Portal

W najbliższych dniach, mianowicie 20-24 lutego i 28 lutego – 3 marca odbędzie się kolejny turniej esports Intel Extreme Masters Katowice 2019. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w dziedzinie esportu, a zarazem jedyne, które poraz kolejny organizowane jest w Polsce i to w katowickim Spodku. Jest to międzynarodowy turniej, w którym rywalizują największe gwiazdy esportu. IEM przyciąga też rzesze fanów, którzy przyjeżdżają do Katowic na to wydarzenie z całego świata.

 

Gracze zmierzą się w dwóch grach: Counter-Strike: GO i Star Craft II. Podczas gdy eliminacje, ćwierćfinał i półfinał będą miały miejsce w MCS (Miejskim Centrum Konferencyjnym), Finały odbędą się w Spodku.

 

Intel Extreme Masters już po raz szósty zostaną zorganizowane w Katowicach. To wielki zaszczyt i powód do dumy, gdyż poprzednie edycje IEM odbyły się w Hanowerze, Los angeles, Dubaju, czy Chengdu, możemy więc wyobrazić sobie jak bardzo prestiżowe jest to wydarzenie. Pełny harmonogram wydarzenia oraz zakup biletów jest dostępny na oficjalnej stronie ewentu.

 

Czym jest e-sport?

Sport polegający na rywalizacji w grach komputerowych. Ze względu na charakter rywalizacji, najczęściej są to strategie czasu rzeczywistego lub gry z gatunku first-person shooter (strzelanki) przeznaczone dla rozgrywki wieloosobowej. Spośród wszystkich gier, gracze najczęściej rywalizują w Ligue of Legends, Conter Strike: Go, Quake Live, World of Warcraft, Dota.

 

E-sport to nowe zjawisko, które zaczyna pretendować do miana profesjonalnej dziedziny sportowej. Rozmach, z jakim organizowane są zawody, a także wartość pieniężna nagród, jakie otrzymują zwycięzcy, nie jest gorsza od profesjonalnych mistrzostw sportowych. W IEM Katowice 2019 pula nagród wynosi 400 000 dolarów, podczas gdy zwycięzcy turnieju zgarną aż 150 000 dolarów.

 

Pomimo to, traktowanie e-sportu w poważny sposób wciąż jest kwestią dyskusji. Niektórzy rozważają esports jako nową dziedzinę sportu na olimpiadzie, są też tacy, którzy absolutnie wykluczają taką możliwość. Tymczasem traktowanie sportu esports jako sportu ma solidne podstawy. Tak samo, jak w atletyce, maratonie, czy boksie, wygrywa ten, kto ma umiejętności. Gracze przygotują się do zawodów miesiącami, grając w gry. Liczy się szybkość działania, strategiczne myślenie i podejmowanie właściwych decyzji.

Zakłady bukmacherskie - esport

Dowodem na to, że zainteresowanie e-sportem wzrasta, są zakłady bukmacherskie na turnieje e-sport. Niemalże każdy, szanujący się bukmacher będzie miał w swojej ofercie zakłady na esports (sprawdź listę najlepszych z nich na Kasyno Orzeł). Strony te umożliwiają zakłady na wygraną poszczególnych teamów rywalizujących ze sobą w eliminacjach lub prestiżowych turniejach takich jak IEM Katowice 2019.

 

IEM Katowice 2019 to wydarzenie na miarę światową, którego żaden fan esportu, czy gier komputerowych nie może przegapić.

Reklama
null