WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE: AKTUALNY KALENDARZ WYDARZEŃ I IMPREZ

 

Województwo warmińsko-mazurskie

Województwo warmińsko-mazurskie
Filtruj

Zmień sposób wyświetlania:

Wpisz początek słowa, KIWI podpowie Ci wyrazy, które występują w wydarzeniach.
Polecane
 • Odległość
 • 30 km
 • 60 km
 • 100 km
 • 250 km
Jutro
Weekend

DUŻE WYDARZENIA

 • 24 maja, 16:00 - Olsztyn, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie
  W sezonie kultury węgierskiej zapraszamy na spotkanie z Istvánem Kovácsem − węgierskim historykiem, poetą, tłumaczem, byłym dyplomatą, autorem książki „Cud nad Wisłą i nad Bałtykiem” Spotkanie poprowadzą: dr hab. Witold Gieszczyński, prof. UWM, dr János Tischler, Węgierski Instytut Kultury w Warszawie Fragmenty publikacji przeczyta: Marcin Kiszluk István Kovács (ur. 1945 r. w (...)
 • 24 maja, 17:00 - Stare Juchy, Biblioteka-Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy B-CIiK
  W środę 24 maja zapraszamy na wykład dr Stefana Michała Marcinkiewicza pt. "Ludzie powinni przybyć z bronią". Opowieść o powojennym Ełku i okolicach. Jak wyglądał Ełk w 1945 r.? Skąd przybyli powojenni mieszkańcy naszego powiatu? Co stało się z Niemcami/Mazurami? O tym, jak Lyck stał się Ełkiem a dawne tereny Prus Wschodnich zostały przyłączone do Polski. Spotkanie poprowadzi dr (...)
 • 24 maja, 18:00 - Ełk, Miejska Biblioteka Publiczna Ełk
  Zapraszamy na spotkanie organizowane przy udziale Open Doors – chrześcijańskiej organizacji non-profit wspierającej i monitorującej prześladowanych chrześcijan w 45 krajach, w których są oni w jakiś sposób represjonowani.
 • 24 maja, 18:00 - Lidzbark Warmiński, Lidzbarski Dom Kultury LDK
  Serdecznie zapraszamy wszystkie mamy ( i nie tylko :) ) na koncert Zespołu Tańca Ludowego Perła Warmii z okazji Dnia Matki ! Do zobaczenia 24. maja (kulturalna środa) 2017 r. o godz. 18:00 w Lidzbarskim Domu Kultury.
 • 24 maja, 18:00 - Ostróda, Amfiteatr w Ostródzie
  Po razpierwszy w Ostródzie! Światowej sławy superprodukcja w gwiazdroskiej obsadzie. W 500. rocznicę wystąpienia Marcina Lutra, poznaj historię niestrudzonego reformatora. Marcin Luter, augustianin żyjący w XVI wieku, poprzez osobiste spotkanie z Bogiem doświadcza wewnętrznej przemiany. Jako zakonnik studiuje Pismo Święte i pod jego wpływem dostrzega nadużycia w Kościele. W (...)
 • 24 maja, 20:00 - Olsztyn, Nowy Andergrant
  Zapraszamy na siódmą odsłonę STAND-UP WARMIA ANDERGRANT! Tym razem na scenie zobaczymy KAROLA KOPCA z Stand-up Polska i PATRYKA CZEBAŃCZUKA z Po Prostu Stand-up. Zapraszamy także na OPEN MIC'a. Wszyscy chętni, którzy chcieliby spróbować swoich sił na scenie, mogą się zgłaszać wpisując komentarz w wydarzeniu oraz pisząc wiadomość do fanpage Stand-up Warmia. Na scenie: (...)
 • 24 maja, 20:00 - Elbląg, Mjazzga
  Hej ho! Filmy się smażą w słonecznym żarze. A my żarzymy się w oczekiwaniu na kolejne projekcje i dyskusje. Mamy dla Was ciekawy film i temat oraz staramy się o nie mniej ciekawych gości! Zapraszamy na KineDok! PRZETERMINOWANE | Norwegia 2017 | 54' | reż. Kieran Kolle W bogatej Norwegii marnowanie jedzenia jest ogromnym problemem, który trudno rozwiązać. Czwórka młodych ludzi (...)
 • 25 maja (3 dni) - Barczewo, „Skarbiec Kultury Europejskiej”
  Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Barczewie gorąco zaprasza  Państwa na XVI  Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie. Informujemy, że Festiwal został laureatem konkursu na Najlepszy Produkt i Usługę Warmii i Mazur za rok 2010. W dniach od  25 do 27 maja  2017  roku po raz szesnasty  będziemy mogli gościć Chórzystów w naszym mieście (...)
 • 25 maja, 17:00 - Wilkasy, GOKiR w Wilkasach Gmina Giżycko
  DOM I RODZINA > PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  Montaż słowno-muzyczny grup tanecznych Pivotki, Mini Fantazja , Fantazja i wokalistek.
 • 25 maja, 18:00 - Działdowo, MDK Działdowo
 • 25 maja, 18:00 - Olsztyn, Browar Warmia
  Halo #Olsztyn! Zapraszamy na spotkanie nr. 17! :) Kto tym razem odwiedzi Olsztyn? 1. Ilona Kozlovska - Event Manager, MiA Catering oraz Centrum eventowe Barcinek. Odpowiada za organizację i koordynację imprez firmowych. Jej działania skupiają się na wewnętrznych eventach, które główną uwagę kierują na pracowników. Z eventami i cateringiem związana jest od kilku lat. Łączy swoje (...)
 • 25 maja, 19:00 - Olsztyn, Filharmonia Warmińsko-Mazurska im.Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie
  WILD HUNT LIVE! Niepowtarzalne widowisko zespołu Percival. Zespół Percival, doskonale znany wśród miłośników gier i słowiańskiej kultury, współtwórca ścieżki dźwiękowej do znanej na całym świecie i kultowej gry ”The Witcher: Wild Hunt”, zaprezentuje utwory ze składanki „Wild Hunt” podczas koncertu w Filharmonii Warmińsko- Mazurskiej. Zespół odbył trasę liczącą 16 koncertów na (...)
 • 25 maja, 19:00 - Olsztyn, Nowy Andergrant
  "Metal nie umrze nigdy" – śpiewał swoim charakterystycznym głębokim i agresywnym głosem Ronnie James Dio. To prawda – metal, a tym bardziej Ronnie, głos heavy metalu, nie umrze nigdy. Nawet jeśli w 2010 r. choroba odebrała światu tego wybitnego wokalistę, kompozytora i tekściarza, to przecież dorobek który po sobie pozostawił nigdy nie zostanie zapomniany. Dopóki, oczywiście, my (...)
 • 25 maja, 20:00 - Pasłęk, Parlament Paslek
  Grupa Trzymająca Mikrofon to projekt trzech najlepszych (nie licząc kilku) komików w kraju. Rafał Pacześ, Łukasz Lotek Lodkowski i Kacper Ruciński napisali program "Bang!" specjalnie z myślą o tym projekcie. Teraz ruszają w Polskę, by rozwalić wszystkie sceny i wszystkich widzów (chociaż może być różnie). Kto przegapi, ten flep.
 • 25 maja, 20:00 - Pasłęk, Parlament Paslek
  Grupa Trzymająca Mikrofon to projekt trzech najlepszych (nie licząc kilku) komików w kraju. Kacper Ruciński, Łukasz Lotek Lodkowski i Rafał Pacześ napisali program "Bang!" specjalnie z myślą o tym projekcie. Teraz ruszają w Polskę, by rozwalić wszystkie sceny i wszystkich widzów (chociaż może być różnie). Kto przegapi, ten flep. Bilety: 40 zł przedsprzedaż / 50 zł w dniu koncertu - (...)
 • 25 maja, 20:00 - Bartoszyce, WIRAŻ Pub
  Zapraszamy na kolejny wieczór stand-up comedy w Wiraż Pub'ie. Tym razem Bartoszyce nawiedzi KAROL KOPIEC z Stand-up Polska oraz PATRYK CZEBAŃCZUK z Po Prostu Stand-up. Na supporcie wystapi KRZYSZTOF SAWCZUK z Stand-up Warmia. Wieczór poprowadzi ARKADIUSZ JAKSZEWICZ. Zapraszamy także chętnych do wzięcia udziału w OPEN MIC' czyli wolnym mikrofonie. Każdy, kto by chciał sprawdzić (...)
 • 25 maja, 20:00 - Olsztyn, Revolver Rock Cafe Olsztyn
