Widżety dla Facebook'a

Widżet to komponent służący do udostępniania na innych stronach internetowych informacji o wydarzeniach publikowanych w KIWIPortal. Widżet można umieścić na dowolnej stronie www i za jego pomocą wyświetlać wydarzenia wg określonych kryteriów (np. zakresu dat, kategorii, tagów, lokalizacji, organizatora, rangi lub statusu). Przygotowaliśmy cztery szablony widżetu:  tabelkęmapękalendarz oraz listę.

Dla osób prowadzących fan page na Facebook'u stworzyliśmy mechanizmy pozwalające na umieszczenie widżetów bezpośrednio na tych stronach. Istnieją dwie możliwości umieszczenia widżetów KIWIPortal na Facebook'u:

  • za pomocą dedykowanej aplikacji
  • poprzez udostępnienie linku do widżetu w poście

Każde z wymienionych wyżej rozwiązań ma swoje wady i zalety, a wybór jednego z nich zależy od indywidualnych upodobań.

W zależności od wybranego sposobu umieszczenia widżetu na fan page'u otrzymamy różne efekty wizualne i funkcjonalne opisane poniżej.

UDOSTĘPNIANIE ZA POMOCĄ APLIKACJI

Wykorzystanie aplikacji umożliwia umieszczenie widżetu w osobnej zakładce w górnej / bocznej części strony i wyświetelenie go bezpośrednio z poziomu konta na Facebook'u:

Po kliknięciu w wybraną zakładkę Użytkownikowi wyświetli się umieszczony w niej widżet:

 

Aby dodać widżet na fan page'u należy skorzystać z naszej aplikacji. W oknie dialogowym należy wskazać stronę, na której ma zostać umieszczony widżet:

Następnie, bezpośrednio na wybranym fan page'u należy przejść do zakładki Aplikacje - KIWIPortal Widgets (zakładka aplikacja umieszczona jest w menu po lewej stronie):

W zielonym pasku należy wkleić link do wybranego widżetu:

Facebook wymaga używania bezpiecznych połączeń, zatem należy pamiętać, aby adres widżetu zaczynał się od https://.

Ustawienia aplikacji (wyświetlaną nazwę oraz ikonę) można dowolnie edytować wybierając kolejno: Ustawienia - Aplikacje - Edytuj ustawienia:

Uwagi:

  • aby dodać aplikację na stronie należy być administratorem fan page'a
  • Facebook nie pozwala na zainstalowanie dwukrotnie tej samej aplkacji na jednej stronie - dla użytkowników, którzy chcą wyświetlać drugi widżet przygotowaliśmy drugą aplikację o identycznej funkcjonalności dostępną pod tym linkiem.

Udostępnianie w poście

Bezpośredni link do wygenerowanego w KIWI widżetu można również udostępniać w postach:

 

Funkcjonalności rozwiązania:

  • nazwa wyświetlana poniżej grafiki (w tym przypadku "KIWI NA WEEKEND") jest nazwą widżetu utworzonego w KIWI
  • za pomocą opcji "Dodaj obraz" można zmienić domyślną grafikę na dowolny baner
  • po kliknięciu postu użytkownik zostanie przekierowany na stronę z widżetem
  • istnieje możliwość przypięcia postu  tak, aby był on stale widoczny na górze osi czasu.

Dla osób chcących dodatkowo spersonalizować swoje posty z widżetami przygotowaliśmy do pobrania grafiki, na których można umieścić własne logotypy, hasła czy informacje: