Portal

Jarmarki bożonarodzeniowe są nieodłącznym elementem okresu przedświątecznego. Podobnie jak choinka, przybyły do nas z Niemiec i szybko się u nas "zadomowiły". Organizowane są na największych placach miast, ale również w centrach handlowych.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Blue City na stałe wpisał się do przedświątecznego kalendarza. Jest zapowiedzią zbliżającej się gwiazdki i okazją do zakupienia tego, co powinno znajdować się na wigilijnym stole i co uczyni święta tradycyjnymi. W tym roku Jarmark rozpoczyna się 11 grudnia i będzie trwał prawie do samej gwiazdki, bo aż do 23 grudnia.

Na jarmarku w Blue City będzie można spróbować, kupić lub zamówić regionalne specjały: ryby, pasztety rybne, pasztety podlaskie, piróg biłgorajski, pierogi, uszka, barszcz, swojskie

wędliny z wieprzowiny, wołowiny i z gęsi. Na straganach znajdą się również: sery kozie, korycińskie, góralskie, a także masło i śmietana. Dopełnieniem jedzeniowej oferty będą chleby

i ciasta. Wszystko świeże i naturalne, bo domowej roboty.

Na amatorów tradycyjnych alkoholi będą czekać przygotowywane według staropolskich receptur nalewki oraz regionalne piwa.

Jak niemal na każdym Jarmarku w Blue City, będą również wystawcy ze smakołykami z Litwy, Węgier, Azerbejdżanu, Włoch i Turcji.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Blue City powinni odwiedzić również poszukiwacze oryginalnych dekoracji świątecznych i bombek i lampek choinkowych. 

Magii tegorocznemu bożonarodzeniowemu jarmarkowi w Blue City dodadzą nowe iluminowane dekoracje świąteczne. W atrium, na poziomie -1, gdzie odbywać się będzie jarmark, na podwieszanych elementach dekoracyjnych widać zastępy skrzatów w ferworze przygotowań do nadchodzącego Bożego Narodzenia. Świąteczne otoczenie i zapachy potraw z pewnością wprowadzą wszystkich w dobry nastrój.

# potrawy na święta

# tradycyjne jedzenie

# świąteczne ozdoby

Reklama
null