Portal

The Rumjacks wracają na Najpiękniejszy Festiwal Świata

Australijska kapela powraca na Najpiękniejszy Festiwal Świata! Tym razem The Rumjacks zaprezentują swoją autorską mieszankę celtyckiej muzyki folkowej, ostrego punka i hard rocka na Małej Scenie Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą.Kapela została założona w Sydney w 2008 roku. Rok później muzycy wydali dwie EPki: "Hung, Drawn & Portered" i "Sound as a Pound", z kolei debiutancki album kapeli, "Gangs of New Holland", ukazał się w 2010 roku. Zespół zaistniał na światowym rynku muzycznym za sprawą piorunującego sukcesu wideo do kawałka "Irish Pub Song" oraz dzięki trasom koncertowym – najpierw po rodzimej Australii, a potem po Europie. Kapela pojawiła się w line-upie festiwali takich jak Lowlands, Boomtown Fair, czy Mighty Sounds. Zespół nagrał i wydał dwie kolejne płyty, czyli "Sober & Godless" w 2015 roku i "Sleepin’ Rough" w 2016 roku.

The Rumjacks zaprezentowali swoją wybuchową mieszankę celtyckiego folku, mocnego punka i bezkompromisowego hard rocka na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata w 2016 roku. Nasza publiczność doceniła energię kapeli i ich zaangażowanie w kontakt z fanami. Jednak przede wszystkim, festiwalowiczom przypadła do gustu muzyka The Rumjacks. Członkowie zespołu czerpią inspirację z szybkiego, rytmicznego brzmienia irlandzkiej muzyki folkowej, które łączą z bezkompromisowym punkiem i mocnym uderzeniem hard rocka. Brzmienie kapeli przywołuje atmosferę dobrej zabawy w irlandzkim pubie i The Rumjacks potrafią przekazać radość z bycia ze sobą nawet wielusettysięcznej publice.


Foto: Materiały prasowe

Pol'and'Rock

„30 lat jak jeden koncert…” - Raz Dwa Trzy ponownie na Pol’and’Rock Festival!

Jeden z najbardziej nietuzinkowych zespołów polskiej sceny muzycznej ponownie zagra dla publiczności Pol’and’Rock Festival i to w roku, w którym świętuje 30-lecie swojego istnienia. Raz Dwa Trzy na Dużej Scenie pojawi się 30 lipca o godz. 19:50.

30 lat temu na korytarzu akademika w Zielonej Górze trójka młodych ludzi zagrała pierwsze wspólne dźwięki i zaczęła się historia. Historia zespołu, który pozostał wierny sobie i swojej muzycznej drodze, konsekwentnie krocząc z boku głównego nurtu. Historia zespołu, który w tylko sobie znany sposób potrafił połączyć talent literacki Adama Nowaka z muzyczną finezją i fantazją, wytwarzając swój własny, charakterystyczny i rozpoznawalny muzyczno – literacki język. Zespołu, który w niedościgniony sposób zinterpretował piosenki Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego - z pełnym szacunkiem dla pierwowzorów. Zespołu, który przez te wszystkie lata zbudował ogromną więź ze słuchaczami, grając tysiące koncertów – od małych klubów po wielkie sale koncertowe. To właśnie koncerty stały się znakiem rozpoznawczym Raz Dwa Trzy - jego swoistym DNA.

Pol'and'Rock Festival 2020

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego 26. edycja odbędzie się w terminie 30 lipca - 1 sierpnia 2020 roku. Na pięciu scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. Jak co roku na Akademii zaprezentują się także liczne organizacje pozarządowe.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Reklama
null