  Piosenki ktore dobrze znacie w wydaniu akustycznym zagwarantują jeszcze lepszy smak spożywanych trunków w Revolverze. Avarias Brigade nie jest laureatem kultowego programu rozrywkowo-kulturalnego Od przedszkola do Opola. Nigdy nie byli również na przeglącie zespołów pieśni i tańca w DK w Stęszewie. Jednakże i tak gwarantujemy dobrą zabawę!
 • 25 maja, 21:00 - Olsztyn, Klub Sarp
  Edward Bierdziewski – Multiinstrumentalista, sax alt, elektryczne skrzypce z syntezatorem, klarnet. Olsztyński muzyk, animator jazzu i bluesa w środowisku olsztyńskim. Założyciel i prezes Olsztyńskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Współtworzył formację Siła Bluesa. Dwukrotnie brał udział w Olsztyńskich Nocach Bluesowych. Jako zawodowy muzyk zwiedził pół świata. Serdecznie zapraszamy (...)
 • 26 maja, 16:00 - Reszel, Towarzystwo Miłośników Reszla i Okolic
  Tadeusz Rawa (ur. 5 października 1946 r. w Reszlu) – profesor, specjalista w zakresie budowy i eksploatacji rolniczych środków technicznych; zatrudniony na stanowisku profesora zwyczajnego w Katedrze Maszyn Roboczych i Metodologii Badań Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W 1966 roku ukończył Państwowe Technikum Rolnicze w Reszlu, po czym rozpoczął studia ma Wydziale (...)
 • 26 maja, 17:00 - Szczytno, MDK Szczytno
  Miejski Dom Kultury w Szczytnie oraz Gimnazjum nr 1 im. H. Sienkiewicza w Szczytnie zaprasza na widowisko słowno-muzyczne z okazji Dnia Matki 26 maja 2017 Sala widowiskowa MDK Szczytno Godz. 17:00 WSTĘP WOLNY ZAPRASZAMY SERDECZNIE !
 • 26 maja, 17:00 - Olsztyn, Związek Kynologiczny w Polsce o. Olsztyn
  W imieniu naszego Olsztyńskiego Oddziału ZKwP serdecznie zapraszamy na spotkanie z prawnikiem. ***************** Koszt uczestnictwa ************** Uczestnicy kursu asystenckiego ZKWP Olsztyn - bezpłatnie Członkowie Oddziału Olsztyńskiego - 10 zł Członkowie innych Oddziałów- 40 zł ************** Zapisy w Biurze Oddziału ************** Uwaga! Bardzo prosimy o podanie nam zagadnień (...)
 • 26 maja, 18:00 - Ełk, Miejska Biblioteka Publiczna Ełk
  Recital muzyki żydowskiej "Jak malował Pan Chagall" Marek Ravski - śpiew, gitara klasyczna Roman Ziemlański - gitara klasyczna
 • 26 maja, 20:00 - Mrągowo, Centrum Kultury i Turystyki
  Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku "menopauzalnym". Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. Pragniemy pokazać, że klimakterium jest wpisane w życie kobiety - mają je bohaterki występujące na scenie, ale także kobiety siedzące na widowni - miały, mają albo będą je miały. Jest to czas dla kobiety trudny, co wcale nie znaczy, ze beznadziejny. Ważna jest świadomość (...)
 • 26 maja, 20:00 - Elbląg, Mjazzga
  Taka nasza świecka tradycja. Kwitną kasztany, pannom rozczochranym pąsowieją policzki od matury, na obiekcie gra Tauma. Mjazzga, 26-05-2017 godz. 20:00 Bilety 25 przed i 30 w dniu TRAUMA & GUESTS Jak każdej wiosny, tak i w tym roku, anonsujemy koncert w naszym rodzinnym mieście Elblągu. Odbędzie się on 26.05.2017 w klubie muzycznym "Mjazzga". Tradycją jest, że zapraszamy na wspólne (...)
 • 26 maja, 20:00 - Elbląg, Sąsiedzi
  KONCERT: The Broken Bridges / MegaraŻ / Asteria PIĄTEK 26.05.2017 Sąsiedzi START godz. 20.00 Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed koncertem. Asteria Elbląg = rock MegaraŻ Grudziądz = rock, awangarda, noise, prog The Broken Bridges Grudziądz = rock progresywny
