Portal

Dla kogo impreza?

Z niewielkiej imprezy o raczej lokalnym znaczeniu Up To Date Festival przekształcił się w ogromne wydarzenie, które przyciąga fanów muzyki elektronicznej z całego kraju. Zresztą, to nie tylko muzyka – to połączenie elektronicznych dźwięków i hip-hopu z innymi dziedzinami, czasem bardzo od siebie odległymi. Wszystko po to, aby porwać publiczność nie tylko ciałem, ale i duchem oraz umożliwić jej zapomnienie choć na chwilę o szarej codzienności.

Co istotne w przypadku tej imprezy, na festiwalu znajdziemy zestawienie nowości i początkujących twórców z legendarnymi wykonawcami muzyki elektronicznej z całego świata. Dzięki temu łatwiej można dostrzec różnorodne związki, tendencje, nurty we współczesnej i nowoczesnej muzyce, a także szeroko rozumianej kulturze. Przez kolejne edycje, impreza „wyrobiła” sobie wierną publiczność, która jest także wymagająca – wszak przyzwyczajona do zaskakujących rozwiązań i niebanalnych twórców dających występy w stolicy Podlasia.

Kogo usłyszymy w tym roku?

Gwiazdą na scenie Electronic Beats będzie francuski artysta Onra, który niedawno zamknął swą trylogię muzyczną Chinoiseries. Ten mistrz Samplingu twórczością stawia pomost pomiędzy elektroniką a hip-hopem. W niektórych utworach usłyszeć można inspiracje muzyką lat 80., elektro-funkiem, boogie, ale także nowoczesnym soulem.

Piernikowski – znany z duetu Syny – zaprezentuje się białostockiej publiczności z materiałem promującym najnowszą płytę No Fun. W tym wypadku możemy się spodziewać formy piosenkowej, zwięzłej lirycznie, ale z pewnością błyskotliwej – dzieło jest niezwykle osobiste, a takie często najmocniej trafia do odbiorców. Szczególnie podczas występów na żywo.

PRO8L3M, czyli duet Oskar i Steez, zapewnią publiczności nowoczesne, brudne brzmienia – odwołujące się do klimatu dźwiękowego obecnego w filmach fantastycznonaukowych rodem z lat 80. Z kolei teksty dotkną uniwersalnych problemów osadzonych gdzieś w przyszłości – są idealnie skrojone dzięki zestawieniu poczucia humoru i mrocznych fantazji.


Up To Date Festival to także inne sceny muzyczne. Technosoul, na której pojawi się po raz pierwszy w Polsce Marco Schuttle. Ten włoski artysta zaprezentuje materiał ze swego albumu  Systema, uznanego za jedno z największych osiągnięć współczesnego techno. Centralny Salon Ambientu – tu gwiazdą będzie meksykański artysta Murcof, którego obecność na festiwalu była przez wielu od bardzo dawna wyczekiwana.

 

Wrzesień w Białymstoku zapowiada się naprawdę gorąco, a wszystko to sprawi Electronic Beats. Muzyka klubowa i inne dźwięki zachwycą niejednego freak’a muzycznego!


Reklama
null