Portal

Niezależnie od pory roku przegrzać niemowlaka jest bardzo łatwo, bo jego organizm nie ma jeszcze w pełni wykształconego mechanizmu termoregulacji. Z naszego artykułu dowiesz się, jak ubierać dziecko, by się nie przegrzało oraz z jakich materiałów powinny być wykonane ubranka niemowlęce, by były bezpieczne dla skóry i zapewniały odpowiednią ochronę.


Jak ubrać niemowlę na spacer? Podstawowe zasady 

Spacer z dzieckiem to doskonała okazja na dotlenienie organizmu. By jednak nie nabawiło się ono przeziębienia z przegrzania, należy pamiętać o odpowiednim ubraniu. Niemowlę nie powie, że jest mu za gorąco lub za zimno - wszystko komunikuje jednak płaczem, dlatego tak ważne jest, aby rodzice szybko nauczyli się rozpoznawać jego potrzeby. Jeżeli podczas spaceru dziecko płacze, to objaw, że jest mu za ciepło lub za zimno. Ubierając dziecko na spacer, przede wszystkim trzeba opierać się na własnych odczuciach - chyba że jesteśmy wyjątkowymi zmarzlakami lub zawsze nam jest ciepło. 

#1 Ubieraj niemowlę na cebulkę

Niemowlę powinno mieć lekkie i delikatne ubrania, a przed wyjściem na spacer dobrze jest go ubrać na tzw. cebulkę. Body, śpioszki, rampersy, sweterki, a w razie potrzeby kurteczka - rodzajów garderoby niemowlęcej jest tak dużo, że na pewno uda się skomponować strój składający się z kilku warstw, które - gdy zajdzie taka potrzeba - można ściągnąć. Wiele ubranek dla niemowląt znaleźć można w sklepie olalakids.pl w dziale z bielizną dla chłopczyków: https://olalakids.pl/bielizna-dla-chlopcow

#2 Dotykaj karku niemowlaka 

To, jak dziecko reaguje na temperaturę otoczenia, należy sprawdzać, dotykając jego karku. Jeżeli jest ciepły, ale nie spocony, to znak, że ubranko jest idealne. Natomiast gdy dziecko jest spocone, należy ściągnąć mu jedną warstwę.

#3 Zwracaj uwagę na materiały, z których wykonane są ubrania niemowlęce

Aby niemowlę czuło się komfortowo na spacerze, równie ważne są materiały, z których wykonane są ubranka. Najlepsze są tkaniny naturalne, takie jak bawełna. Bawełniana odzież doskonale odprowadza wilgoć, zapewnia dostęp powietrza, a jednocześnie chroni zarówno przed niską temperaturą, jak i przegrzaniem.

#4 Wybieraj funkcjonalne ubranka niemowlęce

Bardzo ważne jest, aby ubranie zapewniało łatwy dostęp do bielizny dziecka. Tutaj idealnie sprawdzą się body oraz spodenki zapinane w kroku, które pozwolą szybko przewinąć niemowlę, nie wyjmując go z wózka. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę również na to, czy ściągacze nie uciskają nóżek dziecka. Wielu producentów odzieży dziecięcej, takich jak Mayoral sprzedaje ubranka z regulacją ściągaczy i gumek. Ubrania Mayoral można znaleźć w sklepie z odzieżą dziecięcą olalakids.pl . 

Jak ubierać niemowlaka latem?

Bardzo ważne jest, aby latem ubierać niemowlaka w przewiewne i cienkie ubranka. Elementem garderoby, który doskonale sprawdzi się podczas letnich, a wręcz upalnych dni, jest praktyczny rampers, czyli letni pajacyk. Dobrze podtrzymuje pieluszkę, w dodatku łatwo go zdjąć i założyć dzięki funkcjonalnie rozmieszczonym zapięciom. 

Ponadto podczas spaceru latem trzeba przestrzegać kilka zasad. Jeżeli na zewnątrz jest bardzo gorąco, lepiej na spacer wyjść dopiero po południu, gdy zrobi się nieco chłodniej. Musimy pamiętać o tym, aby podczas spaceru nie narażać dziecka na nadmierną ekspozycję słoneczną, niemniej jednak nie możemy zapominać o posmarowaniu go kremem z wysokim filtrem. Przy silnym nasłonecznieniu dodatkowo można przymocować do wózka specjalną parasolkę, aby promienie słoneczne nie padały bezpośrednio na niemowlę. 

Jak ubierać niemowlaka zimą? 

Podstawowym elementem garderoby dziecka zimową porą jest kombinezon. Niemowlęta tracą bardzo dużą ilość ciepła przez głowę, dlatego ważne jest, aby nie zapominać o czapeczce. Powinna być bawełniana, aby chroniła przed chłodem, a jednocześnie nie pozwalała na przegrzanie główki. Ważne są również rękawiczki, jeżeli kombinezon nie posiada ich w komplecie. 

Na blogu sklepu olalakids.pl znajdziesz więcej cennych porad dotyczących ubierania dzieci w zależności od typu pogody czy okazji: https://olalakids.pl/pl/blog 

Reklama
null