Portal

Cykl jeździeckich zmagań CAVALIADA Tour w tym roku po raz pierwszy oprócz Poznania, Lublina i Warszawy, odbędzie się też w Krakowie. W dniach 28 lutego – 3 marca TAURON Arena Kraków zamieni się w miejsce międzynarodowych zmagań jeździeckich, a trybuny wypełnią się kibicami, którzy będą podziwiać najlepszych sportowców z Polski i Europy. CAVALIADA Tour jest jednym z najważniejszych wydarzeń jeździeckich w tej części świata. 

- W projekcie CAVALIADA Tour, najbardziej wyjątkowa jest społeczność, która powstała wokół tego wydarzenia. #wearecavaliada to nie tylko hasło na koszulkach, to swoisty wymiar wspólnoty, która żyje CAVALIADĄ i stanowi jej bardzo istotny fundament. Fenomenalne jest poczucie jedności, jakie udziela się nie tylko rzeszom młodych w Programie Wolontariat, ale także partnerom CAVALIADY i zawodnikom, a także tysiącom kibiców, którzy zasiadają na trybunach i przed telewizorami – podkreśla Dominik Nowacki, Dyrektor CAVALIADA Tour.

Od czwartku do niedzieli kibice będą mogli zobaczyć najlepszych zawodników z Polski i Europy, z czterech konkurencji jeździeckich: skoków przez przeszkody, wszechstronnego konkursu konia wierzchowego, ujeżdżenia i powożenia. Nie zabraknie uwielbianych przez publiczność widowiskowych konkursów, jak czwartkowa Potęga Skoku, podczas której zawodnicy będą próbowali pobić rekord 220 cm w skoku przez mur ustanowiony przez Thomasa Kleisa z Niemiec, piątkową rywalizację Venus vs Mars (kobiety kontra mężczyźni), 

Dwoma najbardziej prestiżowymi, pod kątem sportowym konkursami będą: piątkowa duża runda i niedzielne Grand Prix Krakowa nagrodę Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego. Obydwa są zaliczane do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i CAVALIADA Tour. 

Ponadto ogromne emocje wśród publiczności z pewnością wywołają zmagania dzieci na kucach w zawodach z cyklu CAVALIADA Future i konkursie sztafet. Nie zabraknie również pokazów dla publiczności, a także targów sprzętu i akcesoriów jeździeckich.

Dodatkowo, dla grup szkolnych i przedszkolnych organizator przygotował bezpłatne zwiedzanie CAVALADY. W piątek, 1 lutego najmłodsi goście będą mogli podziwiać na arenie głównej zmagania najlepszych, polskich zawodników i zagranicznych gwiazd. 

Reklama
null