Portal

Szanowni Państwo, 

 

można się już zapisywać na bieg Ekonomiczna Piątka, który jak co roku odbędzie się na trasie wokół Jeziora Maltańskiego w Poznaniu. W tym roku w biegu weźmie udział 800 biegaczy.

 

Tegoroczny bieg odbędzie się 7 kwietnia o godz. 12.00, ale ten dzień sportowo rozpocznie się już o 10.30, kiedy to wystartuje Ekonomiczny Marsz na Piątkę. 

W poprzednich edycjach gośćmi honorowymi biegu byli olimpijczycy: m.in. mistrz olimpijski w rzucie młotem Szymon Ziółkowski, Patrycja Wyciszkiewicz - olimpijka z Londynu, Małgorzata Sobańska - rekordzistka Polski w biegu maratońskim. W biegach brali także udział prezydent Poznania Ryszard Grobelny, prorektor Politechniki Poznańskiej Stefan Trzcieliński oraz senator RP Piotr Gruszczyński.  

 

Obecnie Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu jest najbardziej rozbieganą uczelnią w kraju. Regularnie na zawodach biegowych startują: były Rektor UEP prof. dr hab. Marian Gorynia, prof. dr hab. Cezary Kochalski, którzy są zrzeszeni w Klubie Biegacza UEP, któremu przewodzi dr hab. Waldemar Budner, prof. nadzw. UEP. 

 

W biegu mogą wziąć udział nawet niedoświadczeni biegacze, którzy rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem, gdyż dystans 5 kilometrów jest przyjazny również dla tych, którzy nie są jeszcze wprawnymi biegaczami. Bieg rozgrywany jest w formule otwartej dla wszystkich chętnych. 

 

Informacje oraz formularz zapisów znajdują się na stronie Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, pod linkiem https://bit.ly/2RV9zEk

Reklama
null