Portal

Niewielu wie, że Miętha to nie tylko ten sympatyczny chłopak w loczkach, a formacja tak naprawdę jest duetem. Kto wchodzi w jej skład? Czego można spodziewać się po koncertach promujących najnowszy album? Jakie przeboje zespołu pojawią się na warszawskim koncercie? Gdzie kupić bilety? Zdradzamy odpowiedzi na wasze wszystkie wątpliwości.

Miętha – co to za formacja?

Zanim oficjalnie powstała Miętha, panowie budowali swoje kariery osobno. O kim mowa? Pierwszym z nich jest AWGS. Przez dwa lata należał do formacji Aikiddo, która była duetem jazzowym. Po jej zakończeniu postanowił działać jako AWGS. W tym też projekcie wydał 20 mixtape’ów. Debiutancki album Too Old 2 Die Young zawierał aż 29 kompozycji. AWGS komponuje, sampluje, produkuje, tworzy na syntezatorach i gra na perkusji, jest więc artystą dość wszechstronnym.


Z kolei Skip to młodszy o dziesięć lat od AWGS raper z zupełnie innego pokolenia. W 2019 roku ukazał się jego debiutancki album O wszystkim, na którym można było usłyszeć Karwela, Briana czy MA.DA. Nagrywał też utwory z takimi raperami jak: Czarny HIFI, Bonson, Lackluster.

Niepowtarzalny styl duetu Miętha – jak ich scharakteryzować?

Po wieloletnim koncertowaniu z zespołem Bitamina i supportowaniem Vito Bambino, AWGS doszedł do wniosku, że pora na coś nowego. Wtedy też poznał się ze Skipem. Szybko znaleźli wspólne flow, co zaowocowało powstaniem projektu Miętha, wypuszczeniem singla Star$ oraz debiutanckim krążkiem Audioportret z 2019 roku. Publiczność przyjęła nową formację oraz ich twórczość ze sporym aplauzem. Panowie nie osiedli jednak na laurach.


Już rok później, w 2020 roku, wydali album Szum. W 2021 roku pojawiła się płyta 36,6. A w 2023 roku wypuścili zupełnie nowe wydanie zatytułowane Mięthlik. Skip odpowiada za warstwę tekstową i wokalną duetu, z kolei AWGS skupia się na komponowaniu i produkcji utworów. Koncert duetu Miętha wraz ze znanymi przebojami i premierowymi utworami z ostatniego albumu odbędzie się 28 lutego w warszawskim Klubie Jassmine. Podczas tego wydarzenia muzykom będą towarzyszyć instrumentaliści. Na scenie pojawią się: perkusista Miłosz Oleniecki, Kxllgae odpowiedzialny za sekcję piano oraz gitarzysta Aleksander Sucharski.


Bilety na koncert można kupić w Going. i Empik Bilety. https://goingapp.pl/wydarzenie/mietha-warszawa-28-02-2024/luty-2024

Reklama
null