Portal

Jarosław Skrzyczyński w świetnym stylu wygrał konkurs zaliczany do światowego rankingu i CAVALIADA Tour podczas CAVALIADA Kraków! Drugi był Michał Ziębicki na Heartbreaker 5, a trzeci Krzysztof Ludwiczak na Nordwindzie.


W najważniejszej rywalizacji dnia, czyli w dużej rundzie z przeszkodami wysokimi na 145 cm, wzięło udział niemal 70 par. Gospodarz toru starannie wyselekcjonował 11 zawodników, którzy pokonali parkur podstawowy bezbłędnie i tym samym dostali się do rozgrywki. W niej zobaczyliśmy zarówno polskich doświadczonych jeźdźców, jak Grzegorz Kubiak, Wojciech Wojcianiec, Krzysztof Ludwiczak, Jarosław Skrzyczyński i Michał Ziębicki, ale też młode, wschodzące gwiazdy - Filipa Lewickiego i Natalię Koziarowską. Groźnymi rywalami byli zagraniczni zawodnicy, którzy do samego końca walczyli o jak najlepsze pozycje. 

Licznie zgromadzonych na TAURON Arena Kraków kibiców nie zawiódł czterokrotny mistrz Polski, Jarosław Skrzyczyński, który na klaczy Chacclana uzyskał wynik, którego kolejni jeźdźcy nie zdołali pobić. Tym samym sięgnął po wygraną – niemal 25 tysięcy złotych, a także 50 punktów do światowego rankingu. Drugie miejsce zajął znany krakowskiej publiczności Michał Ziębicki z KJK Szary Michałowice na Heartbreaker 5, a trzecie Krzysztof Ludwiczak na koniu Nordwind.

Wyniki TUTAJ - https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/610/7936 

Co ważne, konkurs ten był zaliczany do rankingu CAVALIADA Tour, w którym nadal liderem pozostaje Krzysztof Ludwiczak. Pięć punktów za nim jest Jarosław Skrzyczyński. Na trzecie miejsce awansował Filip Lewicki.

Reklama
null