 • 26 maja, 20:00 - Iława, IOWA Music Bar
  Zapraszamy na koncert premierowy nowego albumu Kubana !! Po doskonale przyjętym podziemnym wydawnictwie "Cozamixtape" i blisko 100 koncertach zagranych w całym kraju, Kuban wraca z długo oczekiwanym legalnym debiutem. "Myślisz jeszcze?" to 18 premierowych utworów będących wynikiem osobistych przemyśleń oraz doświadczeń zebranych podczas blisko 2 letniej trasy koncertowej. Pod względem (...)
 • 26 maja, 20:00 - Mrągowo, Restauracja & Pub Ceglana
  Zapraszamy na kolejny, juz piąty wieczór stand-up'owy w Ceglanej! Tym razem na scenie zobaczymy KAROLA KOPCA z Stand-up Polska oraz PATRYK CZEBAŃCZUK z Po Prostu Stand-up. Na scenie pojawią się także komicy z grupy Stand-up Warmia, która jest gospodarzem sceny. Całość poprowadzi Arkadiusz Jakszewicz. Zapraszamy także na OPEN MIC'a. >> KAROL KOPIEC Komik, improwizator (...)
 • 27 maja, 8:00 (2 dni) - Olsztyn, Tor Motocrossowy Olsztyn
  Motoklub Olsztyn zaprasza w ostatni majowy weekend (27-28.05) na II Rundę Mistrzostw Polski w Motocrossie oraz na Puchar Prezesa Motoklubu Olsztyn. Klasy: Mistrzostwa Polski (sobota) MX 85, MX 125, MX KOBIET, MX OPEN Mistrzostwa Polski (niedziela) MX 65, MX 2, MX MASTERS Wyścig o Puchar Prezesa Motoklubu Olsztyn (sobota) MX B i MX C Regulamin uzupełniający: https://www.pzm.pl/pliki/zg/samochody/mpmx_olsztn_2017_-_regulamin_uzupelniajacy_zatwierdzony_w_dniu_10 (...)
 • 27 maja, 9:00 - Ełk, wzdłuż Jeziora Ełckiego
  parkrun to cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o 9.00 rano. Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek. Udział w biegach jest bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie parkrun. Uzyskany kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w (...)
 • 27 maja, 19:00 - Górowo Iławeckie, Ośrodek Kultury w Górowie Iławeckim
 • 27 maja, 20:00 - Ostróda, Ostróda
  Siedem państw, trzynaście miast, a wśród nich Ostróda. Radikal Guru w sali kameralnej ostródzkiego amfiteatru, podczas trzeciej odsłony cyklu Dub Night zaserwuje Wam to co ma najlepsze, między innymi jego najnowsze produkcje z albumu Dub Mentalist, który ukazał się jesienią ubiegłego roku. To jednak nie koniec. Pierwsze podejście do ściany Roots Trippin Sound System zaliczy również (...)
 • 27 maja, 20:00 - Bartoszyce, WIRAŻ Pub
  pARTyzant początek swojej działalności artystycznej zawdzięcza legendarnej grupie Dżem. Pierwsze szlify muzyczne i literackie zdobywał u swojego przyjaciela Ryśka Riedla. Od 1991 roku gitarzysta przez trzy lata swoim solowym występem otwierał koncerty zespołu Dżem , jak i wspomagał muzyków grając na akordeonie , harmonijce ustnej , instrumentach perkusyjnych czy gitarze akustycznej (...)
 • 28 maja, 12:00 - Olecko, Ranczo Arabians Olecko
  DOM I RODZINA > PIKNIKI I SPOTKANIA RODZINNE
  Serdecznie zapraszamy na IV Festyn w Siodle na RANCZU ARABIANS !!! W programie: - "Jazdy konne w pigułce" - krótkie przejażdżki wprowadzajace w jazde konną - Pokazy jazdy konnej - Konkursy i quizy jeździeckie - Konkurs plastyczny dla dzieci - Pamiątkowe zdjęcia - Wspólne ognisko - Konsultacje z trenerem personalnym - Gry i zabawy rekreacyjne - Warsztaty nordic walking - Malowanie (...)