Portal

Trzecim etapem przyszłorocznego cyklu GIT będzie Augustów, który w minionym sezonie zadebiutował w ramach Garmin Iron Triathlon. Zawody w tej miejscowości odbędą się 16 czerwca 2019 roku, a triathloniści będą mogli rywalizować aż na trzech dystansach!


Zawody triathlonowe w Augustowie rozgrywane są od 2016 roku. Pięknymi trasami Augustów podbił serca triathlonistów, którzy tłumnie odwiedzają tę turystyczną miejscowość i ścigają się na najwyższym poziomie. Zawody Garmin Iron Triathlon Augustów 2019 rozegrane zostaną na trzech dystansach: 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM. Na wszystkich dystansach będzie można wystartować w trzyosobowej sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w zawodach biegowych Garmin Kids, rozgrywanych na dystansach: 200 m, 500 m i 1000 m.


Augustowski triathlon zlokalizowany będzie w okolicach Plaży Miejskiej i Amfiteatru nad Jeziorem Necko. Etap pływacki odbędzie się w Jeziorze Necko. Następnie triathloniści pojadą trasą rowerową, poprowadzoną przez drogę wojewódzką 662 w kierunku miejscowości Szczerba, gdzie asfalt jest naprawdę szeroki i bardzo dobrej jakości. Na zakończenie zmagań zawodnicy pokonają etap biegowy poprowadzony między innymi urokliwymi alejkami i ścieżkami wzdłuż Jeziora Necko.

 

„W Augustowie po raz drugi zostanie rozegrany Garmin Iron Triathlon. W ubiegłym sezonie odbył się tutaj finał cyklu, natomiast w tym roku termin imprezy jest idealnie dobrany pod kątem Mistrzostw Polski na dystansie półironmana, które rozegrane będą 2 tygodnie później. Każdy, kto tylko będzie chciał zmierzyć się z szybką i doskonale przygotowaną trasą, to w Augustowie znajdzie to czego szuka! Wychodząc naprzeciw zawodnikom, w 2019 roku postanowiliśmy zorganizować trzeci dystans, czyli 1/2IM, co będzie nowością w tej lokalizacji” – powiedział Filip Szołowski z Labosport Polska.

 

Podczas Garmin Iron Triathlon Augustów 2019 zawodnicy będą mieli okazję rywalizować w pięknych okolicznościach przyrody. Augustów to miasto, w którego granicach administracyjnych znajduje się 9 jezior. Z trzech stron miasto otacza rozległa Puszcza Augustowska, która kryje w swoich granicach kilkanaście jezior z urozmaiconą linią brzegową, piaszczystymi plażami i wysokimi skarpami.

Zapisy na augustowski triathlon, jak i na cały cyklu Garmin Iron Triathlon 2019 ruszają już wkrótce! Dla osób startujących w więcej niż jednej imprezie wchodzącej w skład cyklu przewidziane będą rabaty. Szczegóły pojawią się już wkrótce na oficjalnej stronie www.irontriathlon.ploraz na facebookowym profilu www.facebook.com/irontriathlon/.

Reklama
null