Portal

Wiesz jak się zachować, kiedy życie malucha albo kobiety w ciąży jest zagrożone? Ile razy i jak uciskać klatkę piersiową w przypadku zatrzymania oddechu i krążenia?

Już w najbliższy poniedziałek, 5 listopada, w Galerii Katowickiej będzie miała miejsce katowicka odsłona ogólnopolskiej Kampanii Bezpieczny Maluch, mającej na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka. Na bezpłatnych warsztatach zostanie przekazana teoretyczna i praktyczna wiedza ratująca życie.

5 listopada w godzinach 17:00 - 20:30 na antresoli w Galerii Katowickiej będzie miała miejsce Katowicka odsłona Kampanii Bezpieczny Maluch. Oprócz prelekcji odbędą się również warsztaty, w trakcie których pod okiem wykwalifikowanego ratownika medycznego uczestnicy dowiedzą się, jak udzielić pierwszej pomocy małemu dziecku oraz kobiecie w ciąży. To, że w przypadku udzielania pomocy maluchom należy zachować się w szczególny sposób, nie jest żadną nowością, natomiast nie każdy zdaje sobie sprawę, że dotyczy to też pań ,,z brzuszkiem’’. Kobiety ciężarne są bardziej narażone na dolegliwości zdrowotne, których skutkiem może być nagłe omdlenie lub zasłabnięcie.


W trakcie warsztatów zostanie omówiona równie ważna kwestia, jaką jest bezpieczny transport niemowląt i małych dzieci. Ekspert opowie m.in, jak wybrać bezpieczny fotelik, jak go zamontować w samochodzie oraz jak prawidłowo zapiąć w nim dziecko. Będzie można dowiedzieć się także, co oznacza np. dany kolor rączek fotelika, jego numer etc.

Kampania Bezpieczny Maluch to także spotkanie ze specjalistami, którzy przybliżą temat karmienia piersią, pielęgnacji skóry matki i dziecka, zabezpieczenia przyszłości dziecka i komórek macierzystych. Każdy uczestniczący w akcji otrzyma podręcznik Bezpiecznego Malucha, zawierający schematy postępowania w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Warunkiem udziału jest wcześniejsza rejestracja na: http://www.bezpiecznymaluch.pl/warsztaty. Liczba miejsc jest ograniczona.

Kampania Bezpieczny Maluch to najszersza w Polsce akcja skierowana do kobiet w ciąży i rodziców niemowląt, mająca na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka. W ramach Kampanii na terenie całej Polski odbywają się bezpłatne warsztaty dla rodziców. Misją Kampanii jest zwiększenie świadomości dotyczącej bezpiecznego macierzyństwa oraz pomoc rodzicom w bezpiecznym i zdrowym rozwoju ich dziecka. 


Serdecznie zapraszamy!

Reklama
null