Portal

Każdy kochający rodzic dokłada wszelkich starań, by w jak największym stopniu zaspokoić potrzeby swojego dziecka. A takowych nie brakuje, gdyż maluchy – w odróżnieniu od ludzi dorosłych – wymagają specjalnej pielęgnacji, która obejmuje zarówno aspekty związane z higieną, zdrowiem, jak i bezpieczeństwem czy też zaspokajaniem potrzeb fizjologicznych. Warto zauważyć, że w praktyce roztoczenie odpowiedniej opieki nie jest możliwe bez produktów stworzonych z myślą o potrzebach najmłodszych. Przykładowe artykuły tego rodzaju znajdziemy chociażby na stronie https://www.emag.pl/zdrowie-higiena-bezpieczenstwo-dziecka/sd. A co – konkretnie – powinno znaleźć się w posiadaniu każdego rodzica i opiekuna, zajmującego się małym dzieckiem?

Higiena i pielęgnacja

Potrzeby dziecka zdecydowanie odbiegają od potrzeb osoby dorosłej. W związku z powyższym kosmetyki pielęgnacyjne używane przez rodziców czy nawet starsze rodzeństwo nie powinny być stosować w przypadku maluchów. Specjalnie z myślą o potrzebach najmłodszych powstają więc linie mydeł, oliwek, balsamów czy też kremów. Jakie – konkretnie – artykuły mamy na myśli? Przykładem środków polecanych do kąpieli maluchów są żele myjące bez dodatku mydła. Produkty tego rodzaju myją zarówno całe ciało, jak i owłosioną skórę głowy dziecka nie naruszając przy tym warstwy hydrolipidowej. Zawierają one neutralne pH, a dzięki składnikom natłuszczającym łagodzą skórę wysuszoną przez twardą wodę. Po kąpieli warto natomiast sięgnąć po oliwkę do ciała dla dzieci, która dodatkowo nawilży ciało maleństwa, ochroni je przed utratą wodą i złagodzi powstałe podrażnienia. To oczywiście jedynie przykłady niezbędnych wyrobów pielęgnacyjnych. Poza wspomnianymi środkami koniecznie należy wyposażyć się w krem dla dzieci, szampon, odżywkę, a także szczoteczkę do ząbków i pastę. 

W trosce o zdrowie dziecka

Nie od dziś wiadomo, że jedną z najwyższych wartości w życiu dosłownie każdego człowieka jest zdrowie; zarówno jego samego, jak i najbliższych mu osób, w tym przede wszystkim dzieci. Na szczęście nowoczesne technologie umożliwiają nam zatroszczenie się o kondycję naszych maluchów jeszcze przed momentem narodzin! Urządzeniem domowego użytku pozwalającym na kontrolę podstawowych funkcji życiowych dziecka jest monitor tętna płodu. Ten typ sprzętu pozwala usłyszeć bicie serca malucha, kopnięcia, a nawet czkawkę dziecka. To produkt całkowicie bezinwazyjny i bezpieczny, przeznaczony dla mam w ciąży od 28 do 40 tygodnia.

Innym typem urządzenia stworzonym z myślą o potrzebach małych dzieci są elektroniczne nianie. Kto powinien zaopatrzyć się w sprzęt tego rodzaju? Elektroniczna niania sprawdzi się w przypadku dosłownie każdego rodzica, który pragnie mieć na oku swoje dziecko i to bez konieczności przebywania z nim w tym samym pomieszczeniu. Do naszego wyboru są nianie bazujące jedynie na dźwięku oraz sprzęty wyposażone dodatkowo w kamerę.

Naturalnie wymienione powyższej artykuły stanowią zaledwie czubek góry lodowej potrzeb małego dziecka. W praktyce bowiem każdy rodzic – poza wymienionymi sprzętami – powinien zaopatrzyć się również w wanienkę dla dziecka, śpioszki, kocyki, nocniczek, aspirator, nawilżacz powietrza, inhalator, smoczek, zabawki, odżywki, i wiele, wiele więcej. Gdzie nabyć wszystkie wymienione powyżej rzeczy? Jeśli zależy ci na niskiej cenie idącej z parze z wysoką jakością to odwiedź sklep internetowy emag.pl. Warto dodać, iż wspomniany sklep posiada w swojej ofercie również spory wybór produktów powstałych z myślą o potrzebach starszych dzieci, osób dorosłych, a nawet domu czy też ogrodu. 

Reklama
null