Portal

Fest Festival ogłasza pierwszych polskich artystów, którzy wystąpią 23 i 24 sierpnia w Parku Śląskim w Chorzowie. Podczas koncertu projektu Albo Inaczej wystąpią tacy artyści jak m.in. Krystyna Prońko, Miuosh, Piotr Zioła, Ten Typ Mes, Natalia Nykiel czy Rosalie.

Przeszło tydzień temu miejsce miało pierwsze ogłoszenie Fest Festivalu. Nowe wydarzenie na festiwalowej mapie Polski ogłosiło swojego pierwszego headlinera, czyli Wu-Tang Clan wraz z Little Dragon, Lost Frequencies oraz Vitalic pres. Dima (LlVE). Teraz do grona międzynarodowych gwiazd dołącza silna polska reprezentacja w formule projektu Albo Inaczej, wytwórni Alkopoligamia.com.

Spoty wierunkowy Fest Festival'u - Bydzie FEST!  

Albo Inaczej - projekt nominowany do tegorocznych Fryderyków

Pierwszą edycję Fest Festivalu zainauguruje koncert polskich artystów biorących udział w projekcie Albo Inaczej. Inicjatywa powstała w 2015 roku i podbiła serca fanów rodzimego świata muzycznego. Została również nominowana do tegorocznych Fryderyków w kategorii “Nowe Wykonanie”. Projekt połączył odległe pokolenia polskiej muzyki, stawiając obok siebie na jednej scenie takie legendy jak Zbigniew Wodecki czy Pezet. Po sukcesie pierwszego wydawnictwa przyszedł czas na reinterpretacje hip-hopowych klasyków pod dyrekcją muzyczną Mariusza Obijalskiego, tym razem przez młodych artystów. 

Podczas koncertu na Fest Festival wystąpi m.in. raper Miuosh, który jest odpowiedzialny za nową jakość projektów łączących muzykę popularną z symfoniczną. Bilety na koncerty projektów Mioush x Jimek x NOSPR sprzedały się w wielkich ilościach, wyprzedając największe hale widowiskowe w Polsce. Kolejnym artystą, który pojawi się podczas występu będzie Ten Typ Mes, który od 15 lat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim hip-hopie. Jest współ-szefem wytwórni Alkopoligamia, która od lat ma rzeszę lojalnych fanów, dla których dodatkową atrakcją będzie udział w koncercie Emila Blefa, z którym Mes współtworzył legendarny zespół Flexxip. Obok raperów stanie m.in. legenda polskiej sceny Krystyna Prońko - wokalistka i kompozytorka znana chociażby z utworu “Jesteś lekiem na całe zło”. Pojawi się także Rosalie., do której zdecydowanie należał 2018 rok, a na stałe współpracuje właśnie z Alkopoligamią. Na jej albumie “Flashback” znajdziemy czołówkę producentów polskiej sceny niezależnej. W projekcie udział weźmie również Natalia Nykiel, czyli odważna i zbuntowana wokalistka, która szturmem wdarła się na listy przebojów, a na swoim koncie ma dwa pełno-grające albumy. Usłyszymy także Piotra Ziołę - młodego artystę, który w 2017 roku był nominowany do Fryderyków w kategorii “Fonograficzny debiut roku”. Listę uzupełnia Te-Tris - raper, freestyle'owiec i producent muzyczny. Laureat licznych konkursów freestyle'owych takich jak Bitwa o Harendę, Christmas Rappin 2005, Pierwsza Bitwa Podlaska i Freestyle Battle Megaclub Katowice 2004 oraz dwukrotny finalista Wielkiej Bitwy Warszawskiej.

Albo Inaczej: Krystyna Prońko - Oszuści


Pierwsza edycja Fest Festivalu 

Już w sierpniu tego roku na terenie Parku Śląskiego, który liczy ponad 535 hektarów odbędzie się pierwsza edycja wydarzenia Fest Festival. Muzyczne święto rozpocznie się w piątek 23 sierpnia i będzie trwało do końca weekendu. Na Śląsku powstanie prawdziwe festiwalowe miasteczko, w którym goście będą mogli bawić się i spędzać czas z przyjaciółmi, nie opuszczając terenu festiwalu. Jak dodają organizatorzy - chcemy pokazać, że festiwal muzyczny to więcej niż sceny i artyści. To czas, kiedy przenosimy się do innego świata i uciekamy od naszych codziennych zajęć, żeby cieszyć się chwilą i przebywaniem z fantastycznymi ludźmi.

Reklama
null