Aktualności

Aktualności
 • Większość z nas zgodnie z zaleceniami nie wychodzi z domu. Choć instytucje kultury również są zamknięte, nie oznacza to, że nie możemy korzystać ze świata sztuki, historii czy szeroko pojętej kultury. Zobacz, co dla nas przygotowało Muzeum (...)
 • Zapraszamy Was na wyjątkowy Street Food!Juz 29.02-01.03 w Bydgoszczy Dymiące tajskie stragany, świeże japońskie sushi czy aromatyczny phad thai? A może gruzińskie chaczapuri czy libański tabbouleh? Bydgoszcz zapachnie trawą cytrynową (...)
 • Od 21 lutego zapraszamy do zwiedzania ekspozycji przybliżającej wybrane prace malarskie, rysunkowe, graficzne i rzeźbiarskie z kolekcji bydgoskiego muzeum. Dzieła wielkich mistrzów, które przez laty gromadziło Muzeum Okręgowe, będzie można podziwiać (...)
 • 1 marca, koncertem w szczecińskim klubie Peron 5 rozpocznie się kolejna odsłona trasy „Pink Punk”, promującej trzecią solową płytę Agnieszki Chylińskiej. Artystka odwiedzi z koncertami sześć miast.tempie pokrył się złotem. Klipy „Mam Zły dzień" (...)
 • Podsumowanie Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego odbyło się wczoraj (18.02.2019 r.) w Miejskim Centrum Kultury. Na wydarzenie przybyło wielu znamiennych gości m.in. Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, Senator Jan Rulewski, Przewodnicząca (...)
 • SZTUKA DLA DZIECI
  Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy organizuje konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i integracyjnych oraz specjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego. Do jakiego muzeum najchętniej przychodziłyby dzieci? (...)
 • Po niezwykle pracowitym roku 2018 reprezentant NewBadLabel - RETO, wyruszy ponownie w trasę! Jedna z najbardziej barwnych postaci na krajowym podwórku pojawi się 14.03.2019 r. w toruńskim Lizard Kingu, aby zaprezentować swoje hity z niezwykle (...)
 • Maral Trendy znowu zachwyca. Tym razem prezentuje kolekcję – Christmas Time. Seria kreacji w typowo świątecznych barwach oczaruje niejednego mężczyznę i z pewnością przypadnie do gustu miłośniczkom klasyki i elegancji. Tym bardziej, że unikalne (...)
 • Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata!Bożonarodzeniowe utwory z Polski, Armenii, kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, z krajów arabskich, baskijskie, cejlońskie, ukraińskie, hebrajskie, a nawet etiopskie (...)
 • Urokliwa Brodnica na stałe zagościła w kalendarzu triathlonowych imprez w naszym kraju, a przyszłoroczne zawody w tej miejscowości odbędą się już po raz szósty! Po raz pierwszy zagości tam Garmin Iron Triathlon – najstarszy i największy w Polsce (...)
 • Już 7 grudnia - 12. Sputnik rozpoczyna filmową podróż po Polsce, startujemy w Szczecinie. Do marca 2019 roku zagramy m.in. we Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Chodzieży, Olsztynie, Lublinie, Bydgoszczy, Poznaniu, Skierniewicach, Płocku, Gliwicach (...)
 • Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zakupiło dziewięć motorowerów wyprodukowanych w latach XX w Bydgoskich Zakładach Rowerowych Romet. W kolekcji znalazły się takie modele jak: Komar typ MR230, MR231, MR 2338 i MR2352, Pegaz (...)
 • Cóż to były za emocje! Warszawa i Katowice już na początku listopada otworzyły wielką, wyjątkową trasę koncertową Bajmu. Kilka tysięcy osób - zarówno młodego, jak i starszego pokolenia - wyśpiewało wszystkie utwory razem z Beatą Kozidrak (...)
 • Wbrew powszechnej opinii nie jest jeszcze za późno na decyzję odnośnie tegorocznego Sylwestra. A odpowiedniego miejsca wcale nie trzeba daleko szukać. Bory Tucholskie otwierają się przed nami z całym bogactwem swojego inwentarza.Przez wielu (...)
 • Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przygotowuje retrospektywną wystawę Wielość w jedności. Offset, serigrafia, techniki cyfrowe i działania intermedialne w grafice polskiej. Ekspozycja stanowi czwartą edycję cyklu wystaw (...)
 • Co roku czekasz na noc, w którą budzą się wszystkie duchy? Mrożące krew w żyłach filmy Cię nie przerażają i jesteś fanem horrorów? W Cinema City już 26 października zapraszamy na maraton horrorów! W piątek o godzinie 22:00 zostaną wyświetlone (...)
 • Już tylko do 14 października w Spichrzach nad Brdą można obejrzeć wystawę czasową „95 lat Muzeum w Bydgoszczy. Nabytki”. Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, świętujące w tym roku jubileusz 95-lecia, prezentuje na niej najcenniejsze (...)
 • Dnia 20 września 2018 r. w Auli Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 95-lecia Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.
 • Już 28 września na mniejszych i większych fanów animowanych filmowych przygód czeka wyjątkowa okazja! Na ekranach Cinema City zadebiutuje najnowsza animacja Warnera “Mała Stopa”, przedstawiająca znana wszystkim legendę o Yeti z zupełnie innej (...)