Portal

To się dzieje naprawdę! Jeden z najpopularniejszych islandzkich zespołów rusza w europejską trasę koncertową. Inną niż zwykle – świąteczną, ze specjalnym programem i instrumentarium. Tourne Árstíðir obejmie takie miasta jak Hamburg, Berlin, Brno, Budapeszt, Amsterdam czy Zurych. Między tymi miastami kapela zagra też w Polsce! 6 grudnia w Kamiennej Górze i dzień później – 7 grudnia – w Ostrzeszowie!

  • 6 grudnia – Kamienna Góra – Ratusz – 20:00
  • 7 grudnia – Ostrzeszów – Kino Piast – 20:00

Muzycy z Árstíðir opisują tę wyjątkową trasę w następujący sposób: – Od dziesięciu lat przed Bożym Narodzeniem gramy w kościele Fríkirkjan w Reykjavíku specjalny koncert, mieszając własny materiał z tradycyjnymi islandzkimi piosenkami świątecznymi, które aranżujemy specjalnie na tę okazję. Są osoby, które przylatywały na te występy z całej Europy. Postanowiliśmy zrobić woltę w tej materii. W grudniu tego roku po raz pierwszy to my pokażemy te koncerty Europie! Ruszamy w trasę z wyjątkowym instrumentarium i materiałem – mówią muzycy Árstíðir. – Wielu z was widziało nagrania z tych corocznych występów w Internecie. Powstała już wokół nich pewna legenda i tradycja. Wielu z Was chciało doświadczyć takiego świątecznego koncertu Árstíðir osobiście i dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy wreszcie przywieźć Wam to przedstawienie do Waszych miast. Do zobaczenia w grudniu! – dodają islandzcy artyści.

Árstíðir działa od dekady. Ma na koncie cztery albumy. Kapela koncertowała po całym świecie (także w Polsce).


Na koncerty zapraszają Ośrodek Kultury w Kamiennej Górze, Ostrzeszowskie Centrum Kultury oraz Agencja Koncertowa Borówka Music.

Reklama
null