Portal

Nie każdy jest dietetykiem. Nie każdy jest kucharzem. Nie każdy ma czas gotować. Każdy chce zjeść smacznie, szybko i zdrowo. Ten pozorny paradoks znajduje ostatnimi czasy rozwiązanie pod nazwą „dieta pudełkowa”.


Kraków, drugie co do wielkości miasto w Polsce zaraz za Warszawą, zaczyna borykać się z tymi samymi problemami co stolica. Dojazdy do pracy zajmują coraz więcej czasu, autobusy i samochody utykają w korkach, a po południu wszyscy spotykają się w długiej kolejce w osiedlowym markecie. Poniedziałek, wtorek, środa… Za chwilę znowu poniedziałek i cykl zaczyna się od nowa.


Najwięcej tracą na tym nasze posiłki, które przez brak czasu traktujemy po macoszemu, jedząc byle co i byle jak albo odgrzewając sobie wczorajszy obiad (co odradzały już poradniki dla pań domu z początku XX wieku). Dlatego coraz więcej osób decyduje się na dietę pudełkową.

Ile jest diety w diecie

Choć słowo „dieta” kojarzy się wielu z kuracją odchudzającą, to jest to znacznie szersze pojęcie. Dieta to także po prostu sposób zdrowego odżywiania się, dostosowanego do potrzeb organizmu i aktywności danej osoby, a obecnie także jej przekonań etycznych. Niekoniecznie jej celem musi być spadek masy ciała. Osoby o prawidłowej wadze także mogą stosować dietę, wykluczając ze swojego jadłospisu niezdrowe produkty, wysoko przetworzoną żywność i alergeny czy produkty odzwierzęce, dzięki czemu poprawiają ogólną kondycję swojego organizmu i samopoczucie.


Największą zaletą diety pudełkowej, jest to, że może być każdą z powyższych diet. Jej nazwa nie oznacza konkretnego planu żywieniowego, bo ten dobieramy sobie indywidualnie z oferty danego dostawcy takiej usługi. Po wybraniu odpowiedniej diety (tym razem w ścisłym tego słowa znaczeniu), będziemy od naszego dostawcy otrzymywać co rano gotowe posiłki na cały dzień. Jeżeli ograniczymy nasz jadłospis tylko do zawartości tych pudełek i nie będziemy podjadać pomiędzy posiłkami, mamy gwarancję, że trzymamy się wybranej przez nas diety. Proste i eleganckie rozwiązanie. Żadnego liczenia kalorii albo zaczytywania się w składach produktów czy tablicach alergenów.


Taki catering dietetyczny całkowicie eliminuje z naszego terminarza zakupy i gotowanie. Zaoszczędzony czas możemy przeznaczyć na rodzinny spacer po Krakowie albo wykorzystać go dla siebie.

Smaczna dieta – łatwa dieta

Dieta pudełkowa w Krakowie jak każda dieta wymagać będzie od nas motywacji i trzymania się jej, żeby miała efekt, ale biorąc pod uwagę różnorodność ofert, jakimi raczy nas Kraków, i cateringową, a nie fastfoodową jakość tych posiłków, jest to o wiele prostsze niż przy innych planach żywieniowych, szczególnie tych, które wdrażamy sami. Założeniem takich usług jest przygotowywanie posiłków w jakości restauracyjnej i wielu przypadkach tak właśnie jest. Firmy takie zatrudniają też profesjonalnych dietetyków, którzy opracowują poszczególne pakiety posiłków.


Wszystkie te elementy razem uzasadniają, dlaczego rozwiązaniem pozornego paradoksu ze wstępu jest właśnie dieta pudełkowa. Myśląc o zmianie swoich przyzwyczajeń żywieniowych albo chcąc zrobić coś dla siebie, warto wziąć ją pod rozwagę. Efekty i wygoda mogą przerosnąć oczekiwania.

Reklama
null