem wybitnych solistów, którzy na pewno zostawią publiczność z melodią na ustach. Podczas spektaklu (...)
 • 25 maja, 19:00 - Jelenia Góra, Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze
  Karolina Polak – dyrygent Marta Kaca – dyrygent  Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej *** KONCERT DYPLOMOWY AKADEMII MUZYCZNEJ W POZNANIU Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia Es-dur KV 543 Robert Schumann – IV Symfonia d-moll op. 120
 • 25 maja, 19:00 - Wrocław, Centrum Sztuki IMPART
  Koncert poświęcony pamięci Zdzisława Smektały, pisarza, dziennikarza, barwnej postaci dolnośląskiego życia kulturalnego. Przypomni organizowane przez niego koncerty z cyklu Blues Brothers Day, przywołując ich atmosferę towarzyską i muzyczną. Na scenie pojawią się m.in. Wojciech Karolak, Leszek Cichoński, Roman Kołakowski, Tadeusz Nestorowicz czy Zbigniew Czwojda, a także kilku znakomitych (...)