Portal

Detoks alkoholowy pomaga w przypadku kaca, jak i ciągu alkoholowego. Odtrucie alkoholowe wykonuje się w taki sposób, aby pacjent nie odczuwał objawów tak zwanego zespołu odstawiennego, który następuje po przerwaniu ciągu alkoholowego. Kiedy zaczyna się ciąg alkoholowy, co dzieje się, gdy zostaje on zatrzymany i jaka jest rola detoksu alkoholowego?

Co to jest ciąg alkoholowy?

Zjawisko to występuje w sytuacji nieustannego picia alkoholu. Określa się, że stan ten ma miejsce w sytuacji, gdy płyn etylowy jest spożywany dłużej niż 2 dni z rzędu. Zazwyczaj jest on kontynuowany przez wzgląd na objawy występujące po zmniejszeniu się stężenia alkoholu we krwi. Uzależnieni chcą je zlikwidować lub zagłuszyć. Powodem bywa również głód alkoholowy. Bywają także sytuacje, że ciągi alkoholowe są przerywane, jednak chwilowa abstynencja sprawia, że alkoholik ponownie wraca do starych przyzwyczajeń, aby zapomnieć, jak wyglądało odmienne życie w trzeźwości.

Detoks alkoholowy w Poznaniu może być wykonany w każdym momencie. Im szybciej cug alkoholowy zostanie przerwany wskutek odtrucia alkoholowego, tym lepiej dla organizmu. Nieustanne picie alkoholu wywołuje szereg zniszczeń w organizmie. Często powstałe schorzenia są już nieodwracalne.

Przede wszystkim narażony jest mózg oraz takie narządy jak wątroba, trzustka i nerki. Co więcej, nadużywanie płynu etylowego wywołuje również liczne dysfunkcje krążenia oraz układu oddechowego. Alkohol ma także wpływ na zdrowie psychiczne uzależnionego, co jest szczególnie możliwe do zaobserwowania podczas widocznych symptomów zespołu odstawiennego.

Objawy zespołu odstawiennego - pomoc detoksu alkoholowego

Zespół abstynencyjny jest bardzo niebezpieczny. Można podzielić go na kilka etapów. W zgodzie z zasadą gradacji każdy kolejny jest coraz bardziej groźny i wyniszczający organizm. Dlatego też polecany jest detoks alkoholowy, ponieważ lekarze wykonują go w taki sposób, aby chorzy w momencie osiągania trzeźwości nie doświadczali tych przykrych objawów.

Między 6 a 12 godziną od zaprzestania picia zazwyczaj zauważalne są: drżenie rąk, potliwość, łagodne lęki, nudności i wymioty, bóle głowy, a także bezsenność. Następnie w okresie 12 a 24 godziny bywa, że uzależnieni są ofiarą halucynacji wzrokowych, słuchowych lub bazujących na dotyku, ale są przekonani, że to tylko wytwór ich wyobraźni.

Po 2 dniach od trzeźwości do 72 godzin ludzie są głównie zdezorientowani, wystraszeni, bardzo się pocą, mają drgawki, wysokie ciśnienie, podwyższoną temperaturę, nieregularne i przyspieszone bicie serca oraz nie potrafią odróżnić fikcji od rzeczywistości. Jest to zatem bardzo destrukcyjny dla organizmu stan pod każdym względem.

Detoks alkoholowy, szczególnie ten wykonywany w profesjonalnej klinice takiej jak chociażby AlkoMed Poznań, zapewnia spokój ducha i umożliwia dalszą walkę z chorobą.

Działanie detoksu alkoholowego

Odtrucie alkoholowe to bezpieczny zabieg. Zawsze poprzedzone jest przez konsultację z lekarzem. Dzięki wstępnej ocenie stanu zdrowia uzależnionego lekarz może przeprowadzić spersonalizowany detoks alkoholowy.

W województwie wielkopolskim odtrucie alkoholowe wykonywane jest w klinice AlkoMed Poznań. Dzięki ich profesjonalnemu podejściu pacjenci zaraz po detoksie alkoholowym czują się zdrowiej i mają weselsze usposobienie. Zaczynają także myśleć racjonalnie. W AlkoMed Poznań mogą się zdecydować nie tylko na odtrucie alkoholowe, ale również dalsze leczenie. Pokonanie kaca bądź ciągu alkoholowego to dopiero początek.

Reklama
null