Portal

Czas biegnie szybko – jeszcze nie tak dawno rozdane zostały nagrody na koniec VIII edycji festiwalu, a tu za pasem edycja IX Festiwalu Niezależnej Twórczości Filmowej Osób Dojrzałych  60 plus Wyścig Jaszczurów. To już 6 grudnia br. o godz 9:00 przy ul. Masztalarskiej 8 w Poznaniu, w sali Teatru Scena Na Piętrze nowym miejscu Kina Muza. W tym terminie odbędzie się przegląd filmów konkursowych, a następnie gala finałowa, podczas której wręczone zostaną nagrody. Organizatorzy festiwalu - Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów i Animatorów Kultury PTAAAK i samorząd miasta POZnania zapraszają wszystkich twórców-filmowców i autorów fotografii do nadsyłania wartościowych prac. Termin przyjmowania filmów i fotografii upłynie 30 listopada 2018 r. o godz. 24:00. W tym terminie dzieło musi być dostarczone do odpowiedniej komisji festiwalowej, które to komisje ocenią spełnienie kryteriów regulaminowych i zakwalifikują do oceny publiczności, podczas przeglądu w dniu 6 grudnia. Zgłoszenie prac powinno zawierać Kartę zgłoszenia filmu

           Organizatorzy festiwalu uprzejmie proszą o nadsyłanie prac na płytach DVD lub na pendrivach, jednocześnie zastrzegają, iż nośniki nie będą zwracane, gdyż stanowić będą materiały archiwalne.

           Jak co roku, warto przypomnieć iż warunkiem zasadniczym jest granica wieku dla twórcy dzieła. Jest to wiek od 60 lat wzwyż. Jeżeli dzieło przygotował zespół twórców, to co najmniej jeden z twórców musi mieć skończone 60 lat.

           W roku ubiegłym wprowadzono możliwość nakręcenia krótkiego filmu za pomocą smartfonu. Są one coraz bardziej popularne, a filmowanie za pomocą tego urządzenia jest bardziej dostępne dla niemal każdego użytkownika.

           Festiwal Niezależnej Twórczości Filmowej Osób Dojrzałych, to z pewnością nie jest impreza z pierwszych stron gazet. Nie znaczy to jednak, że nie spełnia oczekiwań seniorów – artystów, osób wrażliwych na otaczające nas zjawiska społeczne. Wypełnia w ten sposób niszę artystyczną i z pewnością jest potrzebny.

           Jaszczury 2018 wychodzą na powierzchnię. Raz do roku, jak w jakimś transie, pojawiają się na powierzchni sali kinowej jaszczury, czyli uczestnicy festiwalu filmowego Wyścig Jaszczurów. Te sympatyczne stwory, bez względu na to, jak wyglądają, bardzo serdecznie zapraszają  do obejrzenia prac filmowych i fotograficznych Tak to już jest, że oprócz autorów – scenarzystów, reżyserów i filmowców – potrzebna jest widownia. To właśnie dla widzów dzieje się co roku ten spektakl. W tym roku przeglądy filmów oraz gala finałowa odbędą się tylko w jednym dniu, właśnie 6 grudnia br. No cóż, bywało już w przeszłości, że festiwal odbywał się w trzech kolejnych dniach. W tym roku będzie to kompaktowy festiwal. Tym bardziej organizatorzy, czyli Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów i Animatorów Kultury PTAAAK, zapraszają wszystkich lubiących sztukę filmową na to wydarzenie kulturalne.

           Nie wypada przy tej okazji pominąć twórców filmowych dzieł oraz autorów fotografii. Do stanięcia w szranki są zaproszone wszystkie osoby, które mają na liczniku wieku 60 lat i są wrażliwymi obserwatorami otaczającej nas rzeczywistości. Ważne jest przy tym zaplecze sprzętowe, gdyż z roku na rok wzrasta poziom produkcji filmowo-fotograficznej. Dla tych, którzy jednak nie mają takiego zaplecza sprzętowego organizatorzy zachęcają do produkcji filmowej za pomocą popularnych smartfonów.

           Zgłaszając do przeglądu konkursowego film należy dołączyć kartę zgłoszenia, która jest do pobrania pod linkiem:


https://www.facebook.com/573647582826791/photos/pcb.746297265561821/748263202031894/?type=3&theater


           Odpowiednio dla fotografii karta zgłoszenia jest pod linkiem:


https://www.facebook.com/573647582826791/photos/pcb.746297265561821/748263172031897/?type=3&theater


           Pomocne mogą być też telefony kontaktowe do koordynatorów. W sprawie filmów do Bogusława Krupskiego 512142302 i w sprawie fotografii do Hieronima Dymalskiego 660777601.

  Przypominamy o ostatecznym terminie zgłaszania swoich prac. Czyli 30 listopada  br.

Reklama
null